Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) #16729600


#16729600
törölt tag

Mindenre van igazoló link és annak az ellenkezőjére is jut legalább egy azt cáfoló teszteredmény példa.Természetesen a tulajdonos annak hisz ami jobbat és szebbet állít az általa birtokolt hőn szeretett készülékéről :)
A 620 as széria ennek ellenére a sorozat low end kategóriája,ha tetszik,ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#36103) tisti1965 válasza Gicz (#36099) üzenetére


tisti1965
aktív tag

olvasom a fórumot mert szeretnék venni egy 32La620S-t
amit itt írkáltok az 50/100 hz-ekről tiszta kabaré

az átlagos vásárlónak egy dolog számít elsőre
mennyire szép a tv képe/az előző tv-jéhez képest/
mik azok a plusz dolgok amiket szeretne,és azért venne mondjuk 3D-s smart tv-t.

olyan összefoglalót szeretnék olvasni, mondjuk tipus szerint,ami segít a leendő vásárlónak abban,hogy tudjon dönteni mondjuk egy hasonló kategóriás lg,és samu között.

a többi mély szakmai dolog csak kevés embert érdekel.

én kíváncsi lennék egy alapos értékelésre a fentebb írt lg termékre

köszi

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#36104) Zirowe válasza Gicz (#36099) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megint ez az mm, meg a drága oem hitelesítéssel rendelkező tündeszemed. :U
Az meg, hogy nekem mi lesz a jó, majd én eldöntöm.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36105) Zirowe válasza tisti1965 (#36103) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Valóban, amit Gicz művel kabaré, főleg, amikor úgy fikázott egy ideig tv-ket, hogy nem is látta személyesen, már ezzel totál hiteltelenné válva, aztán persze az annyira beharangozott mm látogatása őt igazolta. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36106) tisti1965 válasza Zirowe (#36105) üzenetére


tisti1965
aktív tag

ok,várok egy korrekt elfogulatlan véleményt arról a tv-ről amit kinéztem
sajna anyagilag ennyi a keret

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#36107) Zirowe válasza tisti1965 (#36106) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36108) #75912448 válasza Warter (#36097) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha a 60" 620-as valóban a 740-es paneljára épül, abban az esetben IPS vonalon jó vételnek számít, elvben natív 200Hz-ről beszélünk, ami jó mozgóképfelbontást és mozgásmegjelenítést feltételez. Egyet furcsállok, az árát, ha valóban a 740-nek felel meg, gyanúsan olcsó ekkora méretben.

(#36109) Warter válasza #75912448 (#36108) üzenetére


Warter
őstag

Árban 80e Ft különbség van, ebben gondolom a legnagyobb tétel a magic remote. Meg az, hogy vékonyabb a keret, illetve a mélynyomó ami beépítésre került.

(#36110) #16729600


#16729600
törölt tag

Én megértem,hogy a hazai piac vásárlóira a jövedelmi viszonyok miatt a legjellemzőbb ismérv az árérzékenység.20-30e Ft-ok is számítanak.Ellenben egy 55LA860X nem véletlenül kerül majd 3X annyiba mint az 55LA620X.Nincs semmi baj azzal,hogy valakinek a belépő típusra futja az anyagi lehetőségei miatt.Ellenben utána butaság keresztes háborút és hitvitát vívni és bizonygatni,hogy legalább ugyanolyan jó képminőséget képviselnek az adott szérián belül a belépő modellek,mint a prémium kategória.

[ Szerkesztve ]

(#36111) gyeniko válasza #16729600 (#36101) üzenetére


gyeniko
őstag

Kifejezetten és konkrétan a 60LA620-ról van szó. A kisebb modellek valóban nem 200/800 Hz-esek. A küldött linked az 55LA620 tesztjéről szól.

