Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Cyberpunk válasza s4tch (#1900) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja I'm bad. +10k-tól. Már találni gyári garisat is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1902) csapoadambp válasza Švejk (#1891) üzenetére


csapoadambp
tag

Alkalmazások alatt mit értesz? Szerintem ezeket a bika többmagos CPU-kat és GPU-kat max a játékok és az AR alkalmazások használják ki. Nekem pl a telefonomon csak olyan "alkalmazások" vannak amiket a munkában is használok.
Tartom az álláspontomat azzal kapcsolatban hogy aki játékra vesz okostelefont az megérdemli hogy évente vagy félévente cserélgesse mert jön egy jobb, erősebb, stb...
Persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja... Az én hülyeségem pl a 3D

LG Optimus 3D V21a

(#1903) tzsolesz válasza Norbi14 (#1898) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha jobbat akarsz akkor mindenképpen 2 magos játszhat csak. Fotós képességekben jó a Samsung. Ha esetleg tennél még hozzá egy picit, akkor elcsíphetnél használtan egy garis S2-őt, na az már előrelépés lenne. :K

(#1904) DS39 válasza Murloc (#1897) üzenetére


DS39
nagyúr

Huawei Ascend Y200

(#1905) Fauno válasza Cyberpunk (#1896) üzenetére


Fauno
tag

köszönöm,

nézegettem most teszteket a mobilarena-n, legjobb képeket elvileg a három közül a Nokia készíti, a P és a Sola a teszt szerint nem készít annyira szép képeket. :(
Úgy kérdezném, hogy mennyit kéne még rászánnom egy olyan mobilra, amelyikkel szép fotókat lehet készíteni?

(#1906) Zigi válasza Fauno (#1905) üzenetére


Zigi
senior tag

Semennyit vegyél fényképezőt:) Telefonoknál nagyjából ez a "minőség" szinte mindegy melyiket veszed 70-80k tól.

(#1907) csapoadambp válasza Fauno (#1905) üzenetére


csapoadambp
tag

Ha elérhető lesz akkor Nokia 808 ha a fotózás a fontos és mindenképp mobilon akarod azt művelni. Ha viszont tényleg jó képeket akarsz akkor veszel egy használt tükrös gépet (50 körül) és egy jó középkategóriás droidot szintén 50 körül.

Ha nem poszter méretben akarsz nyomtatni akkor ne a megapixeleket nézd, ha meg igen akkor eleve ne a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1908) TayRol válasza TayRol (#1820) üzenetére


TayRol
veterán

No, a következőképpen alakult a dolog:

100k-t most nem akarok rászánni a telefonra (Xperia P 105k, One V 99k, Sola 95k pff...), igy maradt 3 készülék a tarsolyban, segítsetek pls.:)

- Lumia 710
- Galaxy Ace 2
- L7 Optimus (ez csak akkor ha egyértelműen jobb a másik kettőnél mivel 10e-rel drágább).

N8-at nem akarok, Xperia U kézbefogva nagyon kicsi, P, Sola és a többi készülék összeghatáron kívül.

A felhasználási terület az előzményekben van.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1909) lsebestyen válasza csapoadambp (#1907) üzenetére


lsebestyen
addikt

lol, tükrös gépet 50ért, ez jó poén volt :) Akkor már egy kompakt. 50ért lehet megveszi magát a vázat, de hogy normális képeket tudjon lőni, ahhoz objektív(ek) is kell(enek) Meg azért 50ért tükrös váz...na mindegy
Samsung Galaxy S2 azért durván jó képeket csinál, meg a lumiák is egészen jók, ott érdemes körül nézni.

(#1908) TayRol Galaxy Ace 2, megkapja a JB-t és sokkal jobb mint a többi. Az l7 hardvere meg totál elavult az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#1910) csapoadambp válasza lsebestyen (#1909) üzenetére


csapoadambp
tag

Hidd el hogy van már 50 ért tükrös gép odival (pl. Canon EOS 300D új, vagy egy kis utánajárással komolyabb kevés expos használt ) olyan amilyen de még az is kb 30 évvel megelőzi a legtutibb mobilos kamerát. ( Bár az a léc nem túl magas :D )

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1911) s4tch válasza lsebestyen (#1909) üzenetére


s4tch
veterán

D40 vázat vettem tavaly ebayről 40e alatt, rá egy 18-55.

