Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#22001) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Nem írnak semmit a módszertanról.
A szóhasználatból pedig nekem az jön le, hogy nem a váltókról van szó, hanem megkérdezték ki mennyit keres. Ha ezt kombinálom azzal, hogy mondjuk a max a felső harmad átlaga, a min az alsó harmad átlaga, úgy már el tudom hinni.
De lehet ez már túl sok beleképzelés, és csak simán vacak.

[ Szerkesztve ]

(#22002) axioma válasza Madwe (#21999) üzenetére


axioma
veterán

+1, az en title-emhez is a 3 evvel ezelotti elhelyezkedesi berem van maxnak irva...

(#22003) Lien válasza Sempronius89 (#21981) üzenetére


Lien
tag

Igen a harom betus “magyar” multirol beszelunk. Igen, teljesen at vagyok, amikor a frissdiplomas programnal tobbek fizeteset nem emelik a beigert “impozans” emelesekkel, de sebaj, mar vannak erosen kiszemeltek jobb lehetosegekkel, mint ez es a HR is hiv, ugyhogy a valtassal nem lesz gond. ^^

(#22004) HoTDoG válasza djgeg (#21995) üzenetére


HoTDoG
tag

Ami szomorú, hogy a max budapesti fizuk már a 3 évvel ezelőtti Hays-ben is ekörül mozogtak. Csak közben a lakás és ház árak újra rakétáztak, meg volt egy aprócska infláció.
Ami pozitívnak tűnik, hogy Szabolcsban és Hajdúban átlag bruttó 100e Ft-al maradnak el a bérek a jelentés szerint. Ez azt jelentené, hogy csökken a régiók közötti különbség és már van élet Pesten túl is.
De persze ezt kétkedve olvasom. Valaki meg tudja ezt erősíteni? Debrecen, Pécs, Szeged, Nyíregyháza, Miskolc környékéről?

(#22005) noiq_nolife válasza HoTDoG (#22004) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

lehetséges, hogy a felmérésben szerepelt pár HomeOfficeos munkás a régióból ami egy alacsony populáció átlagát könnyen eltorzítja, kicsit szkeptikus vagyok ezekkel a vidéki számokkal. Bár attól függ, hogy mit tekintünk munkavégzés helyének, ha otthonról dolgozol be budapesti, vagy külföldi cégnek.

(#22006) Madwe válasza HoTDoG (#22004) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én ehhez csak a fentebbi hszem tudnám megint idézni: 3 éve akkori medior fizum több volt mint a táblázat szerinti 2021es senior max… az idei fizum meg a senior maxnak a másfélszerese… szóval pesten ez nagyon nem valós kép.

[ Szerkesztve ]

(#22007) vzozo válasza Madwe (#22006) üzenetére


vzozo
senior tag

Egyre többen írjátok, amit én is tapasztaltam a bőrömön: ezek a számok nagyon torzak. Hiába ír min-max fizetéseket, továbbra is van egy réteg, ami TELJESEN kimarad. Lehet buborékban élünk, éltünk? Hogyan van az, hogy a mi munkaadóink még csak nagyjából sem jelennek meg a képben?

Most próbáltam belőni, hogy kb. milyen poziban lehettem 2012-ben amikor leléptem Németo.-ba. Hívjuk medior szintnek, amin voltam. Na 9 évvel ezelőtt több volt a bruttóm, mint most a hasonló besorolású senior pozinál a MAX + jött még rá a cégautó + cafeteria + medicover + egyéb céges juttatások.

Ez nonszensz, ekkora eltérések tényleg lehetnek?

(#22008) emvy válasza vzozo (#22007) üzenetére


emvy
nagyúr

A tech fizetesek bimodalis eloszlasuak. Aki a felso modusban van, az nem erti, miert dolgozik valaki azert, amit az also modusban adnak, az alsobb modusban levok meg nem ertik, hogy ki az, aki ennyi penzt kifizet egy munkasert.

while (!sleep) sheep++;

(#22009) htomi85 válasza emvy (#22008) üzenetére


htomi85
tag

Ez nem csak tech, hanem versenyszektor általában.
Nem mintha számítana, bármekkora számot szorzunk nullával, az nulla marad.