Valóban kevesen tudják, hogy a 60LA620 ebben a paraméterben nagyon más.
Én eléggé "belemásztam", mielőtt megvettem és való igaz, hogy a 60-as lcd-k között ár/érték arányban kiemelkedően jó vétel.
Bekalibráltattam és azt kell mondjam, hogy igen jó és szerethető a képe (persze, az ismert IPS korlátokkal). Sötét hálószobában nézzük és annak ellenére nem fanyalgunk, hogy van otthon Samu PS63B680 plazma és VA paneles UE55C8000 is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36112) #16729600 válasza gyeniko (#36111) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én a fenti háborúhoz szóltam hozzá ami nem kötődik a "60 as szériához.De ha már megszólítottál akkor sajnálattal kell közölnöm veled is,hogy a LG USA ( ami ugye 10000X millió dolláros per terhe mellett kell, hogy reális adatokat írjon :) ) se állítja,hogy valós 200hz es lenne a panel benne,sőt.[link] Szerintük is a 60LA7400 al kezdődik a felsőbb panel ketegória.

[ Szerkesztve ]

(#36113) gyeniko válasza #16729600 (#36110) üzenetére


gyeniko
őstag

Örülök, hogy megértő vagy...

55LM760 helyére került a 60LA620 és nem rosszabb a képe. Az anyagiakkal kapcsolatban tedd megjegyzésed nem elegáns, de meg kell nyugtassalak, hogy esetemben ilyen összefüggés nem volt, a választásnak kizárólag az volt az alapja, hogy:

- Képe ugyanaz, mint a 60LA740-nek
- Mélynyomó nem kell, mert elég jó AV erősítőn és hagfalszeten keresztül hangosítom, amikor - ritkán - ágyból nézzük a filmet.
- MR-ot vettem a TV-vel együtt +9.000 Ft-ért.
- Talpon áll, a faltól kb. 40 cm-re, ezért tök mindegy volt, hogy milyen vastag.
- A hálószobában nem szégyellni való, hogy ennek kicsit szélesebb a kávája.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36114) #16729600 válasza gyeniko (#36113) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem akartam megbántani senkit az árérzékenységgel,szerintem ez tény és nem vitatható állítás a hazai piacra vonatkoztatva.Annak meg én őszintén örülök,hogy a $1899.99 TV-d ugyanazt tudja képminőségben mint a
$2599.99 es 60LA7400.Nem is kétséges,hogy kiváló vétel volt a részedről :)

(#36115) tisti1965 válasza Zirowe (#36107) üzenetére


tisti1965
aktív tag

ok,köszönöm

eldöntve,ezt rendelem meg
nekünk amúgy is hatalmas váltás lesz a mostani 72 centis sony /12 éves,akkoriban 120 ezer volt/
után

a kényelmi funkciók meg majd kiderülnek
nekem ami kellene az olvasottak alapján,hogy wifin keresztül tudjak mondjuk filmeket nézni.pc-ről,netről stb..

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#36116) Zirowe válasza #16729600 (#36110) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Részemről ez nem keresztes háború.
Ott vannak a tesztek, megcsináltam azt a nyomorék ingás tesztet, meg a többi.
A keresztes háború a másik oldalról jön teljesen értelmetlenül. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36117) gyeniko válasza #16729600 (#36114) üzenetére


gyeniko
őstag

"Nincs semmi baj azzal,hogy valakinek a belépő típusra futja az anyagi lehetőségei miatt.Ellenben utána butaság keresztes háborút és hitvitát vívni és bizonygatni,hogy legalább ugyanolyan jó képminőséget képviselnek az adott szérián belül a belépő modellek,mint a prémium kategória."

