Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) HuMarc válasza Marcelo (#1298) üzenetére


HuMarc
addikt

Csak ismételni tudom @Zsolt_72-t: Ennyiért megéri. :K

(#1302) mazsola48


mazsola48
csendes tag

Üdv!
Húgomnak szeretnék kinézni egy jó telefont mert ő még nem ért hozzá teljesen (14 éves).
És én is elsőnek hozzátok fordulnék.
Kb.40 max 45k-t költenék rá. Neten vásárolnám meg, nagy valószínűséggel vateráról, vagy innen.. Új és Használt is jó persze még újszerű állapotban. Hosszútávra tervezném, 2-3 év. Márka és op. rendszer szinte teljesen mindegy. Szerintem azt már mondanom sem kell hogy érintőképernyős legyen. Hát mire használna egy 14 éves lány egy telefont. Zene hallgatás, Fényképezés, viszonylag gyors net, meg persze hívás, sms. Ezekre van kihegyezve a hangsúly. :)
Válaszotokat várom.

Gergő

(#1303) HuMarc válasza mazsola48 (#1302) üzenetére


HuMarc
addikt

Hogy mire használ egy 14 éves lány egy telefont? Facebook-ol ezerrel! Tapasztalat :) Ha a húgod nem ilyen tiszteletem neki, ő legalább nem idegenül le a barátaitól...
Egyébként Xperia (NEM X10) Mini/Mini Pro vagy Live with Walkman.

[

[ Módosította: philoxenia ]

(#1304) mazsola48 válasza HuMarc (#1303) üzenetére


mazsola48
csendes tag

Csak akkor tudna hogyha lenne wifi, mert nem előfizetéses hanem kártyás.
De amúgy a feltevés abszolút jogos. :D

(#1305) Klepti válasza HuMarc (#1288) üzenetére


Klepti
tag

Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen "konzervatív állat".
Még a végén marad az N86, és inkább gyűjtök egy kicsit. :D

Az lenne a tökéletes a számomra, ha összehoznának egy olyan androidos telefont, ami:
-kb 3,8" amoled, IPS, vagy hasonló szintű
-fémes anyaghasználat, de nem a hátlap, hogy ne takarjon az antennáknak
-kicsúsztatható qwertz gombsor
-és természetesen elfogadható hardver droidos berkekben :D

(ja, és mellé támogatásként egy almás pod :P :B )

(#1306) mazsola48 válasza HuMarc (#1303) üzenetére


mazsola48
csendes tag

Utána néztem ennek a 2 telefonnak ( Mini/Mini Pro és Live with Walkman)
Az egyikbe a-gps másikban eGPS található, illetve az egyik wifi DLNA másik n/g/b

Mik a különbségek és melyikek jobbak?
Esetleg van még valami más telefon amit még tudsz/tudtok ajánlani?

(#1307) Marcelo


Marcelo
csendes tag

Köszönöm szépen a választ és a segítséget.

(#1308) HuMarc válasza Klepti (#1305) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem is valami ilyesmi lenne a tökéletes telefon, csak egy 5. pontnak egy erősen maximum 60 000 Ft-os árcédulát is hozzáfűznék.
Nem tudom, szerintem az infógrafikus felület egy jó ötlet, de mondjuk egy olyan kivitelben, mint amilyen a Galaxis útikalauz stopposoknak c. filmben látható.

ui.: Fú az új iPod annyira tetszik basszus. De az a 100 000 Ft-os árcédula kevésbé.... :O

@mazsola48 (#1306) Más nem nagyon van ebben az árkategóriában (talán a Huawei Ascend G300, de arról nincsenek tapasztalataim.)

az aGPS azt jelenti, hogy a GPS-műhold megtalálására rásegít internettel. eGPS-ről ennyit találtam. Biztos vagyok benne, hogy mindkettő készülékben aGPS van.

A DLNA ez
A b/g/n pedig WiFi szabványok. Bővebben itt.

A DLNA csak akkor jó, ha van hozzá DLNA-s tévéd pl. b/g/n-es WiFi pedig mindkét telefonban van.

[ Szerkesztve ]

(#1309) atike


atike
nagyúr

Sziasztok!

A páromnak keresek telefont. Speciális igény az van. Szóval Androidos kellene, kétkártyás, magyarországi garanciával. 3,2" és fölött... Árban meg... Na ez mindig nehéz kérdés. Én azt mondom, hogy minél olcsóbb legyen, ő meg minél jobbat szeretne... 30-40 ezres kategória a reális szerintem. De ha valami készülék nagyon best-buy lenne, akkor kicsit fölé és mehet...

