Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Bako83


Bako83
csendes tag

Sziasztok!
Abban ki tudtok segíteni, hogy mi a különbség az LG AG-F315 és az AG-F215 3D szemüveg között?
Köszönöm.

(#17452) HarryDEC válasza g0dl (#17448) üzenetére


HarryDEC
tag

620 és a 640 között van "design" különbség is, több mint a 640 és a 660 között.

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#17453) MrBazsi válasza scofield82 (#17416) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nyomj egy gyári beállítások visszaállítást , és ujraindításnál válaszd régiónak finnországot, vagy a legalsó dupla kötőjeles lehetőséget. a tv nyelve maradhat magyar, csak az ország nem. utána jó lesz minden ;)

(#17454) gulyasa válasza Bako83 (#17451) üzenetére


gulyasa
őstag

A keretük kicsit máshogy néz ki, de hasonló "színkavalkád" party pack összeállításban lehet megvásárolni őket.
Nekem pl. a tavalyi LW5500-hoz az 5db-os AG-F215 csomagot adták (a tévéhez gyárilag adott 2db AG-F200 mellé).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17455) WiNZO


WiNZO
tag

Sziasztok!

Adott 3 lg termék: lm620-as tv, bp325 blu-ray játékos (hdmi out), nb2020a hangprojektor (optical in)

Tudnátok segíteni, hogy blu-ray lejátszón pendriveról zenét (flac fájlt) le tudok úgy játszani a hangprojektoron, hogy a tv-nek nem kell folyamatosan mennie / esetleg be se kell kapcsolnom? :U

Segítséget köszönöm!

WiNZO

(#17456) Mumu67


Mumu67
csendes tag

Sziasztok !!

Tudna valaki segíteni LG42LM620S tv-hez keresek magyar nyelvű leírást a beállításához, mivel nem kaptam hozzá vásárláskor, illetve hol találom meg a neten.
Köszönöm.

(#17457) Azurooandrew válasza HarryDEC (#17452) üzenetére


Azurooandrew
tag

Ez így igaz, még csak annyit tennék hozzá, hogy a 640S esetében simán elég lett volna a 660S szélével azonos, ám oldalról (is) teljesen fekete káva és nem erőltetni a kicsit giccses fénylős "mini-oldalhurkát". Ezzel együtt még mindig igaz, hogy ebben az éveben az LG LED TV-k sikerültek a legjobban esztétikai szempontból (is?) szóval LS570S-től felfele elég szép dolgokat lehet venni.

(#17458) blakey válasza Mumu67 (#17456) üzenetére


blakey
titán

lg.hu :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17459) Yogibear974 válasza Mumu67 (#17456) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szeva!

Irj privit,kuldok! Amugy ott a tv helpje! :DD

Üdv: -=Yogibear=-

(#17460) blakey válasza Yogibear974 (#17459) üzenetére


blakey
titán

Küldhetsz neki, de fent van a weboldalon. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17461) Hege1234 válasza g0dl (#17448) üzenetére


Hege1234
addikt

nahh arra már nem emlékszem
de valamiért így rémlik

de az akkor csak jó mert akkor a smart sem lesz lassú
(ez a lassúság jelentkezik valahol a smart környékén
vagy ez onnan jött nekem hogy amikor teszteket néztem még csak nagyon az elején járt ? )

beépített wifi + helyi háttérvilágítás vezérlés

a beépített wifi viszont atom

azt hittem csak előkészített és majd 10000 ért vehetek hozzá stick-et
esetleg n-es wifi került bele ?

(#17462) Bako83 válasza gulyasa (#17454) üzenetére


Bako83
csendes tag

Köszönöm.
Az AG-F215 olcsóbb is mint a 315, bár gyanítom technikai különbség nincs köztük.

(#17463) gulyasa válasza Hege1234 (#17461) üzenetére


gulyasa
őstag

Én úgy emlékszem, a 8xx/9xx sorozatban van erősebb (kétmagos) processzor.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17464) Yogibear974 válasza blakey (#17460) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szeva!

Akkor jó. Én kiszedtem csak a magyart!

