Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) zack válasza Rotate (#1779) üzenetére


zack
nagyúr

Bizonyos típusoknál igen, de nincs feltüntetve. Telefon kell egyeztetni, miből van feláras gyári garis kivitel.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1802) csapoadambp válasza mohotol (#1798) üzenetére


csapoadambp
tag

A wp7 is azért olyan gördülékeny mert a microsoft egyszerűen nem engedi felrakni bármire és megköveteli a megfelelő optimalizálást. Sokan nem tudják de egy Galaxy-n sem ugyan az a droid fut mint pl egy Optimus-on még akkor sem ha a verzió ugyan az. A gyártók mostanában nem az optimalizációt hanem csak a brutál erős hardvert nyomják. A reklámokban nagyon jól hangzik a 4Xproci pedig használat közben max 20%-ot hoz egy 2Xhez képest ami csak tized vagy század másodperceket jelent.

LG Optimus 3D V21a

(#1803) beence válasza mohotol (#1798) üzenetére


beence
tag

igen persze tom azért fél év alatt óriásit fejlődnek a dolgok és újak jönnek ki
itt én a 2-3 évet használhatóságra értettem,nem akarok ugy járni mint pl most a nokiával h már nem lehet rá applikációkat tenni, normálisan használni...remélem érted mire akarok kilyukadni

kicsit a lumniáktól tartok mert a nokiában már nem bizok annyira mint régen, sajnos nagyon lecsúsztak és kérdés feltudják e venni ujra a versenyt, nem akarok befürödni...
de pl unokatesomnak 800-asa van és ő is mondta h nagyon jó telefon
mondta droidot azért nem vett mert azoknak nagy a hardver igényük és akadoznak...
iphone-t meg túlárazottnak találja (amit én is igy láttok), viszont aláirta h azok is nagyon jó telok és pl egy 4s szerinte még akár jó választás is lehet 2-3 évre is

(#1804) csapoadambp válasza uniqm1 (#1796) üzenetére


csapoadambp
tag

A Galaxyt a használtra mondtam. Úgy 40 körül már kapsz makulátlan független darabot.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1805) beence válasza csapoadambp (#1799) üzenetére


beence
tag

jaja persze ezt tudom, h senkinek se érdeke, h ne vásároljanak az emberek évente vagy félévente uj dolgokat vmiért...

(#1806) csapoadambp válasza beence (#1803) üzenetére


csapoadambp
tag

Itt van egy alapvető félreértés a Nokiának a rendszere bukott meg (Symbian). Az android, wp7 nagyon más történet, ezeket nem csak egy cég fejleszti.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1807) ablack válasza beence (#1805) üzenetére


ablack
senior tag

Szerintem ezek közül bármelyik jó választás lenne:
HTC One S
Samsung Galaxy S2
Xperia S
Xperia P

Ennyiért én már WP7 telefont nem vennék mert nem lesz frissíthető WP8-ra, és amikor pár hónap múlva megjelennek a WP8 telefonok akkor szerintem csak arra fognak kiadni néhány alkalmazást mivel a WP8 alkalmazások nem kompatibilisek a a WP7-tel.

[ Szerkesztve ]

(#1808) mohotol válasza beence (#1803) üzenetére


mohotol
aktív tag

Itt igazából azt kell eldöntened, hogy melyik rendszert akarod. Ha elég egy wp7, akkor azzal kapod a legjobb felhasználói élményt a legkevesebb pénzért, de ha kellenek olyan funkciók, amiket nem tud, akkor értelemszerűen nem az a te rendszered.

Bármelyiket is választod, mindenképp használhatóak lesznek 2-3 év múlva is, de persze nem csúcskészülékek.

(#1807) ablack: 100ért senki sem venne wp7-et, de mivel az bőven megvan a feléből is, akár kevesebből is, azért komoly alternatíva..

