Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) zolda válasza SZ_CS (#17596) üzenetére


zolda
tag

esetleg ezt is meg lehet próbálni, ha a 8 nap már lejárt:

edigital 40 nap

(#17602) szmores


szmores
csendes tag

Sziasztok,

Nagy vacillálás után (samsung vs Lg), döntöttem az LG mellett, főleg a 3d része miatt.
Viszont nem vagyok otthon a témában ezért a segítségeteket szeretném kérni.
Tapasztalaitok alapján melyik típust ajánljátok? A smart rész nem érdekes.
Van olyan oldal ahol a tv-k "tudása" van összehasonlítva, szemléletes módon? (pl: [link]

Bármilyen tanácsot, figyelmeztetést szívesen veszek!

Tud-e valaki olyan helyet ahol jelenleg kamatmentes hitelre lehet venni minimum 47-es (vagy nagyobb)
led tv-t - és van is....

Előre is köszönöm!
Szmöre

(#17603) OldMike válasza SZ_CS (#17596) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Egy 29"-os CRT (hagyományos) tévéről váltottam 37"-ra, mert az fért el éppen a szekrénysorban. Ezt egy hét után visszavásárolták (hosszú történet). Mivel 37" méretben nem találtam megfelelőt, váltottam 42"-ra. Némi kompromisszum árán ez is elfért. Mivel mindkét méretet láttam, csak azt mondhatom, hogy hálás lehetek, amiért így alakult. 2,6 méterről nézzük, és fantasztikus. Digitális csomagunk van, ez is sokat számít. Persze a régen felvett SD műsorok harmatgyengék, de ezen az sem segít, ha 100 méterről nézed :DD . Teljesen egyénfüggő a dolog, tehát nem akarlak semmire rábeszélni, csak a saját tapasztalatomat írtam le.
Ha a kisebb méret mellett döntenél, akkor mondanék egy szempontot, amit érdemes mérlegelni. Valamiért a 37" méret nem a gyártók szíve csücske, ritka a viszonylag korszerű készülék (például az LG-nél az LM620S a legmagasabb tudású, ami egy nagyon jó készülék, de néhány dolgot nem tettek bele, illetve nem adnak hozzá). Viszont a 32" méretben (ha az a méret megfelelő) sokkal nagyobb a választék, felfelé is, persze jóval több pénzért.
Üdv

42LM660S

(#17604) ilor14


ilor14
tag

Nem tudtok valakit aki olcsón adna el uj 42lm660s-t? Esetleg áfa nélkül? A lényeg hogy kb 150k környékén? :)

(#17605) HIJ válasza ilor14 (#17604) üzenetére


HIJ
őstag

De hisz az illegális :Y

(#17606) Fang válasza ilor14 (#17604) üzenetére


Fang
aktív tag

8 HSZ-t kellett volna mindössze vissza olvasni.... (igaz 150-ért nem biztos hogy eladó)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#17607) #16695808


#16695808
törölt tag

van egy 32LD350-esem.
nos néha előfordul hogy látom a pixelt(eket?) (ez így eddig milyen hülyén hangzik :)
pl: feketés a kép és egy ponton világit a kijelző, van hogy zöld színű, van hogy fehéres. de miután kapcsolgatom megszűnik a jelenség. 1,5 év alatt láttam már vagy 5x ilyet. de érdekes hogy utána semmit hiba.
ez mitől van?

(#17608) SZ_CS válasza zolda (#17601) üzenetére


SZ_CS
csendes tag

Köszönöm szépen a javaslatot, ez lesz a megoldás. Csak azt olvastam, hogy bontatlanul kell ahhoz visszavinni a cuccot. De felhívtam a céget, és visszaveszik..

Egyébként a filmek, hd adások valóban gyönyörűek, a sd-vel sincs semmi baj, csak tényleg túl nagyok a dolgok nekünk.

Kössz

SzCs

(#17609) #16695808 válasza SZ_CS (#17596) üzenetére


#16695808
törölt tag

ÉN ELCSERÉLEM A 32LD350-esem, fontold meg ez kisebb :)

(#17610) kmarci25 válasza SZ_CS (#17608) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, (többek között) erre jó ez a fórum... :C

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17611) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

LW5590 pendrive-ra tud felvenni digitális adásról? Próbáltam most 2 félével, egy 8GB-ossal és egy 16GB-ossal, de egyikkel sem jelent meg a felvétel lehetősége.
Esetleg a partició formátuma nem tetszik neki? Próbáljam meg NTFS-el?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17612) #16695808 válasza Laca0 (#17611) üzenetére


