Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) GEO001 válasza labator (#6399) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sztem is lehet különbséget tenni az említett típusok között. 4500 vs. 5590 úgy tudom az utóbbi jobb panellel lett szerelve, a 659 is jó alternatíva. A 3-3,5 m -re a 47" -nál is jó távolságnak ígérkezik a 3D látványt tekintve is. :K

panyo: szívesen. ;)

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#6402) #75912448 válasza labator (#6399) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nagyin kicsi ilyen távolságból a 42, bőven mehet a 47.

(#6403) lw5500


lw5500
csendes tag

Sziaszok!

Valakinek van valami ötlete az alábbi jelenség kiküszöbölésére?

42LW5500-m van. Szerintem qva jó tévé, csak 1 dolog bosszant.

Sokat állítgattam a képbeállításokat míg megtaláltam a nekem legkellemesebb értékeket, amelyek esti tévézéshez tökéletesek:
Háttérfény: 25
Kontraszt: 80
Fényerő: 50
Színtelítettség: 50
Energiatakarékos mód: közepes (néha maximális)

Nekem ezek jöttek be, sötétben így élvezhető, a szemnek kellemes, és még energiatakarékos is (40W-tal megelégszik)

De amennyiben belépek a főmenübe, a kép teljesen kifényesedik és napszemüveg kell, mert vakítóan világos. Ugyan ez a helyzet a böngészőben, stb.

Nem tudjátok, esetleg van valahol a szerviz menüben egy olyan beállítás, amelyik azt szabályozza, hogy a főmenü, (prémium menü, stb) alap fényereje mekkora legyen? Próbálgattam pár beállítást, amelyet át mertem állítani, de semmi hatás.

(#6404) Laca0 válasza lw5500 (#6403) üzenetére


Laca0
addikt

Ez a bosszantó hülyeség nálam is jelentkezik. Ahogy lépkedek a beállítások menüben, ott is hogy sötétedik, hol világosodik. Pedig az energiatakarékos üzemmód ki van kapcsolva.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6405) helicon válasza labator (#6399) üzenetére


helicon
csendes tag

A panel ezek szerint különböző lehet az egyes modellekben? Ha így alakult, hogy csere lesz belőle én biztos a 47lw659s-t venném. Én is így láttam egy boltban, hogy ennek van a legjobb 3d képe. Talán a 200Hz teszi vagy csak bemagyarázza magának az ember.

(#6406) Laca0


Laca0
addikt

A 2-os kislányommal elég nehezen tudom megértetni az univerzum, tejút, naprendszer fogalmait... ki volt az az őrült, aki kitalálta, hogy 2-ban ilyeneket kell tanulni???
De nem is ez a lényeg. Keresgettem oktató anyagokat és kiderült, hogy van egy magyar 3D-s film, aminek a címe: A csodálatos univerzum.
Valaki tudna priviben segíteni, hogy hogyan tudnám ezt megszerezni? Ha nem 3D az sem gond.
Köszönöm!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6407) Lacinavi válasza Lacinavi (#6392) üzenetére


Lacinavi
tag

Erre valami ötlet!

(#6408) sirarcheer válasza Lacinavi (#6407) üzenetére


sirarcheer
senior tag

A maximális felbontást válaszd.
Ha van 1080p akkor azt.

PSN: sirarcheer

(#6409) lw5500 válasza Laca0 (#6404) üzenetére


lw5500
csendes tag

Laca, te hogy tudod nézni kikapcsolt energiatakarékossággal azt a tévét?
Ha én kikapcsolom, olyan fényes a kép, hogy mire megnézem a híradót, a végére lebarnulok :)

Én csak akkor kapcsolom ki, a telibe süti a szobát a délutáni nap. Csak akkor kell olyan nagy háttérvilágítás

(#6410) lw5500 válasza Laca0 (#6404) üzenetére


lw5500
csendes tag

Laca, te hogy tudod nézni kikapcsolt energiatakarékossággal azt a tévét?
Ha én kikapcsolom, olyan fényes a kép, hogy mire megnézem a híradót, a végére lebarnulok :)

Én csak akkor kapcsolom ki, a telibe süti a szobát a délutáni nap. Csak akkor kell olyan nagy háttérvilágítás

(#6411) tibtibx válasza GEO001 (#6386) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Hogy lehet megnézni, hogy a laptopom agp-je támogatja-e?
Acer Aspire 5745G Corei5, Nvidia Geforce 330m, 4Gb ram

(#6412) labator válasza #75912448 (#6402) üzenetére


labator
csendes tag

Köszönöm a véleményeket, "'sajnos" bejött az érzésem hogy a 47"-s a megfelelő méret. Persze ez csak a fizetéskor sajnos, utólag persze megelégedéssel tölti el az embert, hogy a legjobb megoldást választotta, persze csak ha van elég cash. Mindenesetre sikerült eldöntenem: 47" lesz. Kiváncsi vagyok, hogy az eurcs. mikor tud szállitani.