Előre is köszi!

(#1311) HuMarc válasza #40993792 (#1310) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is csak most először, és én is tapasztalatból mondom, sokszor nyomok a helyett e-t vagy fordítva, de rákerestem és ezt aláltam.

@atike (#1309): Live with Walkman? 3,2 inch, elég jó HW, stb. Szerintem megfelelne az igényeiteknek :)

@Zsolt_72 (#1312) Én is csak most találtam ezt az eGPS-t, és ettől még mindig lehet elírás...

[ Szerkesztve ]

(#1313) Klepti válasza HuMarc (#1308) üzenetére


Klepti
tag

Igen, az árat már le se mertem írni...
Mekkora hatalmas az a film:D És igazad is van vele. :)
iPod meg igen, ott mindig gondban leszek az árral.. Csak egy régebbi használt lehet, új nem igen fér bele a kollégiumi költségvetésbe ;]
Ja, és kiegészítés, az álom telónak NE ÉRINTŐGOMBJA LEGYEN, és ha nagyon rendesek, akkor még zöld/piros gombot is raknak rá :D

Esetleg vélemény a SE Xperia Ray-ről?

(#1314) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Sziasztok.

30-35ezer forint körül melyik mobil éri meg a legjobban? Használtak közül az x10-et néztem. Valami más esetleg?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1315) ablack válasza Szoszo94 (#1314) üzenetére


ablack
senior tag

Akkor már inkább használt Motorola Defy vagy Galaxy S, az x10-ben lévő 384MB RAM manapság már szerintem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#1316) xact


xact
tag

HI!
Melyiket választanátok a kettő közül?
Motorola Atrix2 vagy LG Prada 3.0?

(#1317) Szoszo94 válasza ablack (#1315) üzenetére


Szoszo94
őstag

Van benn valami...bár a fél gigával bőven elvoltam eddig, lehet az kevés lenne.
Gondolkozok még nem android rendszerű telefonokban is, csak jó legyen a kamerája (se satio lenne a legjobb, csak a rezisztív kijelző nem tetszik). Nokia N8 pedig leharcolt állapotban van csak ennyiért. Javaslat?

Amúgy a Difáj és a szikszalag azért nem tetszik, mert kicsi a kijelző és a forma se jön be.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1318) mohotol válasza bigdady (#1289) üzenetére


mohotol
aktív tag

Ebben az esetben akkor az y inkább, de ez a kategória az, amiért pénzt adni se nagyon érdemes.
Ezt még lesd meg, mielőtt megveszed az y-t: [link]

@(#1286) Klepti: ha nem, akkor nem :D Ray egyébként jó telefon, de szerintem kicsi lesz a kijelző.

(#1309) atike: Alcatel 993D, vagy 997D. más nagyon nem jön szóba.

(#1316) xact: Atrix mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#1319) mohotol válasza Szoszo94 (#1317) üzenetére


mohotol
aktív tag

Gyűjts még, és egy használt N8, ha tényleg a kamera a legfontosabb.

(#1320) HuMarc válasza Klepti (#1313) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem tudom, engem nem nagyon zavar, hogy csak kapacitív érintőgombok vannak, de ezt már olyan sok embertől hallottam, hogy legyen fizikai gombsor rajta, hogy biztos igazatok van :D

Xperia Ray: Hát nekem kicsi lenne, de visszakerestem a te igényeidet és abban azt írtad, hogy 3"-nál nagyobb kijelző, ami illik rá. Anyaghasználat oké, a hardver megegyezik az Xperai Mini/Mini Pro-éval (ami azért annyira nem rossz) és nagyon nagyon magas a ppi-je.

(#1321) tybsen


tybsen
addikt

Galaxy Nexus vs LG Optimus 4x...

Nem tudok donteni, mert sok tesztben a Nexus-t hozzak ki jobbnak, az LG egyetlen toplistan sem szerepel. Nem mintha ez lenne a fontos, de Nexus tapasztalatom van, tenyleg nagyon jo keszulek. Ez a ket tipus, amit viszonylag olcson be tudnek szerezni. Probaltak mar segiten a T. Forumtarsak LG topikban, de valahogy nem gyozott meg az LG a tesztek alapjan.