#16695808
törölt tag

a használati utasításban le van írva
(azthiszem azt a tv formázza le hogy mennyen a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#17613) Yogibear974 válasza kmarci25 (#17595) üzenetére


Yogibear974
senior tag

No, akkor ezért nincs, antennaerősítés opció ;-)

Üdv: -=Yogibear=-

(#17614) Laca0 válasza #16695808 (#17612) üzenetére


Laca0
addikt

Örömmel engedném, hogy formázza, de nem jelenik meg ez a lehetőség.
Korábban hdd-el próbáltam már, emlékszem, hogy mik jelentek meg.
A leírás szerint pendrive-ra nem tud felvételt készíteni, de itt a fórumon többen írták, hogy nekik sikerült.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17615) Fang válasza Laca0 (#17614) üzenetére


Fang
aktív tag

Ha jól emlékszem azok 64Gb-os vagy nagyobb pendrive-k voltak, de nem vagyok benne biztos. ez alapján kicsi a pendrive-d :)
de javítsatok ki ha nem így van

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#17616) kmarci25 válasza Laca0 (#17611) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudom, hogy a tiedre is igaz-e, de LM620S csak 40GB-nál nagyobb pendrive-ra/hdd-re enged felvenni.
rögzítő üzemmódhoz min 40GB, max 2TB HDD-t tud használni. Ezt a készülék megformázza, más eszközhöz nem tudja csatlakoztatni, illetve a rögzített anyagot más eszközön nem fogja tudni lejátszani.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17617) ilor14 válasza Fang (#17606) üzenetére


ilor14
tag

Bocsi,órán voltam de multkor elolvastam 10ezer kommentet.

Nem áfa nélkulire gondoltam akkor hanem olcsón :D ezen van a hangsúly!

(#17618) #20844032


#20844032
törölt tag

Üdv!

Kis segítséget kérnék. Vettem egy 42LM620S-t, és az országválasztónál, illetve a SMART országbeállításainál sem választható ki Magyarország. Lehet ezzel valamit kezdeni? :U

(#17619) sz.zs. válasza #20844032 (#17618) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Valószínűleg szürkeimportos készülék. Így akkor normális garanciád sincs.:K
Nem tudom mit lehet evvel kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#17620) #20844032 válasza sz.zs. (#17619) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem tudom mi az a normális garancia, de ez itt most biztosan nem garanciális kérdés.

(#17621) huncutka1029 válasza kmarci25 (#17616) üzenetére


huncutka1029
addikt

LW csak HDD-re rögzít, és min.40 GB kell neki.
Pen-re 32 GB már time shift 2 órát eltárol, de felvételre nem használja.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#17622) huncutka1029 válasza Yogibear974 (#17613) üzenetére


huncutka1029
addikt

Kedves Gesztus az LG-től hogy kivette belőle, a tavalyi LW szériában van.
:P
Azokban itt van:
home-beállítás-antenna-antennaerősítő ( asszem5-ik pont a menüben)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#17623) IhiXO


IhiXO
csendes tag

Helló!

Pár napja vettem egy LM660S tévét. Az első két napban teljesen jó volt minden, de tegnap érdekes jelenségbe kezdett.
Pendrive-ról vagy USB-HDD-ről történő filmnézésnél gyakran szaggat a lejátszás. Megakad a videó. Csinálja ezt minden felbontásnál (SD-nél is) és fájlformátumnál. Aztán néha gondol egyet és teljesen jó minden, 1080p is.
Fogalmam sincs mi lehet az oka, kb minden beállítást végigpróbáltam, szoftvert is frissítettem, gyári beállításokra is visszaállítottam, semmi eredmény.

(#17624) Putyu87


Putyu87
csendes tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy vettem egy LG LM3450 es TV-t és valamiért nem tudok 3D-s filmet nézni, mert nem engedi beállítani a horizontális 3D-t. Csak a 2D-ből 3Dbe való konvertálást engedi.
Köszsönöm a segítséget

(#17625) realpopek válasza Putyu87 (#17624) üzenetére


realpopek
tag

Szia,
Miről akarod lejátszani a 3d filmet?

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#17626) gulyasa válasza Putyu87 (#17624) üzenetére


gulyasa
őstag

Egészen pontosan milyen tulajdonságú videót próbáltál lejátszani és hogyan?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17627) sz.z.csicsi válasza zolda (#17601) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Ott már sztem a 2 csillagos verzió lép életbe! Bontatlan csomagolás...

(#17628) OldMike válasza #20844032 (#17620) üzenetére


OldMike
őstag

Helló!

