Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) MrChris


MrChris
nagyúr

690s tv-t kábell ruteren pcvel összekötve nagyobb lesz a sebesség mint ami most wifin 1.5Mbájt? Állandóan megakad és töltöget, ha a pc-ről olvastatom a filmet wifin keresztül.

(#35852) khorvat válasza MrChris (#35851) üzenetére


khorvat
senior tag

Milyen router ez pontosan? 1,5MB nagyon kevésnek hangzik, de általánosságban elmondható a kábeles összeköttetés mindig a legjobb a wifi legjobb esetben is csak tetszőlegesen megközelíti!

(#35853) MrChris válasza khorvat (#35852) üzenetére


MrChris
nagyúr

SMCWBR14S-N4 sajnos nem nagyon értek hozzá, többet is ki lehet hozni belőle? Jó lenne! 150Mbit/s az 16 megabájt/s elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#35854) OldAkita válasza MrChris (#35853) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Lg ügyfélszolgálata, ha jól emlékszem 2.5 MByte/s sebességet garantál, de azt is kábelen.

(#35855) khorvat válasza MrChris (#35853) üzenetére


khorvat
senior tag

Nekem erre egy jó ötletem van: router csere! Az a vas elég régi modell nem nagyon fogja bírni a tempót szerintem, max próbáld ki vezetékkel, de az is jó eséllyel kevés lesz.

(#35856) boto13 válasza huncutka1029 (#35850) üzenetére


boto13
csendes tag

hol találom meg a helytelen csatornákat? vidanet oldalán nem találtam semmit sem.

(#35857) plaszy válasza boto13 (#35846) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Esetleg az országot állítsd át. Nekem a Német, Lengyel, Finn-t mondták, hogy lehet ezek között fogja megtalálni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35858) huncutka1029 válasza boto13 (#35856) üzenetére


huncutka1029
addikt

beállítások---> csatornakeresés--->antenna tipusa (kábeles legyen ne légi)-->teljes keresés---> egyéb szolgáltató---> csak digitális hangolás, itt kell legyen egy olyan opció, hogy helytelen csatornák kihagyása
az ne legyen bejelölve, és az automatikus csatornarendezés---->keresés
Így meg kell találnia a digitális csatornákat, akkor is ha kódoltak.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#35859) MrChris válasza khorvat (#35855) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jesszus, így szalad az idő? Olyan mintha nemrég vettem volna. Igaz nem is volt drága. Közvetlen kábelen se lenne gyorsabb? Ez osztja a netet és egy emelettel feljebb van a TV és a PC, ha vennék valamit az lenne az emeleten kábeles kapcsolatokkal és összekötve kábellel a netes ruterrel. Milyet vegyek az emeletre?

(#35860) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Érdeklődnék, hogy UTP kábelen keresztül nézve Serviio programmal lejátszható 620S tévén a FullHD ISO ?
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35861) sznoopy1977 válasza Martino89 (#35833) üzenetére


sznoopy1977
tag

Nekem 660-as van, a SMART betöltésekor látszik némileg "felhő" TV-n, filmen soha nem vettem még észre, pedig nagyon kritikus a szemem.

(#35862) khorvat válasza MrChris (#35859) üzenetére


khorvat
senior tag

Mekkora netet kell a routernek szétosztania?
"Milyen routert vegyek?" topik lesz ahol erre a legjobb válaszokat megkaphatod!

(#35863) MrChris válasza khorvat (#35862) üzenetére


MrChris
nagyúr

köszi, akko megyek ezzel oda. Annyit tudok, hogy 700kb/s-al tölt le. Van esetleg az LG nek inkompatibilitása valamelyik ruterrel? Amilyen szerencsém van. A vidkarim hdmi jelét nem veszi, míg a PC meg látja. Semmi nem segített rajta.

(#35864) OldMike válasza makoss (#35860) üzenetére


OldMike
őstag

Az ISO lejátszásához médialejátszó eszköz kell, a tévé lejátszója nem tudja, márpedig a DLNA megosztása esetén tulajdonképpen az a lejátszó eszköz.

