Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) RetepNyaraB válasza beence (#649) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt megint Neked kell eldöntened, hogy nem tudsz-e Ájfón nélkül élni. Mert ha mégis, akkor azért vannak alternatívák :))
Ha viszont nem, akkor amire írtad tökéletes lesz két év múlva is.
Legfeljebb nem tudja majd IMAX 3D ben 4300X7620-as felbontáson a MaxPayne12-t ;]

Dexter-2000 azért manapság már a két nap is igen szép eredmény, ha nem csak az asztalon ácsorog a cucc :U
Mennyi az az annyi, amit rászánsz?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#652) Dexter-2000 válasza RetepNyaraB (#651) üzenetére


Dexter-2000
őstag

kb 70-80k környéke lenne de előtte mindenképpen el szeretném adni a mostanit:)
De ha úgy adódik lehet használtan veszek telót csak nem tudom hogyan járnék jobban majd rátok bízom :K

Szépnapot!

(#653) beence válasza RetepNyaraB (#651) üzenetére


beence
tag

én tudok nélküle élni
mert pl jelenleg egy nokia e72-m van
csak hát az már nem tulságosan naprakész a jelenlegi telok mellett
milyen alternativát tudnál ajánlani?

(#654) RetepNyaraB válasza beence (#653) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én nem ajánlgatok inkább, itt vannak nálam sokkal felkészültebbek a témában.

Az biztos, hogy 2 év után lazán körberöhög a legtöbb (nem Apple) gyártó, ha frissítésekről van szó (a Samsung pl. tuti ;] ). Ez nagy érv az Alma mellett. De az árának feléből-kétharmadából topaktuális Androidot tudsz venni, ami ugyanúgy elhúzza két év múlva is a dolgokat, amire használnád, ez is biztos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#655) beence válasza RetepNyaraB (#654) üzenetére


beence
tag

nyugodtan ajánlhattál volna kiváncsi vagyok mindenki véleményére

Igen de sok Androidos telora pl van h nem jön ki a legújabb verzio, vagy csak ugy ha mokolgatja az ember és igazából ezt szeretném elkerülni, persze tudom h ez nagy szabadságot ad az embernek h belenyulkálhat a dolgokba, de én nem vagyok ez a fajta guru

(#656) RetepNyaraB válasza beence (#655) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hát, pedig az Androidot általában piszkálgatni kell, azért nyílt rendszer. Ha valamit nem neked tetszően fabrikált a gyártó, bele lehet túrni. Meg lehet tanulni azt is, kicsit időigényes. Én most tanulom :P

De ebből kifolyólag nem szívesen ajánlgatok. Nem látom át.
Most nagyon bejön bolti tapizás után az LG 4X HD. Biztos megvenném, de egy hónapja van más és akkor még drága volt az LG. Aztán most lecsúszott egy árkategóriát, nem is értem.
Vagy a drága új Xperiák (pl az Ion), de asszem ott a zárt bootloader miatt nehézkesebb a mókolás (nem értek hozzá ugyi), repül a garancia. Viszont a Sony nagyon überkirály supportban!
Samsung nekem alma, zsigerileg rühellem a céget, tehát meg se nézem mit gyárt (én bajom).
HTC pedig sose hozott lázba, csak az árcetlije (ez is én bajom).
A Windows Phone nekem jelenleg olyan kifforatlan dolog, én várnék vele még. De más meg nem. Majd jönnek az okosak holnap és ajánlgatnak. Most cincogok mert nincs aki leugasson :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#657) Dotcom válasza beence (#649) üzenetére


Dotcom
aktív tag

azért vannak itt kósza tévhitek.

igen frissíthető a 3gs is még, de az apple se hülye, a régebbi telefonok frissítéseiből kimarad az újdonságok nagy része, és sokszor rosszabbul működnek, lassabbak, bug-osabbak lesznek a régi készülékek, ez egy marketing push hogy vedd meg az újat.

másik, sokszor elhangzik, hogy a az apple értékálló, ezért megéri megvenni, egyik ismerősöm 220-ért vette a 4-et, most mennyiért van az apróban? 70-80. Bukás: 140 ezer.