Galaxy Nexus
+ frissithetoseg
+ aktualisan 4.1 amivel gyors es nagyjabol akadasmentes
- nem bovitheto, bar ez a legkevesbe zavar
- kijelzon vannak a gombok, amik sok helyet foglalnak, kvazi kisebb a kijelzo, mint 4.65 - ez szempont, mert leginkabb netezesre hasznalom

LG 4x
+ 4 mag, ami nem tudom mire hasznalhato ki (nem jatszom)
+ nagyobb kijelzo + a gombok nem a kijelzon vannak
- az LG hirneve
- velhetoleg rossz frissitesi gyakorlat, jelenleg is csak 4.0.x, nincs frissites beigerve
- kevesbe szep hatlap

Igazabol egyiknek sincs olyan elonye/hatranya, ami miatt az egyiket/masikat lenne erdemes valasztani, megis a legtobben LG-t ajanljak (kiveve az uzletekben, mert ott mindenki az LG ellen beszel).

Tudna valaki mondani valamit, hogy miert az LG a jobb valasztas, mert nekem eddig nem jott at igazan, hogy miert jobb valasztas az LG a 4 magtol eltekintve (ami nem tudom mennyire lenne hasznos egyaltalan a hetkoznapokban). Nekem jelenleg a Nexus fele dol a merleg, leginkabb a frissitesek miatt. Bar nyilvan kerdes az is, hogy hany frissitest kaphat meg még a Nexus, de gondolom egyet még mindenkeppen meg fog kapni. Szoval ez nagyon erosen befolyasol. (eddig is nexusom volt, csak most adodott, hogy ujat vegyek vagy valami mast)

Azon is gondolkodtam, hogy megvarom a kovetkezo Nexus-t, de az valoszinuleg annyira draga lesz, hogy jovo tavaszig nem megy le az ara normal allapotra, ennyit meg nem akarok bukni rajta. Vagy wp8-at, mert az nagyon siman es akadasmentesen fut, de elegge zavar a rendszer maga es nem erzem kiforrottnak.

Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1322) crhis86 válasza jooker82 (#1284) üzenetére


crhis86
tag

Ha arra gondolsz mizéria alatt, hogy több napba került a számhordozás, akkor ajánlom [ezt] olvasd el, pont tegnaptól gyorsult az egész folyamat.

Szerk.: most látom, hogy számváltást írtál, szóval lehet, hogy félreértettelek..

[ Szerkesztve ]

(#1323) Cyberpunk válasza tybsen (#1321) üzenetére


Cyberpunk
félisten

4X mindenben jobb. Leszámítva persze a frissítéseket. Ha az fontos, akkor Nexus, ha nem annyira, akkor 4X.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1324) tybsen válasza Cyberpunk (#1323) üzenetére


tybsen
addikt

:R köszönöm szépen

(#1325) kungzi válasza tybsen (#1321) üzenetére


kungzi
veterán

én a helyedben megvárnám a következő nexust! ha lehet hinni a pletykáknak, akkor három nagy gyártó(htc, lg, samsung) is kifog dobni egy nexust a közeljövőben. Ha nem sürgős, akkor mindenképp várj.

Ha nem akarsz várni, akkor várd míg megjelenik most októberben az LG Optimus G, mert akkor a 4X HD ára véleményem szerint csökkenni fog. De a te döntésed, ha megbarátkozol a Galaxy Nexus microSD bővíthetetlenségével és a gyengébb kamerával, akkor az is tökéletes választás. Ma még bőven elég a 2 mag bármire! A 4 mag maximum a játékoknál fontos.

(#1326) jooker82 válasza crhis86 (#1322) üzenetére


jooker82
nagyúr

Végülis,igen,a szâmhordozással volt gondom...de már aláirtam újra 2évet....Amúgy a telenornál mi az a fidesz csomag??vm17ft-os percdij...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1327) nggabi válasza jooker82 (#1326) üzenetére


nggabi
nagyúr

dpi a neve, 15-20-25 ft a percdíj. a mobil flottát de milyet topikban keress rá.

"szenyor dzsíííí"

(#1328) crhis86 válasza Marcelo (#1298) üzenetére


crhis86
tag

T-nél lejjebb ment ma az ára, 99 ezerért tudsz venni feltöltőkártyásat.