(#6413) Laca0 válasza lw5500 (#6409) üzenetére


Laca0
addikt

Alkalmaztam a korábban belinkelt, ajánlott beállításokat. Kicsit hosszadalmas végigmenni minden ponton, de megéri!
A fényerő kb. 40%-on van, ha jól emlékszem, inkább sötét, mint világos, úgyhogy én emeltem rajta egy kicsit.
Úgyhogy hidd el, nem kell napszemüveg a nézéséhez! ...csak a 3Dhez! :D
Nem kell energiatakarékos mód a takarékoskodáshoz! Ha jól van beállítva, ugyanúgy alacsony a fogyasztása.
Korábban közzétettem a mérési eredményeimet. Kb 57-75W között változik a képi tartalom függvényében.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6414) labator válasza helicon (#6405) üzenetére


labator
csendes tag

Igen, határozottan az a véleményem nekem is, hogy a 200 hz alapvetően sokat javit az alapvetően is magas képminőségen 3d-ben, úgy gondolom elsősorban a saját szemének higgyen az ember. Én pedig meglehetősen kritikusan néztem ezek után a boltban....

(#6415) tibtibx válasza tibtibx (#6411) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Most nézem, hogy csak 1920*1080 a felbontása az Avataromnak.

Tversity programmal kikapcsolt transcoderrel is akad, de nem mindenhol. Úgy vettem észre, hogy csak a mozgalmasabb részeknél.

[ Szerkesztve ]

(#6416) GEO001 válasza tibtibx (#6411) üzenetére


GEO001
aktív tag

A kártyád VGA digi kimenete max. 2560x1600 felbontást tud kezelni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#6417) Con Troll válasza Laca0 (#6406) üzenetére


Con Troll
senior tag

Keresgettem oktató anyagokat és kiderült, hogy van egy magyar 3D-s film, aminek a címe: A csodálatos univerzum.

A film lelőhelye engem is érdekelne :K

(#6418) #16695808


#16695808
törölt tag

sziasztok.
van egy LG 32LD350-es tv-m, a filmlejátszás funkció bekapcsolva. nos azt szeretném megcsinálni, hogy valamiféle NAS-t (NAS adapter, stb-t?) a routerrel összekötni és mivel dlna nincs a tv-n (így csak usb-n tud filmeket fogadni) csak usb-n tudom összekötni a tv-vel.(HDMI is van ) remélem érthető. tehát ha filmet töltök a géppel egy külső (vagy bármilyen) meghajtóra akkor a tv azonnal lássa az adott tartalmat.
( a gépen linux van, de ez gondolom nem oszt nem szoroz)
ja és ami még fontos mindezt a mahinát a lehető legolcsóbban kéne megúsznom.
várom a kreatív ötleteiteket.
előre is köszi.

(#6419) huncutka1029 válasza Con Troll (#6417) üzenetére


huncutka1029
addikt

google testvér csodája:
innenletölthető
Sajna most munkahelyen vagyok, itt blokkolt a letöltés, így nem tudom ellenőrizni .
de remélem működő link.
:DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#6420) Lacinavi válasza sirarcheer (#6408) üzenetére


Lacinavi
tag

Van még több is, csak van-e értelme?

(#6421) sirarcheer válasza Lacinavi (#6420) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Hmm...
Ezt most nem értem.
Nekem a boxon amiket felajánl TV-re kötve: (emlékezetből)
570
720p
1080i
1080p (szürke mert csak HD ready a tv-m)
Nálam 1080i-re van rakva, de ha a Tied Full HD-s akkor 1080p-re állítsd.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#6422) Lacinavi válasza sirarcheer (#6421) üzenetére


Lacinavi
tag

Most vettem a konzolt és még a 1920*1080 felbontást is felkínálta de egyenlőre 1080p állítottam be.