[ Szerkesztve ]

(#1809) csapoadambp válasza ablack (#1807) üzenetére


csapoadambp
tag

Na én pont emiatt maradok a droidnál. Ott nincs olyan hogy csak az újon megy de a régin nem. Ami appot most kiadnak az szinte biztos megy egy olcsóbb vagy régebbi telón is. Persze a játékok más téma. Kövezen meg aki akar de aki csak a játékok miatt vesz egy TELEFONT százezrekért az megérdemli hogy évente cserélgesse. Aki meg nem játszik annak meg tök fölösleges.

LG Optimus 3D V21a

(#1810) s4tch válasza mohotol (#1808) üzenetére


s4tch
veterán

Pontosan. Ezt meg is nézném, ennyiért hasonló sebességű droidot csak előfizetéssel kap az ember.

(#1811) csapoadambp válasza csapoadambp (#1809) üzenetére


csapoadambp
tag

Az android alkalmazások 95%-ának a CPU igénye még a 500MHz-t sem éri el. Ezalól a játékok és AR alkalmazások képeznek kivételt.

LG Optimus 3D V21a

(#1812) csapoadambp válasza s4tch (#1810) üzenetére


csapoadambp
tag

Ha keresel hasonló árban találsz pl Optimus 2X-et is.

LG Optimus 3D V21a

(#1813) uniqm1 válasza csapoadambp (#1804) üzenetére


uniqm1
tag

Ja vagy úgy. Azt viszont nem veszek, ajándékba lesz. De azért. köszi a tanácsot.

(#1814) tzsolesz válasza uniqm1 (#1796) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

nehogy vegyél garancia nélküli Galaxy S-t. Inkább egy garis Optimus Black. :K

(#1815) beence válasza ablack (#1807) üzenetére


beence
tag

köszönöm a választ
utána olvasok mindegyiknek aztán megfogdosom öket
bár mondjuk ezek a xperia p kivételével mind átlépik a 4"es határt

(#1816) H_András


H_András
tag

Elnézést ha már volt, nem találtam.
A minap megütötte a szemem az egyik áruházlánc röplapjában.

M-tech Tab5 Phone értintőképernyős kártyafüggetlen okostelefon
Leírás: Dual SIM-es. 5” kijelző, 16 millió szín, 3G, EDGE, 0.3 MP elsőkamera, bluetooth, 8 MP hátsókamera, memória: 4GB nand tárhely, CPU: 1 GHz, 2x3500 mAh akkumulátor, analóg TV, Android 4.0.4 opr.

:Y ötvenezerért.
Ez túl szép hogy igaz legyen :F duál szimes 5 colos androidos mobil ennyiért.. valakinek van ilyen?

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#1817) agabe válasza H_András (#1816) üzenetére


agabe
addikt

Nem ismerem, de ezeknél szokott előfordulni, hogy tele van bugokkal a szoftver, és szívás az egész. Az az 1 GHz-es processzor sem mindegy milyen, de pl. Myphone-ban is van hasonló, pillanatnyi kézbefogáskor nem tűnt rossznak, de azért ez nem ugyanaz mint amikor használja valaki, mert közben jönnek ki a gondok ha vannak.

(#1818) ADAM1337 válasza H_András (#1816) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

tuti tft-s és 800*480-as felbontás, myaudioból a 4-es van 60-ért az kicsit jobb hw-esen és felbontásilag is.

(#1819) Švejk válasza beence (#1815) üzenetére


Švejk
őstag

Szerintem várd ki a WP8-as mobilokat, a HTC 7S ilyen árban lesz és a támogatással nem fogsz pórul járni, a WP8-ról meg csupa jót hallottam.

(#1820) TayRol


TayRol
veterán

Melyik okostelefont vegyem?

Ár 100k. Új, Media Marktban venném (kedvezményem van), legalább 1-2 évig tartanám meg.
Email, net, telefonálás, sok naptár bejegyzés és jegyzet (üzleti alkalmazások), néha fényképezés, no zene, no film, no játék - amire használnám.
Az oprendszer jó lenne ha minél tovább naprakész volna de az akadálymentes futás fontosabb.
Méret: 3,5-4"-ig. Kisebbet semmiképp, nagyobbat is csak ha muszáj.

