Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) dr.bubo válasza RealZuperman (#36750) üzenetére


dr.bubo
őstag

Telefonodra vagy laptopra töltsél le wifi analizátor app-ot. (laptopra inSSIDer progit), azzal megtudni mennyire foglaltak a wifi csatornák a közeledben.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36752) RealZuperman válasza dr.bubo (#36751) üzenetére


RealZuperman
tag

Az volt a fura, hogy a zsúfolt csatornákon tovább bírta fagyogatás nélkül. Sajna marad a switch és kábel.

(#36753) dr.bubo válasza RealZuperman (#36752) üzenetére


dr.bubo
őstag

Titkosítást milyet használsz WPA2-psk AES-t? Próbáld ki gyengébb titkosítással WPA-psk TKIP-vel vagy titkosítás nélkül.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36754) Gicz válasza LucasGrant (#36747) üzenetére


Gicz
addikt

focihoz és f1 hez a jó mozgóképfelbontás dukál, amiben a sony jobb, és még a feketéje is 3x mélyebb, én azt venném.

(#36755) OldAkita válasza RealZuperman (#36752) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Cisco nem fogja bírni wifin az 1080 streamelést. Ha veszel egy erősebb routert, azzal menni fog, de valóban a kábel a legbiztosabb megoldás.

(#36756) RealZuperman válasza dr.bubo (#36753) üzenetére


RealZuperman
tag

Sajna nem segített :( Marad a kábel.

(#36757) RealZuperman válasza OldAkita (#36755) üzenetére


RealZuperman
tag

Teszek egy próbát a T-nél, hogy cseréljék ki egy másikra (lehetőleg ne D-Linkre). Hátha....

(#36758) OldAkita válasza RealZuperman (#36757) üzenetére


OldAkita
aktív tag

T-nél, nekem Cisco EPC3925-ös routert adtak és nem bírja még a 720-as filmeket se akadás nélkül streamelni. Asszem ezt vagy a d-link-et adják, szóval nem hiszem hogy a csere segíteni fog. Ha wifi-n akarsz filmezgetni dlna módban, akkor kénytelen leszel venni egy routert és a szolgáltató routere után kötni. Azonban a kábeles megoldás, ha lehetséges kivitelezni, valószínű olcsóbb és stabilabb akármilyen wifi-nél

(#36759) yodamester10 válasza RealZuperman (#36757) üzenetére


yodamester10
őstag

Kb egy ilyenre lesz szükséged ha kábel nélkül szeretnél 3d-s és 10,20,40 gigás 1080p-s filmeket áttolni,vagy marad a kábel ami jóval olcsóbb.Sajnos nekem is kábellal kell beérnem mert a tp link 741 nem bírja :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36760) LucasGrant válasza Gicz (#36754) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Van rá egy 100ason, hogy még el se mentél a boltba megnézni a W705, hanem megint csak a sablonokat puffogtatod...... :)
Nézz már meg egy gyorsmozgást, pl. Egy F1et egy 50Hz-es Tv-n, nagyon szaggat. De majd ha írnak róla cikket biztos elhiszed.

(#36761) dr.bubo válasza LucasGrant (#36760) üzenetére


dr.bubo
őstag

De a feketéje feketébb. ;] :DDD

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36762) OldAkita válasza yodamester10 (#36759) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ez túl drága a feladatra. Edényke fórumtárs gyakran nyilatkozott hogy TP-Link WDR 3600-ast használ és wifi-n gond nélkül megy neki a full hd filmek streamelése. Biztos hozzászól majd és megerősít.
Visszatérve a linkelt Asus-ra, ennek kisebb testvére az AC56U olcsóbb és torrentezésre erősebb mert nem 600-as hanem 800 Mhz-es processzora van. Eléggé el nem ítélhető módon egy ilyenre ruháztam be (mert telhetetlen vagyok és a torrentezést a lehető legnagyobb sebességben kívánom) és tapasztalatból mondom 5Ghz-en 11m távolságra egy 10cm-es válaszfalon át gond nélkül streameli a full hd-t, pedig nincs külső antennája.

(#36763) szucsinka válasza OldAkita (#36762) üzenetére


szucsinka
őstag

laptoprol néznék 3d filmeket powerdvd13-al a 50la660-oson hdmi-n keresztül de a hang nem dolby d .mi lehet a baj ?
1.4 kábel a powerdvd-ben minden be van állitva jól.