(#6423) Con Troll válasza huncutka1029 (#6419) üzenetére


Con Troll
senior tag

Erre a lehetőségre én is rátaláltam, de sajnos nem működik. :(

(#6424) Tomix24 válasza Lacinavi (#6422) üzenetére


Tomix24
addikt

:F :W

(#6425) Sanyabá válasza huncutka1029 (#6419) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem nem jó a link,legalábbis nem lehet letölteni. :N

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6426) sirarcheer válasza Lacinavi (#6422) üzenetére


sirarcheer
senior tag

HDTV - Wikipédia cikk.

PSN: sirarcheer

(#6427) Lacinavi válasza sirarcheer (#6426) üzenetére


Lacinavi
tag

:R :R :R
Lőn megvilágosodás!

(#6428) GEO001 válasza Lacinavi (#6422) üzenetére


GEO001
aktív tag

Az 1080p, noninterlaced felbontása 1920x1080.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#6429) panyo válasza Laca0 (#6406) üzenetére


panyo
csendes tag

erre gondolsz
Szerintem ez nem 3D-s,de elméletileg le tudom szedni(ne kérdezd honnan)
Vagy az Utazás az Univerzum peremére című filmet szeretnéd? :F

(#6430) huncutka1029 válasza Sanyabá (#6425) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nos igen, az a link tényleg nem jó. :(
Van egy másik, de ez meg hitvány fizetős oldal.
Ha valaki hajlandó fizetni érte itt találja.
1.99 USd 3 napos hozzáférés.
Én fázom az ilyen oldalaktól, ahol a visa-m számát stb. kérik. :O

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#6431) Sanyabá válasza huncutka1029 (#6430) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jaja,azt én is inkább kihagyom.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6432) Laca0 válasza panyo (#6429) üzenetére


Laca0
addikt

Ez nem az, de ha megszereznéd, nagyon megköszönném!
Szerintem előrébb jutunk, de azért a 3D-s film lenne a csúcs!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6433) panyo válasza Laca0 (#6432) üzenetére


panyo
csendes tag

Utazás az Univerzum peremére megvan.
A másikat megpróbálom,ha sikerült jelentkezem.

(#6434) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok!
Kicsit dilemmázok, több kérdéskörben is ezért jól jönne egy két iránymutatás.
~2,8méterről nézném a többnyire hd filmeket, így 2-3alternatíva merült fel:
1. lg 42lv5500 - kicsi? ... inkább 47"-t?
2. lg 47lv5500 (valószínűleg ez lesz a befutó)
3. samu ue46d6000, ami drágább jóval mint a 2.
Smart nem lényeg, de az sem baj ha benne van, hisz eladhatóság szempontjából ~5év múlva lehet hogy gyorsabban elmegy. Erre is kell gondolni szerintem.
A 42" vs 47" difije ~34k, így emiatt a 47"-ra tenném a voksom, főleg hogy most 164k-ért tudna landolni a nagytévé, a 47es. :U
Jó a levezetés a 47"-ost vegyem? :F

Life is too short to stay stock!

(#6435) bigdady


bigdady
nagyúr

vki világositson már fel, mi az a nas?
Meg hogy miért van ethernet a upc digitális kábeltv boxomon?

5 év múlva eladni? Senki nem veszi meg. Te most vennél egy 5 éves tv-t ami anno 150 k volt? Én nem

[ Szerkesztve ]

(#6436) vidap válasza bigdady (#6435) üzenetére


vidap
tag

A NAS egy házi szerver!
Rádugod az otthoni routerre (nyomtatót is csatlakoztathatod igaz nem mindegyikhez)
és az otthoni összes eszközöd látja (nem kell egy állandóan üzemelő fő pc)
Kevés a fogyasztása, bárhonnan eléred az adataidat.

(#6437) zolynet válasza bigdady (#6435) üzenetére


zolynet
addikt

1. válasz gomb
2. 10éves mobiltelefont is el lehet adni :U
(amíg lószar van, veréb is lesz)

még az előző hsz-emhez:
"The LG 42LV5500 has a weak black level, like so many LGs we’ve reviewed. As a result, the contrast ratio is weak, especially when compared to similarly priced Sony and Samsungs. We can live with that, as the color performance is so damn good. Others may disagree."
Emiatt ódzkodok kicsit az lg-től, a feketéje miatt...ne tegyem? :F

Life is too short to stay stock!

(#6438) vidap válasza zolynet (#6437) üzenetére


vidap
tag

Minden tv-nek megvannak az előnyei és hátrányai!
Szerintem az Lg -nek nem sok hátránya van!
Ami van az se veszélyes, de ez csak kizárólag az én véleményem!
Hasonlítsd össze és amelyiknél több az előny vagy nagyobb érvvel rendelkezik azt válaszd!

