Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) csapoadambp válasza szentkuti11 (#1598) üzenetére


csapoadambp
tag

Igazad van a memóriát illetően. Ami a kijelzőt illeti ha jól emlékszem a kérdező a 3,5'-est jelölte meg ideálisnak mivel a barátnőjének kéne. Női kézben meg tényleg tréfás egy tepsi :D

LG Optimus 3D V21a

(#1602) szentkuti11 válasza csapoadambp (#1599) üzenetére


szentkuti11
addikt

Bizony, V21e óta 3D-t is be lehet vállalni, de az még mindig jóval drágább, mint az O2X/Nexus S. Ha ki tudod fizetni a különbözetet, Én is tudom ajánlani.

csapoadambp: Magának nézte.

[ Szerkesztve ]

(#1603) csapoadambp válasza szentkuti11 (#1602) üzenetére


csapoadambp
tag

Megint csak igazat kell adnom neked. Az újabb (újnak bőven nem nevezném) hibátlanul teszi a dolgát és egy rossz szavam sem lehet rá. Csak nagyon idegesít hogy még rengeteg a tartalék a hardverben és azt nem tudja kihasználni a 2.X-es rendszer.

LG Optimus 3D V21a

(#1605) csapoadambp válasza #40993792 (#1604) üzenetére


csapoadambp
tag

Zsolt: persze vannak kivételek de én jobban szeretem ha a feleségem kezében lévő tepsin valami jó sült van és nem "jégkrém szendvics" : :DD

LG Optimus 3D V21a

(#1606) csapoadambp válasza szentkuti11 (#1602) üzenetére


csapoadambp
tag

Én úgy értelmeztem hogy rpeter barátnőjének kell a telefon.

LG Optimus 3D V21a

(#1607) HuMarc válasza szentkuti11 (#1598) üzenetére


HuMarc
addikt

+ jóval kisebb a kijelzője mint a fent megnevezett típusoknak.
Pont a kérdező írta, hogy Ne legyen tepsi, kb 3,5 col lenne ideális
És mivel azt is írta, hogy Nem játszik nem is fogja zavarni, hogy Papíron 8GB, de abból csak 5,5-et használhatsz, mivel szerintem aki nem játszik, annak bőven elég 5,5 giga, még ha sok képet/zenét tárol is.

@szentkuti11 (#1608) Ja értem, akkor bocsi :B

[ Szerkesztve ]

(#1608) szentkuti11 válasza HuMarc (#1607) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igen, csak Én Simtu-nek válaszoltam, azt hittem arra írta Ő is... :U

(#1609) Simtu


Simtu
senior tag

Köszi a válaszokat. 45-öt szánnék rá használtan.

(#1610) csapoadambp válasza Simtu (#1609) üzenetére


csapoadambp
tag

Lehet hogy itt megköveznek páran de a ZTE Skate is egy nagyon jó teló és bele is fér a keretedbe. Vagy egy Galaxy S. Nem hiszem hogy a legtöbb felhasználó valaha is kihasználna ennél többet. (nekem is van egy Skate-em már rég és el nem adnám mert nagyon megszerettem) bár az is igaz hogy beletelt némi időbe normális szoftvert találnom rá mert a gyárival nagyon döcögős. Ha nem született volna meg a kislányom szerintem most is a ZTE lenne csak a zsebemben de most már nagyon rákaptam a 3D videózásra.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1611) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
A régebben írt árplafont sikerült feljebb tornáznom, már 50ezer Forintig keresek használt, vagy Voda Klasszik cserés telefont.
Elsődlegesen netezésre használnám, jó lenne a minél jobb kamera, illetve a nagy kijelző. Játék és zenehallgatás nem igazán érdekel, tárhely méret és oprendszer sem szempont.
Mit tudnátok ajánlani? Esetleg így év végén már érdemesebb lenne kivárni a karácsonyi akciózást?

(#1612) szentkuti11 válasza r6man123 (#1611) üzenetére


szentkuti11
addikt

Használtpiacon biztos nem lesz akció Karácsony miatt. A fent említett Optimus 2X/3D, Xperia U, Nexus S típusokat tudom javasolni.

