Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) benvolio válasza proly01 (#6487) üzenetére


benvolio
őstag

Ha nincs narancs színű akkor kipróbálod a feketét meg a többit és amelyikből piros fény jön ki az lesz az. :) De ha már foglalt a HM-en az optikai bemenet akkor felejtős úgyis.
Marad a DVI-HDMI átalakító és a HDMI kábel. Mivel az ATI kártyák /pl.HD4830/ kiviszik ilyen módon a hangot, meg kell a tiéden is próbálni, illetve tudnia kell a leírása alapján.
Tehát ha összekötöd akkor az Nvidia Control Panel-be meg kell keresni és beállítani, hogy küldje a hangot is szerintem.

(#6502) proly01 válasza benvolio (#6501) üzenetére


proly01
őstag

Nekem egyik kimenetből sem jön a VGA-n piros fény.
Vagy majd csak akkor fog jönni mikor az átalakítót beledugom?
Igen csak az a baj,hogy monitorom is van,érted?Szóval gyakorlatilag 3HDMI vagy DVI kellene mert ugye 1 a TV-be 1 a házimoziba 1 a monitorba :U
Gyakorlatilag egyszerűbb ha cserélgetek egy optikai kábelt a PC és a PS3 között egyszer bedugom a ps be ha játszani akarok ha filmet nézni átdugom a PC-be és annyi. :B
Vagy veszek egy olyan videókártyát amin 5 HDMI van :W
Amúgy nvidia beállításokban engedélyezve van hogy vigye a hangot a HDMI de érdekes módon hiába hangosítom fel a tv-t nem viszi át a hangot :(((

....Pr:)ly....

(#6503) benvolio válasza proly01 (#6502) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem kéne anélkül is, de nem mondom biztosra.
Ki kellene próbálni másik DVI/HDMI átalakítóval, mert van amelyik nem viszi át a hangot /pl. az ATI-s átalakítóknál volt az A jelölésű nem, a B-s meg viszi, de volt akinél noname olcsó is átvitte, szóval próba/.
De ha a ps3-at HDMI-n rákötöd a TV-re, meg sikerül a pc-t is, akkor a TV optikai kimenete elég a HM-re, vagy ez így nem jó. Illetve ha HDMI-n kötöd rá a ps3-at a HM-re akkor minek az optikai mellé?
Ha viszont összejön külön az optikai akkor egy ilyen elosztó jól jöhet, hogy ne kelljen ki-be dugdosni.
De szerintem így lenne a megfelelő:
PS3->HDMI-> HM erősítő->HDMI->TV
pc->DVI->Monitor
pc->DVI/HDMI->TV->optikai->HM erősítő
de, mivel a HM-nek 2 HDMI bemenete van, akár a pc-t oda is kötheted, majd onnan úgyis tovább megy HDMI-n a TV-be.
/Remélem azért érthető volt itt a kavalkádba/

(#6504) proly01 válasza benvolio (#6503) üzenetére


proly01
őstag

Értem értem.Azért kell az optikai a ps3 ra mert ha a HDMI t kötöm a HM-erősítőbe akkor a hang oké 5.1 de min jön át a kép a tv-re,mert akkor csak az optikai mard?!
Úgy kellene hogy PS3ból---HDMI---TVbe(kép)----optikai ps3ból---HM(Hang)
PCből---optikai----tvbe(hang)----HDMI(tvből)----PCbe(kép)
DVIpcből----monitorba(kép)
Nem vágom:(
Kipróbálom amit mondasz aztán nem tudom.HA azt mondod kell hogy legyen optikai valahogyan ezen az alaplapon akkor nem lehet baj,nem? Igazából ez lenne a fontos a másik fele a dolognak,hogy nem tudom ez a "simplink" a tv-n(mikor a bemenet választásnál megnyomod a piros gombot) ez arra nem képes hogy továbbítsa a hangot a HM-nak 5.1 ben ha felismeri a HM it?

....Pr:)ly....

(#6505) benvolio válasza proly01 (#6504) üzenetére


benvolio
őstag

A HM-en 2 HDMI bemenet 1 kimenet van. Tehát ha rákötöd a ps3-at a HM-re abba bemegy a hang és kép is majd onnan tovább HDMI-n /a kimeneten/ a TV-be, legalábbis ennek így kéne működnie. És a pc-t is így kötöd rá a másik bemenetre /ismétlem hang és kép is érkezik, majd tovább megy a kimeneten a TV-re/. Itt csak a HM távírányítóján kell a megfelelő HDMI bemenetet választani attól függően, hogy ép pc-t vagy a ps3-t akarsz használni. Az optikai megmarad a TV-vel való összekötésre. Ezzel a felállással ha működik akkor 3 HDMI kábel és 1 optikai kell.
A Simplink csak az egyszerűbb/kényelemesebb távirányítást segíti.

