Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) kkdesign


kkdesign
senior tag

Megoldottam a Linuxoskodási vágyaim. Igaz nem úgy ahogy szerettem volna, de mivel nem erőlteti nagyon a gépemet így megteszi ez is :D

felcsaptam egy VMware-t és rátettem most egy Elementary-t körbenézek rajta, aztán lehet még több félét is megpróbálok :DDD

Amúgy fb-n van egy Ubuntus csoport, ott is próbáltak segíteni, más úton haladva mint itt, de sajna az sem jött össze.

(#41552) CPT.Pirk válasza kkdesign (#41551) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami inkompatibilitás lesz ez... Lehet, hogy egy másik ssd ugyanabban a gépben meg úgy működne, ahogy kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41553) #33253120 válasza hcl (#41550) üzenetére


#33253120
törölt tag

Valami long supported megoldás érdekelne első körben, de az is lehet, hogy megmérgelem magam, felrakok valami outdated rendszert, és úgy bekorlátozom, hogy csak úgy nyekken. :D

De még ráérek agyalni, mert a darabokban kapott gépet először hardveresen kellene összerakni, ott lesz egy kis zsanér fejvakarás, (kiszakadt a műanyagból az egyik oldalon a beragasztott anya) meg pucolás, káva ragasztás, meg kis ez, kis az, és most tudtam meg, hogy nincs időm vele kínlódni.
Azt mondta az eladó, hogy a vga döglött meg benne, leakasztottam a maradék egy zsanérról, megfektettem a kijelzőt, két napja dolgoztatom, és eddig nekem nem ment el a kép. Azt sem tartom kizártnak, hogy a rossz zsanér miatt a nem jó állásban maradt lid kapcsoló szivatta meg őket, de még nem volt időm ránézni.

Mivel nem elsődleges gép, és eddig is megvoltam nélküle nem fontos. Ráérek kikeresni a megfelelő rendszert. :)

Ez most ilyen unaloműző... :)

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget, majd jelentkezem, ha újra aktuális a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#41554) kkdesign válasza CPT.Pirk (#41552) üzenetére


kkdesign
senior tag

Az /etc/fstab fájl oldaláról is megpróbáltak segíteni, hogy abban egy hosszú uuid van, és azt device szerinti leírásra cseréltették velem.
UUID=bd1b74f1-ef3b-4e1d-91dc-8b8717243d46 / ext4 errors=remount-ro 0 1
helyett erre:
/dev/sdb6 / ext4 errors=remount-ro 0 1

de ígyis ugyanezt az ID-t írta ki hibának és grub rescue jött fel. Szóval befejeztem egy időre, jó lesz az virtualban is

(#41555) CPT.Pirk válasza kkdesign (#41554) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen ez érthető, de azért nem javasoltam ezt, mert azon a ponton ahol elhasal ott még nem kerül képbe az fstab fájl, ahhoz előbb el kell jutni magára az eszközre, na ott hal el a dolog nálad. A látottak szerint megváltozik az eszköz UUID-je, mintha egy fizikailag eltérő eszköz lenne. A UUID pont azért van, hogy ez ne következhessen be.

Egy tippem még van, le lehetne beszélni a grubot az uuid használatáról. Ehhez be kellene lépni chroot-tal a telepített rendszerre, majd az /etc/default/grub.cfg fájlban a "GRUB_DISABLE_LINUX_UUID=false" sort true-ra állítani. Vagy ha true-val van ott, akkor ki kell szedni az elejéről a #-ot.

