Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Tulajdonosa lettem egy ilyen tv-nek: LG 42LA620S

Tegnap érkezett meg és a 220volt.hu-ról rendeltem. Rendelést követő napon már nálam volt ingyenes szállítással,pedig vidéken lakom.

Első benyomások:

-könnyű összeszerelés

-szép forma

-tetszik a talpa

-műholdas Digivel használjuk,és már az előző, 5 éves,újonnan is alsókategóriás LG32LF2510-en is valamiért gyönyörű kép volt,éles és szép,de ezen meg valami álom. Már sokan megjegyezték,hogy nálunk milyen frankó a tv-adás,és az ismerősökéhez viszonyítva is kiemelkedő,néhol már-már HD minőségnek is beillik.
Szóval ezen a tv-n meg aztán überkirály minden. :C

-a gyári képkalibrálást használtam,kiegészítve egyéb beállításokkal

-A 3D-je gyönyörű,a színek,a hatás és jól látható kicsit oldalról is. Nálam abszolút előnyben van a passzív 3D az egyszerű mivolta miatt :szemüveget ingyen kaptam hozzá,nem kell tölteni,kényelmesebb mint az aktív.

Azt írják,hogy a passzív 3D a felbontást egy 3D full HD film esetén leveszi kisebbre. Viszont azt is olvastam,hogy így összességében több részletet érzékel a szem a 3D miatt,mint a sima FHD-ban,ahol alapból több részlet van,és gyakorlatilag így kiegyenlítődik a kettő.

-a Smart része egyszerű,hamar regisztráltam is,okostelóra telepítettem a LG Remote appot,azt is regisztráltam,kitűnően működik wifin keresztül.

-a DLNA,Miracast,Wifi Direct ás Smart Share szuperül és egyszerűen működik LG Nexus 4-el és a PC-vel is

-magán a TV-n jól lehet netezni,sebessége bőven megfelel,van olyan gyors,mint az átlag okostelók

-az appokat is jól lehet használni,akár programokról,akár játékokról van szó

-a tv hangja SMART Hang beállítással meglepően jól szól,még egy kis mélyet is produkál :D

-a Magic Remote-nak nem érzem hiányát,főleg mert az LG Remote appal a telóm az egér és a billentyűzet is,és hangot,csatornát is tudok váltani a böngészésről nem is beszélve

1 nap után ennyi röviden.

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#36352) tisti1965 válasza Mr.Rain (#36351) üzenetére


tisti1965
aktív tag

köszi az összefoglalást

32LA620S vásárlás előtt állok,az összehasonlítás szerint [link],csak méretben tér el a tiédtől

nagyon remélem nekem is ennyire fog tetszeni :DD

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#36353) berbatov2 válasza Mr.Rain (#36351) üzenetére


berbatov2
senior tag

Kaon beltérivel használod?

(#36354) krisznagy


krisznagy
tag

Sziasztok,

szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Lenne lehetőségem nagyobb tv-re cserélni a mostanit...kérdés megéri-e a cserét? Ráfizetnem nem kell! :R

A mostani tv-m: Samsung 50" F6670

ami(k) szóba jöhetnek:
-LG 55LA6608

vagy
-Samsung 55F6500

a válaszokat előre is köszönöm :R

(#36355) mivamma válasza krisznagy (#36354) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!
Ez egy LG fórum, tehát szerinted mit vegyél helyette? ;]
És most komolyan, a samsung-ot nem ismerem, de a 660-as az egy remek tv!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#36356) MR!! válasza Gicz (#36347) üzenetére


MR!!
aktív tag

Igazad van csak sajna nincs idei évi plazmám :DDD

Annyi észrevétel még a TV-vel (42LA620S) kapcsolatban, hogy EPC3925 modemmel a wifit dobálja. Youtube alkalmazásban vagy inkább gyári böngészőjében videót nézve, megakad-megáll.

Nálam a Dlink-es routerrel nem jelentkezett. (DI524).

miszter

(#36357) MR!!


