Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) King Unique válasza beloadjoker (#40788) üzenetére


King Unique
titán

Tehát HDS lett a megoldás + a kiegészítő alkalmazások. :)

Adatokból látszik még, hogy sima USB 3.0 BOT módban csatlakozik, illetve VID-PID azonosító alapján a chipet nehéz behatárolni...HDS elég egzotikus dolgot ír:
VID: 2109, PID: 0701 Shenzhen Leedo Wi-Data storage W3000PH :F Biztos vmi gyagyi kínai vacak.

45°C felett már nem ajánlott tartósan járatni, de 50 fölött már semmiképpen hosszabb távon.

(#40792) géeles: próbáltam a leírásod alapján, 190 és 194-es értékkel is, hol a külső ház nevét, hol a belső HDD-t nevét megadva, de nem akar működni... :N Illetve nekem ennyit nem ér ez az egész, hogy szórakozzak vele. Ott a HDS és GSmartControl, az nekem bőven elég. Azért köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40802) Lathronos válasza beloadjoker (#40800) üzenetére


Lathronos
őstag

Az SSD hőmérsékletet simán bele lehet szerkeszteni a conky-ba, aztán hddtemp-pel kiírtatni. Ha belinkeled a conky-dat megcsinálom. Milyen SSD-ről van szó?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40803) Lathronos válasza Lathronos (#40802) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja nem figyeltem, már leírtad milyen HDD-d és SSD-d van. Maxell... Hát egy Samsung jobb lett volna, de most már mindegy.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40804) beloadjoker válasza Lathronos (#40803) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát igen, lett volna :D
De karácsony volt ez volt olcsó 2év garival, bevállaltam :D
Végül is lett megoldás, hdd tempre:
crontabban:
*/10 * * * * /sbin/HDSentinel -r /root/report.txt
+ adtam hozzá kis zenity-t
head -n 195 /root/report.txt | tail -n 1 | zenity --text-info --title "HDD_TEMP" --width=400 --height=100
ez ment egy hdd_temp.shba és egy rejtett mappába, kapott egy Launchert meg egy ikont amit feldobtam panelra és ennyi

Közben rájöttem hogy fényerőt sem tudom állítani, szóval annak is lett egy ilyesmi persze crontab nélkül:
#! /bin/bash

valasztas=$(zenity --list "10%" "50%" "80%" --column="" --title="Brightness Control")

case "$valasztas" in
"10%")xbacklight = 10;;
"50%")xbacklight = 50;;
"80%")xbacklight = 80;;
esac

ez is ment egy .shba, rejtett mappába kapott egy Launchert, ikont és annyi

Már csak hang kéne, meg ha lesz időm beállítom hogy az óra is a valós időt mutassa :D

Jobb felül hangerőszabályzó mellett van két kis ikon elég sötétek de ezeket találtam most neten majd világosítok rajtuk kis napocska lett a fényerő szabályzó, mellette a hőmérő a hdd temp és az ablakok is látszanak

De közben elfogyott a sorozatom úgyhogy fekszem, ha valakinek van ötlete a hangra akkor írjon majd :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40805) Lathronos válasza beloadjoker (#40804) üzenetére


Lathronos
őstag

Na én is megyek aludni, 7:00-kor kelhetek, aztán 8:00-tól este 20:00-ig dolgozhatok. Hurrá. :D Persze ha van időm, napközben benézek.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40806) #59070464 válasza beloadjoker (#40770) üzenetére


#59070464
törölt tag

Kis túlzással ez a screenshot mennyire árulkodó jele annak, hogy a Linux milyen csodálatos dolog. :U Eddig eszembe sem jutott, hogy milyen rohadt jó dolog is lenne, ha a terminal ablak transzparensre van állítva. :))

Miért használsz Kalit? ;]