A folyamat ilyen egy live arch linux alatt, valami hasonló van nálad is, csak nem ugrik be melyik disztrót raktad fel.

mount /dev/sdbxy /mnt
arch-chroot /mnt
nano /etc/default/grub.cfg
(ctrl + o, ctrl + x a mentés és a kilépés a nano-ban)
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
exit
umount /mnt
reboot

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41556) kkdesign válasza CPT.Pirk (#41555) üzenetére


kkdesign
senior tag

már elkaszáltam a tárhelyet a linux alatt. Pihentetem a dolgot, most úgyis itt a Virtual formájú :)

(#41557) Lathronos válasza #33253120 (#41553) üzenetére


Lathronos
őstag

A Bodhi Linux Ubuntu 14.04 alapú, vagyis LTS. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41558) CPT.Pirk válasza kkdesign (#41556) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd ha megint előkerül a dolog, próbálj ki valami másik alapú disztrót. Javaslom majd az akkor Chakrát. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41559) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Vettem egy új HDD-t de nem akarom újrarakni a lubuntumat. Milyen módszerrel tudnám átklónozni az új HDD re? Sajnos csak windows módszereket ismerek.

(#41560) CPT.Pirk válasza kmisi99 (#41559) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kparted / gparted is tud partíciókat és partíciós táblát is másolni meg ezeket visszaállítani, ezeket jellemzően megtalálod a "live" képes disztrókon a programok között, csak írj ki egyet pendrivera és bootolj be róla.

Ha célirányos megoldás kell pont ilyen feladatokra, akkor pl. egy clonezilla disztrót tegyél ki a penre, az csak erre van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41561) kmisi99 válasza CPT.Pirk (#41560) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm utána nézek. :R

(#41562) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Adott a laptopom 250GB SSD és egy 500GB HDD.
SSD -én van a WIndows 7
HDD -n van egy Kali Linux játszadozni (100GB -os külön partíción)
Grub bootloaderrel indításkor tudok választani a Windows és Linux között.

A kérdés: Fel szeretnék telepíteni még egy Linuxot (Pl Chakra os). Csinálnék a HDD -ből neki egy saját kis partíciót (Mini Tool Partition Wizard ügyesen tud szeletelni már használatban lévő partíciókat :) ) és arra tenném fel.
Meg tudom csinálni ezt, hogy Grub betöltőm megmaradjon, csak most már 3 rendszer közül tudjak választani indításkor?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#41563) CPT.Pirk válasza xors (#41562) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha úgy telepíted az adott disztrót hogy ne rakja fel a saját grubját, akkor igen, csak ki kell adnod a meglévő disztród alatt a sudo update-grub parancsot. Chakrát addig ne rakj fel most, amíg be nem fejezik a repó migrálást a KDE5 miatt, addig ugyanis nincs telepíthető csomag. A végén vannak a dolognak, bármikor elkészülhet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41564) kkdesign válasza CPT.Pirk (#41563) üzenetére


kkdesign
senior tag

Lásd, Ő az én emberem :D, ki kell faggatni. :D mond te hogy emberrablas, a te hangod melyebb! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41565) agy73p


agy73p
senior tag

Mageia 5 XFCE-t külön le lehet vhogy tölteni? Csak Gnome és KDE LiveCD-t enged a magyar nyelvű oldalon.

(#41566) #21078528 válasza agy73p (#41565) üzenetére


#21078528
törölt tag

Normál telepítő DVD, aztán telepítés közben tudsz asztali környezetet választani.

(#41567) agy73p válasza #21078528 (#41566) üzenetére


agy73p
senior tag

Ok, már elkezdtem letölteni. Live nincs, csak telepítés, ugye?

(#41568) #21078528 válasza agy73p (#41567) üzenetére


#21078528
törölt tag

Igen, és ez így helyes... ;)

(#41569) CPT.Pirk válasza kkdesign (#41564) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most kicsit zavarban vagyok! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41570) ubyegon2 válasza #21078528 (#41568) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagy kérdés, hogy mit kezdtél el letölteni! Egyébként a 3 gigásban valóban választhatsz a dualarch-ban is pont XFCE van.

Live az nálam látszik ott középen. (de lehet, hogy az csak az)
berus.berus a Mageia guru, csak időnként motort cserél!