Feleségemnek Lumia 710-ese van, bejövős de ugye jönnek a WP8-ak - bár gondolom nem fog beleférni a 100k-s keretbe...
Ami tetszik: One V, Sony Xperia P, U, esetleg Galaxy SII tudása kisebb méretben.:)

Szerk: S2 20e-rel túl van a kereten - illetve nagy is, akkorát nem szeretnék. JB melyikre várható?

[ Szerkesztve ]

(#1821) ADAM1337 válasza TayRol (#1820) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezek közül a P az elég jó telefon, u szerintem felejtős illetve a one v meg túlárazott.
s2 is nagyon jó választás ha ott belefér a keretbe.

(#1822) lsebestyen válasza TayRol (#1820) üzenetére


lsebestyen
addikt

Xperia P-t vedd, arra lesz JB, és ezek közül (s2-t leszámítva) a legjobb.

(#1823) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

upsz rossz helyre, bocsi.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1824) beence


beence
tag

amugy ha nem a t-nél akarom venni hanem függetlent akkor milyet tudnátok ajánlani?

(#1825) mohotol válasza TayRol (#1820) üzenetére


mohotol
aktív tag

HTC 8s ebbe belefér, ha nem túl sürgős, akkor 29-én jelentik be.

(Én erre egyébként lumia 800-at vennék.)

(#1826) TayRol válasza mohotol (#1825) üzenetére


TayRol
veterán

8s bejövős de mire idehaza is kapható lesz... az nem 29-e. nov.végéig kell legkésőbb.

Sajna a Mediaban a 800-as egy árban van az S2-vel, 119e.

(#1827) lsebestyen válasza TayRol (#1826) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az nagyon nem éri meg. Vagy s2, vagy SXP

(#1828) mohotol válasza TayRol (#1826) üzenetére


mohotol
aktív tag

Az valóban túl sok érte.
Esetleg használt, garis verzió, azok 50-70 között vannak, a kedvezményedet meg elhasználod másra.
Sony P, SII droidból sem rossz.

(#1829) TayRol válasza lsebestyen (#1827) üzenetére


TayRol
veterán

Értem. A One V-nek van valami gondja (a "túlárazottságon" kívűl) ami miatt nem ajánlott? Régi alatta a HW, nem megfelelő support, lassú...?
Esetleg az Xperia U? Tudom, hogy másik kategória de ha jól néztem eléggé ajánlott készülék.

mohotol: sajnos csak telefonra tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1830) HuMarc válasza TayRol (#1829) üzenetére


HuMarc
addikt

Régi alatta a HW és emiatt lassú.
Ugyanaz a HW benne, mint az Xperia Mini/Mini Pro-ban csak azok ennél nagyságrendekkel olcsóbbak. Sajnos elrontották az árazását a One V-nek. Ajánlom sdd2 tesztjét.

(#1831) TayRol válasza HuMarc (#1830) üzenetére


TayRol
veterán

Köszönöm az infókat. Esetleg még az Xperia Sola amit néztem, de kevés a ram és JB nem tudom lesz-e.
Ha jól emlékszem az Xperia P is 109e volt tehát már az is necces.

Valamikor benézek a Mediaba és átnyálazom a kínálatot, addig meg okosodom a topicból.

Köszöntem az eddigi tippeket!:)

lsebestyen: azt hittem ezeket 8 gb-tal árulják...

[ Szerkesztve ]

(#1832) lsebestyen válasza TayRol (#1829) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az xperia u akkor jó ha elég a 3,5gb szabaod felhasználható tárhely, mert hogy bővíteni nem lehet. :(

(#1833) mohotol válasza TayRol (#1831) üzenetére


mohotol
aktív tag

Ebben az esetben [link]. Én a helyedben P-t vennék, a giga ram sokat számít nagyon.