(#1613) csapoadambp válasza r6man123 (#1611) üzenetére


csapoadambp
tag

Szerintem mivel karácsonykor sokan vesznek vagy kapnak új telót januárban leesnek a használt készülék árak. Nekem is volt telefonos boltom és tudom hogy januárban nagyon nem volt áruk a készülékeknek a nagy kínálat miatt.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1614) szentkuti11 válasza csapoadambp (#1613) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egyetértek, de azért január-február rendesen messze van még.

(#1615) nggabi válasza #40993792 (#1604) üzenetére


nggabi
nagyúr

már s3 van neki ha jól tudom :U

a tepsis beszólásokat meg lehetne hanyagolni a sok egérmozitulajnak ;]

"szenyor dzsíííí"

(#1616) ablack válasza Simtu (#1609) üzenetére


ablack
senior tag

Akkor a Nexus S jó választás lenne.
Vagy Sony Xperia U, ha elég a 4GB-nyi nem bővíthető tárhely.
Vagy esetleg Xperia Sola.

[ Szerkesztve ]

(#1617) csapoadambp válasza ablack (#1616) üzenetére


csapoadambp
tag

Én ezek közül az U-ra szavaznék mert amelett hogy erős a hardver és nagyon jó a minőség illetve az öszeszerelés a Sony most bizonyítani akar szóval odafigyel a támogatásra és a szoftverekre is. Nem tudom mi az oka de a Sola nem nyűgözött úgy le bár roszat sem tudok róla mondani. A Nexust meg szerintem túlsztárolják egy kicsit.

LG Optimus 3D V21a

(#1618) r6man123 válasza szentkuti11 (#1614) üzenetére


r6man123
senior tag

Lehet kivárom, valamiért telefon téren nem vagyok technofil. Úgy 2 hónapja halt be az I900-as Omniám (kijelző középső része bedobta a törölközőt), most egy sgh-d600-at nyomogatok :)

Az Optimus 3D egész pofásnak tűnik, de hol van benne a buktató? Ez a 3D megjelenítés/képkészítés gagyi és csak marketing, vagy telefonéknál annyira nem mainstream a technológia? Kérdezem mindezt azért, mert egészen elérhető áron van. :)

(#1619) csapoadambp válasza r6man123 (#1618) üzenetére


csapoadambp
tag

Tapasztalatból mondom hogy tényleg használható. Főleg ha van 3D tvd. Mielőtt megvettem én is sokat gondolkodtam rajta de nagyon nem bántam meg. A 3D 720p-videó TV-n is hatalmas élményt ad főleg ha te vetted fel, de pl. a Rio 3D is kimondottan élvezetes az egérmozin. Én is csak azért adom el mert O3D Max-ot akarok venni.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1620) korpicschess válasza csapoadambp (#1619) üzenetére


korpicschess
veterán

Reklámot hallottak.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#1621) Cyberpunk válasza csapoadambp (#1619) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha 3D-s élményt akarsz menj ki az utcára. ;] Vagy egy iMAX-ba. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1622) csapoadambp válasza korpicschess (#1620) üzenetére


csapoadambp
tag

Csak tapasztalatot. Na jó volt bene egy kis reklám is :p De ha valami jó akkor az jó.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1623) r6man123


r6man123
senior tag

Igazából nem is kéne a 3D megjelenítés, de ha az 2x-el hasonlítom össze, akkor a 3D jobban megéri a pénzét, legalábbis átfutva mindkét telefon specifikációját. 2X IPS kijelzőjén kívül szól még valami mellette? Nem igazán tudom, hogy mit kell szem előtt tartani (látom, hogy 2x-ben újabb gps stb rev van), de árban talán kétezer forint különbség van a két telefon új ára között. Mi dobja meg a 2x kontóját?

