Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) qwertly válasza CPT.Pirk (#41193) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszönöm neked a választ már szedem is le,és próbálom ki a virtuális gépen.

(#41202) jimmy399 válasza ubyegon2 (#41200) üzenetére


jimmy399
senior tag

SSD-n az Arch + Gnome 3.18.1 kb 3 másodperces boot-ot produkál. :)

--- N/A ---

(#41203) ubyegon2 válasza spammer (#41196) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem említettem még, hogy nem csak írok, olvasok is, emiatt tisztán emlékszem a tegnapi thread-re! Meg is álltam szó nélkül (vagy nem? ) ez mindenkinek saját megszokása alapján működik, használja-e avagy sem. :)

Az iménti szövegkörnyezetbe kellett ez az idióta megjegyzésem, de mostanában mindíg hagyok minimális támadható felületet, nehogy unalmas legyen a topik! :DD

(#41202) jimmy399 No, ez jól van így bizony, nemrég próbáltam az Antergost, ami 3 sec alá tudott menni Cinnamonnal! Meg is szemléltem többször, de jól láttam. Ez azért nem semmi! Winesek trükkök nélkül, de azokkal is csak pislognának! :DDD Az ő bajuk, ha még fizetnek is érte.

Meglepett tegnap, hogy az Ubi 15.10 csak 3.16 Gnome-ot használ. :U

[ Szerkesztve ]

(#41204) jimmy399 válasza ubyegon2 (#41203) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ne is mond. Atomállat. Pislogtam én is mikor SSD-re pattintottam sima másolással az Archot, hogy még villanni sincs ideje az LCD panelnak és a kész asztalt látom xD

DE :

Két ugyan olyan képernyővel ( 1440*900) egyszerűen halál lassúra és magas CPU használatra kárhoztatott az Arch, de az Ubuntu 15.04 is...

Egyik képernyőn a Fórum, másikon egy chat flash-es és a YT html5-ön és a CPU 50-60%... Szaggatott láthatóan a YT. A gép egy 4 magos AMD és 4 giga ram és egy HD 5550... Win10 alatt perfekt alacsony magterheléssel... Érdekes.... :((

Jaja az ubi még csak 3.16. DE a pozitív a Gnome shell extensions-ok többsége használható alatta. az új verzióval azért elég sok offos lett... :S

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#41205) hcl válasza ubyegon2 (#41200) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lubuntunak még a 10 giga is bőven sok :D Nálam is inkább azért van sok hely adva a Kubuntunak, mert a _levelezésem_rohat_sokat_foglal.

Amúgy nem baj az az ssd, ha van. De Linux alá nem létszükséglet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41206) jimmy399 válasza hcl (#41205) üzenetére


jimmy399
senior tag

igen én pl max 20 gigát adtam az Ubinak de 38-40%-ot fogal, bőven jó :)

A durva, hogy a linux kernel 2-3-4 millió sorból áll, és a mai modernn CPU-k 1-1,5 másodperc alatt lepörgetik... :Y Sok-sok év munkáját...

Igen HDD-n is botrányosan gyors (neeem, nem az Ubi, hanem egy Arch... :D )

Amúgy egyre jobban tetszik a SystemD :) Sőt. Pro. ...

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#41207) King Unique válasza ubyegon2 (#41200) üzenetére


King Unique
titán

Vannak olyan típusok is, ahol előre le van foglalva, de nem olvastam el elég figyelmesen, hogy ő különítette el azt a részt. :R
Mint mondtam, én nem szeretem kicentezni, jó, ha van hely, sose lehet tudni A mai viszonyokban szerintem már felesleges ennyire mániákusan spórolni, amikor még a notiba is 15k-ért 1 TB-os, 21k-ért 1,75 TB-os HDD-t kapok. Ajánlható SSD is van már simán 15k körül 120 GB-os méretben. Szal nem olyan hő, de nagy tétel, hogy legyen elegendő tárhely. Persze, aki szeret egyszerre 2-3, meg 5-10 db OS-t felpakolni, annak számít x GB is.