Üdv: -=Yogibear=-

(#17465) panses válasza Hege1234 (#17461) üzenetére


panses
aktív tag

Igen! N-es! :C

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#17466) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

gulyasa !
Lenne hozzád egy kérdésem. Tegnap vettem egy R6S-t és azt veszem észre hogy amit arról nézek az nagyon "szappanopera " hatást kelt. Próbáltam állítgatni tv-n , lejátszón is de sikertelenül. Mi lehet az oka?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#17467) gulyasa válasza sz.zs. (#17466) üzenetére


gulyasa
őstag

Látszólag nem jó topikba írtad, de amit írni fogok, abból kiderül, hogy véletlenül mégis.
Lehet, hogy a tévéden azon a HDMI bemeneten, amire az R6S-t csatlakoztattad, nem kapcsoltad ki a TrueMotion-t. Szerintem ez okozza nálad a "szappanoperát".
A Samsungokat nem ismerem, de az LG-ken minden egyes HDMI bemenethez, USB-s lejátszáshoz, hálózati megosztásos, stb. lejátszáshoz külön ki- és be lehet kapcsolni a TrueMotion, külön-külön egymástól függetlenül lehet kalibrálni a helyi sötétítést, színeket, kontrasztot, fényerőt, ... stb stb stb.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17468) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

LG 42LV4500: Nem lehet lefixálni a hangmódot monóba?

Egy az, hogy csatornaváltásnál próbálgatja, hogy szereó-monó-sztereó, és a váltásoknál hangszünet van, másik meg hogy sztereóban van több-kevesebb brummja minden csatornának, ami a váltásoknál beugró fél másodpercnyi monóban nem jelentkezik. Teljesen kivezérelt csatornáknál csak amikor épp nem beszélnek/nem zenélnek akkor hallani, de halkabb csatornáknál nagyon zavaró a búgás... Ez a szolgáltatótól jön, ha más forrásból (HDMI, RCA) etetem a kütyüt adással, akkor ott nem jelentkezik.

Köszönöm, további kellemes hétvégét!

(#17469) sz.zs. válasza gulyasa (#17467) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm a segítséget? még csak annyit hogy ezt hol tudom állítani?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#17470) Dave567


Dave567
addikt

Üdv az Uraknak !!!
olyan kérdésem lenne hogy lm szériás tv-hez használ-e valaki zyxel nsa 310-es NAS-t dlna keresztül, megírhatná valaki a tapasztalatait, akadozik-e a film meg hasonlók ?
Válaszotokat is előre köszönöm !! ;)
Üdv Dávid

(#17471) HIJ


HIJ
őstag

No kiderült. A TV nem engedi át a DTS -t az optikára. Nem tudom mitől lehet ez, de csak stereo -ban megy tovább a HDMI -n kapott jel. A DolbyDigital az simán megy, illetve azt fel is ismeri a tv (az info sávjában írja is hogy DD). Remélem csak vmi szoftveres gond és javítják, illetve tudnak róla.
2 médialejátszóval is ezt csinálja. A saját lejátszója az kiküldi rendesen a DTS -t is, ezért gondolom, hogy ez vmi szoftveres gond lehet...

Esetleg tudsz erről valamit mondani BloodRay ?

(#17472) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
Van egy kis probléma az LG 42 670-esemmel. Már többször előfordult, hogy egyszer csak eldobja a csatornalistát (automatikus csatornafrissítés ki van kapcsolva). Vettem a fáradságot, úrakerestettem a csatornákat, sorrendbe raktam. A második eldobás után, ismét de a digitális csatornáknál már nincs adónév, nem tudom használni az infót sem, teljesen üres az alsó sáv. A műsor újság sem jön be, az írja állítsam be az idő. De az idő, automatikusra van állítva. A jelerősség 22% körüli, a minőség 90%. Van valakink ötlete, mi lehet a gond?

(#17473) sz.zs. válasza sz.zs. (#17469) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Megvan.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#17474) Indiant válasza HIJ (#17471) üzenetére


Indiant
addikt

Abszolút nem vagyok képben a HDMI-vel, de miért erőltetitek a DTS-t a tv- keresztül?!
Miért nem az erősítőbe van kötve direktbe a DTS hang a lejátszóból?

(#17475) -=RelakS=- válasza Indiant (#17474) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

lehet pl, hogy az erősítője nem támogatja a HDMI-t? (nincs rajta csatlakozó)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17476) Indiant válasza -=RelakS=- (#17475) üzenetére


Indiant
addikt

És nincs a lejátszón optikai vagy koaxiális kimenet?

(#17477) Rbert válasza Indiant (#17476) üzenetére


Rbert
aktív tag

Ne kelljen külön optikai elosztót venni...Igaz én már vettem és be is kötöttem.

(#17478) HIJ válasza Indiant (#17476) üzenetére


HIJ
őstag

Azért mert az +1 kábel. Jelenleg az erősítőről megy a TV is (már úgyértem a TV műsor). Tehát egy HDMI kábel megy a medialejátszóról a TV -hez, onnan 1 optikai kábellel pedig az erőlködőhöz. Most be kell rakjak +1 optikait (ami kb 3 rugó, már nem mintha földhöz vágna, de azért fáj :U ), ami már nem biztos hogy beleférne a falba vésett kábelcsatornába.

