Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) panyo válasza vidap (#6747) üzenetére


panyo
csendes tag

Most nézem te a software verziót irtad én meg a firmware verziót frissítettem,de a tiédhez is a firmware ugyan az :Y

(#6752) Mészyke


Mészyke
csendes tag

Letöltöttem az Lg honlapról a 5.10.05-s firm-t.. pendrájvon LG mappa elkészít és bele másol a firm... a TV egyből felismerte.. frissítés... és 99%-nál megállt.... és áll már 5 perce... szerintetek??

(#6753) proly01


proly01
őstag

És miért jó ez a 05.10.05 frim?
Nem írja mi van benne vagy min változtat?

....Pr:)ly....

(#6754) handras1969 válasza Mészyke (#6752) üzenetére


handras1969
csendes tag

Nálam ugyan ez volt. Fél órát vártam, aztán kihúztam a tv-t lesz ami lesz alapon. Jó lett. Sikeresen frissített, de semmi változást nem találtam.

(#6755) PLaci58 válasza warren29 (#6748) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem tudom SSD-ről, HDD-ről megy-e a frissítés. Alapból pendrive-ot írnak.
Minden USB-s eszköznek van egy PID/VID azonosítója és a fájlrendszernek is van egy kódja.
Valamikor sokat szívtunk a PNA-knál, mert az SD kártya FAT32 fájlrendszernek az XP utáni oprendszerek más azonosítót adtak. Az is FAT32 volt, de nem az amit a frissítő szoftver keresett, így aztán nem ismerte fel és nem is frissített. Ezért lehet pl, hogy az LG nem minden oprendszert ad meg a frissítéshez.
A kulcsszó a PNA-knál az volt, hogy Win XP-vel kell megformázni az SD-t FAT32-re :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6756) vadi3


vadi3
csendes tag

Sziasztok!
A ti véleményeiteknek is köszönhetően egy LG 42LV4500 vásárlása mellett döntöttem. Főként az asztali gépemről néznék full HD filmeket HDMI-HDMI kapcsolattal. (A videokártyám egy ATI Radeon HD 5400-as sorozat, a specifikációja szerint 1.3-as HDMI csatlakozóval.)
Viszont minél többet olvasok a HDMI kábelekről, annál inkább elbizonytalanodom, hogy milyet kellene vennem. Ezért kérem a segítségeteket: Az alábbi pár megjegyzésemet ellenőrizzétek le légy szíves, hogy helyes-e, illetve ajánljatok egy optimális ár/érték arányú kábelt!

- Ha 1.3-as a videokártyám HDMI csatlakozója, akkor értelemszerűen felesleges 1.4-es kábelt vennem. Azért is, mivel az már főleg csak a 3D-s filmek átvitelére szolgál, ami nálam nem jön szóba.
- 5 m-es kábel neccesen lenne elég, ezért 10 m-eset vennék. Ha jó minőségű a kábel, akkor lényegtelen a hossz, nem fog attól gyengébb lenni a jel.
- A google segítségével ezt a boltot találtam: http://www.hdmishop.hu/HDMI-HDMI-kabelek.html
Van tapasztalatotok velük, érdemes tőlük vásárolni?
- 10 m-es kategóriában ezeket a kábeleket találtam:
http://www.hdmishop.hu/HDMI-HDMI-kabelek/HDMI-1.3-as-kabel-10m-HDMI-dugo-HDMI-dugo-aranyozott.html
http://www.hdmishop.hu/HDMI-HDMI-kabelek/HDMI-kabel-10m-HDMI-dugo-HDMI-dugo-HQ.html
(Illetve egy magasabb árkategóriájút, amiből 5 m-es a max: http://www.hdmishop.hu/HDMI-HDMI-kabelek/HDMI-kabel-5m-HDMI-dugo-HDMI-dugo-High-End.html?keyword=homecinema)

Szóval a kérdésem összefoglalva: Milyen HDMI kábelt vegyek?