Ők más "extrákért" fizetnek, illetve nem fizetnek, mert az is "ingyen van". :)

(#41208) jimmy399 válasza King Unique (#41207) üzenetére


jimmy399
senior tag

Áh nem. Ahogy írtad is manapság a Gb / ft érték alacsony. Nekem 4 rendszer van fennt, 2 SSD-n 2 HDD-n. A Linuxok meg nem a helypocsékolásról híresek. :)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#41209) King Unique válasza jimmy399 (#41208) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy nem arról híresek. Mivel elég olcsó, főleg a HDD, így általában nem az lesz a fő kérdés, hogy most 15, vagy 30 GB tárhelyet adjak neki. Inkább 20-30 GB, ha hosszabb távra tervezek és csinálni is akarok rajta ezt-azt. Legalábbis én így szoktam. Ha ez akkor pazarlás, nem érdekel, sz**** rá, nem 2005-öt, hanem 2015-öt írunk.

(#41210) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Üdv!
Kérdezni szeretnék mi a hiba oka mit csinálok rosszul most íromle éppen.
A linuxmint-17.2-xfce-32bit rákattintok install It iconra bejön a telepítés üdvözöljük ablak, nyel-hu folytatás és legalább 10.7GB-ot kér, folytatás ismét kat,telepítés típusa hdd törlése linux mint telepítése, lemezekre írjam a változásokat? folytatás kat, Budapest, billencse Nagyar, folytatás és név: mindegy jeszo 1234 ez csak próbára mert most telepítem 20. ra és most megy a 21-dik install englis copy files finished copy files ezután telepítő összeomlott retrieving file 1 of 14 en áll és hibaüzenetet küldi tényleg lehet? csak kérdem close ra bezáródik a installer is.
A kérdésem A telepítő összeomlott, wd caviar hdd 40 GB és 100% kondícióban van, w....os simán fulra települ gépem biztosan stabilan működik hibátlanul, már tanácstalan vagyok mit tehetek még.

Remélem jó amit írtam és érthetö? igaz igyekezzem tömöríteni ahogyan lehetséges egyáltalán de talán siketült?

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41211) Lathronos válasza IstvánLászló (#41210) üzenetére


Lathronos
őstag

"Remélem jó amit írtam és érthetö? igaz igyekezzem tömöríteni ahogyan lehetséges egyáltalán de talán siketült?"

Ezt jól elmagyaráztad, harmadszorra sikerült megértenem miről van szó. :DDD

Ha a telepítő összeomlik, sajnos nem tudsz csinálni semmit, nem fog megjavulni. Viszont van egy 32 bites Voyager nevű XFCE remasterem, ha gondolod tehetsz azzal is egy próbát, ugyanazt tartalmazza, azaz nem egészen, mivel kiegészítettem pár hasznos aprósággel. Itt találod, ha érdekel.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41212) kkdesign válasza ubyegon2 (#41182) üzenetére


kkdesign
senior tag

Elkezdtem a telepitest, csatolasi pontnak mit kell megadnom az ext 4 fajlrendszer szamara? Ez ugye a hdd vegen van. Ez lenne az egyik kerdesem, a masik, hogy a rendszerindito az a dev/sdb re keruljon, itt irja a hdd nevét, vagy a dev/sdb6 ra keruljon?

[ Szerkesztve ]

(#41213) kkdesign válasza kkdesign (#41212) üzenetére


kkdesign
senior tag

A masik kep:
Csak tablettel tudtam fotózni, bocsi a minosegert! A 2 kerdesemhez tartozoan van minf2hoz kep :)

(#41214) ubyegon2 válasza kkdesign (#41212) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt az utolsó képen látszik a kis ablakban, hogy a / jelet kell bejelölnöd csatolási pontnak, az lesz root/rendszer partíció, amire települni fog a rendszered.

A Grub helyének meghajtót adj meg, sdb és nem sdb6 !

[ Szerkesztve ]

(#41215) kkdesign válasza kkdesign (#41213) üzenetére


kkdesign
senior tag

Egyebkent mielott valaki szolna hogy nem olvastam vissza, a fenti képen amit forumtars linkelt, csatolasi pont / es rendszerbetolto az adott hattertar nevevel ellatott opcio. Ez lesz a nyerő nekem is?

