Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Throme


Throme
veterán

Nos, Urak!

Kösz a válaszokat.

Igazából legos dobozhoz hasonló méretű műanyag dobozokban kezdtem el gondolkodni.

#20324) Brumi: igen, valami ikea-s megoldást kerestem, csak ott nem túl olcsó dolgok vannak, és meg is kell nézni, hogy alkalmas lehet-e.
Kisebb doboz garnitúrám már van, amikben kis, megmaradt alkatrészek lettek elrakva, de azokba nagyobb dolgok nem férnek...

#20326) thesound: Hasonló dobozunk, zárható fedővel már van, abban a duplo lego van ömlesztve. A gyerek játszós legoja, amit úgy sem összerakva tárolunk.
A szetteket elkülönítve szeretném, így túl nagy lenne egynek.

#20332) Peathee: jah hát szerszámos láda az tényleg nem játszik :N

(#20343) Freddy76: pedig nálad van pár nagyobb épület, amik nagyon jól mutatnának utcarészletként.
Technic-set én se szedek szét, mert azok a főtémák, másrészt elég nehéz is némely szerelvény megbontása, sok bordás tengelynek, csapnak köszönhetően.

(#20352) batmanéhes


batmanéhes
tag

sziasztok. itt is felteszem a kérdést, hátha: lego boost app nem működik jól, mert - hiába 10" képernyő - egy bizonyos ponton olyan állapotba kerül az app, hogy az "árnyék kéz" a képernyő szélén túlra mutat. azaz a képernyőn túlról kéne behúzni egy programkockát. ezt az állapotot nem lehet megkerülni, és így a programozás abbamarad, gyerek szomorú. találkozott vki ilyennel?

nem támogatott a tablet, de egy stock 6.0 asus... az 5" fhd telón meg a 7" öreg nexuson is ugyanez történik, csak már egy korábbi program építésénél.

(#20353) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

akko ígymaradt :U

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20354) balint82 válasza LÁZ (#20353) üzenetére


balint82
senior tag

962 db-os lett.

Google Pixel 4a

(#20355) LÁZ válasza balint82 (#20354) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, február 1, 23k

ha meg lehetne csinálni a másik hajót ezekből az elemekből, nem érdekelne, de egyelőre just thinking on it...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20356) bobafett válasza LÁZ (#20355) üzenetére


bobafett
tag

Brutálisan túlárazottnak érzem...

(#20357) Novics válasza LÁZ (#20353) üzenetére


Novics
senior tag

Spóroltak nekem 23ezret.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#20358) Throme válasza balint82 (#20354) üzenetére


Throme
veterán

Amiből 800 db a vizet szimbolizáló 1-es átlátszó kékes csempe vagy bütyök ;]

#20356) bobafett: valszeg csak a darabszámot nézték, azt nem hogy az mégis milyen bonyolult alkatrész...

[ Szerkesztve ]

(#20359) hulp01 válasza LÁZ (#20353) üzenetére


hulp01
senior tag

Akkor hatalmazzuk fel Janaboy-t, hogy adjon egy tockost a (át)tervezőnek azzal a felkiáltással, hogy ezt most mér' kellett? Olyan szép volt az eredeti, nagy kár érte.

(#20360) Teszla_ válasza LÁZ (#20355) üzenetére


Teszla_
senior tag

USA-ban 70$, ami most 18ezer forint. Annyit még talán megérne, de 23 tényleg sok, főleg ezzel a hajóval :(

(#20361) Peathee


Peathee
aktív tag

Segítsetek légy szíves mert eltévedtem. Ilyen sötétkék Ocean Explorerből hány féle volt kiadva mostanában?
Van a Creator és van a Technic amit megtaláltam de nem volt még egy a creatorban/Cityben valami nagyon kicsi elemszámmal? vagy keverem valamivel? Kettő közötti méretben? Valamiért az rémlik, hogy három méretben volt...

(#20362) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Valakinek nincs véletlen eladó dobozos 6280,6271 és 6286?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20363) Djuree


Djuree
félisten

face csopiban volt egy új saturn 25k-ért. elég gyorsan elkelt. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20364) Dareiosss válasza Djuree (#20363) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Láttam.
Gondolom aki eladta valahol "találta".

