Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) Saccco


Saccco
nagyúr

Újabb copy gyár: Xingbao, állítólag rendelkeznek a designerek engedélyével. :DDD

Alien - Gondolom az Alien engedélye nincs meg nekik. :DDD

Alien - Ez többen linkeltétek korábban.

szerk.:
A kínai házikók marha jól néznek ki, nem tudom, hogy a saját kreálmányaik-e.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#21352) Fr0z3n válasza Saccco (#21351) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Sajátok és jó minőségűek. Amennyire tudom, tényleg van rá engedély. Árban is egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#21353) Saccco válasza Saccco (#21351) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nincs egy LEGO másolatuk se. :DDD
MOC-osokat fizették le, legalábbis úgy tűnik.

(#21352) Fr0z3n:
Ezt járható útnak érzem.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#21354) Napfénysüti válasza Saccco (#21353) üzenetére

Az úgy szerintem teljesen oké. Ők nem egy az egyben másolnak hanem legalább tényleg külsős MOC készítőkkel működnek együtt (amennyiben igaz az állításuk).
Vannak elég jó kis készleteik ahogy nézem. :)

Més que un club!

(#21355) Pötyi válasza Fr0z3n (#21352) üzenetére


Pötyi
őstag

Khm... Azért ez egy kicsit sántít! Az építmény tervezőjétől kérhetett és kaphatott is engedélyt a dizájnra. De az építőkocka gyártójától, a Lego-tól biztos nem kapott engedélyt a készlet hatszázhuszonöt elemének a koppintásához.

Például én sem csinálhatok olyat, hogy a sufniban tervezek egy teljesen formabontó, még sosem létezett kinézetű BMW modellt - majd eladom a gyártás jogát a kínaiaknak. A ferdeszeműek meg arra hivatkozva gyártani kezdik a kocsimat BMW emblémával, hogy hát a tervezőtől kaptak rá engedélyt!

Ez nem így megy!

QNX is cool!

(#21356) Tony21 válasza Ereshkigal (#21335) üzenetére


Tony21
tag

Majd valahogy megküzdök velük, köszi :)
Bár gondolkodom rajta, hogy ezt a második Arocs-ot meghagyom bontatlanul, aztán az összerakott A modellt szedem szét a B-hez.

(#21357) Fr0z3n válasza Pötyi (#21355) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A lego kocka nincs védve, azt csinál belőle bárki amit akar. Gyárthatja is. Más a neve, kinézete egyik készletre hasonlít. Bármi nemű probléma nélkül lehet vásárolni.

(#21358) Djuree válasza Fr0z3n (#21357) üzenetére


Djuree
félisten

hogyne lenne védve, a kocka formája, mérete, mindene szabadalmaztatott, oltalom alatt áll.
max hasonló lehet, ha már 1mm-el nagyobb vagy kisebb oké...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21359) Fr0z3n válasza Djuree (#21358) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A Lego kocka lejárt szabadalmát térbeli védjeggyel kívánta „meghosszabbítani”, ennek vetett véget az Európai Bíróság C-48/09 döntésével. A korábbi Lego döntés hátterében az áll, hogy az európai védjegyeket kezelő Európai Védjegy Hivatal (OHIM) úgy vélte, a Lego kocka kizárólag olyan formából áll, amely a célzott műszaki hatás eléréséhez szükséges.

Nem, nincs védve már. :)

(#21360) Pötyi válasza Fr0z3n (#21359) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát, ha ez valóban így működik, az nagy törést okozhat a Lego-nak, mert elképzelhető, hogy ügyes MOC-építők nem a ideas-ra fogják a jövőben feltölteni a terveiket, hanem megkeresik a ferdeszeműeket.

QNX is cool!

(#21361) Throme válasza Pötyi (#21360) üzenetére


Throme
veterán

Lehet a lego-nak nem jó, de mindenki másnak igen, pláne ha legális a dolog.

Hányszor előfordult itt a fórumon is, hogy valaki írta, de jó lenne ha ez vagy az az ötlet megvalósulna, aztán valami nagyon nem tetszőt választottak ki a lego-ék megvalósításra.
Vagy, hogy ez, vagy miért nem jutott eszébe egy lego dizájnernek?!... stb

Most lehetőség nyílik a szürkeállományt megversenyeztetni, legálisan.