Update: koszi :) epp mpst irtam a felso reszt :)

[ Szerkesztve ]

(#41216) kkdesign válasza kkdesign (#41215) üzenetére


kkdesign
senior tag

Telepites vegeztevel akkor at kell allitanom a bootolast a dvdre?(ami a hdd!?)

(#41217) llaszlo


llaszlo
veterán

Ez miért nem működhet? [link]

Igaz, hogy nem ubuntu hanem elementary van fent, de ugyanazokat a csomagokat használja és a 14.04 az alapja. Viszont így is a 3.10.4-es verzió az ami elérhető és nem a legújabb. Alapból is ezt lehet telepíteni.

(#41218) Lathronos válasza llaszlo (#41217) üzenetére


Lathronos
őstag

És így?

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41219) kkdesign válasza kkdesign (#41216) üzenetére


kkdesign
senior tag

Ott tartok hogy fent az Ubuntu, de nem indul el, mindenkepp a Windows indul el. Biosban a kepen lathato boot-tal kapcsolatos dolgok vannak. Mindet probaltam elso helyre tenni, reakcio, betolt a win10.(ne nézzétek a sorrendet azt csak visszaállítottam normálba a próbálgatások után)

[ Szerkesztve ]

(#41220) kkdesign válasza kkdesign (#41219) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nem kell a Windows Rendszerkonfigurációjában valamit babrálnom?


[ Szerkesztve ]

(#41221) ubyegon2 válasza kkdesign (#41219) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem az usb storage meghajtót kéne a boot első helyére tenned, ami most a 2. helyen van? Ha jól emlékszem a HDD.re, amiről írtál, most az első az SSD, tehát a Win fog bebootolni, nem kell abban már semmit állítani, amit a múltkori leírásban találtál, azt már gondolom megcsináltad.

Most ugrott be, az ODD helyére tettél HDD-t :F , akkor a kovetkezőt kell első bott meghajtónak berakni. Ha minden jól lefutott a telepítés során, akkor működnie kell valamelyik beállításával!

[ Szerkesztve ]

(#41222) kkdesign válasza ubyegon2 (#41221) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát odd helyén van a HDD igen, de próbáltam első helyre tenni, akkoris Windózkodik a gép
továbbá kikapcsoltam a gyors rendszerindítást is a windowsban. Több opciióról nem tudok hogy kellene

Kép szerint:
hard drive-> SSD
USB-> Pendrive
CD-DVD->(????????) ennek kéne lennie a HDDnek de nem műxik.
Diskette Drive->fingom nincs, de tettem már ezt is első helyre, akkor is Win tölt be.
többi-> nem érdekes most szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#41223) ubyegon2 válasza kkdesign (#41222) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami fast boot és secure boot kikapcsolására emlékszem, de most ugrik be, hogy nem tisztáztuk, hogy UEFI módban telepítettél-e! Ez az én hibám, mert soha nem csináltam még GPT partíciós telepítést, így gyakran el is felejtem.
A leírást viszont precízen be kell tartanod, remélem nem lazultál be közben. :)

Itt és a környező hsz-ekben is taglalják a témát, berus.berus blogját is nézd át valamint minél több uefi-s hsz- nézz át!

[ Szerkesztve ]

(#41224) ceia válasza ubyegon2 (#41194) üzenetére


ceia
őstag

Köszönöm, de az a téma nagyon távol áll az XP-től. Egyébként ha már Linuxom lesz, nem is szeretném, ha XP skin lenne rajta. Hiába lenne akár minden ugyanolyan, ha a működése során meg állandóan azt látnám, hogy ez nem egy XP.. Ez zavarna. De az tetszene, ha a stílusa hasonló lenne: azaz egyszerű, barátságos :) Pl. a Q4OS ilyen, és emiatt sokkal jobban hasonlít az XP-re, mint a CinnXP. Szép színes a menü, tetszik a sárga highlight benne, és a színes tray ikonok, az ablak is majdnem ugyanaz, de amiatt még jobban is tetszik, hogy nincsenek lekerekítve a felső sarkok, ami az XP-ben pl. nem tetszik.
Az óra klassz így, de digitálisra állítva talán vékonyodna a tálca, úgy mégis jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41225) kkdesign válasza ubyegon2 (#41223) üzenetére


kkdesign
senior tag

BIOS- van a gépemen, ez még nem UEFI-s :) de a képen látszik is. mert az UEFI nagyrészt grafikus, ez pedig kevésbé az :B

Olvastam ezeket is, uefist is, biosost is, MBR-rel lehet valami szerintem

[ Szerkesztve ]

(#41226) ubyegon2 válasza ceia (#41224) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek. Gyakorlatilag maga a Mint Cinnamon hasonlít sokak szerint a Win7-hez, az XP-hez inkább a fapados LXDE-k, de van az LXLE is, az egész jónak tűnik, hasonló a Peppermint-hez.

