Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) ubyegon2 válasza Gyb001 (#41046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

FASTDISK032G - A kínai SSD

(#41047) CPT.Pirk
Bírja az, már mióta nyúzol egyet ezekből! :)

[ Szerkesztve ]

(#41052) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#41051) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából csak két telepítést és kb. 3 óra használatot tud eddig a magáévá. Most, hogy meglett az új TP, most lett állandó helye.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41053) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#41052) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha kibírt két telepítést, akkor már majdnem megérte, azért nyugodtan maradhatott volna a nagyszülék gépében, de tudom, miért szedted ki.

Egész jókat írnak arról a TP-ről, főleg ha valami fix helyre teszed, különben folyamatosan csavargathatod a kijelzőt, hogy láss valamit. Állítólag ez az egy gyengéje van.

Kíváncsi vagyok, mit telepítesz az új szerzeményre! ;]

[ Szerkesztve ]

(#41054) Lathronos válasza CPT.Pirk (#41052) üzenetére


Lathronos
őstag

Honnan a viharból sikerült szerezned új T410-est? Nincs esetleg 510-es is náluk? Azért kérdem, mert nálunk már vagy 1 éve nincs raktáron és kéne egy.

(#41053) ubyegon2 Na vajon mit fog telepíteni rá? :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41055) ubyegon2 válasza Lathronos (#41054) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csakrá telepít valamit. ;]

Amúgy ez a t410-es csak Kapitánynak új! ;)

Itt aszongya, hogy a A világ egyik legjobb minőségű laptopja! Már nem is kell a 8560p akkor nekem.

(#41056) CPT.Pirk Te ismered, én csak a cikkben láttam, gondoltam, hogy túlzás, attól még, hogy nem IPS, lehet akár látható is! :) Ahogy nézem, minden jó minőségű laptopot németo-ból hoznak, biztosan nem véletlen, ott sűrűn cserélhetik a komolyabb cégek flottában ezeket. 8560p-t is ilyen helyről szerzi be a laptopsystem.

[ Szerkesztve ]

(#41056) CPT.Pirk válasza Lathronos (#41054) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dehogy új, csak újszerű. Nagyon vigyázott rá az előző tulaj, meg mint az itthon kapható TP gépek egy jó része, ez is Németországból importált gép. Ott valószínűleg nem volt túl sokat használva.

ubyegon2: Szerintem nincs ilyen gond. Az előző 3 TP gépemnek se volt nagyobb betekintési szöge.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41057) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#41056) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

csak hogy ne legyen offgyanús az utóbbi téma kivesézése, az iménti linken pont pingvin van a kijelzőn

[ Szerkesztve ]

(#41058) Lathronos válasza CPT.Pirk (#41056) üzenetére


Lathronos
őstag

Vannak akik nem vigyáznak ennyire a laptopjukra. :DDD

(#41053) ubyegon2 OSX-en virtualboxban Ubuntu ThinkPad-en(OSX-et nem is lehet telepíteni rá, még hackintosh-t sem). Valakinek nagyon elgurult a gyógyszere:DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41059) ubyegon2 válasza Lathronos (#41058) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy látom a HP-vel is adódnak nehézségek a szomszéd fórumon.

Amúgy ezt a technikai előzetes 4-et tényleg használod is? Vivaldira gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#41060) Lathronos válasza ubyegon2 (#41059) üzenetére


Lathronos
őstag

Majd kimarite mond valami okos varázsigét, ahogy mindig is szokta és megoldódik.

Most is Vivaldi-ról írok, eddig semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41061) ubyegon2 válasza Lathronos (#41060) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ebben biztos voltam! :D

Egyszer már kipróbáltam ezt a Vivaldit, csak túlzottan belaktam a FF-ot, így nem tudok úgysem váltani.