(#6506) proly01 válasza benvolio (#6505) üzenetére


proly01
őstag

:R

....Pr:)ly....

(#6507) rbriddick77 válasza proly01 (#6499) üzenetére


rbriddick77
csendes tag

Azért nem megy át a hang a PC-ről a TV-re, mert a VGA-don csak DVI kimenet van (az átalakító még nem elég). A megoldás az, hogy a VGA-t össze kell kötnöd egy S/PDIF kábel segítségével az alaplappal.
Ilyen kábelt kapnod kellett vagy a VGA-hoz, vagy az alaplaphoz elviekben.

Eztán már csak a manualokat kell átnézni, (ha jól rémlik az alaplapéban van) és abban benne van, mit hogyan kell összedugni. Nem egy nagy meló, csak figyelni kell rá, hogy a dugaszok a megfelelő helyre kerüljenek. Elviekben ha rosszul dugnád össze, akkor csak nem lesz hang, de azért óvatosan :)

(#6508) proly01 válasza rbriddick77 (#6507) üzenetére


proly01
őstag

:R
Asszem ez a kábel az amit mondasz:
[link]
Nem?
Most letöltöttem a realtech high definiation audio driver legújabb változatát,nem is értem eddig miért nem tettem.Ott ugye fel van sorolva melyik bemeneten mi van pl első hangszóró hátsó stb...ha kihúzom a jack et az első hangszórókból egyből átvált SPIDF-re de nem történik semmi.Ezenkívük kiírja hogy van optikai ki/bemenet a gépemen de bár melyikbe dugom be a jack et vagy az átalakítóval az optikait nem lesz zöld pipa a digitális hangkimenetemen nem értem..... :(((
Most előkeresem ezt a kábelt és megnézem mit tud úgy :U

Más: Akinek van ez a bevilágosodás bal oldalon alul a tv-n mint nekem is :((( az energiatakarékos mód bekapcsolásával sokat lehet rajta javítani ha automatára teszed.Nem sötétül el a kép nagyon viszont a folt 80% ban eltűnik nálam.Maximális beállítások mellett teljesen eltűnik de akkor olyan sötét a kép hogy nézhetetlen a tv.
Komoly előítéletem voltak ezzel a step up 3 3D című filmel úgyhogy lesz*rtam eddig.Aztán mondta b.nőm nézzük meg mondom oké.Nagggggyon komoly a film!!!!Olyan 3D élménye van hogy hűűűűű....eddig álltalám látott egyik filmnél beleértve az avatart a féktelen haragot vagy a demokat is.... se volt ekkora feeling mindenkinek ajánlom. :B

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#6509) vidap válasza proly01 (#6508) üzenetére


vidap
tag

A Sammy-t és a Garfield-ot nézzétek meg! Nagyon jó!

Kár, hogy csak mesébe vannak ilyen jók!

(#6510) storm4 válasza vidap (#6509) üzenetére


storm4
aktív tag

Udv!Kerhetnek ezekhez a filmekhez linket,hogy honnan lehet letolteni?Ide vagy privibe
:R :R :R :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#6511) Cocos válasza vidap (#6509) üzenetére


Cocos
tag

Garfield-hez link van?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6512) vidap válasza storm4 (#6510) üzenetére


vidap
tag

Szia Cocos és Strom4!

A Sammys-t innen: http://www.pretorians.net
A Garfield-ot nCore-ról.
Van egy oldal ahova szoktam tölteni, mgadom ha kell és oda feltölthetem!
Csak nem tudom mikor lesz szabad reg!
Ha be tudtok jelentkezní írjatok és felrakom!
http://dangerous.cc itt is ezzel a névvel vagyok fent.

(#6513) vidap válasza vidap (#6512) üzenetére


vidap
tag

Bocs vidap3-al vagyok fenn!