(#40807) beloadjoker válasza #59070464 (#40806) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát igen szép tud lenni az biztos, főleg ha kerete sem lenne :)

tetszik a logója ;] ;)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40808) lev258 válasza beloadjoker (#40807) üzenetére


lev258
veterán

Próbálkozz a no (vagy without) border kifejezéssel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40809) #59070464 válasza beloadjoker (#40807) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ha már valamiért Kalit használsz ;] biztosan megoldod a keret problémát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40810) beloadjoker válasza lev258 (#40808) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi, esetleg hangra van valami ötleted?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40811) Yllgrim válasza #59070464 (#40809) üzenetére


Yllgrim
őstag

Kali teljesen rendben levo disztro, akar pentestre akar otthoni rosszalkodasra... Amelett hogy megtanuljak vele hasznalni a toolokat egy csomo tudast fel lehet vele szedni az OS-tol kezdve, networkingen at, scripteles/programozas. Eszre sem veszik es maris egy eladhato "tudast" lehet osszekalapalni vele. Ha meg cicomazod is meg mas dolgokat is elkezdesz nyomodni, qemu/kvm meg par VM, akkor az meg ujjab piackepes tudas :)

Szoval egy nagyon jo kis otletnek tartom az alapfunkcioit leszamitva is :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#40812) lev258 válasza beloadjoker (#40810) üzenetére


lev258
veterán

Mi van a hanggal? Annyira nem követtem az eseményeket.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40813) beloadjoker válasza lev258 (#40812) üzenetére


beloadjoker
őstag

Csak annyi hogy nincs :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40814) lev258 válasza beloadjoker (#40813) üzenetére


lev258
veterán

alsamixer-t nézted? Milyen kernelt használ a rendszer és milyen hangeszközöd van? Nem esetleg HDMI kimeneten van éppen (amennyiben rendelkezel ilyennel)?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40815) #59070464 válasza Yllgrim (#40811) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#40816) beloadjoker válasza lev258 (#40814) üzenetére


beloadjoker
őstag

ba******* :W Le volt húzva a master.... A panelen lévő kis ikon meg az égvilágon semmit nem állít rajta.....

Illetve az előbb volt most már elnyomkodtam... Valaki tudna segíteni abban hogy mire kell menni hogy legyen hangom?

Ahogy látom a Master a Speaker meg a PCM hármassal kell valamit alkotni mert azokat némítgatom meg engedélyezem és egyszer csak ha helyes sorrendben csinálom lesz hang :DD bár nemtudom melik a helyes sorrend :D az is fura hogy kb csak a master csúszka felétől van hang

*Igen csak user error, én voltam a hülye tök logikus az egész... Bár az nem értem hogy reboot után miért kell némítani mindent, de m1

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40817) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Szevasztok!

Melyik a legstabilabb kernel ubuntu 14.04 alá? 4-s verzió stabil?

(#40818) lev258 válasza mAtThEw0319 (#40817) üzenetére


lev258
veterán

Minden hivatalosan kiadott kernel stabilnak tekintett. Ettől még nem biztos, hogy a te gépeden is igaz lesz rá. A disztribúciók egy része jól összerakott, nem érdemes piszkálni. Ha te komolyabb módosítást eszközölsz, a te dolgod. De vannak rolling disztribúciók is, azoknál a friss komponensek folyamatosan érkeznek. Talán neked inkább utóbbi lehet érdekes.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40819) Lathronos válasza mAtThEw0319 (#40817) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha van kedved kísérletezni, felrakhatod a legújabb 4.1.10-es kernelt, nálam az van, semmi gond nincs vele. Itt a leírás ha érdekel a dolog. Ugyan a wi-fi nálam minősíthetetlen, de egy T-Home-os Cisco EPC3925-től ne várjunk csodát. :W

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40820) ubyegon2 válasza Lathronos (#40819) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem volt kedvem, de másodikra sem sikerült. Valamit nem csinálok jól vagy a már fenn lévő 4.1.6-os túl makacs. Nem maradt le valami a leírásból, mint ha legutóbb lett volna még valami. :U

(#40821) Lathronos válasza ubyegon2 (#40820) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem tudom, hogy 4-es kernelnél minek kéne történnie, én 3.19-ről frissítettem. Bár igaz, hogy én ilyesmit mindig a /tmp-be töltök le és onnan telepítek, lehet ennek is van köze a sikerhez.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40822) ubyegon2 válasza Lathronos (#40821) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A /temp-be csinálta ez is a leírást követve. Amúgy nem számít, csak kíváncsi voltam, mert ez a nyúzós Mint-em, a másikat nem akarom babrálni. 17.3 rc-ről nincs valami infó?