Meg egyébként: ha mennie kell, akkor menjen a fenébe is :)

Rbert: Hál' isten van két optikai bemenetem...

[ Szerkesztve ]

(#17479) OldMike válasza sz.zs. (#17473) üzenetére


OldMike
őstag

Helló!
Megosztanád, hogy hol találtad meg?
Köszi

42LM660S

(#17480) Mumu67 válasza Yogibear974 (#17459) üzenetére


Mumu67
csendes tag

Köszi

(#17481) Mumu67 válasza blakey (#17458) üzenetére


Mumu67
csendes tag

Megtaláltam köszönöm !

(#17482) tomimidi válasza gulyasa (#17395) üzenetére


tomimidi
tag

Köszönöm a választ. Kár, hogy nem lehet ketté venni.
Ellenben találtam még egy két idegesítő dolgot amire nem találtam megoldást. Lehet, hogy ti azonnal tudjátok.
Modell 42lm660s Firmware: 04.10.43 Internet: Eth csatlakozón Sávszél: 20/4 Mbit

1. Legutolsó szoftverben (amit csak manuálisan lehet megetetni, mert tv még nem látja a frissítést) a 4:3 és 16:9 képváltásoknál szétesik a kép 1-2 mp-re. Hihetetlenül zavaró! Ti is tapasztaljátok?

2. Hangszinkron együttfutás problémája nincs senkinek? Nálam jellegzetesen az RTL Klub és TV2 (forrás upc) hangja idővel elkezd csúszni a hang. A gond az, hogy ha felvételről, vagy timeshift alatt nézem akkor is. A forrással azért nem lehet gond, mert többszöri visszatekeréssel helyre áll és megtalálja a szinkront.

3. MTVA videótárban eddig egyszer sikerült megnézni a híradót. Azóta egyszer sem. Csak a "betöltés..." szöveg van a képernyő közepén. Szépen le is fagy tőle az alkalmazás, mert visszalépni sem lehet. Semmire nem reagál. Csak kikapcsolás gombbal tudod elhagyni a menüt. Iszonyat gáz! A többi (youtube,index,vimeo rendben megy)

4. Nem lehet átnevezni a DTV csatornákat. Tudom hogy szolgáltató adja NIT-ben, de saját listában azért illene felajánlani.

Ha esetleg bárkinek van ötlete megköszönöm!

(#17483) péter28 válasza HIJ (#17478) üzenetére


péter28
tag

Lehet,hogy mégis kell még egy optikai vagy koax kábel,mert saját és mások tapasztalata alapján a hdmi-n nem megy át az 5.1.

(#17484) Indiant válasza HIJ (#17478) üzenetére


Indiant
addikt

Ja, így már értem. De ha jól tudom a TV a DTS 2.0-t tudja, az meg talán stereo, tehát lekevert. Nem lehet ,hogy ez az oka? Illetve, hogy a tv-ben van Dolby Digital dekóder, de DTS nincs.

(#17485) HarryDEC


HarryDEC
tag

LM660S-nél mi az a legújabb firmware amit érdemes / szabad rá feltenni? Saját médialejátszóval a filmeknél tapasztalható hang és feliratváltási probléma nem számít, mert külső médialejátszóval fogom nézni őket. Hol lehet megtalálni, hogy a firmware-k mit javítanak?

Valaki legyen oly jó és mérje meg nekem, hogy mekkora a tv talp szélessége és mélysége (lehet, hogy nem fog elférni az állványon). Köszönöm.

Korán keltem, hol az arany?

(#17486) MoKiLoK


MoKiLoK
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_17415-17415.html
http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_17417-17417.html

Sziasztok,

Tényleg senki nem használ DLNA (Ushare) lejátszást LG tévén? :O
Senkinek nincs problémája azzal, amit a fenti két linken kérdeztem?
Tényleg csak én használnék hálózati streamelést, senki más?
Ez brutális... :)

[ Szerkesztve ]

(#17487) Hege1234 válasza panses (#17465) üzenetére


Hege1234
addikt

nahh akkor nemprobléma neki a bd50 sem nagyon jó hír

gulyasa: ott a pont valóban 9-es szériát nézegettem még az elején akkor tárolódhatott el bennem ez az infó

eldöntve 100%-ra 47lm620s lesz megvéve

kössz !

(#17488) huncutka1029 válasza WiNZO (#17455) üzenetére


huncutka1029
addikt

Hát persze hogy van megoldás,
Miért a TV-n keresztül viszed a hangot? arra jó a HDMI 1.4 is az 1 es porton.
Kösd a blurayt a hangprojektorra vannak optikai közösítők, switchek mint pl Ez itt így ha nem kell a TV akkor átkapcsolod, és a a BP hangját küldi a hangprojektorra.