(#6514) Mifune válasza Ragacska (#6468) üzenetére


Mifune
csendes tag

Ez engem is érdekelne, hogy össze lehet-e hozni az LG passzív 3D-jét az NVIDIA 3D Vision-el, mert amit én eddig próbáltam (iz3D) az ATI kártyámhoz, azok mind panaszkodtak, hogy nincs sztereó megjelenítőm, pedig van:)

Sajnos pc-n megjelenő 3D játékok többsége NVIDIA-s:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_stereoscopic_video_games
Egyetlen játékot találtam ami standard stereo-s, az a Sonic Generations. Nagyon jól néz ki 3D-ben, csak a menűben be kell kapcsolni, és rögtön átvált SBS-re. Jó lenne, ha így műköne mind.
Ide felraktam egy videót: www.youtube.com/watch?v=dKnawzP9vys&feature=youtu.be

[ Szerkesztve ]

(#6515) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Valaki valamilyen infót tud hogy mikor jönnek ki az LG 2012-es évre tervezett tv modelljei?
köszi

(#6516) Ragacska válasza Mifune (#6514) üzenetére


Ragacska
tag

felrakod ezt a drivert
És nezed a 3d videokat youtubon :D
Interlaved/ Row ra kell allitani. Ez a Rexy a legjobb amit talatm.
Ha tudtok meg ilyen jot privide irjatok.
Meg be lehet kapcsolni a 3d visiont is az nvidia menube es megy BF3al :P
Csak 3-4 meterrol kell nezni addig meg nem ernek el a kabelej jelenleg :P.
A videot meg ugy kellet volna felraknod hogy lehessen valasztnai a 3d opciokat akkor meg tudnak nezni 3dbe :P. Hogy azt hogy kell azt nem tudodm. Mivel rogzitetted?

(#6517) Ragacska válasza Ragacska (#6516) üzenetére


Ragacska
tag

Hah csak most jotte ra, hogy az SBSt a tv kell bekapcsolni es akkor 3dbe latod a ket kepet.
De amit irtam ott nem is kell 3dbe kapcsolni a tvt.

(#6518) Mifune válasza Ragacska (#6517) üzenetére


Mifune
csendes tag

A videót fraps-al rögzítettem, és a feltöltésnél nem láttam olyan opciót, hogy 3D vagy sem. Lehet elkerülte a figyelmem. A lényeg, hogy meg lehet nézni 3D-ben.

Mivel össze van kötve a pc a TV-vel, hiszen azon ment a 3D sonic, én ezen keresztűl haszasználom a youtube-t, nem pedig a lassú tv-s alkalmazással. Nálam mindig be kell kapcsolni a 3D-t a TV menüben, de nem okoz problémát.

A driver vagy mi, amit linkeltél az mire is kellene nekem??

[ Szerkesztve ]

(#6519) Ragacska válasza Mifune (#6518) üzenetére


Ragacska
tag

Az egy hacked tv driver ami nem fogja azt mondani, hogy nem 3d-s a tvd.
Vagyis 42LW4500-ZB meg 42lw450u megy. De valoszinu hogy a tobbi LGvel is.

[ Szerkesztve ]

(#6520) Mifune válasza Ragacska (#6516) üzenetére


Mifune
csendes tag

Na tessék, beállítottam, hogy legyen 3D opciód :P

[ Szerkesztve ]

(#6521) pigster válasza vidap (#6512) üzenetére


pigster
senior tag

Hogy lehet valaki ennyire ökör?!

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#6522) modi


modi
tag

Az LW5590-es tv-vel lehet valahogy online tv streamokat lejátszani?
Gondolok FixHD tv.
Mert sajnos a tv-ben a böngésző csak régebbi flash-t használ,ami sajnos nem jó az,hogy ott játsszam le az online streamot.

(#6523) eM'82


eM'82
addikt

sziasztok,
Hál'Istennek nincs probléma a tv-vel (47LW579S (@FW-5.10.02)), azóta sikerült kipróbálnom, hogy milyen is CounterStrike-ot játszani rajta vezeték nélküli billentyűzettel és egérrel :) (5m-es DVI to HDMI kábellel). Lag érezhetően volt, majd PC mód bekapcs után én már nem érzek semmiféle késést. Patentül megy :). Node.

Van most egy kis gondom. Áthelyeztük a tv-t szobán belül s ehhez áramtalanítanom kellett. Ennek (vsz. emiatt) az lett az eredménye, hogy MindigTV-n DVB-T antennával most nincs EPG... csak és kizárólag az éppen futó műsorok adatait tölti be. Az ok gomb lenyomására ráadásul nem is azt jeleníti meg, hanem az előző - amúgy üres - műsor adatait. :(
Próbáltam azóta mindent. Antenna restart, DVB-T csatornák újraszkennelése, conax modul kihúzás majd vissza, Smart felületre bejelentkezés, prémium opció inicializálása...
Az eredmény semmi.
Másnál is jelentkezett ez a probléma? Tipp esetleg, hogy hova tűnhetett az eddig jól működő EPG?

