Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4201) djgeg válasza FLx (#4200) üzenetére


djgeg
őstag

Azért akar váltani mert 12 órákat dolgozik még hétvégén is és az egész vállalkozósdiba is beleunt.
Vállalkozásból "kiszállni", hogy legyen fix valami amint nem neki kell pörögnie és a vállalkozást folytatni alap dolgokkal max napi pár órában.
Ez a cél.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4202) FLx válasza djgeg (#4201) üzenetére


FLx
addikt

Pont ezt mondom, napi 8-9 óra meló és még pár óra vállalkozás, aztán megint 12 lesz. :D Ez így nem működik, de majd rájön ő is, én már túlvagyok ezeken a körökön.

(#4203) sztanozs válasza djgeg (#4201) üzenetére


sztanozs
veterán

Napi 1 órában nem lehet vállalkozást üzemeltetni. Rendes munka mellett (ami amúgy csak papíron lesz nettó 8 óra) nem lesz ideje munkaidőben fusizni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4204) amargo válasza sztanozs (#4203) üzenetére


amargo
addikt

"nem lesz ideje munkaidőben fusizni."
De, állami szférában :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4205) vzozo válasza sztanozs (#4203) üzenetére


vzozo
senior tag

+ vannak, ahol a munkaszerződésben kikötik, hogy nem lehet sem másodállása, sem aktív vállalkozása a delikvensnek.

Mindkettőnek (alkalmazotti vs. vállalkozói lét) megvan az előnye és a hátránya, de ha work-life-balance miatt akarja valaki keverni ezeket, akkor tuti tévúton jár.

(#4206) djgeg válasza FLx (#4202) üzenetére


djgeg
őstag

Nem tudom, hogy pörögtél e saját vállalkozáson napi 12 órákat huzamosabb ideig... Úgy hogy te és max még 1 ember van. Kb mindent magadnak kell csinálni. Ebbe fáradt bele.
Ha lenne egy 8 órás melója amin nem neki kell pörögni csak egy láncszem lesz a gépezetben akkor máris jobb a helyzet számára. Napi 2-3 órában + ban meg minden egyebet el fog tudni intézni amit akar. Parkolópályára tenné egy kicsit a vállalkozást és csak azzal törődni amivel ne adj isten kell vagy napi max 1-2 órában megoldható a 8 óra mellet.

Nem agysebészet, igaz nem mondom, hogy egyet tudok vele érteni, de ezt szeretné ennyi.

Amúgy nem 8-9 óra... Max 8. nix túlóra... Igaz lehet ilyen elvárásnak megfelelő melóhelyet lehet itthon nem talál :U :DDD

(#4205) vzozo
Tudtommal nem korlátozhat semmilyen munkaszerződés olyan téren, hogy a munkád mellet ne lehetne vállakozásod vagy tulajdonrészed cégben stb... Ez így baromság... Jogod van hozzá és kész.
Általában olyat lehet látni, hogy hasonló tevékenységi kört nem végezhetsz, de ez a konkurencia és az érdekellentét kiküszöbölésére.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4207) vzozo válasza djgeg (#4206) üzenetére


vzozo
senior tag

Félreértettél, illetve nem fogalmaztam pontosan. Tulajdonrészed (általában!) lehet, nekem is van nem kevés cégben a tőzsdei tevékenységem által. Az aktív vállalkozást úgy értettem, hogy xy nem dolgozhat benne, tulajdonos (általában) még lehet. Bár ugye pl. politikai tisztségeknél nem ritka dolog, hogy el kell adni a részesedést, le kell mondani a board tagságokról, pontosan az érdekellentétek miatt.

Az érdekellentét pedig egy érdekes gumiszabály, mert felteszem mivel eddig is IT-ban dolgozott, ezután is ott akar... Tiszta lapokkal kell játszani, és a HR-rel tisztázni mindent még az elején.