Köszönettel:

vadi

[ Szerkesztve ]

(#6757) vadi3


vadi3
csendes tag

Illetve, amit még kifelejtettem az előbbi hsz-ből:
- Mi a különbség a linkelt a kábelek között?
- Szombathelyen esetleg tudtok-e ajánlani boltot, ahol ezeket normális áron meg lehet venni, értenek hozzá stb.
- Én ezt a boltot találtam itt helyben, akik árulnak HDMI kábelt is: http://www.direktdigital.eu/hu/csatlakozok/osszekoto-kabelek.html
- Van velük tapasztalatotok?
- A linkelt kábelek megfelelőek lehetnek számomra? Sajnos elég hiányos a leírás, a kép sem árul el sokat.

[ Szerkesztve ]

(#6758) Tomix24 válasza vadi3 (#6756) üzenetére


Tomix24
addikt

Olyat ami elég hosszú, hogy a két eszközt összekösse. Aranyozott nem hátrány, a korrodáció miatt. Ha régi a VGA karid, akkor elég az 1.3a de ha nincs difi, 1.4a javasolt. 1.3a is átviszi a 3D-t, kivéve a BluRay3D-t, oda kell a nagyobb sávszél. Tehát minden film megy 3D-ben simán 1.3-as is(Half Tab/SBs). Ennyi...

(#6759) Laca0 válasza panyo (#6745) üzenetére


Laca0
addikt

Panyo!

Milyen az új firmware? Tapasztaltál valamilyen változást már?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6760) Azurooandrew válasza Laca0 (#6593) üzenetére


Azurooandrew
tag

Szia Laca0,

Jóidig én is úgy tapasztaltam hogy sehol nem írtak negatívat az 42LW5590-re. Sőt jelenleg is 95 %-ban pozitívak a vélemények; ám pont itt a fórumon láttam hogy bizony volt akinek pixelhibás és felhős a tv-je. Kicsit elbizonytalanodtam, pedig a jelenlegi 211 ezres ár nekem is elfogadható lenne.

Nagyon megérett hogy lecseréljem a jelenlegi sima lcd Sony Bravia S3000 32"-et, egy nagyobb és szebb LED tv-re...bár meg kell mondjam hihetetlenül jól bánik az analóg és digitális Digikábel adásokkal, parázok is hogy az új LED a nagyobb méret és a nagyobb felbontás miatt mennyire lesz visszalépés (én 280-290 cm-ről fogom nézni a tv-t) Ugyanakkor a 1080-as filmek megjelenítésében pedig végre méltó társat kapna az AC Ryan mini.

Ha a fentiekkel kapcsolatban bárkinek van véleménye, érve vagy tapasztalata hogy kb. mire számítsak, kérem reagáljon ,) Köszönöm

A teszteket összegyűjtő oldalakon amúgy elég pozitív az eredmény:

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6761) Laca0 válasza Azurooandrew (#6760) üzenetére


Laca0
addikt

Továbbra is csak annyit tudok negatívumként említeni, hogy a 4:3-as analóg adásokat nem lehet kb arányosan kinagyítani. De a képminőség nagyon jó ezeknél az adásoknál is. 14:9-ben néztük, így nagyjából arányos volt a kép, de elég sok fekete sáv maradt 2 oldalt.
Meguntuk ezt a nézetet és vettünk egy dvb-t boxot. Most már legalább az a 6 csatorna normál méretű, amit fogni lehet vele.
Viszont így 1-el több távirányítóval kell bajlódni :(((
Tudtok esetleg egy olyan univerzális távirányítót ajánlani, amivel megy a tv fullosan, meg menne a Wayteq dvb-t box és a Thomson házimozi is?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6762) beers


beers
addikt

Sziasztok!
A 3400-asról milyen véleménnyel vagytok?
110körül lenne, egy crt-t váltana le!

M&N

(#6763) RockCNC válasza Azurooandrew (#6760) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ved meg amíg van ez a típus.
240-ért vettem a tavaly és nem bántam meg.

