Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) mohotol válasza Rotate (#1500) üzenetére


mohotol
aktív tag

nem vagy egyszerű eset.. :D

(#1502)



addikt

Sziasztok!

Az elmúlt években egyáltaln nem követtem a telefonokat, szóval teljesen noob vagyok, most viszont meghalt a régi, így gyorsan kellene egy új.

Szempontok:
- 50ezer forint, minél jobb ár-érték arány (amolyan bestbuy-t keresek)
- 3,5-4 inch körül (szóval ne túl nagy se túl kicsi :) )
- szép, éles kijelző (minél nagyobb felbontás)
- erős hw vagy jól optimalizált sw, lényeg hogy ne akadozzon
- sokáig bírja akksival

Amire használnám:
- elsősorban beszélek, minimális sms
- GPS (nem navigálni, hanem sporthoz, szóval endomondo és társai)
- zene (sport, bkv)
- video (bkv)
- kamera: örülök ha minél jobb, de nem elsődleges szempont
- internet: minimális (csak ha nagyon kell valami, google maps vagy ilyesmi)

a márka preferenciám ebben a sorrendben (de nem ragaszkodom egyikhez sem)
samsung - sony - htc - lg - motorola - nokia

Amit elsőre kinéztem: sony xperia ray

Kérdés, hogy a fenti telónak van-e valami hülyesége, ami miatt nem ajánlott, illetve tudtok-e mondani esetleg olyat, ami jobban megfelelne nekem a fenti szempontok alapján.
Mondom noob vagyok, szóval a jelenlegi kínálat 80%-át nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1503) mohotol válasza (#1502) üzenetére


mohotol
aktív tag

Szolgáltató(és milyen csomag), vagy független, új/használt?

Ray jó teló, de a képernyője kicsi nekem. Ha ez téged nem zavar, akkor vedd meg nyugodtan.
Android kínálatból Samu Galaxy S(ez a legjobb zenére, azt mondják), LG Optimus Black (szép kijelző), de ezek nem mai darabok. Még nézhetsz LG Optimus 2x, Galaxy Ace 2, SGS Advance, Sony Xperia Sola. Hirtelen ezek, a sorrend csak azt jelenti, ahogy eszembe jutottak.

40-ért kapni garis, jó állapotú Lumia710-et, ha bejön a wp7, akkor az közelít a bestbuy-hoz(bár zenére nem a legjobb..).

(#1504) válasza mohotol (#1503) üzenetére



addikt

Jah sorry, mindenképp újat vennék.

Vodafone flottás vagyok, de ott elég szűk a kínálat + ahogy néztem netes boltokban függetlenül kb ugyanannyiért lehet kapni, szóval ez a két beszerzési hely játszik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1505) mohotol válasza (#1504) üzenetére


mohotol
aktív tag

Első és legfontosabb, hogy NE vegyél bolti garis("sufni gsm") készüléket, az nagyjából azzal egyenlő, mintha nem is lenne garis. Csak és kizárólag gyári gari.

Átgondoltam a dolgot, szerintem egy nagyon jó állapotú, garis, használt Lumia 710-zel járnál a legjobban, de ha találsz ilyen Rayt, ami neked jó, és nem zavar hogy kicsi a képernyője, akkor az sem rossz.
Alternatívát majd a többiek ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

(#1506) istnag válasza Rotate (#1500) üzenetére


istnag
addikt

Nekem One S van :D csak azokat írom le,amik más számára lehet negatívum,mert én így elfogultan nem szívesen adok tanácsot. (legjobb telefonom eddig)

kontra:
-nincs SD bővítőhely ~ 10 giga van adataidnak
-fekete hajlamos kopásra
-Mo.-n nehéz venni gyári garival S4-est
-zárt bootloader (nyitás=gari vesztés)
-NFC,OTG nincs (OTG-t a One X megkapja a JB vel,azt nem tudom,hogy a One S is)
-kijelző Pentile S-Amoled
-home screen buttom issue -ezt mindenképp ellenőrizd,ha tudod.
-kapcsolat képeket rossz minőségben szedi le a Facebookról
-gyári füles,röhej - Beats Audio, hiába csak egy EQ beállítás, a gyári gagyi fülest elfogadhatóan szólaltatja meg

Kamera: ugyanaz,mint a One X ben, vállalható,nem a TOP,de jó.
Akksi : Esténként töltenem kell,nem vettem észre,hogy javult volna 1.53 óta,de az enyém nem is mérvadó,mert folyamatosan szinkronizálok (facebook,google fiók(ezen belül minden),HTC fiók,Időjárás,2 Levelezés fiók,Mutasd meg fiók,Dropbox képek). Szóval a lényeg én semmi javulást nem vettem észre.
Sense: [link]
Ennyit eszik,élő HTC időjárás háttérképpel. Most jött ki a 4.1 Sense és nagyon,nagyon smooth. HTC szerint ebben a hónapban érkezik rá a JB és a Sense 4+...kicsit félek,mert a Sense 4.1 most nagyon jó és nem rontják el.
Próbáltam elfogulatlan maradni... :B

[ Szerkesztve ]

(#1507) kungzi


kungzi
veterán

Szerintetek mennyire megbízható ez a bolt?