én az enyémet ugyanakkor vettem mint ő 67-ért, most az apróban 40, bukás: 27-30 ezer.
ja és tolhatom rá a JB-et csak főzött formában. Két év után meg kb úgyis lecseréled, ahogy az iPhone-t is...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#658) sch_a válasza Dotcom (#657) üzenetére


sch_a
addikt

Bukás: 140 ezer

de az érzés, hogy iphone-od van, felbecsülhetetlen :DDD

(#659) tzsolesz válasza nggabi (#639) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyértelmű, hogy jobb választás a Black, legalább is az általad említett 2 telóval szemben mindenképpen.

Jobb, és nagyobb kijelző, szeptember vége, október eleje ICS, jobb dizájn, tűrhető kamera, jó fórumos háttér a PH!-án.

[ Szerkesztve ]

(#660) nggabi válasza tzsolesz (#659) üzenetére


nggabi
nagyúr

a neo ellen némi indoklással megfejelhetnéd. 8mpx kamera, led tft... :U

"szenyor dzsíííí"

(#661) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Mégis, hogyan lehetne egy telefon értékálló ha kb 2 évente duplázódik a teljesítményük ? :) Miközben persze az új oprendszerek és alkalmazások is nagyobb erőforrás igényűek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#662) kali válasza Dotcom (#657) üzenetére


kali
legenda

ez így nem teljesen igaz, bár az jogos, hogy nem kapja meg a 2 - 3 éves telefon a legújabb funkciókat, de legalább kap frissítést, és például a 3gs esetében még ios 6 alatt sincs panasz a sebességre, sem a stabilitásra! felhagyni látszik az a tendencia, hogy idővel lassítják az újabb firmware verziók alatt a régebbi telefonokat, esetlegesen megelégednek már azzal, hogy azokat a funkciókat nem kapja meg, amiket hardverileg nem bírna el biztosan!
sírva örülnék, ha minden android oprendszeres telefon is kapna hivatalos gyártói frissítést, még bő 3 év elteltével is!
a 140 e ft-os bukásra nem tudok mit mondani, rosszul/rosszkor vette, és ez az eladásra is igaz, de közel sem jellemző ekkora bukás, sőt! a részletek bővebb ismeretében okosabbat is lehetne mondani, mert szerintem szélsőséges esetről van szó!
az - számomra is - egyértelmű, hogy 2 évig nem okés egy típus, attól sűrűbben kell cserélgetni, úgy árban is jobban jár az ember!

[ Szerkesztve ]

(#663) tzsolesz válasza nggabi (#660) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az hogy valami 8Mp, az még önmagában semmit sem jelent. Az itteni tesztben sem ájultak el tőle a tesztelők.... Maradjunk ennyiben. Minden esetre semmivel sem rosszabb a Black tőle. Pláne, ha a használt árát nézed mindkettőnek.

A Black-ben is van LED villanó, ráadásul elég erős.

Plusz két saját fotó Black-el: [link] [link]
Szerintem annyira nem rosszak. referencia

[ Szerkesztve ]

(#664) kungzi


kungzi
veterán

melyik webshopban érdemes venni most s3-at gyári garival? tehát hol a legolcsóbb és legmegbízhatóbb? :D

vagy a note2 fogja lejjebb nyomni szerintetek az árát? tényleg... mikor is jelenik meg a note2?

az lg optimus G mikor jön? szerintetek milyen áron fog nyitni? tudom... mindenáron :DDD

[ Szerkesztve ]

(#665) mohotol válasza PofaJenö (#607) üzenetére


mohotol
aktív tag

Mindenképpen Lumia.

(#666) beence válasza RetepNyaraB (#656) üzenetére


beence
tag

köszönöm a véleményedet

hát én nekem most Nokiám van, de félek h az új Lumniák is hamar le fognak maradni...
Samsung nekem egyáltalán nem szimpi
Sony az tetszik szépek és tom h a support is okés
Lg az nekem kicsit vegyes
Motorola az ami nekem nagyon bejön, főleg az új Razr sorozatuk.
Csak hát ahogy olvasgattam a Motokat mokolgatni kell
HTC-k is tetszenek csak hát az áruk...

