Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) sch_a


sch_a
addikt

Szerinte megéri a plusz költséget, mert elegáns. :D Én a másik véglet vagyok, inkább a hw-t nézem.

(#102) DS39 válasza sch_a (#97) üzenetére


DS39
nagyúr

azért az árért amit még ma is elkérnek érte jobbakat kapni, nagyobb kijelző, jobb proci, armv7, több belső tárhely...

(#103) [lAyCsI] válasza mohotol (#99) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

akkor sztem marad a ray...
köszi mindenkinek

-= No way back from Here =-

(#104) lsebestyen válasza sch_a (#101) üzenetére


lsebestyen
addikt

Pont ezt akartam mondani. Akit eddig megkérdeztem mind azt mondta, h az Ace elegáns, jól néz ki (hasonlít az iphonera) miért ne azt venné?! Persze nem hard core userekre kell gondolni.

(#105) dJ Peer válasza DS39 (#102) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Na jó azért, 1 éve még elég jónak számított...annyi pénzért.

(#106) DS39 válasza dJ Peer (#105) üzenetére


DS39
nagyúr

de most most van, nem egy éve, és még mindig nem csökkent drasztikusan az ára.

(#107) afgk2012


afgk2012
tag

Hahó! Közben elszaladt a ló. :DDD

Újra megkérdezem, erről mi a véleményetek? Tudom, hogy még ki sem jött és tudom, hogy a teszt olyan verzióról készült, ami nem teljesen ugyanaz mint ami a boltokba kerül hamarosan, be az 5" és a kb 54-60E Ft közötti bruttó ár elég jól hangzik, nem? Várjak rá, vagy eleve valamiért lebeszéltek róla?

[ Szerkesztve ]

(#108) lsebestyen válasza afgk2012 (#107) üzenetére


lsebestyen
addikt

Speedshopba már van, szépen elmész megnyomogatod, assszem' 60 mátyásért vesztegetik.

(#109) nggabi válasza sch_a (#97) üzenetére


nggabi
nagyúr

itt ace ellenségek vagyunk mindannyian :D csak időközben már 25k-ért is lehet venni, ettől persze nem lett jobb a hardver de ugyanúgy használható mint egy gio vagy egy galaxy mini. én is utálom, ez más kérdés :D

(#90) mohotol: miért haragudnék? :D

afgk2012: nem vészes de a telefonhívás részét teszteld le valahogy, állítólag dobálja a hálózatot. mondjuk olyan akinek van is még nem írt a topikjába. nagyobb tesco-kban is van kirakva belőle.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#110) mohotol válasza afgk2012 (#107) üzenetére


mohotol
aktív tag

Miért nem veszel inkább egy rendes telefont?
( ha a dual sim miatt, akkor nem szóltam)

[ Szerkesztve ]

(#111) afgk2012 válasza lsebestyen (#108) üzenetére


afgk2012
tag

Köszi az infót, de messze vagyok tőle nagyon.

(#110) mohotol: Mi az hogy rendes? Ez valamiért nem rendes? Sorold légyszíves. Beszélj le, ha van rá ok. A dualsim is jó dolog, de az 5" is tetszik. Mutass 5"-ost hasonló árban.

(#113) agabe válasza batai15 (#84) üzenetére


agabe
addikt

Ez kicsit ellentmondasos...hazhoz szallitas jo, mert nem kell erte rohangalni. Ok. Neked viszont reszletre kell...na hazhoz reszletfizetessel semmit nem visznek, ha elotte szemelyesen nem kotod meg a hitelszerzodest...de akkor mar miert ne vinned el ha ugyis ott vagy? Egy telefon nem szekreny, vagy hutogep amit nem konnyu elcipelni ;)

Tevedtem...van ilyen :Y
Edigitalban pl. lehet online hitelt is kotni... (fene sem nezte ezeket eddig), es az edigital pl. jo bolt, megbizhato.
710-es 70ezer naluk...a reszletfizetesi osszegeket nem neztem.