(#1834) gg1981


gg1981
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy mivel a közeljövőben le szeretném cserélni az Alcatel 918-amat, milyen telefont vegyek. Noha az alcatelem nem rossz, olyannyira, hogy a tesztjénél írt értékeknél AnTutu nál írt 1904-re hozott egy 2075-öt, és Quadrantra 805-re egy 830-at, de bizonyos szempontok miatt érik a cseréje. Épp azért, mert annyira nem rossz, nem sürgetem a dolgot. Valamikor karácsony és jövő június 16 (akkor jár le az előfizetésem). között ütném nyélbe.

Két kategóriában gondolkozom, egy 20-35 ezresben, ha a kategóriájában van jobb telefon az alcatel 918-nál, vagy 45-65 ezer Ft értékben.

Az alábibakat szoktam használni, és fontos, hogy jó legyen benne. A sorrend lényegében a prioritásokat is tükrözi.

-DUPLA SIM (legfontosabb)
-Telefon jó hangon menjen, SMS lényegtelen
-Mivel a havi net előfizetésemet mindig legalább 500%-ban túllépem, legyen jó net letöltése, és wifije
-Sok letöltés miatt tűrhető (min.2 GB) belső tárhely (32 GB kártya van, de azon filmeket/zenéket tárolok)
-Sokat szoktam skype-olni, így lehetőleg minimális elütési lehetőség
-sok film/zene miatt jó lenne a nagy kijelző és jó hang. Videót nem veszek fel.
-Ne kelljen egész nap töltőn tárolni, bár munkahelyen megoldható a rövid idejű tölthetés

Egyebek
-fotózni még fényképezőgépen sem tudok, így kamera abszolút lényegtelen, és azt az egy képet, amit 918-cal csináltam munkaügyben, a címzett fel tudta ismerni
-918-nál az Android bevált, de nem kizárólagos prioritás
-Ahogy bevált az android op.rendszernek, úgy az Alcatel is bevált márkának, kezdve az első telefon Club-Dualomtól még valamikor 2000 környékén bezárulva a mostani 918-ig, de nem feltétlen szükséges a márka.
-Mindenképp újonnan vásárolt telefonban gondolkozom.
-TESCOnál 10% dolgozói kedvezményem

Amiket láttam eddig a 45-65k-s kategóriában (tesztben, vagy élőban) azok a (nem sorrendben)
-Alcatel 997d (már ha valóban 65 ből kijön, főleg húsvét után)
-Myphone Series 5 (plusz)
-MTEch A-tab 5 (lényegében ugyanaz mint az 1 magos Myphone S5, csak 4 GB helyett 2GB belső tárhely,1 év garancia az 1+1 év helyett és -10000 Ft)

Kérdésem volna, hogy ebben a kategóriában van-e olyan, ami a fenti kategóriáknak még megfelelhet, és nem tudok róla (miond a 20-35 ezresnek, mind a 45-65 ezresnek.

Köszönettel
GG

[ Szerkesztve ]

(#1835) mohotol válasza gg1981 (#1834) üzenetére


mohotol
aktív tag

három alternatíva van erre:
Alcatel OT 997D, 993D, és Acer Liquid Gallant Duo.

(#1836) luccc


luccc
csendes tag

Hello!
Egyik barátnőm most gondolkodik telefon vásárláson és nem tud dönteni, hogy az alábbi 3 alsókategóriás készülékek közül melyikre érdemes beruházni.
Az első a viszonylag új (és kicsit agyonajnározott) Sony Xperia Tipo
a második a Huawei Ascend Y200
a harmadik az Alcatel OT-995.
2 hűséggel igyekszik magát a T-Mobilehoz kötni, szóval ha van valmi egyéb, hasonló árkategóriás okostelefon, akkor azokat is figyelembe venné.
Igényei: legyen okostelefon (legyen benne bluetúúúth és wifi :-D) és tudjon vele fényképezni.

