Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20202) Dareiosss válasza Throme (#20201) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Kerekekkel egész baba.

(#20203) Mcray


Mcray
senior tag

Elértem egy olyan mérföldkövet Legós életemben, ami nagy boldogsággal tölt el.

Elkérték tőlem az egyik általam tervezett Lego tervét :Y Ráadás, hogy olyan kérte el, akinek nagyon nagyra tartom a munkáját.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#20204) Throme válasza Dareiosss (#20202) üzenetére


Throme
veterán

Kezdetben ódzkodtam a lánctalpas kerekektől, de nagyon vad lett a járgány.
Játszhatóságnak mondjuk nem tett jót, mert nehezebb "kormányozni", főleg álló helyzetben.
A kormányzó rúd érezhetően csavarodik, miközben tekerem a "tető kormányt".
Tologatni is nehezebb nyilván, és zajosabb. Lánctalpak kemény, kopogós műanyag elemekből van összerakva, és gumi szegekkel javítanak a tapadáson simább felületeken

Engem ez nem zavar, mert ki van rakva a polcra, és senki nem játszik vele.
Van aki motorizálta, az már jól néz ki, ahogy tereptárgyakon keresztül, hóban.. stb megy a verda.

Nincs kizárva, hogy egyszer veszek hozzá kerekeket, mert azzal is frankón néz ki....

(#20205) Pötyi


Pötyi
őstag

Képek az idei vonatokról, meg a Han Solo-ról szóló (hehh, micsoda szóvicc) film készleteiről.

QNX is cool!

(#20206) Ereshkigal válasza Mcray (#20203) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha valamilyen szinten publikus, itt is megmutathatod.

(#20207) LudiDOK válasza Pötyi (#20205) üzenetére


LudiDOK
csendes tag

A képen látható fehér falcon az a 2000 éves Sólyom lesz?? ;-)

Komolyra fordítva a szót a vonatok tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#20208) Mcray válasza Ereshkigal (#20206) üzenetére


Mcray
senior tag

Sajnos nem tudom, hogyan kell Flickr-ről képeket berakni ide, pedig már korábban is raktam volna ide képeket, amikor szerettem volna visszajelzéseket kapni.

Linkeket már tettem be kommentbe, de semmi reakciót nem kaptam rájuk így feltételezem, hogy senki sem foglalkozott velük.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#20209) Pötyi válasza Mcray (#20208) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha szemét lennék, akkor megkérdezném, hogy ha eddig senki nem törődött vele, akkor most minek írtad meg, hogy valaki elkérte a tervrajzot?

:D

De nem vagyok szemét, nem kérdezem meg.

:)

QNX is cool!

(#20210) Pötyi válasza LudiDOK (#20207) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát nem! Matekból kapa! Elsős általános iskolás matek, számok egy lécen. Ha az általunk megösmert Han Solo a IV. résztől kezdve az Ezeréves Sólyommal repült, akkor az ELŐZMÉNYfilmben fiatalabbnak kell lennie a hajónak, nem pedig öregebbnek! Nem lehet 2000 éves Sólyom!

Tehát ez a fehér legfeljebb az Öccá'éves Sólyom lehet.

:DDD

QNX is cool!

(#20211) Teszla_ válasza Pötyi (#20210) üzenetére


Teszla_
senior tag

Valakinek tényleg kapa matekból, mert ugyanúgy millennium falconnak hívják, hiába nem lehetne ezer éves :))

[ Szerkesztve ]

(#20212) Pötyi válasza Teszla_ (#20211) üzenetére


Pötyi
őstag

Ennyi! Látod, senkiháziak kezébe került a popszakma, amióta a Diznej átvette a stafétát a LucasArtstól...

:DDD

QNX is cool!

(#20213) Sundesz


Sundesz
őstag

Na küldtek levelet hogy kuka a megrendelt merci kamion, mert sold out.

Hörcsög Powa'

(#20214) balint82 válasza Sundesz (#20213) üzenetére


balint82
senior tag

Legalább adtak valami kárpótlást?

Google Pixel 4a

(#20215) FLx válasza Sundesz (#20213) üzenetére


FLx
addikt

Nekem meg nem jott semmi info.

(#20216) balint82


balint82
senior tag

emag 60161 17500 HUF

Google Pixel 4a

(#20217) azka79 válasza Pötyi (#20212) üzenetére


azka79
aktív tag

Örüljetek annak hogy nem Miki egér vezeti....