(#6439) GeneraL_XTX válasza zolynet (#6437) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

IPS panelhez képest ez az LG az egyik amit eddig láttam, igaz nekem LW5500 van. Samsungnál nagy a panel lottó, az MVA már nem sokkal jobb feketében viszont több tulajdonságban gyengébb, mint az IPS.

PVA panel már tényleg láthatóan kontrasztosabb viszont ott a fekete mosódik el, plusz iszonyat nagy a felhősödés, és kicsi a betekintési szög.

IPS-nél is figyelni kell hogy pont középről nézd mert elég gyorsan kezd oldalról-felülről-alulról kivilágosodni a fekete. Ettől eltekintve a színek még nagyon oldalról is tökéletesek, PVA-nál már torzul és lilul.

(#6440) vidap válasza zolynet (#6437) üzenetére


vidap
tag

Ha Lg és van rá elég kes akkor 47"-es nekem 42"-es van elfért volna a 47-es is!
Csak nézésileg, helyileg nem. Így nekem nem volt választásom.
Kb. 3m-röl nézem

(#6442) berci1983


berci1983
csendes tag

Az lenne a kérdésem nekem van egy lglx6900 netcast tévém én szeretnék rá venni egy magic motion remote irányitot,müködni fog vele?köszönöm

(#6443) huncutka1029 válasza zolynet (#6437) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szerintem ne aggódj
menj el egy üzletbe, vigyél egy USB kulcsot, rajta valami filmmel, és nézd végig az összes kiszemelt tv-t. lehetőleg azonos képbeállításokkal.(normál)
De a demo filmnél is láthatod, hogy semmivel nem rosszabb a képe, kontrasztja, mint a hasonló kategóriájú készülékeké.
:K
Amikor bekapcsood az LG tv-t először, akkor úgyis felajánl egy bemutató vagy otthoni használat opciót.
Az otthoni használat már nem maximumra tolt képértékeket jelent.

Csak arra figyelj, hogy pixelhiba ne legyen, illetve néhányan jelezték hogy 3D nél a bal vagy jobb felső saroknál homályos a kép. Ha ilyen van akkor kérj másik készüléket.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#6444) huncutka1029 válasza berci1983 (#6442) üzenetére


huncutka1029
addikt

It’s notable image performance is just the start: our LG 47LX6900 in addition features cutting-edge functions and overall performance, including an integrated Freeview HD tuner that gives you access to virtually any readily available terrestrial High definition Television programs.

Likewise, this exceptional Complete LED set comes with NetCast Entertainment Access, which supplies you direct access to a interesting list of Web content material by way of it’s built-in Ethernet port or by having an optional Wireless USB dongle. Three HDMI ports enable you to connect your favourite HD units say for example a Blu-ray DVD player or video gaming system while distinctive Magic Motion handheld remote control can make interaction with the 47lx6900 flawlessly easy.

E-szerint a leírás szerint, amit itt találsz. igen, működik vele.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#6445) berci1983


berci1983
csendes tag

Nekem van egy lg6900 tévém netcastes ,ha veszek rá egy lg smart box-ot,ugyanazokat tudja majd mint egy rendes smart tévé:köszönöm

(#6446) berci1983 válasza huncutka1029 (#6444) üzenetére


berci1983
csendes tag

de nekem lg 42lx 6900 tévém van gondolom vele is müködik?köszönöm

(#6447) Cocos válasza berci1983 (#6445) üzenetére


Cocos
tag

Nem tudom,pontosan mit akarsz használni rajta, de ezért az árért már kapsz egy 3Dbluray lejátszót smart funkcióval.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6448) berci1983


berci1983
csendes tag

én csak annyit akarok,hogy van egy lg netcast tévém és azt akarom,hogy teljes net legyen rajta,már házimozim is van smart de nem teljes internet elérés van rajta,ha most én veszek egy LG SMART BOXOT akkor ezzel tudom a teljes internet elérést?arra a kis dobozra gondoltam,ja az akis doboz az lg smart box ugyanannyi az internet lehetöség mint egy rendes smart tévén?köszi

(#6449) berci1983


berci1983
csendes tag

lg magic motion remote az jo minden tévére,lg ledre gondoltam?

(#6450) huncutka1029 válasza berci1983 (#6446) üzenetére


huncutka1029
addikt

a42 Lx ugyanaz mint a 47 lx csak a kijelző mérete nagyobb
:U

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.