Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Fr0z3n válasza Pötyi (#20700) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Köszönöm szépen. Amúgy mariachi zenekar lesz. :D

Találtam ilyen figurákat.

(#20702) Pötyi válasza Fr0z3n (#20701) üzenetére


Pötyi
őstag

Egy ilyen zenekarba kifejezetten tudom ajánlani a rumbatököt (90301pb01):

Létezik takonyzöld, barna és a fenti, mintás piros színben. (90301)

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#20703) Fr0z3n válasza Pötyi (#20702) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nagyon király 😁

(#20704) hulp01 válasza LÁZ (#20692) üzenetére


hulp01
senior tag

A kommentek között azt írja valaki, hogy az űrsiklót azért nem választották be, mert halk pletykát lehet hallani arról, hogy majd jön egy shuttle a Creator Expert szériában újabb Lego-NASA koprodukcióban.

(#20705) unclefucka válasza Fr0z3n (#20703) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem tudom, hogy létezik-e több.
A LEGO system teljes hangszer arzenálja:
- akusztikus gitár
- 3 féle elektromos gitár
- rumbatök
- kürt (ez lehet akár trombita is)
- bohóc duda
- szaxofon
- skót duda

zenekari cuccok:
- van mikrofon
- hegedű tok
- lehet építeni
1 dobszerkót
2 hangfalakat
3 zongorát/szintetizátort

Viszont fegyverekből egy kicsivel több van. Zenekar helyett építs hadsereget. :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#20706) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah egy 10248as F40al hivatalosan LEGO vásárló/rajongó lettem. Pénteken neki is esek :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20707) Gondwana válasza Sirandrish (#20706) üzenetére


Gondwana
addikt

... amikor a màktermesztő is ràkap a sajàt cuccàra...
Az F40-ből kettőnk lett, ahogy a Miniből és a karàcsonyi vonatbòl, de tegnap délelőtt òta màr hàrman vannak, akik osztoznak rajta. (Nem variàlunk! A harmadik is fiù)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20708) Sirandrish válasza Gondwana (#20707) üzenetére


Sirandrish
legenda

Itt is van...a vakuért bocsi, de vagy ez, vagy semmit nem látni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20709) Fr0z3n válasza Sirandrish (#20708) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Üdv a lejtőn :DDD

(#20710) lord.lakli válasza Gondwana (#20707) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nagy gratuláció. Ismered a mondást, hogy egy apa ugyanannak a nőnek csak egy félét tud csinálni, a többi a postás dolga ;] :DDD

(#20711) Napfénysüti válasza Sirandrish (#20708) üzenetére

Ez egy nagyon frankó készlet, nekem is megvan. Pont pár hete építettem meg újra. :)

Més que un club!

(#20712) koncsik válasza Sirandrish (#20706) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem az expert creator járművekből ez a legkevésbé szétesős, még a gyerekek is játszhatnak vele (persze előtte alaposan megfenyegetem őket). Jó cucc.
Erről jut eszembe... ;) tudodmi.

A kék Corvette-t már összerakta valaki a 31070-ből itt a totyikban (a pillanatfelvételek alapján)?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20713) Throme válasza koncsik (#20712) üzenetére


Throme
veterán

A vw kisbusz összeszerelés szempontból tényleg vacak, de a többi szerintem korrekt.
Engem az szokott kicsit bosszantani, mikor az ajtók és motor/csomagtér ajtók összeakadnak. F40-nél pl kinyitott ajtóknál a visszapillantó akadályozza a csomagtér ajtó nyitását.....

(#20714) hulp01 válasza Throme (#20713) üzenetére


hulp01
senior tag

Nekem a legfájóbb pont ezeknél, hogy egyiknek sem kormányozható a kereke. A Model Teamnél pl. meg tudták ezt oldani. Sőt korábban a Creatoroknál is volt kormányozható kerék.

(#20715) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Dobozos 6276 nincs valakinek véletlenül eladó?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20716) Gondwana válasza hulp01 (#20714) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez bennük a MOC-challenge, az F40 első sàrvédőìvének vagy a hasmagassàgnak annyi, ha faragsz bele kormànyzàst.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20717) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Karcos elemekkel lehet valamit kezdeni? Vettem lovakat, van amelyik nincs jó bőrben... Polírozást bírják, vagy rosszabb lesz? Van dremel gépem, de még nem mertem kipróbálni legón.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20718) R3ĐßuŁŁ válasza Victoryus (#20717) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nehezen tudom elképzelni hogy működne, de ha van köztük ami nagyon fosul néz ki és nem sajnálod akkor próbáld ki. Én is kíváncsi vagyok működik e. :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20719) hulp01 válasza Gondwana (#20716) üzenetére


hulp01
senior tag

Szerintem meg ennek nem MOC-nak kellene lennie, hanem alapból jöhetne így. De persze ehhez át kéne kicsit variálni az első kerekek felfüggesztését. Az első Lego, ahol ez többé-kevésbé sikerült, az a Porsche. Biztos meg tudnák oldani, csak akarni kéne. Szerintem elég sokat ront a játszhatóságán a kormányzás hiánya. Persze ezek elsősorban kiállítási tárgyak, de azért tuti mindenki odaadja a gyerekének (én konkrétan az unokaöcséimnek) is játszani.

