Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) LÁZ válasza balint82 (#20050) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

helyette januárban üvegben ladik ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20052) Throme válasza LÁZ (#20051) üzenetére


Throme
veterán

Huh bakker azzal nem is kalkuláltam. Erre az évre visszafogottságot akartam lego fronton...
Lehet tudni, hogy kb mibe fog fájni? Meg hova teszem??

(#20053) Dareiosss válasza balint82 (#20050) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nagyon jól járt aki megcsípte akciósan a Caterhamet. én sajna teljes áron vettem kari előtt, hogy nehogy lemaradjak. Így meg arany áron volt, nem igazán érte meg, de gyűjtöm a kocsikat.

(#20054) Sirandrish válasza Dareiosss (#20053) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt szerintem majd én is beszerzem...láttam a boltban korábban..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20055) LÁZ válasza Throme (#20052) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

valszeg január eleje/közepe, volt egy leaked kép, ha lehet hinni neki, akkor nem értem a legót, a hajót minek kellett elbszni :F

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20056) DopeBob


DopeBob
addikt

Valaki help, valszeg én vagyok a béna. Rebrickablen régen lehetett úgy keresni MOC-ot, hogy az én alkatrészeimből miket tudok megépíteni, de ezt most nem találom. Hova dugták? :B

MZ/X

(#20057) Throme válasza unclefucka (#20033) üzenetére


Throme
veterán

Nekem nem csak az az 1x4 lapos alkatrész hiányzott.
Az alkatrész hiány megadásánál már nem szerepelt a listában ez az 1x4-es alkatrész. Én azért megadtam, mint listán kívüli alkatrészt, rendes alkatrész számmal, hátha.....

Én mint egyszerű júzer nem igazán örülök, hogy ilyen-olyan verziók keringnek a kereskedelemben, még ha elenyésző is a differencia....
Az is igaz, hogy a többi alkatrésznek (3) a hiánya kellemetlenebbül érintett...
Viszont jobban néz ki az autó azzal az 1x4-es elemmel, még ha szerelhetőségben jelenthet problémát...
Ugyanígy nem értem a tetőn lévő 2 1x4-es bütykös fedő elemeket. ODa inkább lapos illett volna... no mindegy.

A többi modell nem igazán fogott meg ebből a szettből, viszont valaki megcsinálta a 31070-ből is a Ferrári F40-et :)

Még ez a megoldás is tetszik... :K

(#20055) LÁZ :
Nézegettem képeken, hát nem lesz olcsó, ha tippelnem kellene.. A hajót tényleg butították...

Utolsó akkordként (átcsúszva az Újévre) az utolsó szettel is elkészültem.
Visszatekintve 2017-re elég gazdag volt számomra lego-ból :C
Matricázással ment el inkább az idő.
A csúcs az 1x1-es lapos kocka matricázása, 2 oldalon!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#20058) Throme válasza Throme (#20057) üzenetére


Throme
veterán

... kicsúsztam...

Ez a speed champion McLaren-es figura kiköpött Harry Potter :B ....

(#20059) Djuree válasza LÁZ (#20055) üzenetére


Djuree
félisten

ez nem újdonság nekem. majdnem az összes ideast lebutították. mintha direkt csinálnák...nem értem. ez se szebb lett sajnos.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20060) LÁZ válasza Djuree (#20059) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én sem értem, biztos belehaltak volna, ha csak az üveget dolgozzák át...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20061) hulp01 válasza LÁZ (#20055) üzenetére


hulp01
senior tag

Azért ez nagyon nem ugyanaz, mint az eredeti. Mi a fenének nyúlnak hozzá ilyen mértékben valamihez, amit a nép megszavazott (és mellesleg ők is)? A kis hajó nagyon nyomi az eredetihez képest. Az üveg kupakja is jobbnak tűnik.

(#20062) FLx válasza hulp01 (#20061) üzenetére


FLx
addikt

Fura, nem is hasonlit a hajo az eredetire.

(#20063) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Lehet szidni, de azért a kínai minifigura gyártás tud olyat amit az eredeti lego nem.


(#20064) Pötyi válasza Fr0z3n (#20063) üzenetére


Pötyi
őstag

Khm... Azért én icipicit máshogy fogalmaznék! Tud ilyet a Lego is, de ha a Lego gyárt ilyet, például élient, akkor a Lego cég fizet jogdijjat H. R. Giger örökösének.

A kínaiak meg nem.

:DDD

Kiegészítés:

A Lego cégnél még azt is figyelembe veszik, hogy árt-e a gyerek lelki- és jellemfejlődésének a játék? Ezért nem fog élient a kezébe kapni a kisgyerek.

Szóval az első megállapításomat kiegészítem annyival, hogy ha akarna, a Lego cég is tudna gyártani ilyet.

