Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) F.B.I. válasza King Unique (#40200) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ez is egy vélemény. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40202) gery2123 válasza King Unique (#40200) üzenetére


gery2123
őstag

+1 nem kell az ssd annyira félteni. Hamarabb vált az ember gépet, mint az tönkremegy. :) persze itt nem napi több száz gb adat mozgásról beszélek.

-- PSN_ID: GerY2123

(#40203) herdsman12 válasza ubyegon2 (#40113) üzenetére


herdsman12
őstag

Esetleg egy harmadik tipp?

(#40204) inf3rno válasza gery2123 (#40202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz csak a windows ír rá napi 2-3 gb-ot ha nem többet, attól függ, hogy hányszor indítod újra... A modern SSD-k kibírnak legalább 200 TB írást (valamelyik 2PB-ot is), ami 4GB-al számolva 50.000 nap, vagy 136év. Szóval nem igazán probléma már ez az írásállóság. Pendrive-nél meg sd kártyánál még talán igen, de azt mondják már a jobb sd kártyák is bírnak 10TB írást. A pendrive meg valahol az SSD és az SD kártya között van. Pendrive-ra nem torrenteznék, de egy rendesen belőtt fájlrendszerrel (non-journaled, noatime/relatime) simán elmehet róla egy Linux. Nekem legalábbis ez jött le az utánaolvasásokból. 1-2 hónap, és meg is tapasztalom a mini NAS-omnál.

Buliban hasznos! =]

(#40205) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Bedobom ide, mert jól pörögtök :)

KDE Debian Jessie 8.2. Splash screen-nél lefagy az ablakkezelő betöltése, viszont a gép ugyanúgy működik tovább, tehát ssh-n mindent rendesen tudok csinálni. Nem tudom jobban kifejezni, elkezdi a splash screen-nél betöltögetni az ikonokat, és mikor a végén a K betűt töltené be, megáll a tudomány.

Laptop-on van, egy Compaq CQ60-ason, 8200M G Nvidia VGA-val. újra kéne húzni a drivert? Elég régi gép, de proxy-nak tökéletes.

(#40206) _NCT válasza _NCT (#40205) üzenetére


_NCT
őstag

No közben úgy tűnik meg is oldódott, nvidia driver telepítése kellett (azt hittem már fent van).

Viszont crash-el össze vissza a rendszer..... Pl system settings ablakot már meg sem nyitja... Pedig leíás szerint csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#40207) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Gondoltam megpróbálom arch linuxot kis x200amon amíg el nem adom, szóval lekaptam az isot /archlinux-2015.09.01-dual.iso/hivatalos oldalról majd gondoltam még csak bebootolok róla, hát nem jött össze :D
Egyébként a végcél arch+ a most megszeretett i3wm lenne :)

Kép a hibáról

http://postimg.org/image/5a54vny63/

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40208) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok.
Adott egy acer 5730z laptop 320Gb vinyóval . 100Gb C: win10 és 220Gb D: adatok
Ehhez kapcsolódik usb2-es mobilrack-ben egy samsung 160Gb hdd, 40Gb ext4: linux mint és ntfs: filmek.
Ha az ext4 partíciórol csinálok egy partíció mentést és ezt a mentést ráírom a belső vinyó d: meghajtójára akkor lehetséges hogy gyorsabb lesz a linux betöltődés?
Mivel a samun van a grub is, a partíció mentéssel az is átkerülne a belső vinyóra vagy azt újra kéne krehálni?
Mivel csak most tanulgatom a linux alapjait egyáltalán van értelme ennek vagy maradjon a jelenlegi felállás?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#40209) spammer válasza beloadjoker (#40207) üzenetére


spammer
veterán

Lehetséges, hogy rosszul lett kiírva az iso. Próbáld meg más pendrive-ról. Linux alól a dd-vel írd ki, vagy Windows alól a Rufust próbáld meg. Unetbootin pl. elcseszi az (Arch) iso-t, úgy rémlik.

szerk: vagy másik gépen próbáltad, ott bootol? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40210) beloadjoker válasza spammer (#40209) üzenetére


beloadjoker
őstag

mingy megpróbálom másik gêppel, egyébként az isot csak rámásoltam telómra és drivedroiddal bootoltam ahogy mindig, de van benne automata ardh letoltes is lehet megprobalom azt de elobb akkor kiprobalom egy masik gepen is