MR!!
aktív tag

Signal

Nálam még a konyhában is simán vitte a 3D-s filmeket, full hd videókat is. (Pedig a 60 Mb helyett már csak 7.86 Mb volt a wifin - teló ugyanitt: 6.5 Mb (Ace2) , 6.1 Mb (Xperia S) )

TV-k szemből:

[ Szerkesztve ]

miszter

(#36358) DQ


DQ
tag

LS570S-es tv-vel él továbbra is az a gond, hogy áramszünet után, amikor újra van delej, a tv magától bekacsol. A gyári távval nem érhető el a hotel mód, amiben ez az opció (egyes lg-k esetén) állítható.
Mivel többen említettétek, hogy régebbi modellek távjával is célszerű próbálkozni, 4-5 távval is kipróbáltam: hotel mód nem érhető el.
Ma kölcsönkértem egy szerviz távot, ezzel azonnal be lehet lépni a szerviz menübe - ahol viszont nincs hotel mód, míg a szervizben lévő tv-n ott volt ez a menüpont.
Szóval lehetséges, hogy a LS570-ben nincs hotel mód?
A megoldás az, hogy ha elmegyek itthonról, akkor nyomjam ki a hosszabbítót, ha nem akarom az üres lakásban a tv-t működtetni? (az lg hungary majdnem ezt javasolta megoldásként...)

(#36359) krisznagy válasza mivamma (#36355) üzenetére


krisznagy
tag

Nem feltétlen elfogult válaszokat várok...inkább az érdekel hogy megéri-e váltanom vagy sem :R Oké, hogy jó tv meg minden és tudom LG fórumra írtam, de ezt a kérdést feltettem a Samsung fórumra is...mivel 2 gyártói típust találtam jó áron...így nem tudom melyikre cseréljem....várom a válaszokat :R

(#36360) OldMike válasza krisznagy (#36359) üzenetére


OldMike
őstag

Nem tudom honnan írsz, de az LG6608 nem Magyarországra gyártott típus, ez okozhat gondot a SMART használatában.

42LM660S

(#36361) krisznagy válasza OldMike (#36360) üzenetére


krisznagy
tag

Somogy megye :)) Egyenlőre puhatolózom csak :) :R

(#36362) huncutka1029


huncutka1029
addikt

akit érdekel, az LG kijött egy hang lappal, amit tv aléá is betehetsz, 4.1 hanggal, állítólag jó kompromisszum, tv hangszóró kiváltásra.
itt a terméklapja

Banyek, mondjuk most nézem, 100.000 Magyar forint az ára :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#36363) Zirowe válasza huncutka1029 (#36362) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Több, mint egy hónapja tesztelték már ph-n.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36364) OldMike válasza krisznagy (#36361) üzenetére


OldMike
őstag

A hivatalosan Mo-n forgalmazott készülék típusa LG LA660S.

42LM660S

(#36365) #16729600 válasza krisznagy (#36359) üzenetére


#16729600
törölt tag

A samu f6500 tól felfelé jobb 2D ben,az LG sokkal kényelmesebb és kevésbé fárasztó 3D t ad.A képátló meg olyan mint röfös kolbász, minél hosszabb annál jobb :) Nekem "55 után már szinte nézhetetlen egérmozi egy "42 es is.

[ Szerkesztve ]

(#36366) krisznagy válasza #16729600 (#36365) üzenetére


krisznagy
tag

Köszi, térhatásban melyik 3D mélyebb...? :) Te mit tapasztaltál? LG vs Samsung

[ Szerkesztve ]

(#36367) sixpak válasza krisznagy (#36366) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi. Szerintem az a műsorforrástól függ, nem a tévétől.
Amelyiket úgy csinálják meg...mondjuk a mélység elég fasza néha, filmtől függően, a "kijövős" dolgok engem annyira nem hatnak meg.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36368) krisznagy válasza sixpak (#36367) üzenetére


krisznagy
tag

Tervbe van egy BD lejátszó is, így 50gb film nézés lesz a fő irányvonal...ezért is kérdeztem hogy váltsak-e, ha igen melyikre :)

(#36369) sixpak válasza krisznagy (#36368) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én váltanék a méret miatt...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36370) PeliScan


PeliScan
addikt

Urak, köszönöm az eddigieket, tegnap vettem egy 42LN570S-t.

120e volt, 18e-vel olcsóbb mint a -számomra- nagy rivális 620, egyelőre tetszik nagyon TV.

Egy dolog viszont nem sikerül: a WiDi-t belőni, azaz a laptopom képét áttolni a tévére, kábel nélkül. A gyári specifikáció szerint van a tévében WiDi, annak ellenére, hogy WiFi nincs. Ez lehetséges?

A Settingsben, ha be szeretném kapcsolni a WiDi-t, ezt írja ki. "Wireless network is not available." Ami oké, WiFi nincs benne, de WiDi van...