(#4208) sztanozs válasza amargo (#4204) üzenetére


sztanozs
veterán

Ott viszont nem kapja meg, amit szeretne :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4209) FLx válasza djgeg (#4206) üzenetére


FLx
addikt

Jogod van? Jó vicc, a munkáltató igenis kikötheti, hogy nem dolgozhatsz hasonló tevékenységet végző cégben. Neki meg ehhez van joga, versenytilalom, gazdasági érdekek védelme és stb. Sőt kötelezően be kell neki jelentened, ha máshol is dolgozol. Amúgy nincsen olyan IT munkakör ami 8 órás lesz, mert készenlét, ügyelet, határidős project stb. :)

ps. A legtöbb komoly munkahely nem engedi, hogy máshol dolgozz, mert nem fogod a főállású munkádat rendesen végezni. Persze lehet engednék, hogy krumplit árulj hétvégente, de hogy más saját céges IT melót nem engednek az szinte fix. Nyílván nem a levegőbe beszélek, van és volt is vállalkozásom, de pl. a mostani főállás mellett nem csinálhatom...

[ Szerkesztve ]

(#4210) Mercutio_ válasza djgeg (#4199) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nettó 5-600k-s munkakör nem az ahol max 8 óra és kiesik a toll a kezedből :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4211) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#4210) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dehogynem, IT-s is dolgozhat napi 8 órában ennyiért, nem mindenhol van ügyelet meg határidős projektek. A fizetést a tudásáért kapja, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

(#4212) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#4211) üzenetére


Mercutio_
félisten

A leírt ismeretek és tapasztalat alapján saccra nem azon a területen mozog ahol a fix 8 óra és a határidő mentesség a tipikus...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4213) amargo válasza sztanozs (#4208) üzenetére


amargo
addikt

De megkaphatja, nem csak kitaláltam, csak a gerincedet magad kell kivágnod..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4214) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#4212) üzenetére


Jhonny06
veterán

Általánosan írtam (mivel te is így fogalmaztál), nem erre a konkrét munkára vonatkozóan.

(#4215) djgeg válasza Mercutio_ (#4210) üzenetére


djgeg
őstag

Hát én nem egy embert ismerek IT területen aki 25-30 év között van nem hű de sokkal több tapasztalattal és fix max 8 órás munka "toll kiesik a kezedből" munkakörben dolgozik annyi vagy több pénzért. :U
Melóhely függő.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4216) Mercutio_ válasza djgeg (#4215) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrét beosztás/munkakört, feladatokat tudnál írni mi tartozik ebbe?
Ja és nem állami szektor, vagy annak háttérintézménye :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4217) djgeg válasza Mercutio_ (#4216) üzenetére


djgeg
őstag

Hát általában vagy nagyobb tudást vagy "értékesebb" tudással rendelkezők. Sok irány lehet.
Ritkábbak talán az SAP vonal, Security Engineer, Data Engineer, vmware architect vagy épp egy hasonló ember fent pár évvel több tapasztalttal és 3-4 certivel többel (microsoft solution engineer).
Ezeken a vonalakon vannak ismerőseim is akik 30 év körüliek bőven ütik is a leírt fizetési paraméterek és ritkán kell csak túlórázni. Cégeket nem írnék. Természetesen ezek nem az általános tudás kategória és cége válogatja.
Nem azt mondom, hogy általánosak ezek a fizetési paraméterek, de a fenti általam írt munkavállaló paramétereivel azért már lehet találni olyan fizetési paraméterekkel egy nem állandóan túlóráztatós melót. Nincs baj a túlórával, de véleményem szerint inkább még jobban Európaiasodni kéne ilyen téren.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4218) FLx válasza djgeg (#4217) üzenetére


FLx
addikt

Azért a 30 év körüliek és a 25 évesek diploma nélkül, ugye nem teljesen uaz a ketegória. Sok helyen sajnos alapkövetelmény a diploma, főleg multik követelik meg, külföldiek is pl. Illetve 30 évesen biztosan nagyságrendekkel tapasztaltabb vagy mint 25 évesen és nem csak szakmai szempontokra gondolok.

ps. Nem láttam még olyan IT munkakört ahol nem volt túlóra vagy éjszakai kalapálás. És igen, ez a mérnökökre is vonatkozik, mert engem is felkeltenek éjjel kettőkor ha nagy gáz van és hétvégén is dolgoznom kell, ha úgy adódik, pedig senior munkakörben vagyok már rég.

