Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) csixy válasza Frawly (#64700) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm ! Ezt az ikon téma témát mégyszer megpróbálom úgy ahogy írtad most ( mert nekem csak most esett le a tantusz az újra indítással kapcsolatban).

"Az UUID-t beadja kitételen nem tudom mit értesz. Mit ír ki pontosan?" hát ez nem működik gondolom printscreennel. De ugyanúgy indul mint a működőn, azután , hogy kiírja hogy

... UUID: blablabla ezután a sor után nem bír továbblépni jó irányba.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64702) Frawly válasza csixy (#64701) üzenetére


Frawly
veterán

A teljes hibaüzenet kéne, mit ír ki előtte. Ha kell, lőj telóval fényképet.

(#64703) csixy válasza Frawly (#64702) üzenetére


csixy
addikt

OK

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64704) csixy válasza csixy (#64701) üzenetére


csixy
addikt

Feltettem az arch ikon témát , újraindítás után elfelejti, pedig a rendszerbeállításoknál látszik kékkel bekeretezve, hogy az az ikontéma az aktív.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64705) csixy válasza Frawly (#64702) üzenetére


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64706) hcl válasza csixy (#64705) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem találja meg az eszközt. Meg is mondja.
Ha már van promptod, ki tudod íratni, mit lát? Lsblk, ls /dev, dmesg, ilyesmi?
Fura. Ugyanezt meg kéne lesni Cryptroot nélkül is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64707) csixy válasza hcl (#64706) üzenetére


csixy
addikt

megnézem ezeket, ha fognak működni
utána felrakom cryptroot nélkül.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64708) Frawly válasza csixy (#64705) üzenetére


Frawly
veterán

A /etc/mkinitcpio.conf-ban nézd meg a hook-okat, legyen benne olyan fájlrendszer hook, amilyen fájlrendszere van a rootnak. Ha pl. ext4, akkor ext4 legyen. De a többi hookot is meg kéne nézni, ott van-e az encrypt, meg néha a hookok sorrendje is számít (hiába írják hivatalosan, hogy nem).

Esetleg a EFI partció loader mappában lévő .conf fájloknák is meg kéne nézni, hogy milyen opciókkal van meghívva a kernel, ott van-e a root=UUID sor, és ott jó-e az UUID (a blkid parancs, vagy a cfdisk megmutatja az UUID-ket és PARTUUID-ket).

(#64709) csixy válasza Frawly (#64708) üzenetére


csixy
addikt

Már belefáradtam.
Ezt még lelőttem, de a dmesg elszalad , nem tallózható.

Megpróbálom titkosítás nélkül.

Az nem kavarhat be hogy az egyik gépen sdc , a másikon sdb a külső vinyó, meg az hogy úgy volt eredetileg sorban a három partíció hogy:
/dev/sdc1 az efi
/dev/sdc3 a /
/dev/sdc2 a swap

?????????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64710) Frawly válasza csixy (#64709) üzenetére


Frawly
veterán

Belefáradva még nyomhatod ide a cat /etc/mkinitcpio.conf és a /boot/loader mappában lévő összes .conf fájl tartalmát. Az Arch pont arról szól, hogy nem fáradsz bele, hanem utánanézel dolgoknak, megtanulok megoldani a problémát, onnantól viszont a jövőben nem futsz bele ilyenben.

A sorrend nem számít, az sdc azonosító sem, mert pont azért kell UUID-vel csinálni, hogy ezek ne számítsanak. Az UUID meg mindig egyedi.

(#64711) csixy válasza Frawly (#64710) üzenetére


csixy
addikt

Na azt már elb@xtam , mert újratelepítettem titkosítás nélkül most a HP250G1-en. Műkszik , de a plasmában nincs mappaikon továbbra sem . Valószinüleg a qt5ct nem kellett volna nekem ? Vagy még azt kellene b@szkurálni?

Dugom át az asusra , hogy azon is megy-e.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64712) Frawly válasza csixy (#64711) üzenetére


Frawly
veterán

Ha így kapkodsz, meg nincs türelmed megoldani a problémát, hanem újratelepítéssel megkerülöd, akkor nem fogsz fejlődni. Szerintem mehet titkosítással is, valami mkinitcpio hook hiányzott neki, vagy kernelparaméter.

A KDE ikonokat illetően tanácstalan vagyok. Főleg, hogy csak a mappaikonok hiányoznak, a programok eszköztárából meg ezek szerint nem, pedig az ikontéma azokat is érinti. Elvileg a KDE-hez be kell rántsa függőségnek a főbb ikontémákat, hogy legalább default jó legyen.