A lényeg az, hogy gyakorlatilag olyan kinézetet alkotsz a disztródra, amilyet szeretnél, persze minél komolyabb erőforrás igényű a DE, annál szélesebb a lehetőségek tára! ;)

(#41227) llaszlo válasza Lathronos (#41218) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez teljesen ugyanaz. Csak az -y kapcsolóval automatikusan elfogadja a YES választ.

(#41228) ubyegon2 válasza kkdesign (#41225) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:W Igazad van, látszik, hogy nem ismerem annyira, bár az én alaplapom is grafikus, egérrel babrálható, mégis legacy módban használom, sorry! (amúgy én azt hittem, a winx-et csak uefiben lehet telepíteni, bár rémlik, hogy emiatt már ledorongoltak anno)

Ezt a másik módszert kell akkor alkalmaznod, ez még bios-os módszer. Ne csüggedj nagyon, én hetekig szívtam, mire valamit sikerült összehoznom a win7 mellé, bár ez a rohadt wubi vagy minek a bűne volt!
Legjobb előlről kezdeni nulláról, néha gond, hogy rengeteg telepítési módszer van, de mindíg rátalálunk a nekünk megfelelőre. :)

(#41229) kkdesign válasza ubyegon2 (#41228) üzenetére


kkdesign
senior tag

Néztem ezt is, de pont az MBR-es dolgokból alakult ki a multkor az a nagy gubanc :D így most még oké a dolog ,hogy betölt a win és nem fekete a képernyő, mert könnyen tudok fórumozni gépről.

A Grub elhelyezése szerintem ami miatt a win tölt be mindig, de a multkor onnan sült ki nagy gubanc hogy a Grub belepiszkált a windows bootoló részébe, és elszúrta az MBR-t és egyik sem töltött be. (ezt tippre írom: Lilian vagy mi volt a neve amivel visszahoztam ubuntuból a windows bootolhatóságát.)

Ezt a galibát szeretném elkerülni, így inkább várok egy közel biztos javaslatra hogy mit kell tegyek, mintsem nekiugrok és megint pánikrohamba kezdek :DDD :DDD :DDD

(#41230) Lathronos válasza llaszlo (#41227) üzenetére


Lathronos
őstag

Hoppá, tényleg mindkettő az fta PPA. :B

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41231) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

windows 7-röl váltanék linuxra. Pár program arternativa kéne nekem.

photoshop
nero
Alcohol 120 %
imgburn
microsoft oficce,paint exel,world
media player classic

és video kártya driver ATI RADEON X300 SE GPU + HyperMemory

(#41232) Lathronos válasza jenei1994 (#41231) üzenetére


Lathronos
őstag

Photoshop, MS Office működik Linuxon WINE-nal(a winbind telepítése szükséges az MS Office-hoz)

NERO, Alchohol 120%, IMGBurn(bár attól függ mi célra kell) = K3B

Media Player Classic = VLC vagy SMPlayer

A linux grafikus környezetét pedig a hardver komponensek függvényében ajánlott megválasztani. Kezdésnek ahogy itt mindenki, a Mint-et ajánlom, vagy a Voyager-t.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41233) kkdesign válasza Lathronos (#41232) üzenetére


kkdesign
senior tag

Egy külön kérdés, miért a mintet ajánlja mindenki kezdésnek? Nekem például kissé ellenszenves a Mint. Sokkal jobban tetszik az Ubuntu felépítése kinézete (Persze gondolom!?, hogy meg lehet mókolni a Mintet is úgy hogy úgy nézzen ki ahogy nem szégyell) Vagy lehet hogy mégse és tán ezért ajánljátok azt?