42LM660S

(#35865) makoss válasza OldMike (#35864) üzenetére


makoss
addikt

Jó de akkor 25-30GB-os BD25 vagy BD50-es filmeket UTP-n keresztül hogyan játszhatok le?
Mondták itt páran, hogy UTP-n keresztül nagy méretű FullHD-s filmeket is visz a 620S, vagy akkor azok milyen formátumúak lehettek?
Van médialejátszóm, csak azzal megy?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35866) shteer válasza makoss (#35865) üzenetére


shteer
titán

Az ISO-t kibontva

..szerintem jónak tűnik

(#35867) makoss válasza shteer (#35866) üzenetére


makoss
addikt

És azt hogyan?
Eddig csak 17, max 19GB-os mkv-t játszottam le

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35868) Shingen


Shingen
addikt

Üdv

Tudnátok segíteni nekem abban, hogy van egy LG 37LF2510 TV-m és megbuheráltam ezt a sercice usb portban a lejátszást, amit a szervíz menübe kell.
Van a családban egy újabb Lg tv ami gyárilag tudja kezelni a filmeket, és azon a TV-n a menübe le lehet választani az udb, úgy mint a számítógépeknél.
Ki is írja, hogy usb leválasztva.

Mivel a LF2510 tv ilyen nem találtam, lehet hogy nincs is?
Nem akarom sem a Tv, sem a pendrive-ot elrontani, így most mikor kikapcsolom a Tv akkor húzom ki a pendrive-ot.

Tudtok erre megoldást?

Köszi

風林火山

(#35869) kaktuszka01


kaktuszka01
csendes tag

hellooo
Van valakinek LN575S -hez jó kis képbeállítása lépésről lépésre.?

(#35870) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Megjött a 32LA620S TV-m. :C

Mérete: Kicsi! :D (De ahonnan én nézem, pont megfelelő.)
Desingja: Nekem tetszik, kellemes ez a szálcsiszolt, sötétszürke hatás, és a talp része is korrekt lett.
Képernyője: Furcsa a teljes tükör-jelleg, de megszokható. (A port vonzza, mint a nyavaja.)
Hangja: Hááát...20-as erősségnél már érezhető némi torzítás, de nem érdekel, mert úgy is optikai 5.1-es, erősítős rendszer van rákötve, szóval külső hangszóróval használom. (Ha már van, had dübörögjön a ház.)
Képe: Digitális TV-adást használok, kártyával. Talán a LED-es megvilágításnak köszönhetően - meg talán a kisebb méretnek - sokkal élesebbek a sima adások is, mint a kinti 42"-es, más márkájú, 3 éves TV-n nézve, pedig ott is ugyanaz a Digitális adás megy, ugyanúgy kártyáról. A HD adások (TV2 HD, Sport 1 HD, HBO HD, stb.) nagyon jó minőségűek, teljes a "mozi-élmény". Gyors mozgású, tenisz vagy focis adást nem néztem még folyamatosan, csak pár pillanatig, amíg az adásokat megkereste a TV, de remekül látszódott a laszti. :)
3D: Erről még nem tudok nyilatkozni, mert nincsen rendes 3D-s filmem egyelőre.
Internet: Sima távvezérlővel nehézkes a kezelése. (Index. hu-n böngészgettem kicsit vele, tűrhető sebességgel vitte a lapokat. Csodát nem is vártam.) Külső eszközt - bill. vagy egér - nem vettem hozzá, nem is fogok, nem netezésre használom, arra ott a jó kis PC-m.
Smart: A SmartShare programot feltettem PC-re, a BD-Rip filmeket szépen viszi WIFI-n keresztül, pörgetni is lehet vele a PC-ről, akadásmentesen. A FULL HD-s .mkv-k nem tetszenek neki, kiírja, hogy nem megfelelő formátum. Viszont a kinti TV-nkre rá van kötve egy WD TV HD médialejátszó, ami mindent megeszik a 400 GB-os notivinyómról, ezért valószínű, hogy ezt a kombót fogom majd az LG-vel is használni, ha komolyabb méretű film lejátszására kerül a sor.

Végeredményben szerintem megérte az árát, bár tény, hogy sokat vaciláltam egy konkurens márkával is.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35871) Vgabor92 válasza plaszy (#35870) üzenetére


Vgabor92
tag

Szia!

