Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Segítséget szeretnék kérni.

Elementary os + Midori. Flasht kellene rá varázsolnom, de amit neten találok hozzá, nem segít. :(
Valakinek kézzelfogható ötlete van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40902) Vladi válasza Sub-ZeRo (#40901) üzenetére


Vladi
nagyúr

A flash tulajdonképpen 1 file: libflashplayer.so ezt kell oda tenni, ahol a midori keresi. Akkor mennie kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40903) lev258 válasza Sub-ZeRo (#40901) üzenetére


lev258
veterán

Azt írják, hogy [link].

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40904) Sub-ZeRo válasza lev258 (#40903) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hiába csinálom meg, nem megy. A music fm rakat f.... rádiója kéri az új flasht...
Erre kellene a flash player midori alá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40905) Vladi válasza Sub-ZeRo (#40901) üzenetére


Vladi
nagyúr

A flash oldaláról válaszd a linux tar.gz változatot. Kicsomagolod. A libflashplayer.so fájlt kell bemásolnod a /home/user/.mozilla/plugins könyvtárba. Ugyan ott keresi, ahol a firefox is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40906) lev258 válasza Sub-ZeRo (#40904) üzenetére


lev258
veterán

Általában nem megy a flash, vagy csak azon az oldalon? Ugyanis a Linuxos flash régi darab, évek óta nem frissült. Így, amennyiben az oldal újabbat igényel, nem tudsz mit csinálni. A Chrome-nak van saját és naprakészebb flash plugin-ja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40907) spammer válasza lev258 (#40906) üzenetére


spammer
veterán

freshplayerplugin

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40908) qwertly válasza Rimuru (#40898) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nekem ez igen csak bonyolult,így most a virtuális gépen kipróbálom ennek a leírása alapján xubuntut talán jobban is fog tetszeni mint a lubuntu.

(#40909) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Váltanék Linuxra. SteamOS-re gondoltam, mivel 2 játék van amivel játszok. Egyik a Hearthstone (ennek semmi köze a steamhez) a másik pedig a Counter Strike Global Offensive.
Megéri erre váltani vagy inkább mást ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#40910) lev258 válasza freaghill (#40909) üzenetére


lev258
veterán

Gondolom nem csak játékra lesz használva. A Steam OS-t ezért nem ajánlom. Az másfajta élményre van kihegyezve. Emellett a gépedről sem tudunk sokat.
Remélem azt is tudod, hogy az előbbinek nincs natív portja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40911) CPT.Pirk válasza freaghill (#40909) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még nincs kész, de nyugodtan felrakhatod. Gyakorlatilag egy Steam-be bootoló Debian, csak a sima Debiannál frissebb driverekkel.

Ebből a szempontból bármi más disztróra felrakhatod a Steamet. Max ha nem Debian / Ubuntu leszármazott, akkor a játékhoz esetlegesen kellő library-k neve eltér attól, amit megadott a játék fejlesztője. Ott neked kell utánanézni mi kell nekik.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40912) Robokutya


Robokutya
senior tag

Nem tudom ide írhatom e ezt a problémát:)mennyire linuxos:)

Na elvileg összehoztam egy ftp szervert fut a putty meg ami kell
viszont a notepadban rögtönzött html file nem akar megjelenni az adott ip címen
kiraktam a mappa hozzáférhetőségi beállítását hátha az a hiba okozója.
kép a hibáról
Bocsi ha hülyeségeket mondok teljes analfabetizmusom van ezen a területen kaptam 3 nap okjs képzést kb ennyit tanultam rajta:) és most próbálom összeszedni a megmaradt infókat:)

(#40913) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Xubuntu 15.04-t használok jelenleg a gépen. Segítsetek kérlek egy két dologban. :)
Ubuntu-ból megtetszett nagyon, hogy mindig a megnyitott alkalmazásnak a menüje beépül a panelba. Ezt, hogy tudnám én is megcsinálni Xubuntun?
Szerintem nem kell jósnak lenni miért váltottam Xubuntura.. sokkal jobban fut mint az Ubuntu. :) Elementary nem volt teljesen magyar.. zavart.. szóval maradt a Xubuntu.
Feltenném a plankot is. Az az Elementary OS-ből tetszett meg. Sajnos nem tudok egyszerűen rájönni, hogy tudnék egy Whisker Menü-t (ügye ez van a Xubuntuban) vagy valami hasonlót ledokkolni. Ebben is a segítségeteket kérném! :) Ha lehetséges, akkor ne ajánljatok más dokkolót. Nekem valamiért ezzel sosem volt gondom, nem okozott semmi galibát. :)

(#40914) Vladi válasza Robokutya (#40912) üzenetére


Vladi
nagyúr

webszerver fut?