A hozzászólásod fent idézett részére reagáltam.
Amennyire tudom (LG alkalmazottól), az LG marketing nézőpontja az, hogy egy adott széria legnagyobb képernyőinél (65LMXXX és 60LAXXX) ne a kép minősége különbözzön, mert a méretük és az áruk is (mert a 60LA620 is elég drága) kiemeli őket a belépő kategóriából.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36118) #16729600 válasza Zirowe (#36116) üzenetére


#16729600
törölt tag

Rendben én ezeket mind elfogadom,csak az indulatokat nem értem. ( spongyát rá,hogy rám támadtál pár napja itt,valami szelíd megjegyzésem miatt ) :) Én is egy 42LE4500 el kezdtem,majd jött egy 42LM669S,( ezek most lecserélésre kerülnek,hirdetve vannak itt is ) aztán jött egy 55LA6918,az megmarad és lett előrendelve egy LG 55LA9709 55" LCD 3D TV UHD/4K .Magyarán senki nem mondhatja,hogy nincs tapasztalatom LG téren.Amúgy olyan az itt kialakult vita,mint ami napi rendszerességgel előfordul a házimozi topikban.Sokan nem értik meg és halálosan megsértődnek,hogy egy bizonyos összeghatár alatt nem létezik,se minőségi hang,se nívós képminőség.Erre áldozni kell és szép fokozatosan ( ha van rá anyagi lehetőség ),előre lehet haladni a létrán.Ettől még persze szerethetőek a belépő kategóriák is,én is szerettem az 50hz es LG met,de hát most piacra került :)

(#36119) Mályki


Mályki
aktív tag

Arra van lehetőség hogy valahogy összeszinkronizálom a telefonon a tv vel (LG50LA660S) és a telómon lévő zenékjet hallgatom a tvn (ami össze van kötve az erősítővelű)?!?!kényelmesen a kanapéból óriási lenne...Nem erre van az a DLNA?!?!??! Köszönöm

K.M.

(#36120) menyoronc válasza sbalu1 (#36094) üzenetére


menyoronc
aktív tag

+1

Üdv: Gábor

(#36121) plaszy


plaszy
őstag

Üdv. újra!

A korábbi 42"-os 640-as tesztje által linkelt képbeállítási profil az én 32"-os 620-asomon nem vált be, személy szerint jobbnak tartom, amit a Képvarázsló beállításaival mentek el. Csak 1 magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#36122) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

van egy ilyenem, hogy LG 42LM660S tévé, és gépről/wifin kellene rá streamelni médiát. megoldható? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36124) bandi0000 válasza Mályki (#36119) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ha van a telóba DLNA akkor igen, össze tudod párosítani és lejátszod a zenéket a telefonról és rányomsz a megosztásra

Xbox One: bandymnc

(#36125) Mr.Csizmás válasza #46372352 (#36123) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36126) farkas-j válasza Mr.Csizmás (#36122) üzenetére


farkas-j
őstag

Én is beállok a sorba. Olyan programot keresek Win XP alá, mint ami pl. az Android telefonokon van. DLNA kapcsolaton keresztül szeretnék videót stream-elni TV-re. Tisztázzuk. A TV-m DLNA-án keresztül eléri a PC-m Servio-val megosztott filmjeit, és kiválasztás után le is tudja játszani. Nekem olyan program kellene, amivel a PC-ről küldöm a kiválasztott videót, mint a mobiltelefonoknál. Emiatt a WIFI-s DLNA Miracast adapter miatt lenne rá szükség. Egy "buta" TV HDMI portjára lenne rákötve, és erre küldenék át videót.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#36127) huncutka1029 válasza farkas-j (#36126) üzenetére


huncutka1029
addikt

win 7 kell a gépedre, ott a media playeren az adatfolyam továbbításnál kiválasztood a tv-t mint lejátszó eszközt, és megy a videó a pécéről ki a tévére.
Nem tudom XP alatt működik e, mert már évekkel ezelőtt lecseréltem win7-re.
egy próbát megér.
De szerintem a VLC player is tudja ezt, vagy az xbmc plajjjjer is!
próbálgasd

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#36128) Mályki válasza bandi0000 (#36124) üzenetére


Mályki
aktív tag

Koszonom a gyors valaszt...igen dlna kepes a telom....de hogy tudom ezt hasznalnj?!?!? Motorola razr maxxom van..nagyin megkoszonnem ha srgitenel beallitani..

K.M.

(#36129) OldAkita válasza Mályki (#36128) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Találtam neked egy ilyet.