Aztán ha az inputot állítgatom a távirányítón, akkor eljutok ide, tehát látja az azonos routerhez csatlakozó laptopom (ASUS) amikor rákattintok, el is sötétül a TV kép, a laptopon pedig lecsökken a felbontás 1280x800 körülre (ami érdekes, mert a TV és a laptop is pont FullHD natívan). Képet nem sikerült átvarázsolnom oda.

Tudtok ebben segíteni?

Nagyon köszönöm!

(#36371) makoss


makoss
addikt

Tudna valaki segíteni abban, hogy miként tudnám az m2ts fájlból elővarázsolni a magyar hangsávot?
Power Iso-val lett kibontva az m2ts videó BD25-ből
UTP kábelen Serviio-val küldeném át LG 42 LA 620S tévére, de eddig még nem jártam sikerrel :(
Valami ötlet?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36372) dr.bubo válasza makoss (#36371) üzenetére


dr.bubo
őstag

Csak az eredeti (elsődleges hangot játssza le), mást nem tudsz választani, hisz nincs menü.
Valami progival a BD25-öt kéne átkonvertálni, hogy a magyar legyen az elsődleges hangsáv.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36373) LucasGrant válasza PeliScan (#36370) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Igen tudja a WiDi-t, viszont ahhoz kell a WiFi stick, mivel ez egy direct kapcsolat, és ez AP nélkül működik. Illetve kábelesen is megtudod oldani, ott kifogja streamelni (ott megtalállod az input listbe), de ott elvileg 720p lesz a támogatott, directbe menne az 1080p is.
Direct kapcsolat esetén párosító jelszót kéne beírni.

(#36374) Mr.Rain válasza berbatov2 (#36353) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Sajnos fogalmam sincs. :P

tisti1965: Tényleg meg vagyok vele elégedve,ennyi pénzért az összképet tekintve szerintem nagyon jó választás.

Egyetlen gondom lenne vele,a felhősödés. Úgy olvastam,hogy ebbe ugye a direct led van,ami jóval kevésbé,vagy nem hajlamos a felhősödésre,viszont az enyémen van. A jobb felső sarokban erősebben és nagyobb foltban,de van még a többi oldalon is,de kisebb. Igazából csak fekete képernyőnél látni,ha bármi más van a képen nem nagyon látni belőle semmit.

Olvastam,másnak is volt felhő a direct leden,volt aki visszavitte,aztán kihozott egy ugyanolyat. :)

NOs,ezt a felhősödást sikeresen eltűntettem némi fényerő,kontraszt és háttérvilágítás variálással. Most már nuku felhő. :)

"Nincs megállás"

(#36375) Tamás34 válasza Mr.Rain (#36374) üzenetére


Tamás34
senior tag

Szia! Nekem is ez a típus van és felhős! LG-vel kapcsolatba léptem ez miatt, várom a fejleményeket, képeket is ma küldtem nekik! Smart share menüben ha a videók mappára rányomsz akkor ott lehet látni a legjobban!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36376) makoss válasza dr.bubo (#36372) üzenetére


makoss
addikt

És azt hogyan kell?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36377) shteer válasza huncutka1029 (#36362) üzenetére


shteer
titán

vicc ez a sundplate

..szerintem jónak tűnik

(#36378) Mr.Rain válasza Tamás34 (#36375) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Ott fehér a háttér és semennyi felhőt sem látni.

De már a fekete háttérnél sem látni, mert frankón belőttem a képernyőt, szóval most tiszta.

"Nincs megállás"

(#36379) vzozo válasza vzozo (#35760) üzenetére


vzozo
senior tag

Follow-up: Szoftverfrissítés után újra végeztem egy automata scant, és most vagy én voltam vak a múltkorinál, vagy a frissítéssel jött be a feature, de volt egy olyan opció, amellyel kiszűrhettem a kódolt csatornákat. Közben látom huncutka1029 is írt erről. Pipa.:)

(#36380) farkas-j válasza vzozo (#36379) üzenetére


farkas-j
őstag

A 4 kedvenc csatornabeállítással, mindenki kedvére szűrheti a csatornákat. Én pl. az egyik kedvencnél úgy állítottam be, hogy azok az adók amik jönnek full HD-ban, (23 db) azok ne legyenek a listában SD-ben.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#36381) berbatov2 válasza Mr.Rain (#36374) üzenetére


berbatov2
senior tag

A Kaon a diginek a HD képes beltérije. Ha az elmúlt egy évben nem cseréltél akkor valószínűleg még valamelyik régi lehet.
Érdemes kicseréltetni +300 Ft havi költséged lenne.

