Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) whbear válasza ubyegon2 (#40348) üzenetére


whbear
senior tag

Ugyanaz lesz átszámolva és szorozva is.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40352) ubyegon2 válasza Vidual001 (#40349) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a tegnapi hsz-folyamot nem olvastad szerintem a viberről.

(#40351) whbear Sejtettem. :K

(#40353) whbear válasza ubyegon2 (#40352) üzenetére


whbear
senior tag

Érdemes megpróbálni régebbi wine verzióval, a playonlinuxban ki lehet választani. Nekem egy alkatrész rendelő prigram csak egy régi wine-al megy. (1.4.1)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40354) Gyurka6 válasza spammer (#40342) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!
Windozerrel megoldom egyenlőre, csak szeretném elhagyni....

Gyurka

(#40355) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Valakinek ötlete hogy mi a gond?
Előre is köszi :)

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40356) growler válasza beloadjoker (#40355) üzenetére


growler
őstag

Lehet hogy hülyeséget kérdezek !
Ez egy telepített rendszer ? Ext4-en ?

(#40357) beloadjoker válasza growler (#40356) üzenetére


beloadjoker
őstag

:K :K

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40358) growler válasza beloadjoker (#40357) üzenetére


growler
őstag

Csak mert, hasonlót egy Fat32-n lévő live-cd-n láttam.:)
Ez milyen kiadás ?

(#40359) Lathronos válasza beloadjoker (#40357) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

A gond az, hogy a home nem külön partíción van, és a méretének minimum 10 GB-nak kell lennie.

Ha ez megvan, máris semmi gond, mint látod:

Amúgy mit szeretnél csinálni?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40360) beloadjoker válasza Lathronos (#40359) üzenetére


beloadjoker
őstag

ÉS ezt így telepítés után hogyan tudom megoldani?

/ubi telepítésénél mindig azt választom hogy teljes lemezt használja fel és ennyi/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40361) Lathronos válasza beloadjoker (#40360) üzenetére


Lathronos
őstag

Hát, hogy hogyan, azt nem tudom, majd jön ubyegon2 és mond valami okosat. Ha meg nem, írj rá.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40362) growler válasza Lathronos (#40359) üzenetére


growler
őstag

?
Nekem is így volt particionálva a Mint-13-as rendszerem, mégis működött rajta a Systemback.

Szerintem inkább az lehet a probléma, hogy az új - és nem a régi ( 0.7.7-es ? ) verziót tette fel.

(#40363) Lathronos válasza beloadjoker (#40360) üzenetére


Lathronos
őstag

Vagy írj rá Kendekre, és megmondja, hisz ő írta a systemback-et. Nála jobban senki sem tudja, mi lehet a gond.

(#40362) growler

Mindketten ugyanazt a verziót használjuk, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40364) growler válasza Lathronos (#40363) üzenetére


growler
őstag

A Mint 13-ra még a 0.7.7.600-as verzió kell.
Itt elérhető: [link]
A felső, 0.7.7.600.tar.xz fájt kell letölteni - kicsomagolni...jó-pár .deb fájl található benne.
(Utánanézek melyekre van szükség.)

(#40365) beloadjoker válasza growler (#40364) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi, akkor megvárom amit írsz és megpróbálom, hátha ezzel megoldódik : )

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40366) beloadjoker válasza Lathronos (#40363) üzenetére


beloadjoker
őstag

Írok közben neki is : )

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40367) growler válasza beloadjoker (#40365) üzenetére


growler
őstag

Cinnamon-t használtam, arra ez a 3 kell. [link]
( Melyek után nincs kérdőjel ! )

[ Szerkesztve ]

(#40368) beloadjoker válasza growler (#40367) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi, tehát akkor csak hogy biztos legyen, amiket bekarikáztam azok ugye?

a mostanit pedig simán csak apt-get remove systemback paranccsal tudom törölni ugye?

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40369) Lathronos válasza growler (#40367) üzenetére


Lathronos
őstag

Ahhoz a systemback verzióhoz a Gambast is fel kell venni PPA-ból. Ezt elfelejtetted megemlíteni:

sudo add-apt-repository ppa:gambas-team/gambas3

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40370) growler válasza beloadjoker (#40368) üzenetére


growler
őstag

Igen, nálam (cinnamon-on) ez a 3 volt, és működött !

Több mint valószínű így törölheted...de ha PPA-t vettél fel, a forráslistában is kiveheted előlük
a pipát
Majd egy:
sudo apt-get update
és a biztonság kedvéért, egy:
sudo apt-get autoremove

(#40371) growler válasza Lathronos (#40369) üzenetére


growler
őstag

Lehet hogy igazad van ! (ennyire nem mélyedtem bele.)

( Olvastad a p.ü.-met ? ...talán ki is próbáltad ? ) :)

[ Szerkesztve ]

(#40372) ubyegon2 válasza beloadjoker (#40355) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így elsőre azt mondanám, mivel olvastam a hsz-eket, hogy ha a /-en belüli /home mappát akarod menteni, akkor a /home/felhasználónév kell, hogy szerepeljen a tárolási könyvtár ablakban. Ha megnézed, a filekezelő is úgy éri el a /home-ot!