(#20720) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok!

Engem eddig elkerült a Technic varázsa, de most beleszerelmesedtem egy járműbe, amit szeretnék jobban megismerni.

[link]

Ennek illetve az ilyen járműveknek a kormányzási mechanizmusáról nem találtam semmit neten. Gondolom nem jó helyen keresem.

Van köztetek valaki, aki jobban képban van Technic járművek kormányzásában és megfelelő helyre tud irányítani?

Előre köszönöm!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#20721) Sirandrish válasza Fr0z3n (#20709) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kössz :D

Napfénysüti Köszi...már alig várom hogy összerakhassam :)

Koncsik: Privi :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20722) bobafett válasza Victoryus (#20717) üzenetére


bobafett
tag

Régi szélvédő elemeken kipróbáltam a fogkrém+zsebkendő polírozást, és mintha javult volna a dolog egy idő után.

(#20723) zef válasza Djuree (#20309) üzenetére


zef
tag

Úgy néz ki a jófogásos 50e-es 42043-as mercinek lőttek.

Én hülye elutaltam az eladónak a pénzt (nekem is szoktak utalni más esetben, de én fel is adom a csomagot), ez volt 9-én, még 1 napig válaszolt az üzenetemre, utána még 1 hétig olvasgatta a kérdéseimet hogy mi van a csomaggal...

Aztán péntek este az összes hirdetése lekerült, telefonszáma megjelent de nem lépett be.

Ha lenne a jófogásnak egy hwapróhoz hasonló értékelési rendszere, az ilyen fazonoknak esélye se lenne bepalizni másokat.

(#20724) balint82 válasza zef (#20723) üzenetére


balint82
senior tag

:Y Micsoda? Elutaltál 50e-t és semmit nem küld az eladó? Ne hagyd annyiban, nyomás feljelenteni. Banki adatok alapján meglesz.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#20725) R3ĐßuŁŁ válasza balint82 (#20724) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

+1 sajnos én havi szinten járok lassan. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20726) zef válasza balint82 (#20724) üzenetére


zef
tag

Még ezt a hetet megvárom, aztán összerakom az anyagokat és befáradok a megfelelő kapitányságra :(
A név elvileg stimmel, beszélgetést lementettem, utalás közleményében a 42043 készlet számát adtam meg, tehát az én verziómat alá tudom támasztani tényekkel.

Elnézést hogy ilyen marhaságokkal terhelem a topikot, évek óta veszek a világ minden tájáról holmikat - magánszemélyektől is - de még soha nem történt ilyen.

(#20727) balint82 válasza zef (#20726) üzenetére


balint82
senior tag

Tel.szám alapján nem tudsz címre keresni? Milyen címe volt?
Én is megjártam majdnem, de valahogy sikerülk kikönyörögnöm, hogy adja fel (6e HUF volt csak).

Azóta nem igazán utalok előre.

Google Pixel 4a

(#20728) zef válasza balint82 (#20727) üzenetére


zef
tag

Eleve nem volt szám megjelenítve amig el nem tűnt az összes hirdetése. Aztán hirdetések off, telefonszám on.
Ha rákeresek a számára, akkor sajnos nem találok semmi értelmeset.

[ Szerkesztve ]

(#20729) balint82 válasza zef (#20728) üzenetére


balint82
senior tag

drága tanulópénz lesz ez :((

Remélem, hogy azért elküldi és megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#20730) Revolit válasza balint82 (#20727) üzenetére


Revolit
senior tag

Én meg postára nem adok, csak előre utalás esetén, amit le is írok a hirdetésben. Aztán jönnek hogy legyen már utánvéttel... Szerintem sokkal jobban megszívhatom, mert mi van ha nem veszi át? Semmi... Én szívok csak. Ráadásul ha csaló vagyok, mi akadályoz meg, hogy kitömött csomagot küldjek? Semmivel sem biztonsàgosabb szerintem. Míg egy belföldi előre utalásos csalás rutin feladat a banknak... Sajnos tudom jól. A pénzed meg visszakapod.

És igen, ha csak pár ezer forint, akkor is tegyetek feljelentést! A banknak is szóljatok.

Belföldi banki átutalásos csalást csak akkor lehet megúszni, ha nem tesztek feljelentést! Ha mégis valami trükközés van, és nincs meg a számlatulajdonos, a pénzed akkor is visszafizeti a bank!

[ Szerkesztve ]

(#20731) thesound válasza zef (#20726) üzenetére


thesound
őstag

Meh.