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#20065) Fr0z3n válasza Pötyi (#20064) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azért a mai gyerekek eléggé mások mikor úgy szaladgál a játszótéren, hogy kergeti a másikat és közben kiabál, hogy én vagyok Penge és levágom a fejed te köcsög... Ott nem egy figura fogja a gyerek lelki világát tönkre tenni. De elég egy mesét megnézni, lőnek, robbantanak, verekednek, meghalnak. Fiús mesék, nem a barbi meg az én kicsi pónimra gondolok.

(#20066) Sirandrish válasza Fr0z3n (#20063) üzenetére


Sirandrish
legenda

Semmi olyat nem látok a képeken amit a LEGO ne tudna megcsinálni ha akarna :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20067) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Még annyit kérdeznék, hogy a hidrogén per-oxidba bármilyen színű elemet bele lehet rakni? Vagy csak fehéret és szürkét?

Festett elemeket is? Pl kalózzászló vagy váras pajzsok?

(#20068) Throme válasza Fr0z3n (#20065) üzenetére


Throme
veterán

Ha vissza megyünk az időben, akkor is van elég horror mese. Piroska és a farkas, ahol a farkas megeszi (ok bekapja) a nagyit (horror), majd jön a vadász, felvágja (horror), kiveszi nagyit, köveket rak a helyére, visszavarja (állatkínzás) és asszem bedobja a tóba, vagy tudomisénmicsinálvele.
Vagy csak én emléxem rosszul és a sok korhatáros film miatt eltorzult az agyam?

Amúgy szerintem is lehetnének ilyen figurák. Egy része mitológiai lény, mások gyerek/ifjúsági filmekből ismerősek. Itt is fel kell tüntetni a dobozon, hogy hány éves kortól, és kész...

"én vagyok Penge és levágom a fejed te köcsög"
ilyen tényleg létezik a játszótéren?

(#20069) Teszla_ válasza Throme (#20068) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ninjagoban is van kigyó fejű figura, egy minotaurusz abszolút beleférhetne szerintem.

(#20070) R3ĐßuŁŁ válasza Teszla_ (#20069) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Van minotaurus a gyűjthető minifigeken belül. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20071) Gondwana válasza Throme (#20068) üzenetére


Gondwana
addikt

Grimm&Co. felnőttmesék voltak a kisjégkorszak utàn, de a Bùjj-bùjj zöld àg és a Boci-boci tarka pajzànsàga is kikopott a köztudatbòl... Mi meg itt gyerekjàtékokkal toljuk naphosszat, mivé lett ez a vilàg!
:B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20072) Pötyi válasza Dareiosss (#20067) üzenetére


Pötyi
őstag

Minden postban leírták, minden videóban elmondták, hogy a festett cuccokat NE áztasd be a peroxidba.

:N

QNX is cool!

(#20073) Pötyi válasza Throme (#20068) üzenetére


Pötyi
őstag

Amúgy a kérdésedre válaszolva bármilyen színű elemet fehéríthetsz, de a leglátványosabb javulás a világosabb, tehát a fehér és a régi szürke (old gray, light gray) elemeknél fog mutatkozni.

Én áztattam már be kék színűt is, az is szépen visszakapta az eredeti árnyalatát.

QNX is cool!

(#20074) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Tudtok adni olyan oldalt ahol ha beírom az adott készlet rövidkódját, egyből kidobja hogy hány darabos ?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20075) lord.lakli válasza Sirandrish (#20074) üzenetére


lord.lakli
őstag

(#20076) Sirandrish válasza lord.lakli (#20075) üzenetére


Sirandrish
legenda

:R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20077) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez annyira széép :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20078) hami85


hami85
tag

Nekem is megjött a tavaly évvégi leárazás beszerzései...

[ Szerkesztve ]

(#20079) hami85


hami85
tag

Illetve a tavaly beszerzett de még ki nem bontott szettek:

(#20080) hami85 válasza sodokan (#20042) üzenetére


hami85
tag

Mondjuk ahogy nézem az áremelés csak MO-n volt, mert az osztrák storeba mintha ugyanannyi lenne mint korábban.

(#20081) Ereshkigal válasza hami85 (#20079) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kincsesláda, vagyis ágy. :C

(#20082) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

kicsit jobb kép az évfordulós januári ajándék készletről

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20083) bozig válasza Sirandrish (#20077) üzenetére


bozig
tag

Hát ez zseniális :K

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#20084) unclefucka válasza Throme (#20057) üzenetére


unclefucka
senior tag

Mármint nekem nem hiányzott az alkatrész, mert eleve benne sincs a végleges verzióban, ami nekem is van. (Az enyémben minden alkatrész megvolt.)