[ Szerkesztve ]

(#4219) djgeg válasza FLx (#4218) üzenetére


djgeg
őstag

Az egyik ember akinek a pozícióját említettem 26 éves. Az igaz, hogy a multik szeretik a diploma létét, azonban nem agysebészet szerezni egy diplomát. Mint említettem egyébként a srác már el is kezdte a meló mellet de nem volt rá ideje. Véleményem szerint alap, hogy végigtolná azt a maradék 2 évet ha lenne rá ideje.
Ezek mellet nem csak hatalmas multik léteznek akiknek a policyban van belefoglalva, hogy xy pozihoz alap a diploma.

"ps. Nem láttam még olyan IT munkakört ahol nem volt túlóra vagy éjszakai kalapálás. És igen, ez a mérnökökre is vonatkozik, mert engem is felkeltenek éjjel kettőkor ha nagy gáz van és hétvégén is dolgoznom kell, ha úgy adódik, pedig senior munkakörben vagyok már rég."

Nem arról van szó, hogy ne fordulhasson elő túlóra... vagy ne adj isten éjszakai kalapálás... Az más kérdés, hogy mennyire általános... Ha általános és napi szintű akkor én már rég húznék a francba...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4220) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv mindenkinek!
Ha már a túlóra szóba jött, megkérdezném, hogy az emlegetett IT-s, vagy egyéb mérnöki pozícióban mi a jellemző a túlóra elszámolására?

(#4221) DopeBob válasza _ATi_1 (#4220) üzenetére


DopeBob
addikt

lecsúszhatod... ha tudod. :U

MZ/X

(#4222) amargo válasza _ATi_1 (#4220) üzenetére


amargo
addikt

Csúsztatás, kifizetés (jobb helyeken).
Bár egy volt helyen kötetlen munkaidőre voltunk bejelentve így se túlóra se juttatás.. ellenben, amikor tényleg kötetlenül voltunk ott, akkor a főnökség verte az asztalt, hogy izéé.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4223) FLx válasza _ATi_1 (#4220) üzenetére


FLx
addikt

Ha szerencséd van kifizetik, de ez általában csak ott szokás, ahol az ügyfelekre lehet terhelni az óradíjadat. Egyébként szinte mindenhol csúsztatás van, illetve lenne, mert a szabidat se tudod kivenni az évben, nem még csúsztatgatni napokat. :)

(#4224) azbest válasza amargo (#4222) üzenetére


azbest
félisten

Hát igen, jogilag nézve a túlóra lecsúsztatás gyakorlatilag a munkavállaló megkárosítása, hiszen ezzel a túlóráért járó pótlékokat csalják el, mert nem ugyanannyiba kerül a plusz két óra, mint az elengedett két óra.

Persze, ahol ki van mondva, hogy nem lehet túlóra és ezért nem is fizetik, ott jobb a semminél, ha legalább le lehet csúsztatni. Persze, ha ez csak elvileg van így, mert gyakorlatban mindig több az elvégzendő feladat, mint ami az időbe belefér, és el is várják hogy old meg, azt a helyet hosszú távon érdemes otthagyni, mert más téren is spórolni fognak a munkavállalón és a munka környezeti feltételein.

Jellemzően ilyen helyeken nem számolják bele a feladatok időkeretébe a szabadságokat és esetleges betegségeket. Meg nem szokott lenni másik ember, aki átvegye a feladatot. Az is intő jel, ha egyszerre több partnernek is 8-8 órában szerződik le a munkaidődet. Te pedig old meg, hogy két munkakört is elvégezz 8 órában és persze ők nem tudhatják ezt, hogy nem csak velük foglalkozol, old meg :)

[ Szerkesztve ]

(#4225) vzozo válasza _ATi_1 (#4220) üzenetére


vzozo
senior tag

Ez megint csak egy olyan "cége válogatja" meg "a helyzettől függ" kérdés.:)

Van, ahol a konkrétan elvégzett / ügyfél felé számlázható munka után fizetnek pl. bónuszt. Ez felfogható egyfajta túlóra-pótléknak, bár nyilván nem az.