(#6764) GEO001 válasza RockCNC (#6763) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én is így vagyok vele. De az enyémnél nem lefelé ment az ára, 20k-val most többet kell kiperkázni ua az üzletben, mint tavaly szeptemberben. :C

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#6765) Cocos válasza Laca0 (#6761) üzenetére


Cocos
tag

A mindíg tv-s boxot vetted?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6766) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nah nagyon elbizonytalanodtam a csíkozódás témában, elmentem tehát a MédiaMarkt-ba megnézni egy másik példányt. Volt egy kiállított 55LW5590 megnyomtam az input gonbot aztán lám, ugyancsak csíkozódik.

Megnéztem utána egy 42LV5500-ast ugyancsak input gomb és ott ugyanezt már nem tapasztaltam. Megnéztem egy 579S-t is, ugyanúgy csíkos.

Szóval nyugodtan mondhatjuk hogy ez a különleges 3D panel mellékhatása, tehát nem rossz a TV. Megoldás? El kell tüntetnem az 1 méteres körzetemből olyan 2,5 méterre:D

(#6767) gulyasa


gulyasa
őstag

TV vásárlást tervezek és még mielőtt feltenném a kérdésemet, előrebocsátanám, hogy nem vagyok elkötelezve sem az LG, sem a Samu irányába - még...

Az tudom, hogy 3D tekintetében Samuknál csak a D7xxx szériától lehet full HD felbontásról beszélni, az az alattiaknál "lerontott" képfelbontással megy a 3D filmnézés...

A szóba jöhető LG típusok közül egyelőre az LW4500 és az LW5500 a két jelölt.
Ezeknél az LG-knél megy full HD felbontással a 3D?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#6768) GeneraL_XTX válasza gulyasa (#6767) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem megy FullHD-ben a 3D, de a Samsungoknál is csak a D7000 sorozattól felfelé van FullHD 3D

(#6769) gulyasa válasza GeneraL_XTX (#6768) üzenetére


gulyasa
őstag

Épp most találtam rá a válaszra máshol.
Nyilván a megjelenítési technológiából kiindulva minimum feleződik.
De legalább nem vibrál, mint a Samuknál...

Tudom, hogy csak a D7000től van full HD 3D - de ezt írtam is -, viszont az már nekem "megfizethetetlen" kategória.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#6770) Laca0 válasza Cocos (#6765) üzenetére


Laca0
addikt

Wayteq HD95CX. Beépített conax modullal.
Nem mindigtv-s konstrukcióban vettem, de így is kaptam hozzá egy 6000 ft-os kupont mindigtv extra-ra.
Valószínűleg nem fogom kihasználni, mert már van annyi műsorforrás, hogy nem győzném nézni, ha csak ezzel foglalkoznék, akkor sem! :D
A smart-os 3D-t is beállítottam kb. 1 hónapja, de azóta sem volt időm nézegetni... a filmjeim is gyűlnek, de nem sokat láttam még belőle...
Egy csomó avi filmet töröltem a hétvégén, pedig még nem is láttam... ... mert elhozta a haver mkv-ban! :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6771) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Az LG 32LV3400 és 32LV3550 közül melyiket érdemesebb venni? Lehetséges az, hogy a 3400 100Hz-es képfrissítést tud, míg a 3550 csak 50Hz-et?

Köszi!

(#6772) Cocos válasza Laca0 (#6770) üzenetére


Cocos
tag

Csak azt hittem azért vetted.Mert akkor conax modult kellett volna, és akkor nincsen plusz távirányító. Én sem nagyon nézek 3D-t, de azért mert még mindíg felhúzom magam a végére, hogy szar! :DDD
Ellenben próbálok mindent HD-ben megszerezni. :C

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6773) Laca0 válasza Cocos (#6772) üzenetére


Laca0
addikt

Azért nem a tv-be vettem conax modult, mert elég jó kábeltv-m van, digitális hábéóval :)
Mivel a tv-ben csak 1 antenna csatlakozó van, megoldhatatlan a 2 antennaforrás használata. Amúgy sem tud két programlistát kezelni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6774) vidap válasza Laca0 (#6773) üzenetére


vidap
tag

Tud két programlistát kezelni! (antenna+kábeltv)
Nekem is így van!