üdv

(#6524) eM'82 válasza eM'82 (#6523) üzenetére


eM'82
addikt

no, a gyári beállítás visszaállítása előtt tettem egy próbát a Módbeállítással. Ámbátor Otthoni használatra volt beállítva, azért nyomtam rá egy ok-t. Láss csodát, EPG visszatért... érdekes.

(#6525) kenand


kenand
veterán

LG TV-k hez nincs a Samsunghoz hasonló decrypter program ami után lehetne szerkeszteni a PVR-ben rögzített felvételeket?

(#6526) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, aki PC-re is kötötte már a TV-jét. Van különbség HDMI és HDMI port között a TV-n?
Arra gondolok, hogy esetleg van -e olyan rajta ami inkább PC-hez kötött, vagy mindegy mire kötöm. :R

(#6527) GeneraL_XTX válasza Tomix24 (#6526) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezekszerint megvetted már a LW4500-at? És látsz/zavar a csíkozódás?

(#6528) Tomix24 válasza GeneraL_XTX (#6527) üzenetére


Tomix24
addikt

Holnapután ér ide kb, csak előre készülök :) De a csíkozódást megnézem azonnal majd. SD, HD, HD-3D alatt látod? Illetve milyen távokból? Kábelcserét eszközöltél?

(#6529) GeneraL_XTX válasza Tomix24 (#6528) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Köszi, annak örülnék:) Remélem csak az enyém gázos, ha így lesz értesítem a szervízt :K

Kábelcsere felesleges, hisz a menüben is látni (bemenetválasztó menü pl). 2D-ben látszik SD és HD adásnál is egyaránt leginkább a nagy homogén felületeknél,leginkább a menüknél vagy az Xbox dashboard alatt feltűnő, filmek alatt pl észre sem venni.

Kb 1-1,3 méterről nagyon jól látni, érdekes módon közelebbről (még közvetlen közelről) már nem :((

(#6530) GEO001 válasza Tomix24 (#6526) üzenetére


GEO001
aktív tag

Gyakorlatilag a hdmi1 külömbözik csak a többitől (ARC), a többire nyugodtan ráakaszthatod, a hdmi kimenet nevét állítsd át PC-re.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#6531) Tomix24 válasza GeneraL_XTX (#6529) üzenetére


Tomix24
addikt

Az gyönyörű :((( Megnézem, remélhetőleg szervízes lesz a tiéd. Gáz lenne ha ez lenne a standard képminőség. Ráadásként nagyon jó a szemem, minden hibát észreveszek :DDD

(#6532) direkt-x


direkt-x
tag

Sziasztok!

Tv várlás előtt állok.
Végigolvastam a fórumot, és a kiszemelt a LG 42LV4500 lett.
Első kérdésem az lenne, hogy USBről, Pendriveról képes-e lejátszani filmeket?(avi-t)
Második, hogy a PC-t is szeretném összekapcsolni vele, 5m HDMI kábellel.
Mindegy milyen kábelt veszek, vagy érdemes a drágábbat venni?
PL: KOLINK HDMI kábel, value, 5m 1700Ft
Ez kb a legolcsóbb. Ez is jó, vagy érdemes drágábbat venni?

Sajnos nincs tapasztalatom ilyen téren.
A TV kiválasztásában is teljes mértékben rátok bíztam magam, mivel nincs a környéken egy bolt sem, ahol meg lehetne nézni.

(#6533) PLaci58 válasza direkt-x (#6532) üzenetére


PLaci58
őstag

Képes lejátszani sok formátumot (avi, WMV, MKV, mpg ...).
Ha rá van írva a kábelre, hogy HDMI 1.3 vagy High Speed, akkor megvehető.
(ezt rá nyomják a kábelre, meg jópár más adatot)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6534) panyo


panyo
csendes tag

Van egy film amivel nem boldogulok,sehogyan sem látsza le a tv(Mr.Bean nyaral)
TsMuxerrel is átkódoltam 4.1 be a hangot is kiszedtem,de semmi :W
Valaki találkozott ilyennel?
A film eredeti adatai:
Video Information:
Bitrate...........................: Variable ~ 10,9 Mbps
Resolution........................: 1920 x 1040
Frame rate........................: 23,976 fps
Codec.............................: x264,

Audio Information:
Audio1 stream language............: Hungarian
Source............................: Retail DVD
Coding mode.......................: AC3
Sample rate.......................: 48.0 Khz
Number of audio channels..........: 6
Bitrate...........................: 448 kbps

Audio2 stream language............: English
Coding mode.......................: DTS
Sample rate.......................: 48.0 Khz
Number of audio channels..........: 6
Bitrate...........................: 1510 kbps

[ Szerkesztve ]

(#6535) vidap


vidap
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy a tv-n alul felül több filmnél (műsornál)
fekete csík van!
Néha 2,5cm-er néha 6cm-er de tv műsornál van, hogy 10cm!
Normális ez??? A filmek ilyenek vagy a tv rossz?