Van, ahol teljesen dinamikus a munkaidő, lehetőség szerint szerződésbe is foglalva (de a heti 40 óra is legyen benne!). Ekkor lehetnek csúcsok, máskor nyugis időszakok. Rajtad áll, hogy mennyire tudod kiegyenlíteni, a nyugis időszakok tökéletesen megfelelőek napközben edzőterembe járásra, bevásárlásra, ügyintézésre, etc.:) Felfogható egyfajta lecsúsztatásnak. Nyilván amikor viszont dolgozni kell, akkor ez annyira nem játszik (hiszen elvárják, hogy elérhető legyél -> majd azt fogod lecsúsztatni később).

Van ahol van ügyeleti pótlék, opcionálisan munka esetén extra pótlékkal, ez magáért beszél.

Ahol se munkától függő bónusz, se (valódi) dinamikus munkaidő nincs, és a főnök minden perceddel plusz még a szabadidőddel is el akar számolni: menekülj.:)

(#4226) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. A kérdés azért merült fel bennem, mert egy kicsit hasonló szituációban érzem magam ahhoz, amit vzozo írt:

"Ahol se munkától függő bónusz, se (valódi) dinamikus munkaidő nincs, és a főnök minden perceddel plusz még a szabadidőddel is el akar számolni: menekülj.:)"

Ez még pályakezdőként a kisebbik problémám, mivel betudhatnám tapasztalatszerzésnek, de az idő nagyobb részét nem a beígért munkakörömmel töltöm, így viszont nem kérdés az, hogy nem szabad hosszú távra tervezni ezen a helyen.
Üdv,
Ati

(#4227) sutszi válasza _ATi_1 (#4226) üzenetére


sutszi
veterán

Miért akkor mivel töltöd?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4228) _ATi_1 válasza sutszi (#4227) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Én személy szerint tervezés céljából kerültem a céghez, de sűrűn megesik, hogy gyártás terén lemaradás van a határidőköz közeledve. Így át vagyok vezényelve erre a területre.

(#4229) KMan válasza _ATi_1 (#4228) üzenetére


KMan
őstag

Szerintem ez nem feltetlenul rossz. Minden gyartasban szerzett tapasztalat kesobb kincset er!

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4230) djgeg


djgeg
őstag

Ha már túlóra...Szépen állunk :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4231) Jhonny06 válasza djgeg (#4230) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jövedelem/élhetőség ügyben pedig pont fordítva..

(#4232) axioma válasza djgeg (#4230) üzenetére


axioma
veterán

Ez sokkal inkabb fugg attol, hogy hogyan szamoljak a vallalkozokat, es mennyi nemzeti unnep, szabadsag, tappenz(!) volt...

[ Szerkesztve ]

(#4233) FLx válasza djgeg (#4230) üzenetére


FLx
addikt

Ennek a túlórához zéró köze van. Németország, Ausztria pl. azért van az alján, mert minden második nap nemzeti ünnep, szabadnap vagy valami hasonló, ráadásul évente annyi fizetett szabijuk van, hogy ki se tudom számolni.

(#4234) djgeg válasza FLx (#4233) üzenetére


djgeg
őstag

Rosszul fogalmaztam. Igen ez nem a túlóra, ez a normál munkaórák száma/év. Ehhez még add hozzá a túlórákat... Az egy dolog, hogy pl Ausztriában és Németországban több a szünet egységesen... de a túlóra sem olyan általános mint nálunk.
Itthon meg végkép nem lehet monitorozni a túlórát mert a többség(cég) nem számolja el csak lecsúsztatja...