(#6775) Bogyó bá' válasza x64 (#6771) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 32LV3400 sem 100Hz-es, sajnos. Nekünk az van, azt kapta a család karácsonyra.
Nem túl szépek a színei, ha picit is oldalról nézed. Pedig állítólag IPS-panelt tartalmaz.

Samsung UE32D5000-et szerettünk volna (sokkal több csatlakozó, LAN, szebbek a színei, viszont az meg egy kicsit felhősödik) de elfogyott (vidéki kisváros), így lett az LG. Árban az is pont 100k lett volna...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6776) edeleny válasza vidap (#6774) üzenetére


edeleny
őstag

És ezt hogy csináltad? Mert ha kábelről antennára váltok töröl mindent!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6777) Cocos válasza Laca0 (#6773) üzenetére


Cocos
tag

Vágom! :DDD

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6778) hallgatag_v válasza Hami33 (#6660) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

Sziasztok,

Letöltöttem az Lg remote- ot, de nem működik.
LW659S-em van, a támogatott listában az LW659* szerepel, gondolom, nem ez lehet a gond.
A hálózati konfig: "T" VDSL router, ennek WLANjára csatlakozik az iPhone.
a "T" router egyik LAN portjára csatlakozik egy switchen keresztül a TV.
WLAN-on csatlakozó laptop látja a TV-t.

Az iPhone-on elindítom az LG remote-ot, keresi a TV-t, de nem találja. Tud valaki segíteni?

kösz

(#6779) Sanyabá válasza vidap (#6774) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ez a megoldás engemet is érdekelne! Mivel ezt már tavaly kitárgyaltuk,és nem működött sokónknak.
Ne légy szerény,okosíts fel bennünket! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6780) Bernyó84 válasza GeneraL_XTX (#6766) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Szerintem ne aggódj. Én is észreveszem néha azokat a csíkokat. Nem hiszem ,hogy hiba lenne... Szerintem másoknál is van ilyen jelenség, csak nem veszik észre. Esetleg nem gondolják, hogy azokról a csíkokról beszélsz.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#6781) Laca0 válasza vidap (#6774) üzenetére


Laca0
addikt

Csak ismételni tudom a korábbi hozzászólásokat: Na erre kíváncsi vagyok én is!

A Samsung tv-k tudnak ilyet, a családban 2 is van, de az LG nem. Törli az összes programot, amikor amikor antennaforrást váltok.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6782) vidap válasza edeleny (#6776) üzenetére


vidap
tag

Sziasztok!
Edelény, Laca, Sanyabá

Egyszerű!
Veszel egy "T" antennaelosztót és rádugod a kábelt és az antennát egyszerre!
Csatornakeresés (antennás és nem kábeles)
Megtalálta nekem az összes kábeles csatornát+a Hd adásokat (mindig tv).
A hd ill. digitális adásokat át lehet helyezni másik csatornára így késöbb nem akadnak össze! (különben 2-3 1-es csatorna 2-3 2-es csatorna lesz) analóg, digitális és rádió.
Nálam gyenge a vétel (mindig tv) ezért a többit utólag kézi kereséssel kerestem meg.
Megtalálta azokat is amelyikek kódoltak! (már csak egy kódkártya kellene)
Ha valakinél jó a vétel akkor lehet elég a tv-n beállítani az erősítőt és az antennán kikapcsolni és maradhat a kábellel együtt!
Ha nem elég erős a vétel, akkor kell az antenna erősítője, viszont akkor nem lehet együt bedugva a tv-be a kábel és az antenna, mert összeakad! (zavarja nagyon egymást)
Nekem csak a F1 miatt kellett a HD M1!
Így most 60-as catornánál vannak a rádiók, 70-től a Hd adások így nem zavarja a többi kábelest!

Viszot ezek után csak a frissítés vagy a kézi beállítás lehetséges mert különben egy autómata keresés után elveszít mindent!

Remélem tudtam segíteni! Ha valami nem megy írjatok.