(#36130) _Dumber_ válasza 1stVikman (#36060) üzenetére


_Dumber_
őstag

Gyakorlatilag ezzel a hozzászólással teljes mértékben egyet tudok érteni.
A körülmény is hasonlón (én is 37-ről tértem át , és nekem is az első nagy TV-m)
A különbség csupán az, hogy nekem a 32LA620 van.
Csak ajánlani tudom, pedig pár éve még nem vettem volna LG-t. az alternatívák: egy Pana E6E és egy Sony W650 volt).
A menüébne egy dolog zavar csupán: Miért kellett a csatornaváltást fentre (letakarja a logokat) rakni, ha már az információkat lentre pozicionálták. És ha már letakarja akkor miért kellett a csatorna nevét olyan kis betűvel írni? (rossz a szemem :) )

Azért lenne kérdésem, csupán ellenőrzésképpen, hogy normális dolgot művel e a TV, vagy .....

Adott egy PR-es conax . Bekacsoláskor fogad egy ütenet, miszerint:
"Sikerült az azonosítás". Tudom én hogy mire írja, de a családban lévő két tv (Pana és Philips), ugyanilyen kártyával nem küld üzeneteket.

Másik: Mikor bekapcsolom, és belemegyek a GUIDE műsorújságba, csak pár csatornát tud kitölteni műsorokkal. A többit csak akkor ha keresztülléptetem az egész csatornaválasztékon (néha még akkor sem ).
Ez normális?

(#36131) OldAkita válasza _Dumber_ (#36130) üzenetére


OldAkita
aktív tag

A műsorújság sajnos nálam is ilyen foghíjasan jelenik meg. Erősen zavar! Ha visszateszem a kártyát a boxba, akkor persze minden rendben van, de nem fogom visszatenni :)
Ha valakinek rossz a szeme, annak valóban idegesítő milyen kicsik a csatorna nevét jelző lila betűk az infromációs sávban. Valóban megnagyíthatnák

(#36132) gegetattoo


gegetattoo
újonc

Sziasztok! sajna nem értek a blu-ray lejátszohóz! van egy 3tb-os wd külső hdd amit nem ismer fel az lg bp430 lejátszom! mi lehet a baj? köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#36133) gegetattoo


gegetattoo
újonc

Sziasztok! sajna nem értek a blu-ray lejátszóhoz! van egy 3tb-os wd külső hdd amit nem ismer fel az lg bp430 lejátszom! mi lehet a baj? köszi a segítséget előre is!

(#36134) bandi0000 válasza gegetattoo (#36133) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Kezeli egyáltalán?
Próbáltad teljesen leformázva, szüzen rádugni?

Xbox One: bandymnc

(#36135) 1stVikman válasza gegetattoo (#36132) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szerintem ott a mérettel van a baj. Általában 2 TB-ig kezelik a HDD-ket az ilyen lejátszók.

(#36136) gegetattoo válasza bandi0000 (#36134) üzenetére


gegetattoo
újonc

persze formáztam! a lejátszó érzékeli hogy be van dugva valami, de nem mutat semmit :F ! eddig egy 1tb volt az gond nélkül működött!

[ Szerkesztve ]

(#36137) bandi0000 válasza gegetattoo (#36136) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor túl nagy a winyó

Xbox One: bandymnc

(#36138) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

La620S van.
Szeretném a smartot használni,de nekem nem tetszik ez a magic távirányító.
Azt olvastam a Tv, csak a genius vagy a logitech cucokkal megy.

[link]

Ezt néztem ki, ezzel menne nem?
Valaki próbált már vez. nélküli bill+egeret rákötni?