(#22010) emvy válasza htomi85 (#22009) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, kerdes kinek mi szamit nullanak. Pl. a Netflixnel a sima 'senior mernok'' fizetes jelenleg evi 370e dollar atlagosan, de ugyanott a menedzsment fizuk inkabb duplaja. Havi 50e dollar ugy, hogy nem kockaztatsz toket, stb. szerintem eleg jo.

while (!sleep) sheep++;

(#22011) azbest válasza emvy (#22010) üzenetére


azbest
félisten

akkor már majdnem jó a helyzet itthon, csak a pénznem nem stimmel. Az évi 600 és havi 50 már sokaknak megvan, csak forintban :D

(#22012) bilimbalam válasza emvy (#22010) üzenetére


bilimbalam
tag

Jó de ez kivételes eset nem?
Amcsiban ha jól tudom kb br 70-80K egy átlag it-s mérnök fizu, a a szoftverfejlesztő is 120K körül van. Ilyen 320K-kat az idegsebészek visznek haza.

(#22013) bilimbalam


bilimbalam
tag

Tényleg, Ericssonról van valakinek friss infója?
Még mindig ilyen nettó 5-600 körül lehet ott senior devként keresni? :D

(#22014) Strezi válasza bilimbalam (#22012) üzenetére


Strezi
őstag

Nem, ezek tipikus szenior fizuk a nagyoknál, a sziliciumvölgyben. Tök irreális, de ez van ;)
Lehet menni arrafelé, de mérlegelni kell minden mást is, életminőséget, munkaórákat, családot ...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#22015) section9


section9
őstag

Azert ezeket az n*100k USD fizeteseket nem ugy kell elkepzelni, hogy ennyit viszel haza bruttoban, hanem hogy ekkora a teljes juttatasi csomag reszvenyekkel meg bonuszokkal egyutt. Netflix pont kivetel, mert ott minden juttatast dollarra tudsz valtani, de amugy tudtommal a FAANG-nal mindenhol van egy maximum ber, ami fole nem tudsz menni.

(#22016) Madwe válasza section9 (#22015) üzenetére


Madwe
nagyúr

A témában ajánlom egyébként őt, magyarként szilíciumvölgy majd nyugateu top cégeinél dolgozott, pl Uber stb, elég gyakran beszél hasonló témákról:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22018) harylmu válasza Madwe (#22016) üzenetére


harylmu
őstag

Ahogyan a magyar akcentus lassan eltűnik az angol beszédből egy nagyon fura, de valahol mégis megkülönböztethető kiejtést teremt. Nem tudom megfogalmazni pontosan, de fura. :D Talán majd én is eljutok ide.

[ Szerkesztve ]

(#22019) Marky18


Marky18
aktív tag

Egyebkent az ilyen felmeresekben mennyire veszik figyelembe a teljes juttatasi csomagot? Mennyire jellemzo itthon az, hogy a netto fizetes tobbszorose az egy honapra lebontott extra juttatas?

(#22020) bandus válasza Marky18 (#22019) üzenetére


bandus
veterán

velemenyem szerint aki a netto fizetese tobbszoroset megkeresheti bonuszban/reszvenyben havonta(!) es alkalmazottkent, abbol mondjuk nehany tiz ember lehet magyarorszagon es nem it-ban hanem befektetesekben, bankokban dolgoznak, a hierarchija legtetejen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22022) CyberPunk666 válasza GeeForGolf (#22021) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Annyira rossz minőségű a cikk, hogy nem tudom van-e értelme megbeszélni :D.

(#22023) kexksz válasza bandus (#22020) üzenetére


kexksz
addikt

Vagy barki aki sales-es

(#22024) @tco@ válasza CyberPunk666 (#22022) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nem.

