Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) agabe válasza Polllen (#350) üzenetére


agabe
addikt

Csak mostmár a goolge tulajdona ;)

(#352) istnag válasza agabe (#351) üzenetére


istnag
addikt

mai napig nem venni észre.. :(((

(#353) Gabó75 válasza Polllen (#350) üzenetére


Gabó75
senior tag

Megmondták, hogy belehúznak. Nem vártak az utolsó napig az ICS-el sem. A 2011-es telókat frissítik JB-re, szóval amelyikre van/lesz ICS az frissítve lesz szerintem.

(#354) kano válasza Gabó75 (#353) üzenetére


kano
nagyúr

Nem szokták elkapkodni, de talán a Google változtat rajta.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#355) Geri985


Geri985
tag

Melyiket választanátok? Szebb képernyő és biztos ICS (Sony Xperia Sola) VAGY több RAM, másodlagos kamera (Samsung Galaxy Ace 2) ???
Meg egyáltalán a 2 mobil közül melyiket választanátok?

(#356) HuMarc válasza Geri985 (#355) üzenetére


HuMarc
addikt

Xperia Sola. Pont az imént felsorolt érvek miatt. Másrészt az Ace-ben underlock-olva van a processzor....

(#357) Polllen válasza Gabó75 (#353) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez nagyon jó hír mert egyébként korrekt másik aki vannak!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#358) outsiders válasza Geri985 (#355) üzenetére


outsiders
aktív tag

ACE 2 , több a ram és tuti hoz ki rá vmit a Samu...... Nézd meg élőben is, sokkal igényesebb mint a képeken.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#359) dragonua


dragonua
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Symbianrol szeretnék át állni androidra, eddig még nem volt ilyen telefonom. Olyan 90-110.000-re gondoltam. Hosszabb távra szeretnék telefont venni, úgy tervezem 2-3 évig biztosan nem fogom lecserélni. Én ezekre gondoltam: Xperia S, Xperia P, One S, Nexus. Egyéb lehetőségek is érdekelhetnek. Szeretnék egy megbízható telefont amivel nem kell havonta a szervizbe járnom.
Kösz a segítséget.

(#360) Rotate válasza dragonua (#359) üzenetére


Rotate
veterán

ha nem a kamera a legfőbb prioritás, vidd a Nexus-t :) a rendszerrel biztos nem lesz szívás még egy jó darabig :)

(#361) HuMarc válasza dragonua (#359) üzenetére


HuMarc
addikt

Szintén azt mondom hogy számodra a Nexus a legjobb választás :K

(#362) dragonua


dragonua
csendes tag

Nem igazán fontos számomra a kamera, inkább nettre, film nézésre és játékra használnám.

(#363) Rotate válasza dragonua (#362) üzenetére


Rotate
veterán

szerintem arra tökéletes :) és ez a vas elég lesz még pár évig, főleg, hogy ha erre nem jönnek ki az új frissítések, akkor kb semmire :) még minimum a következő kettőt meg kéne kapnia...

(#364) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hali!

1 hónapos utánajárás és érdeklődés utána Defy+ mellett döntöttem, de nem az igazi. :(((

Ezért a következő telefonokat vettem szemügyre:
Sony Xperia U
Sony Xperia Sola
Samsung Galaxy Ace 2

Esetleg a közeljövőben ebben az árban hasonló? (GrandX nem üti ezt a keretet?)

Maximum határ 65 000 Ft. kártyás, szolgáltatónál
Követelmények: -720p videó futtatás
-normálisabb képeket készítsen szobában is
-elfusson néhány játék (angry bird, fninja, limbo)
- angol szinkronú filmek alatt a FELIRAT olvasható legyen

Szerintetek melyik telefon való leginkább nekem?

Előre is köszönöm. sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#365) Rotate válasza sarkanyolo2 (#364) üzenetére


Rotate
veterán

én Ace 2-t venném a RAM miatt... a filmek alatt a felirat lejátszófüggő, Play Store-ban van millió ingyenes alkalmazás ami erre képes, ha a gyári éppen nem is... de többnyire az is tudja... én pl MXPlayer-t használok, gond nélkül mennek a feliratok :)

(#366) mohotol válasza sarkanyolo2 (#364) üzenetére


mohotol
aktív tag

Custom rommal egy próba, nem olcsóbb?