(#1624) csapoadambp válasza r6man123 (#1623) üzenetére


csapoadambp
tag

Igazából csak a Tegra. És az hogy a 3D nek itt az utódja a 3D Max. Ami a kijelzőt illeti egyáltalán nem roszabb a 3Dben lévő de másra van kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1625) r6man123 válasza csapoadambp (#1624) üzenetére


r6man123
senior tag

Vagy valami nagy kavarodás van azoknál az oldalaknál, ahol nézegettem az aktuális új és használt árakat, de lehetséges, hogy a 3D max, szinte ugyan annyiba kerül, mint a sima 3D? :)

(#1626) csapoadambp válasza r6man123 (#1625) üzenetére


csapoadambp
tag

Minimális az eltérés a két készülék között (200mhz és 512mb ram) minden más pontosan ugyanaz kijelző, chipset, kamerák, stb... Én csak azért váltok mert félévente szeretem újra cserélni a telót de nagyot nem akarok váltani.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#1627) r6man123 válasza csapoadambp (#1626) üzenetére


r6man123
senior tag

Még egy utolsó kérdés és nem csavarom tovább a témát. Az 512MB ram elég a zavartalan böngészéshez?

(#1628) csapoadambp válasza r6man123 (#1627) üzenetére


csapoadambp
tag

Nekem még nem okozott gondot pedig most is 5 ablak van nyitva.

LG Optimus 3D V21a

(#1629) ablack válasza r6man123 (#1627) üzenetére


ablack
senior tag

Szerintem sokat számít az a +512 mb RAM a telefon sebességében, az 512 MB RAM manapság már szerintem szinte kevés.

(#1630) r6man123


r6man123
senior tag

Köszi a segítséget!
Azt hiszem megvárom a következő év elejét és benevezek egy 3D Maxra, legyen is valami extra, ha úgyis csak netezésre használnám! :)

(#1631) csapoadambp válasza ablack (#1629) üzenetére


csapoadambp
tag

Ezzel azért tudnék vitatkozni. Amik nagyon memóriaigényes dolgok azok a játékok főleg. És azt se felejtsük el hogy az O3D és az O3D Max is 64bites ramokkal van szerelve míg más telefonok csak 32bitet tudnak. A ram mérete csak egy dolog de ott a sebeség és a sávszéleség kérdése is. Ez olyan mint amikor az olcsó VGA karikra rátesznek 2giga lassú ramot pedig 1giga gyors ram sokkal többet érne. Marketing és becsapás. Kb mint a haverom 1.3-as swiftje 215-ös gumikkal.

LG Optimus 3D V21a

(#1632) uniqm1 válasza Cyberpunk (#1544) üzenetére


uniqm1
tag

Nem tudom megkérdezni sajna, mert nem tud róla, hogy kapni fog. :)
De köszönöm a megerősítést.

#1578 Dexter-2000: Nincs formakényszer, a szóbeli szerződés is szerződés,de ha van róla legalább egy sajtpapírod a két fél aláírásával, az azért mégiscsak jobban bizonyítja az adásvétel megtörténtét, mint a nagy semmi. Az a legjobb, ha két tanú is ellátja az aláírásával, akkor már ún. teljes bizonyító erejű magánokirat lesz a sajtpapírod.

[ Szerkesztve ]

(#1633) agabe válasza Bdanyy (#1565) üzenetére


agabe
addikt

Amit megszoktam s2 GB alatt:
Alapbol bongeszes legalabb 4-5qblakkal (ha ovasok valamit, ammor keresek hozza dolgokat, vagy epp itt is valamelyik topik an hozzaszolok, es holtidoben hirket, egyebeket nezek.
Emellett (nem egyszerre, de parhuzamosan mert valtogatok kozottuk)
youtube, viber, facebook, sms, telefonalas (engem is hi hatnak barmi kozben, vagy ha telefonalni akarok amkor utana is ott folytatnam ahol abbahagytam), drobox, skype, 2email folyamatos szinkronizacio 15napra visszamenoleg(ezek widgetei asztalon is kjnt, de nem viszem tulzasba a widveteket amugy) amibe ha jon egy ertesites, akkor azt us elolvasom, es oda akarok visszaterni ahol pont elotte jartam a fentebb soroltak kozul, launcher a gyari helyett (ics ota novat kedvelem), exdialer gyari helyett...ezek persze csak akkor amikor raerek, es epp a telon netezek (bar otthon pc-t emiatt ritkan is kapcsolom be), es nem minden pillanatban...sokszor pihen csak a telefon, es max beszelgetes folyik rajta, de ha kezbeveszem hasznalni, akkor ezeket tudnia kene...S2-es ezt megoldotta, es sosem tapasztaltam szinte az asztal ujrarajzolasat...
Ngyjabol ez jut eszembe ha belegondolok, es most meg nem tudom ezeket S3-on egyutt hasznalni (bar ugy runik CM9-el javult a dolog, de ahgal meg mas bajom van )
Mindiv a g,ari romok a legstabilabbak, ezert varom, hogy a mostanj 1 gjgasomra is jojjenek az optimalizakt gyariak.