(#1837) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

(#1838) Murloc válasza ADAM1337 (#1837) üzenetére


Murloc
tag

Erről mit lehet tudni? ;]

(#1839) ADAM1337 válasza Murloc (#1838) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó kérdés de árban nagyon durva, ha igaz a spec is akkor komoly kis készülék lehet, persze tuti valami gyengébb kamera stb, de ennyiért szerintem bestbuy lehet.
Az oldal elvileg megbízható, lehet berendelek egyet.

(#1840) Brodus


Brodus
csendes tag

Üdv

A segítségeteket szeretném kérni egy új telefont szeretnék venni.
Az ár max. 140 000 FT
Mindenképpen újat szeretnék előfizetésre. Elsősorban a t-mobilnál.( az élőfizetés havidíja 4000-5000 Ft )
Mindenképpen androidos telefon kell.(nem igazán értek a telefonokhoz de a WP nem tetszik :) )
A régi élőfizetésem november végén jár le.
Két telefont találtam : A HTC One X és a Samsung Galaxy S3
Szerintetek érdemes várni még? ezeknek a telefonoknak lejjebb fog menni az ára?Nem szeretném hogy az legyen hogy most megveszem és 2 hét múlva 20 000 Ft-al olcsóbb lesz ... Vagy esetleg ha nem is november végére de karácsony környékén ki fog jönni valami új telefon ebben az árkategóriában amire érdemes várni?
Most láttam az oldalon az új tesztet a Note 2 ről nagyon tetszik. Én pl pont ehhez a réteghez tartozom aki ki tudná használni ezeket az apró kis funkciókat. Csak megmondom őszintén 200 000 Ft egy kicsit már sok egy telefonért .. :)

Remélem tudtok valami tanácsot adni :)
Köszönöm

(#1841) Bandika84


Bandika84
csendes tag

Sziasztok!Két jelöltem van,HTC One X és S.Szerintetek melyik a jobb választás?

(#1842) Murloc válasza ADAM1337 (#1839) üzenetére


Murloc
tag

Én úgy vettem ki, hogy még csak pre-order van, de én biztatnálak, és akkor lenne megbízható információnk, neked meg remélhetőleg egy jó telefonod. ;]

(#1843) Cyberpunk válasza Brodus (#1840) üzenetére


Cyberpunk
félisten

S3.

Hosszabb üzemidő, jobb multitasking, cserélhető akku, jobb hangzás (DAC), bővíthető tárhely. Viszont nem túl szép (szubjektív), és anyaghasználatra is elmarad. A kijelzőt meg vagy szereti valaki vagy nem ez is egyéni preferencia kérdése.

Bandika84: X.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1844) ronda


ronda
aktív tag

Üdv!
Aki vodás kártyával használ androidos telefont, megmondaná, hogy mobilneten működik-e neki VOIP? A Ray-en (telenoros függetlenített) nekem működött, de váltottam Iphone-ra, ezen meg nem megy. Se skype se viber. A Voda azt mondja, tiltják (először azt mondta a csávó, hogy bizonyos csomagoknál, de hamar kiderült, hogy mindnél). De nem értem akkor a Ray-en miért ment?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#1845) ronda


ronda
aktív tag

Sry. Dupla.

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#1847) #25276416


#25276416
törölt tag

Sziasztok!

Xperia Sola vagy Xperia Go-t szeretnek venni.
Melyik lenne jobb?

Alapvetoen zenehallgatas, jatek, netezes, chat stb. lenne a fo szempont.

A solan a nagyobb felbontas, a go-n pedig a strapabirasa tetszik (1-2 telefonom mar vegezte viz altal).

Melyiket ajanljatok?

(#1848) w.miki


w.miki
veterán

Szerintetek...
30-40 között... általános célra
Ray vagy Defy? esetleg más?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1849) ADAM1337 válasza Murloc (#1842) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Már egy jó telefonom van az xperia s személyében ez csak kíváncsiság max marad 2. telefonnak.

(#1850) istnag válasza w.miki (#1848) üzenetére


istnag
addikt

40-max 45 ért szerintem már kapsz LG 2X -et,vagy Xperia Arc -ot is.
Sőt láttam Xperia U -t is 35-40 között.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.