(#367) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Régebben követtem a telefonok fejlődését, mára teljesen elvesztem. Így hozzátok fordulok tanácsért. Jelenleg egy Iphone 3GS-el rendelkezek, de szeretnék cserélni.
A gondom a készülékkel a "lassúsága" és a kamera. Ezen kívül több apróság is, vaku hiánya, üzemidő (bár ez átlagosnak mondható),..

Nem tudom jelenleg mi van a piacon ami esetleg befutó lehetne, Iphone 4s-el és a Galaxy s3-al szemezgetek, de hátha van olcsóbb kategória is az igényeim kielégítésére?!
Ami az s3-ba az árán kívül nem tetszik az hogy túl nagy már számomra a készülék és a kamerájával sem vagyok kibékülve.

Szóval nincs márkához való ragaszkodásom, viszont iOS vagy andorid-hoz ragaszkodnék. Előbbinél túl sok készülék opció nincs ugyebár. :)

Így szimplán olyan készüléket keresek ami a legmegfelelőbb ár/tudás arányban.

Főbb szempontok:
-Gyorsaság
-Jó kamera
-Jó üzemidő
-Ne legyen túl kicsi, viszont túl nagy se a készülék.
-Ne legyen tele idióta gombokkal (home, menü, vissza bőven elég).

Használat:
-Sokat böngészek, zenét hallgatok, videókat nézegetek. Tehát nyúzom egész nap. :)

Árban úgy 100 lenne a plafon, de jobb lenne ha olcsóbban megúsznám.

Remélem segítségemre lesztek, köszönöm előre is!

Laby

[ Szerkesztve ]

(#368) Rotate válasza Laby (#367) üzenetére


Rotate
veterán

S2?

(#369) sarkanyolo2 válasza mohotol (#366) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nem akarok főzőcskézni :S. De te melyiket ajánlanád? :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#370) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziaasztok!
szeretném megkérdezi hogy milyen telefont ajánltok olyan 60 ezer forintos kategóriában (+-5ezer nem lényeges). Feltételnek azt szabnám, hogy lehetőleg legyen független, előlapi kamera minden képen legyen rajta, bővítési szem pont még elhanyagolható, ha wp-s telóról van szó de nem ártana, ha androidosok között is akadna egy-két jó alternatíva. Nem utolsó sorban kijelző tekintetében ne legyen a legrosszabb egy olyan elfogadható netezős panellel felvértezett készüléket keresnék. Utolsó szempontként pedig a dizájnt fogalmaznám meg, lényegében ne legyen úgymond "csúnya".
A válaszokat előre is köszönöm!

(#371) mohotol válasza sarkanyolo2 (#369) üzenetére


mohotol
aktív tag

WP-t használok, fogalmam sincs a droid romokról, de azt csiripelik a madarak, hogy a defyből úgy lesz használható teló.
A defy topicban nézz körbe, de én tuti ezzel indítanék, hacsak nem akarsz mindenképpen pénzt költeni.

rolkaDb: Lumia 710, droidot a többiek majd ajánlanak.

Laby: xperia P, SII.

[ Szerkesztve ]

(#372) sarkanyolo2 válasza mohotol (#371) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Bátyámé lett, tehát nincs vele gond, úgyis kart már telefont, szóval mindenképp veszek egyet magamnak. :DD

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#373) mohotol válasza sarkanyolo2 (#372) üzenetére


mohotol
aktív tag

Az is megoldás! :D

Sola vagy Ace2, én a Solát venném, de nézd meg őket mindenképp.

(#374) sarkanyolo2 válasza mohotol (#373) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szinte mindenhol a Sola-t ajánlják. Ugye jön rá lassan az ICS. Az Ace 2-be 256 mb-al több ram van, de nem tudom ez mennyire számíthat, hiszen a legkomolyabb párhuzamos futtatás a zene és játék egyszerre való futtatásában ki is merül nálam.

Szerinted? :D

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#375) madrac válasza premete (#334) üzenetére


madrac
őstag

Kár, hogy a bolti gari nem nyerő, és ahogy olvasom valamiért mindig romolni kell, amivel ugrik a gari is.