[ Szerkesztve ]

(#41062) Lathronos válasza Sub-ZeRo (#41050) üzenetére


Lathronos
őstag

A bekeretezett részben tudod beállítani a könyvjelzősáv megjelenítését.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41063) Sub-ZeRo válasza Lathronos (#41062) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:W Bakker, pedig voltam itt. csak nem figyeltem... :R MIndjárt lövöm is be. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41064) hcl válasza Joccc07 (#41044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem windows ez, hogy erőmű kelljen alá. Ennél sokkal gyengébb gépekre is vannak jól futó disztrók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41065) Sub-ZeRo válasza Lathronos (#41062) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Találtam egy hibát. PH családnál, ha beírom az email + jelszó kombót, majd rányomok, hogy jegyezze meg a jelszót, kilép a böngésző.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41066) Tim82 válasza Sub-ZeRo (#41065) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Windows-os Vivaldi is ezt csinálja, ez egyike a sok oknak, ami miatt még mindig a régi, Presto motoros Opera a fő böngészőm.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41067) Lathronos válasza Sub-ZeRo (#41065) üzenetére


Lathronos
őstag

Nálam nem, simán belép a jelszó mentése után(Ubuntun). Az olykor-olykor bekövetkező összeomlás betudható annak, hogy még nem 100%-os kész böngészőről beszélünk.

(#41066) Tim82

Azért annyira nem rossz, mint a januári verzió, azt túlzás lenne állítani, hogy egy használhatatlan bug gyüjtemény.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41068) Tim82 válasza Lathronos (#41067) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyet biztosan nem írtam, hogy rossz lenne. Ígéretes, de még messze nem kész.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41069) Sub-ZeRo válasza Tim82 (#41066) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én az újat raktam fel elementary alá, de ott meg a flasht nem tudom frissíteni. :DDD

(#41067) Lathronos: Elementary alá raktam fel. Nem azért mondtam, mert jónak igérkezik, főleg akkor lesz a tuti, ha a jelszókat leszedi majd magának.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41070) Joccc07 válasza CPT.Pirk (#41049) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem nem a felülettel van gondom mert nagyon jól testreszabható és nekem átláthatóbb az XFCE, mint a KDE.
Csak ezzel a lassú boot-tal nem vagyok kibékülve.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41071) totron


totron
addikt

Windows van a gépemen már pár napja. Meddig bírom? Ki tudja. Van még itt Mageia, Funtoo, Knoppix. Melyikre térjek vissza-át? Esetleg egyéb? Új/elborult szemléletmódok felfedezése a cél. Van-e olyan disztró, ami filozófiájának kifejezetten része, hogy no live media? Nem tudom érti-e valaki egyáltalán, mit hiányolok. :U Hol az izgalom, a várakozás, az építkezés?

(#41072) spammer válasza totron (#41071) üzenetére


spammer
veterán

Ha nagyon unatkozol: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41073) Sonja válasza totron (#41071) üzenetére


Sonja
veterán

Ha izgalomra vágysz, mindjárt ott van a bal-/jobbkezed! ;) Mondjuk, ha már magadat is unod... :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41074) totron válasza Sonja (#41073) üzenetére


totron
addikt

Erre most nem tudok semmi frappánsat reagálni. Az szerintem nem járja, hogy azonnal ott figyel a rendszer (live), minden érdemi useroldali előzmény nélkül. Sokkal finomabb a jutalom, ha meg kell dolgozni érte. Az jó vitaalap lehet, hogy mennyiben valós igény az ilyen és mennyiben unatkozás, ez nyilván egyénenként változik. Nemrég említették itt a Mageiát, ki is ment a fejemből rég, ezért jó a fórum, mivel más másra fókuszál(hat) rávilágít elfeledett részekre. Meg ki tudja mikor miből tanul az ember? Fejlődés, látókörszélesülés csak újdonságok/másfajta ferdültségek befogadásával érhető el, ehhez viszont nem ár a "minél betegebb, annál jobb" elvet követni, néha. ;)
(#41072) spammer, köszi, döfi.

(#41075) herdsman12


herdsman12
őstag

Nem bánnám, ha Jessie automatikusan bejelentkezne.
Ez a "2. Automatic Login for LightDM" a jó megoldás?

(#41076) CPT.Pirk válasza Joccc07 (#41070) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most Uborka alapút használsz, nem? Esetleg nézd meg ugyanazt Minten. Azzal a DE-vel nem lehet több a boot időd, mint 30s és akkor már sokat mondtam arra a gépre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41077) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

FreeBSD (pfSense) alatt szeretnék lemezkvótát beállítani a samba felhasználók csoportjának. Millió leírást átolvastam, hozzáadtam az fstab-hoz a usrquota,grpquota opciót, az rc.conf-ba pedig beírtam a quota_enable="YES" check_quotas="YES" sorokat. Mellesleg hiába írom ide be pl. a samba_server_enable="YES" parancsot, nem indul el magától, de ezt kiküszöbölöm egy indítóscripttel, viszont ebből kiindulva gyanítom, hogy a kvótára vonatkozó opciók is hatástalanok. Akármilyen opcióval állítanám be a kvótát, csak az alábbi választ kapom:
usage : setquota [-u | -g] [-f fs] [-bhval] [-bsval] [-bgval] \
[-ihval] [-isval] [-igval] user/group ...