(#1634) Bathory


Bathory
csendes tag

Olyan androidos v. wp7-es masinát keresek, ami leginkább a multimédia (azon belül is elsősorban a zenehallgatás) terén képvisel csúcsminőséget. Fontos szempont, hogy támogassa a flac és ape file-okat, mert ahogy láttam, a legtöbbnél vagy az egyik vagy a másik jön szóba, mindkettő ritkábban. Ezekkel szemezgettem mostanában, és jókat hallottam róluk: SGS3, HTC One X.

Kérdés, (főleg) zenehallgatás szempontjából ezek jó választásnak bizonyulhatnak-e, vagy tökfelesleges ilyen drága cuccokra beruházni, és vegyek inkább egy csúcskategóriás MP3-lejátszót, mellé pedig egy középutas mobilt? (Jobb szeretném egyben tudni a két funkciót...)

Előre is köszi az ötleteket/tanácsokat!

(#1635) Cyberpunk válasza Bathory (#1634) üzenetére


Cyberpunk
félisten

SGS 1-nél keresve se találhatsz jobbat. Kicsit romolni kell hozzá, de megéri. Vagy ott az S3. Noha az is Wolfson DAC-os, de nem hozták még ki belőle a maxot.

WP7 jel tudom van e kiemelkedő zenei képességű mobil, de inkább várnék már a WP8-ra.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1637) agabe válasza Bathory (#1634) üzenetére


agabe
addikt

Egy jo minosegu mp3 lejatszo jobb lesz barmelyik telefonnal, egy csucskategorias pedig meg jobb. Zeneben nincs ugy elmaradva a mobiltelo mint fenykepezeseben a celspecifikus megoldasoktol, de ott is van kulonbseg.
Ha a zenehallgatas minosege nagyon fontos, akkor csakis kulon mp3 lejatszoval kaphatod a maximumot (amellett, hogy sokkal tovabb is birjak egy toltessel mint a telefonok...bar ez lehet reszletkerdes), termeszetesen ehhez mar megfelelo fulesre is szukseg van, ha maximumra torekedsz.
HOX amugy a ketto felsorolt kozul ebben is gyengebb, s3-tol tobbet lehet varni...de a maximumot azzal sem kapod meg soha.

(#1638) Psytech válasza agabe (#1637) üzenetére


Psytech
senior tag

+1 az mp3 lejátszóra.
Egy sansa clip+ teljesít szolgálatot nálam is több okból.
Egyrészt így ha előveszem a telot akkor nem kell a kábellel bajlódni, hanem szabadon van.
Másrészt meg a minőség is más ezen hallgatni, plusz annyira kicsi h a másik zsebemben bőven elfér úgy, hogy észre sem veszem h ott van :)

(#1639) Cyberpunk válasza agabe (#1637) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most egy SGS1 szintet valahol 70k-tól hoz egy külön lejátszó. Ha van pénz erre, külön, akkor ja jobban megéri. De egy SGS1-et kapni 35-40 k ért használtan.

Tehát csak zenére is már megéri ezért. De kinek mi.

Psytech: nekem is van egy olyan, de az a közelében nincs. De persze egy átlag mobilnál jobb.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1640) ronda válasza rpeter (#1579) üzenetére


ronda
aktív tag

HTC Rhyme?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#1641) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Iphone 3GS-t lehetőleg újonnan hol tudok még venni megbízható forrásból nem horror áron? :R

Let the Zone take me if I am.

(#1642) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Üdv. Nézem ezt a desire x telefont, 8225 a proci típusa, és adreno 203 a grafikus csip. Most akkor ez gyengébb mint a desire v-ben lévő 8255, és adreno 205? Mert ez az utóbbi egymagos, a másik meg ugye kettő. Melyik a jobb hardver?

(#1643) csapoadambp válasza marlboromen (#1642) üzenetére


csapoadambp
tag

Én úgy tudom hogy a Desire V-ben egy MSM7227A (egy mag 1GHz CPU) és egy Adreno 200 GPU van. Szóval a V sokkal gyengébb mint az X. Ha rosszul emlékszem a specifikációkra bocsi.