[ Szerkesztve ]

(#1329) nggabi válasza crhis86 (#1328) üzenetére


nggabi
nagyúr

határozottan megéri a +9k-t h a saját neveden legyen és dominós :C

"szenyor dzsíííí"

(#1330) Klepti válasza HuMarc (#1320) üzenetére


Klepti
tag

Igen, igazából elég lenne a dolog, valóban nem lenne rossz egy picivel nagyobb kijelző, de majd megfogdosom valahol, az eldöntheti :)

Érdekes, hogy rengeteget vártam a Defyre régen, megjelent, megfogdostam, és úristen, nem is tetszett, pedig fotókon sokkal jobban megfogott, na meg a strapabírósága is.

Ez az Optimus Black is elég babának tűnik, de szerintem az már drágább lesz használtan.. :/
Szerk: Desire S is hasonló asszem :/

Megyek majd szerintem ma is körbenézek, hátha látok valami kiszemeltet a polcokon, és bunkó paraszt módon fél óra próba után megköszönöm és visszaadom :D

[ Szerkesztve ]

(#1331) sarkanyolo2 válasza mazsola48 (#1302) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Egy 14 évesnek 40k-s telefon :F . Nemtom milyen világban élünk, de amikor én megkaptam az első telóm 14 évesen az egy W200i 15k-ért. De ha van rá zseton nyugodtan. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1332) HuMarc válasza sarkanyolo2 (#1331) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát figyelj, van egy 12 éves ismerősöm SGSII-vel. Több 12 évesről tudok, akik iPhone-al szaladgálnak... Szóval 14-esnek 40 000 Ft-ért telefont venni akár még normális dolognak is lehet nevezni...

(#1333) sarkanyolo2 válasza HuMarc (#1332) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Pfff...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1334) DJGABI


DJGABI
addikt

Üdv!

Hátha van valakinek egy tuti tippje. Blade-ről váltanék, olyan 40k környékén keresek, újak között szétnéztem, nem nyert (Tipo, Mini 2, OT-995, G300...) úgyhogy valami használt, lehetőleg garis lenne jó. Blade-hez hasonló support-tal (Cyanogen) vagy hát ha lesz rá hivatalos frissítés nekem mindegy, az is jó. :DDD SGS(1) mindig is tetszett, de már eljárt felette az idő, most a CM csapat az Optimus Blackre van ráállva (ahogy olvasom topicjában még elég gyengus a rom). Mi van még? SE Neo/Arc? Egyáltalán ezek az 512MB RAM-os telók mennyire használhatók Jelly Bean-nel (vagy akár ICS-vel)?

Csak mert a mérleg másik oldalán ott van [ez] dualcore, 1GB ram, qHD... 44k-ból kézhez kapva. stock ics igaz, de jb kérdéses, custom rom alig

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1335) jooker82 válasza nggabi (#1327) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ok,köszi,meglesem.. :K

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1336) mohotol válasza DJGABI (#1334) üzenetére


mohotol
aktív tag

LG Optimus 2X, Black. Talán Moto Atrix.
(Első gen. wp7-esek és Lumia 710(ez garival), ha hajlandó vagy wp-t használni.)

(#1338) sch_a válasza mohotol (#1336) üzenetére


sch_a
addikt

Atrix felejtős ilyen szempontból, se hivatalos frissítés, se custom ROM-ok nincsenek rá...

(#1339) w.miki


w.miki
veterán

Defy-n gondolkodom erősen, használtan 35-ért már lehet kapni.
A topik alapján számomra úgy tűnik, ez a best buy. (LWW nincs független/vodás)
De azt nem tudom mire kell figyelni a vásárlásnál. Állítólag az azonos típuson belül is van sok eltérés (kameralencse?), nem mind1 melyiket veszem ebből sem.
Szóval a kérdésem:

Defy vásárlása esetén mire figyeljek? Melyik a legjobb szeria?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1340) maggi1886076 válasza w.miki (#1339) üzenetére


maggi1886076
addikt

sima defybol a piros lencseset erdemes, mert az 720p-ben veszi fel a videot.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1341) w.miki válasza maggi1886076 (#1340) üzenetére


w.miki
veterán

ööö... és azt hol lehet látni, hogy amit árulnak (pl. a neten) az milyen lencsés?
vagy hogy tudok rákérdezni, ha mondjuk az eladó sem ért hozzá?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1342) tybsen válasza kungzi (#1325) üzenetére


tybsen
addikt

Nagyon köszönöm a reszletes valaszt! :R

(#1343) agabe válasza w.miki (#1341) üzenetére


agabe
addikt

Egyreszt ranezesre azonnal lathato a kamera optikajanak csillogasabol, hogy pirosasan, vagy zoldesen fenylik (nem kicsi az elteres, es nem is keverheto ossze ha nincs mellette masik akkor sem), igy ha az elado "nem tudja" valoszinuleg zold lencses (az a gyengebb kamera)
Masreszt hagyd a vaterat...hardverapron 30-ert is kapsz ilyet, akar piros lencsevel is, csak varni kell ha epp nincs.