.MKV kiterjesztésű fájlok lejátszására próbálj ki szerintem egy komolyabb programot. Pl: serviio
Ezzel a kombinációval nálam nincs baj, se a bluray-es, se a 3d-s mkv-nál.
(LA620S)

(#35872) plaszy válasza Vgabor92 (#35871) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Ő lenne az? 1.4-es

Munka után meglesem ezzel is, köszi!

Szerk.: PÜ-be tudnátok 3D-s akciófilmeket írni? Mert most semmi nem jut eszembe, aminek utána nézhetnék. :F

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35873) Shingen válasza plaszy (#35870) üzenetére


Shingen
addikt

Szia!

" A FULL HD-s .mkv-k nem tetszenek neki, kiírja, hogy nem megfelelő formátum. "
wifin küldted a TV-re vagy a vinyot rádugtad a TV HDD in usb portra és a media player írta ki?

Ha esetleg lesznek még tapasztalataid a közel jövőben légyszi oszd meg velünk, mert többen gondolkodunk ezen típus Tv vételén csak a 42"-osba. :B

Köszi

風林火山

(#35874) zoltannn75


zoltannn75
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja vettem 1 LG LA620S tévét és olyan kérdésem lenne, ha műholdas UPC Direct adását nézem nem HD comaggal hanem simán Humax ud fox HD beltérivel, a HDMI felskálázza a digitális adást, vagy ha nem tökmindegy a Scarton is nézzem a tv műsort?

(#35875) SteveL válasza zoltannn75 (#35874) üzenetére


SteveL
aktív tag

Többek között én is gondolkodom az LA620S megvételén.
Van egy hálózati adattárolóm. Erről tudnék ezzel a TV-vel filmet közvetlenül lejátszani? Sima hálózati megosztással, nem DLNA-val. A 3D-s filmeket is magától (külön médialejátszó nélkül) visz? Még nem volt Smart TV-m, azért kérdezek ilyeneket. :B

(#35876) plaszy válasza Shingen (#35873) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Természetesen, azért fórum a fórum. :K

Igen, 42-esben már tuti barátságosabb pl. nappaliba, de nekem hálóba elég volt a 32-es is.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35877) Shingen válasza plaszy (#35876) üzenetére


Shingen
addikt

Ok!

De ez most hogy volt? :U

" A FULL HD-s .mkv-k nem tetszenek neki, kiírja, hogy nem megfelelő formátum. "

wifin küldted a TV-re vagy a vinyot rádugtad a TV HDD in usb portra és a media player írta ki?

風林火山

(#35878) Lidl válasza SteveL (#35875) üzenetére


Lidl
senior tag

Hello,

nekem 690-em van. Sima hálózati megosztásról nem tud lejátszani filmet.
Vagy rádugod közvetlenül az USB-s meghajtót valamelyik USB portjára, vagy DLNA-n keresztül hálózaton.
De akkor a hálózati eszközön kell egy DLNA szervernek futnia (esetleg egy router, aminek az USB portjára kötöd a tárolót, és van benne DLNA szerver).

Nekem kb. 1,5 honapja van meg a tévé, de még nem találkoztam olyan forrással, amit ne ismert volna (filmre gondolok) 3D-s, sima FullHD, HD, SD stb felbontások is mind mentek. Persze a codec a lényeg, de elég széles sprektumon néztem, és minden ment eddig.
ISO-t persze nem próbáltam, mert azt tudtam, hogy nem viszi :P

Köszi
Lidl

(#35879) plaszy válasza Shingen (#35877) üzenetére


plaszy
őstag

Nem-nem-nem.

Lehet, hogy nem 1értelmű...de ez a SmartShare-el van.

Ez csak PC - TV között van, WIFI hálózaton. Semmi USB, semmi külső vinyó, semmi hálózati adattároló nincsen ebben a történetben.

Csak a PC-re telepített SmartShare --> PC-n lévő filmek mappa megosztva --> XYZ nevű film TV-re küldése.