(#20365) apezka válasza Djuree (#20363) üzenetére


apezka
tag

Mi ez a facebook csoport? :O

#R3ĐßuŁŁ: Én egy éve vadászok rájuk... :( Már-már külföldre utazáson gondolkodom értük...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#20366) Throme


Throme
veterán

Ha én lepin-nél lennék manager, akkor lecsapnék az eredeti 'hajó a palackban' tervekre :K
Most beelőzhetne.. na jó nem , de lehetne jó eladásokat generálni... ;]

(#20367) apezka válasza Throme (#20366) üzenetére


apezka
tag

Szerintem, meg is lépik... link

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#20368) balint82 válasza Djuree (#20363) üzenetére


balint82
senior tag

Rajta volt a Saturn dobozon a sárga dolgozói matrica.

Google Pixel 4a

(#20369) Janaboy válasza balint82 (#20368) üzenetére


Janaboy
veterán

:U

Janaboy

(#20370) Novics válasza Throme (#20366) üzenetére


Novics
senior tag

Gondolom a srác nem árulhatja a terveit a neten, mert a LEGO kizárólagos szerződést kötött vele, pedig szerintem sokan megvennék az LLD-t, hogy összerakják az eredetit.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#20371) Throme válasza apezka (#20367) üzenetére


Throme
veterán

Hát b+ ez nem semmi :))

(#20370) Novics : A kínait nem érdekli a kizárólagos jog :N ezt a világnak meg kell tanulni, akár a saját kárukon (termelést/gyártást odaviszik...).
Most kicsit megérdemli a lego, nem kellett volna változtatni a hajón. Az "üvegen" mondjuk lehetett, de a hajón nem igazán....

szvsz persze

(#20372) edgR válasza Throme (#20371) üzenetére


edgR
őstag

Nem pont azért lett ilyen nyomi a hajó, mert kisebb lett az üveg az eredetihez képest? Szerintem méretcsökkentés áll a háttérben.

(#20373) Gondwana


Gondwana
addikt

Azért ez kitolàs velem a Lego részéről: nagyobbik fiam vitorlàzik, a tavalyi kockaàruhàz alkatrészleàrazàskor berendeltem neki két Optimistet némi vìzzel, karàcsonyra megkapta a vontatott katamarànt, az idénre meg màr van listàja, amit most megint hajòval bővìtett. Majd kivàrja, most jön majd a harmadik Legohuszàr januàr végére, most ő viszi a költségvetést.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20374) balint82 válasza Gondwana (#20373) üzenetére


balint82
senior tag

Az milyen jó lesz, amikor a rég kifutott Maersk hajókat fogja kérni, vagy esetleg az Anna királynő bosszúját ;]

Google Pixel 4a

(#20375) Gondwana válasza balint82 (#20374) üzenetére


Gondwana
addikt

Triple-E-n szerencsére nincs vitorla, utòbbibòl még lehet baj, mindhàrmuknak eltettem pàr bontatlan szetet, majd sàfàrkodnak velük, ha itt lesz az ideje (Miniből kétféle doboz is van).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20376) erer1000


erer1000
őstag

sziasztok! :)

Egy millennium falconal akartam meglepni karácsonyra a barátnőm.
Ebay-Lepin-Star Wnrs lett a választás mert drasztikusan olcsóbb volt mint a hivatalos 1300+ db-os.
leckét megtanultam, pórul is jártam :(

viszont pár elem hiányzik amit csak későn vettünk észre, és azok nélkül nem tudunk tovább haladni.

tudnátok segíteni?

itt részletesen leírtam az esetet :(

[link]

természetesen posta, és egyéb dolgokat fizetném!

rossz látni hogy az ajándéka csak félig meddig rakható össze, és hogy le van törve valamennyire, amit teljesen emgértek :(

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#20377) Djuree válasza balint82 (#20368) üzenetére


Djuree
félisten

azigen, akkor még hülye is volt szegénykém. de amúgy is, mert 30-ért is elment volna.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20378) Djuree válasza erer1000 (#20376) üzenetére


Djuree
félisten

hát az szívás. ez a lepin. :(
az a baj a lego meg nem biztos h stabilan fog hozzá illeszkedni, nehogy szétessen.
de amugy 32k-ért van már falcon, én is ennyiért adtam el. ennyiért is alig akart elmenni...
bricklinken tudsz rendelni alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20379) Jim-X válasza Djuree (#20377) üzenetére


Jim-X
őstag

Dolgozoiba 24k volt a Saturn... Jo kemeny haszna volt rajta :C ;]

A játék az nem játék!