(#41569) CPT.Pirk Tényleg nem érted? :N

[ Szerkesztve ]

(#41571) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#41570) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az idézetet tudom honnan van, csak nem tudom hogyan kapcsolódik ahhoz amit írtam. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41572) Lathronos válasza kkdesign (#41564) üzenetére


Lathronos
őstag

A fimben rablótámadást mond, nem emberrablást. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41573) ubyegon2 válasza agy73p (#41567) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a válasz neked ment volna, nem berus.berus ft-nek!

(#41571) CPT.Pirk Most mint ha már én se érteném. :U

(#41574) agy73p válasza ubyegon2 (#41573) üzenetére


agy73p
senior tag

KÖszi. Live media csak KDE és Gnome, XFCE nincs. :-(

(#41575) kkdesign válasza ubyegon2 (#41573) üzenetére


kkdesign
senior tag

Arra értettem, hogy a fórumtárs gépében is ssd-hdd kombó van :) és hogy ne hagyjuk elmenni ebből kreáltam a poénosabbnak gondolt dolgokat :B :DDD :DDD

(#41562) xors: Kérdezni szeretnék:) hogy neked hogy van SSD és HDD a gépedben? 2 lemez hely van vagy DVD meghajtó helyén? El tudod mondani hogy telepítetted a dolgokat? :) sorrendileg, meg hogy mit hova tettél :)

Azért lenne fontos, mert én ezzel kínlódok mostmár mondhatni hetek óta!? és lehet hogy te tudnád hol van elásva a kutya nálam :) :D

(#41576) ubyegon2 válasza agy73p (#41574) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, ez nem derült ki onnan, próbálni meg még nem próbáltam! ;)

(#41575) kkdesign Valami ilyesfélére gondoltam egyébként.

Volna viszont egy kérésem, a smiléket kicsit kisebb számban is alkalmazhatnád, erre kötelességem figyelmeztetni! thnx

(#41577) #33253120 válasza kkdesign (#41575) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nálam laptop van. Asus X54H.

HDD kiment a DVD helyére, HDD helyére SSD.
Biosban UEFI ki. (Azt hiszem, de ha ezt megírtam nyomok egy rebootot, és megnézem.)**

Rendszer:
SSD:
GPT Particiós tábla.
1. Rendszer számára fenntartott izé
2. Windows 10 Insider Prewiev 99**100-as (azóta legfrissebbre frissítve)
3. Ubuntu 13.10 (azóta legfrissebbre frissítve)
HDD:
1. Linux swap
2. 95GB Ext4, valamikor /home volt. Ma már csak tároló.
3. A maradék a D: meghajtó.

Klasszikus /home-ot nem használok, a dual boot miatt számomra jobb a D meghajtóra szervezni a dolgokat.

Telepítés:
1. Windows 10 ahogyan csak akarja, de a megadott partícióméretre.
2. A telepített Windows rendszeren a Fastboot-ot ki kell kapcsolni.
3. Linux kézi vezérléssel.*

*Azaz a hova települjön ablaknál megadtam a / helyét, és méretét.

Szerk:
** Igen. Ki kellett kapcsolni. Közben eszembe jutott, hogy mivel be volt kapcsolva a Win telepítésnél, ezért nem indult az ubi telepítő.
Emiatt ki kellett kapni a Win10-es drive-ot, hogy ne legyen rendszer ami fogja a bios-t. Ekkor be tudtam lépni kikapcsolni az uefi-t, ssd vissza, ubi telepít. Örül.

[ Szerkesztve ]

(#41578) kkdesign válasza #33253120 (#41577) üzenetére


kkdesign
senior tag

(#41576) ubyegon2: Rendben értettem, igyekszem keveset alkalmazni.

(#41577) T_chris: :Alapjaiban másképp építetted fel akkor a dolgokat, mint nálam van.
Nálam nem lehetséges, hogy kikapjam az SSD-t mert buta módon bent van minden alattfölött, elég volt egyszer betenni oda.

Indulás végett lett a Linux is az ssd-n? ekkor be tudtam lépni kikapcsolni az uefi-t ezt hogyérted?

(#41579) llaszlo


llaszlo
veterán

Az, hogy van, hogy a Mint 17.X ami az ubuntu trusty-ra épül 2019-ig támogatott, viszont maga a trusty meg csak 2017-ig?