(#667) mohotol válasza kungzi (#664) üzenetére


mohotol
aktív tag

Az Optimus G-ről mintha lett volna hír, ott 190 köré saccolták az árát.
(Bocs a dupláért.)

[ Szerkesztve ]

(#668) beence válasza Dotcom (#657) üzenetére


beence
tag

jójó persze nem véletlenül jönnek ki mindig új teloval meg frissitésekkel, ha nem lenne elöre lépés az ios-ban akkor felesleges lenne uj készülékeket gyártani...
persze sokat bukik az ember, de minden új tecnikai cuccnál ez igy van, h 1-2 év és kevesebb mint a felét ér.
én nekem 2 éve van meg a nokia e72-m akkor vettem függetlenül ujként 75ért most olyan 40 körül mozognak az aprón...

igazából én csak azért kérdeztem a 4s-t mert nem szeretném azt ami most van h van egy telom és 2 év után már nem tom ugy használni mert nincs rá app és hasonlok...

(#669) kano válasza beence (#668) üzenetére


kano
nagyúr

A telefon soha sem jó befektetés. A 4S is 2 év múlva már lassú sz@r lesz az akkori telókhoz képest.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#670) kano válasza PofaJenö (#607) üzenetére


kano
nagyúr

Nézd meg a Samsung Galaxy M-et is, ha Windowsos telefont akarsz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#671) t-rac


t-rac
senior tag

Üdv!

Éppen döntésképtelen vagyok, ezért a Ti segítségeteket kérném.
60-80 közötti összeget áldoznék a telefonra. 80 körül van a Sony Xperia P, és 69 a Motorola Atrix2. Elsősorban netezésre, és alkalmazások futtatására használnám, valamint diktafonként (video felvételre is, de itt is inkább a felvétel hangminősége dominál, pl mennyire recseg be egy koncerten a bass-től). A Motorola ellen szól, hogy nehéz hozzájutni, és nehezen megoldható a garancia érvényesítése... De nem tudok dönteni. Érdekelnek alternatív megoldások is, nem csak ez a telefon. Ha jól tudom mindkét telefonra lesz Android 4. TI melyiket vennétek, és miért? Ha esetleg volt már szerencsétek kipróbálni mindkettőt, érdekelne pár összehasonlítás.

Köszi előre is.

(#672) t-rac válasza t-rac (#671) üzenetére


t-rac
senior tag

Ami a Sony ellen szól az a Gorilla Glass hiánya. Az sokat számít?

(#673) Dexter-2000 válasza t-rac (#672) üzenetére


Dexter-2000
őstag

ja :)

Szépnapot!

(#674) s4tch válasza t-rac (#672) üzenetére


s4tch
veterán

Karcálló a Sony is, ill. gyárilag van rajta egy fólia. A topikjában (meg persze yt-n) találsz sample videót. Én lassan egy hónapja használom, az akksiidőn kívül semmi bajom nem volt vele. A saját napi rutinommal eleinte csak 1 napot ment el, másfél-2 óra kijelzőhasználat volt a maximum, de némi akksi járatás és szoftveres optimalizálás után már bőven kibír 6-7 órát, ami már szerintem rendben van. Egy ideje kétnaponta töltöm, tegnap este 40% volt még benne 2 nap után.

Az Atrix2-t sajnos csak rövid próba erejéig ismerem, az alapján kiváló telefon. Ha a T-Mobile tartaná, könnyen lehet, hogy azt vettem volna a P helyett.