Egészben az az szívás, ha lesz egy új cég, aki szintén jó cuccokkal áll elő, azt már végképp nem fogjuk bírni pénzzel, és hellyel... :DDD

(#21362) Fr0z3n válasza Throme (#21361) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az a fránya hely mindig erős kérdés. Az alatta és felette lévő polc is tele. Főleg ha van amiből 2 van mint a lentebbi vonat. Ebayen is most nyertem meg egy vérfarkasos második készletet, de 8,5 dolláros áron ingyen van úgy hogy 2 farkas is van hozzá :O
Igen, most magam nyugtatom, hogy szükségem van rá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21363) velizare válasza Dareiosss (#21347) üzenetére


velizare
nagyúr

a 60051es vonat is most eléggé jóárasítva van náluk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21364) Jim-X válasza Fr0z3n (#21362) üzenetére


Jim-X
őstag

:C Az also sorban vannak a "nyugtatok" ? :DDD

A játék az nem játék!

(#21365) Fr0z3n válasza Jim-X (#21364) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szerintem azok már meg is romlottak, 4 éve nem ittam alkoholt. A jegeres üveg amúgy házi pálinka, az biztos jó. Max egyszer rá nézek :D

(#21366) Throme válasza Fr0z3n (#21362) üzenetére


Throme
veterán

Hellyel az is baj, hogy nem mindegy, hogy milyen. Nálam is van, hogy így össze vannak rakva a kisebb szettek egy polcra, de ez így nem mutat!
Nincsenek rendesen kiállítva (úgymond).
Csak gyűjti az ember, mert ott a birtoklási vágy, az összerakás élménye, aztán mehet a zsúfolt polcra... :N

Ráadásul belenéztem ebbe a linkelt oldalba, ahol a MOC-os cuccok vannak. Hát hűűű bakker, tudnék onnan is válogatni!!!

(#21367) bobafett válasza Throme (#21361) üzenetére


bobafett
tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én Legot gyűjtök, csak azt veszek. Nekem mindegy, hogy mit hoz ki más gyártó, mivel nem Lego, nem igazán érdekel. Hiába jönne ki más egy általam a Legotól várt dologgal, biztos nem venném meg. :)

(#21368) Pötyi válasza bobafett (#21367) üzenetére


Pötyi
őstag

+1

Én sem fogok Dongfenget venni a Volkswagen helyett.

QNX is cool!

(#21369) #75376384


#75376384
törölt tag

sziasztok

tök jó hogy van ilyen topik is. :D

ma láttam indexen az új hulkbuster legot és rájöttem, hogy nekem kell egy ilyen. a kérdésem az lenne, hogy hogyan érdemes beszerezni? nézegettem a hivatalos lego store különböző régióit és azért van némi eltérés az árban. rendelni csak adott régióból tudok vagy hogyan működik a rendszer? vagy jobban járok, ha elmegyek nyíregyházára és megveszem a hivatalos boltban? már ha lesz ilyen opció. gondolom bolti opció esetén később tudnám kézhez venni, mint rendelés esetén.

előre is köszi a válaszokat. :)

(#21370) R3ĐßuŁŁ válasza #75376384 (#21369) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Meg kell várni míg kijön és rá pár hónappal realizálódnak az árak, ha onnantól rákeresel majd árukeresőn akkor megmutatja melyik webshopból éri meg megvenned. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#21371) imibogyo válasza bobafett (#21367) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez sok mindentől függ. Ha magamnak veszek valamit és alapvetően a "gyűjteménybe" szánom, akkor én is csak és kizárólag eredeti Legot veszek. De nem megyek el (ebben sem) a márkasznobizmus irányába, mert van amikor célravezetőbb nem eredetit venni...

Például van több Lepin is a családban (és nekem eddig még minőségi problémám sem volt velük), mert a 2 és 4 éves fiaimnak egyelőre csak azt veszek rászoktatásként. Már építgetnek szépen (persze a kicsi az örül, ha két elemet össze tud rakni (tapsi-tapsi meg minden van... :D ), de a nagyobbik már egész jó autókat tud kreálni). De azért még törögetnek az elemek itt-ott (rálépnek pl.) és szét is hagyják őket sokszor a szobában, ezért biztosan nem veszek még nekik drága Lego-t, nem lenne rentábilis, ezekért viszont nem kár... Van amikor eleve 2-3-at rendelek ugyanabból a készletből (és még mindig olcsóbban jövök ki, mint egy darab eredetivel)...