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40211) beloadjoker válasza spammer (#40209) üzenetére


beloadjoker
őstag

masik gepen sem jo, toltom magaban a drivedroidban most az archot, ugy remelem mar jo lesz :-)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40212) beloadjoker válasza spammer (#40209) üzenetére


beloadjoker
őstag

Igen, egyből jó is :-)
/keep calm and use drivedroid :DD /
:R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40213) _NCT válasza _NCT (#40206) üzenetére


_NCT
őstag

Feltettem egy régebbi verziót, ezzel minden jó.

(#40214) inf3rno válasza beloadjoker (#40207) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezeket találtam így hirtelen: [link] [link]
Van 1-2 érdekes tipp, pl wifi helyett kábelnetről próbáld meg frissítsd a bios-t. Ha gondolod nyálazd át.

szerk: Olvasom közben, hogy megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40215) whbear válasza ubyegon2 (#40199) üzenetére


whbear
senior tag

Neked mi vált be SSD -hez, noop vagy deadline ütemező? Egyelőre annyit tettem az SSD érdekében, hogy discard, noatime, deadline beállítva, trim ellenőrizve, supported 8 blocks. Samsung 120 Gb 830. Egy tábla gépben van Gigabyte S1080. Arch+XFCE 64bit. Windowssal nem volt érdemben használható, most viszont öröm nyomkodni :)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40216) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Adott egy 32 bites Lubuntu. Mivel a processzor nem támogatja a 64bit-et.
Szeretném rárakni a vibert. Ugye ez csak wine-n keresztül működne.
PlayOnLinux-szal el is jutok a telepítő képernyőig, de ott egy 0x80070005 access denied fogad az inicializálás közben.
Mit csinálok rosszul? :)

(#40217) lev258 válasza eddie17 (#40216) üzenetére


lev258
veterán

Ez a Wine leírás található róla, de elég régi.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40218) eddie17 válasza lev258 (#40217) üzenetére


eddie17
addikt

Simán wine nem telepíti, meg sem mukkan. POL-al sikerült legalább a telepítésig eljutni, de ugye ott pedig a fenti hibaüzenet jön.

(#40219) lev258 válasza eddie17 (#40218) üzenetére


lev258
veterán

A POL a Wine-t használja meg néhány script-et, ami esetleg feltesz winetricks-szel egyéb összetevőket. A linken is javasolnak egyet.
Semmivel sem több ennél.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40220) jimmy399 válasza eddie17 (#40216) üzenetére


jimmy399
senior tag

Hello.
Én a viber.com-ról töltötem le a csomagot ubira és simán feltelepítettem a natív linuxos klienst, Arch-on meg AUR-ból simán szintén a natív linuxos klienst...

--- N/A ---

(#40221) lev258 válasza jimmy399 (#40220) üzenetére


lev258
veterán

Neki az a problémája, hogy csak 64 bites Linux kliens van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40222) eddie17 válasza lev258 (#40219) üzenetére


eddie17
addikt

Tudom, de akkor amikor csak a wine volt fent, semmit nem csinált, próbáltam terminálból is, grafikusan is, el sem indította a telepítőt. POL-al legalább rávettem. :)
Pedig jó lenne, mert alapvetően erre a gépre teljesen jó a Lubi, csak ez a fránya Viber nem akarja az igazat.
És ráadásul nem is magamnak csinálom, szóval nagy a nyomás. :D

(#40223) lev258 válasza eddie17 (#40222) üzenetére


lev258
veterán

És hogyan próbáltad Wine-nal? Hozzá volt rendelve? Terminálba mit írtál? POL-ban nem is látok Vibert, vagyis még csak extra scripteket sem használt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40224) eddie17 válasza lev258 (#40223) üzenetére


eddie17
addikt

sudo apt-get install wine
wget http://download.cdn.viber.com/cdn/desktop/windows/ViberSetup.exe
wine ViberSetup.exe

Szépen meg is csinálta egészen a letöltés végéig, utána a telepítés nem ment végbe, de igazán hibaüzenet sem volt. Ezzel próbálkoztam eredetileg, ekkor még nem volt POL.
POL-hoz hozzá van rendelve a legújabb wine, azon belül töltöttem le. De ugye itt kapom a windows-os acces denied hibaüzenetet.