Raadasul amit a vateran latsz, az vodafone szarmazasu. Ettol ugyan meg fuggetlen (mint minden defy) de ha elofizuval volt vasarolva, akkor rossz esetben tilthatjak is.
Keruld az ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#1344) hallerlaller válasza tybsen (#1321) üzenetére


hallerlaller
addikt

Neked volt már nexusod azért ismered nagyjából, inkább ilyen fejlesztői eszköz, csak simán működik, erre legkevésbé jellemző a tipikus android negatívumok(lag, memóriakezelés). 4x meg inkább konzumer termék, jobb kamera, sd kártya etc.. tegrán a játékok nagyon jók, viszont kér is enni a teljesítményért cserébe. Én se tudnék dönteni, azt vedd amelyikhez olcsóbban hozzá tudsz jutni.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1345) korpicschess válasza tybsen (#1321) üzenetére


korpicschess
veterán

4X-re voksolok. Inkább az S2 vs Nexus lenne a kérdés, amin érdemes gondolkozni. Azért eggyel magasabb kategória a 4X.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#1346) agabe válasza korpicschess (#1345) üzenetére


agabe
addikt

Azert 4X nem annyival magasabb szint...jobb kijelzo, es kb ennyi . Ugyanugy marginalisak a tapasztalhato hardveres kulonbsegek s2-hoz kepest, ahogy s3-s2 kozott is azok. Melyiket jobb kezbefogni? Egyenfuggo.
Nexus ellen a kamerat tudnam felhozni ami gyengebb mindharom emlitett masiknal...meg ha kell bovitesi lehetoseg, es radio akkor sem a nexus a jo valasztas, de mukodesre, felhasznaloi elmenyre nexust nem nyomjak le, hiaba nagyobb bennuk a potencial (4X, S3) papiron a gyorsabb/frissebb hardver miatt, ez nem latszik hasznalat kozben.
Egyik sem tokeletes, de mindegyik jo, csak meg kell talalni, hogy mely hibak/hianyossagok azok amik nem szamitanak annyira valakinek, es az alapjan kell valasztani kategorian belul.

[ Szerkesztve ]

(#1347) Gabó75 válasza xact (#1316) üzenetére


Gabó75
senior tag

Atrix 2-t javaslom.

(#1348) Cyberpunk válasza agabe (#1346) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És 4 mag. Jobb kamera, anyaghasználat stb..

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1349) korpicschess válasza agabe (#1346) üzenetére


korpicschess
veterán

Hidd el, látszik az használat közben is. App megnyitási idők, stb..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#1350) tybsen válasza korpicschess (#1349) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi sracok a sok hsz-t!

Nem vagyok egyszeru eset egyebkent, eleve telefonb.zi vagyok es folyton ezeket a szerencsetlen keszulekeket gyötröm :-) Korabban volt egy nexus s amit a stock android miatt vettem, meg azert mert olcso volt akkor mar. Legkorabban kapta a frissiteseket, minden szep es jo volt, de meguntam. Mellette volt egy galaxy tab-om is, de nem volt praktikus ket keszulekkel, ezert a kettot kvazi egybegyurva vettem egy Note-ot. (A legtobben ugyis ismerjuk mar egymast a megfelelo topikokbol). A Note nagyon jo keszulek, pont megfelelt arra amire nekem kellett (internet leginkabb) es nem zavart a 2.3 sem a nexus 4.0 utan, mert a Note 2.3-mal is nagyon jo volt. Aztan meguntam a Note-ot meg jott a 4.1 es annyira kivancsiva tett, foleg a butter projekt miatt, hogy eladtam a Note-ot es vettem egy Nexus-t. Kb 3 honapig hasznaltam teljes megelegedettseggel. Note utan persze erezhetoen kisebb a kijelzo, de nagyon kezbesimult es tenyleg akadasmentes volt. Aztan most csaladon belul szukseg lett egy telefonra es odaadtam a Nexus-t.