(#36382) Mr.Rain válasza berbatov2 (#36381) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

De hüle vagyok. Én valamiért a tányérra gondoltam,mikor kérdezted.... :D

Szóval nem,nem HD beltéri van,épp ma fogom megrendelni. Igen,300 HUF havonta és 4000 a beszerelés.

Elvileg az SD adásoknak is még szebbnek kellene lennie a HDMI kábel miatt,nem? Vagy ez tévhit?

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#36383) Woodslave válasza Tamás34 (#36375) üzenetére


Woodslave
nagyúr

számolj majd be kíváncsi vagyok :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36384) berbatov2 válasza Mr.Rain (#36382) üzenetére


berbatov2
senior tag

Az sd-k is jok kiveve a duna es az eurospor2, azok sajna hulladekok.

(#36385) SteveL


SteveL
aktív tag

Egy-két hónap múlva én is veszek egy 42LA620S-t. Veszek majd Magic Motion távirányítót is. Megerősítitek, hogy az AN-MR400-as (fekete) távirányítóhoz adnak USB dongle-t is? Csak mert a webshopok (ahol még kapható) csomagleírásaiban sehol nem írják hogy van benne, vagy nincs... Vett már ilyet valaki?

(#36386) LucasGrant válasza SteveL (#36385) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Igen abban van biztosan, dongle is.

(#36387) demonlaci válasza SteveL (#36385) üzenetére


demonlaci
tag

Van benne, nekem is olyan van az la620s-hez, az Auchanban vettem.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#36388) ogi88


ogi88
tag

Sziasztok!
LG passziv 3d nél melyik ad szebb képet a függöleges vagy a vizszintes elrendezésü 3d film? Vagy nincs különbség köztük.

(#36389) sixpak válasza ogi88 (#36388) üzenetére


sixpak
nagyúr

A Half OU jobb elvileg. Vagyis a vízszintes, egymás alatti elrendezés.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36390) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A nyaralóban nyáron nincs net, ellenben néha jól jönne a miracast.
Kipróbáltam úgy, hogy a tv egyáltalán nincs netre kapcsolódva és a tablet a tv soft ap-ján keresztül van egy hálózaton, ám ilyenkor a miracast opció kiszürkül, nem elérhető, a tablet se listázza a tv-t.
Hogy lehetne ezt vajon megoldani?
Külső stick nem megoldás, próbáltam, nem az igazi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36391) SteveL


SteveL
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.

(#36392) LucasGrant válasza Zirowe (#36390) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

WiFi Directen keresztül is működik, a Miracast, szóval nem kell hozzá feltétlen AP.

(#36393) Zirowe válasza LucasGrant (#36392) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, így megy. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36394) Warter válasza Zirowe (#36390) üzenetére


Warter
őstag

A helyedben kipróbálnám egy wifi routeren keresztül. Tv-t felcsatlakoztatnám kábellel, a tablet meg wifivel.

(#36395) Zirowe válasza Warter (#36394) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azzal a működéssel nincsen gond, de mint írtam a nyaralóban nincsen net és ezért nem vinnék le routert.

De szerencsére wifi direct-el megy rendesen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36396) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

az lenne a kérdésem hogy ha a programhely rendezésnél egy pár csatornát berakok kedvencnek mondjuk az A listába akkor hogy tudom csak ezeket nézni? lehet láma vagyok de nem jövök rá...nekem a kapcsolón nincs fav gomb. a segítőknek előre is köszönet. a tv 690S

(#36397) LucasGrant válasza baandii (#36396) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Leggyorsabban úgy éred el, hogy a magic kurzorát odaviszed a bal alsó sarokba megnyitod az alsó launchbart és ott a Pr. lista. amin belül kiválasztod a kedvenc csoportokat.

(#36398) baandii válasza LucasGrant (#36397) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a segítséget, így már oké :R

(#36399) baandii


baandii
senior tag

lenne még egy kérdésem a hozzá értőkhöz...mért van az ha külső usb-s hdd-t rádugok a tv-re 1080p filmet lejátszani akkor a film megakad/szaggat?? :F elég idegesítő!

(#36400) LucasGrant válasza baandii (#36399) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

2.5" HDD ? 1.2A USB porttal is ezt csinálja ? Van hozzá kötve USB hosszabbító kábel ?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.