Ezeket próbáltam: setquota -g csoportnév; setquota -u felhasználónév; setquota -u felhasználónév 10000 10000 0 0; 10000 10000 0 0 /home/oszt

Milyen formában kellene megadnom, és hogyan tudnám lekérdezni?

Köszönöm.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#41078) Lathronos válasza Sonja (#41073) üzenetére


Lathronos
őstag

"Ha izgalomra vágysz, mindjárt ott van a bal-/jobbkezed!"

Vagy ott az asszony. :DDD

(#41074) totron

Nulláról megírni a kernelt és egész OS-t elég nagy kihívás lenne. Én nem vagyok ilyen mazochista. Ne érts félre, irigylem a kitartásod és a türelmedet. Bár nekem lenne ennyi.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41079) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok!
Feltelepitettem a Linux Mintet a Windows 7 helyett, mind a 2 64 bit-es. Elfelejtettem lementeni a kepeimet, es formataltattam a Linnux Mint telepitojevel. Valahogy vissza lehetne szerezni azokat a kepeket?
elöre is köszi

(#41080) lev258 válasza bicajoskema (#41079) üzenetére


lev258
veterán

Első dolog. A feltelepített rendszert (merevlemezt) ne használd. Mindent Live telepítővel intézz (kipróbálás mód).
Ott telepítsd fel a testdisk/photorec párost. Előbbivel akár a korábbi partíciókat is van esély visszaállítani, utóbbi pedig konkrét fájlok helyreállítására való.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41081) bicajoskema válasza lev258 (#41080) üzenetére


bicajoskema
tag

Köszönöm a gyors segitseget. Gyorsan atleptem Live modba, utanna leszedtem a photorec-et es beallitottam, hogy az egesz lemezt nezze at, es csak JPG fajlok utan kutasson. Igy lehet hogy meglesznek a kepeim? Kerdezte hogy eredetileg hol voltak a kepek, es mondtam neki, hogy FAT/NTFS fajlrendszeren. Egy 256 GB-os SSD- röl van szo, es mindig 1 particiot hasznalok. Tehat volt egy nagy Windowsos particio es most 1 nagy linuxos van. Azt irja a program, hogy 12 perc mulva vegez a visszaallitassal, nem keves ez?

(#41082) Gyb001 válasza bicajoskema (#41081) üzenetére


Gyb001
senior tag

SSD nél szerintem nem.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#41083) lev258 válasza bicajoskema (#41081) üzenetére


lev258
veterán

A photorec elsősorban ki szokta listázni a fájlokat. Ehhez átnézi a lemezt. Ilyenkor még nem másol semmit át. A kapott listából lehet mazsolázni, mi kell neked és azt hova mentse ki. Én legalábbis így használtam legutóbb.
Reméljük a legjobbakat!

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41084) bicajoskema válasza lev258 (#41083) üzenetére


bicajoskema
tag

Köszönöm szepen mindenkinek a segitseget,eddig egeszen biztato. Mar azt irja, hogy meg 1,5 ora kell neki, illetve mar talalt is 2 olyan kepet amelyek csak a foto mappaban voltak.

(#41085) bicajoskema


bicajoskema
tag

2200 kepet sikerült visszaallitani, ebböl 20 olyan amelyiket kerestem, tehat hianyzik meg legalabb 1600 kepem. Ezekre van valamilyen modszer, a photorec-en kivül?

(#41086) lev258 válasza bicajoskema (#41085) üzenetére


lev258
veterán

Linuxon csak ez van/ez a legjobb. Windows alól kifejezetten ntfs-re fejlesztett programokkal még tehetsz egy próbát, de ehhez a lemezt kellene kiszedni és egy Windows-os géphez csatlakoztatni. Továbbá, a probléma valószínűleg inkább ott van, hogy a feltelepült Mint adatai felül is írták már a lemez egy részét. Tehát a korábban ott levő adatok már tényleg eltűntek. Azt lehet csak visszahozni, ami még nem lett felülírva (leszámítva a Kürt-öt).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41087) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Megint én :)
Az előző problémát sikerült megoltani, köszi a tanácsokat.