Szerk.: ja, most látom, hogy nem rendes Arch, hanem Archlabs. Akkor meg aztán a fene tudja, hogy ők mit keffintettek el, az Archlabs fórumon kéne érdeklődni.

Szerk. 2.: esetleg meg lehetne próbálni frissíteni a KDE icon cache-t:
kbuildsycoca4 --noincremental

[ Szerkesztve ]

(#64713) csixy válasza Frawly (#64712) üzenetére


csixy
addikt

oksa
most a hp250g1-en megy és az asus541na-n nem megy és a wise keskeny kliens USB3-as portjáról nem indul el ,de az USB2-esről elindul csak a make user accoutnts után elakad a boot folyamat.

# vim:set ft=sh
# MODULES
# The following modules are loaded before any boot hooks are
# run. Advanced users may wish to specify all system modules
# in this array. For instance:
# MODULES=(piix ide_disk reiserfs)
MODULES=()

# BINARIES
# This setting includes any additional binaries a given user may
# wish into the CPIO image. This is run last, so it may be used to
# override the actual binaries included by a given hook
# BINARIES are dependency parsed, so you may safely ignore libraries
BINARIES=()

# FILES
# This setting is similar to BINARIES above, however, files are added
# as-is and are not parsed in any way. This is useful for config files.
FILES=()

# HOOKS
# This is the most important setting in this file. The HOOKS control the
# modules and scripts added to the image, and what happens at boot time.
# Order is important, and it is recommended that you do not change the
# order in which HOOKS are added. Run 'mkinitcpio -H <hook name>' for
# help on a given hook.
# 'base' is _required_ unless you know precisely what you are doing.
# 'udev' is _required_ in order to automatically load modules
# 'filesystems' is _required_ unless you specify your fs modules in MODULES
# Examples:
## This setup specifies all modules in the MODULES setting above.
## No raid, lvm2, or encrypted root is needed.
# HOOKS=(base)
#
## This setup will autodetect all modules for your system and should
## work as a sane default
# HOOKS=(base udev autodetect block filesystems shutdown)
#
## This setup will generate a 'full' image which supports most systems.
## No autodetection is done.
# HOOKS=(base udev block filesystems shutdown)
#
## This setup assembles a pata mdadm array with an encrypted root FS.
## Note: See 'mkinitcpio -H mdadm' for more information on raid devices.
# HOOKS=(base udev block mdadm encrypt filesystems)
#
## This setup loads an lvm2 volume group on a usb device.
# HOOKS=(base udev block lvm2 filesystems)
#
## NOTE: If you have /usr on a separate partition, you MUST include the
# usr, fsck and shutdown hooks.
HOOKS=(base udev autodetect modconf block filesystems shutdown keyboard fsck)

# COMPRESSION
# Use this to compress the initramfs image. By default, gzip compression
# is used. Use 'cat' to create an uncompressed image.
#COMPRESSION="gzip"
#COMPRESSION="bzip2"
#COMPRESSION="lzma"
#COMPRESSION="xz"
#COMPRESSION="lzop"
#COMPRESSION="lz4"

# COMPRESSION_OPTIONS
# Additional options for the compressor
#COMPRESSION_OPTIONS=()

most a boot mappát nem látom, mert ez a linux a vinyó uefi partícióját nem csatolja fel (nyilván hivatalból kontra tarokkos nyelven szólva).

Holnap majd bebootolom a hp-ről és felteszem a conf fájlok tartalmát.

Addig is Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64714) Frawly válasza csixy (#64713) üzenetére


Frawly
veterán

Ez szerintem már nem annak a rendszernek az mkinitcpio.conf-ja. Ebben semmilyen megfelelő hook nincs, se encrypt, se semmi. Ha ez tényleg a titkosított rendszeré, akkor persze hogy nem tudja felcsatolni a titkosított root partíciót.

Ezek a hook-ok kellenek HOOKS= részhez pluszban keyboard keymap encrypt lvm2. Ezek a systemd-nek kellenek, hogy fel tudja csatolni a root partícióról a dolgokat és előkészítse a bootolás érdemi részét.