Most nincs fenn a Systemback, de ebből a PPA-ból nekem jóval frissebb verzió jön le, mint amit írtok, ráadásul a 0.7.7 nem támogatott, ha jól látom.

A /home áthelyezése épp pár napja volt téma, sajnos a tökéletes megoldás leírása GRUB-ra jó, nem GRUB2-re!
[link] [link] [link]

Próbáld a friss PPA-s verziót és úgy jelöld ki az elérési utat, ahogy említettem! Utána írj, hogyan sikerült. :)

(B)(#40361) Lathronos(/B) Jöttem, idéztem is a hozzáértőktől! (OFF)már tiszta megmondóember leszek itt a végén(/OFF) :R

(#40369) Lathronos Jó, hogy mondod, a gambas3-at mint ha nekem is fel kellet volna raknom anno! Nem tudom, melyik verziójú systemback volt az.

[ Szerkesztve ]

(#40373) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Köszi mindenkinek, nem teszem fel ezt a régebbi verziót, Kendek segített privátban :)

Nem volt Systemback mappa a home könyvtáramban :W Létrehoztam manuálisan és jó is :)
A program nem hozta létre valamiért
Bocsi mindenkitől, lehetett volna annyi eszem hogy megnézem :D

Most így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40374) Lathronos válasza ubyegon2 (#40372) üzenetére


Lathronos
őstag

Még jó, hogy jöttél, ez meg sem fordult a fejemben, mert én mindig külön partícióra teszem a home-ot, ott meg ugyebár csak a felhasználói fiók van és semmi más.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40375) ubyegon2 válasza beloadjoker (#40373) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A manó csípje meg, jöhettem volna pár perccel később is! :DD

A lényeg, hogy sikerült, mégis csak Kendek prof saját szülötte a systemback!

A linkeket azért olvasd át, hátha még egyszer meg akarod írni a /home áthelyezést GRUB2-re is!

Felraktam a Systemback-ot és így már fel is fogtam, miről volt szó! Sorry! Teljesen más csatornán voltam agyilag, én azt hitem elsőre, hogy a /home-ról akarsz mentést készíteni, miközben neked a tárolási könyvtár kijelölésével volt gondod! :B illene már felébrednem!

(#40374) Lathronos
(fentiek szerint lehet, hogy hülyeséget írtam volna az elérési út helyes megválasztásával, pedig logikus volt- csak fel kellett volna tennem a programot, mielőtt járatom a számat) :B
Mindenből tanulunk, ebből is!

[ Szerkesztve ]

(#40376) Lathronos válasza beloadjoker (#40373) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem a program hibája, volt, hanem mikor a remastert csináltam, nálam a home külön partíción volt, nálad meg nem, mivel automata telepítést választottál. Nem gondoltam, hogy ez gondot okozhat. :(

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40377) beloadjoker válasza Lathronos (#40376) üzenetére


beloadjoker
őstag

Legalább kiderült a hiba :-) Most csinálom a visszaállítási pontot utána meg majd ki is próbálom, hogy minden jó e

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40378) ubyegon2 válasza beloadjoker (#40377) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ritka szerencsés helyzet, hogy egy programmal elakadunk és a legilletékesebb, maga a készítő segít bennünket! :R
Bár sok ilyen lenne, de nincs. :(

(#40379) growler válasza Lathronos (#40369) üzenetére


growler
őstag

Visszanézve az előzményeket, nem tudom honnan vettem, hogy ez egy L.M.-13-as rendszer. :W

(#40380) Lathronos válasza growler (#40379) üzenetére


Lathronos
őstag

Korán van még így vasárnap hajnali 11 órakor, én sem ébredtem fel teljesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40381) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Megcsinálta szépen, viszont most nincs időm visszaállítani, majd valahogy estefelé :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40382) Kendek válasza Lathronos (#40376) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Technikailag az a probléma, hogy a Systemback feljegyzi, hogy a beállított tárolási könyvtár egy csatolási pont-e. Pont azért, hogy amennyiben nem lenne elérhető a későbbiekben, akkor ne lehessen a mögötte levő szülőkönyvtárat használni (mivel eredetileg nem az lett kiválasztva, hanem egy másik fájlrendszer).
De a konkrét problémán a könyvtár sima újra kiválasztása segített volna, csak az OK gombra kellett volna kattintani és máris helyreállt volna. :)
Mindenesetre így lecsekkolva a dolgokat egy-két apróbb javítást eszközölök ezzel kapcsolatban. Egyrészt mivel a Systembackkel történő rendszermásolása után is fennállhat, másrészt pedig a már beállítottal azonos könyvtár kiválasztása esetén nem csekkolja újra, hogy csatolási pont-e (így helytelen marad a beállítása a konfigurációs fájlban).

<-ƘƘ->

(#40383) Lathronos válasza Kendek (#40382) üzenetére


Lathronos
őstag

Köszönöm a többiek nevében is, akik használják a mesterművedet. :R :C Sok fejfájástól kíméltél már meg minket az évek során, amit nem tudunk eléggé megköszönni neked.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40384) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki tudna segíteni?