(#40225) lev258 válasza eddie17 (#40224) üzenetére


lev258
veterán

Akkor valószínűbb, hogy nem támogatott az új verzió és nem is foglalkoznak vele, hiszen van már natív. Sajnos rajtad nem segít.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40226) eddie17 válasza lev258 (#40225) üzenetére


eddie17
addikt

Akkor rakhatok vissza ablakos rendszert, ami igen hamar idegtépően lassú lesz ezen a gépen. :(
Pedig már majdnem örültem. :)

(#40227) gery2123 válasza eddie17 (#40226) üzenetére


gery2123
őstag

Viber van Linuxra is. Nem kell wine. Letölteni a hivatalos oldalról lehet..deb és.rpm distrokat támogat. Minek a wine? Letölt aztán telepít.

-- PSN_ID: GerY2123

(#40228) lev258 válasza gery2123 (#40227) üzenetére


lev258
veterán

Olvass vissza.
#40221

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40229) gery2123 válasza lev258 (#40228) üzenetére


gery2123
őstag

Ohhh az a 64 bit..... :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#40230) herdsman12


herdsman12
őstag

Jessie Xfce network-manager-el nem tudtam beüzemelni az USB WiFi sticket, ezért telepítettem a Wicd-t.
Így a tálcán kettő háló manager van.
Törölhetem a beépítettet (network-manager) és, ha igen, akkor van ennek valami szabályos menete (leállítás, lelövés, kilövés, kill, stb)?

(#40231) spammer válasza herdsman12 (#40230) üzenetére


spammer
veterán

sudo systemctl stop NetworkManager
sudo systemctl disable NetworkManager

aztán szerintem reboot
És ha utána van hálózat, akkor törölheted a network managert.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40232) coco2


coco2
őstag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni distrib kiválasztásban, gondolom ez a jó topic hozzá. Kernel összetevőt kellene fejleszteni android 4.2 alá, és amennyire tájékozódtam, az 3.4-es linux kernelt használ. Olyan linux distribre lenne szükségem, amit ezzel a kernel verzióval pakoltak egybe, vagy amiben le tudom cserélni a kernelt erre a verzióra. Melyik tud a legbarátságosabb választás lenni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40233) CPT.Pirk válasza coco2 (#40232) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv, ez nem így működik. A telefonos kernel és a géped kernele semmilyen kapcsolatban nincs egymással.

Az android kernelt forrásból fordítod le, a forrás verziója lesz a kernel verziója is. Nyilván valamerre egy gitrepóban van a te telód kernelének forrása, azt a git repót le kell húzni egy mappába a gépeden és akkor azon belül tudod konfigolni, majd pedig fordítani a kernelt.
Az eljárás némiképpen bonyolult, keress rá rendes leírást. Amúgy ilyen jellegű fejlesztői dolgokra Debiant célszerű használni, vagy ha nagyon új vagy a Linuxban, akkor Ubuntut, az ebből a szempontból rokon rendszer.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40234) ubyegon2 válasza whbear (#40215) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Berus.berus javaslatára a noop-ra állítottam, de hogy őszinte legyek én képtelen vagyok megítélni, hogy jobb-e így, mint a deadline-nal. :U Ő nagyon mondja, hogy jobb azzal, így biztosan igaz.
Alapból minden deadline-on volt, így átállításnál igencsak figyelni kell, nehogy a HDD-t is átállítsa a zember, mert annak nagyon nem jó a noop!