Sz.Zs. szerintem csak annyit akart mondani, hogy amelyik tévében nem lehet Magyarországot kiválasztani, azt nem erre a régióra gyártották, és nem Magyarországon hozták forgalomba. Ezért az LG itteni képviselete nem látja el a garanciális szervizelését. Ettől még kaphattál bolti garanciát, azaz hozzájuk kell elvinned, és ők valahol, valakivel megjavíttatják (ha kell, de inkább ne kelljen).
Amúgy használhatod a smart funkciókat, csak ki kell választanod egy lehetséges országot, és oda kell regisztrálnod. Egy ottani - valósnak tűnő lakcím és telefonszám - kell hozzá. Állítólag Angliában (bocs UK) sok ingyenes játékot lehet letölteni. Nekem itthoni LGApps regisztrációm van, de itt is találtam vagy 2 és fél oldalnyi játékot.

Üdv

42LM660S

(#17629) #20844032 válasza OldMike (#17628) üzenetére


#20844032
törölt tag

Szia!

Köszönöm, értettem mit akar mondani. Ámbátor továbbra sem értem hogyan jön a kérésemhez a garancia. A garancia nem érdekel, ha holnap beszarik, tűzre dobom akkor is, ha a MO-i képviselet feje szignózza a garlevelet.
Az érdekel hogyan tudom átállítani. De közben már ezt is megtaláltam: ölég nagy trükkel, mert ez a nyomorék gyártó régiólockot használ az eszközeinél(ami szervízmenüből átállítható), vissza a nyolcvanas évekbe hurrá. Én ugyan eu-n belül szabadon kereskedhetek, de mégsem, mert a gyerekmunkával legyártott kóreai cucc majd megmondja mit hol lehet eladni. Azt is értem, hogy szürkeimport miatt kerülnek ezek be, de a regionlock nyilván nem a szürkeimport miatt kerül bele, én viszont alkalmazást fejlesztenék ezekre, demivel gondolom itthon árgépről, meg netről vásárolnak jó sokan, ergo simán belefutnak ebbe az emberek, és gondolom vesznek is jó sok ilyen régiózáras tévét, így innentől nem foglalkozom vele(mivel az alkalmazások is régiókra vonatkoznak).

(#17630) SZ_CS válasza SZ_CS (#17608) üzenetére


SZ_CS
csendes tag

Csak kiderült hogy még mindig Magyarországon lakunk. Én olvastam, hogy az a 40 napos garancia csak bontatlan termékre vonatkozik, de elhittem az ügyfélszolgálatnak, amikor mondta hogy vigyem a boltba, mert annak a keretében el lesz simítva az ügy.
Becsomagoltam mindent, és persze elhajtottak a búsba.. és igazuk is van .. kivéve a "professzionális ügyfélszolgálatnak"

Goto 10

[ Szerkesztve ]

(#17631) honda23 válasza SZ_CS (#17608) üzenetére


honda23
aktív tag

Túl nagyok, bakker...
Szerintem meg már nekem kicsi a 42-es, bánom, hogy nem a 47-est vettem meg...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#17632) a2d2 válasza SZ_CS (#17630) üzenetére


a2d2
addikt

Hidd el megszokod.
Én felfúrtam a falra a 42-est, tök nagynak tűnt meg minden, most meg úgy érzem hogy tátong körülötte az űr, túl nagy felületű a fehér fal mögötte :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17633) #16695808 válasza IhiXO (#17623) üzenetére


#16695808
törölt tag

az baj, visszavinni!

(#17634) Putyu87 válasza gulyasa (#17626) üzenetére


Putyu87
csendes tag

Szia!

mkv fájl-t szeretnék lejátszani, média lejátszón keresztül

(#17635) spidersoft válasza a2d2 (#17632) üzenetére


spidersoft
senior tag

Első körben egy 42"-os Pana plazmát vettem. Nagyon jó felbontású analóg tunerje volt (vagy AD átalakítója, fene tudja ezt), ilyen részletes analóg (antenna, kábeltévé) képet még nem láttam. Viszont analóg forrásról sötét, nagyon sötét volt, akár RF akár RCA bemenetről etettem. *Sokkal* sötétebb, mint a digitális jeleké, amivel már meg lettem volna békülve. Ezen felül volt badpixel is rajta... visszaküldtem, visszavették, és kértem, hogy hadd vegyek helyette egy LG LED-eset. Most ezt nyűvöm. Panához képest buta mint a hatökör, gyengébb felbontású a tunerje is (persze nem annyira gyenge, sőt, sokkal jobb, mint ebben a méretben a legolcsóbb meg néhány nem-a-legolcsóbb, valamint a kis méretű LCD-ké), de legalább működik meg elég világos... Ezt azért írom, mert amikor megvettem a 42"-os Panát, akkor hatalmasnak tűnt, rendesen be kellett járni a szememmel a képterületet, nagy élmény volt. Az első kábé másfél napban... aztán már tök szokványos. A csere (bevizsgálás, rajtaülés, stb) három hét volt, ez idő alatt egy 55cm-es CRT volt a helyére téve, ami az első 2-3 napban apró kis miezajunoszty volt, szépen hozzászoktam, majd már *szinte* nem is akartam nagyobbat, jóvanez. Jött az új LG, megint a hűdenagy fíling vagy két napig, azóta nem látom se nagynak, se kicsinek, pont akkora, mint egy tévé. Ha vennék kétméterest, akkor két napig biztosan rohadtnagy lenne, aztán az is pont akkora, mint egy tévé... Bármilyen kicsit használsz megszokod, bármilyen nagyot veszel pár nap múltán nem fogod nagynak látni. Nekem ez a tapasztalatom...