(#376) sch_a válasza madrac (#375) üzenetére


sch_a
addikt

Így van, csak a gond van vele. Inkább hagyjátok meg a maradékot, majd én megveszem. :DDD

(#377) premete válasza madrac (#375) üzenetére


premete
veterán

Hol olvastad, hogy "romolni" kell? Maximum, ha kapsz egy üzenetet, hogy frissítés érkezett, letöltöd, ráböksz az "installra" és vársz pár percet, amíg automatikusan települ.
Legfeljebb háttérképet, launchert cserél, akinek másik tetszik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#378) basaja


basaja
senior tag

Sziasztok:-)
Ségítségeteket kérem.Három strapatelefon közül melyiket válasszam?SE Xperia active,Motorola Defy+,illetve a Samsung Galaxy Xcover.Minden vélemény érdekelne,melóm miatt mindenképp ezek a típusok lennének a kiválasztottak.Mennyire gáz az active kis képernyője?
előre is köszi:-)
illetve ha valaki tud összehasonlító tesztről,ne tartsa magában...:-)

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#379) Švejk válasza basaja (#378) üzenetére


Švejk
őstag

Szerintem Defy+, ha nem zavar az Active kis képernyője, akkor az is szóba jöhet, mert most a boltok leakciózták 41-re, de a Defy+-nek is lement az ára 50-re.
Döntsd el: kis képernyő+jó support (Sony)
nagy képenyő+support teljes hiánya (Moto)
végezetül: [link]
[link]
tessék dönteni! :)

(#380) fdisk válasza nggabi (#130) üzenetére


fdisk
őstag

Üzemidőm. ;] :P

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#381) agabe válasza fdisk (#380) üzenetére


agabe
addikt

Ket akkuval ? :D
Hogy sikerult 30 perc ebrenlettel 6ora 52 perc kijezoidot osszehozni? BLN-el ?
este repcsi modban volt az is latszik...ez lehetne akar jo is, ha a 24perc telefonalason kivul nem csupan plusz 6percig van ebren a telo...ebbol ugy nwz ki, mintha masfel napig nem hasznaltad volna szinte...vagy rossz a stat progi. Gyari akkumerules jelzot nem kaptad le?

[ Szerkesztve ]

(#382) sch_a válasza fdisk (#380) üzenetére


sch_a
addikt

6 és fél órán át ébren aludt a telefon? ;]

(#383) fdisk válasza agabe (#381) üzenetére


fdisk
őstag

Egy akkuval,egy feltöltéssel. ;] ;]
Minden gyári a telón,nincs root,se semmi.A progi ezt írta ki.Ha van vmi gebasz vele,az nem én csináltam. :DDD

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#384) agabe válasza fdisk (#383) üzenetére


agabe
addikt

Akor ez most myaudio , vagy htc? Azt hittem kapcsolodik ahhoz a keszulekhez amire valaazul irtad...de ez mar kezd eleg off lenni itt.

(#385) nepszter1


nepszter1
addikt

Szeretnék venni a közeljövőben egy használt telefont itt hardveraprón , a limit olyan 30ezer forint körül fog alakulni . Már láttam ennyiért samsung galaxy S telefonokat , általába játszanék vele és filmet néznék meg néha neteznék .

(#386) bigdady válasza cellpeti (#300) üzenetére


bigdady
nagyúr

nekem a sony nem jött be. arc s volt.
samsung volt megbizható.

(#387) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne telefont venni. 30k körül szeretne rákölteni. Független vagy t-mobilos kellene neki. Használtan is jó. Leginkább zenehallgatásra és wifire használná. Androidos kellene neki, de nem szeretné mókolni. Talált egy használt galaxy ace-t 25-ért ami még alkuképes is. Mennyire érné meg ennyiért? Esetleg valami más alternatívát tudnátok mondani?

(#388) fdisk válasza agabe (#384) üzenetére


fdisk
őstag

Amolyan fél válasz lett vna.Félig Neked,félig mkinek. :D Nem a myaudio-ra akartam reagálni konkrétan,csak a kijelző időre.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#389) mohotol válasza sarkanyolo2 (#374) üzenetére


mohotol
aktív tag

Én is a Solat mondanám, szerintem elbírja.