Települt ez rendesen nekem is, csak nem látszik a grub-ban sem. :U

Megpróbálom az XFCE-s verzión, azon még a telepített kernel van.

[ Szerkesztve ]

(#40823) Lathronos válasza ubyegon2 (#40822) üzenetére


Lathronos
őstag

1. Lehet az is számít, hogy én Ubuntu-t használok nem Mint-et. Fene se tudja.

2. KAMI-t kéne megkérdezni, hisz ő a hazai Linux Mint disztribútor. Ő talán tudja milyen fázisban van a 17.3.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40824) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Telepítenék windows mellé egy linuxot. A linux mint-et néztem ki, azt már használtam, egész jó, ubuntun is gondolkozom, meg most találtam egy Apricity OS nevü linuxot. Melyik a jobb?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40825) Lathronos válasza Sub-ZeRo (#40824) üzenetére


Lathronos
őstag

Az Apricity OS Arch alapú, vagyis rolling. Mindennapos átlag felhasználásra inkább Mint és Ubuntu, de próbáld ki és meglátod neked melyikre van szükséged.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40826) Sub-ZeRo válasza Lathronos (#40825) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rolling?! Mit jelent? Nem vagyok nagy Linux használó, de egy ideig használtam mintet a laptopon. Most gépre tennék fel valami franko kis linuxot, amin a steam is elfut, mert van egy-két játékom és játszanék Linux alatt is. Szóval mint meg Ubuntu legyen? Elementary os? Az is tetszik, vagyis a design, cask nem tudom milyen lehet mindennapos használatra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40827) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#40824) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melyik a jobb? Egyik sem, de mindegyik. Ez így okés? :)

Az Arch alapok miatt az Apricity-t szerintem nézd meg, én csak a Gnome3 felület miatt nem javaslom, az elég puritán valami. A másik kettő közül inkább a Mint, de azokat meg a PPA-s világ miatt nem szeretem. Egy kissé egyszerűbb az Arch Aur megoldása, amikor csak 1 közösségi tároló van, nem kiadásonként több eltérő a különféle verziókhoz az xyz szerzőktől.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40828) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#40827) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát őőőő izé.... :D

Oké, a 10%-át értem. :DDD
PPA. Azt sem tudom mi az, vagy lehet, csak még nem hallottam hogy az a neve.

Amúgy mindennapos használatra kellene, gyorsan felálljon a rendszer, film, zene, letöltés, egy kis steam stb. Audigy 4-em van, az mintha nem lenne az igazi mint alatt. Tudsz róla valamit?
Amúgy nekem is a mint a szimpatikus mert igen hajaz a windows-ra. Egész jól elvoltam a terminállal. Sokat keresgéltem, amit szerettem volna beállítani, de meglettek a dolgok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40829) Lathronos válasza Sub-ZeRo (#40828) üzenetére


Lathronos
őstag

PPA

(#40822) ubyegon2

Soronként másoltad a terminálba vagy egybe? Mert soronként kell(és persze minden sor után ENTER):

1. wget \

2. kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.1.10-unstable/linux-headers-4.1.10-040110_4.1.10-040110.201510030837_all.deb \

3. kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.1.10-unstable/linux-headers-4.1.10-040110-generic_4.1.10-040110.201510030837_amd64.deb \

4. kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.1.10-unstable/linux-image-4.1.10-040110-generic_4.1.10-040110.201510030837_amd64.deb

