Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) DrojDtroll válasza Rimuru (#41647) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm szépen, akkor irok a haladó topikba.

(#41652) ubyegon2 válasza hcl (#41644) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez nem rossz ötlet, egész jól változik a kép! Köszi nektek, Lathronos ft-vel sokat segítettetek, bár van egy jó Gimp kézikönyv, de annak nem ugranék most neki, hetek kérdése lenne, mire abból rájönnék a megoldásra.

(#41637) Lathronos Ezt is kipróbáltam, működik ez is!

[ Szerkesztve ]

(#41653) olivera88 válasza Rimuru (#41647) üzenetére


olivera88
veterán

Itt nincs a systemd. /home/oliver/.config/ Vagy rossz helyen nézem?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41654) ubyegon2 válasza olivera88 (#41653) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt az a hiba, hogy fórumtársunk Arch rendszerből hozott példát. ;) [link]

(#41655) spammer válasza ubyegon2 (#41654) üzenetére


spammer
veterán

Nem hiba az, meg kell kreálni. :) Arch alatt sincs alapból ilyen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41656) jimmy399 válasza spammer (#41655) üzenetére


jimmy399
senior tag

"meg kell kreálni"

Erről ez a szép magyar fordítás jut eszembe : Dióbél csákányozó XD

--- N/A ---

(#41657) olivera88 válasza Rimuru (#41647) üzenetére


olivera88
veterán

Megcsináltam, de a timer listázásra nem jön elő. :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41658) ubyegon2 válasza spammer (#41655) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt értettem én is, de az alapkönyvtár sincs meg akkor az Arch-ban úgy, ahogy a képen látszik? Ehhez elég nokedli vagyok, ráadásul az Antergosom sincs már meg, mert grub-update killer volt. :U

"Arch alatt sincs alapból ilyen." Hát ott alapból nem sok minden van. :D

[ Szerkesztve ]

(#41659) spammer válasza ubyegon2 (#41658) üzenetére


spammer
veterán

Nincs ilyen könyvtár a ~/.config-ban.

"Hát ott alapból nem sok minden van."

Ja, azért nincs ez a könyvtár sem. :DDD

_

(#41656) jimmy399: Hülyén hangzik, de nem akartam ilyen finom kifejezést használni, mint a "létre kell hozni". ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41660) hcl válasza ubyegon2 (#41652) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlen Gimp kézikünyv. A szintek és görbék eszközök pont ugyanezek fotosopba' is. Meg még pár képszerkesztőben.
Gimp elég egyszerű kis dolog, nem hatalmas tudással, nekem mondjuk pont elég a sz*r képeimhez :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41661) ubyegon2 válasza hcl (#41660) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

PS és más képszerkesztőket se használtam soha, tán évtizede valami Win program beépített szerkesztőjét, de ennyi. Most sajna rendszereznem kell képeket, összevadászni innen-onnan és találtam pár ilyen sötét képet, ezért kellett hozzá a segítségetek!
Öcsém jobban értene hozzá, ilyeneket csinál valami 3d programmal, még fényképezőgép se kell hozzá. Engem próbál kapacitálni, hogy kezdjem el ezt tanulni én is, van Linuxra is ilyen program. Nem érti, hogy még egy egyszerű fotószerkesztéshez is nokedli vagyok!

(#41659) spammer Legalább ennyit tudtam az Arch-ról, hogy nem sok minden van benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#41662) hcl válasza ubyegon2 (#41661) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Képszerkesztésnek ez a szintje (amit itt kérdeztél) nem nagy valami:) Tesód Blendert nyom, nem? Vagy Maya?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41663) Rimuru válasza olivera88 (#41657) üzenetére


Rimuru
veterán

Ujrainditas utan ott lesz, de az is eleg ha manualisan is elinditod. Azt is kihagytam hogy ugyan olyan nevunek kell lenni a .service es .timer fajlnak.
$ systemctl --user start nev.timer

Vigyázat, csalok!

(#41664) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Hogy tudom a mai ténykedésemet meg nem történté tenni? :)

Konkrétan , terminálból telepítettem minden félét de nem sikerült, nem is érdekel szóval visszavonnám ha lehet :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#41665) jimmy399 válasza Geripapa (#41664) üzenetére


jimmy399
senior tag

Hm, lehetséges, bár, a parancssorban a bash history-val (fel-le nyilakkal) esélyes, hogy vissza tudod keresni a parancsokat és az install helyett remove kapcsolóval eltávolíthatsz mindent.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#41666) ubyegon2 válasza hcl (#41662) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem ugrik be most, de nekem a Maya-t ajánlotta, lehet, hogy ő akkor a másikat. :U

Közben teljesen lefagyott az imént a Jessie és nem találok semmi bejegyzést az okáról, az ufw sorok az utolsók , érdekes, hogy minden sor így fejeződik be: LEN=150, az utolsó sorban meg ez a vége

WINDOW=29200 RES=0x00 SYN URGP=0

Végigpörgettem és csak az utolsó sorban van ez. :U

(#41667) hcl válasza ubyegon2 (#41666) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem olyankor nem volt semmi a logokban (nagyon régen volt ilyen) amikor hardvergondja volt a gépnek, és egyszerűen megállt az egész. Esélye nem volt beleírni.