(#1912) Fauno válasza csapoadambp (#1907) üzenetére


Fauno
tag

köszönöm, kompaktgép már van egy a családban, csak nem mindig van az nálam, ezért is keresnék egy olyan mobilt, ami max 60-70e Ft. környékén van, viszonylag normális minőségű képeket lehet vele készíteni és van rajta net kapcsolat nélküli GPS, ha nincs ilyen még, akkor kicsit várok, míg lejjebb megy a Samsung galaxy s II (most így megnézve a teszt fotókat, nekem tetszik).

[ Szerkesztve ]

(#1913) csapoadambp válasza Fauno (#1912) üzenetére


csapoadambp
tag

Szinte bármelyik droidra fel tudod tenni az IGO-t ha navigáció kell. Csak az a lényeg hogy a felbontás 320X240 vagy 800X480 legyen. Ami a fényképeket illeti főleg ha telefonon nézegeted nincsen nagy különbség kategórián belül. Talán a szoni Exmor ami hoz érezhető javulást kevesebb fénynél (tapasztalat).

LG Optimus 3D V21a

(#1914) s4tch válasza Fauno (#1912) üzenetére


s4tch
veterán

Katt. Nem droid, de ezen viselhetően fut a bada, és sokkal jobban néz ki, sokkal jobban össze van rakva, mint az ennyiért kapható droidok 99%-a. Offline navi nincs az árban, de lehet rá venni ill. okosítani.

[ Szerkesztve ]

(#1915) csapoadambp válasza s4tch (#1914) üzenetére


csapoadambp
tag

Szerintem hagyd a badát, ugyan az lesz vele mint a Symbianal. Egy kis keresgélés mert nem mondok olyat hogy torrenten keresd! És felpakolod az igo Androidot és ott a magyarországon legjobban használható offline navigációd. A térképei meg a sima igo-ból átmásolhatóak. ( igo Android = Motonav )

LG Optimus 3D V21a

(#1916) s4tch válasza csapoadambp (#1915) üzenetére


s4tch
veterán

Egybe fogják vonni a badát a tizennel. Egyébként ha valaki telefonálni meg fényképezni akar, annak halálosan mindegy, mi lesz jövőre a rendszerrel.

(#1917) Mr.Csizmás válasza csapoadambp (#1910) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

széthajtott izét, pár tízezer expóval, ismeretlen előélettel, tényleg jó vétel :K

ha olcsón akarsz kompaktos minőség felett fotózni, vegyél milcet, ott félévente jönnek az újdonságok, 0,5-1 éves gépet 2-3 év garival tudsz venni 50ért.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1918) csapoadambp válasza s4tch (#1916) üzenetére


csapoadambp
tag

Ez mondjuk igaz :) De ha valaki ki akarja használni a hasznos applikációkat mert bár ritkák de vannak akkor nem mindegy hogy melyik platformot válassza.

LG Optimus 3D V21a

(#1919) Gabó75 válasza jooker82 (#1892) üzenetére


Gabó75
senior tag

Köszi a linket, alig hiszem el:-)

(#1920) csapoadambp válasza Mr.Csizmás (#1917) üzenetére


csapoadambp
tag

Ne érts félre tudom hogy hol kezdődik egy komoly gép és nem is arra írtam, hanem arra hogy egy mobil akármilyen csúcs is egy ezeréves "filléres" tükrös vagy kompakt gép képminőségét ha nem is soha de még nagyon-nagyon sokáig meg sem fogja közelíteni. És pont emiatt fölösleges csak emiatt 100ezres telefont venni.

LG Optimus 3D V21a

(#1921) s4tch válasza csapoadambp (#1918) üzenetére


s4tch
veterán

Olvastad, milyen telefont szeretne venni a kérdező?