(#20380) sodokan válasza balint82 (#20374) üzenetére


sodokan
tag

maersk nekem úgy is tetszik, hogy nem vagyok hajó fan, van benne valami vonzó :D

(#20379) Jim-X

a dolgozói boltban való vásárlás menetéről tudnál pár szót írni? én csak azt tudom, hogy az irodisták hogy vásárolhatnak, érdekel, hogy a dolgozókkal hogy működik. Van egy bolt a gyárnál, mindenféle készlet van ott, lehet rendelni bizonyos készletet, milyen %-on adják, van-e személyenkénti vásárlási limit stb.?

[ Szerkesztve ]

(#20381) Pötyi válasza erer1000 (#20376) üzenetére


Pötyi
őstag

Lego fórumban Lepin alkatrészt kérni az nem kicsit szentségtörés...

:DDD

QNX is cool!

(#20382) erer1000 válasza Pötyi (#20381) üzenetére


erer1000
őstag

Végső soron az ateista is a templomba megy megváltásért :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#20383) Pötyi válasza Peathee (#20361) üzenetére


Pötyi
őstag

Véletlenül nem a 60095-ös hajót keresed?

QNX is cool!

(#20384) Janaboy


Janaboy
veterán

Tesco:

LEGO DUPLO 10864
12 áruházban - 100% | Régi ár: 13.990 Ft | Új ár: 1 Ft
LEGO DUPLO 10841
10 áruházban - 84% | Régi ár: 14.990 Ft | Új ár: 2.390 Ft

Es valos..

Szerk: most latom sok helyen beszedtek.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#20385) Novics válasza Throme (#20371) üzenetére


Novics
senior tag

Nem is arra gondoltam, hogy a Lepin fogja megvenni, hanem egy halom, szépérzékkel megáldott ember, akinek a LEGO felé notre-dame-i változat nem tetszik, ellenben az eredeti változat igen, és nem Lepinből akarja összerakni. Mit tom én, 10€/db áron összeszedhetne valószínűleg egy kis pénzt belőle.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#20386) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sérült lego alkatrészt hogy lehet cseréltetni? Összeírom, melyik készlet van meg nekem, melyik belőle a sérült elem, majd fénykép, vagy az se kell? Van pár sérült redőnyöm meg lapos tetőfedő elemem ami törött, repedt stb. 6384-es rendőrség. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20387) Throme válasza edgR (#20372) üzenetére


Throme
veterán

Valószínűleg igazad van, viszont az eredeti dizájn szerint elég sok, kisebb "ablakból" lett összeépítve az "üveg", igy a rengeteg illeszkedés némiképpen rontja az átláthatóságot.
Ettől még lehetett volna nagyobb elemekből (ha kell lehetne egy két új alkatrész is, ahogy más szetteknél is villognak a dizájnerek, külön bemutatva az újdonságot), az eredetivel azonos méretű palackot kitalálni....
Ez lehetett volna a lego hozzáadott értéke (ja és az új alkatrészek).

szvsz

(#20388) Pötyi válasza Victoryus (#20386) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha még gyártják azt a bizonyos alkatrészt, akkor próbálkozhatsz a Lego cégnél. Ha régebbi, már kifutott alkatrész kell, akkor jobban jársz a BrickLinkkel, vagy valamelyik hazai használt bolttal.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#20389) Pötyi válasza Throme (#20387) üzenetére


Pötyi
őstag

Az ige, amit kerestél, az az "összerakva" vagy a "felépítve"...

:DDD

QNX is cool!

(#20390) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok,

Sok-sok LEGOtlan év után tavaly decemberben újra magával ragadott ez a világ. :)
Hirtelen felindulásból le is csaptam egy dobozra, benne ifjú gyermekkorom idöszakából származó készletekkel, amik ugyan meg sem közelítik a mai kifinomult darabokat, azonban számomra mégis "csodásak". :)

A karácsonyi örületben ugyan lemaradtam a nagy akciókról, azonban nagyon szemezek a 42065-ös RC hernyótalpas szettel. Keresgéltem ugyan utána, de a legtöbb review-ban nem találtam erröl infót, így gondoltam, megkérdezlek Titeket, hátha.

Van esetleg tapasztalat, hogy nagyjából milyen kapacitású tölthetö aksikkal mennyi ideig lehet vele huligánkodni?