Maya nem egyszerű cucc. Asszony végzett 3D grafikus, ő tudja használni, durva, de hát amiket lehet vele művelni, az is durva. Külön tudomány megtanulni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41668) ubyegon2 válasza hcl (#41667) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor ezért nézegetem hiába a logokat, hw hiba is lehetne éppen, csak a Mint felturbózott változata meg egész nap elvolt. Az a bad sectoros HDD, amiről a képeket vadásztam, az lehet az egyedüli hibás hw és nem is volt akkor felcsatolva.

Én is így látom ezt a 3D grafika dolgot, csak az öcsém fáraszt vele, hogy kezdjek bele, egy év alatt megtanulom. Kizárt, a Gimppel bütykörészést is feladtam 10 perc alatt, mielőtt itt feltettem a kérdést ezzel kapcsolatban.
Szegény Jessie szerintem azért nyűgös, mert még az elején beleintegráltam pár dolgot az LMDE2-ből, például kíváncsi voltam az újabb Cinnamonra meg hasonlók. (ilyenkor nem bánom, hogy mindig van még pár disztró az SSD-n)

Jó pár napja vacakolt a torrent kliens, akkor is volt valami leállás, most meg épp szinkronizáltam a többi disztróval leszedett torrenteket, ez lehet a bibi!

Sebaj, most már tényleg teszek fel egy olyan disztrót, amivel nem kísérletezek állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#41669) hcl válasza ubyegon2 (#41668) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért az durva, hogy így megálljon csak úgy... :S

Ha valamire szükséged van, azt jobb megtanulni - 3D grafikába én is belekóstoltam, csak macera volt, meg akkoriban Linuxra még alig volt valami, így elmaradt.
Egyszer még lehet lesz vele bütykölés, végülis ingyenes szoftverrel semmi különös nem kell hozzá :)

Gimp meg fotózáshoz pont elég nekem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41670) olivera88 válasza Rimuru (#41663) üzenetére


olivera88
veterán

Újraindítás után se jött elő. De a manuális indítás után kiírta.

Akkor elvileg működni fog holnap. Nagyon szépen köszönöm. :)

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41671) Geripapa válasza jimmy399 (#41665) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nincs valami gafikus felület mint a winben hogy telepittet programok listája, és akkor dátum szerint sorbarendezem majd ami 11.03.-án történt törlöm?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#41672) growler válasza Geripapa (#41671) üzenetére


growler
őstag

Ha az aláírásodban szereplő Mint 17.2-ről van szó,...hasonló esetekre, gyors-frappáns megoldás a
Systemback. ( Eső után köpönyeg ? :( )

(#41673) hcl válasza Geripapa (#41671) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csomagkezelőben esetleg. (Nem tudom, a Mintben milyen csomagkezelő van alapból, de ha nincs, akkor dobj fel egyet, pl. Synaptic.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41674) weinmaker


weinmaker
őstag

El is akadtam újra. Letöltöttem a linuxra a minecraft demót, de ott semmi olyan beállítás nincs ahová be lehetne írni a mestermc-s csatlakozást, persze lehet, hogy csak én vagyok béna.

A wine-os verziónál a mestermc saját kliense van feltéve, ami tökéletesen el is indul, csak pofázik, hogy nulla a tárhely, és rövid időn belül ki is lép a játékból.

Valaki lenne olyan kedves, hogy segítene ezt megoldani, nagyon szépen köszönöm a gyerkőc nevében is!
Sajnos nem értek a linuxhoz. A windowsos gépemen persze tökéletesen megy, de azon dolgozom, és nem akarom, hogy a gyerkőc azt bitorolja folyamatosan :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#41675) kkdesign válasza #33253120 (#41610) üzenetére


kkdesign
senior tag

Windows volt fent teljesen önmaga, aztán utána csaptam hozzá az Ubuntut.