Igy jott a lehetoseg, hogy valami ujat probaljak ki, ezert korbeneztem es megint arra jutottam, hogy a Nexus a leheto legjobb valasztas szamomra a frissitesek meg az akadasmentes mukodes miatt. Kicsit persze meg is untam, ahogyan mindig, mert ilyen tipus vagyok, borzaszto, ezert vonz valami ujdonsag.. :) Csavar a tortenetben, hogy kozben lejart a husegnyilatkozatom, es az LG4X-et a jelenlegi olcso tarifacsomagom megtartasa mellett megvehetnem kb 10 ezer HUF-ert, persze szolgaltatoi fuggessel. Meg van egy olyan lehetoseg is, hogy a szolgaltato ad kb 70 ezer HUF-nyi kedvezmenyt barmelyik kartyafuggetlen telefon arabol a Saturn vagy MM-bol. Viszont ennyiert nem talaltam semmi szamomra ertelmeset (nagy kijelzo, gyors). Raadasul a Nexus nem is kaphato mar MM-ban, szoval mashol tudnam csak megvenni teljes aron. Ekkor persze lecsokkentenem a tarifacsomagomat a fele dijra, ugyanazokkal a szolgaltatasokkal.

Lenyeg a lenyeg, hogy ha osszeszamolom a ket ev alatt kifizetendo osszegeket, kb ugyanannyira jovok ki a kartyafuggetlen nexus-sal egy olcsobb de ugyanannyi szolgaltatast ado prepaid tarifacsomaggal, mintha szolgaltatoi tamogatassal megvennem az LG4X-et kartyafuggoen.

Fuggetlen Nexus: egyszeri kb 86 ezer es havonta 2700 HUF tarifa huseg nelkul
Fuggo LG4x: egyszeri 10 ezer es havonta 5500 HUF tarifa husegnyilatkozattal

Tehat 24 honap alatt 2700 Ft-tal tobbet fizetek, kvazi reszletre veszem a telefont mert a szolgaltatasok kb ugyanazok (kicsit kevesebb internet, de minden mas ugyanaz).

Tegnap megnyomkodtam az LG-t eleg reszletesen. Ami tetszik: erezhetoen nagyobb kijelzo a nexus-sal szemben (eleve a gombok nem a kijelzobol veszik el a helyet, ez iszonyat nagy plusz), talan gyorsabb mukodes, nem akad, minden tenyleg gyors. A kijelzo viszont amoled utan kifejezetten fako es elettelen, bar nem rossz es pont a harsany szinek hianya miatt kellemes a szemnek. Az LG ikonok nem tetszenek. A telefon hatlapja nem tetszik, de ez a nexus-nal sem tetszett, nagyon olcso hatasunak talalom, foleg a krom csikkal eleg gagyi. De mondom, nexus ugyanez ilyen szempontbol. Szoval ez a legkevesbe erdekel, mert az ember folyton a kijelzot nezi, az pedig az LG-nel nagyobb igy nekem a hetkoznapokban jobb lenne. Nexus frissitheto, LG support-ra nem szamitok semmilyen szinten, nagyon rossz kep van bennem a markarol. De a telefon most tenyleg rendben levonek tunik. A bovitheto memoria meg fenykepezes nem szempont, mert bar sokat szoktam fenykepezgetni, de ezek inkabb csak pillanatkepek es nincs magas elvarasom a minoseggel kapcsolatban - ha kell, inkabb fenykepezogepet hasznalok.

Osszessegeben jo benyomast tett az LG, de ismerve magam, amint kijon egy ujabb android, megint arra fogok raizgulni.. Pff.. De nexus-nal is ugyanez lenne, ott meg azert cserelnem le, mert meguntam. ;]

Szoval nem egyszeru a dolog, de legalabb itt a forumon sokan aterzitek szerintem ezt, legalabbis akik hasonloan betegek mint en :-). Most nagyon arra hajlok, hogy megveszem az LG-t fekete szinben es egy darabig elleszek vele - legalabb kis valtozatossag nexus utan, aztan par honap mulva ha megunom vagy valamiert nem tetszik, eladom es kicsit hozzapotolva veszek egy nexust vagy valami mast. Szivesen megvarnam en az uj nexusokat is, de azok annyira dragak lesznek kezdetben, hogy nem vennem meg oket mert sokat buknék rajta es ebbol mar elegem van. Inkabb majd jovo tavasszal vagy valami.

Na ezek utan mit gondoltok? Ha egyaltalan vegigolvasta valaki a hosszu hsz-t :-)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.