Azt viszont nem értem, hogy mit számít neki, hogy milyen gépen indul. Ha egy gépen elindul, az összesen el kéne indulnia. Nálam volt hasonló, mikor egy 2. genes i7-es alól szedtem ki a rendszert és betettem egy 3. genes i5-be, szintén noti, ott crc32 hibát adott a kernel, ezért kellett a MODULES= részbe a crc32c-intel modul is, de ha nálad nem ír ki ilyet, akkor neked nem kell. Még azt sem mondanám, hogy számít a gépek hardverkiépítése, mert a kernel mindent újradetektál, egyedül a zárt GPU driver lehet gond.

(#64715) hcl válasza csixy (#64709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont ilyesmire tippelnék, hogy nem találta meg a megfelelő partíciót, mert más azonosítót kapott. Bár az UUID meg pont ezt védené ki.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#64716) csixy válasza Frawly (#64714) üzenetére


csixy
addikt

Ebben már nincs encrypt, mert már újra lett telepítve titkosítás nélkül.

hcl:
én is így látom, hogy ahány alapgép, annyiféle UUID azonosító ... lehet hogy az USB miatt?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64717) Rimuru válasza csixy (#64716) üzenetére


Rimuru
veterán

Az UUID az nem valtozik, csak akkor amikor piszkalod a lemezt, pl formazod akkor alapertelmezetten kap random uuid-ot (egyebkent tudsz kezzel is megadni).
Nem olvastam vissza, de crypt alapjan van tippem mi zavarhatott meg: van egy particiod amin pl luks van, annak van egy uuid-ja, ezt feloldottad majd formaztad, tehat van rajta egy faljrendszer, ennek is van uuid-ja.
pl:
sda:
├─ sda1 - efi - uuid1
├─ sda2 - luks - uuid2
└─root - ext4 - uuid3
└─sda3 - luks - uuid4
└─data - ext4 - uuid5

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#64718) Frawly válasza csixy (#64716) üzenetére


Frawly
veterán

Rosszul látod. Az UUID pont azért van, hogy egyedi legyen. Ha nem particionálod újra a lemezt, vagy a partíciókat nem formázod újra, akkor nem változik a PARTUUID, sem az UUID. Ha átteszed a lemezt egy másik gépbe, vagy klónozod a rendszert, az UUID-k azonosak maradnak.

(#64719) ubyegon2 válasza csixy (#64711) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amúgy ami ebben a képen látható terminal kiírásban van, azt nézted már? Sokan ezt dekoratívnak tartják, pedig, mint esetünkben is, inkább informatív. ;)

A particiók megnevezését kevered az UUID-del szerintem is, a nem ritka, hogy ami itt sda, az amott sdb-vé válik.

Na, kedveled már a titkosításokat? :D

Remélem nemsoká kedvet kapsz Frawly komától a totál használhatatlan wm-ek kipróbálásához is! :Y

[ Szerkesztve ]

(#64720) Frawly válasza ubyegon2 (#64719) üzenetére


Frawly
veterán

Valóban, az UUID-t ezért találták ki, egyedi, nem változik. A /dev/sda, stb. viszont meg tud változni, csatlakoztatnak valami pendrive-ot, vagy külső meghajtónak van visszarakva a lemez, és simán lesz a /dev/sda azonosítóból /dev/sdb vagy más. Ezért nem javasolt a használata, bár lehetséges.

A használhatatlan WM-ekről pont azért írok, hogy másnak ne kelljen pocsékolni rá az idejét.

(#64721) kemotox válasza ubyegon2 (#64719) üzenetére


kemotox
addikt

Ha az ember nem egy ujjal keresi a betűket a billentyűzeten, akkor pl egy i3 sokkal kényelmesebb, és gyorsabb, mint a cinnamon ;]

(#64722) ubyegon2 válasza Frawly (#64720) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A használhatatlan WM-ekről pont azért írok, hogy másnak ne kelljen pocsékolni rá az idejét.

Tudom és én élvezettel olvasom amúgy az ilyen blogolós szívásokat. Ha eddig nem akartam, ezután főleg nem akarom a wm-eket. Relatív erős gép és elég memória mellett csak önszívatáésnak tudom be a dolgot. Jó, tudom, te tanulásnak mondod! :D

UUID- a név magáért beszél, ja.

(#64721) kemotox

Én két ujjal is tudom meg egerezek is. Mivel böngészőn belül dolgozom, ha nem lébecolok, így nem nagyon van kényszer sem. No meg van karakteres böngésző is, hogyne. Nekem ezen a gépen elég gyors a cinmanó amúgy. :P

Ja, azt mondtam már, hogy home user vagyok!? Ja, vagy 1000x. (az öreg laptopban meg i7 van!)