De valamiért úgy látom nem bootol SDB-ről.(azaz a HDDről ami a dvdrom helyén van)

(#41676) spammer válasza olivera88 (#41670) üzenetére


spammer
veterán

Azért elnevezhetted volna rendesen, a nev.timer (név.timer) csak egy példa volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41677) lev258 válasza weinmaker (#41674) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, mi ez a mestermc, mindenesetre ránéztem az oldalukra. Azt írják, elvileg Linux-ról is lehet használni. A Minecraft fut Linuxon ha van fenn Java. Gondolom a játékon belül lehet valahogy a megfelelő szervert beállítani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41678) weinmaker válasza lev258 (#41677) üzenetére


weinmaker
őstag

Az lehet, csak akkor valószínűleg nem elég a demó változat, hanem meg kell venni. A mestermc kliens meg ingyenes, de csak winen fut. Vagyis feltettem wine-ra linuxon a playonlinux használatával, be is jön, meg minden, csak egyből az elején szól hogy növeljem a tárhely méretét ami nulla, a játék futása érdekében. Néztem én ezt, de sehol sem tudtam a virtuális drive méretét se megnézni, se változtatni :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#41679) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok, defaultra állítanám xfcet, melyiket kell választanom hozzá? És ha már itt vagyunk mi a különbség a kettő /kettes és hármas opcióra gondolok/ közt?

:R

root:~# update-alternatives --config x-session-manager
There are 3 choices for the alternative x-session-manager (providing /usr/bin/x-session-manager).

Selection Path Priority Status
------------------------------------------------------------
* 0 /usr/bin/gnome-session 50 auto mode
1 /usr/bin/gnome-session 50 manual mode
2 /usr/bin/startxfce4 50 manual mode
3 /usr/bin/xfce4-session 40 manual mode

Press enter to keep the current choice[*], or type selection number:

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41680) lev258 válasza weinmaker (#41678) üzenetére


lev258
veterán

Nehezen hiszem el, hogy egy fizetős szoftvert a mestermc kliensén keresztül ingyen is megszerezhetsz. Egyébként a Wine-ban nincs semmiféle tárhely korlátozás. Könnyen lehet, hogy egyszerűen nem megy Wine-nal. Talán jobb lenne, ha írnál nekik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41681) Sonja válasza lev258 (#41677) üzenetére


Sonja
veterán

Nem lehet a szerverhez kapcsolódni, már próbáltam. Kicsit uána olvastam ennek a MasterMC-nek, és ez egy tört Minecraft, amit saját maguk használnak. :U Itt egy érdekes kis leírás erről az egészről. Tényleg pofátlanság. :((

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41682) weinmaker válasza Sonja (#41681) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, ezt a cikket én is olvastam. A gyerekek azonban nagyon szeretik, és azért akartam megcsinálni. Wine-al biztosan megy, mert erről van egy youtube video is, ami alapján feltettem. Csak nekem a tárhely méretére panaszkodik, pedig 19 giga szabad hely van még, szóval nem értem, de sajnos mint mondtam semennyire nem értek a linuxhoz.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#41683) lev258 válasza weinmaker (#41682) üzenetére


lev258
veterán

Az előbbiek alapján azért erősen elgondolkodnék, mi mást tehettek még bele a tört verzióba. :(((
Ha van ilyen videó, azt kellene tanulmányoznod. Főleg azt, melyik Wine verziót használják és telepítenek-e bármi mást. Továbbá az sem mindegy, mi volt a használt kliens verziója.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41684) weinmaker válasza lev258 (#41683) üzenetére


weinmaker
őstag

Néztem én, és ugyanazt a verziót használtam, illetve az abban bemutatott java-t is feltettem. Mondom működik is, csak kidob egy rövid idő után, ami gondolom a nulla tárhely miatt van. Gondolom ha a tárhely méret nem nulla lenne, akkor tökéletesen menne.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#41685) Lathronos válasza beloadjoker (#41679) üzenetére


Lathronos
őstag

Látom a Gnome az alapértelmezett. Elméletileg kijelentkezel és a bejelentkező ablakban tudod kiválasztani a kívánt DE-t majd belépéskor a felugró üzenetben engedélyezed, hogy az XFCE legyen az alapértelmezett

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41686) beloadjoker válasza Lathronos (#41685) üzenetére


beloadjoker
őstag

Kali, gnome az eredeti
Voyageren nem változtattam semmit :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41687) Lathronos válasza beloadjoker (#41686) üzenetére


Lathronos
őstag

A Gnome-ot nem szeretem, nagyon nehéz testreszabni a kinézetét, ezért nem is használom. Előző hozzászólásomban lévő megoldást már próbáltad?

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41688) beloadjoker válasza Lathronos (#41687) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi a gyors választ, nem dob fel kérdést nekem hogy alapértelmezett legyen e :/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41689) Lathronos válasza beloadjoker (#41688) üzenetére


Lathronos
őstag

Terminálba írd be a következőt: update-alternatives --config x-window-manager

Ezután elméletileg az XFCE lesz az alapértelmezett DE.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41690) beloadjoker válasza Lathronos (#41689) üzenetére


beloadjoker
őstag

Gondolom itt a 3as?

update-alternatives --config x-window-manager
There are 3 choices for the alternative x-window-manager (providing /usr/bin/x-window-manager).