(#41580) xors válasza kkdesign (#41575) üzenetére


xors
senior tag

SSD van a rendes merevlemez helyén, és a DVD író ki van szedve helyére van berakva a HDD egy HDD caddy segítségével. Először Windows -t telepítettem fel az SSD -re. Aztán particionáltam a HDD -t (ajánlom a Mini Tool Partition Wizard -ot) Amivel nagyon sokat szívtam, az az hogy a Linux telepítő nem látta a neki készített partíciót, mert nem mindegy hogy GPT vagy MBR -re van particionálva a lemez. Többet ne is kérdezz, mert én is most rágom bele magam jobban a dologba, hogy 3 rendszert akarok két lemezre felrakni ;]
Lehet még meg fogom bánni, de sebaj legalább tanulok :C
Ajánlom átolvasásra, hátha segít neked is:
GPT or MBR
miért nem látja a linux telepítő a lemezen a partíciókat
és
Ubuntu telepítése Windows mellé

Jó szórakozást :C
Majd lehet énis jövök még vissza kérdezősködni az okosabbaktól :P

(#41581) #33253120 válasza kkdesign (#41578) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az uefi védi a az offline gépet a mindenféle aláíratlan live rendszerektől. Csökkentik az esélyét ezzel a man in the middle jellegű támadásoknak. Azaz lehet bármilyen biztonságos egy gép, ha valami láma nyitva hagyja a biost, és van usb boot.
Ha van bekapcsolt uefi, akkor nem lehet belépni a biosba, nem lehet usb-ről live rendszert futtatni, csak a futó oprendszert lehet megkérni, hogy speciális módban induljon, és bootoljon úgy, hogy a biosba lehessen lépni.
De ha a win telepítés előtt kapcsolod ki az uefi-t, akkor nem kell kikapni a vinyót/ssd-t...

A linux azért lett az ssd-n, mert ez egy kb 2011-es korai I3-as laptop 2 giga rammal. Jellemzően a linuxot használom, ezért szeretném ha gyors is lenne ezen a gépen, illetve, ha nincs szükségem a tárolt adataimra, akkor nem csatolom fel a HDD-t, és így relatíve halk is marad. bár néha van egy kis venti hang, de annyira nem jellemző... Viszont az ssd annyit dobott a rendszeren, hogy 30 helyett 4 mp lett az ubuntu jelszó ablakig az idő.

[ Szerkesztve ]

(#41582) kkdesign válasza xors (#41580) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nekem tippemre MBR-es mert az MBR-t javítom liloval ha elszúrom a dolgokat :DDD

Nekem is ez a felosztás van a laptopomban.
De arra próbálok rájönni, hogy miben akad el az enyém, amiben a tiétek nem.

(#41580) xors neked hova van téve a grub? látom ssd Windows hdd linux, de hova tetted a grubot rajta? és a BIOS ban nektek is a cd dvd-t írja ki a dokkolt hdd neve helyett?

(#41581) T_chris köszi az infókat, mixelve neked szánt részek is vannak feljebb

Nekem uefi nincsen még rajta illetve nem tudok róla hogy lenne és szerintem nincs is.

amikor ti elindítjátok a gépet, Grub fogad ugye? Xors főleg Tőled kérdezem, hogy te simán az sda-ra a windowshoz tetted a grubot először, vagy neked bootol a gép a hddről is ami dokkolóban van? Minden nehézség nélkül mentek a dolgok, vagy szenvedtél hogy ez így működjön?

(#41583) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Lubuntu 14.04 van fent a virtuális gépen és nem tudom megoldani,hogy a rendszergazdán kívül a felhasználó automatikusan töltődjön be.Vagyis ne keljen kiválasztani a profilját hanem egyből ő asztala induljon el.