(#20218) Mcray válasza Pötyi (#20209) üzenetére


Mcray
senior tag

Amikor máshol volt feltöltve, tudtam régebben képeket beilleszteni. Arra reagáltatok mindig. Azért írtam, hogy szerintem egy sima link nem elég érdekes az átlag usernek.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#20219) Sundesz válasza balint82 (#20214) üzenetére


Sundesz
őstag

Nagy nudlit. :)

Hörcsög Powa'

(#20220) sodokan válasza Sundesz (#20213) üzenetére


sodokan
tag

itt is, ezt azért sajnálom :(

(#20221) FLx válasza sodokan (#20220) üzenetére


FLx
addikt

LOL, automata levelet kuldenek, hogy canceled? Elmehetnek a tudjak hova, mindjart irok nekik egy szep hosszut...

(#20222) Throme


Throme
veterán

Hiányzó alkatrész rendelés kb hány nap alatt érkezik meg?

Nincs hozzá rendelés szám, nem tudom nyomonkövetni. Majd küldenek - állítólag, a sablonszöveg szerint - email-t ha feladták...
Amik hiányoztak, azok voltak raktáron.

Ügyfélszolgálaton meg rohadt sokat várakoztatnak, nem vártam ki mire felveszik, vicc.....

(#20223) FLx válasza Throme (#20222) üzenetére


FLx
addikt

Nekem 1-2 het volt legutobb a karacsonyi szezonban.

ps. Ha Budapest, akkor vegtelen ido is lehet, mert altalaban halomban allnak a levelek a zsakokban ilyenkor aztan majd Januarban valamikor kiviszik.

[ Szerkesztve ]

(#20224) Dareiosss válasza FLx (#20223) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Az én rendelésemet is törölték.
:( :( :O

(#20225) sodokan


sodokan
tag

lesz új solo falcon áprilisban 170$-ért, az itthon 60e lesz kb, kicsit soknak érzem :/

https://www.youtube.com/watch?v=WDH7-eCxeVA&feature=youtu.be

(#20226) LudiDOK válasza Pötyi (#20210) üzenetére


LudiDOK
csendes tag

Attól függ honnan nézzük. Például az előző autóm egy 2-es golf volt ami mostanság 27 éves de mivel anno lecseréltem egy 4-es golfra ami most 16 éves. így lehet a korábbi fehér falcon is 2000 éves ha a másik közismert 1000 éves. :P

(#20227) unclefucka


unclefucka
senior tag

Fejlemények a Rally Autó ügyben.

Az ülések pozícióját a korábbi hsz-ben már taglaltam, most el is jutottam a tettek mezejére, mert iszonyú sután nézett ki az eredeti. Az ülés tartó L-alakú elemet megforgattam és a felső lyukba illesztettem a fekete összekötő elemet, amit a vázon az eredeti pozíciójában hagytam. Kiegészítettem az üléseket egy elülső tartó elemmel, mely egy 5-ös karból, egy 3-as összekötőből és egy 1x1-es csőből áll, melyet a nagy L-alakú tartóidomhoz rögzítettem. Ennek megfelelően egy pöcökkel feljebb került a kormány és a poroltó is.

Mindenképpen fogok egy 42039-mintájú motor takarót is építeni hozzá, mert azzal nagyon jól fog mutatni, nélküle viszont elég szegényes.

A kormányműbe a leírás szerint van egy határoló elem beépítve, ami indokolt is, de nem akkora, ami az eredetiben van. Azt tapasztaltam, hogy a 1x1-es kerek csempe elhagyásával jelentősen javul a kormányozhatóság, de a gumi még pont nem ér bele a sárvédő elemeibe.

Összehasonlítva a 42039-el: 6 centivel rövidebb, 4 centivel magasabb. Szélességre ugyanakkora mindkettő, de a rally autó elöl egy kicsivel keskenyebb nyomtávval van építve, ami jó is, mert ez simán reális a valóságban is és vagány.
Nagyon jól mutat egymás mellett a kettő. A matricák száma még mindig fájó pont nekem, mehetett volna több is rá. :O
A 24 órás pont azzal a pusz 200 elemmel és a Power Functions lehetőségével tud többet, mint a Rally Autó, viszont a Rally Autóban meg pont annyival több lehetőség rejlik a fejlesztésekre, mivel nagyon szellős a belseje.

A külalakra részleteire viszont én úgy érzem egy kicsivel jobban ráfeküdtek a Rally Autó esetében. Jó morcos az eleje, szépen kidolgozott a hátulja, minden irányból szép. No nem, mintha a 24 órás nem lenne ott a szeren, de az úgy összképileg mutat jól és nem részleteiben. A Rally Autó pl. sokkal jobban "be van fedve", a 24 órásnál néhol hiányolok némi takarást.