A UPC csak a saját médiaboxxával hajlandó adni a HD adást (+2050Ft/hó a médiabox)
+ 2000Ft a digitális adás.
Hát 4000Ft-al többet havonta nem fizetek nekik az biztos!
A filmeket tudom netről HD-ban nézni most már a F1-et is, a híradó meg jó analógban is!
Basszus 4 év alatt kifizetném a UPC-nek a tv árát!
Ennyit nem ért volna meg a F1!

(#6783) vidap válasza vidap (#6782) üzenetére


vidap
tag

A bemeneti listában most antenna van nekem, ha a kábel van rádugva akkor is!

(#6784) vidap válasza vidap (#6783) üzenetére


vidap
tag

Ha jól tudom az LG LW650s tévékben 2 Db antennabemenetel van.
Nem csak a Samuk tudják.

(#6785) Laca0 válasza vidap (#6782) üzenetére


Laca0
addikt

Nálam nem működött a közösítés, mert a kábeltv-n ugyanazokon a frekvenciákon vannak csatornák, mint amin a földi digitális sugároz.
Így a zavarás miatt digitális csatornát egyáltalán nem talált és az analóg kábelesen is csak hangyásan jöttek be.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6786) Bernyó84 válasza vidap (#6782) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Nekem UPC előfizetésem van (Bronz csomag), amiben nincs HD adás... Viszont van egy 42LW5500-as TV-m. Itt is meg lehet csinálni, hogy kábel és antenna is rá legyen csatlakoztatva? Ha nincs mindigTV-m, akkor is tudom fogni antennával a M1-et HD-ben? M1 HD nekem is csak az F1 miatt kellene...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#6787) klevi1967


klevi1967
tag

Nekem LW650S-em van, két antenna bemenettel. Az egyik a műholdas, a másik a földi sugárzású adások vételére alkalmas. Szerintem ki kell húzni a kábel-tv-t, majd a beállításokban hozzáadni egy új csatornát, kézileg. De passz, megnézem. Amúgy meg a bizonyos két frekvenciát (amin jön a mindigtv) ki kell vágni a kábeltv-ből (frekvenciaszűrővel), majd közösíteni kell az antennás vétellel. Ez után kell rákeresni a teljes csatorna-rendszerre. Próba szerencse. Üdv! :F

[ Szerkesztve ]

(#6788) x64 válasza Bogyó bá' (#6775) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6789) x64


x64
aktív tag

A korábbi kérdésemet újragondolva: :)

32"-os LED TV-t szeretnék venni, 100k körül.
Ami fontos:
- szép színek
- jó látószög
- lehetőleg alacsony fogyasztás

Ami nem érdekes:
- bemenetek száma (1 HDMI elég)
- médialejátszási képességek

Bestbuy tippek?

Köszi!

(#6790) vidap válasza Laca0 (#6785) üzenetére


vidap
tag

Ha nem lesz rajta mindkét bemenet egyszerre nem lesz hangyás az analóg!

(#6791) vidap válasza Bernyó84 (#6786) üzenetére


vidap
tag

Igen!
Nekem is ilyen tv-m van.
Kell egy digitális antenna, beltéri vagy kültéri a vételtől függ.
Ha rámész a mindigtv honlapjára, cím szerint kiadja milyen nálad a vétel.
A 7 ingyenes adáshoz nem kell semmi neked, a tv tudja.
Nálam elvileg tetőantenna kellene, de jó szobaantennával (erősítős)

(#6792) edeleny válasza vidap (#6782) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm a kimerítő választ.
Sajnos nem 100%-os a dolog.

Kábel tévén jönnek analóg adások, és papíron set-boxal digitálisok is.
Nos nekem is az F1 miatt kell az M1 HD.