(#22025) dkface válasza djgeg (#21995) üzenetére


dkface
aktív tag

Senior PM-ként pl. az az 1300K max az annyira no komment hogy be is zártam gyorsan. Mindenesetre köszi a megosztást, mindig jó véggiszaladni ezeken.

(#22026) Shin Chen


Shin Chen
tag

Tanulmányi szerződést hogyan támadhatok meg? Munkahely váltás miatt.
3.5 év egyetem+ a tanulmányi időszak fele ledolgozandó. (tehát +2 év)
Biztosítanak havi 4 napot az egyetemi időszakban és +4-et a vizsgaidőszakban.
Ez fél évenként max 15 nap+ sok szabadságot is ki kellett vennem.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#22027) Tapsi válasza Shin Chen (#22026) üzenetére


Tapsi
addikt

Mi lenne a megtámadás jogalapja?

BTW megtámadni bármit meg lehet a bíróságon, az a kérdés, hogy van-e reális esély a győzelemre.

[ Szerkesztve ]

(#22028) CyberPunk666 válasza Shin Chen (#22026) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A megtámadás nem azt jelenti, hogy jogi úton tisztáztok egy másként értelmezett pontot?
Ha csak ki akarsz belőle lépni, akkor gondolom van rá rendelkezés, hogy pontosan mi is a teendő.
Jellemzően időarányosan szokás egy előre megállapodott összeget visszafizettetni.

#22027Tapsi
Mondjuk a nagyon egyértelmű eseteket az előzetes eljárásban már visszadobják.
Kiváncsi vagyok én is a jogalapra, mert a tanulmányi szerződés azért nem agysebészet.

[ Szerkesztve ]

(#22029) Shin Chen válasza Tapsi (#22027) üzenetére


Shin Chen
tag

Russzul fogalmaztam. 4 éve hoztam egy borzalmas döntést, ami jelen esetben a céggel való szerződés volt. Először próbáltam magam nyugtatni, hogy nem volt más lehetőség, aztán annyira lenyomtak, hogy nem érek semmit, hogy egy érettségivel is meg lehet csinálni ezt a munkát, hogy a végén még én is elhittem. Az utóbbi egy évben kezdett el felnyílni a szemem, és már nem is bírom tovább ebben a toxikus légkörben.
Egyértelműen kihasználnak és még jó képet is kéne vágnom ehhez, az egyetlen dolog amit kaptam a cégtől az a tapasztalat, mivel még az egyetemet is nekem kellett fizetni. de hogy még 2 évig itt maradjak, mikor egy Aldi árufeltöltő 30 órában többet keres... mind1 nem akarom tovább ragozni és elnézést hogy ez így kifakadt belőlem..

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#22030) HoTDoG válasza dkface (#22025) üzenetére


HoTDoG
tag

Vodától volt nem rég egy megkeresésem. Kb pont ennyi vagy max alig több. Pedig ez nem a Kis és Fia Bt. Ez már 3 éve is gyenge volt, de ahogy kicsivel korábban írtam, közben használt vagy új autó is +20-30%...

(#22031) CyberPunk666 válasza Shin Chen (#22029) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem probléma a kifakadás, ha jól esik add ki magadból.
Segíteni viszont csak konkrétumokban lehet.
Van-e valami összege a szerződésnek, valami kötbér?
Azok a szabadnapok fizetettek voltak? Azt simán visszakérhetik pl.
Ha a szabadnpokat nem fizették és igazából csak fizetés nélkülit adtak, hogy legyen időd tanulni, akkor szerintem elég jó eséllyel ki tudsz szállni, mert az akkor inkább csak részmunkaidő volt és nem tnaulmányi.
Ha fizetett szabadnapok voltak, akkor biztosan kell perkálni. De ha ilyen szar, akkor ezt nyeld le.
Nyilván időarányosnak illene lennie a dolognak, és azért olyan is van a bíróságon, hogy bár a szerződés kiköti, de nem tisztességes, ezeket nem lehet előre tudni.