Képeket holnap készítek. :K

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#20228) Grillo


Grillo
senior tag

Én meg tegnap este gondoltam egyet, és összeraktam a BMW B-modelljét. Mondjuk nem volt egyszerű szétkapni a motort.
Ránézésre nem tetszett egyébként a sikló, de elég jó volt építeni, oda kell figyelni. A 160. lépésnél jöttem rá, hogy a 80. körül elnéztem valamit, úgyhogy bűvészkedhettem egyet, hogy ne kelljen teljesen visszabontani.
Alapvetően nem rossz, majdnem minden elemet felhasznál ez is, bár az állvány, amire fel lehet rakni, elég szarul illeszkedik, nem túl biztonságos.

Aztán ma "gyorsan" összeraktam a motort megint. :DDD

(#20229) Peathee válasza Sub-ZeRo (#20167) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én meg most, hogy megláttam azt a pótkocsit, egész kedvet kaptam hozzá :)

(#20230) Sub-ZeRo válasza Peathee (#20229) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Parancsolj!

Nagyon jól mutatnak együtt az tény! :C :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20231) access_denied


access_denied
senior tag

Nem tudom, hogy mi ez a variálás, most 250k a Falcon.

Pár napja 280k volt, kicsit erős lenne az infláció, úgy, hogy az USA-ban 800$, illetve pl. Németországban 800 Euro volt az ára változatlanul.

(#20232) Freddy76 válasza access_denied (#20231) üzenetére


Freddy76
addikt

Így, hogy out of stock, lényegében sokat nem számít, hogy mennyi az ára...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20233) Janaboy válasza access_denied (#20231) üzenetére


Janaboy
veterán

Sok most a változás nalunk, barmi meglehet.

Pl a taj mahal ara nem ment vissza.

Janaboy

(#20234) access_denied válasza Freddy76 (#20232) üzenetére


access_denied
senior tag

Annyiban mégis, hogy pár napja 280k volt.

(#20235) b12gege válasza access_denied (#20231) üzenetére


b12gege
csendes tag

Lehet, hogy megszólalt a lelkiismeretük, amiért a lassan 4 hónapja a palettán lévő készlet eddig összesen nagyjából 57 percig volt kapható S@H-on. ;] ;]

(#20236) Freddy76 válasza access_denied (#20234) üzenetére


Freddy76
addikt

Egy időben albérletben laktunk a feleségemmel, 130 volt a lakás. A tulaj mindig azt mondogatta, hogy az előző bérlő díja 160 volt. A szomszédoktól aztán kiderült, hogy egy fillért nem fizetett az előző bérlő, alig tudta kirakni. Ezután mondtam neki, hogy ilyen feltételekkel legyen a díj 200, és az előző 160-at nem fizetett neki, én 200-at nem fogok fizetni.

Itt is ugyanez. Teljesen irreleváns ez az áringadozás, mivel egyáltalán nem lehet kapni. Ma vehetsz tőlem atombombát 1000 forintért, tegnap 2000 volt. Csak éppen nem volt tegnap sem, és ma sincs. Akkor lesz értelme a Falcon árát vizsgálni, ha lehet kapni. De nem lehet.

Csak erre céloztam az előző hozzászólásommal.

Szerk.: a lego helyében én kitennék egy közleményt, amelyben elnézést kérnek a készlethiányért, és cserébe leviszik az árat 55 ezerre. Aztán amikor lehet kapni, akkor visszateszik 270-re.

Szerk2: b12gege, pontosan :DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20237) access_denied válasza b12gege (#20235) üzenetére


access_denied
senior tag

Valaki azért csak kitalálta, hogy legyen 280k, akkor persze nem volt lelkiismeret furdalás :).

#20236 Freddy76

Én bizony magyar üzletben vettem (természetesen újat) 250k-ért, ami persze nem jelenti azt, hogy dömping lenne. Ha valaki a VIP listáról kapna értesítést, úgy szerintem nem valami nagy boldogság, hogy egyik nap 280 másik nap 250 az ára és mondjuk a drágábba nyúl bele.

El nem tudom képzelni, hogy a futószalag ne lenne megterhelhető pár ezer példánnyal. Fel nem tudom fogni, hogy ennek a visszafogott termelésnek mi az értelme, nem akarnak mindenkit kiszolgálni, vagy a nepper piacot akarják erősíteni???

