Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) #20844032 válasza Hege1234 (#19500) üzenetére


#20844032
törölt tag

TaB=OU (Top and Bottom, Over and Under, ugyanaz). Éshát ez mindegyik "half", de ez mint a linkelt beszélgetésből kiderül itt valójában nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#19502) Zjunior válasza Fang (#19174) üzenetére


Zjunior
veterán

Tudom, de nekem úgy nem megy csak ha megy a laptop!
:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#19503) Zoty4 válasza #20844032 (#19497) üzenetére


Zoty4
őstag

ne vegyél akkor lottószelvényt se hétvégére, mert kurva peches ember lehetsz
De köszi a véleményedet, így van pro és kontra

[ Szerkesztve ]

(#19504) Hege1234 válasza #20844032 (#19501) üzenetére


Hege1234
addikt

koszi!

(#19505) #16729600 válasza Zoty4 (#19503) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem sincs különbség az 1 Ft -os kutyaszarból készült és a 10eFt os gyémánt-platina-24 karátos arannyal bevont madzagok között. :) Peace...

(#19506) #20844032 válasza Zoty4 (#19503) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én műszaki ember vagyok, számomra ebben a kontextusban legalább annyira értelmezhetetlen a szerencse, mint a javuló képminőség. Ámde mivel kicsit mostanra úgy látom, ez a topik egyfajta spirituális gyűjtőhely, én hajlok rá, hogy bármit elfogadjak, amit a hit táplál :)

/egyébként nem lottózok. Nem ezen a hétvégén, sosem. Valahogy olyan nagyon szükségét sem érzem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19507) -=RelakS=- válasza #20844032 (#19497) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Erről már ment más topikban is a vita, meg "teszteket" is mutattak, hogy jobb kábellel hű de jobb a kép.
Ehhez képest most 5m-es gagyikábellel van bekötve a tv-m a settop boxba, mert feszült a régi kábel, és semmi különbséget nem látok a képben :)
Más kérdés, hogy ha tényleg romlik a jel erőssége, én sem szellemképet, meg borsózást várok, hanem széteső képet, időnként csiripelő hangot, mint amikor a MindigTV ingyenes csatornáit befogtam a tunerkártyámhoz adott marok antennával :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19508) Watt25


Watt25
veterán

A témáról én is összeszedtem a gondolataimat, lehet fikázni. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19509) He-Nike válasza Zoty4 (#19503) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Én is vettem egy frankó "High speed" 1.4-es über frankó 5m es aranyozott HDMI kábelt. Ahogy bekötöttem, párpercre rá, azzal a lendülettel raktam vissza a régit (amit 4-5 éve vettem amikor még nem is volt 1.4-es szabvány) Ilyen apró fehér pöttyök "szikrák" jelentek meg a képernyőn. Nem is értem minek vettem hisz előzőn is átment a 3D BD25 is, talán én is abban a csodába hittem,hogy "még szebb lesz a kép".
Akkor olvastam utána a dolognak. Nincs is olyan, hogy 1.4 es HDMI kábel. Mindegyik kábel ugyanaz csupán annyi a különbség, hogy be van "vizsgálva" (vagy nincs), hogy ez 1.4-re is alkalmas...
Lényeg a lényeg felesleges ilyen drága sz@rt venni.

[ Szerkesztve ]

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#19510) Indiant válasza #20844032 (#19497) üzenetére