Az én mintegy 30-35 darab eredeti készletemet sem adom nekik oda, ahhoz még nőniük kell sokat, ha egyáltalán valaha megkapják... ;] :P

Ellenben majd ha nőnek/megnőnek, biztos átszoktatom őket is az eredeti Lego-ra (úgy, hogy lehet észre sem veszik majd, mondjuk 6-8 évesen). Bár az is igaz, hogy ha mondjuk a zsebpénzükből, vagy a relatíve kicsi mondjuk diákkeresetükből Lepin-t vesznek, mert úgy érzik, hogy az fér bele én azért sem fogom letörni a kezüket. Ha tudom, hogy belefér nekem/nekik, akkor az eredetit fogom preferálni (ahogy eddig is tettem) és preferáltatni velük is, de ha nem, akkor nem...

A múltkor itt valaki írta, hogy ha nem tellik rá, akkor nem kell venni és kész. Ezúton is csókoltatom. Tipikus nekem van pénzem, mindenki más meg bekaphatja hozzáállás... Szóval ha valaki kis pénzű, de magának, vagy a gyerekének örömet akar szerezni (mer' nem csak gazadagéknak okoz ám örömet a kreatív építés...), akkor ne tegye, csak mert nem jómódú és nem tudja az "elit" márkát megfizetni. Elég érdekes hozzáállásnak tartom.

Szerintem meg nem a kisember dolga a jogi résszel foglalkozni. Ha van rá lehetőség, hogy akár fél, harmad áron is hozzájusson egy komoly készlethez (a hátulütőket most hagyjuk) és valaki úgy érzi, hogy él vele, akkor tegye. A megfelelő lépéseket meg majd tegye meg a gyár, ha úgy érzi, hogy meg kell tennie. Én nem szoktam és ebben a témában sem fogok pálcát törni senki felett a döntése miatt.

Egyébként pedig egy kvázi szabadalomlopással induló cég, ne pattogjon a szabadalomsértés miatt. :DDD És az elemekről is lekerült már a védelem, szóval ezért se.... Az egy másik kérdés, hogy maguk a modellek, mint szellemi termékek védettek kellenek, hogy legyenek. Lepinéknek ha lenne eszük, megfizetnének pár MOC-os csókát és előállnának egy saját portfólióval...

De az egésztől függetlenül én is az eredeti preferálom minden szinten. És már össze is állítottam a következő "dream pack" rendelésemet. Amint beköltözünk a házba már megy is az "Order" egy kisebb 200k körüli pakkra... :B

(#21372) #75376384 válasza R3ĐßuŁŁ (#21370) üzenetére


#75376384
törölt tag

akkor azt mondod nem éri meg egyből megvenni? ennyire sokat változhat az ára pár hónap után?

egyébként, ha mégis úgy döntök, hogy most venném meg, akkor tudok más régióból vagy akkor hogyan lenne érdemes? rendeltessem meg svájcban élő rokonnal? ahogy néztem ott olcsóbb. bár kis hazánkhoz képest hol nem az? :D

(#21373) bobafett válasza #75376384 (#21372) üzenetére


bobafett
tag

Nem tudod most megvenni, mert még meg sem jelent a készlet.

A hivatalos online store szerint oda tartozol, ahol a címed van. Ha van német címed vagy ismerősöd, vehetsz a németben is, de akkor oda küldik majd.

Ha türelmes vagy, ahogyan a kolléga javasolta, .mindenképpen jobban jársz a magyar beszerzéssel. Webshop árak, akciók, Legos facebook csoportok, általában mindig az eredeti ár alatt lehet beszerezni ami kell, akár 30-50%-al is.

[ Szerkesztve ]

(#21374) R3ĐßuŁŁ válasza #75376384 (#21372) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ha sürgős akkor elő lehet rendelni a hivatalos Lego oldalon, de ha nem a fán terem nálatok a pénz akkor várnék 1-2 hónapot a release után. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#21375) hulp01 válasza #75376384 (#21372) üzenetére


hulp01
senior tag

Ha nem sürgős, akkor mindenképpen megéri várni. Ha meg van külföldön élő rokon/ismerős, akkor velük kell beszereztetni. Kaufhof, Amazon.de, Toysrus mind jó alternatíva. Ünnepek környékén 20% akció mindig van, a Toysrusban ráadásul minden Legora vonatkozik kivétel nélkül. Persze csak amit árulnak. De Amazonon is vannak durva leárazások. Porsche 60-70 euróval olcsóbb, mint a shopban. Én mindig megvárom az akciót, ahol lehet. Sajnos Creator Expert meg Ideas nem nagyon van a Toysrusban. Sajnálom, hogy nem a hazai költségvetést támogatom a vásárlásommal (de az állami szintre emelt korrupciót elnézve csak kicsit), de b@sszák meg a 27%-os áfájukat. Ha van alternatíva, akkor így jártak.