És végül: sudo dpkg -i linux-headers-4.1*.deb linux-image-4.1*.deb

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40830) ubyegon2 válasza Lathronos (#40829) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Soronként, külön-külön nem is ment a dolog. Én is gondoltam erre a Mint/Ubuntu dologra, most fogom kipróbálni Gnobuntun, eddig túlterhelt volt az oldal, amit linkeltél.

ez nem kell akoor az elejére?
$ cd /tmp

(#40831) Lathronos válasza ubyegon2 (#40830) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja igen, az kell, elfelejtettem. :B

De innen is letöltheted a kernel csomagokat, itt már a 4.3 is megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40832) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#40828) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha Windowsra hasonlító dolgokat keresel, akkor pl. a KDE felületet használó disztrókat nézd meg. Az olyan, mintha a Win7 felületét kimaxolták volna.

Nekem Audigy1-em van, az jobban szól Linux alatt, mint Windows alatt. Máshogy működik a hang alrendszer Linuxon, hasonlóan mint Windows alatt a Wasapi-s gyors elérésű driverek, nincs közben Windows mixere, meg egyéb szoftver layerek.

A PPA meg olyan közösségi tároló, amiben a "gyári" repóban nem szereplő, vagy esetenként annál frissebb progik vannak. Ubuntu / Mint vonalon sajnálatos módon pl. vga driverek is kerülnek oda, ez egy hátránya a nem "gördülő" -rolling- kiadási modellnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40833) ubyegon2 válasza Lathronos (#40831) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eddig fut anélkül is. :) mármint a telepítés Nem kell grub-update v. apt-get update?

4.3 még ráér, csak valamit el kell rontanom, mielőtt kijön a Chakra..ill a 17.3.

[ Szerkesztve ]

(#40834) lev258 válasza Lathronos (#40823) üzenetére


lev258
veterán

Ha meggondoljátok, a 17.2 nem is olyan régen jött ki. Én december-január előtt biztosan nem várnám a 17.3-at.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40835) Lathronos válasza ubyegon2 (#40833) üzenetére


Lathronos
őstag

Automatikusan lefuttatja a telepítő a grub update-t a folyamat végén. :D

Ha mindenképp el akarod rontani, töröld a /etc és /usr mappát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40836) ubyegon2 válasza Lathronos (#40835) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt láttam, de régebbi leírásban külön is írták vagy javasolt volt a grub-update.
Közben újraindult és ez is bakfitty. Ma már nem erőltetem tovább, mert Cinnamon után idegesít a Gnome3 kezelése. :)

töröld a /etc és /usr mappát.
Sokat nem érek vele, mert még mindíg van elég elrontani való disztró fenn. :N

[ Szerkesztve ]

(#40837) Lathronos válasza ubyegon2 (#40836) üzenetére


Lathronos
őstag

És ha felveszed ezt a PPA-t? Csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40838) ubyegon2 válasza Lathronos (#40837) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! No, ezt holnap kipróbálom. Már azóta visszajöttem rendes Linuxra! :D

(#40839) totron


totron
addikt

Kérdés: ki mióta használ linuxot? Ki csak azt? Az elejéhez képest mára hova jutottatok/fajzottatok el? Gondolom a kezdetekben inkább a Win-like megoldások mentén lavírozott a többség. Hogy érzitek, van desktopra értelme? Uncsi/izgi?

(#40840) Vladi válasza totron (#40839) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

2001-2002- ben próbáltam először, uhu 1.2 asszem.
Fedora core 5-el kezdtem élesebben ismerkedni. 2006 nyara. Utána fedora 6 2006 október, már éles rendszer. Azután elsődleges lett egészen fedora 19-ig. Majd 2014 nyarán váltottam centos-re. ami gyakorlatilag ugyan az, csak hosszabb támogatással.

90%+ fölött csak ezt használom, kivéve ha nem a saját gépem előtt ülök. De már az asszony gépein is ez van. :))

winlike megoldásokat hamar elhagytam, mert nem lehetett úgy használni. Pár dologban megvilágosodtam hamar pl: csomagkezelés. Meg sokat olvastam már előtte is. Pl: grubot már tudtam szerkeszteni első telepítésnél is, meg fstabot és értettem a fájlrenszert.