Az nagyon fotnos, hogy van bármi költség rögzítve a szerződésben?

Olyan amúgy nincsen, hogy szerződésből nem lehet kihátrálni, MINDIG ki lehet, de az ár a szerződés és a körülmények függvénye.

(#22032) bandus válasza Shin Chen (#22029) üzenetére


bandus
veterán

haha, szerencsére ott még nem tart magyarország sem, hogy egy ilyen szerződés semmis legyen csak azért mert te más véleményen vagy, mint 4 éve. nem megtámadni kell a szerződést, hanem elolvasni a felmondási feltételeket, amit aláírtál. ebben nagy valószínűséggel benne lesz, hogy idő előtti felmondásnál mennyi kess-t kell visszafizetned a cégnek. azt kicsengeted és kalap-kabát. illetve ha úgyis váltanál, az új munkahelyeden megpróbálhatod belealkudni, hogy fizessék ki ennek az összegnek egy részét/egészét.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22033) Shin Chen válasza CyberPunk666 (#22031) üzenetére


Shin Chen
tag

Azokat a napokat mikor iskolában voltam, fizetett szabadságnak könyvelték. Az már más kérdés, hogy sok esetben akkor is dolgoztam, mikor egyébként suliban kellett volna lennem etc.
Összesen bérarányosan olyan 880ezer Ft-ra jön ki a teljes összeg, ami jelenleg nem áll rendelkezésemre, a fizetésemből is alig jövök ki, megtakarításom nincs és a kiadások is folyamatosan nőnek. Fizetés emelésre pedig nem igazán lehet számítani, habár szóban megígérték. Vagyis ígérgetik, hitegetnek vele.
Utána érdeklődtem ismerősöknél, és kinevettek.. Később komolyra fordítva a szót nyomatékosították, hogy minél előbb váltani kell. Egy új helyen(elindultam a keresésben és úgy tűnik vannak cégek akiknek szüksége van talpasokra) szinte nevetve visszafizethetném azt a szerződéses összeget.
Mivel tavaly már a tandíjat sem tudtam összekuporgatni, diákhitelt kellett felvennem, lassan az is elkezd ketyegni...
#22032bandus
Szóbeszéd járja, hogy egyes tan. szerződéses kollegákat visszafizetés nélkül engedtek el. Ha lenne valamiféle alku alapom, talán csökkenthetek az összegen, hacsak nem ragaszkodnak hozzá.
Igen most szóba is került, hogy lenne olyan hely ahol a fejpénzt is kifizetnék. De most úgye nem ez lenen a célom, hanem hogy kevesebbet, vagy egyáltalán ne kelljen fizetni.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#22034) Tapsi válasza Shin Chen (#22033) üzenetére


Tapsi
addikt

Én is hallottam már ilyenről, de ezt nem tekinteném főszabálynak. Hogy jött össze a 880 ezer? Ha igazolni tudod, hogy a szabadnapjaidon dolgoztál, akkor az megáll a bíróság előtt, mint munkanap. Nekem ez a szerződés eléggé egyoldalúnak tűnik, általában tandíj átvállalás + szabadnap szokott lenni benne, nem simán szabadnap. Persze az is érték, de emiatt kevesen írnának alá ilyesmit.

A helyedben biztosan váltanék, ez fact, vegyük alapnak. Innentől több lehetőséged is van:

- szóba sem hozod a tanulmányi szerződést. Simán lehet, hogy elfeledkeztek már róla.
- ha szóba kerül, elkezdesz egyezkedni, alkudozni
- ha nem sikerül, akkor nem fizeted vissza rögtön az összeget, ezzel időt nyersz addig, amíg anyagilag megerősödsz
- először nyilván küldenek fizetési felszólítást, fenyegetőznek, stb. Lényegtelen.
- ha még ekkor sem fizetsz, akkor bíróságra kerül az ügy. Itt akár évek is eltelhetnek, amivel további időt nyersz.
- ha bizonyítani tudod, hogy a szerződés már a megkötéskor is aránytalan volt, akkor csökkenhet a tartozásod. Növekedni csak a kamatokkal növekedhet, de az mostanság minimális.