"3 nap okjs képzést kb ennyit tanultam rajta:) és most próbálom összeszedni a megmaradt infókat:)"

Kezdetnek elég, most jön a többi. Olyan 300 nap. :DDD ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40915) freaghill válasza lev258 (#40910) üzenetére


freaghill
őstag

Egy régi Core2Duo E6600as proci van a kis szaros noname alaplapomban és egy HD6800-as videókártya, és 4GB RAM.
Valóban nem. Facebook menne még, youtube, sorozatozás.
Meg ha ráveszem magam akkor virtuális gép telepítése.

(#40916) Robokutya


Robokutya
senior tag

a phpmyadmin fut viszont ott valami nem kóser mert nem tudok bejelentkezni rajta.

(#40917) lev258 válasza freaghill (#40915) üzenetére


lev258
veterán

Akkor marad egy hagyományos disztribúció. Ubuntu, Linux Mint, ... Ami megtetszik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40918) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Azt tudja valaki hogy az automatikusan felcsatolt hálózati meghajtóknál hogy tudom letiltani a kuka használatát?
Mert ha ott akarok törölni valamit akkor kiírja hogy nincs kuka nem tudja törölni. Persze ha sift+del az kiviszi. De nem lehet valahogy le tiltani hogy hálózati meghajtónál ne is akarja kukába tenni?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#40919) spammer válasza mAtThEw0319 (#40913) üzenetére


spammer
veterán

How to Add Global Menu in Xubuntu 14.10 and Xubuntu 14.04

How to add Whisker Menu to plank dock in Xubuntu

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40920) Vladi válasza Robokutya (#40916) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nemaz. webszerver mint az apache.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40921) mAtThEw0319 válasza spammer (#40919) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszönöm! :R

Hát a global menu az nagyon nem szép.. nem is működik minden alkalmazásnál ahogy látom.. a gyári ubuntu -s global menu-t gondolom nem lehet felrakni !?!

(#40922) Robokutya válasza Vladi (#40920) üzenetére


Robokutya
senior tag

ezeket biztos feltettem hozzá:
mc; openssh-server; apache2; mysql-server; proftpd; phpmyadmin
az Ssh.config file(sor 52) és a proftpd.config(sor 34 és 38) fileban matattam is valamit amit át kell írni hogy ne mehessen ki a felhasználó a mappájából a gyökérbe.
többször restartoltam is a progika.

(#40923) sss válasza Robokutya (#40922) üzenetére


sss
senior tag

Ha a böngészőbe beírod a "szervered" ip címét és semmi mást, akkor bejön az "it works" oldal? Mert akkor az apache működik rendesen. Viszont az sem mindegy, hogy hova másolod fel a html fájlodat, alapból asszem /var/www alá kell rakni. Nyilván ezt meg lehet változtatni.

(#40924) Sub-ZeRo válasza Vladi (#40905) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hogyan másoljam be?! Sima copy paste nem megy. Ebben a buzi flash player readmeben meg hiába vagyok, nem tudom hogy kellene másolnom ezt a kurva fájlt....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40925) #82679040 válasza Sub-ZeRo (#40924) üzenetére


#82679040
törölt tag

terminál : sudo cp /ahonnan/másolod/fájlnév /ahová/másolod
,vagy Alt+F2-re ha van gyorsindítód akkor ott : gksu fájlkezelő amit használsz
,vagy terminálban gksu fájlkezelő amit használsz

(#40926) gyurkikrisz válasza sss (#40923) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

újabban már /var/www/html

nem tudom pontosan mit is jelent az hogy "nem lehet bejelentkezni", viszont ahhoz hogy el tudd érni a localhost(vagy akármi)/phpmyadmin címről az etc/apache2/apache.conf fájl végéhez hozzá kell adni, hogy "Include /etc/phpmyadmin/apache.conf".