Megoldás 2:

A tv-n az energiatakarékos beállításokon ki lehet kapcsolni a kijelzőt, akkor minden más funkció működik, csak nincs kép.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#17489) Indiant válasza tomimidi (#17482) üzenetére


Indiant
addikt

(#17482) tomimidi: Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy a szoftverfrissítésekkel (fw.) csak butulnak a tv-k.

(#17490) Watt25 válasza tomimidi (#17482) üzenetére


Watt25
veterán

Csak az MTVA videótárra tudok reagálni... Kb. nekem is ez a tapasztalatom. Szerintem eddig életemben egyszer sikerült egy videót ott megnéznem, számítógépen. Azóta se sehol.. Se melóhelyen, se itthon gépen, se a TV-n. Én nem is értem, hogy ezt hogyan gondolják komolyan. Szerintem úgy szar, ahogy van...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17491) tomimidi válasza Indiant (#17489) üzenetére


tomimidi
tag

Sajnos nekem is, de reménykedem a supportban!

(#17492) blakey válasza MoKiLoK (#17486) üzenetére


blakey
titán

Ha visszaolvasol bármelyik tv-s, médialejátszós topicba, akkor láthatnád, hogy a dlna nem minden esetben működik, a gond az, hogy a dlna szerverekkel nincs normálisan optimalizálva egyik másik készülék, hogy lásd, servvio pl. elindítja a filmet külső felirattal de nem választható, hogy milyen hang, stb, uegyanaz a program a dune-n elindul, választható a hang és a belső felirat viszont a külső nem. Ez nem a készülékek hibája hanem a dlna szerveré, van egy dlna szerver ami ezt ügyesen megoldja, de fizetős, isedora, viszont működik úgy ahogy kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17493) HIJ válasza Indiant (#17484) üzenetére


HIJ
őstag

Nemtudom, hogy milyen jel jön ki rajta (DTS vagy nem) csak azt hogy stereo. Az a baj, hogy nem kell neki dekódolni semmit, mert az az erősítő dolga lenne, csak simán kiengednie. Egyébként mint írtam, ha a saját lejátszójával nyitom meg a filmet, akkor kiküldi a DTS 5.1 -et.

péter28: Ezt kimondta neked? A HDMI mindig is képes volt átvinni az 5.1 -et, sőt 7.1 -et. De ez mindegy is mert jelenleg egy a400 -as popcorn az alany, amin már 1.4 -es HDMI van, ami meg aztán már átviszi még a 4K -s képet is :Y

(#17494) Hege1234


Hege1234
addikt

"az LM620 csak WiFi-ready - vehetsz hozzá drágán LG adaptert"
akkor wifi adapter mindenképpen kell hozzá ?

(ezt most olvastam a fórumon)

(#17495) blakey válasza HIJ (#17493) üzenetére


blakey
titán

Nem minden tv tudja továbbküldeni a HDMI-n kapott dts (5.1) jelet az optikain keresztül az erősítőbe. Érdemes a tv-t kihagyni az efajta megoldásoktól mert nem erre vannak kitalálva, a lejátszó és az erősítő közé érdemes beiktatni egy optikai kábelt. Ilyenkor van értelme a hdmi-s erősítőknek, mert minden lejátszó az erősítőbe csatlakozik és onnan egy kábel a tv-be. Nincs összefüggés a lejátszó által kiküldött dts és egy külső eszköz által HDMI-n keresztül küldött jel továbbításában. A DTS liszensz köteles, ennek hiánya okozhatja az efajta viselkedést.

(#17494) Hege1234
Esetleg olyan router ami AP (access point) képes és nem kerül 10e-be az egész művelet. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17496) péter28 válasza MoKiLoK (#17486) üzenetére


péter28
tag

De használ más is pl. én,csak biztos senki nem tud megoldást sajnos én sem.Nekem a nyelv választás működik,de a felirat az nekem sem.

(#17497) blakey válasza péter28 (#17496) üzenetére


blakey
titán

Van megoldás, pár hozzászólással korábban írtam. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17498) spidersoft válasza spidersoft (#17468) üzenetére


spidersoft
senior tag

(monós kérdésre valaki? :B )

(#17499) péter28 válasza HIJ (#17493) üzenetére


péter28
tag

Igaz,én is csak tv-n keresztül próbáltam,úgy nem működik.Közvetlenül lejátszóból erősítőbe nem tudom,így lehet,hogy tévedtem.

(#17500) péter28 válasza blakey (#17492) üzenetére


péter28
tag

Bocs,igazad van nem láttam.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.