(#1922) nggabi válasza csapoadambp (#1913) üzenetére


nggabi
nagyúr

a felbontás bármilyen lehet... de ugye te is tudod h tilos a warez :U

"szenyor dzsíííí"

(#1923) Fauno válasza csapoadambp (#1920) üzenetére


Fauno
tag

A samsung galaxy s II-nek tetszenek a képei, csak sajnos ennyi pénzem nincsen rá,.
Annyira nem sürgős a vétel, de inkább úgy max 50 ezer körüli összeg, amiben tudok gondolkodni, így lehet, hogy kicsit még várok vele (árak csökkenjenek), Jelenleg a Nokia Lumia 710 és a Sony xperia U, amik esélyesek lehetnek a tesztképek alapján. Természetesen más funkció is fontos, mint a zene hallgatás, normális akku idő, tartósság....
Csak a GPS és a jó videó és képminőség ami nekem főként dominálna

[ Szerkesztve ]

(#1924) csapoadambp válasza s4tch (#1921) üzenetére


csapoadambp
tag

Igen a jó kamera és videó fontos neki

-Szerintem nincsen olyan egetverő különbség a kategórián belül, a 720p videófelvétel is már lassan alap.

Offline navigáció

-Android 1.6 fölött bármilyen telóra van (Pl. Motonav), ami ott fontos legalább 1GHz proci és 800X480 kijelző + GPS (szerintem ezek is már alap dolgok)

Legalább 3.5'-os kijelző
-Nagyon sok van ami ennek megfelel

Legyen új
-50-60 között ha csak ezeknek a kritériumoknak kell megfelelni akkor a szimpátián túl már csak az anyaghasználatot és összeszerelést érdemes figyelembe venni, mert mivel közel sincs szó extra igényekről igen tág marad a választék.

Mindenesetre én javasolnám az androidot és a Samsung illetve HTC készülékeket.

Én az ő helyében egy Samsung Galaxy SL készüléket vennék amit már megkapok 60 alatt újonnan függetlenül és bár nem kétmagos erőmű de minden igényt bőven kielégít.

Galaxy SL ( i9003 ):

- 4'-os 800X480 SLCD (szerintem bőven van olyan jó mint az AMOLED)
- TI OMAP 3630, 1 GHz, Cortex-A8, PowerVR SGX530 (nem nevezném gyengének)
- 5Mp kamera + LED
- 720p videófelvétel
- és minden amit elvárhatunk a kategóriában GPS, WI-Fi, stb....

És ami fontos 60 körül megáll

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1925) barnam_


barnam_
nagyúr

Használtan 30-35k körül milyen droidos telefont ajánlanátok?

(#1926) Cyberpunk válasza Fauno (#1905) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mobil fotóra N8.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1928) lsebestyen válasza barnam_ (#1925) üzenetére


lsebestyen
addikt

Defy, defy+, ray, galaxy s. Tudom, tudom, valamelyik kicsit drágább, de néha ki lehet fogni. :)

(#1929) Fauno válasza csapoadambp (#1924) üzenetére


Fauno
tag

erre gondoltál ? [link]

(#1931) csapoadambp válasza nggabi (#1922) üzenetére


csapoadambp
tag

Tudom és bocsi, nem akartam warez témába keveredni.

LG Optimus 3D V21a

(#1932) NyomiBobby


NyomiBobby
csendes tag

Sziasztok! Mi lenne a legjobb telefon játékra,videó nézésre,zene hallgatásra, és fotózásra?
Annyi kikötésem lenne hogy:
-4" körüli kijelző
-Márkából a Sony, és a HTC ami bejövős, de nem tudom hogy melyek még a jó gyártók.
Nem csak a most kapható modellek jöhetnek szóba, hanem azok is amik előreláthatóan meg fognak jelenni az év végéig kb. Árban nagyjából 50-80e Ft -ra gondoltam (Alá mehet de fölé nem nagyon tudnék :)) )
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1933) csapoadambp válasza Fauno (#1929) üzenetére


csapoadambp
tag

Igen

LG Optimus 3D V21a

(#1934) nggabi válasza csapoadambp (#1931) üzenetére


nggabi
nagyúr

a fő gond az h baromságot is mondtál ;]

:DDD

"szenyor dzsíííí"

(#1935) csapoadambp válasza nggabi (#1934) üzenetére


csapoadambp
tag

Mire gondolsz? :F

LG Optimus 3D V21a

(#1936) Fauno


Fauno
tag

Köszi, tehát ez a samsung galaxy s-nek egy továbbfejlesztett változata?