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#40927) Sub-ZeRo válasza #82679040 (#40925) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bemásoltam elmletben a terminálos dologgal. Tovább van? Mert még mindig nincs flash midori alatt...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40928) #82679040 válasza Sub-ZeRo (#40927) üzenetére


#82679040
törölt tag

Nem ismerem a Midorit én nem tudok neked mit mondani vele kapcs. csak ami megoldást már írtak neked meg a [http://midori-browser.org/faqs/] oldalt.

De ha friss flash kell azt a Chrome/Chromium oldja meg sztem. Chrome alapból hozza Chromium alá meg pepperflashplugin-nonfree csomag hozzáadja automatice.

(#40929) Sub-ZeRo válasza #82679040 (#40928) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszerűen nem tudom megcsinálni.

Mint alá gyorsan megcsináltam, de itt nem tudom mi a tököm baja van neki, hogy sehogy sem sikerül midori alá flasht raknom...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40930) ubyegon2 válasza Sub-ZeRo (#40929) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Próbáld megkérdezni a saját topikjában, de ahogy látom, már az eOS fanok is elpártoltak jórészt, bughalmaznak írjáj sokan. Ha ezt akarod használni, te tudod, de nem sok minden fog úgy működni benne, ami a többség által használt asztali disztrókban. Ez van.

Mint alatt kipróbáltam ezt a Midorit és szól a Music FM.

itt vannak az említett fájlok települve:

(#40931) spammer válasza mAtThEw0319 (#40921) üzenetére


spammer
veterán

Nem hiszem, szerintem az össze van integrálva rendesen a Unity-vel.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40932) Lathronos válasza Sub-ZeRo (#40929) üzenetére


Lathronos
őstag

Miért nem használsz RadioTray-t? Akkor nem kell flash és van hozzá xml-em az összes magyar rádióval(Rise FM kivételével).

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40933) ubyegon2 válasza Lathronos (#40932) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg, régebben én is azt használtam, csak lusta voltam összehalászni hozzá az adókat. Roppant egyszerű kis program, azt az xml-t megnézném szivesen. :)

(#40934) Lathronos válasza Lathronos (#40932) üzenetére


Lathronos
őstag

Itt az xml a RadioTrayhez. Ezt bemásolod a home mappád .local/share/radiotray mappádba, felülírva az ott lévőt.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40935) agy73p


agy73p
senior tag

Tudom, hogy nem kifejezetten a topic témája, de linux, és kezdő vagyok, talán elnézitek nekem.
Hello,
Linux alatt egy sérült 7,2 GiB-os sd kártya formatálásával kínlódtam, mikor véletlenül a csatlakoztatott 465 GiB-os külső vinyót formáztam meg Fat32-re a Gparteddel. De annyira másra figyeltem, hogy az sd kártya hülyeségének tudtam be a nagy számot, így gyorsan formázatlan parancsot is kiadtam. A lemezre nem lett írva azóta, le kellene menteni róla a csládi fényképeket, amit 20 giga, a többi talán nem is érdekes.
Most vagy egy formázatlan merevlemezem, amit nem tudok felcsatolni és emiatt nem tudom ráengedni a photorec-et.


Mit tehetek a merevlemezzel, hogy fel tudjam csatolni? Szabad-e most ntfs-re visszaformázni és úgy csatolni?