(#22035) JoinR válasza Tapsi (#22034) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen, abszolut egyetertek... nem nagyon tartanek ettol a szerzodestol, 1000 kiut van.

(#22036) kexksz válasza Tapsi (#22034) üzenetére


kexksz
addikt

+1, mondj fel es kesz, majd megoldodik valahogy, tul nagy problemad nem lesz belole

(#22037) Lien válasza Shin Chen (#22033) üzenetére


Lien
tag

Szia, en nalam is van tanulmanyi szerzodes de csak a napokra es azt is megszabtak, hogy felevente osszesen 6 napot lohetek ki (maradek 8 nap meg ahogy tudom, szabadsag, otthoni munkavegzes) es a vizsgaidoszakban van 5 nap amit nem kotelezo felhasznalni. En kiszamoltam es 1 ev alatt osszegyult 210e bruttom, ha megyek allasinterjura ezen az osszegen valoszinu rohogni fognak es konnyen kifizetne az uj ceg(de meg nincs tapasztalatom). Meg kell beszelned interjun, hogy ha fel szeretned hozni a temat, sok ceg atvallalja ezeket az osszegeket.

(#22038) horush válasza Shin Chen (#22033) üzenetére


horush
addikt

Az is megoldás lehet, hogy elkezdesz egyszerűen nem csinálni semmit, egy idő után meg kirúgnak.

(#22039) Diocles válasza Shin Chen (#22033) üzenetére


Diocles
aktív tag

Én is csak annyit szeretnék mondani, hogy ez annyira aprópénz egy cégnek, hogy simán leléphetsz valahová másová, és nem kell foglalkoznod semmi mással.

Egyszerűen értelmetlen beperelni valakit 880 e Ft-ért, akiből tök jó hasznot hajtott a cég félévente a 8 fizetetett szabadnapért. Hidd el, ezen a cégben csak röhögnek, és eszük ágában sincs bírósági eljárást indítani.

[ Szerkesztve ]

(#22040) Shin Chen válasza Diocles (#22039) üzenetére


Shin Chen
tag

Félreérthető voltam, de nem szeretném bíróság elé vinni, minél hamarabb és minél egyszerűbb keretek között le akarom tudni.
Ha tényleg nem olyan nagy összeg egy 880ezer ft-os kiadás fejpénznek.

#22038horush
Amennyi munka van mostanában, még ha akarnék se tudnék megszakadni benne :W ;]
Kirúgni nem fognak, ez biztos... :U

#22037Lien
Annál a két cégnél ahol rákérdeztem, nem igazán adtak érdemi választ, de finoman utaltak rá, hogy valszeg nem fizetnék ki. Legalábbis a teljes költséget.

Az, hogy nem fizették az egyetemet, és kb a béremből a végére már nem is tudtam kifizetni és diákhitelt kellett felvenni rá kb olyan mintha normál szabadságból kellett volna végigcsinálnom, és ez nem áll messze a valóságtól, hiszen nyáron 3-4 napra tudtam elmenni pl fesztiválra, és akkor is szerdán még rámhúzták a melót.
Annyi volt a szerencsém az elmúlt években összességében, hogy albérletet nem kellett fizetni, mert akkor kajára pl már nem tellett volna :(

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#22041) VirsLee válasza Shin Chen (#22040) üzenetére