(#41584) #33253120 válasza kkdesign (#41582) üzenetére


#33253120
törölt tag

vagy neked bootol a gép a hddről is ami dokkolóban van?
Állítólag nem minden gép hajlandó HDD-t bootolni a caddy-ből. Van ami csak a DVD-t tudja onnan bootolni.
De lehet ez is régebbi gépekre vonatkozik. Én féltem ettől, de végül nem kellett megtapasztalnom.

(#41585) CPT.Pirk válasza qwertly (#41583) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem ezt kell módosítanod:
/etc/lightdm/lightdm.conf

pam-autologin-service=lightdm-autologin
autologin-user=username
autologin-user-timeout=0

A username helyére a kívánt user nevét írva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41586) kkdesign válasza #33253120 (#41584) üzenetére


kkdesign
senior tag

Es ki tudom deriteni, hogy itt hasal-e meg az enyem, vagy mas problema miatt jonnek elo a hibak? Tehat hogy konkretan emiatt fuccsol-e be az egesz?

[ Szerkesztve ]

(#41587) xors válasza kkdesign (#41582) üzenetére


xors
senior tag

A GRUB az SSD -n van. Ha jól emlékszem mikor telepítesz egy linuxot akkor az automatikusan kicseréli a windowsos bootloadert GRUB -ra, mert ugye a windows bootloadere nem hajlandó linuxot indítani.

Régebbi gépeknél lehet hogy van gond a HDD caddy -vel, de az én gépem is kb 3éves lassan és simán felismeri, hogy nem DVD író hanem HDD van benne, és bootol is róla ha kell.

Amúgy így néznek ki a partícióim: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41588) #33253120 válasza kkdesign (#41586) üzenetére


#33253120
törölt tag

Zanzásítva előadnád a konfigot, és az alapsztorit?
De lehet csak reggel fogok válaszolni.

(#41589) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Megint itt vagyok és új gondom akadt, kérdezném ezért, DVD+ vagy DVD- os újraírható lemezre szeretnék disztrót kiírni win xp 32-bites alatt.
A pendrájvról bootolásról lemondtam mondván, hogy majd DVD-ről botolok-be.
A kettő közül melyiket válasszam, mert DVD+ ra írtam ki a linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t és nem bootol.
Amit idáig próbáltam: Ínfrarecorder 053-as verzióval és Néróval is ugyanaz a helyzet hogy nem bootol.
A biosban boot sorrend CD-röl beállitva.
A kérdésem újraírható-lemezről lehetséges hogy nem bootol a linux?
A lényeg most már tényleg nem tudom eldönteni mit tegyek még?

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41590) #33253120 válasza IstvánLászló (#41589) üzenetére


#33253120
törölt tag

Bootol újraírhatóról. A P4-es időszakom legszebb emlékei közé tartozik amikor a warez XP mellé egy darab újraírható lemezzel tettem fel 6 különböző disztrót a régi s478-as sdramos vasamra. :) Egy este. :)

kérdezném ezért, DVD+ vagy DVD- os újraírható lemezre szeretnék disztrót kiírni
Amit az íród támogat.

A lényeg most már tényleg nem tudom eldönteni mit tegyek még?
Ha Xp-t használsz, annak oka van. Öreg gép? Akkor bizony takarítsd ki az optikai meghajtót. Vagy írd meg valakinél a telepítőt, vagy csak simán megdöglött a lemez. Vagy hibásan jött le az iso... Esetleg rossz achitektúra, de ha ezek nincsenek, akkor mennie kellene...

(#41591) xors válasza IstvánLászló (#41589) üzenetére


xors
senior tag

Fontos hogy képként írd ki a DVD -re a .iso fájlt. (Write image)
Eszerint a leírás szerint csináltad? Mennie kell annak! ;)

[ Szerkesztve ]

(#41592) #33253120 válasza xors (#41591) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tényleg.... Régen és is belefutottam abba, hogy kicsomagoltam az .iso-t ész nélkül, mert frusztrált, hogy nem látom a fájlokat. :D

(#41593) IstvánLászló válasza #33253120 (#41590) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem amit mondasz és köszönöm.
A linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t leszedem újra hátha hibásan jött le az iso.
Az optikai meghajtóm állapota biztosan jó 100%-os, a lemezé is mert egyszer írtam rá.