Most Video lejátszással kapcsolatban lenne kérdésem. Linux Mint 17.2 64bit -en egy sima kis 1280x720-as h264 videót nem tudok lejátszani rendesen, mert a proci 50%on megy (i5 4Ghz) és a kép olyan mint amikor egy játékban nincs bekapcsolva a v-sync. Valamint hardveres gyorsítás nem érhető el itt?
Már az is elég lenne, ha a kép nem akarna szétesni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#41088) bicajoskema válasza lev258 (#41086) üzenetére


bicajoskema
tag

Köszönöm a segitseget, en is attol felek, hogy mar felul is irodtak :(
Tovabbi szep napot, megegyszer köszönöm.

(#41089) lev258 válasza yusukee (#41087) üzenetére


lev258
veterán

Azt külön kell telepíteni. Amúgy csak az Intel videókártya van?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41090) yusukee válasza lev258 (#41089) üzenetére


yusukee
aktív tag

AMD R9 280 videókártya van.

Az alap driverrel rosszak voltak a színek a videókban, ezért felraktam az AMD oldalán lévőt.

(#41091) lev258 válasza yusukee (#41090) üzenetére


lev258
veterán

Hát igen, sajnos azzal is lehetnek gondok. És jelenleg melyik dolgozik?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41092) yusukee válasza lev258 (#41091) üzenetére


yusukee
aktív tag

Az AMD. Windowsban lehetett használni az intelt video gyorsításra akkor is, ha nem arra volt dugva a monitor. Itt nem lehet?

(#41093) lev258 válasza yusukee (#41092) üzenetére


lev258
veterán

Itt ahhoz szerintem külön beállítások kellenek, ha egyáltalán lehet. Én megpróbálnám tisztán Intel-re állítani és esetleg, ha szükségesnek tűnik, akkor ahhoz még a gyorsításhoz való drivert felrakni. Bár a Mint egy kissé le is van maradva a grafikus driverekkel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41094) bgabi87 válasza totron (#41071) üzenetére


bgabi87
újonc

én ezt ajánlom csak alap utána úgy alakítod ahogy akarod.
A KDE minme kell Neked.
http://www.pclinuxos.com/get-pclinuxos/kde/
Letölteni meg innen lehet.
http://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/pclinuxos/pclinuxos/live-cd/
Én egyből telepítettem nem vacakoltam a live verzióval, ha valamin elakadtál akkor jelezd és szivesen segítek.
Üdv. Gábor

(#41095) Joccc07 válasza CPT.Pirk (#41076) üzenetére


Joccc07
addikt

Igen. Ubuntu Studio-t.
Majd lehet teszek egy próbát a mint xfce-vel, úgyis mindjárt itt a hosszúhétvége.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41096) bgabi87 válasza bicajoskema (#41085) üzenetére


bgabi87
újonc

Próbáld a Hiren's bootcd - t.
Azzal majdnem mindent meg lehet oldani. Használd a mini XP- t.
Sok sikert. Gábor

(#41097) yusukee válasza lev258 (#41093) üzenetére


yusukee
aktív tag

Értem. Akkor hagyom a gpu gyorsítást :(.

Kell valami kodek vagy ilyesmi, hogy jól menjen a h264? Mert a kép gpu nélkül is szétcsúszik.

(#41098) lev258 válasza yusukee (#41097) üzenetére


lev258
veterán

VLC-nek megvan minden codec-je.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41099) spammer válasza bicajoskema (#41085) üzenetére


spammer
veterán

Testdisk
__

(#41074) totron: Arch, Debian, Gentoo, konzolból felrakod, lehet velük szöszölni. Ubuntut is lehet netinstallal felrakni. Nem kötelező a live+GUI installer.

(#41078) Lathronos: nulláról nem írnak kerneleket csak úgy, maximum testre szabott verziót forgatnak, meglévőkből.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41100) #21078528 válasza totron (#41074) üzenetére


#21078528
törölt tag

A Mageia nem LiveCD, hagyományos csomagkezelő alapú telepítője van.
Mondjuk gyakorlatban annyi a különbség, hogy az Ubu féle lemezképmásolós telepítőnél telepítés után szöszmötölsz a beállításoknál, míg a csomagkezelő alapúaknál már telepítés közben beállíthatsz gyk. mindent.
Többek között ezért is nagy kedvenc nálam a Mageia. :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.