Elöre is köszönöm a válaszotok. :R

(#20391) Victoryus válasza Pötyi (#20388) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Arra akartam kilyukadni, hogy ha az ügyfélszolgálat oldalán leadom a pár darabról a listát, lehetséges-e, hogy ingyen pótolják, vagy fizetős? Odaáig jutottam, hogy beírtam pár elemet, majd kérné az oldal a személyes adataimat. Árat ott még nem írt... A végén közli csak? Konkrétan 3033-as elem, ebből kettő is törött, de ezt a mai napig gyártják.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20392) balint82 válasza LÁZ (#20355) üzenetére


balint82
senior tag

Kis összehasonlítás német nyelven.

Venne valaki Tescoban nekem 1 forintos Duplokat?:D

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#20393) Pötyi válasza Victoryus (#20391) üzenetére


Pötyi
őstag

Tisztázzunk már pár dolgot!

(Ez is olyan, amit beleírhatnánk az eddig már jónéhányszor beígért, de egyelőre nem megvalósult általános Lego témák OLVASS.EL leírásába...)

Vizsgáljuk meg, hogy az adott esetben kinek a felelőssége annak az alktrésznek a hiánya/hibája!

Ha egy vadiúj készletet kibontasz és hiányzik belőle egy alkatrész, akkor azt pótolja a Lego cég.

Ha te hagyod el, vagy töröd el, akkor vehetsz helyette egy másikat a Lego cég honlapján. Vagy máshol.

Innen meg gondold tovább. Ha mondjuk te törted el, de behazudod, hogy hiányzott, akkor pótolják neked és jól átbasztad a Lego céget egy kábé kétszáz forintos alkatrésszel. Az évszázad üzlete! (De ebből ne csinálj rendszert, mert annyira azért ők se hülyék és nem dőlnek be egy olyan trükknek, hogy alaktrészenként egyesével megrendelsz egy készletet. Egyrészt mert gyanús lesz, hogy már az ötvenedik alkatrész megy egy bizonyos készletből ugyanarra a címre, másrészt meg azért van olyan jó a Lego cégnél a minőségbiztosítás, hogy csak nagyon ritkán, ezrelék esetben forduljon elő kimaradt alkatrész, harmadrészt meg gyanús lesz nekik, ha mondjuk egy huszonhárom éve kiadott készletben most hazudod be jelzed egy alkarész hiányát. Eddig nem tűnt fel?)

Szóval egy szó, mint száz, akár megteheted, hogy kérsz egy új alkatrészt a Lego-tól, de én inkább lennék nagyvonalú, legyintenék és bemennék az első boltba venni egyet. Maximum kétszáz forint egy olyan 6x10-es lapos.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#20394) athomi


athomi
veterán

Érdemes a Lego tehervonatot vissza is mondanom?
Mert ahogy elnézem maguktól nem igazán hajlandóak törölni a rendelést, márpedig elég nyilvánvaló hogy nem lesz már belőle semmi, mivel Retired Product státuszba van, hiába van a rendelésemnél Waiting for new stock státusz.

Valamint ha visszamondom azt hogyan tegyem meg? Tudtok ebben segíteni? Elég gatya vagyok angolból.

[ Szerkesztve ]

(#20395) sodokan válasza athomi (#20394) üzenetére


sodokan
tag

van magyar ügyfélszolgálat Angliában :)

(#20396) Tütüm válasza Pötyi (#20393) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Nálunk a gyerkőc új készletéből egy kis karos elem eltört két nap után, pedig nem feszegette.( egy csákányt lehetett bepattintani)Megírtam a legonak hogy eltört két nap után és visszajeleztek hogy postázzák is. Szóval nem csak pótlásnál működhet. Úgyhogy üzenem a bennfenteseknek hogy öt csillag a hozzáállás :)
Sajnos itt vidéken nincs bolt ahol alkatrészeket lehetne venni.

(#20397) R3ĐßuŁŁ válasza Tütüm (#20396) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

bricklink.com :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20398) LÁZ válasza athomi (#20394) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hívd a supportot

06 80 018 910
Hétfőtől péntekig 09:00-tól 17:00-ig CET

vagy írj nekik az oldalon ;)

mind2 opciónál támogatott a magyar nyelv :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#20399) Tütüm válasza R3ĐßuŁŁ (#20397) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Igen ismerem, de 1 db 20 Ft-os alkatrész volt kb, posta kicsit sok lett volna bárhonnan.

Úgy értettem hogy nincs bolt ahova bemegyek és megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#20400) Pötyi válasza Tütüm (#20399) üzenetére


Pötyi
őstag

Akkor legközelebb írd meg ide! Itt, Pöstön vannak boltok, megveszem és elküldöm neked a háromforintos alkatrészt egy húszforintos borítékban jófejségből.

:D

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.