(#378) basaja: Xperia go?

(#387) Feenyx: Lww-t tuti lehet találni ennyiért, az klasszisokkal jobb, mint az ace.

(#390) basaja válasza mohotol (#389) üzenetére


basaja
senior tag

go nem jön be,valamint a tesztek alapján sem fogott meg...
azt hiszem az active lesz a cél,nagyon tetszik,illetve az összehasonlító videón nem kicsi a színek közti különbség...
svejk:köszönöm a választ neked is :))

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#391) bigdady válasza Feenyx (#387) üzenetére


bigdady
nagyúr

nekem volt ace. jo kis telo volt de ics hianyaban eladtam

(#392) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Üdv, végül egy One S-t vettem, gyönyörű ez a telefon, és az anyagminőségre, és a sebességre sem lehet panasz. Szerintem nem fogom megbánni, sőt, borítékolható, hogy nem fogom megbánni :)

(#393) agabe válasza nepszter1 (#385) üzenetére


agabe
addikt

a 30ezres galaxy s-ek wlwgge lelakottak lehetnek...40ezer alatt szep, es esetleg meg garis peldanyt nem sok esellyel talalni....30ezet korul ,otorola defy ami beleferhet garival.
A galaxy s gari nelkul csak es kizarolag abban az esetben ha nincs beegve a kijelzo, az eredeti szamla is megvan a vasarlasrol (ez mondjuk barmely telo eseteben jol jon) amibol kiderul, hogy nem valaki (3-4tulajjal ezelott mondjuk) elofizura vette, es a husegido meg nem jart le, igy akar tilthatjak is....imei egyezzen a dobozon, garipapiron, szamlan, keszulekben az akksi alatti matrican, es a keszulekben magaban is.
Ha ezek nem stimmelnek akor lehet (nem feltetlenul, de mincs kizarva) vele problema.

(#394) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata SE LWW.vel és Defy+-szal egyaránt?
Utóbbi mennyivel lassabb, és miben? Azt tudom, hogy a procija lassabb, legalábbis tesztekben.
Igazából nem is a gyári sebességre gondolok (persze ez is lehet mérvadó), hanem az adott készülékhez elérhető leggyorsabb stabil ROM-mal elérhető sebességre.
A sebesség terén számomra nem a játék a fontos, ahne minden más: netezés, chat, több progi és widget egyidejű futtatása, stb.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#395) HuMarc válasza Bici (#394) üzenetére


HuMarc
addikt

Defy+... Akármennyivel is lassabb, nagyobb. Chat-re, netezésre mindenképpen jobb választás lehet.

(#396) Polllen válasza Bici (#394) üzenetére


Polllen
nagyúr

Rendszer szerint lww, de nézz be a topikjába, éppen arra panaszkodnak, h lepattog a festék az előlapról 7-8 hónap után.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#397) nggabi válasza Polllen (#396) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem. volt akinek már 3-4 hónaposan is :(((

én is a defy+ra szavazok. a kijelző a fontos. persze nem mindenkinek, barátnőm pont h nem akar 3,5"-nál nagyobb telót.

viszont a lww-re van gyári ics, nem kell annyit mókázni. olcsóbb is... ez sztem egyéni döntés lesz :U

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#398) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Nagyon vacillálok a Galaxy S3 és a One X között. Mindkettő volt a kezemben. Mindkettő nagyon tetszik. Htc minőségibb érzetet kelt a jobb anyaghasználat miatt.
Milyen érveket és ellenérveket tudtok e két telefonhoz felsorakoztatni, amik eldönthetik, hogy melyik legyen?

(#399) nggabi válasza Cingáriusz (#398) üzenetére


nggabi
nagyúr

s3 :U csúnyákat írnak a hox topikban, az s3 topikban meg (majdnem) vidámak.

"szenyor dzsíííí"

(#400) Cingáriusz válasza nggabi (#399) üzenetére


Cingáriusz
őstag

S3-at csak 1-2percig tapogattam meg boltban. A One X-et kicsit jobban szemügyre vettem minden szempontból és nagyon meggyőzően viselkedett. Mindezt már a legújabb frissítések után, Sense 4.1-el.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.