(#36764) vlaho válasza szucsinka (#36763) üzenetére


vlaho
aktív tag

Lehet nem értem a problémádat, de ugye nem várod el a tv-től, hogy 5.1-ben szóljon?

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#36765) baandii


baandii
senior tag

az létezik hogy lejárt a serviio-nak a licensze? péntek óta nem látja a tv... :F

[ Szerkesztve ]

(#36766) szucsinka válasza vlaho (#36764) üzenetére


szucsinka
őstag

ja igen boccs az lemarardt hogy rá van kötve optikain HM erösitöre a tv hd adásai DD -ban szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#36767) vlaho válasza szucsinka (#36766) üzenetére


vlaho
aktív tag

Tudtommal, a tv külső forrásból kapott anyagnál nem fog kiadni dolby hangot. Csak a belső lejátszó, és a tv tunerről kapott jelet nyomja ki optikain dolby-ba. A pc-t kösd az erősítőre, ha van rajt hdmi csati.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#36768) Zirowe válasza yodamester10 (#36759) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez mi, 38k-ért ajánlasz egy jelen esetben teljesen felesleges ac-s routert? :U
Grat.

Bőven elég egy 15k-s wdr3600 vagy ha az ember spórolni akar és nem kell az 5ghz, akkor egy 1043nd is elég 12.3k-ért, bár szerintem megéri a különbséget a wdr3600.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36769) Gicz válasza LucasGrant (#36760) üzenetére


Gicz
addikt

ne kezd... az 1080 soros mozgás meg a szappanoperás folyamatos (szappanopera effekt) kép nem kötődik egymáshoz.

Black frame insterionnal hálisten nem lesz szappanoperás a klép, mégis jó lesz a mozgóképfelbontásod.

(#36770) LucasGrant válasza Gicz (#36769) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Mi az, hogy ne kezd ? :) Kicsit vegyél vissza.
BFI-vel sose lesz folyamatos a mozgás, ergó egy folyamatos kameramozgásnál szaggatni fog mint a fene, az LA660S-nél meg nem, Meg amitöl Te hánysz és szappanopera effektenk hívsz, más azt keresi a Tv-be, hogy megkapja a folyamatos mozgást. BFI a legnagyobb parasztvakitás, azt kb. azért találták ki, hogy az 50Hz-es Tv-re ráírják, hogy 200Hz XR, vagy 300Hz PMR stb.
Téged már én is meguntalak, és befejeztem a veled való vitatkozást, mert Te mindenkinél okosabb vagy, és úgy nyilatkozol dolgokról, hogy általánosítasz, olvastál róla (esetleg), de élöbe meg nem láttad.

(#36771) Zirowe válasza LucasGrant (#36770) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Vigyázz, mert mindjárt elhív téged is az mm-be. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36772) Gicz válasza LucasGrant (#36770) üzenetére


Gicz
addikt

hogy lehet a hányadék fura szappanopera effektre gerjedni hihetetlen....

a mozgóképfelbontásról azonban fogalmad sincs.

nézd meg ezt, itt el van magyarázva rendesen. [link]

ja és egyelőre én vagyok aki látta élőben egymás mellett a 660-onés 620on is az FPD benchmarkos felbontás mérő ábát, ti nem vagytok hajlandóak megnézni, pedig azonnal látnátok a különbséget. De úyg tűnik h nem számít a 300 soros mozgóképfelmontás ha megvan a hőn áhított szappanopera effekt.

[ Szerkesztve ]

(#36773) huncutka1029 válasza baandii (#36765) üzenetére


huncutka1029
addikt

telepítsd újra, vagy scanneltesd vele újra a mappákat.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#36774) Watt25 válasza Gicz (#36772) üzenetére


Watt25
veterán

De neked meg azért nincsen igazad, mert te is általánosítasz. Egy igazi mozifilmet truemotion-nel nézni tényleg fura, sok ember számára élvezhetetlen, ez igaz. Azonban vannak esetek, amikor nagyon is jól jön. Az egyik a sport, a másik pedig a számítógépes animációs filmek. Azok is sokkal jobban néznek ki, truemotion-nel, mint nélküle.
Márpedig a truemotion kikapcsolható, tehát csak megfelelően kell alkalmazni, nem pedig elvből, minden esetben elvetni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36775) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

Egy lehet extreme kérdés lesz, a laptop (windowsos) képét ki lehet tenni a TV-re wifin keresztül vagy ez csak (HDMI) kábellel oldható meg?
köszönöm

(#36776) LucasGrant válasza Tompie (#36775) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hát ha tudja a WiDi-t a laptopod akkor vezettéknélkül is megoldható. Természetesen a Tv-nek is tudnia kell, milyen Tv-d van?