(#41234) ubyegon2 válasza kkdesign (#41229) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen megértelek és sajnálom, hogy nem sikerült eddig, sok notebook-nál olvasható, hogy mennyi szenvedés rájuk feltenni valamelyik disztrót, van olyan, amelyiken csak jóval előbbi verzió működik és még sorolhatnám... Többek között emiatt is csináltam a másik blogomat, hogy segíteni tudjunk a notisoknak, de kicsit leállt a véleményözön, pedig sok pozitív-negatív tapasztalat egy helyen hasznos lenne. Én egyelőre leettem a notiról, bár nem a nehézségek miatt.

Ha elkap a gépszíj, úgy sem fogsz letenni a dologról és valaki hasonló probléma megoldása után csak megoldja a problémádat. Kár, hogy most nem/sem jártunk sikerrel. :((

A Mint van kezdőknek legjobban összerakva, több felülettel is rendelkezik ugyan, de Unity nincs, az Ubuntura épül, pár hónap késéssel adják ki az után, ezalatt csiszolgatják. Az Ubuntu is nagyon jó 14.04 óta amúgy, lényeg, hogy LTS változatot használjanak a kezdők!

[ Szerkesztve ]

(#41235) ubyegon2 válasza jenei1994 (#41231) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]

Itt sok alternatívát találsz Linuxra is.

(#41236) kkdesign válasza ubyegon2 (#41234) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszi a válaszod, én várom még itt a topikban a fenti #41229 hozzászlásom és előzményekkel kapcsolatban azt az illetőt aki tud javasolni valamit :) nem teszek én le róla, csak várok arra, hgy hátha tud valaki más is hozzászólni az esetemhez, és megoldani, hogy előbújjon a GRUB bácsinéni a bootoláskor Ubuntuval és Windóz10-zel :DDD (és ez az állapot kényelmes is mert amíg nincs megoldás, használom a Windózt mint eddig... :) )

nekem nem volt bajom sosem az Ubuntuval, ha már fentvan, onnantól elvagyok vele, legyen az LTS vagy nem LTS. Pár napig elhegesztgetem, hogy felismerje a második vga-t is, progikat szedek le rá, stb, onnantól csak felfedezgetem, hogy mi hogy működik, és arra eddig még jó volt mindegyik. Nem akarok én rá új felületet írni, meg lelkében módosítgatni :D (izééééééé egyelőre :DDD :DDD :DDD )

Találtam egy ilyent: [link] Ez mennyiben jelenthet megoldást, vagy mhogyan és miként?

[ Szerkesztve ]

(#41237) hcl válasza kkdesign (#41233) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én gyenge gépekre Lubuntut szoktam ajánlani, erősebbekre K-t...

Mondjuk a fene tudja, nekem még nem sok bajom volt telepítéssel. Amúgy meg csinálj egy mentést a windóz partícióról, onnantól kezdve bármit elkövethetsz, vissza tudod tenni úgy ahogy volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41238) ubyegon2 válasza kkdesign (#41236) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a talált link, a GRUB reinstallról, akkor hasznos, ha például Linux után telepíted a Wint, ami leszedi a Linux GRUB-ját kíméletlenül, ilyenkor live Linux segítségével újra lehet telepíteni a GRUB-ot.
Ha telepítéskor nem jó helyre jelölted ki a GRUB helyét, akkor is lehet alkalmazni. :)

Vannak egyszerűbb módszerek is GRUB reinstallra: [link], de van erre külön program is, bár ez nem csak e célt szolgálja: Grub Customizer

[ Szerkesztve ]

(#41239) IstvánLászló válasza Lathronos (#41211) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Lathronos
A hibámat belátom és igen tanulságos számomra máskor előreszerkesztem meg ha valamit nem tudok.
Elnézésedet kérem most tényleg.
Értem amit mondasz remasteredet is köszönöm segítséged.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41240) Lathronos válasza IstvánLászló (#41239) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia IstvánLászló!

Én is szoktam este 22:00 után olyan mondatokat kreálni félálomban, amit nem lehet első olvasásra értelmezni. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41241) #59070464


#59070464
törölt tag

Debian alatt mivel tudnék játszogatni egy G1840 procival? Memória van bőven, de nincs GPU. :U

(#41242) ubyegon2 válasza kkdesign (#41236) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt eddig egy szóval sem említetted, hogy az sdb HDD-re NTFS-ben csináltad az elsődleges partíciót. :U

Érdekelne, ezt milyen indíttatásból csináltad így.