Amúgy meg ez a táblázat szépen mutatja ha hozzávesszük az ottani fizetéseket, hogy Nyugatabbra átlagosan kevesebb munkaóra/év-el még nagyobb a gap a fizetés/élhetőség/tényleges munkaórák között hozzánk képest.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4235) FLx válasza djgeg (#4234) üzenetére


FLx
addikt

Nem gondolom, hogy annyira rosszul állnánk, Ausztriában dolgozó fejlesztő haverjaimnak pl. annyi lecsúsztatható órájuk gyűlik össze egy év alatt, hogy ha most mind kivennék, akkor még 1 évig nem kéne dolgozniuk, ami persze lehetetlen. Egyszer majd talán kifizetik nekik. De persze ott nincsen túlóra. :D Nem érdemes ezt nagyon ragozni, penge szakemberek mindenhol nagyon sokat dolgoznak, ámerikában, európában meg nálunk is. Aki csak átlagos, az persze 8 óra után leteszi a lantot, de nem is keres annyit, mint akinek a munka az élete.

(#4236) djgeg válasza FLx (#4235) üzenetére


djgeg
őstag

Amit írsz az szerintem természetes... Ami szerintem gáz az, hogy ha az általánosságot vesszük figyleembe. IT téren amúgy nem rosszak a hazai fizetések. Fejlesztők és amúgy felsőbb szinten itthoni fizuk jók, de ha az általános munkavégzést nézzük és az összképet akkor bőven szarabb helyen állunk :|

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4237) FLx válasza djgeg (#4236) üzenetére


FLx
addikt

Ezzel egyetértek, IT vonalon és pár másik hiányszakmában jó a helyzet, amúgy a legtöbb szakmában szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#4238) Because


Because
őstag

tudom, hogy itt zömében infosok képviseltetik magukat akik nem sokat halottak a gyártócsarnokok bugyrairól ahol havi 3 túlórával éri el az emberek fizetése a 100000 nettó forintot, de bizony ilyen is van... és nem biztos, hogy ők tehetnek róla, a lustaságon túl előfordulhat nem kaptak olyan adottságokat amikkel más pozíciókba kerülhetnének, illetve ugye a családi háttér is jócskán beleszól... egy ilyen munka mellett (8-12 óra állórobot, toporzékolva a sor mellett , hogy mikor mehetsz ki WC-re végre), albi, esetleg gyerekvállalás terhére kinyögni a tandíjat, bejutni az órákra (már ha a munkáltató elenged túlóráról és nem fenyeget kirúgással) szinte már-már emberfeletti...

(#4239) vzozo válasza djgeg (#4230) üzenetére


vzozo
senior tag

Ebben biztos van valami csúsztatás, a németeknél 30 nap szabi jár alapból, ami ugye 10 nappal több a magyarnál (+ odahaza az életkorral ez növekszik), és ugyan némileg több bank holiday van, de nem annyival több.

495 óra, 62 nap különbség. Ilyen nincs.

Az "actually worked" sokféleképpen értelmezhető, ebbe ne menjünk bele. Ajánlott irodalom: Gondolatok a munkáról és a pénzről

(#4240) KMan válasza Because (#4238) üzenetére


KMan
őstag

Napi 3 tulorat akartal irni nem? :U
Ismeros a vilag amit felvazoltal, amiota az eszemet tudom ebben elek...

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4241) Because válasza KMan (#4240) üzenetére


Because
őstag

havi 3x8 óra szombati munkavégzésről van szó

szépek a fentebb linkelt gondolatok is, nem mélyedtem bele lehet az író is átélte... mert prédikálni mindig másabb
én csak a tanuláshoz tudok hozzászólni 3 munkáltató egyetemi tanulmányaim miatt küldött el (nem tudtam szombaton ott lenni, illetve a 6+2-es munkarendet nem tudtam vállalni)

már leírtam beszélgetésemet egy hajléktalannal, hogy ő miért is költi a pénzét kannásra: egész este melegen tartja, nem bántják a gondolatai... erre az a 4 zsemle nem lesz képes

[ Szerkesztve ]

(#4242) Jhonny06 válasza Because (#4241) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ezért (is) röhejes ez a "nem adok hajléktalannak pénzt, mert alkoholra költi" szöveg. Ha az illetőnek akár csak 2 éjszakát kint kellene aludnia a szabadban, ugyanezt tenné. Erre szoktam azt mondani, hogy inkább ne adj neki, de ne próbáld meg hülye dumákkal megmagyarázni, hogy miért nem.