Ilyenkor akad ki a TV a Full HD-s .mkv-nál.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35880) SteveL válasza Lidl (#35878) üzenetére


SteveL
aktív tag

Köszönöm a választ. Kár, hogy sima megosztást nem tud kezelni... A hálózati meghajtómra (Zyxel NSA 320) persze tudok DLNA szervert tenni, de csak olyat, ami nem transzkódol, de ha a TV a legtöbb formátumot és kódolást ismeri, akkor gondolom nem lesz gond. Remélem. :)
Mondjuk a sima megosztással is a TV-nek kéne dolgoznia, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#35881) Scrym


Scrym
tag

Már megjött 42LA620S a 220V-tól csak még hétvégén kerül hozzám, már nagyon be vagyok zsongva! :) Voltam ma a Tecsóba és néztem egy Samsungot 40"-st aktív szemüveggel, piszok jó volt a képe, nyugtassatok meg, hogy ennek is lesz frankó képe passzív szemüveggel. :) Egyáltalán melyik formátumokat játsza le Half-ou, HSBS? Bocsi, de nem vagyok képbe a 3D-vel. Előre is köszi!

(#35882) sixpak válasza Scrym (#35881) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nyugodj meg, jó a képminőség 3D-ben (is.) :-)
Half ou & half sbs is megy....de inkább az ou verziót ajánlják....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35883) e90lci válasza SteveL (#35880) üzenetére


e90lci
senior tag

Helló
Szerintem kár kínlódni dlna-val érdemesebb média playert venni,aztán minden ilyen gond elszáll.Pl:Mede8er NFS-en megosztva a belső hálőzatban Gbites Routerral és kész. :K

(#35884) SteveL válasza e90lci (#35883) üzenetére


SteveL
aktív tag

Van egy Asus O'Play Mini Plus-om egy másik LG tévén a hálószobában, de az nem tud 3D-t. Nem mintha sűrűn néznék ilyet, de hamár az új tévé tudná, csak jó lenne megoldani a dolgot a nappaliban is. Még egy lejátszót pedig szívesen megspórolnék. :K

[ Szerkesztve ]

(#35885) e90lci válasza SteveL (#35884) üzenetére


e90lci
senior tag

Így nehéz ügy.Csak azért mertem ajánlani mert nekem ez van a Mede8er 600-as amit egy syno DS213 szolgál ki DGND3800b-n keresztül és tökéletes,nincs kínlódás a formátumokkal.Hálóba meg csak egy raspberry pi.Ami oda elég.

(#35886) SteveL válasza e90lci (#35885) üzenetére


SteveL
aktív tag

Mindenesetre kipróbálom a miniDLNA-t, hátha jó lesz.
Egyébként a hálóban lévő TV-t mi többet használjuk, ott kényelmesebb a médialejátszó.

(#35887) Overload


Overload
csendes tag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata LG 32LN5400 típussal?
Gondolom a háttérvilágítás szabályzása ennek is PWM-es. Tesztelte már valaki, hogy mennyire villódzik, hágy HZ-es?
Én Tesco-ban láttam a nagyobb testvérét (42LN5400), levettem a fényerőt és mobilteló kamerájával próbáltam tesztelni (otthon monitoromnál működött), és nem tapasztaltam villogást, bár lehet hogy csak a sok lámpa, meg a tükröződő felület miatt nem látszódott.

(#35888) OldMike válasza plaszy (#35879) üzenetére


OldMike
őstag

A PC-n Win7 van? Abban a Windows Media Player működik DLNA szerverként, viszont az nem ismeri az MKV formátumot. A tévé hiába tudja, a szerver oldalon is tudnia kell. Ezért ajánlotta valaki a serviio-t, de hasonlóan jó lehet a Nero MediaHome4 Essential DLNA program, amit az LG honlapjáról le lehet tölteni. Ezek, meg egy sor más program kezeli az MKV-t is.

42LM660S

(#35889) zlot


zlot
csendes tag

Sziasztok
Van egy 26LK330-as LG tévém, de sehogy nem tudok szoftware frissítést csinálni, mert az usb tárolón csak a zenét, filmet és képet jeleníti meg, nem látszanak a rátöltött frissítési file-ok. tudba valaki segíteni, miként lehet láthatóvá tenni ezeket. valahol olvadtam, hogy bedugott usb-vel kell indítani a tv-t, de így sem megy.

(#35890) LucasGrant válasza zlot (#35889) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

LG_DTV - legyen a főkönyvtár

(#35891) OldMike válasza LucasGrant (#35890) üzenetére


OldMike
őstag

Legjobb lenne egy frissen formázott pendrive, pontosan a leírt nevű könyvtárral, és abban a letöltött fw fájllal.