Inkább akkor úgy fogalmazok, hogy érződött, hogy kihagyták onnan, mert ordít, hogy kéne oda. De nem is 1x4-es, hanem egy 1x3-as csempe illik oda, szerintem.
A tetején sem értem, hogy miért 1x4-es lapok és miért nem 1x4-es csempék vannak. :F

A MOC -jait én is néztem, de inkább kitalálok valami sajátot.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#20085) Szabip válasza Dareiosss (#20067) üzenetére


Szabip
csendes tag

Igen bármilyen színű elemet de! Én a 6274 kék kabin 75 fokos oldalfalát fehérítettem (35% peroxiddal), ugyan a sárgulást megszüntette, de sajnos az elemeken a kék kifakult, így minden elem helyett kénytelen voltam újat rendelni. (egy-kettő napot áztak a napon)

Fehéreknél már ilyen nem volt, a szín miatt se, de anomália nagyon kevés esetben igen. Volt olyan elem 2x4-es aminek a felülete felhólyagosodott majd málni kezdett (régi elemeknél). 100 elemből 2 az arány.

Festett elemeket is fehérítettem nagy kalóz zászlókat, ezek jól sikerültek, egy esetet leszámítva a 6274 nagy kék zászlóját kikezdte egy helyen, miután kivettem és hozzáértem lejött a festék de csak egy ponton és csak addig ameddig megszáradt.

Van egy két elem ami érzetre ridegebb lesz...

Azért vigyázz vele, 35%-ba tedd, lehetőleg érje napsugárzás, egy nap alatt helyrehozta nekem.

(#20086) Dareiosss válasza Szabip (#20085) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Köszi a kimerítő választ :)

(#20087) Lipton válasza Pötyi (#20064) üzenetére


Lipton
őstag

Azert dartveder sem az igazi jellemfejleszto ha mar lego ;)

(#20088) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha bricklinken rámegyek egy boltra/eladóra, akkor ott ki lehet valahogy választani, hogy az én kívánságlistám alapján nézze meg milyen elemek vannak meg nála?
Ja bocs, vééégre megtaláltam! (akkor ez törölhető is akár)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20089) Novics válasza LÁZ (#20055) üzenetére


Novics
senior tag

Ma én is megnéztem kicsit jobban ezeket a képeket, és hát kb tönkrevágták az egészet. Ahogy nézem jóval kisebb lesz, így olcsóbb is - bár nem hiszem, hogy anyagárban olyan hú de nagy diferencia lenne -, viszont jó eséllyel én nem fogom megvenni, mert ez így a "De miért?..." kategória. :(((

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#20090) Djuree válasza Szabip (#20085) üzenetére


Djuree
félisten

nem muszáj 35%, én kb. 10%-osba tettem és tökéletes lett.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20091) C4mp3r


C4mp3r
addikt

johetne uj ideas settnek :Y :D [link] [link]

(#20092) Djuree


Djuree
félisten

email jött a legótól ilyen címmel:
Want to see more NEXO KNIGHTS™ sets?
ehh...most erre tényleg válaszoljak. :(
ezekszerint még folytatják ezt a hulladék témát. :O

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20093) hulp01 válasza C4mp3r (#20091) üzenetére


hulp01
senior tag

Még azokat a kreálmányokat sem fogadják el, ami egyezik a Lego elveivel és népszerű is, vagy a végén annyit változtatnak rajta, hogy pont az eredeti lényege veszik el (lásd két hozzászólással feljebb, de a Caterham eleje sem az előnyére változott). Szerinted mennyi esélye van annak, hogy pont egy puskát fognak elfogadni?

(#20094) unclefucka válasza C4mp3r (#20091) üzenetére


unclefucka
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy telis-tele van un-ortodox megoldásokkal. Mint pl. a minifigura kezek (pőrén), hogy mást ne említsek.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#20095) Djuree válasza unclefucka (#20094) üzenetére


Djuree
félisten

meg eleve nem is lenne rá nagy kereslet, engem se érdekelne, nem játszok a destiny2-vel. de ha játszanék se venném meg legóból.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20096) balint82


balint82
senior tag

IKEA FABRIKÖR (méret itt) vitrin akcióban Soroksáron 24 900 HUF.

Hátha valaki épp tárolót keresi a gyűjteményének.

Google Pixel 4a

(#20097) tPedro_


tPedro_
őstag

Karacsonyra en is megleptem magam egy 70618 Destiny's Bounty szettel. Sosem raktam meg ossze ekkora legot, baromira elveztem. Nagyon tetszik a kesz modell is, megert minden forintot. :D
En is csak ajanlani tudom.

Bejon a hajo tema is, kar, hogy a Silent Mary nem igazan tetszik.

(#20098) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Úgy látom nem vágok bele a hajók összevadászásába. A kínaiak azokat is simán lemásolták, így meg ki a fene venné meg 40-50 ezerért a 3 árbócos hajót? A jó kis régi kastélyos-lovas készleteket is árulják már. Már az üvegbe tett hajó is kapható náluk 34$-ért.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20099) Saccco válasza Victoryus (#20098) üzenetére


Saccco
nagyúr

És nem is butított változat... :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#20100) balint82 válasza Victoryus (#20098) üzenetére


balint82
senior tag

Hagyjuk már a kínai hamisítványokat :(((

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.