(#21376) Jim-X válasza R3ĐßuŁŁ (#21374) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem csak a fan teremhet :DDD

A játék az nem játék!

(#21377) #75376384 válasza bobafett (#21373) üzenetére


#75376384
törölt tag

azt tudom, hogy még meg se jelent. a kérdéseim leginkább arra irányultak, hogy ilyen dolgokat milyen módon érdemes megvenni.

(#21374) R3ĐßuŁŁ: ki erre költ, ki arra. van aki napokat áll sorban egy új telefonért, amiről az se tudja fog e egyáltalán normálisan működni. :) azért is kérdeztem a "mennyit csökkenhet?" dolgot, mert a svájci már most 5k-val olcsóbb és nem gondolnám, hogy pár hónap múlva számottevően olcsóbb lesz.

(#21375) hulp01: körülnézek akkor ezeken a helyeken is.

köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#21378) R3ĐßuŁŁ válasza #75376384 (#21377) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem tudom mennyi a retail ára, de kb 25%-os árkülönbséggel kell számolni. Nyilván hülyeség lenne nem kivárni azt az 1-2 hónapot ennyi lóvéért. Nekem aki heti szinten vesz készleteket annak természetesen számít, ha csak ezt az egyet tervezed megvenni akkor teljesen mindegy, de én a helyedben megvárnám míg bejön a magyar piacra és akkor meg lehet kapni már sokkal kellemesebb áron. :DDD

Jim-X : :DDD :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#21379) #75376384 válasza R3ĐßuŁŁ (#21378) üzenetére


#75376384
törölt tag

A hivatalos oldal szerint 45 v 46, ahogy a lego store Bp is erre az árra lőtte be. Svájcból tudnám beszerezni tesóm révén. Ott 40500huf lenne. Eddig egy magyar boltot találtam, ott 67k-t írtak. Értem én hogy haszon, de ez durva. :D
Kiváncsi leszek máshol mennyibe fog kerülni. Akár a fentebb említett német oldalakon.

(#21380) grizlisandor válasza Saccco (#21351) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gondolkoztam sokat a Lego a xenomorphokon, hogy összevadászom.
Lehet hogy csak innen megrendelem.

(#21381) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Tippeket várnék. Hogy tudják 225 ért adni a falcont a facebook csopikban?

(#21382) Ereshkigal válasza Dareiosss (#21381) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom, de ennek tudatában 200-nál többet már nem akarok adni érte. :D

[ Szerkesztve ]

(#21383) Dareiosss válasza Ereshkigal (#21382) üzenetére


Dareiosss
senior tag

De én tényleg nem értem, eddig soha sehol nem volt, még nyugaton sem 240 alatt. Ha levonom a vip pontok értékét akkor 230 ra jön ki. Mégis, hogy a fenében lett 225?
Talán dolgozói boltból?

(#21384) Janaboy válasza Dareiosss (#21381) üzenetére


Janaboy
veterán

Draga.. Mi? :U :o

Janaboy

(#21385) hami85 válasza Dareiosss (#21383) üzenetére


hami85
tag

Ezt én se értem....

(#21386) Ereshkigal válasza Dareiosss (#21383) üzenetére


Ereshkigal
őstag

És nyilván még haszon is van rajta.

Jana: a drágasággal kapcsolatban nekem az jut eszembe, hogy hány szuper, nagy készlet kijön az árából. :/

(#21387) thesound


thesound
őstag

42043 GBC összerakási közös vásárlás érdekelne valakit?
Mondjuk labdám még nincs, de gondolom lehet itthon is venni.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#21388) Freddy76 válasza imibogyo (#21371) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha már meg lettem szólítva: "A múltkor itt valaki írta, hogy ha nem tellik rá, akkor nem kell venni és kész. Ezúton is csókoltatom. Tipikus nekem van pénzem, mindenki más meg bekaphatja hozzáállás... Szóval ha valaki kis pénzű, de magának, vagy a gyerekének örömet akar szerezni (mer' nem csak gazadagéknak okoz ám örömet a kreatív építés...), akkor ne tegye, csak mert nem jómódú és nem tudja az "elit" márkát megfizetni. Elég érdekes hozzáállásnak tartom."