(#36777) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Nekem kb. egy hónapja van meg a TV-m, és azért egy kicsit megbántam, hogy ezt (42LA 620S) típust vettem meg!
Szerintem is csak 50HZ, mert bizony vannak olyan filmek, ahol rendesen beszaggat, nem folyamatos a kép! Ilyenkor rá teszem TruMotiont, de akkor tényleg elvész a film élménye!
Ez az első "lapos" TV-m, most már nagyjából tudom mire kell oda figyelni és egy éven belül biztos elfogom adni, mert zavar, és veszek egy olyan LG TV-t ahol a film folyamatos, mert hát ez is fontos szempont!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36778) Tompie válasza LucasGrant (#36776) üzenetére


Tompie
őstag

LG42LM670S és DELL Latitude E6530 laptop.

(#36779) sbalu1 válasza Tamás34 (#36777) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nekem is ez a tipus van és nem szaggat és ez egyébként se attól függ, hogy 50- vagy 100 Hz-es a tévé.

(#36780) karendi


karendi
csendes tag

Sziasztok ha már a routerekről beszélünk kellene egy kis segítség: Nem rég vettem egy TP-Link TD-VD 3631-es modem routert elég borsos ára volt. Több órán át próbálom beüzemelni de sikertelenül. Egyszerűen nem csatlakozik a netre hiába írom be az adatokat.
Egyáltalán működik t-home-s adsl-lel mert ha nem akkor azonnal viszem vissza a kereskedésbe.

(#36781) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
42la620s készülékem van, és a tv beépített gyári lejátszóját használom. Külső HDD-ről mennek a filmek, így megy a hangsáv váltás is, és kezeli az .srt kiterjesztésű feliratokat is. Ez eddig rendben van.
Kérdésem az lenne, hogy a 3D-s filmek mellett .sub, .idx fájlok vannak, illetve van olyan filmem is, ahol a .mkv fájlban benne van a felirat, de ezeket nem jeleníti meg.
Mit kellene állítanom, hogy menjenek az ilyen feliratok is? Támogatja egyáltalán a lejátszó?
TV-n 04.04.17-es szoftver van, és elérhető a 04.22.11. Érdemes frissíteni? Befolyásolja esetleg a felirat kezelést?
Segítséget előre is köszi, üdv: Vikman :)

[ Szerkesztve ]

(#36782) LucasGrant válasza Tompie (#36778) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

A 42LM670S is tudja meg a laptop is tudja a WiDi-t. Tv-n kapcsols be a WiDi-t, gépre telepítsd a progit, keress eszközöket, párosítsd hozzá a Tv-t és kész.

(#36783) Tompie válasza LucasGrant (#36776) üzenetére


Tompie
őstag

Dell 1504 wifi kártya van benne ami elvileg nem widi képes ahogy most láttam viszont van egy linksys wusb600n wifi stickem azzal mehet?

(#36784) Tamás34 válasza sbalu1 (#36779) üzenetére


Tamás34
senior tag

Igen? Azt hidtem, hogy a Hz-től függ! Mint mondtam, ez az első "lapos" TV-m, még nagyon tanulnom kell a dolgokat!
Akkor mitől függ, hogy folyamatos e a kép, vagy nem?

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36785) Tompie válasza LucasGrant (#36782) üzenetére


Tompie
őstag

Na holnap utánanézek :-)
köszönöm

(#36786) sbalu1 válasza Tamás34 (#36784) üzenetére


sbalu1
senior tag

Sok mindentől függ a folyamatosság, leginkább attól, hogy milyen forrásból nézed.Wifi, PC, merevlemez, pendrive..., vagy maga a tv tunere?Ez nem derül ki a leírásod alapján.