Samsung 120 Gb 830 :F Most akkor van ilyen, a múltkor mint ha arra jutottunk volna, hogy 830-as csak 128 GB-os van, épp az overprovisioning volt a téma. Nézd már meg pontosan és kíváncsi vagyok, hogyan oldod meg az op-t?

discard, noatime, deadline beállítva, trim ellenőrizve,

-ha ennyit tettél, az már bőven elég az optimális működéshez, memóriafüggő, hogy mennyire tudod/érdemes a tmpfs-be pakolni dolgokat

Windowssal nem volt érdemben használható, most viszont öröm nyomkodni
bocs, de ezzel nem nagyon tudtál meglepni! :DD

[ Szerkesztve ]

(#40235) coco2 válasza CPT.Pirk (#40233) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a tippeket, de egyenlőre az sem biztos, hogy maga az elképzelés működni tud. Arra gondoltam, kipróbálom előbb egy asztali kernelen, mert a mobil kernelek amúgy rendesen szét vannak izélve, és legalább tudni fogom, hogy ha csak az a bibi, vagy már asztalin sem működik. A verziót betartani azért gondoltam, mert a mai kerneleknél már a visszamenőleges kompatibilitásban sem merek megbízni.

Ubuntut megnéztem, a 3.4-es kernelt "átugrotta". Debian alapú linuxból van mint égen a csillag, így hirtelen centos nem jött be, mint tipp. Ha guruk esetleg vannak jelen, talán vki még emlékszik a 3.4-es időkre, milyen distribek mentek akkoriban. Évekkel ezelőtt volt.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40236) #21078528 válasza ubyegon2 (#40234) üzenetére


#21078528
törölt tag

Mérd meg bonnie++-al, hogy mennyi különbség van.
Az az igazság, hogy otthoni környezetben nincs annyira terhelve, hogy sokat kéne azon rágódni, hogy noop v. deadline...
A noopot azért szoktam ajánlani, mert tipikusan olyan eszközökhöz lett kitalálva, mint az SSD.
Ua. az ütemezők is folyamatosan fejlődnek, a CFQ pl. idén kapott nagyobb ráncfelvarrást, pont az SSD-k miatt...
Szóval kéne egy komolyabb tesztet csinálni, csak most egy csomó egyéb dologgal szórakozok, szal. asszem megvárom, míg a Phoronix-os legény csinál egyet... ;) :U

[ Szerkesztve ]

(#40237) inf3rno válasza coco2 (#40235) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt meg tudod nézni: [link] hogy mik voltak akkor.

Buliban hasznos! =]

(#40238) lev258 válasza coco2 (#40235) üzenetére


lev258
veterán

Lehet tévedek, de szerintem egyik disztró sem használta a 3.4-est. Ettől te még felteheted olyan rendszerre, ami esetleg 3.2-vel érkezett alapból (hogy ne legyen túl nagy ugrás).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40239) ubyegon2 válasza #21078528 (#40236) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

3.16-ra csinált, ha erre/ilyenre gondolsz.

Mérd meg bonnie++-al, hogy mennyi különbség van.
Tanácsodra anno már próbáltam, nem volt nekem egyszerű ez a bonnie++. :) Nekem ez tökéletesen elég is volt ahhoz, hogy átállítsam:

A noopot azért szoktam ajánlani, mert tipikusan olyan eszközökhöz lett kitalálva, mint az SSD.

Megvárjuk ezeket a teszteket, addig meg úgy vagyok én ezzel, hogy bármelyik kezemmel vakarom meg a fejem búbját, pont ugyanolyan hatékonynak tűnik a viszketés ellen! ;]

(#40240) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Barátomnak egy régi kis Albacomp notira, telepítettem a Mint xfce változatát, ami szuperül üzemel.

Azt szeretném kérdezni, hogy a frissítéseket ki tudom-e neki kapcsolni, mert sajnos nem fogok tudni elszaladni hozzá hetente (a távolság miatt), hogy frissítsem? Lesz belőle valami hátránya?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40241) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Megpróbálkoztam archal, hát eddig nagy hibának tartom, fel sem tudom tenni normálisan, illetve de, de na :D
Szóval leszedtem az isot aztán bootoltam és fogalmam nem volt hogy mit kellene itt csinálni, szóval keresgéltem neten és megtlaáltam ddrnyi.hu/a1.sh-ját és azzal tettem fel az archot hát az xfce amit nem is akartam feltenni :U be sem enged, illetve miután megadtam a loginomat kiírja hogy nem tudta lefuttatni a login scriptet vagy vmi hasonló fas**mságot.. /elnézést de elég ideges vagyok, gondoltam én ba*zok el valamit ezért már megcsináltam 3x..../
Szóval ha tudtok segítsetek kérlek, igen kezdő vagyok arch témában életemben nem volt még, nem is kezeltem stb
Amit szeretnék, vmi telepítő script, teljes hddm formázza le, partíciók mérete egy kicsit sem érdekel /tanuli szokni kell most a rendszer/ ha van alapbeállítás jó lesz, eddig balfa*z linux user lévén mindig azt választottam hogy teljes lemezem használja nem én partícionáltam nem állítottam be mi mekkora legyen, nem is tudopk erről sokat /debian is ubi is/ és akkor magától megcsinál mindent :U és szeretném még feldobni rá az i3wmet, utána majd sok googleel megpróbálom kiterjeszteni a tudásom
Ha tudtok segítsetek kérlek :)