(#64723) lev258

Nem, WM, vagy nem az a windows manager? ;)

[ Szerkesztve ]

(#64723) lev258 válasza ubyegon2 (#64722) üzenetére


lev258
veterán

Nem VM-et akartatok írni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#64724) lev258 válasza lev258 (#64723) üzenetére


lev258
veterán

Oké, én értettem félre. Látszik, hogy már egyre kevésbé követem a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#64725) kemotox válasza ubyegon2 (#64722) üzenetére


kemotox
addikt

Nem érted a tiling wm-ek lényegét. Senki sem azért használja, mert lassú a gépe.

(#64726) ubyegon2 válasza lev258 (#64724) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

tudom, hogy félreértetted. Egyébként, ha nem kifejezetten szórakoztatónak tartja valaki, akkor lehetetlen is követni! ;]

(#64725) kemotox

Tudom mi a tiling lényege, de ezek szerint szintén nem követted Frawly koma harcait a wm-ekkel! Így meg ugye nehéz.... Amúgy valóban nem ismerem a wm-eket, de majd akik használják, csak eldöntik, hogy akkor miért, ha nem gyorsabb... :P

[ Szerkesztve ]

(#64727) Frawly válasza ubyegon2 (#64722) üzenetére


Frawly
veterán

A WM-ekkel alapvetően nincs baj. Csak a Wayland túl új még. Xorg-on kifejezetten nincs velük baj, a Xorg-gal nekem van bajom, hogy nem szereti az Intel GPU-mat, pedig a HD3000 még aktívan támogatott driverügyileg.

Az i3-nak semmi köze nincs az i7 procihoz. Igazából i3wm a neve, csak kényelemből elhagyják a wm-es részt. De ez a WM hamarabb létezett, mint az Intel procija.

A WM-ek akkor jó, ha megunod végre a klasszik DE-ket, meg a Cinnamont, és ki akarsz próbálni valami nagyon másik koncepciót. Meg WM-ekből is van sokféle, pl. egy Openbox, ha rendesen bekonfigolod panellal, meg indítómenüvel, tálcaalkalmazásokkal, akkor elérheti simán a Cinnamon szintjét. Nyilván a minimalista WM-ek más kategória. Azon belül meg a tiling WM-ek, de ezeket már azoknak találták ki, akik billentyűzetről irányítják a gépet, és tudnak gépírni lehetőleg. Ugyanaz a célközönségük, mint a vim-nek.

[ Szerkesztve ]

(#64728) kemotox válasza Frawly (#64727) üzenetére


kemotox
addikt

Ahh vim.. egyszer megtanulom, hajjakmeghanem. Meg a LaTeX-et is :D

(#64729) ubyegon2 válasza Frawly (#64727) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én olvasom a blogolást amott! :N Tudom mivel szívsz.

Az i3/i7 poen mögé direkt nem raktam smilet, bíztam benne, hogy rajtad kívül senki nem akad rá! :DD

Még ha ennyire infoanalfabéla lennék se keverhettem volna a kettőt a kolléga szövegkörnyezete miatt.
Szerintem robotosodtál gondolkodásilag a sok wm-ezés miatt.

Openbox, ha rendesen bekonfigolod panellal, meg indítómenüvel, tálcaalkalmazásokkal, akkor elérheti simán a Cinnamon szintjét

Ja, de akkor nem is marad semmi előnye! Én az új Ubuntut alakítottam át Cinnamonosra és rájöttem, hogy minek akkor ez? Gnome3 nem is kéne, Mate az viszont jó.

Cinnamont nem lehet megunni! ;]

[ Szerkesztve ]

(#64730) Frawly válasza kemotox (#64728) üzenetére


Frawly
veterán

A LaTeX helyett jobb a sima TeX. Abból is valami modern, Unicode-ot és OpenType, TrueType, Graphite fontokat támogató modern verzió, pl. XeTeX, vagy LuaTeX.

A vim-et még nekem sem sikerült használatóra elsajátítani. Rendszeresen megpróbálkozok vele, mert az alapok mennek, de nem tudtam fő editornak befogni.