(#36787) Woodslave válasza LucasGrant (#36782) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kicsit elkeseredtem, hogy egy dual core intel nem tudja... Ilyen prociigényes ez a widi dolog? Vagy csak későbbi feature?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36788) yodamester10 válasza Zirowe (#36768) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem mindenkinek jön be a tplink ;) Én ép a legújabb asusra várok,lényeg a minőség nálam ;)

(#36789) Tamás34 válasza sbalu1 (#36786) üzenetére


Tamás34
senior tag

Ezt a "nem folyamatos" jelenséget sajnos minden hol észre vettem! Akár egy Híradó, vagy Pendrivról nézett filmnél is!
Nem olyan brutális a szaggatás, de van!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36790) baandii válasza sbalu1 (#36786) üzenetére


baandii
senior tag

én ehhez a beszaggatás/akadás dologhoz csak annyit tudok hozzá tenni hogy 2,5" 1TB-os hdd-ről próbálok meg lejátszani 1080p-s filmeket de szinte mindig szaggat, néha diavetítés fílingig fajul a dolog...sajnos elképzelésem sincs hogy mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#36791) LucasGrant válasza Woodslave (#36787) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Intel core i3 2.gen töl felfele van WiDi támogatás, meg ezenkívül is van pár dolog aminek teljesülnie kell még.

(#36792) LucasGrant válasza Tamás34 (#36789) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Milyen módban használod a Trumotion-t ilyenkor ?

(#36793) Tamás34 válasza LucasGrant (#36792) üzenetére


Tamás34
senior tag

Amikor szaggat, akkor ki van kapcsolva, de ha bekapcsolom, hogy ne szaggasson akkor "sima" módban!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36794) Zirowe válasza yodamester10 (#36788) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csak akkor tedd hozza, hogy neked az a jo.
Viszont masnak ajanlani egy ilyen draga routert tok ertelmetlen dolog.
Meg akkor gondolom mar ki is probaltad. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36795) OldMike válasza 1stVikman (#36781) üzenetére


OldMike
őstag

Az én tévém ugyan LM sorozatú, de ezek szerint az LA sem lett ebben a vonatkozásban jobb. A 3D-s feliratokat nekem sem sikerült még a tévére varázsolni, hiába tettem be az MKV fájlba. Szerintem a tévé saját lejátszója nem támogatja ezt, ha mégis, akkor biztosan lesz valaki a fórumon, akinek sikerült.
Én megmaradtam a 2D-s feliratnál amikor szükség volt rá.
Azt azért megjegyezném, hogy az M2TS kiterjesztésű 3D-s LG demókban vannak 3D-s feliratok, amit a tévé lejátszója mégis meg tud jeleníteni. Illetve még egy: az Avatarban a kékek nyelvének angol feliratú fordítása is 3D-ben látható (de az nem külön feliratfájl).

42LM660S

(#36796) LucasGrant válasza Tamás34 (#36793) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Az normális ha kikapcsolt állapotban szaggat, mivel ha kikapcsolod akkor van egy 50Hzes Tv-d, nem véletlenúl van benne ez az opció, én speciel a Trumotion-t, ,,törlés" módban használom, úgy nálam teljesen tökéletes. Az meg, hogy minden képjavító elektronikát ki kell kapcsolni a Tv-be én speciel hülyeségnek tartom, ezeket a gyártó se véletlenül rakta bele, de természetesen túlzásba se kell esni, minden max.ra kapcsolásával.

(#36797) Tamás34 válasza LucasGrant (#36796) üzenetére


Tamás34
senior tag

Értem! Köszönöm a válaszodat, megint tanultam!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36798) _q válasza OldMike (#36795) üzenetére


_q
addikt

Egy elég alap felvetés/ötlet. Nem tudom hogyan szoktad lejátszani a filmeket, de én úgy mint a gépen, azaz a felirat és a film/sorozat neve megegyezik, így nekem külön be se kell állítanom a feliratot, rögtön lejátsza. Nem tudom 3D esetén hogyan működik, de ha nem próbáltad még egy próbát megér szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#36799) Gicz válasza LucasGrant (#36796) üzenetére


Gicz
addikt

és nem zavar a képen ilyenkor megjelenő rengeteg artifakt?

mert ha azok nem lennének könnyebb lenne elfogadni a dolot. de így h még a kép tele van hibákkal is :(

(#36800) OldMike válasza _q (#36798) üzenetére


OldMike
őstag

Ismerem ezt a megoldást, de nekem elsőre nem jött össze (valószínűleg rosszul csináltam valamit), azóta inkább beteszem a feliratot az MKV-ba. Ritkán használom a feliratokat, ezért nem olyan nagy ügy.
Azért legközelebb kipróbálom, talán még a 3D-s is menne (bár az három különböző típusú fájlból áll).

42LM660S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.