Mi ez a 0% ÁFA? Nem lesz ebből bajom, mondjuk szervizelésnél? ÁFÁ-t nem tudok visszaigényelni, szóval nekem ez pont jó lenne, csak nem akarom vele megszívni?

(#1508) kungzi


kungzi
veterán

(#1509) ADAM1337 válasza kungzi (#1508) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mind a 2 gyártói garis, a btel-t ismerem a másik boltot nem.

(#1510) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

30 max 40k-ig, milyen okos telót tudnátok ajánlani, amit lehet kapni fehérben is? Van ennyiért ICS-es android?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1511) suspect


suspect
aktív tag

Üdv
Szerintetek iPhone 3GS-ről megérné Arc S-re váltani? :R

(#1512) kungzi válasza ADAM1337 (#1509) üzenetére


kungzi
veterán

és mi a tapasztalatod? én egyiket se ismerem, de szerintem a B-Tel lesz, nehogy emiatt a 0% ÁFA miatt valami gond legyen, meg lehet letudom majd írni az ÁFA-t, még utána járok :D

(#1511) suspect

iOS-ről Androidra? még jó, hogy megéri :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1514) suspect válasza #40993792 (#1513) üzenetére


suspect
aktív tag

mibe emelnétek ki a droidot az IOS-al szemben?

(#1515) kungzi válasza suspect (#1514) üzenetére


kungzi
veterán

testreszabhatóság :)

(#1517) suspect válasza kungzi (#1515) üzenetére


suspect
aktív tag

gyorsaságban melyik a jobb? :)

(#1518) kungzi válasza suspect (#1517) üzenetére


kungzi
veterán

az ios gördülékenyebb, smoothabb, de pl már a 2 magos telefonok vannak olyan jók, vagy jobbak, mint az ios

pl galaxy s2 használtan gyári garival 70-75k-ért bőven jó, és jön rá JB, amivel olyan smooth lesz, hogy kicsúszik a kezedből :DDD

(#1519) válasza mohotol (#1505) üzenetére



addikt

Mi a különbség a gyártói és a bolt gari között?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1520) kungzi válasza (#1519) üzenetére


kungzi
veterán

az, hogy a gyártói garancia az nem csak a nevében garancia :D

bolti garancia, az meg csak van, és vagy kijavítja neked a bolt, vagy nem :DDD persze bolt függő a dolog :K :K

(#1521) suspect válasza #40993792 (#1516) üzenetére


suspect
aktív tag

igazából volt 1 androidos telóm régebben (Galaxy Spica) de nem sokáig volt meg igy pontosan nem is tudtam "felfedezni".
A BT persze, előny, de sokat olvastam arról hogy a IOS stabilabban kezeli a játékokat is. Ez mennyire igaz?
És az Arc S-ről sokan mondták nekem, hogy gyors telefon. Viszont mennyivel sorolnád vissza az S2 szintjétől? Nagy a differencia?

[ Szerkesztve ]

(#1523) suspect válasza #40993792 (#1522) üzenetére


suspect
aktív tag

Az S2-nél mennyivel sorolnád vissza? Mondjuk 10es skálán

[ Szerkesztve ]

(#1524) ADAM1337 válasza suspect (#1523) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

3-4

(#1525) suspect válasza ADAM1337 (#1524) üzenetére


suspect
aktív tag

:R
és ha az árakat nézzük, akkor az S2 átlagba 75 körül meg az Arc S 55 körül (kb árak)
megéri az a +20000Ft az S2-re?

(#1527) Atus85 válasza Rotate (#1500) üzenetére


Atus85
aktív tag

Nexushoz is lehet venni 2000-es samsung akksit.

(#1528) ADAM1337 válasza suspect (#1525) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Véleményem szerint bőven megéri.
1vs 2 mag
512 ram vs 1gb
képernyő az s2-ben jobb amoled vs tft
jobb hw miatt késöbb frissítéseket is kaphat rengeteg rom van rá ha úgy adódna bár szerintem már gyári ics-vel is elég jó.