Selection Path Priority Status
------------------------------------------------------------
* 0 /usr/bin/mutter 60 auto mode
1 /usr/bin/metacity 60 manual mode
2 /usr/bin/mutter 60 manual mode
3 /usr/bin/xfwm4 60 manual mode

Press enter to keep the current choice[*], or type selection number:

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41691) Lathronos válasza beloadjoker (#41690) üzenetére


Lathronos
őstag

Igen a hármas. Most látom, hogy ezzel kezdted, még nem ébredtem fel teljesen. :DDD Ezután törölheted is a Gnome-ot ha nem tartasz rá igényt, csak feleslegesen foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41692) beloadjoker válasza Lathronos (#41691) üzenetére


beloadjoker
őstag

ez szerintem nem az a parancs amit én használtam, és maradt is vele gnomeon
szerintem nekem ez kell majd mingy próbálgatom :)

update-alternatives --config x-session-manager

az előzőt meg visszaállítom az eredetire

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41693) beloadjoker válasza beloadjoker (#41692) üzenetére


beloadjoker
őstag

Most beállítottam a kettest és így jó, de azért jó lenne tudni mi a különbség a kettő között

update-alternatives --config x-session-manager
There are 3 choices for the alternative x-session-manager (providing /usr/bin/x-session-manager).

Selection Path Priority Status
------------------------------------------------------------
0 /usr/bin/startxfce4 50 auto mode
1 /usr/bin/gnome-session 50 manual mode
* 2 /usr/bin/startxfce4 50 manual mode
3 /usr/bin/xfce4-session 40 manual mode

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41694) Lathronos válasza beloadjoker (#41692) üzenetére


Lathronos
őstag

Mondom, hogy még nem ébredtem fel, tényleg a session-t kell megváltoztatni, és ott kell a 3-as. :B Látom, már megelőztél.

Update:
Munkamenet(session) témában nem vagyok szakértő(ahogy másban sem :D ), de majd talán lev258 elmagyarázza.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41695) beloadjoker válasza Lathronos (#41694) üzenetére


beloadjoker
őstag

Tehát a 3-as kell, esetleg azt el tudnád magyarázni hogy miért? :)
Tényleg szeretném megérteni/tudni a különbséget 2es és 3as opció között ha lehet :)

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41696) Lathronos válasza beloadjoker (#41695) üzenetére


Lathronos
őstag

Azt hiszem megvan a válasz. Ha csak az xfce4-et indítod, az mindössze csak a DE-t indítja el, ha viszont az Xfce4 session-t, akkor a teljes XFCE munkamenetet. Vagyis az alapértelmezett alkalmazásokat is XFCE-re váltja(fájlkezelő, szövegszerkesztő, beállításkezelő, szolgáltatáskezelő, hálózatkezelő, stb.). Így nem fog gondot okozni, ha letörlöd a Gnome-ot.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41697) Lathronos válasza beloadjoker (#41695) üzenetére


Lathronos
őstag

Viszont ezt is módosítanod kell 3-asra, ha törlöd a gnome-ot.

update-alternatives --config x-window-manager
There are 3 choices for the alternative x-window-manager (providing /usr/bin/x-window-manager).

Selection Path Priority Status
------------------------------------------------------------
* 0 /usr/bin/mutter 60 auto mode
1 /usr/bin/metacity 60 manual mode
2 /usr/bin/mutter 60 manual mode
3 /usr/bin/xfwm4 60 manual mode

Press enter to keep the current choice[*], or type selection number:

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41698) beloadjoker válasza Lathronos (#41696) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem, köszi szépen a választ! :)

Nem merem letörölni a gnomeot, nehogy véletlen összedőljön az xfce :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41699) Lathronos válasza beloadjoker (#41698) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha az ablakkezelőt is XF-re váltod, nem fog. Viszont XFCE-n a tearing javítására érdemes a compton-t telepíteni, ha ez kockásan fut. Compton telepítése és a hozzá tartozó helyesen beállított compton.conf. Ezt a home-on belül .config mappádba kell másolni, majd a compton-t betenni az automatikusan induló folyamatok közé. Jut eszembe, a 64 bites Voyager-t frissítettem, mostmár DVD-ről is bootol és a tearing(video szétcsúszás/akadás) is javítva lett a compton-nal. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41700) beloadjoker válasza Lathronos (#41699) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi, igen kockásan fut szóval dobom is fel, kicsire meg akkor megy majd a frissített verzió :)

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.