(#4243) djgeg válasza vzozo (#4239) üzenetére


djgeg
őstag

Nem hiszem, hogy sok csúsztatás lenne... Főleg, hogy ezt országosan is nyílván kell tartani. Ezt az ország is előállíthatná mivel minden adatnak szerepelnie kell... Tudod ... Adó... Ha épp nem dolgozol akkor pedig azt is jegyzik... Vagy a szabidat... mert szintén kell az adó miatt... Ezt az országok nyilván tudják tartani. Miért lenne is sumsu ? :U

Ha volt dolgod Ausztria vagy Német céggel... akár projekt akár kint dolgozásképpen akkor tudnád mennyi szünnap van ott... Főleg Ausztriában..

https://data.oecd.org/emp/hours-worked.htm
"Average annual hours worked is defined as the total number of hours actually worked per year divided by the average number of people in employment per year. Actual hours worked include regular work hours of full-time, part-time and part-year workers, paid and unpaid overtime, hours worked in additional jobs, and exclude time not worked because of public holidays, annual paid leave, own illness, injury and temporary disability, maternity leave, parental leave, schooling or training, slack work for technical or economic reasons, strike or labour dispute, bad weather, compensation leave and other reasons. The data cover employees and self-employed workers. This indicator is measured in terms of hours per worker per year. The data are published with the following health warning: The data are intended for comparisons of trends over time; they are unsuitable for comparisons of the level of average annual hours of work for a given year, because of differences in their sources and method of calculation."

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4244) vzozo válasza djgeg (#4243) üzenetére


vzozo
senior tag

Miért lenne is sumsu ?

Leírtam, hogy miért, tényszerűen, számokkal alátámasztva.

Mellesleg Németországban élek és dolgozom.

(#4245) KMan válasza djgeg (#4243) üzenetére


KMan
őstag

Pont most ertem az adoval kapcsolatos irashoz :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4246) djgeg válasza vzozo (#4244) üzenetére


djgeg
őstag

Hmmm
Akkor számszerűsítsünk:
Németország: [link]
39 Ünnep amiből 20 esik munkanapra (ezeken kívül még régiónként vannak egyedi plusz ünnepnapok)
+30 szabi
50
1 520 munkaóra/év (8 órával)
Magyarország: [link]
24 ünnepnap amiből 14 esik munkanapra
+20 szabi
34
1 648 munkaóra/év (8 órával)

Persze ez a számítás kb semmit sem ér... Németországban pl kevesebb a hétvégén ledolgozandó hosszúhétvégek száma. Van amit csak oda adnak. Vannak helyi plusz szabadságok és ha megnéznék kevesebb lenne a bejelentett túlóra mint nálunk a reál(aminek a többségét be se jelentik)... Mivel nálunk elenyésző a cég aki normálisan kezeli és lejelenti azt.
Ezekhez add hozzá a betegszabik számát és azt is, hogy valószínűsítem kisebb a az átlag dolgozó/bejelentett munkaóraszám.
Mindezek mellet úgy vélem a németek sokkal nagyobb arányba jelentik be a túlórát mint nálunk így még az is hozzá jön, hogy ha azt a statisztika előállításához felhasználták akkor még siralmasabb a szitu.

Mint említettem az összes adat rendelkezésére állhatott a statisztika készítőinek amit az országok jegyeznek (ami kell... az említett adó miatt)
Nem gondolom, hogy hú de nagyon pontatlan lenne...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4247) -v- válasza Because (#4241) üzenetére


-v-
addikt

nem mélyedtem bele lehet az író is átélte... mert prédikálni mindig másabb

Ebben a postban leírta ő kb. honnan jött és hogy

(#4248) azbest válasza djgeg (#4246) üzenetére


azbest
félisten

Becsapós a táblázat, mert a magyarnál például a szombati munkanap is szerepel benne. Szóval kapásból 3 working day is benne van. A német listán nem tudom eldönteni, mert nem ismerem, hogy ott mi ünnep és mi van tévesen felsorolva.