(#41591) xors
A leírás szerint csináltam de linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t Linuxos torrentröl szedtem.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41594) #33253120 válasza IstvánLászló (#41593) üzenetére


#33253120
törölt tag

A villanykörte is úgy romlik el, hogy eddig világított, most meg nem.
Teszteld a lemezt is. Tapasztalatból kérem.

(#41595) IstvánLászló válasza #33253120 (#41594) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem válaszodat kipróbálom hogy ki a ludas.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41597) kkdesign válasza #33253120 (#41588) üzenetére


kkdesign
senior tag

(#41587) xors: Nekem pont így volt általánosságban, csak annyiban volt más hogy a D:\ nem GPT particio. (Ez gond lehet? vagy egyáltalán tudhat ilyet a gépem?) No meg nálad D:\ ; Other(ez mi?); Ext4, SWAP. nálam nincs other, és a swap van előrébb majd utána Ext4.

Aki már rutinosabb, tőle kérdezem leginkább, az eltérésben van hibaforrási lehetőség?

(#41588) T_chris:
Bemásolom amit fogalmaztam másik fórumra, hogy hátha, de aztán onnan sem jött megoldás, remélem nemgond hogy másolom, hosszú lenne újrafogalmazni :B

A Gond egy Windows - Ubuntu Gnome LTS dualboot rendszer kialakításából fakadt
Laptopról van szó, DELL n5110 ;i7,525m geforce, 8GBram; amelyben a hdd helyén SSD, a DVD meghajtó helyén pedig HDD van.

SSD-n rajta van a Windows 10. Ez az SDA

HDDn pedig elöl NTFS Adatok, majd SWAP, majd EXT4ben az Ubuntu. Ez az SDB

A Grub volt telepítve SDA-ra, SDBre, SDB6ra(ext4 Ubuntu van ezen)

Ha nem SDA-n van a GRUB:

1, Betölt automatikusan mindent figyelmen kívül hagyva a Windows.
2, EasyBCDvel Windows Bootmanagerjével Ubuntu betöltésekor illetve előtte a grub megjelenítése előtt egy Grub4dos fogad, amelyben csak az ssd-t látja, nem tudom elérni a hdd-t.

Ha SDA-n vana GRUB:

Akkor nem tölt be semmi, elszúrja a bootolást, nem jelenik meg, csak a Grub Rescue. Ilyenkor a lilo mbr fixer 2 parancsával visszalehelem az életet az sda-n lévő windózba, és akkor az a felállás van, hogy nem lát semmi mást csak a Windowst.

SDA-ra telepített grub esetében az újraindítást követően úgy néz ki, hogy megváltozik az eszközök azonosítója.

Bootsorrendet állogattam minden lehetséges ésszerű állapotba, boot repair program dolgai kiaknázva, nem hozta rendbe.

Ezt most úgy írom, hogy ez volt, és már letöröltem a linuxos dolgokat, de szívesen próbálnám újra, de jólenne előtte tisztán látni

[ Szerkesztve ]

(#41599) bucihost válasza ubyegon2 (#41530) üzenetére


bucihost
senior tag

Használat alapján vontam le a következtetést! Többször próbáltam a Mintet, mire belaktam elkezdett össze omlani, kernelpanic stb. Ubuntu / debian-nal sose volt ilyen gondom. Szerveren jelenleg is Ubuntut használok.
nem fik*zásból zárom ki a mint-et, de a kernel panic és társai nem hiszem hogy a DE miatt van... :)

(#41600) gvandor válasza xors (#41580) üzenetére


gvandor
csendes tag

ILászló: Honnan jött az info, hogy a Trusty csak 2017-ig támogatott? A Precise (2012-es) 2017, a trusty 2019.

Kmisi99: lemezek nevű alkalmazás (gnome-disk-utility) tud partíciót másolni, másik még a Kende Krisztián által fejlesztett Systemback, ami tud rendszert másolni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.