VirsLee
őstag

Azért maradjunk annyiban, hogy szerintem nem általánosan bevett gyakorlat, hogy az új munkavállaló kötelezettségeit átvállalja szó nélkül az új munkaadó. Javaslom, hogy ne ezzel kezdj interjúzni, hogy ki kell fizetni azt a pénzt. Senkinek nem fog tetszeni. Próbálj meg szerezni egy rendes melót, ami tetszik és jobban fizet. Amikor arról beszéltek, hogy mennyi a felmondási időd, akkor dobd be azt, hogy van egy tanulmányi szerződésed és nincs a zsebedben az a pénz, fel kell venned egy hitelt, így pár héttel több lehet, mert addig nem tudsz felmondani, amíg azt nem folyósították. Ott akár meg is kérdezheted, hogy át tudják-e vállalni (nyilván ez neked újabb kötöttséget fog jelenteni, hisz lehet, hogy akkor nekik is kell egy kis hűséget vállalnod), mert akkor rögtön fel tudsz mondani, ha nem, akkor kifizeted hitelből és utána.

Szóval én a helyedben először keresnék egy melót, amit szívesen csinálnék. Leszerződnék velük 2 hónapos kezdéssel. Másnap elmennék a bankba, felvenni egy személyi kölcsönt, aztán letudnám vele az előző céget. 880k 5 évre az kevesebb, mint 20k havonta. Nem éri meg ennyi pénzért bárkinél "hűségidőt" aláírnod. Utána persze ezt érdemes majd gyorsan előtörleszteni, de gondolom nem ugyanilyen vicces fizuért szeretnél váltani.

Hja, és egy 0. lépés lehet még számodra, hogy beismerd, hogy hülyeséget csináltál és nem a cég hibája, hogy Te aláírtál egy szerződést. Semmit nem írunk alá olvasás/mérlegelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22042) CyberPunk666 válasza VirsLee (#22041) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Kevesebb, mint 200k havi nettora nem adnak 880k szabadfelhasznalasu szemelyi kolcsont, foleg diakhitel mellett.

[ Szerkesztve ]

(#22043) Pfiucska válasza CyberPunk666 (#22042) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szerintem szemelyi kolcsont kb mindenkinek adnak viszont a srac gondolom ha valtani fog akkor mar 200k netto folott lesz/ho. Esetleg meg a diakhitel plusz is jatszhatna ha meg fel lehet venni. (500k huf, 1 evig nem kell torleszteni es kamatmentes)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#22044) VirsLee válasza CyberPunk666 (#22042) üzenetére


VirsLee
őstag

Még minimálbérre is megadnák neki. Nem tudom miért gondolod, hogy ne tudna felvenni. Ha mondjuk 180k a nettója, JTM alapján havi 90k-ig terhelhető. Ha a diákhitel felé kell törlesztenie az a 2 évvel ezelőtti bruttó fizujának maximum 8%-a, tehát 180k nettót feltételezve, nagyon (elméleti) max. 22k/hó. Tehát arra még jöhet egy 68k/hó-s hitel, szóval szerintem egy 19k/hó-s hitelt bármelyik bank simán megadná neki. Persze számos egyéb körülmény lehet, ami miatt egy bank nem ad hitelt valakinek, de abban biztos lehetsz, hogy ebben az esetben a jövedelem/hitel arány nem okoz problémát.

(#22045) azbest válasza Shin Chen (#22040) üzenetére


azbest
félisten

Alaposan gondold végig és értelmezve olvasd is el a szerződésedet. A történetedben van azért pár visszás fordulat. Amire felhívnám a figyelmedet:
- aldi árufeltöltő fizetése vs a tied: remélem tisztában vagy a bruttó és a nettó jelentésével. Értem én, hogy bosszankodsz a számok láttán, de ne feledd, hogy ami a számládon megjelenik, az már az adózás utáni összeg. A hírekben meg az adózás előtti szokott szerepelni.
- azt mondod, hogy évente ~30 nap távollétet fizettek, ami 4 év alatt 120 nap, ami összesen úgy fél évnyi fizetés, amiért nem kellett dolgoznod. És hogy Azt modod, hogy 880ezer forintot ért ez, ami nem áll jelenleg a rendelkezésedre. Érted ugye, hogy az nem a cég dolga, hogy a semmiért kapott pénzt mire és hogyan költötted el? Az sem a cég dolga, hogy mikre költesz (pl tandíj, ha nem a cég finanszírozza).
- Mondod, hogy dolgoztál szabadnapokon is. Ha erre utasítást kaptál, munkaidőt loggoltál rá, akkor tiszta sor. De ha csak magastól, hobbiból foglalkoztál munkával, mert unatkoztál, az nem számít. Ha tudod bizonyítani, akkor lehet azzal tudod csökkenteni az összeget.