(#1529) Cyberpunk válasza ADAM1337 (#1528) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 az SGS2-re. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1530) kungzi


kungzi
veterán

Szerintetek a B-Tel akkor megbízható webshop? :U

[ Szerkesztve ]

(#1531) Bandika84


Bandika84
csendes tag

Sziasztok!Első okostelóm megvásárlása előtt állok.Olvasgattam sok tesztet,véleményt de nagyon nehéz a döntés:S.Mindenképpen felsőkategóriás vagy ahhoz közel álló készüléket szeretnék.Ezekkel szemezek:Htc One X,Htc One S,Lg Optimus 4X HD.Szerintetek ezek közül melyik a legmegbízhatóbb készülék?One X fórumban olvastam hogy elég sok probléma van a telóval:S.Esetleg más alternatívákat tudtok ajánlani?Előre is köszi!Üdv

(#1532) jooker82 válasza Bandika84 (#1531) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hát a 4x-el nem lesz semmi gondod..De olvass bele annak is a topicjába nyugodtan... :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1533) kungzi válasza Bandika84 (#1531) üzenetére


kungzi
veterán

Optimus 4X, de mindenképp gyári garisat vegyél és ilyet csak szolgáltatóktól tudsz venni. Egyenlőre az összes független készülék csak bolti garival van az országban. De a 4X szerintem jobb, mint a HOX

(#1534) sarkanyolo2 válasza Švejk (#1495) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Prada rohadt jól néz ki! ;)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1535) Švejk válasza sarkanyolo2 (#1534) üzenetére


Švejk
őstag

Igen. Én is azon kívül, hogy egy jól használható, bugmentes telefon, amiatt is ajánlgatom folyton.

(#1536) sarkanyolo2 válasza Švejk (#1535) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Női telefon mondjuk, de szerinted például férfi kézbe? :D Nem tudom, lehet nem lenne gáz.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1537) agabe válasza jooker82 (#1532) üzenetére


agabe
addikt

Hogy all a 4x a multitask teren? Az en heavy user igenyemhez s3-ason is trukkozni kell jelelnleg, es azt gondolom az 1 giga ram egyszeruen keves ahhoz amit en szeretnek barmilyen keszulekrol beszelunk (najo, nexus 7 megfelelo, de annak csomo mindennel nincs terhelve a memoriaja ...a legegyszerubb, hogy miutan nem telefon, ezert tarcsazo, nevjegyzek, gsm modul progija nem foglal helyet, meg a tobbi gyarto launchere sem okoz gondot mivel nincs).
Persze igazan csak szemelyesen kiprobalva derulne ki gondolom, de minimum 200-300mb hianyzik minden telobobol az aktualis romokkal, hogy extrem multitask igenyeket is kielegitsenek, igy lassan kezdek ott tartani, hogy idei csucstelokat csak akkor erdemes ajanlani, ha valaki max csak kozepesen eros igenybevetelnek teszi ki a telot, es esetleg egymagos telorol valt, es eros a gyanum, hogy a 4x sem kivetel, igy akinek a sokszoros folyamatos erosen igenybevett multitask is prioritas annak varnia kell (a szegyen az , hogy ezt GB alatt tavaly ilyenkor S2-essel mar siman megoldottak gyari rommal out of the box lehetett ilyen szempontbol is hibatlanul hasznalni) a mostanaban erkezoben levo keszulekekre.

[ Szerkesztve ]

(#1538) korpicschess válasza agabe (#1537) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem egyik sem rosszabb, mint az S2 ilyen téren. :U Azért 1 gigának illig elégnek lennie (bőven átlag fölött). Egyébként ott a Note II 2GB RAM-mal.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#1539) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! A téma átfésülése után sem lettem határozottabb, szóval megkérdezem, hogy az alábbiak alapján milyen telefonokat ajánlanátok:
- maximum ~40-45 ezer
- új
- T-nél kártyásként, vagy ahol a legolcsóbb megbízható helyen
- best-buy egyértelműen, sőt érdekelne olcsóbb árszegmensben is, hogy mi a best-buy, ha van
- telefonálás, ritkábban sms, internetezés, e-mail, netbank, chat
- androidos legyen
- maga a márka és a kialakítása, kinézete mindegy, a fotózás és a multimédia pedig egyáltalán nem szempont, tehát leginkább a hardware az
Ajánljatok legyetek szívesek minél többet, de jelöljétek azért meg azt is, hogy ti melyiket választanátok. A segítségeteket, válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1540) agabe válasza korpicschess (#1538) üzenetére