(#20238) balint82


balint82
senior tag

PM ment :)

Google Pixel 4a

(#20239) Djuree válasza access_denied (#20237) üzenetére


Djuree
félisten

ez tudatos. ez limitált készlet, ha mindenki megvenné már nem lenne limitált, vesztene a presztízs értékéből is. plusz így fenntartják a folyamatos figyelmet, mindig nézegeted a sah-ot, nincs falcon, de lehet meglátsz mást és költesz. hidd el tudják mit csinálnak...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20240) Novics válasza Djuree (#20239) üzenetére


Novics
senior tag

De miért bacták el a palackba zárt hajót?! Miért?!... Nem vagyok hajó gyűjtő, de az baromi jól nézett ki. Kicsi volt, de így is részletes. Igazi dísze lehetett volna a könyvespolcnak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#20241) bozig válasza Freddy76 (#20236) üzenetére


bozig
tag

Én megadnám a 2000-et is az atombombáért :DD

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#20242) LÁZ válasza Novics (#20240) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

már azon gondolkoztam, hogy az évfordulós ajándék készletből kell belerakni a black sea barracudát, már ha egyáltalán megveszem a palackos készletet ilyen formában, de mivel a linkelt kép sem volt hivatalos, simán lehet, hogy alakítanak rajta, de valszeg január/februárban kiadják.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20243) Novics válasza LÁZ (#20242) üzenetére


Novics
senior tag

Jaja, azok az ajándékok nagyon pofásak. Persze nem fogok ezért LEGO-t venni - bár a horgászbolt még mindig megvételre vár -, de össze lehet rakni valami hasonlót.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#20244) access_denied válasza Djuree (#20239) üzenetére


access_denied
senior tag

Igazad lehet, biztosan nézik a - esetünkben a Falcon - nézettségét és a korábbi tapasztalatokból hozzák meg a döntést, hogy hány darab is legyen a vége. Az előző Falcon 9 év után is kuriózum lett, bár ez a mostani megfejelte a darabszámot, méretet.

(#20245) sodokan


sodokan
tag

LEGO Palace Cinemát milyen áron jó venni? 39900-ért árulják boltban, az kihagyhatatlan ajánlat? Vagy érdemes olcsóbbra várni?

(#20246) LÁZ válasza sodokan (#20245) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

retired soon , sztem olcsóbb nem lesz, ha kikerül a sah-ból ;)

mondjuk én 30-35öt mondanék jó árnak, de ahogy írtam, lassan visszavonultatják, kevés olyan nagyobb készlet volt a történelemben, ami olcsóbb lett utána :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20247) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)


Alakul a hajónk :)
Itthon nincs valaki aki utángyárt vitorlákat? Ha nincs akkor lehet házilag lesz megoldva. Az eredetire is nyomtatva vannak a minták nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20248) sodokan


sodokan
tag

Kiégett a szemem!

Ezzel kapcsolatban, a kockashopról vesz bárki ilyen elszállt árakon? Nemrég a Mack kamiont 80-ért adták, és el nem tudom képzelni, ki az aki a kckashopról ajánlott ár fölött (S@H-ról olcsóbb pár készlet) vagy a kifutott termékeket piaci ár x-szereséért (2<x) vásárol náluk. Ha meg nem vásárolnak, akkor miért csinálnák, szóval biztos van aki megveszi, de miééért? Valaki tud erre választ?

(#20249) thesound válasza thesound (#20191) üzenetére


thesound
őstag

Elkészültem a művel. A kereten nem volt módosítás, a háromas és a négyes dobozban minimális. A removeable body-t végül nem csináltam meg, mert a jövőhéttől nem lesz időm ennyit legozni (azt majd egy későbbi projekt lesz).

A végeredménnyel nagyon elégedett vagyok azonban továbbra is azt mondom, hogy aki ezeket kitalálja és megépíti majd emészthető formában elérhetővé teszi annak nagy respect.

Ami érdekes, hogy a műszerfalon az eredeti verzióban is van egy lyuk ahol pont a dash gear indicator van most. Gondolom terveztek az eredetiben is ilyesmit, csak költségcsökkentés vagy a nehéz építhetőség miatt kikerült belőle.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20250) FLx válasza sodokan (#20248) üzenetére


FLx
addikt

Csomo keszletet beraknak a gyujtoi darab kategoriaba es durvan irrealis arakat tesznek rajuk. Altalaban mar kifutott vagy a meg alig kaphato keszletek vannak ebben, de nem tudom ki az aki ezeket meg is veszi. En eddig mindig talaltam sokkal olcsobban ezekbol is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.