(#675) t-rac válasza s4tch (#674) üzenetére


t-rac
senior tag

Akksin kívül minden oké vele? Most Wave 2-m van amitől meg szeretnék válni, mert nincs rá szoftvertámogatottság, az összes bada firmware-ben hiba van és egy rakás szar az egész.
Ezért szeretnék átállni. Sony jobban hangzik, mint a Motorola, körbetelefonáltam az összes boltot az országban, sehol nincs nekik készleten és hetente 1-2 készülék jön a nagykerbe, azt mondták. Szóval ha nagy nehezen hozzájutnék, ha valami baja lenne ki tudja mennyit kellene várni a cserére vagy egyáltalán a garancia érvényesítésére.
A motorolának szebb a kijelzője egyébként? Tényleg olyan gyenge a Sony-é mint ahogy a tesztekben írták?
Na meg amúgy mire elég a 16 giga memória? Nem vagyok androidos, de kb. hány megát/gigát nyom egy nagyobb android játék?

(#676) HuMarc válasza t-rac (#675) üzenetére


HuMarc
addikt

16 giga az kb. mindenre elég. Egy nagyobb játék kb. 1 giga helyet foglal (a 9mm-ről tudom, hogy 1,1 GB) Szerintem ha nem akarsz magadnál hordani egy csomó filmet, zenét, és csak pár játékot tartasz magadnál, simán elég.

Milyen tesztekben írják, hogy rossz a P képernyője? Az én szememnek gyönyörű kijelzője van. Bár elég keveset volt a kezemben (pár perc.) Az Atrix 2 meg egyáltalán nem volt még a kezemben.

(#677) t-rac válasza HuMarc (#676) üzenetére


t-rac
senior tag

Úgy tudom kb. 2 gigát használhatsz fel az appokhoz. Vagy nem így van?

Azt mondták kicsit fakó a fekete, bár amoledhez hasonlították, ami azért más kategória. Én igazából a motorolához képest szeretném tudni, hogy milyen. Haveromnak Xperia S van, és itt van a kezemben éppen, azt próbálgatom, remélem az Xperia P nem sokkal gyengébb.

(#678) Aranygyerek válasza t-rac (#675) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Hol olvastad ,hogy a Sonynak rossz a kijelzője?Tű éles ,erős fényben is kiválóan olvasható.A 16gb memória engem is aggasztott, de így használva simán elég,pedig film,zene ,játék,fényképek vannak rajta rendesen. Az aksit meg feltöltöd ha kell. Ajánlom neked a Sonyi P-t én nagyon megszerettem.

Privire válaszolni illik.

(#679) t-rac válasza Aranygyerek (#678) üzenetére


t-rac
senior tag

Utánakérdeztem, és 88-ért tudnak csak, 2 éves gyártói garival. Viszont párezer plusszért már HTC Sensation és Sony S is van. Ejj, nehéz a döntés. Úgy indultam, hogy veszek egy SOla-t 65k-ért :D

(#680) Jim-Y válasza t-rac (#679) üzenetére


Jim-Y
veterán

ez nem egyedi este, én úgy indultam, hogy nem kell nekem okosteló, majd hogy aprón veszek egy használt lumia800-at 45K körül, majd 70K-ben maximalizáltam a telefontémát, majd a 104K-es Ion-t akartam megvenni, végül egy One S lett belőle :DDD

(#681) Jim-Y válasza t-rac (#679) üzenetére


Jim-Y
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

(#682) HuMarc válasza t-rac (#677) üzenetére


HuMarc
addikt

A 16 gigából 13 User only, és tudtom szerint nincs korlátozás alkalmazások szempontjából. Egyébiránt az Xperia P-nek van az egyik legszebb kijelzője. Az Amoled ezzel összehasonlítva ronda. Persze ha Amoledhez szoksz ez lesz a szokatlan, de mindenképpen ez a szebb kijelzőjű.

(#683) Aranygyerek válasza t-rac (#679) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Szerintem elmész valahová ,ahol megtapizhatod ,amiket kinéztél és választasz.

Privire válaszolni illik.

(#684) HuMarc válasza t-rac (#679) üzenetére


HuMarc
addikt

A Sensation-ban "csak" 768 MB RAM van, ezzel vigasztald magad, amikor majd az új Xperia P-det tapizod :D Ha meg a "remélem nem sokkal gyengébb, mint az Xperia S" részt a kijelzőre értetted, akkor megnyugtatlak, az Xperia P-nek van a legszebb kijelzője... :)

(#685) DS39 válasza kano (#670) üzenetére


DS39
nagyúr

az mióta windowsos?