Én meg azt tartom elég érdekes hozzáállásnak, hogy ha nem tellik az eredetire, akkor nyugodtan megvehetjük a lopottat, mert a Legó egy tök gazdag multi, rohadjon meg így is. És igen, ha az eredeti drága, akkor jogunk van megvenni a lopottat. Szóval érdekesnek tartjuk egymás hozzáállását, egy-egy. Amúgy hol a határ? Ha a Lepin lopja a designt, és minden mást, azt meg lehet venni? Ha ténylegesen ellopja valaki a Lego terméket, azt nem lehet megvenni? Vagy ha a Legotól lopja el, az okés, de ha magánszemélytől, az már nem? Vagy ha gazdag magánszemélytől, az még mindig okés, de középosztálybelitől már nem?

Megjegyzem, most valóban megtehetem, hogy megvegyem azt a készletet, amelyiket akarom. Ellenben életem első 22 évében nagyon, később folyamatosan csökkenő mértékben egyre kevésbé voltam csóró. És felnőttem Lego nélkül. Vágytam rá, de nem kell pszichológushoz járnom, hogy feldolgozzam.

Egyébként meg, én is állítok elő szellemi terméket. Szabályzatokat, kézikönyveket. Pénzt kapok értük. Esetenként rákeresek a neten, hogy feltűnnek-e ezek valahol, ha azt látom, hogy pl. egy kisvállalkozás lenyúlta egy másik cég honlapjáról azt a szabályzatot, amit én írtam, akkor felszólítom őket, hogy vegyék le, és hagyjanak fel a használatával. Ha nem teszi meg, akkor jogi útra terelem. Ezek szerint nem helyes, amit teszek, mert tűrnöm kellene.

De teljesen mindegy, nálunk olyan mélyen van kódolva, hogy lehet lopni játékot, filmet, zenét, hogy tudom, hiába írok bármit, ez egyszerűen nem rossz a nagy többség szemében.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21389) Freddy76 válasza Freddy76 (#21388) üzenetére


Freddy76
addikt

Még valami: tudom, hogy a Lepin-jelenséget éppúgy nem lehet kiírtani, ahogy a warezoldalakat sem. Tudom, sokan vesznek Lepint, töltenek le filmet. Tegyék. A Lego majd megteszi a gyártó ellen a szükséges lépéseket, ha tudja. Amit nem értek, az az, hogy sokat nyíltan reklámozzák a Lepint, igazolják a Lepin vásárlás helyességét, és azt, hogy ebben semmi erkölcsi és jogi kivetnivaló nincs. Miért? Büszke rá, hogy kiszúr a Legóval? Tényleg úgy gondolja, hogy semmi, de semmi gond nincs megvenni egy olyan terméket, amely teljes egészében lopott szellemi terméken alapul? Esetleg bizonytalan, és itt keres igazolást arra, hogy nem problémás egyáltalán, amit csinál? Azt tehát megértem, hogy valaki vesz Lepint, azt viszont nem értem, hogy ezt büszkén reklámozza is.

Végezetül, és részemről tényleg hagyom ezt a témát: én nem adnék a gyerekem kezébe Lepint. Tudom, hogy egy Lego elemről lenyalogathatja a festéket, és ha véletlenül lenyeli, akkor "csak" azon kell aggódnom, hogy ne akadjon a torkán. De abban már egyáltalán nem vagyok biztos, hogy egy Lepin kizárólag biztonságos anyagokból és körülmények között készül.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21390) imibogyo válasza Freddy76 (#21389) üzenetére


imibogyo
veterán

Fölösleges így kiakadni. És sok helyen félre is értelmezted amit írtam.

Nekem is csak és kizárólag eredeti készleteim vannak.
Pusztán csak nem ítélem el (nem az én dolgom), ha valaki mégis vesz egy amúgy szabadpiacon elérhető dolgot. Ha ez nem helyes, akkor (ahogy írtam is), meg kell tenni a szükséges lépéseket, de ez nehogy már Jóska Pista dolga legyen.... A piciknek vettem pár alap kis készletet, eltörni jók azok is, nyalogatni meg nem nyalogatják, annál több eszük van, meg amúgy is csak velem játszanak együtt, egyedül soha (nálam van minden készlet).