(#115) batai15 válasza agabe (#113) üzenetére


batai15
félisten

Oké nem baj. jó csak már nem tudom hol áll a fejem.. xD nagyon meg bántam az lg-t hogy vettem . aztán nagyon windows phonet akarok.. járok meg hívok egész nap hirdetéseket. de nem ugy tűnik hogy tudok szerezni.. egy lett volna ahhoz utaztam volna 300km-et de az meg lemondta -.-"

(#116) mohotol válasza afgk2012 (#111) üzenetére


mohotol
aktív tag

A kijelzője mellett, leginkább azt, hogy nem kiforrott, régi márka, nem nagyon vannak róla tapasztalatok, hogy mit csinál egy néhány éves termék, leginkább ilyesmiket. Nekem igazából mindegy, hogy milyen telefont veszel, de ennyi pénzért vehetsz pl. egy használt LG Optimus 2x-et, Alcatel OT 995-öt, majdnem Atrix2-őt is. (ha csak egy nagy kijelzős valami kell, akkor [link] tessék, tablet, ez se sokkal drágább.)

(#117) afgk2012 válasza mohotol (#116) üzenetére


afgk2012
tag

Régi? Dehát ez egy vadonatúj készülék. Nem lehet, hogy Te az elődjére gondolsz?

Technikai specifikációk.

[ Szerkesztve ]

(#118) martin555 válasza axioma (#92) üzenetére


martin555
aktív tag

ok, köszöböm válaszod erre :

[link]

a qwertz-qwerty kilőve. akkor bruttó 80-100e közt samsung galaxy advance-n kívül mi jönne szóba a fent linkelt kérdésre?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#119) axioma válasza martin555 (#118) üzenetére


axioma
veterán

Erre majd valaki mas, en nem vagyok otthon annyira, csak a qwerty-sekre szoktam valaszolni ha epp latom. Egyelore jo nekem az MM2, a sok magnal meg nagyobb kepernyonel tobbet er nekem a qwerty...

(#120) -kdM-


-kdM-
senior tag

Sziasztok!
Mobilvásárlás előtt 2 mobil között vacillálok: Motorola Defy+ és Alcatel OT 995
Tmobile-nál mind a kettő egy árban van. Én inkább a motorola felé hajlok, de gondoltam előtte megkérdezem a témában jártasabb emberek véleményét.

Jelenleg egy Huawei U8500-ast használok amit néha földhöz tudnék vágni a lassussága miatt. A fenti két készülékben jelentősen jobb hardver van, de az alcatel teszt videójában mintha láttam volna megakadásokat, amit szeretnék elkerülni (ha már ilyen árkategóriából választok).

(#121) HuMarc válasza -kdM- (#120) üzenetére


HuMarc
addikt

Papíron mindenképpen az OT-995 a nyerő.
Ha hajlandó vagy root-olni, flash-elni, akkor mindenképpen az OT-995 a jobb választás.
Ha viszont nem szeretnél ilyen dolgokkal foglalkozni, hanem a készüléket out-of-box szeretnéd használni, akkor inkább válaszd a Defy+-ot, mivel az OT-995 gyári ROM-ja nincs a helyzet magaslatán (fagyások, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#122) Polllen válasza -kdM- (#120) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha ez vigasztal, a defy-t nyugodtan földhöz vághatod. :P

Én a Motorola-ra szavazok ebből, mert megbízhatóbbnak tartom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#123) bigdady válasza Polllen (#122) üzenetére


bigdady
nagyúr

:K

(#124) bruti01 válasza -kdM- (#120) üzenetére


bruti01
őstag

motorola a nyerő.

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#125) mohotol válasza afgk2012 (#117) üzenetére


mohotol
aktív tag

Olvasd el újra amit írtam. A márkára vonatkozott az, hogy "...nem kiforrott, régi ... nem nagyon vannak róla tapasztalatok...". Tartom, hogy jobban járnál egy készülékkel a népszerűbb gyártóktól, de azt veszel amit akarsz. Nekem itt a vége, offoltunk eleget.

-kdM-: moto defy+. (Lumia 710!! :D)

[ Szerkesztve ]

(#126) DS39 válasza afgk2012 (#117) üzenetére


DS39
nagyúr

nem rossz teló, főleg kétkártyásban. ezt a 2x2500-as aksit hogy kell érteni? adnak hozzá két aksit vagy kettő lenne benne?

(#127) nggabi válasza DS39 (#126) üzenetére


nggabi
nagyúr

2-t adnak hozzá, de egyszerre csak 1 fér bele :U

"szenyor dzsíííí"

(#128) DS39 válasza nggabi (#127) üzenetére


DS39
nagyúr

az is dicséretes, bár kezdtem örülni hogy végre egy gyártó forradalmat csinált okosteló vs aksi fronton :D

[ Szerkesztve ]

(#129) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! A barátnőmnek keresek okostelefont. A nagy kérdés: Galaxy S3 vagy iPhone 4S? (A méret ez esetben irreleváns, valamint az iPhone 5 nem játszik, biztosan horribilis ára lesz jóideig.)