Szóval a kábeles digitális adások eléggé instabilak nem TV vevőre vannak hangolva, így vagy vannak vagy nincsenek.
Ha antennán kerestetem végig, akkor megtalálja a Mindig TV digitálisait, és az analóg kábeleket!
Viszont a kábeles digitálisból semmit.
Amíg kábeles M1 HD van addig nem erőltetem az antennát.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#6793) PLaci58 válasza vidap (#6782) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem nem érted a problémát.
Az LG külön kezeli az "antenna" és a "kábel" üzemmódot. Ha átvált az ember, akkor törli az addigi csatornalistát.
Az "antenna" módban lehet fogni az analóg csatornákat és a DVB-T adókat,
"kábel" módban pedig szintén az analóg csatornákat és a DVB-C csatornákat.
Az üzemmód váltás vezérli a tunert T vagy C módba. A samsungok le tudnak keresteni mindent egyszerre (analóg, DVB-T, DVB-C), az LG nem.
Te kábelről csak az analóg csatornákat veszed, ezért nálad mindegy, hogy melyik módban keresteted le. Ha viszont a DVB-T (mindig TV)-t is fogni akarod, akkor csak antenna módban működik a dolog. Más szolgáltató kábelén van digitális csatorna is, pl. Digi, UPC.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#6794) vidap válasza PLaci58 (#6793) üzenetére


vidap
tag

De én értelek téged.
Az LG LW 650s szerintem tudja hisz két bemenetele van!
DVB-S és DVB-C
Igaz csak a parabolát és a kábelt tudja egyszerre kezelni az antennát az se.
Ezt egy kicsit elbénázták az LG-sek!

(#6795) Cocos válasza Bernyó84 (#6786) üzenetére


Cocos
tag

Akkor valszeg van set.boxod.Az meg scart-al van csatlakoztatva.Az jön az egyik bemeneti csatlakozón, a tető (szoba) antenna, meg a tv. antenna bemenetére.Ha a box nincs kapcsolva, akkor az alap ingyen foghatók jönnek be.Ha pluszba beteszel egy konax olvasót+kártyát akkor a teljes mindíg tv-t foghatod.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#6796) Laca0 válasza vidap (#6794) üzenetére


Laca0
addikt

Milyen kábeltv csomagod van?

Kábeltv vs. Légi digitális (DVB-T) összefoglaló:
Az LG tv-k nem tudják ezt a 2 antennaforrást egyszerre kezelni.
Kábeltv és légi antenna közösítése csak abban az esetben megoldás, ha a kábeltv-s csatornák frekvenciái nem ütköznek a légi digitális frekvenciáival. "Antenna" forrásra kell állítani a tv-t, így behozza a légi digitális (DVB-T) és analóg, valamint a kábeles analóg adásokat. Ebben az esetben viszont le kell mondani a kábeles digitálisról, ugyanis DVB-C-t nem kezel antenna üzemmódban!

Pl. hozzám Tokaj van közel, amely 810 és 850 MHz-en sugározza a DVB-T adást. Ezekre a frekvenciákra a helyi kábeltv szolgáltató 4 jó csatornát zsúfolt be, így zavarják egymást az adások. A digitális adás rendkívül érzékeny a zajokra. Ha pl. a legkisebb csomagom lenne, akkor ezek a frekik szabadok lennének, jöhetne a közösítés.
Akkor is ott lenne még a probléma, hogy le kellene mondanom az HBO-ról, ami DVB-C-n jön.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6797) Sanyabá válasza vidap (#6794) üzenetére


Sanyabá
senior tag

LW 579 S-em van, akkor ahogy mondtad ez ugye kezeli műhold bemenetet is,akkor elvileg külön tudja kezelni az analóg és a digitális jelet is?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6798) vidap válasza Sanyabá (#6797) üzenetére


vidap
tag

Nem a digitális és analógot kezeli külön hanem a műhold és kábelt!
Ha a kábel analóg és a műhold digitális akkor igen, elvileg.
A tiednél is 2 db antennabemenetel van? mert különben nem

(#6799) vidap válasza Laca0 (#6796) üzenetére


vidap
tag

Ezt mondom én is!
Én a kábeles analóg mellé használom az antennás digitálisat ill Hd-t!

(#6800) Flashget


Flashget
félisten

de jó..nekem meg digikábel van :DDD

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.