(#64729) ubyegon2: nincs baj a Cinnamonnal és a Mate-tel. De én pl. unnám azokat az idők végezetéig használni. Az is igaz, hogy ha egy WM-et nagyon kicsicsázol, meg fullosra felkonfigolod, akkor lényegében DE-t csinálsz belőle, és elveszik az előnye a többi DE-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#64731) Shyciii


Shyciii
veterán

Én minimalista Openboxot használok. Van fent egy panel. Ezen középen van egy óra, és jobb oldalt az akksi töltöttsége, és hangerő ikonja, kész. Semmi launcher, megnyitott programok ablaka, semmi. Többit bill kombókkal nyitom. Gyorssbb, mint egérrel vezérelnem. És persze az egész rendszer hipergyors :)

(#64732) kemotox válasza Shyciii (#64731) üzenetére


kemotox
addikt

Indításhoz mit használsz? Rofi? Vagy van az Openboxnak valami launchere?

(#64733) Rimuru válasza kemotox (#64732) üzenetére


Rimuru
veterán

Openboxnak jobbgombos menuje van gyarilag. En ugy hasznaltam regen hogy volt egy pixel sor padding valamelyik oldalon a monitoron, odahuztam az egeret es jobb katt.
Panel meg ilyesmi nem is kell, az a gyengeknek valo. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#64734) ubyegon2 válasza Rimuru (#64733) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor volt egy rejtett panelod jobb oldalon quasi. Csak nem úgy hívtad.
Na.....de gyenge és még kicsit átverős is. 😂
Még mindig eszembe jut, mekkora marhának nézett Frawly koma.....
WM-ekről volt szó és én mégis procinak reagáltam le az i3-at!🤣
(ez vért kíván, meg kell bosszúlnom)

[ Szerkesztve ]

(#64735) Rimuru válasza ubyegon2 (#64734) üzenetére


Rimuru
veterán

Regen volt tint2 lent, es egy conky (gondolom erre gondolsz :)), kesobb a panel eltunt de a conky maradt.
Utana awesome gyari paneljat hasznaltam fent, conkyra nem volt szukseg, utana stumpwm alatt nulla panel volt conky szinten nem volt (gyari messaging rendszert hasznaltam a date kiiratasara)
Utana jott az i3wm, itt van panel, de csak billentyuzettel lehet elohozni amig nyomva tartom, es szinte csak ora megnezesere hasznalom. Tobb monitor eseten hasznos meg munkahelyen, mert igy latszodik melyik desktop melyik monitoron van (nincs mindnek fix helye).

macOS alatt azert tudom elviselni a panelt mert beepul az aktualis alkamazas menuje nincs dupla helyfoglalas, bar az hianyzik hogy felrantom az egeret es egybol tudok tabot valtani a bongeszoben.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#64736) kemotox válasza Rimuru (#64735) üzenetére


kemotox
addikt

Úúú tud ilyet az i3? Menőőő. Ezt este le is csekkolom szerintem.

(#64737) Rimuru válasza kemotox (#64736) üzenetére


Rimuru
veterán

Display mode

tags: i3, i3wm

Vigyázat, csalok!

(#64738) #68216320


#68216320
törölt tag

Gondban vagyok. Ubuntu 18.04-en Putty-t használok SSH-ra. A copy/paste jelenti a gondot.
Az rendben van, hogy a middle-mouse paste funkiót hajt végre, de az ssh terminal-ból kimásolni nem tudok semmit. Tudna valaki segíteni ebben. Bújom a netet közben magam is, de valami kényelmes megoldás volna jó.
Win alatt kényelmes volt a right-mouse paste, ctrl+c copy funkció. Gondolom itt a ctrl+c a program break nem?

(#64739) Rimuru válasza #68216320 (#64738) üzenetére


Rimuru
veterán

nem ismerem a putty-t, nem is ertem miert haszna valaki ilyet linuxon, de
ctrl/shift+insert? (+mouse3)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#64740) #68216320 válasza Rimuru (#64739) üzenetére


#68216320
törölt tag

Miért, mit használjak kényelmesen private-key forward-al? Van valami más lehetőség? Konzolos ssh client?