Mivel mindkettő csúcskészülék a maga nemében, ezért tulajdonképp inkább arra kérdeznék rá, hogy egy nőnek Android-ot vagy iOS-t ajánlanátok? A nő alatt nem tech-analfabétát értek, hanem azt, hogy nem szeretne mindent szétbuherálni, a lényeg a minél jobb kezelhetőség jailbreak/root nélkül. Elsődleges még a megbízhatóság, főleg az alapfunkciók terén. Sajnos én egy Xperia Ray-en ezekkel is gondban voltam, mind a gyári GB, mind ICS rendszereken, ezért kissé elbizonytalanít az Android maga, bár lehet csak az elavult hardver az oka. Az iOS-t pedig sajnos nem ismerem. Fontos szempont az akadásmentes kezelés, valamint az, hogy legyenek kellő tartalékok a hardverben az appok egyre növekvő igényeivel szemben, mivel azért legalább 2 évig nem szeretne újat venni. Az első okostelefonja lesz, ezért ha nektek van ilyen-olyan tapasztalatotok barátnő+okostelefon témában, akkor azt is szívesen meghallgatnám. :)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

(#130) nggabi válasza DS39 (#128) üzenetére


nggabi
nagyúr

azért megnézném h mennyit megy el egy töltéssel :D ezek az akksik jó ha 2000-et tudnak, így az 1 nap is necces 2-3 óra kijelzőhasználattal.

"szenyor dzsíííí"

(#131) mohotol válasza krisi047 (#129) üzenetére


mohotol
aktív tag

Inkább az S3, de érdemes megnézni akkor már a többi csúcstelefont is, hátha van amelyik jobban tetszik neki (Sony, LG, HTC..), főleg, hogy a héten jön a HTC bejelentés is az Apple mellett.
4S azért már nem a legteteje, ezeken a 4magos szörnyeken meg nem köhög a droid sem.

(#132) agabe válasza martin555 (#118) üzenetére


agabe
addikt

Ha a galaxy s nagy (4 col), akkor az s advance is az lesz, mivel ugyanakkora a kijelzoje.
Kis meretben meg mindig nem csinalnak eros hardverrel telokat...4 col alatt most talan csak az xperia u (3,5 col), es xperia sola (3,7 col) van az ace 2-on kivul...az ace2-ben jobb a tobb ram, az xperia u-ban nem jo, hogy nem bovitheto a memoria, de a kjelzojuk az xperiaknak jobb valamivel. Fenykepezoben nagyjabol egy kategoria a harom.
Xperia p (bar nem bovitheto, de annak mar eleg a belso memoriaja szerintem) 1giga rammal jobb a fentieknel, csak az mar 4 colos...ami meg jobb az meg nagyobb (htc one s), a tobbirol nem is beszelve szoval ha 4col alatt akarsz maradni, akkor csak a harom fenti jut eszembe.

(#133) Polllen válasza krisi047 (#129) üzenetére


Polllen
nagyúr

A nagy kerdes, mire hasznalna... En i4s-re szavazok, nem nagyon lesz vele gondja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#134) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Érveléseket kérnék 3 telefon közül, illetve az ár most nem számít úgy kérném a reakciókat csak a tudás használhatóság, sokat netezek, zenehallgatás is fontos, illetve olykor játszok.
xperia P (fémkülső miatt tetszik még az ideálís méret elvileg 4col bár nagy kezem van, oldalt van a lock gomb csak hw-esen ez a leggyengébb a 3 közül.)
xperia S (nagyobb tárhely hd-s kijelző, az zavar benne hogy felül van a lock key, illetve halottam kijelző sárgulásról is, jelenleg ez a befutó amúgy)
Illetve Ion (Nagyobb kijelző ezen már majdnem minden klappol oldalt a lock key illetve ezt még nem próbáltam élőbe, smartstore-ba kirakták hogy kapható viszont nem látom árlistán valakinek esetleg van infója mennyibe van ?)
Konkurenciák telefonjai közül is nézelődtem, s3 onex 4xhd stb nem igazán érdekelnek a 4magos telefonok, csak hogy ha valaki amelett érvelne.
Köszönöm előre is.