Ezek szerint nem helyes, amit teszek, mert tűrnöm kellene.
Ha értelmeznéd is amit írtam, pont az ellenkezőjét írtam le, de te ebben a kontextusban a "Lego vagy", akinek meg KELL tennie a szükséges lépéseket, Ugyanezt írtam én is. Lépjenek... Én szigorúan a "kisember" szemszögéből írtam, hogy neki ezzel nem kell (feltétlenül) foglalkoznia. Webshopban, egyéb online felületen nyíltan (így a törvény számára is nyíltan) látható terméket vesz meg. Ha ez jogsértő tegyenek ellene. De amíg nyíltan elérhető, addig ez van. Itt nem egy zugpiacon, Lego kamionokról lelopott termékekről beszélünk. Hanem "kvázi hivatalos" csatornákról beszerezhető dolgokról...

Én is hasonló területen dolgoztam és én is alkottam pénzért. Én is megtettem a szükséges lépéseket, ha úgy éreztem, hogy meg kell. Ellenben ami engem jól vélelmezhetően nem károsított meg, azért nem is pampogtam, csak szóltam érte és kész. Valószínűleg a Lego is így van amúgy ezzel és ezért nincs hatalmas sajtóvisszhangja a kiakadásuknak. Azok az emberek, akik (lehet) még a Lepint is hosszas spórolással veszik meg, valószínűleg az eredeti Lego-t sem vennék meg... Szóval túl van ez kicsit lihegve és érdekes, hogy pont nem a Lego oldaláról...

Tényleg úgy gondolja, hogy semmi, de semmi gond nincs megvenni egy olyan terméket, amely teljes egészében lopott szellemi terméken alapul?
De hát az egész LEGO arra épül... :DDD

De én is befejeztem, nem ide vág. De ha már volt egy ilyen költői kérdés gondoltam válaszolok rá.

[ Szerkesztve ]

(#21391) Novics válasza imibogyo (#21390) üzenetére


Novics
senior tag

Bocica harc! :DD

Vasárnap raktam össze másodjára a 31051-es világítótornyot, és most tetszett. Az első összerakásnál nem voltam annyira oda érte. Aztán megépítettem a kis lakóhajót is belőle. Na, azért meg főleg nem voltam oda! De most tök jól elszórakoztam vele, pedig az elején alaposan kétségbeestem, hogy hová tűnt a készlet fele. Aztán rájöttem, hogy az tényleg csak ennyi elemből áll. :)

Horgászboltot még nem akarják kivonni, ugye?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21392) Dareiosss válasza Janaboy (#21384) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Én nem akarom megvenni, csak kíváncsi vagyok :)

(#21393) Janaboy válasza Dareiosss (#21392) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha dolgozó arulja vagy vmi rokonon keresztül, akkor simán tudja adni annyiert.

Janaboy

(#21394) Janaboy válasza imibogyo (#21390) üzenetére


Janaboy
veterán

Az jutott errol eszemben, amikor itt volt ősszel a cég második embere megkerdeztem tőle poenbol, h miert nem vesszük meg a Lepint, a válasz elég meglepő volt :D

Janaboy

(#21395) namilegyen válasza Janaboy (#21394) üzenetére


namilegyen
tag

?

(#21396) Ereshkigal válasza Janaboy (#21394) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Többet ér, mint a Lego? ;]

(#21397) koncsik válasza namilegyen (#21395) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Valószínűleg a lepin már nagyobb a legonál...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21398) Janaboy válasza Ereshkigal (#21396) üzenetére


Janaboy
veterán

Hogy szóbakerült, de ha ott egyet kigyomlalsz 3 másik lesz belőle, ezért nem :)

Remelem csak nem nagyobb azért :D

Janaboy

(#21399) thesound válasza Ereshkigal (#21382) üzenetére


thesound
őstag

Lesz az még annyi, látni már 219ért is.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#21400) Freddy76 válasza Janaboy (#21398) üzenetére


Freddy76
addikt

Sok értelme nem lenne. Ugyanazok az emberek ugyanazokkal a gépekkel csinálnának rögtön egy másik céget...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.