Update: shift+insert = paste, ctrl+insert = copy (viszont csak xterm-en belül, szeretném egy text fájlba menteni, de az már nem megy)

[ Szerkesztve ]

(#64741) cigam válasza Rimuru (#64735) üzenetére


cigam
félisten

Nem akarsz egy i3 bemutató cikket készíteni? Nagyon érdekes koncepció, de aki a tilitoli ablakok világában szocializálódott, annak fennakad a szemöldöke. Miér jobb ez mint egy gnome, kde, xfce, mi is az a "tiling"?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#64742) Sonja válasza #68216320 (#64738) üzenetére


Sonja
veterán

Ctrl+Shift+C a másolás.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#64743) #68216320 válasza Rimuru (#64739) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sonja: Köszi. :)

colomb2: Ehh, hogy mit szenvedek a putty-val, pedig most kényelmes módon ssh -i <private_key_path> <user>@<ip-address> megoldással lazán kapcsolódtam :) Köszi, hogy "úgymond beszoltál" :) (legjobb értelemben véve) Ez az ssh-client jobb megoldásnak tűnik. Legalábbis nekem tetszik. Gondolom ez akkor mac gépen is működhet. Kipróbálom majd.

(#64741) cigam: Ez engem is érdekelne. :) Régebben próbálkoztam OpenBox-al, nekem bejött, hogy a lehető legtöbb felületet használhatom mondjuk egy editor esetén. Semmi sallang, topbar, satöbbi.

[ Szerkesztve ]

(#64744) Shyciii válasza kemotox (#64732) üzenetére


Shyciii
veterán

Rofi-t használok, és rá egy témát :)

(#64745) kemotox válasza cigam (#64741) üzenetére


kemotox
addikt

Nagyon röviden arról van szó, hogy nem lebegő ablakok vannak, hanem mikor elindítasz valamit, akkor fullscreenbe csapatja. Ha megint elindítasz valamit, akkor felezi a képernyőt. Pontosabban az aktív ablakot. Választhatsz, hogy függőlegesen vagy vízszintesen felezzen. Szépen össze lehet stackelni az ablakokat.
Valamint a workspace kezelés is nagyon frankó, be lehet konfigolni, hogy bizonyos alkalmazások bizonyos workspacen nyíljanak meg. Nagyon jó workflow-t lehet kialakítani az egésszel.
Youtube-on nézz meg egy random i3-as videót, nagyon sok van ahol bemutatják a saját kis setupjukat.

A másik dolog, meg hogy klaviatúrával vezérled a cuccot. Minden megnyitás, bezárás, tologatás, méretezés, ablak másik workspace-re rakása, stb bill.-kombókkal történik. Hirtelen szívásnak hangozhat, de nagyon intuitív, egyszerű a dolog, írtó hamar hozzá lehet szokni, és úgy már tényleg nagyon gyors a munka.

Csak hát konfigolgatni kell, nem valami igazán out of the box dolog. De nagyon jól testreszabható. Épült is erre egy kis közösség, akik "rice"-olgatnak, azaz tuningolgatják a desktopjukat. Itt sok példa van a különböző setupokra.

Szerk.: Ja és a félreértések elkerülése végett, természetesen van egér ugyanúgy, lehet böngészni meg minden, sőt akár a panel is tudd kattintható lenni meg bármi, ha megcsinálod.

[ Szerkesztve ]

(#64746) Sonja válasza kemotox (#64745) üzenetére


Sonja
veterán

Ehhez még ajánlanék egy oldalt, DotShare. Nagyon jó minimalista témák vannak mindenhez (wm, terminals, shells, panels, stb.).

Valamikor én is ezt kezdtem el, csak beleuntam a sok szarakodásba. :B :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#64747) cigam válasza kemotox (#64745) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Persze néztem videót, de nem tudok külföldiül, és nem tudom mi az a stackelés, és szerintem 1-2 workflow bemutatása közben jó pár dolgot megértenék.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#64748) kemotox válasza cigam (#64747) üzenetére


kemotox
addikt

Csak annyi, hogy így hogy is mondjam rakosgatni lehet szépen, tetrisezni :D De videón látszik egyből.

(#64749) St3ven válasza hcl (#64685) üzenetére


St3ven
addikt

- Kiszeded a winyót/SSD-t/amin az OS van :D

Igen, ez az, amit nem tudok vállalni, főleg így, hogy még garis, pedig amit közvetlenül utána írtál, az frankó lenne SSH-val. :R Nyilván diagnosztikai célzattal, ahogy írtátok.

@Frawly
Kipróbáltam a zseblámpás módszert, sajnos nem látni semmit. :(

- Ha helyhiánnyal küzd, vegyen laptopot, ha nem, akkor vegyen rendes asztali gépet.
Azzal küzdök, laptop viszont már van. :N

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#64750) cigam válasza St3ven (#64749) üzenetére


cigam
félisten

Azt hittem már vissza is jött a szervízből...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.