Majd dobd be ide mire jutottál. Kíváncsi vagyok.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20732) PR0JECTNR56 válasza Sirandrish (#20708) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ha már szóba került, honnan lenne érdemes beszerezni 10248-as Ferrari F40-et? Korábban sajnos kimaradt valahogy, de már egy ideje nagyon nézegetem. :D

(#20733) Sirandrish válasza PR0JECTNR56 (#20732) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát én a dolgozói shopban vettem, szóval ebben valamelyik guru tud majd neked segíteni :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20734) PR0JECTNR56 válasza Sirandrish (#20733) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A bal alsó sarokban lévő sárga matricából sajnos gondoltam, hogy erről lehet szó, nehéz az élet halandó LEGO rajongóként. :D

(#20735) hulp01 válasza Mcray (#20720) üzenetére


hulp01
senior tag

Az igazi járművekére gondolsz, vagy a Legoéra? Az igazinál gondolom valami hidraulikus cucc működteti. Popeye-nek talán menne anélkül is. Lego esetében kétféle verzióval is találkoztam már:

8421: itt fogaskerekes megoldás van. A második és a negyedik tengelyen lévő kerekeket ugyanaz a tengely forgatja (fogaskerék/fogasléc) csak egyik esetében a menetirányhoz képest a tengely előtt van a fogasléc, a másik esetben meg mögötte. Az első tengelyen lévő fogaslécet irányító fogaskerék előtt van egy áttétel, ezért ez többet fordul, így nagyobb a kitérítés szöge. Ötletes megoldás, viszont a fogaskerekek áttételezése miatt van holtjátéka, és nem is túl pontos. Értem ezalatt azt, hogy a véghelyzet esetén kanyarodás közben eléggé csúsznak a kereket, vagyis nem pontosan állnak ívbe.

42009: itt nem az áttétellel variálnak, hanem a fogasléc és a tengely távolságával. Az öt tengely miatt gondolom nem lett volna egyszerű az áttételezgetés. Ez lényegesen jobb szerintem, mint ez előző verzió. Sokkal pontosabb és sokkal inkább az ívnek megfelelően állnak be a kerekek, még szűk kanyarodáskor sem igazán surlódnak.

Amúgy javaslom az összerakási útmutatók letöltését. Egy kép sokkal többet ér a rizsánál.

Még ki sem jött, de már mókolják.

(#20736) koncsik válasza PR0JECTNR56 (#20734) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A LEGO dolgozók örökéletűek? Már jelentkezek is... ;) Vagy ha nekem is van sárga matricás dobozom, reménykedhetek?
(Bocs, nem bírtam kihagyni - no offense)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20737) Janaboy válasza zef (#20726) üzenetére


Janaboy
veterán

Menj be a bankba is es kezdeményezz charge back eljárást!

Janaboy

(#20738) Sirandrish válasza PR0JECTNR56 (#20734) üzenetére


Sirandrish
legenda

Legalábbis vastagabb pénztárca kell :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20739) hami85


hami85
tag

Nekem ez jött ma... friss ropogós.

(#20740) Janaboy válasza hami85 (#20739) üzenetére


Janaboy
veterán

Gratula :)

Janaboy

(#20741) LÁZ válasza hami85 (#20739) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

velkámm to dö klább :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20742) apezka


apezka
tag

Lego kertészet...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#20743) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Srácok, ha ezekből van valakinek eladó/elcserélendő dobozos vagy bontatlan készlete, írjon privátot mindenképp!

[link]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20744) Pötyi válasza apezka (#20742) üzenetére


Pötyi
őstag

Több hetes videó...

:DDD

QNX is cool!

(#20745) Janaboy válasza R3ĐßuŁŁ (#20743) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem akarok kocsog lenni, de azert kicsit sok mar ez a kereses/hirdetes.
Tiltott ebben a topikban ez.

Janaboy

(#20746) apezka válasza Pötyi (#20744) üzenetére


apezka
tag

Akkor bocs... Ne is nézd meg! :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#20747) R3ĐßuŁŁ válasza Janaboy (#20745) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Keresni úgy tudtam szabad, de ha nem akkor vegyük úgy hogy nem pénzért szeretném megszerezni őket, vagy cserélném őket. Remélem így azért maradhat. :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20748) Janaboy válasza R3ĐßuŁŁ (#20747) üzenetére


Janaboy
veterán

A keresés is reklámnak minősül.

A csere, na azt nem is tudom bar gyanús h az is.

Janaboy

(#20749) Freddy76


Freddy76
addikt

Gyerekek, ez a Disney Kastély nagyon adja. A felénél sem járok, de már lenyűgöz. Tele izgalmas részlettel, nagyon ötletes és érdekes építési megoldással, masszív a cucc, és impozáns.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20750) R3ĐßuŁŁ válasza Freddy76 (#20749) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ráadásul a figurák nagyja exkluzív! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.