agabe
addikt

Meg nincs itt, es a tobbi is erkezik....nekem meg most ugyanolyan hasznalattal kevesebb az az 1giga mint anno s2-esen (mint irtam ez is kifejezetten GB-n volt az igazi). Ez csak sajat igenyem, es tapasztalatom/velemenyem ...sokan nem akarjak onmagukban sem elismerni ha ah aktualisan hasznalt keszulekuk nem az igazi...en eleg sokfelet hasznalok (egyszerre is) talan ezert nem erdekel egy-egy konkret eszkoz, hogy ne mondjak rola negativat is az esetleges sok pozitiv mellett.
S2 mas szempontbol nem kirlayabb az uj csucsoknal, de ebben az volt, es tenyleg csak nexus7 tudja utolerni 1giga rammal, tehat a kovetkeztetes, hogy keves nekem az 1 giga a mostani droidverziokkal.
Lehet kis utanajarassal orvosolni (legalabbis s3-nal) de az nem out of box, pedig a csucskeszulekektol elvarom.

(#1541) uniqm1


uniqm1
tag

Sziasztok!
A feleségem meglepném egy új telefonnal, most egy Motorola K1 van neki, ami felett már eljárt az idő. Paraméterek az 1. hsz. alapján a következők:
- Árkategória: Kb. 30-40k
- Új
- Hol venném meg: Lehetőleg függetlenül újonnan gyártói garanciával, de esetleg T-Mobilos is lehet (új előfizu nem kell, de a mostanira hűséget tudok vállalni, vagy akár egy domino kártya is elfér)
- Nem cserélgeti a telefonját, úgyhogy hosszútávra kellene
- Mire használná: Nincs túl nagy elvárás: "fotózás" + "fészbúk".
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Szerintem neki mindegy, én nem bánnám, ha Androidos.
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Ez jó kérdés, eddig csak flipes telefonjai voltak, és az érintőképernyőtől idegenkedik.(Majd most lehet, hogy nem fog. ;] )

Mivel a fotózás relatíve fontos, autófókuszos kamera nem ártana. Emiatt az Xperia minit néztem ki 35k-ért
Jó választás, vagy inkább mást ajánlanátok?

(#1542) Rotate válasza Atus85 (#1527) üzenetére


Rotate
veterán

tudom, erősen gondolkodom, hogy mi legyen :) még mindig azon kattogok, hogy nagy :D

(#1543) Cyrin válasza agabe (#1540) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is erre jutottam, nagy lelkesedéssel kezdtem olvasni az új telefonok fórumait, és főleg ezt találtam elfogadhatatlannak, így elég gyorsan lemondtam róluk. Nem adnám fel ami eddig működött gb alatt.

(#1544) Cyberpunk válasza uniqm1 (#1541) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen a Mini az jó választás lehet. De én előtte azért megkérdezném mi jön be neki. Nőknél sokminden számít.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1545) tzsolesz válasza kungzi (#1472) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A két teló nem egy kategória. Össze sem érdemes mérni.

Egyértelmű 4X HD. SGS2 nem veszi fel vele a versenyt. A fanboyokra meg ne hallgass. ;)

agabe Optimus G-nél biztosan nem lesz gond a RAM mennyiségével.

[ Szerkesztve ]

(#1546) agabe válasza tzsolesz (#1545) üzenetére


agabe
addikt

Ezt en is valoszinunek tartom...de ha kijon google nexuskent is, akkor lehet az meg jobb valaszta, bar ha 4.2-tol lehet valasztani a szimpla google romokat is gyartoi ui-s helyett akkor mindegy.

Kungzinak valaszban azert az nem mindegy, hogy bolti garis (azaz semmilyen), vagy gyartoi. A 4x persze jobb keszulek az nem vitas, de bolti garisat semmikepp nem vennek.

(#1547) dontibee válasza agabe (#1546) üzenetére


dontibee
tag

És vásárolható a 4X HD gyári garisan valahol? Egyáltalán létezik rá magyarországon gyári gari?
Nekem ezen pörög az agyam napok óta!
Mindenben nagyon tetszik a 4X, de sehol nem találom gyári garival. Ha nincs is ilyen, akkor inkább Samu, az gari szempontból tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1548) jooker82 válasza dontibee (#1547) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az expansystól tudsz rendelni gyári garival..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1549) highness válasza agabe (#1537) üzenetére


highness
tag

A galaxy s3-nak most jelent meg az LTE változata európában 2Gb rammal (GT-i9305)
. Az kb 1-2 hónap múlva itthon is megvehető lesz. Szerintem az megoldhatja a hasonló jellegű problémákat.

(#1550) Murloc


Murloc
tag

Erre majd valaki? :U Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.