Azt, hogy mennyire fajzottam el, mondják meg a többiek. ;] Eddig minden magyar fedórás közösségi oldalon voltam szerző, kismillió hozzászólás, pár honosítás, ilyenek. Mostmár amit meg lehet csinálni azt meg tudom ha kell, de úgy vagyok vele, hogy csinálja a disztribútor az ő dóga. :DD

Dekstopra értelme? 10 év linux dekstop után meg bírok őszülni egy win telepítéstől. :Y Csak ennek van értelme, a többi átverés.

Uncsi? Igen. Nagyon. Érted bekapcoslom, megy, netezek, jó oké, ímél, már megint valaki írt, áh kikapcsolom.
Néha rendesen hiányzik afedora, hogy fél évente forradalom. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40841) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Melyik dvd író programot ajánljátok Mint alá?
mert amit a szoftvermenedzser (nem emlékszem pontosan, mi a neve) ajánl, az elrontotta 2x sebesség mellett a vista (LEGÁLIS !!! mert nincs meg a telepítő lemez, csak a serial) telepítőt.
ez abban nyilvánul meg, hogy "bootmgr" hibát dob, ha a lemezről akarok bootolni.
kösz:

piadex2

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#40842) spammer válasza piadex2 (#40841) üzenetére


spammer
veterán

Én xfburn-t használtam még nagy ritkán, nem volt gondom vele.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40843) #21078528 válasza totron (#40839) üzenetére


#21078528
törölt tag

2001 óta kizárólag Linux.
Először Mandrake, most Mageia... ;) :DD
Közben minden, amit csak el tudsz képzelni, rövidebb College Linux rajongással (nyugodjon békében), hosszabb UHU Linux és Slackware Linux rajongással, és folyamatos Debian és Mandrake/Mandriva/Mageia rajongással...
Mindenre van értelme...
Sosem uncsi, mert folyamatosan fejlődik és változik.

(#40844) Vladi válasza piadex2 (#40841) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

k3b jó, én braserot használok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40845) piadex2 válasza spammer (#40842) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

azt hiszem, amit én használtam annak is ez volt a neve.
van egy vista iso-m.
amikor kiégetem, akkor kell valami különleges beállítást tenni? vagy csak simán burn ISO?
kösz.

piadex2

mod:
Vladi: hello! itt is ugyanaz a kérdés. sima ISO burn?
kösz.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#40846) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
A lubuntunál megoltható,hogy a libreoffice installálása? és az hogy úgy lehessen kikapcsolni mint a xp vagyis a start menüből ugyan lehessen elérni a kikapcsolást mint az xp-nél.

(#40847) Vladi válasza piadex2 (#40845) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Arra is. Azért az iso az nem egy friss technika (20+ éves) úgyhogy illene minden író programnak lekezelni.
Alapanyagod, romod jó?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40848) jimmy399


jimmy399
senior tag

Gnome 3.18.1... Nincs egy épkézláb feladatváltó a tálcára, csak a nyomorék alt+tab vagy az activities piszkálása... Remek. Eddig volt, de a frissítés elavulttá tette amit eddig Gnome shell extensions-t használtam... Zsír.

--- N/A ---

(#40849) herdsman12 válasza qwertly (#40846) üzenetére


herdsman12
őstag

Igen, működik Lubuntun a LibreOffice, lehet, hogy a magyar nyelvet utólag kell telepíteni. (félreértettem?)
Lubuntu kikapcsra gondolsz? Az megy úgy, mint az XP-n, sőt power gombra is, mint az XP-n.

[ Szerkesztve ]

(#40850) CPT.Pirk válasza herdsman12 (#40849) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Simán lehet, az ilyen nagy programoknál külön csomagokban szokott lenni a sok külön nyelv. Általában csomagnév-i18n-hu néven, keress rá a csomagkezelőben a libreoffice-ra, ott látni fogod.

A disztród nyelvének magyarra kell legyen állítva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.