Valakinek ezzel kapcsolatban észrevétele esetleg.

(#6536) Tomix24 válasza panyo (#6534) üzenetére


Tomix24
addikt

Attól hogy átfuttatod a TSmuxr progin, az még nem átkódolás, és a TV lejátszója elég gagyi sajnos. Szedj le egy másik release-t.. Vagy ténylegesen kódold át. (vagy végy egy igazi media playert ;)

(#6537) Samoa válasza vidap (#6535) üzenetére


Samoa
csendes tag

Szia !szerintem az hogy hol melyik műsoron van csík és hol az a szolgátatódon múlik,hogy hogyan küldi tovább a jelet,legalábbis nálam!A digitális adásoknál nincs ilyen gond,mert azt eleve a szolgáltató teljes képernyőn küldi tovább, legallábbis nálam!

(#6538) warren29 válasza panyo (#6534) üzenetére


warren29
tag

Persze, hogy találkoztunk.
Kb. minden 20 filmre(1080p) jut egy ilyen.

Nem tudsz mit csinálni ilyenkor.
Tornázni felesleges rajta, tapasztalatból mondom.
Vagy összekötöd ilyen esetben pc-vel vagy másik release-t kell leszedni.

(#6539) huncutka1029 válasza panyo (#6534) üzenetére


huncutka1029
addikt

esetleg próbáld meg a MakeMKV progival, vagy a total mediaconverter-rel .mkv forvátumba áttenni,
Honnan próbálod lejátszani PC-ről mediashare-en, vagy USB ről?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#6540) vidap válasza Samoa (#6537) üzenetére


vidap
tag

Hd filmnél is előfordult (nem egyszer), de még 3d-nél is!

(#6541) Cocos válasza vidap (#6540) üzenetére


Cocos
tag

Az gáz!Beállítások ok?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6542) vidap válasza Cocos (#6541) üzenetére


vidap
tag

Miért van ilyen beállítás?

(#6543) Cocos válasza vidap (#6542) üzenetére


Cocos
tag

Ha pc-ről játszod akkor mindenképpen, de a képméretet is lehet állítani a tv-n.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6544) vidap válasza Cocos (#6543) üzenetére


vidap
tag

A képmérettel már mindent kipróbáltam, de semmi!
Csak külső HDD-ről használom.
Bizonyos filmeknél van, bizonyos filmeknél nincs!
Ez nem is változik, amelyiknél van annál mindig van, ezmiatt a tv hibát lehet ,hogy ki lehet zárni nem?
Ha a tv lenne hibás akkor bármelyik filmnél előfordulhatna nem mindig csak ugyanazoknál.
Ha valaki tapasztalna ilyen jelenséget írjon!

Köszi előre, illetve az eddigi hozzászólásokért is!

(#6545) Hami33


Hami33
aktív tag

Sziasztok! Hogy lehet a leggyorsabban átalakítani a dts hangsávot a letöltött filmeknél?

(#6546) pigster válasza Hami33 (#6545) üzenetére


pigster
senior tag

Én MKV2AC3 nevű programmal próbáltam. Sok mindent nem lehet állítgatni, de egy kattintásra megcsinálja. Mondjuk egy darabig eltart...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#6547) berci1983


berci1983
csendes tag

van egy lg smart házimozim ,de nem találom rajta a böngészöt a tipus HX906PA
köszönöm

(#6548) GEO001 válasza vidap (#6544) üzenetére


GEO001
aktív tag

"Bizonyos filmeknél van, bizonyos filmeknél nincs!"
Nézd meg a video tulajdonságainál, valszeg nem a szabvány képarányban vannak az általad említett filmek pl.1920x1040, 1440x1080 vagy más, ezért jelentkeznek a fekete csíkok.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#6549) panyo válasza Tomix24 (#6536) üzenetére


panyo
csendes tag

Tomix24 , warren29, Köszi másik release-t szedek le úgylátom.

huncutka1029 , Dlna-n próbáltam és usb-n is másikat szedek le nem akarok már konvertálgatni :( Köszi!

(#6550) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Olyan problémám lenne, hogy van egy mkv fájl amin AC3 audio hang van elvileg.
Adatok: Link
Viszont hiába AC3, sajnos nincs hang.
Ezen lehet valahogy segíteni? Gépen van hang csak TV-n nincs.
Valami programmal konvertálni? Bár nem tudom mit lehetne konvertálni.
:F :F :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.