[link]

(#40385) ubyegon2 válasza DrojDtroll (#40384) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fel tudom tenni, ha mondasz egy gyors felhőt, jó ideje nem használtam már.
Ahogy időnként olvasom itt, némelyiknek vannak nyűgjei.

[ Szerkesztve ]

(#40386) DrojDtroll válasza ubyegon2 (#40385) üzenetére


DrojDtroll
addikt

pl google drive tökéletes lenne

(#40387) Apaxp


Apaxp
senior tag

wine problémában kérek segítséget.
Adott egy egyszerű kis windows program ami wine alatt tökéletesen, gyorsan elindul de futás közben akad rettenetesen.
Lehet-e neki plusz memóriát adni? Mintha a grafikus megjelenítés akadna.
Ez egy ulti játék. Ha valaki kipróbálná hogy nála is van-e ilyen akadás azt megköszönném.

Ulti

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#40388) CPT.Pirk válasza Apaxp (#40387) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most nem tudom kipróbálni, de megnézheted wine-staging alatt is. Az tartalmaz olyan dolgokat és javításokat is, amiket a normál wine nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40389) Apaxp válasza CPT.Pirk (#40388) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ne haragudj de kicsit részletesebben leírnád hogy mit és hol nézzek? Nagyon kezdő vagyok még. :)

Közben megtaláltam

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#40390) lev258 válasza Apaxp (#40389) üzenetére


lev258
veterán

Videókártya, driver? Ő amúgy frissebb Wine-t javasolt, lényegében. Nálam amúgy nem akad, vagy nem veszem észre. Alaplapi Intel videókártya.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40391) CPT.Pirk válasza Apaxp (#40389) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze. Itt megvan, hogy a népszerű disztrókra miként kell feltenni a wine-staging -et: [link]
Aztán ha fent van, akkor csak annyi, hogy nem a wine-val, hanem a wine-staging -el kell indítani a játékot. Nem tudom milyen disztrót használsz.

lev258: annál kicsit több, sok hasznos dolog került bele: [link] Amúgy a másik tippem nekem is a videokártya, vagy annak a drivere.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40392) Apaxp válasza lev258 (#40390) üzenetére


Apaxp
senior tag

Acer aspire 5730z laptop, linux mint 17.2 raffaela cinnamon.
A játék közben sem akad? A betöltés és a játék kezdetén nálam is gyors csak a lapok lehívása közben akad.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#40393) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok,

HBO GO (link) videolejátszást életre lehet vhogy kelteni Linux alatt, Silverlight only a drága, pipelight-os leírásokkal próbálkoztam, eddig egyedül OpenSuse 13.2 alatt jött össze a hang kép nélkül, többi próbált disztró (Fedora 22, Mint 13/17.2, Manjaro, Antergos) alatt mégcsak megsem nyikkan vele csak írja, hogy a Silverlight használata a böngészőben nem engedélyezett, holott az FF pluginjai között szerepel.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#40394) lev258 válasza Fenyő (#40393) üzenetére


lev258
veterán

Talán: [link]
Amúgy a Firefox mostanság sok dolgot alapból tilt (pl. flash cuccok), érdemes utánanézni, hol tudod visszahozni. Lehet a háttérben neked is tiltja.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40395) God Vazzeg válasza Fenyő (#40393) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mint 17.2 cinnamon, google chrome alatt megy.

(#40396) Fenyő válasza lev258 (#40394) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen ezt a leírást is próbáltam, de sajnos nem segített.

God Vazzeg: Basszus Google Chorme alatt tényleg csont nélkül megy, eszembe se jutott kipróbálni, mivel miután konstatáltam (Chromium alatt meg sem nyikkant), hogy a silverlight npapi only, így FF-re koncentráltam. :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#40397) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Systemback visszaállítás sikeres volt!!! :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#40398) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv!

Gigabyte B75N típusú alaplapom van. Ezen 2 darab ethernet csatlakozó található. Linux alatt megoldható az, hogy az egyiken bejövő netet (DIGI pppoe) a másik csatlakozón kiküldje?

A dolog apropója az, hogy gagyi routerem van, ami nem tudja átvinni a 200 megabites netet, sőt torrentezés közben le is szokott fagyni. De arra elég lenne, hogy a tabletet/telefont ellássa hálózati kapcsolattal. Tehát azt szeretném elérni, hogy a kábel egyből a gépbe megy, az elintézi a bejelentkezést, majd tovább adja a jelet a routernek ami szétszórja a levegőben :) Igen, tudom hogy csak akkor van net amikor megy a gép, de ez nem probléma.

Kezdő linuxos vagyok, néhány hete váltottam :)

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#40399) géeles válasza Illusion1010 (#40398) üzenetére


géeles
aktív tag

Azt szerintem nem, de egy alkalmas WiFi -stick az USB-be; szerintem tudna saját hálózatot létrehozni.
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#40400) lev258 válasza Illusion1010 (#40398) üzenetére


lev258
veterán

Lehet ilyet csinálni, de én még sosem próbáltam. Angol leírásokat találni róla a neten.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.