Köszi

風林火山

(#36139) gegetattoo válasza bandi0000 (#36137) üzenetére


gegetattoo
újonc

köszönöm a segítséget! erre gondoltam én is. :F

(#36140) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! használja valaki az LA620s tv-jét régebbi erősítővel, esetleg házimozival? (tehát nem optikai csatija van, hanem pl: rca)
Ha igen, milyen módon kötötte össze. Minden megoldás érdekel, de inkább az olcsóbb :)
Azt tudom, hogy ha össze tudnám kötni, akor a hang sztereó lenne és nem 5.1, de az engem nem zavar lényeg, hogy szóljon.
jack-rca kábellel meg lehetne oldani esetleg? [link]
Vagy scart-rca adapter? [link]
Minden megoldás érdekel, mert nem tudnék és nem is szeretnék új rendszerre költeni. Köszi a segítséget!

(#36141) rumiferi


rumiferi
csendes tag

Sziasztok! a hétvégén lettem egy 42 la620s-os boldog tulajdonosa. Furcsa jelenséget vedtem észre a tv képernyőjén,ha hozzá érek mozog a plexi jobb-és bal oldalt. Allul felül nem mozog,csak oldalt.Valaki találkozott már ilyen jelenséggel? :))

(#36142) Shingen válasza Shingen (#36138) üzenetére


Shingen
addikt

Nem jeleníti meg a linket.

Erre gondoltam!

GENIUS Slimstar 8000

THX

風林火山

(#36143) MR!! válasza LucasGrant (#36028) üzenetére


MR!!
aktív tag

Köszi.

A probléma ott kezdődik (youtube videóról nézve) nem akar alaphelyzetbe állni a távirányító, hiába nyomom egyszerre a "Back+Smart" gombokat 5mp-ig , nem villan fel a piros led 3szor...

miszter

(#36144) Shingen válasza rumiferi (#36141) üzenetére


Shingen
addikt

HMMMMMMMM
Most hogy mondod, nálam is :Y
What the fu...?

風林火山

(#36145) MR!!


MR!!
aktív tag

miszter

(#36146) baandii


baandii
senior tag

Hellosztok!

LG 42LA690S-hez tudna esetleg vki 3D beállítást mondani...hogy lenen a legjobb? Milyen értéket mennyire kéne rakni?

A válaszolóknak előre is köszönet!

(#36147) 1stVikman válasza dorika87 (#36140) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Igen én pont így használom.
A linkelt jack-rca kábel jó hozzá. A TV fülhallgató kimenetébe bedugod a jack-et, rca-t meg az erősítő megfelelő bemenetére és ennyi.
Erősítő bekapcsol, tv-ben hangot átállítod fejhallgató-ra és máris onnan jön a hang.
Az 5.1-es hangot természetesen így lekeveri 2.0-ra, de ha nincs komolyabb hangrendszer, akkor ezt kell elfogadni. :)

(#36148) heriandi


heriandi
újonc

Szia! Szeretnék tanácsot kérni, van egy JVC LED TV-m. Júniusban cseréltek benne hangpanelt, mert pici kattanás, és elmegy a hang. Ha bekapcsolom, visszajön, de percenként újra elmegy. Szóval júniusban kicserélték a panelt, de ismét ezt csinálja. A kérdésem az lenne, most cseréltessek újra benne hangpanelt 15.000 Ft-ért, és ez félévente így lesz? Sajnos hosszú távon kifizetődőbb lenne újat vennem. Ma próbanap volt, reggel héttől egyig ment, semmi baja nem volt, felkapcsoltam a fűtést, 21 fok felett azonnal újra jelentkezik a probléma. Szóval érdemes e újra szervízeltetni vagy kuka? Tavaly a szervízben is néztek rám, mondták, hogy tegyek oda ventillátort...ezt is kipróbáltam :)
Köszi a választ, üdv: Andi :P :P

(#36149) sbalu1 válasza Shingen (#36138) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nálam a Rapoo E2700 vez. nélküli, tapi pados billentyűzet az 42LA620S-es tévémmel kíválóan műxik, tudom ajánlani.

rumifer: A jelenség normális, nem kell vele foglalkozni, illetve nyomogatni.

[ Szerkesztve ]

(#36150) dorika87 válasza 1stVikman (#36147) üzenetére


dorika87
őstag

Ok. Ez szuper, akkor így fogom majd használni, mert ezek szerint biztosan működik is így :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.