(#1937) csapoadambp válasza Fauno (#1936) üzenetére


csapoadambp
tag

Pontosan. Amolyan hiánypótlás az S és az S II között de közelebb áll az S-hez. ( szerintem viszont bőven megfelel az elvárásaidnak és belefér a büdzsédbe is )

LG Optimus 3D V21a

(#1938) Fauno válasza csapoadambp (#1937) üzenetére


Fauno
tag

Szimpatikus készülék, köszi! :)

(#1939) csapoadambp válasza Fauno (#1938) üzenetére


csapoadambp
tag

Nincs mit. :DDD

LG Optimus 3D V21a

(#1940) mohotol válasza TayRol (#1908) üzenetére


mohotol
aktív tag

Nyomkodd meg a feleséged 710-ét, aztán vegyél egyet magadnak is, ha tetszik ;)
Érdemes megnézni a használtakat 710ből, 800ból, nagyon olcsón mennek garival.
Szvsz sokkal jobban jársz, mint a droiddal, főleg hogy "no játék".

L7-et véletlenül sem!

[ Szerkesztve ]

(#1941) csapoadambp válasza mohotol (#1940) üzenetére


csapoadambp
tag

Sőt nem csak L7-et ne de semmilyen LG-t sem!!!
Bár nekem is az van de szidom őket mint a bokrot.
Maga a készülék jó de hihetetlenül sz@rnak a támogatásra.
Csak a 3D miatt nem cserélem le.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1942) Cyberpunk válasza #40993792 (#1930) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De az nem 70k;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1943) TayRol válasza mohotol (#1940) üzenetére


TayRol
veterán

már megnyomkodtam.:D
40e lenne az új 710-es, 45 az Ace 2. MM-ből. volt már droidom (LG OB), szerettem, de a wp7 letisztultsága, gyorsasága és stabilsága is tetszik.
még alszom rá egyet. legyen itthon 2 egyforma telefon?:D

(#1945) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Üdv
szeretnék új telefont venni.
Eddig galaxy W- volt és újítás céljából fordult meg a gondolat bennem. :)
Nézegettem az xperia P-t ami nem volt rossz telefon.
Esetleg olyan áron mint a P lehet jobb telefont venni vagy inkább dobjak rá még egy keveset?
Igazából netezésre, youtube ozni (azon hallgatok zenét főleg) meg azért a jó aksi sem hátrány(de ezeknél a telefonoknál már a 2-3 nap is nagy teljesítménynek számít ha jól tudom).
Még először xperia S-t gondoltam csak arról azt olvastam hogy jóval hamarabb lemerül mint a P. Persze ez nem azt jelenti hogy nálam csak a sony jön be. Ezen kívül jöhet a Samu, meg htc de a többi javaslatot is meghallgatom....

Szépnapot!

(#1946) mohotol válasza csapoadambp (#1941) üzenetére


mohotol
aktív tag

A semmilyen LG az azért hülyeség. :)
Egy Optimus 7-ért, friss hardverrel akármennyi pénzt kifizetnék, azonnal. Black, 4X szintén remek telefonok.

(#1945) Dexter-2000: A P remek választás. Még ebben a kategóriában mozog a HTC One S, SGS II, ezek alternatívák.
Ne legyenek illúzióid az akkuidőről, nap végén minden telót érdemes tölteni, ha használod az okos-funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#1947) Dexter-2000 válasza mohotol (#1946) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi
még a HTC S néztem, viszont ott az lenne a kérdésem hogy annak van automatikus fényérzékelője?
mert az előző telefonomnál már kezdtem unni az állandó fényerő szabályozást.

Szépnapot!

(#1948) mohotol válasza Dexter-2000 (#1947) üzenetére


mohotol
aktív tag

biztos vagyok benne, hogy igen.

(#1949) Cyberpunk válasza Dexter-2000 (#1947) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1950) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

rendben köszönöm segítségeteket :R

Szépnapot!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.