LG Optimus 3D V21a

(#1644) marlboromen válasza csapoadambp (#1643) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Bocs, a one v-re gondoltam.

(#1645) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Kb. 50k-ig szeretnék venni egy telót. Lehet használt is.
Egy 3GS-t cserélek, kezdett elég lassúcska lenni. WP felé szerettem volna elmenni, de elbizonytalanodtam, lehet érdemesebb lesz megvárni a WP8-as telókat, így addig is marad az android.
Játék és multimédia tök másodlagos, inkább netezni szoktam vagy navigálni. Ár értékben ahogy láttam a Galaxy Ace 2, elég jó nem?
2 magos, 768ram, kicsit nagyobb kijelző.
Elég lapát kezem van, mondjuk gond nélkül elférne nagyobb kijelzős készülék is, csak ahogy láttam ebben az árkategóriában nincs nagy választék, vagyis van, de nem tudom, mi mennyire érződik a rendszeren. Kicsit több ram vagy vagy kicsit gyorsabb proci az előnyösebb az Ace-hez képest?
Mindenképp ICS-es kell, vagy legalábbis jól vigye, de a stabilitás mindennél többet ér, szóval nem baj, ha ez gyárilag már kivitelezhető és nem kell bizonytalan custom rommal szórakozni.

Tudok esetleg alternatívát mondani?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1646) Bathory válasza Psytech (#1638) üzenetére


Bathory
csendes tag

Köszi, srácok!

Tudom, ez már nagyon OFF, de ha nálam jobban képben vagytok, ajánlanátok csúcskategóriás MP3-lejátszókat? Ami természetesen simán viszi a flac, ape formátumokat is, nekem e kettőből van a legtöbb... (Ergo így az iPod alapból kiesett. :) ) A Cowonnal meg a Samsung Galaxy Playerrel szemezgettem korábban, de úgy emlékszem, ez utóbbit halknak írták egy tesztben.

(#1647) szentkuti11 válasza Bathory (#1646) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nézd meg a Sandisk Sansát/ Clip+-t.

(#1648) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Segítséget szereték: Samsung Gio telóról van szó.
Kicserélhetem-e probléma nélkül az sd kártyát? Vagy azon vannak fontos telepített programok, melyek a működéshez kellenek?
Valamint, meg tudom-e nézni, hogy mi van a telefon memóriájában? Ha pc-re kötöm, akkor mintha egy teljes fájlstruktúra lenne, de nem tudom elkülöníteni az sd kártyát és a telefon memóriáját.

F.K.T.

(#1649) Veron


Veron
őstag

Hi!

Erre majd tudnátok mondani valamit?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1650) BubuRoland válasza 7 (#1) üzenetére


BubuRoland
tag

Több hónapja rágódok telefon vásárláson és gondoltam most már szakember segítségét kérem!
Tudni kell rólam a nokia mániámon kívül, hogy telefonálásra, sms írásra és gyakori fényképezésre használom a telefonom! Ja, és napi 20szor csipog az emlékeztetőm! A fényképezés miatt fontosnak tartanám azt a külső fényképező gombot, ami a nokiák oldalán szokott lenni! Mivel nem volt még okostelefonom, nem tudom, hogy mennyire használnám az alkalmazásokat! WP7-es nokiákon lehet filmet nézni? Mert olvastam valahol hogy bizonyos video formátumokat nem támogat!
Elvileg félrerakattam egy Lumia 800-ast a T-mobilnál, amiért délután mennék, de sokan megpróbáltak lebeszélni róla.
Hogy inkább iphone 4 vagy samsung galaxy s2 vagy az advence és még a sony P is szóba jött. Nekem ma az jutott eszembe h egy lumia 710 a lumia 820 megjelenéséig. Arról esetleg van valami információ, hogy a Lumia 820 várhatóan mikor jelenik meg a magyarországi piacon? Tehát melyik okostelefont vegyem?
Elég sürgős lenne a válaszadás mert a Nokia x6os készülékem már csak fizikailag van, üzemelni már alig alig tud, és délután kéne mennem a lumiáért!

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.