(#135) kali válasza krisi047 (#129) üzenetére


kali
legenda

az egyszerűbb kezelhetőség, megbízhatóság, stabilitás, és az akadásmentes kezelés szempontjából inkább a 4s, pláne női szemmel!
hardver szempontjából, tartalék inkább az s3 esetében adott, hiszen újabb készülékről beszélünk (2011. október kontra 2012. május), de az eddigi tapasztalatokat tekintve, firmware frissítés és az alkalmazások használhatóság szempontjából nem lesz gond még egy ideig a 4s tekintetében, az android frissítése bizonytalanabb ilyen szempontból!
az android jóval részletesebben konfigurálható, jobban személyre lehet szabni, bár ezáltal a hibalehetőség is több!
tényleg az a fő kérdés, hogy mire lesz használva a telefon, milyen funkciók elengedhetetlenül fontosak, mert több szempontból is eléggé eltér az android és az ios!?!?

(#136) Polllen válasza kali (#135) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kezelhetőség, stabilitás, megbízhatóság - az s3-nál ezzel nem hiszem, hogy gond lesz. A note is korrekt ezen a téren.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#137) kali válasza Polllen (#136) üzenetére


kali
legenda

én egyszerűbb kezelhetőséget írtam, azért nem mindegy! :)
stabilitás és megbízhatóság; inkább ios, mint android!

(#138) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali!

Van 4 col alatt két magos telo? Sony kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#139) Polllen válasza kali (#137) üzenetére


Polllen
nagyúr

Stabilitás és megbízhatóság - premium droidos telóval tapasztalat vagy csak megérzés? :)
Azért kérdezem, mert a 3G-m semmivel sem volt stabilabb, mint most a note-m.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#140) Rotate válasza bigdady (#138) üzenetére


Rotate
veterán

Ace 2

(#141) kali válasza Polllen (#139) üzenetére


kali
legenda

tapasztalat; sgs -> sgs2 -> i4s
júliusban tesztelgettem sgs3 telefont is, alapjában tetszett, inkább csak nagy méretével volt/van bajom!
ja, és jelenleg is van a családban android! :)
a 3g nem mai darab már, nem csodálom, hogy azt nem lehet hasonlítani az újabb telefonokhoz, még android esetén sem...
az ios is fejlődik, az újabb firmware verziók csak az újabb szériákon futnak megfelelően, az ios 6 (beta 4 van fent most nekem) már funkcionalitásban is elérte az általam elvárt szintet, és sebessége is teljesen rendben van, de megőrizte a stabilitását és a megbízhatóságát!

[ Szerkesztve ]

(#142) s4tch válasza bigdady (#138) üzenetére


s4tch
veterán

(#143) fury71 válasza ADAM1337 (#134) üzenetére


fury71
aktív tag

Én az Iont választanám. :C

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#144) Veron


Veron
őstag

Múlt héten ajánlottatok nekem telefont, ami alapján egy független SE mini pro mellett döntöttem. És nem bántam meg. Köszönöm a segítséget! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145) mohotol válasza Veron (#144) üzenetére


mohotol
aktív tag

:)

(#146) Jim-Y


Jim-Y
veterán

azt nem tudjátok esetleg, hogy az új sony telók milyen áron lesznek kaphatóak? nyílván nem pontos árat szeretnék, csak egy hozzávetőleges árszintet. Xperia T,J,V ... üdv

(#147) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok!

Androidos telefonoknál mennyire érződik a 2 magos proci sebességérzetben, gördülékenységben? Megéri még egyáltalán egymagost venni?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#148) maggi1886076 válasza wiggen123 (#147) üzenetére


maggi1886076
addikt

ICS már kihasználja a 2 magot! Ha teheted mindenképpen olyat vegyél!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#149) agabe válasza wiggen123 (#147) üzenetére


agabe
addikt

nomeg nem árt, ha két mag mellett a ram mérete is nagyobb az általános 512Kb-nál, mert az szintén jótékony hatással van az egész rendszerre.

(#150) maggi1886076 válasza agabe (#149) üzenetére


maggi1886076
addikt

ez tényleg így van, de jelenleg, ilyen telefon még úgy mond elérhető áron van az a galaxy ace2. a többibe már 1 giga ram van, ami sokkal többe kerül.és egy ICS miatt nem hiszem, hogy mindenkinek megéri a +20-30 ezer felárat.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.