(#686) Psytech válasza DS39 (#685) üzenetére


Psytech
senior tag

Szerintem az Omnia M-re gondolt.

(#687) t-rac


t-rac
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, úton van a leendő Sony P telefonom ezüstben, ma 6-ig ideér Óbudára:)
http://gsmplaza.hu/?tart=termek&id=1200&lang=hu
ezt rendeltem.
Btw remélem független, mert azt elfelejtettem megkérdezni.

(#688) Aranygyerek válasza t-rac (#687) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Szerintem jól választottál.

Privire válaszolni illik.

(#689) HuMarc válasza t-rac (#687) üzenetére


HuMarc
addikt

Gratulálok hozzá! Szerintem jól döntöttél. Remélem te is így fogod gondolni :K

(#690) t-rac válasza Aranygyerek (#688) üzenetére


t-rac
senior tag

Remélem. A Wave 2-t meg rásózom 20-ért valakire, akinek nincsenek nagyon igényei.

(#691) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Sziasztok. Na van egy 2hetes Galaxy Gio-m, vodás,+25k, szerintetek milyen komolyabb telefonra tudom leváltani beszámítással? Android legyen, nagy kijelző, lehetőleg nem régi modell. :R

Iphone 7

(#692) Marcelo


Marcelo
csendes tag

Sziasztok!Nekem is egy kis segítség kellene. :D
Én a Samsung galaxy S Advance és az Xperia P között vacilálok.Szerintetek melyiket vegyem meg.Benéztem a P topicjába és sok gondd van a már feltelepített ICS-és telfonokkal.Wifi eldobás stb.Ezért viszakozok tőle.A Samsung az meg nem kepte még meg,de lehet hogy egyből Jellyt fog kapni.
Én is Solatól indultam :DD nekem az a telefon tökéletes lenne csak félek az 512 mega ramtól,hogy kevés lesz a jövőben.

Szerintetek érdems megvenni függetlenül ezeket a készülékeket vagy inkább szolgáltatónál érdemes megvenni.Gondolom a független készülékeket áruló boltokban sem rossz telefonokat árulnak.
Ja és melyik gsm boltot ajánljátok ahol megbízhatóak és ha gondd lenne a készülékkel akkor a szervizük tiszetsséges munkát végez.Én a B Telt néztem,de az itt fennt belinkelt GSM Plázában is jó árak vannak.

(#693) FET-MEN válasza Marcelo (#692) üzenetére


FET-MEN
veterán

Én a samsungot venném :)

Iphone 7

(#694) Marcelo válasza FET-MEN (#693) üzenetére


Marcelo
csendes tag

Megindolkolnád hogy miért?
Köszönöm!
Esetleg a boltokról valamilyen tapasztalat?

(#695) s4tch válasza Marcelo (#692) üzenetére


s4tch
veterán

P

- jobb kijelző (bár az S Advance sem rossz)
- több RAM
- NFC
- jobb kamera
- baromi jó minőségű fém ház

A Samsung mellett a bővíthetőség és a nagyobb akksi szól.

(#696) Linkin


Linkin
senior tag

Lehet egy kis segítség
[link]
SGS2VS SGS3 ram használat

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#697) HuMarc válasza Marcelo (#694) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is a P-re szavazok, azokkal az indokokkal, amelyeket @s4tch (#695) írt is leírt.

(#698) jooker82 válasza kungzi (#664) üzenetére


jooker82
nagyúr

Elvileg november körül jön és szerintem kicsivel az S3 felett lesz az ára....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#699) FET-MEN válasza Marcelo (#694) üzenetére


FET-MEN
veterán

Bocs, elnéztem a tipust, a P a nyerő :DDD

Iphone 7

(#700) Rotate válasza s4tch (#674) üzenetére


Rotate
veterán

hát inkább 1-2 gigának mondanám... Fifa is másfél, de vannak ennél nagyobb Gameloft játékok is...

sőt, van most valami Tegra 3 gamma, 3,5GB datával, lassan a világ összes tárhelye sem lesz elég...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.