Indiant
addikt

(#19511) #20844032 válasza -=RelakS=- (#19507) üzenetére


#20844032
törölt tag

Digitális jelátvitel vanik, ha itt egy bit lebillen, mer nem megy át, az nem gyengébb fényerőt, vagy gyengébb színt fog jelenti, hanem teljesen más színű lesz a pixel. Egyébként a gyakorlatban nálam ugyanez volt: pixelzajos volt a kép mint a rosseb. Az ötvenezres kácsakábellel is, mindegyikkel (rosszul emlékeztem, 4db lett véve, 3db NEC monitor + 1 Wacom Cintque 21UX meghajtására) ugyanúgy, mint a filléres szarral. A dolog pikantériája, hogy még csak fullhd-t sem kellett átvinnie(1600x1200 ment át), minthogy hangot sem. Persze alapvetően nem a távolság volt problémás, otthon is ugyanilyen hosszban használok szintén filléres kábelt a 2. tévéhez, és tökéletes. Itt olyan aktív eszközök lógtak a két végen, amik problémásak voltak, viszont a gyenge jelátvitelen ezek a kábelek sem segítettek semmit, azaz ebszolájte nem volt kisebb a veszteség/szedett össze kevesebb zavart, mint az olcsó kábel (ez egy stúdió álpadlózatába fektetett, szó szerint tonnánnyi egyéb más kábellel együtt futott, pediglen itten GHz-ekről beszélünk).
Több hasonló drága kábellel nem találkoztam, pusztán az alapján nyilatkozom, hogy ez a kábel valóban jó minőségű, a probléma az, hogy ez ott nem segít, amikor baj van. Ott, ahol meg a jel átmegy, szart sem fog csinálni. Egyébként hdmi-vel nem foglalkozom, otthonra megveszem a legolcsóbb működőt, amúgy meg stúdiótechnikával foglalkozom(legalábbis ami ebben a témakörben releváns), ott meg kizárólag SDI létezik. Azon meg a legócskább csumpi 75ohmos koaxon 200méterre lövöm a fullhd-t, minden hókuszpókusz nélkül.

(#19512) HIJ válasza aszamóca (#19492) üzenetére


HIJ
őstag

Arra nem gondoltál, hogy mindkettő csatornán kiadja a parancsot? Ha nem dugod be az RF vevőt, akkor is mennek az alapfunkciók.

(#19513) #20844032 válasza Watt25 (#19508) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nincs ezen mit fikázni, teljesen jól leírtad a lényeget :R

/bár úgyfest, a végét a gyakorlat mégsem igazolja, de ez semmit nem von le az értékéből :D

(#19514) Watt25 válasza #20844032 (#19513) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, érdekes a te tapasztalatod azzal az 50eFt-os kábellel... Nem lehet, hogy olyasmi probléma volt, hogy ott a stúdióban a sok egyéb eszköz csinál valamilyen interferenciát? Bár, gondolom a stúdió eszközök jól le vannak árnyékolva.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19515) *H* válasza aszamóca (#19492) üzenetére


*H*
aktív tag

Pedig van benne IR LED. Pl. ha a dongle nincs csatlakoztatva a TV-hez, akkor is be lehet kapcsolni ezzel a távirányítóval is.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#19516) #20844032 válasza Watt25 (#19514) üzenetére


#20844032
törölt tag

Dehogynem. Ilyen mennyiségű jelet és áramot képtelenség teljesen árnyékolni.
"Labor"körülmények között jobban is muzsikált, de úgy is volt zaj, és úgy sem volt különbség a minőségi, és az olcsó kábel között. Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#19517) torma1981 válasza He-Nike (#19509) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem 1.3-as van tuti mert az ARC nem működik nála. Másik 1.4-essel megy. De simán átviszi PC-ről a 3d BD Iso-t. Ja és tű éles a kép és kb 2k volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#19518) Cactustop


Cactustop
csendes tag

Sziasztok!

Még nem írtam ebbe a fórumba, de lelkesen olvasom, ugyanis december óta LM660 tulaj vagyok, eddig nagyjából meg is voltam vele elégedve, de most jött egy kis probléma.
Az a gondom, hogy a TV hangja kb 3-4 óra folyamatos üzemidő után egyre erősebben kezd torzítani. Leginkább beszéd alatt hallani, ilyen állapotában a "beszélgetős" műsorok teljesen élvezhetetlenek, mert a hang mellett jelen van, egy a beszédhanggal párhuzamosan megjelenő torzítás. A jelenség a bemenet forrásától teljesen független. Először a UPC-s stb-re gyanakodtam, de ugyanúgy csinálja analóg kábelen és HDMI-n is. Így valószínűleg a TV-nél lesz valami bibi.

Valaki ismeri ezt a jelenséget??? Esetleg ha van tipp a házi gyógyításra, akkor szívesen fogadom. Végső esetben marad a szerviz....