42LM660S

(#35892) huncutka1029 válasza zlot (#35889) üzenetére


huncutka1029
addikt

üres FAT32 re formázott pendrivra hozz létre egy korábban is jelzett
LG_DTV
nevű mappát. pontosan ez legyen a neve!
Ebbe csomagold ki a letöltött frissítést
Kikapcsolt tv-re dugd rá a pent,
bekapcs, és elindul a frissítés.
Ha nem akkor a beállításokban keresd meg a frissítés keresése opciót.
Látom beelőztek
:C :C :C

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#35893) plaszy válasza OldMike (#35888) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

A PC-n igen, WIN7 van. Megpróbálom amiket írtál, köszi.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35894) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Kicsit OFF-os a kérdésem, de feltenném, hátha :)

LA660-on szeretném a családi videókat nézegetni, FullHD-s JVC kamerával készülnek, MTS kiterjesztésben és miután átkonvertálom a TV által is elfogadott formátumra, sokszor úgy tűnik mintha utánhúzna a TV. Állítgattam de nem sok a különbség, bár el lehet veszni a sok lehetőségben :) Számítógépen nem vettem észre túlzottan, de a konvertált videóban azért előjön, az eredetiben nem.
Tud valaki ajánlani valami korrektebb videókonvertáló programot ami ezzel megbirkózik?

És még valami, felmásolom az állomány a pendrivéra, nem látja elsőre, eltelik 5-10 perc mire észreveszi, vagy visszadugom a PC-be, elindítom a videót, majd visszadugom a TV-be és akkor látja... Ezt tapasztaltam LM-es szériánál is

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#35895) plaszy válasza plaszy (#35893) üzenetére


plaszy
őstag

Nero-val talán jó lesz. De az elején kiírta, hogy...Lejátszási hiba esetén próbálkozzon vezetékes hálózattal...de azóta megy folyamatosan, akadás nélkül.

Viszont itt hogy lehet beletekerni esetleg? Mert a távirányítóval nem engedi.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35896) huncutka1029 válasza sznoopy1977 (#35894) üzenetére


huncutka1029
addikt

a tv nem nagyon komálja, ha bekapcsolt állapotban dugdosol rá hdd-t vagy pent.
ilyenkor sajna jelentkezhet az általad is tapasztalt hiba.

Az után húzás lehet a FPS miatt is, ha a kamera 30-50 fps képfeldolgozással dolgozik.ha van rajta 24fps lehetőség, akkor próbálj azzal rögzíteni, és lejátszani :F

Próbáld meg a valósághű mozi opciót, vagy a true motiont egyenként ki, be kapcsolni, talán segít
Videó konvertáláshoz jó a total video konverter, és a tsmuxer is.
Talán a legkevesebb veszteség akkor lesz, ha a MVCHD fájlodból(mts) .mkv-ba konvertálsz.
Erre nagyon jó kis progi a MakeMk, vagy az MKVToolnix.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#35897) Vgabor92 válasza plaszy (#35895) üzenetére


Vgabor92
tag

OK melletti jobbra nyíl hosszan

[ Szerkesztve ]

(#35898) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

serviio-val kapcsolatban lenne kérdésem, most ismerkedek még csak a témával ezért bocs ha láma kérdés lesz... szóval a laptopom nem egy erőmű a BDRip-ek kifogástalanul mennek rajta de a 720p és 1080p-s filmek már kifognak rajta, ebben az esetben gondolom nem érdemes serviio-val lejátszani a 720p, 1080p-s filmeket (csak a BDRip-eket) mert a serviio csak megosztja a tartalmat a géppel történik a lejátszás. Jól gondolom? Vagy a tv lejátszójával történik a lejátszás?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#35899) OldAkita válasza baandii (#35898) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ugy tudom a tv végzi a lejátszást DLNA módban.

(#35900) plaszy válasza OldAkita (#35899) üzenetére


plaszy
őstag

Tuti, hogy a TV, mert épp belebotlottam egy MKV-ba, amit nem tud lejátszani a Neroval sem, kiírja, hogy "Kívánja a következő fájlt lejátszani?"

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.