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40242) coco2 válasza inf3rno (#40237) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a linket. Ahogy elnézem, éppen az az időszak teljesen kiesett. Valami nagyon furcsa dolog történhetett, hogy februártól szeptemberig se kép, se hang..

Kipróbálom az ubuntu 12.04-et. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40243) lev258 válasza F.B.I. (#40240) üzenetére


lev258
veterán

Kikapcsolni? Nem települ, ha ő nem akarja. Nem lesz vele gondja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40244) F.B.I. válasza lev258 (#40243) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40245) CPT.Pirk válasza coco2 (#40235) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De mi a probléma? Magam is szoktam ARM-re kernelt fordítani.

Amúgy véleményem szerint régi disztrót használni ez miatt nem lesz nyerő dolog. Már nem aktív tárolók, régi csomagok, stb. problémákba futhatsz, miközben még mindig viszonylag nagy különbség van a két kernel között. Valamint amit csinálni szeretnél, ahhoz gondolom pc-n is saját kernelt kellene forgatni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40246) Rimuru válasza beloadjoker (#40241) üzenetére


Rimuru
veterán

Valassz egyet ami szimpatikus a leiras alapjan. Amugy meg sokat kell tanulni ahhoz hogy rendesen felrakj egy Archot, eloszor az alapoknal kene kezdeni, es nem eles rendszerrel probalkozni.
Leiras kovetesevel/scriptek hasznalataval elofordul hogy nem azt kapja az ember amire szamitott, es elozetes ismeretek nelkul nem is tudja hogy hol van az ami neki nem kell/maskepp kellene, stb. Roviden, kezdesnek user friendly rendszert kell valasztani, alapokat elsajatitani es lehet szepen sorban haladni. Ellenkezo esetben sok onszivatas kovetkezik es az ember kedve is elmehet az egesztol.

Vigyázat, csalok!

(#40247) beloadjoker válasza Rimuru (#40246) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi, esetleg van olyan ami i3wmes?

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40248) spammer válasza beloadjoker (#40241) üzenetére


spammer
veterán

Az Arch nem kezdőknek való. Vagy csak akkor való, ha van türelmed és időd tanulni. Arch telepítés videó tutorial sorozat: [link] + Kötelező az Arch Wiki és a gugli használata.

Ha "grafikus" (terminálgrafikus) telepítő kell, akkor Architect + videó bemutató: Install Arch using the Architect Installer

De ismétlem: ha nincs időd/türelmed most rá, akkor nem biztos, hogy érdemes belevágni, mert lehet, hogy konfigurálni is kell ezt-azt majd, nem lesz kulcsrakész disztród.

szerk: Antegos GUI-s telepítővel rendelkezik, de azt nem tudom, i3wm-et tud-e alapból, de ha nem, akkor rakd fel valamivel, vagy akár DE/WM nélkül csak konzolt, és akkor utána tudod telepíteni az i3-at alá.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40249) whbear válasza ubyegon2 (#40234) üzenetére


whbear
senior tag

De ha nem írom tele akkor nem kell foglalkozni külön az op - val, nem? Ez még nem világos számomra, utána kell néznem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40250) beloadjoker válasza spammer (#40248) üzenetére


beloadjoker
őstag

Persze, nem lesz ezzel baj, csak nem hoztam el másik gépem, most a kicsi a főgép, +shit diákmeló miatt már kicsit ideges vagyok így estére :)
Köszi az infókat, szombat este/éjszaka folyt köv :) /addig szintén shit diákmelókba járok../

Még egyszer köszi az infókat :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.