(#19519) szekelyd válasza kmarci25 (#19420) üzenetére


szekelyd
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséget, már megtörtént. Tényleg korrektek voltak, hívtam, aznap kijöttek, átállították 3 perc alatt. A "vicces" az, hogy az LG ügyfélszolgálata egyszerűen lepattintott azzal, hogy így jártam, ezt nem lehet megváltoztatni!
Interhifit ajánlom, aki vásárlás előtt áll, bár egy kicsit megdrágultak TV-k, a honlapjuk szerint. Mondjuk így is bőven a nagyáruházak ára alatt van.

(#19520) kmarci25 válasza szekelyd (#19519) üzenetére


kmarci25
veterán

Erre való a fórum. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19521) HIJ válasza szekelyd (#19519) üzenetére


HIJ
őstag

Az LG ügyfélszolgálatos valószínűleg azért pattintott le, mert ő az LG Magyarország alkalmazottja, az ilyen gondok pedig szinte kivétel nélkül a külföldi beszerzésű TV -knél fordulnak elő, ami után az LG M.o. egy forintot nem kapott...

(#19522) #20844032 válasza HIJ (#19521) üzenetére


#20844032
törölt tag

Viszont ők ugyanazt az LG Corp-ot képviselik, mint azok, ahonnan az ügyfél tévéje származik. Az LG Magyarország nem gyárt tévét. Olyat sem, amiben kiválasztható magyarország.
Az egész banda elmehet a sunyip.ba. Nem a vásárlók kérték a régiózárat, az egésszel csak a saját szaros disztribúciós hálózatukat védik egymás elől.
Az úgy k.vára nem megy, hogy a globlalizációból azért kivesszük a hasznot, merugye kóreából irányítjuk a lengyelo-béli, meg a jóistentudja hollévő gyárakat, de a kereskedelem az menjen feudálisan. Ha lenne bármilyen mód, én bizony tarkóncsapatnám őket valamilyen vevőérdekeket képviselő szervezettel, de azok gittegyletek sajnos.

(#19523) Fang válasza Zjunior (#19502) üzenetére


Fang
aktív tag

:) igen, ez csak akkor működik ha megy a laptop! a kérdésed ez volt:

"Serviio-val lehet úgy streamelni h közbe nem megy a gépen is a film? Jelen esetben laptopon nem kell elindítanom a filmet hanem csak kitallózom és lejátsza??"

Tehát, serviio-val lehet úgy streamelni, hogy nem megy a film a laptopon (nem indítod el vlc-vel, media playerrel stb.), de úgy nem ha a laptop ki van kapcsolva.

Ha nem akarod a laptopot zúgatni, akkor sajna venned kell egy külső winyót. (ha esetleg van más megoldás akkor majd a többi fórumtárs felvilágosít, nekem nem jut más eszembe)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#19524) HIJ válasza #20844032 (#19522) üzenetére


HIJ
őstag

Ugyanakkor az is figyelembe kell venni, hogy nem az LG Corp. tartja el őket, hanem az a pénz amit a disztribúcióval keresnek... Az meg hogy egy cég hol mennyiért ad valamit az mindig is így volt. Európa ebből a szempontból siralmas. Pl az Apple amit csinál? Amcsiba a 200 dolcsis iphone itt 875 dollár?

(#19525) #20844032 válasza HIJ (#19524) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Ugyanakkor az is figyelembe kell venni, hogy nem az LG Corp. tartja el őket, hanem az a pénz amit a disztribúcióval keresnek...
Ezt én nem tudom figyelembe venni, ez a cég belső döntése, ami közvetett módon azzal jár, hogy a vevőit bizonyos esetekben szándékosan kizárja a megvásárolt termékek rendeltetésszerű használatából, amit ráadásul tetéz avval, hogy ezt előre semmilyen módon nem közli, hisz ez az információ maximum itt a fórumokon létezik. Ez semmilyen módon nem fogadható el.

>Európa ebből a szempontból siralmas. Pl az Apple amit csinál? Amcsiba a 200 dolcsis iphone itt 875 dollár?
Az árképzés egy teljesen más téma, bár tény, hogy az is megér egy misét.