(#17636) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok. Amit a boltokban játszanak 3D-s tenger alatti video annak mi a neve mert sehol se találom.Linket tudtok hozzá dobni esetleg? Köszönöm :R

(#17637) kmarci25 válasza sixer66 (#17636) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudom melyikre gondolsz, de pl. az LG promo 3d-je (sportok) a virágboltokban kapható! ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17638) #16729600 válasza sixer66 (#17636) üzenetére


#16729600
törölt tag

Amazing Ocean amit keresel :)

(#17639) nextman válasza #16729600 (#17638) üzenetére


nextman
aktív tag

Youtube-on nem talaltam.

(#17640) Fang válasza nextman (#17639) üzenetére


Fang
aktív tag

Mint kmarci25 is írta, nézz be egy virágboltba

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#17641) Indiant válasza nextman (#17639) üzenetére


Indiant
addikt

6,5GB még jó, hogy youtube-on nem láttad... ;]

(#17642) Hege1234


Hege1234
addikt

ez a virágbolt valami kód ?

ncore-on fennvan

(#17643) Fang válasza Hege1234 (#17642) üzenetére


Fang
aktív tag

:DD igen ez egy kód, de az offodban le is írtad milyen jellegű oldalaknak a kódja :))
ups,most kikotyogtam...

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#17644) Hege1234 válasza Fang (#17643) üzenetére


Hege1234
addikt

:)

(#17645) stclaust válasza sixer66 (#17636) üzenetére


stclaust
csendes tag

Talán itt:
http://www.3dsbs.com/

(#17646) Zoty4


Zoty4
őstag

Na ma kihozták végre a lm860-omat :)
LG kiterjesztett 5 éves papírral mit kell csinálni?
Perpillanat van egy Euronicses számlám és egy LG-s garijgyem

(#17647) panses


panses
aktív tag

Helyzetjelentés:
LG BP325 + LG BH10LS38 + 10db 25GB-os és 2db 50GB-os lemez behúzva! :B
Virágostól néhány szál Pongyolapitypang beszerezve. :DDD
Oroszlános zebrás pingvines vizilovas zsiráfos mese 3D-ben megrajzolva. :U

Pitypang be, indít, pofa leszakad. :Y
Csak egy szó jutott eszembe: B...meg!!! :C

Remélem érthető voltam!

Egyetlen hiba, hogy a BP325 távja vezérli a 3 éves HDD-s LG DVD játékost is... :W

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#17648) norbszt válasza Zoty4 (#17646) üzenetére


norbszt
tag

LG oldaláról:

„5 ÉV GONDOSKODÁS” akció feltételei

A jelen “5 ÉV GONDOSKODÁS” akció feltételei (továbbiakban: Feltételek), azon vásárlóinkra vonatkoznak, akik az LG Electronics Magyar Kft. által forgalmazott egyes, a jelen Feltételekben meghatározott termékeket 2012. október 1. és 2012. december 31. között az [ akcióban résztvevő boltok ] bármelyikében megvásárolták. Az akcióban résztvevő boltok listája [ itt ] található. Ön a [ Tanúsítvány ] letöltésével kifejezetten elfogadja, tudomásul veszi és magára nézve kötelezőnek ismeri el, hogy az “5 év gondoskodás” kampányra a jelen Feltételek vonatkoznak, és az abból fakadó jogosultságok kizárólag jelen Feltételek szerint érvényesíthetők.

Én kinyomattam mind és össztüzem a számlával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#17649) Zoty4 válasza norbszt (#17648) üzenetére


Zoty4
őstag

oké köszi akkor én is ezt teszem

(#17650) HofiZoli válasza panses (#17647) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ez mekkora!!! :D :D :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.