Anno emlékszem olvastam egy amcsi programozó panaszait egy blogon, hogy milyen kevés nap szabadság van ott az európaihoz képest. A bibi csak az volt, hogy amit ő szabadságként tartott számon, az csak az alapszabadság volt és azon felül volt még vagy 2x annyi egyéb szabadsága is, azzal pedig hasonló vagy még jobb szám jött ki, mint itt. Azt lenne jó látni, hogy adott éves ember melyik országban hány napot kell kapjon, beleszámolva az alapszabadságon felül járó napokat is, amiket a törvény biztosít.

A munkaórás listát látva első gondolatom az volt, hogy érdemes lenne látni vele párhuzamosan egy munkanélküliség statisztikát is. Valahogy érzésre ott dolgoznak a munkavállalók a legtöbbet, ahol magasabb a munkanélküliség (a kamu állami statisztikajavító fiktív állást nem érdemes munkának számolni). Úgy értem, ahol sok a társadalmon a ballaszt, ott sokkal többet kell dolgozni a munkavállalóknak, hogy őket is eltartsák. Tudom, hogy nem mindenki akar ballaszt lenni, mert a gazdasági helyzetről nem csak ők tehetnek. Öngerjesztő folyamat, ahol sz@r a fizetés, kevés munkahely lesz, mert nincs fizetőképes kereslet sem és a gazdaság is ezt tükrözi.

[ Szerkesztve ]

(#4249) bobsys válasza azbest (#4248) üzenetére


bobsys
addikt

Az Egyesult Allamokban nincsen kotelezoen adando szabadsag. Amikor minden zarva van az kb ket nap. Thanksgiving es karacsony. Cege valogatja mikor milyen egyeb unnepet ismernek el mint szabadnap. Tehat alapbol onnan indulsz, ohgy nincs szabadsag es ketto nap amikor nem dolgozol az evbol, ebbol kovetkezik, hogy itt a szabadsagokat is juttataskent tuntetik fel. Ahol dolgozom ott a ceg elismer 6 nemzeti unnepet + juttataskent jar meg 6 altalam valsztott unnepnap + 15 nap szabadsag (10 ev munkaviszony utan meg 20), tehat osszesegeben 6 nemzeti unnepnap + 21 nap szabadsag.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4250) vzozo válasza djgeg (#4246) üzenetére


vzozo
senior tag

39 Ünnep amiből 20 esik munkanapra (ezeken kívül még régiónként vannak egyedi plusz ünnepnapok)

Ezt most komolyan gondolod? Mert poénnak qrva gyenge... A linkeden olyanok szerepelnek, mint pl. napéjegyenlőség(ek) meg Valentin-nap, ezek hol és mikor szabadnapok, sőt, "ünnepek"? Szerintem először kerülj tisztába a "Holiday type" oszlopban található szavak jelentésével, aztán térjünk vissza a témára.Tovább nem ezen kívül vannak tartományi ünnepnapok, hanem ott szerepelnek a megjegyzés rovatban, hogy melyiket hol veszik figyelembe.

"Ideadott" hosszúhétvégéről még nem hallottam az ittlétem során. Szintén nem volt olyan, hogy szombaton dolgoztunk volna le valamit. A hivatalos heti munkaóraszám 40. A betegszabadságnak nem tudom mi köze ehhez az egészhez. Folytassam még?

Az USA-ban élő kolléga is megfelelő választ adott. Szóval bűzlik az a táblázat, nem kicsit. Maradjunk annyiban, hogy bizonyos metrika(k) alapján talán nem hazudik, de a valós élethez semmi köze. Hangulatkeltésre jó lehet, másra nem.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.