(#19526) szekelyd válasza #20844032 (#19522) üzenetére


szekelyd
csendes tag

Teljesen igazad van. Úgy gondolom, ha veszek egy lg tv-t Magyarországon, akkor az lg ügyfélszolgálata nyújtson segítséget, egy olyan problémában, amit lényegében ők (az lg) okoztak. Az lg honlapján nem szerepel, hogy csak az lg magyarország kft (?)-n keresztül az országba behozott termékekkel foglalkoznak.
Na ennyit erről, még szerencse, hogy nélkülük is meg lehet oldani a régió átállítást.
Üdv. mindenkinek :)

(#19527) HIJ válasza #20844032 (#19525) üzenetére


HIJ
őstag

Az árképzés is ide tartozhat, hiszen az LG -nek mi haszna származna a régiósításból? Gondolom, hogy tudja európának ennyiért más régiókba meg annyiért szállítani ugyan azt a modellt.

(#19528) #20844032 válasza HIJ (#19527) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ennek fejében tud olyan szerződéseket kötni a disztribútorokkal, ahol nála a margin garantált lesz, cserébe ő garanciát vállal rá, hogy a disztribúciós hálózat egymással nem kel árversenyre.
Ez egy olyan kvázi maffiamódszer, amivel alacsonyan tartható az ár, tehát van ennek jó oldala is, viszont kizárólag a vásárlók látják kárát abban az esetben, ha ez mégis megtörténik, mint jelen esetben. Azaz a bünti a vásárlón lesz, nem pedig a hálózaton. Persze a vásárló nem fog perelni, de az egész semmilyen célt nem ér el, ez nem fogja megakadályozni ezeket a kereskedőket semmiben, ergo semmire sem jó, csupán egyszerűbb ezzel az ígérettel megkötni a szerződéseket.

(#19529) Biga123


Biga123
addikt

Hello

LG 42LM3400 - 125K ért szerintetek?

Üdv Biga

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#19530) Indiant


Indiant
addikt

Logitech K400 tulajok, hol lehet ilyet olcsón venni? Illetve az egerét szidják, tényleg nem jó?
Válaszokat privátban várom.

(#19531) Fang válasza Biga123 (#19529) üzenetére


Fang
aktív tag

szia

125k az szerintem rendben van ezért a tv-ért:
[42LM3400]
itt most csak az árra gondolok, hogy a minősége milyen nem tudom, kicst drágábban (+20k) már van LM615 is.

--Indiant--

K400-at újan webshopokban 10k körül lehet kapni:
[Logitech K400]
a minőségéről nem tudok nyilatkozni, majd más megteszi helyettem

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#19532) Biga123 válasza Fang (#19531) üzenetére


Biga123
addikt

hmm, én pont erre lettem volna kíváncsi hogy érdemesebb e kicsit többet belerakni 1 drágábba , vagy ennek is elfogadható a képe , stb.. asszem kell túrjak valami tesztet hozzá.. :R

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#19533) snooze


snooze
veterán

valaki használ ilyet?

GO Gunners!!!

(#19534) forestjr79


forestjr79
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, a problémám a következő:
tegnap vettem egy lg lm 620 s tv-t, és focimeccs nézés közben a labda elég durván elmosódik (közben találtam róla videót a youtube-on is...[link]) . Mivel főleg a HD meccsek miatt vettem a tv-t, ezért elég idegesítő a dolog. Beállítási probléma lehet, vagy inkább ne szenvedjek vele, és vigyem vissza ill. kérjem vissza a pénzt?
Előre is köszi!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#19535) _Ata_ válasza forestjr79 (#19534) üzenetére


_Ata_
tag

hmm engem is érdekel a válasz ! :D

(#19536) Yogibear974 válasza *H* (#19515) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Helló!

*H* 2013-01-24 08:48:12 wrote:

"Pedig van benne IR LED. Pl. ha a dongle nincs csatlakoztatva a TV-hez, akkor is be lehet kapcsolni ezzel a távirányítóval is."