(#40936) kovaax válasza agy73p (#40935) üzenetére


kovaax
őstag

Meg kéne adni, hogy hova akarod felmountolni... Pl.: mount /dev/sdb1 /mnt

-=- There's no place like /home -=-

(#40937) lev258 válasza agy73p (#40935) üzenetére


lev258
veterán

Neked nem inkább a következő lépés kellene a testdisk-ben? A Partition recovery? [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40938) Sonja válasza Lathronos (#40932) üzenetére


Sonja
veterán

Én pl. azért álltam le a RadioTray használatról, mert bugos. :( Egy idő után leáll a rádió lejátszás. Leállítás, majd elindítás és megint megy egy darabig. Több adónál előfordult, szóval nem magával a "rádióállomással" volt a probléma, hanem a program rossz. Pedig kicsi, egyszerű és nekem pont megfelelő lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40939) Sub-ZeRo válasza Lathronos (#40932) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert hol működik, hol nem. Már próbáltam mint alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40940) Lathronos válasza Sonja (#40938) üzenetére


Lathronos
őstag

Hát igen, sajnos 2011-ben leállt a fejlesztés, és a kutya sem foglalkozik vele azóta. Talán egyszer kedvet kapok megtanulni a python-t és megpróbálom helyrehozni a hibát. De az nem mostanában fog megtörténni.

(#40939) Sub-ZeRo

És ezt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40941) agy73p válasza kovaax (#40936) üzenetére


agy73p
senior tag

Igen, köszönöm.

Ezt írja ki:
[adam@localhost ~]$ sudo mount /dev/sdb1 /mnt
mount: /dev/sdb1 is write-protected, mounting read-only
mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sdb1,
missing codepage or helper program, or other error

Lev258:
Egyszer már lefuttattam, de sajnos nem hozott eredményt.
Windows alatt a Getdataback talált némi adatot, de az teljességgel haszontalan volt.Értelmetlen könyvtárak, üresen.

[ Szerkesztve ]

(#40942) ubyegon2 válasza Lathronos (#40934) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! Most olvasom a hsz-ekben, hogy nem annyira működik és nem is fejlesztik. :U
Megnézem ezt a Great Little Radio Player-t is, mondjuk nekem nem nagyon van próblémám a flash-t igénylő playerekkel sem.

(#40944) lev258 válasza agy73p (#40941) üzenetére


lev258
veterán

Hát, nem tudom. Amit kereséssel találtam, az alapján meg kellett volna találnia, ha menthető. Csatolás nélkül is. A lényeg, hogy a HDD-t lássa, ami rendben is van.
Ezen még esetleg végigmehetsz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40945) spammer válasza agy73p (#40943) üzenetére


spammer
veterán

Én egyszer formázott pendrive-ról így hoztam vissza az adatokat: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40946) lev258


lev258
veterán

Megpróbálhatod a photorec-et is, ez fájlok visszanyerésére való, nem komplett partíciókéra.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40947) Lathronos


Lathronos
őstag

HDD-ről törölt adatokat visszanyerni, amiről ráadásul a partíció is törölve lett? Csináljunk aranyat műanyagból kategória. Amúgy azt sem értem, minek van felcsatolva a külső HDD, ha épp nincs rá szükség? :F Azt meg végképp, hogy lehet összekeverni az SD kártyát egy HDD-vel, ha a méretét is látjuk? Nem kötekedni akarok, csak számomra furcsa.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40948) cami][us válasza Lathronos (#40947) üzenetére


cami][us
senior tag

Az olyan alkimistáknak való feladat, mint a Kürt. Kár hogy arany tallérok is kellenek érte.

(#40949) agy73p válasza Lathronos (#40947) üzenetére


agy73p
senior tag

Egyetértek veled, másnál én is csodálkoznék. Évek óta használtam gond nélkül, amikor ritkán kellett, felcsatoltam, egyébként csak volt tartalékban, családi képek mentése és filmek meg zenéknek.
A sérült sd kártyát fél szemmel reparáltam volna, közben máshova is kellett figyelnem, és az sdb most a külső hdd volt, rutinszerűen csináltam a partícionálást. A számokra alig figyeltem, csak akkor tágult ki a pupillám, amikor a második baklövést indítottam, de az meg akkor már késő volt.

(#40950) IstvánLászló válasza cami][us (#40948) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Igen igazatok van.
A fontos adatokat mindig illik lementeni hogy minden rendben legyen és ezután érdemes particionálni a vinyot.
Nem kötekedni akarok én sem csak számomra fura az egész, segítségül mondanám ténylegesen. :)
A Kürt igen képes adatokat visszanyerni, de komoly összegbe is kerül biztosan.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.