[ Szerkesztve ]

(#41243) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki próbált már jpg képek sértetlenségét ellenőrző programot(cli)?

(#41244) kkdesign válasza ubyegon2 (#41242) üzenetére


kkdesign
senior tag

Olyan indíttatásból, hogy eredetileg egy Windows rendszert tartalmazó C:\ és egy sima Adatok D:\ volt az egész gép. C:\ SSD; D:\ HDD és slussz. namost Windowst totálban NTFSbe használtam mind2 meghajtón.

Linuxnak a D:\ ből csíptem le 120at és unallocated lett. Azon csináltam meg az ubuntut.

[ Szerkesztve ]

(#41245) IstvánLászló válasza Lathronos (#41240) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Lathronos
Én is szoktam hibázni mint láthattad sajnos, én is téptem most, a hajam miután vissza olvastam hogyan írtam le mit csináljak.
A két gépem simán bootolt pendrájvról de, fojtatom röviden?hát nehéz lesz de igyekszem.
A Linux-hoz vettem pendrájvot 8 GB grancia még 2év van-rá, neve: TDK LoR TF10 USB Device, leírnám konkrétan mi, az ujj váratlan probléma.
A Linux disztribuciók nagyon tetszenek ezét kényelmesebb nekem?, pendrájvról bootolni , de tényleg mert nem lustaságból tetteszem meg, most 1 perce rufus_v1.4.3-mal kiírtam: linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t pendrájvra hibajelzés nélkül sikerült is a művelet.
Az egész műveletet laptopon csináltam idáig is és minden jól működött és másik gépemen bootolni is tudtam pendrájvról idáig mindig is jól működöt.
A gépembe pendrájv bedugása és gépem bekapcsolása után tapasztalom és néztem nagyot, nem akar bootolni pendrájvom-ról?.
A gépembe wd 40 gb hdd van öregecske de csak próbára.
A gépembe dugva másik pendrájvom-ról bootolni tudok mert azon vannak gépemhez minden ami kell és fontos.
A másik pendrájvom-ról bootolni tudok xp telepítő hurrázik, tehát TDK LoR TF10 USB Device hibás??.
A rufus_v1.4.3-mal kiírtam: linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t pendráj-ra és kérdezném miért nem bootol,
Mit tehetek még mert mindent ki próbáltam már.

.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41246) Sub-ZeRo válasza IstvánLászló (#41245) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem vannak olyan gépek, amik egyes pendrive-okat nem szeretnek. Nekem egy 32-es pendrive-om van, valami no name, németből kaptam és ha bedugom a gépbe, mikor ki van kapcsolva, majd bekapcsolom a gépet, szó szerint bios-szig jut és ott letérdel. Amint kihúzom a pendrive-ot majd restart a gépnek, egyből elindul. Lehet neked is valami hasonló lesz.

Más. Egy disztrót szerettem volna kipróbálni, még tavaly, megcsináltam a telepítőt, több féle programmal, más pendrive-okkal és képtelen volt elindulni live-ban a pendrive. Megcsináltam egy mint-et, vagy egy elementary-t egyből elindult.

Vannak ilyen dolgok sajnos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41247) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#41246) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem úgy volt, hogy pont azokkal a progikkal próbáltad kiírni, amik nem támogatottak hozzá?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41248) IstvánLászló válasza Sub-ZeRo (#41246) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem a válaszodat ez a TDK LoR TF10 -es nekem is produkált, kipróbálóm és repítem mint-Hanzi a makk alsót.
Most próbáltam ki igazad van, szó szerint bios-szig jut el, holnap viszem vissza hogy cseréljék ki másikra.
Az aksiját neki meg miden mást, és köszönöm a válaszod. :C
Üdv,István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41249) cami][us válasza #59070464 (#41241) üzenetére


cami][us
senior tag

Gnomine. :D

(#41250) #59070464 válasza cami][us (#41249) üzenetére


#59070464
törölt tag

Pls. :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.