Pontosan, csatornaváltás, hangerő, mute...
csak a mozgásérzékelős részét nem tudod használni, vagyis párosítani a tv-vel. Ezért kell pl. a reciver RF dongle
különben nem fog működni (LM620S)

Üdv: -=Yogibear=-

(#19537) Fang válasza forestjr79 (#19534) üzenetére


Fang
aktív tag

Remélem nem nagy hülyeség amit írok, de szerintem próbáld bekapcsolni a trumotiont az lehet hogy segít

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#19538) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Tényleg nem tudok venni 100 ezer környékén LED TV-t így maradt egy LG 42LS5600-s. Mit tudtok róla mondani?Több ajánlatot is olvastam és egyiken az volt írva,hogy 50Hz-s, de a többin pedig, hogy 100Hz.Most akkor mi a valódi? Ennek az ára 124 500 Ft.

Vagy ha tudnátok ajánlani egy másikat ebben az árban azt is megnézném.

Előre köszönöm a segítséget. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19539) huncutka1029 válasza g0dl (#19491) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen náluk bolti garania van, és Pesten az árpád híd környékén van a szervíz ahol javították.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#19540) vollti


vollti
csendes tag

Sziasztok!
Van valami tapasztalatok az alábbi problémával kapcsolatban?
[link]

(#19541) #16729600 válasza vollti (#19540) üzenetére


#16729600
törölt tag

UPCD hez tuti jó a modul nekem is ilyen van.Én is szívtam vele az elején ,mert nem volt hajlandó a TV azonosítani.Nekem gyári beállítások visszaállítása utáni aktív net kapcsolat segített és úgy már felismerte,azonosította. A TV-nk ugyanaz nekem LM669S )

[ Szerkesztve ]

(#19542) forestjr79 válasza Fang (#19537) üzenetére


forestjr79
csendes tag

Az alapból be van kapcsolva. Azt hiszem, hogy pont itt olvastam, hogy a True Motion bezavarhat, ezért azzal is próbálkoztam, hogy lekapcsoltam, de nem segített. Azért köszönöm a választ.

(#19543) HIJ válasza forestjr79 (#19542) üzenetére


HIJ
őstag

Kapcsolj át sportra vagy játékgépre a képmódok között. Az elvileg kikapcsol minden olyat ami ezt okozhatja. HA ezután is van a jelenség, akkor az már a forrás hibája. Apropó, véletlen nem ip tv?

(#19544) vollti válasza #16729600 (#19541) üzenetére


vollti
csendes tag

Szóval kiépítek egy folyamatos aktív internet kapcsolatot? (ez ok!)
Majd végzek egy gyári érték visszaállítást??
Aztán berakom elsőnek a kártyaolvasót (többen ezt javasolják!) és ezután mehet bele a kártya?

(#19545) huncutka1029 válasza snooze (#19533) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen én is használok 2,5" HDD-t DVR-hez.
Nem kell a tv-nek bekapcsolva lenni az időzített felvételhez, elindul a vinyó, aztán kikapcsol ha vége.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#19546) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,milyen media servert ajánljátok Plex és Nero kívül ? A plex nálam valahogy nem működik rendesen a laptopon,néha nem tud elindulni rendesen,már próbáltam újratelepíteni,de nem segít semmi.A Nero-ról nem sok jót olvastam.

Zero Defect.No Compromise !

(#19547) snooze válasza huncutka1029 (#19545) üzenetére


snooze
veterán

oké,köszi..azt tudtam,hogy nem kapcsol be a tv,de itt anno panaszkodtak,hogy a nem külön tápos vinyo nem indult el mindig a felvételkor..

GO Gunners!!!

(#19548) #16729600 válasza vollti (#19544) üzenetére


#16729600
törölt tag

Először tedd be s modult, csinálj egy gyári visszaállítást,aztán netet és egy idő után azonosítani fogja a kártyát.Nekem valami 0x11 es hibakódot írt ki sokáig,elszöszöltem vele vagy egy órát mire életet leheltem bele.

[ Szerkesztve ]

(#19549) vollti válasza #16729600 (#19548) üzenetére


vollti
csendes tag

Köszi.
Nekem is valami ilyen 0x11 hibakódot írogatott.

(#19550) Dragon27 válasza Giovanny (#19546) üzenetére


Dragon27
senior tag

Plex : szerintem jó de vannak hibák és ami zavar .. internet explorerrel jobb kezelni , ha a laptopon WPA2 ?
ha TV nem lát semmit kapcsold ki a védelmet 1 kis időre ... és így próbálkozz utána mehet vissza a WPA2

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.