Szóval arra akarom felhívni a figyelmet, hogy most amikor végzel az egyetemmel, megkaptál már mindent, amit ígértek a cégnél, s rajtad a sor teljesíteni a vállalásodat. De látod a hírekben és a topciban feldobált milliós (bruttó, de nem is általánosan ennyi) fizetéseket, ezért ingyen ki szeretnél szállni az egyezség rád eső részéből.

Már írta neked más is: te ismered a szerződésedet, neked kell látni, hogy a szerződést a cég megszegte-e. Az, hogy több pénzt akarsz, mert szerinted több "jár", az nem elegendő indok. De azt is írták, hogy biztosan ki lehet szállni, de nem fog számodra ingyen megtörténi, hogy a vállalt kötelezettségeidtől megszabadulj. De jól gondolt át a döntéseidet, mert akárhogy döntesz, annak következményei vannak. Például hitelfelvételből sem lehet csak úgy kiszálni. Kérj részletfizetést. Üdv a felnőttkorban.

Ja és ne felejtsd el, hogy ha te mondasz fel, akkor a teljes felmondási idő ledolgozását is megkövetelhetik, ami 1-3 hónap is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22046) dptrsk válasza Shin Chen (#22040) üzenetére


dptrsk
addikt

Azért a fesztiválozás nem épp alapszükséglet…
Kikapcsolódás, oké, de nem kötelező, ha van rá keret, akkor megy a (megfontolt) ember.

Én sem kezdenék az interjún ezzel a tanulmányi szerződés dologgal:
- Ha tudja az új hely, hogy jelenleg ilyen kiszolgáltatott vagy, akkor esetleg kevesebbet ajánl, mint, amit amúgy.
- Meg is ijedhet, hogy nem vagy kitartó(/hűséges, az nem feltétlen jön át neki, hogy a körülmények miatt menekülsz), s egyből feltételeket szabsz…

A fentiek miatt, ha már van valami ajánlatféle, akkor mondanám el ezt, s hogy ez lassítja az eljöveteli folyamatot. Az meg rajtad múlik, mit is szeretnél az új helytől (kamatmentes kölcsön, részleges átvállalás, stb), hogy gördülékenyebben válthass.

Azt látnod kell, hogy a túloldalon nem kis rizikót vállalhatnak ezzel: kb. egy vadidegenbe feltetnek, akit jobb esetben 2 órája ismernek. Egy másik pályázó hozzád képest 880ezer forinttal kisebb költséggel indul, ha esetleg 10-15%-al magasabb a bérigénye, jobban megérheti ő a cégnek, mert ha nem vált be, nem bukik, nem vár az előzetesen Neked adott összegre, ha beválik akkor pedig megérte a felárat és kevesebb bonyodalmat.

Gondold át mit szeretnél, reális igényeid legyenek és ne az új munkáltatótól várd, hogy az általad kötött előnytelen szerződést fizesse, hogy megkapjon. (Inkább választ vagy vár egy kevésbé költséges pályázót)

(#22047) azbest válasza dptrsk (#22046) üzenetére


azbest
félisten

Naja, vagy leegyszerűsítve: ha jóval jobb lenne az új helyen a bér, akkor a különbségből már lehet finanszírozni a régiről maradt adósságot. Fél év alatt akár le is tudhatja. A törlesztéshez meg részletfizetést kell kérni. Ha egyben követelik, akkor sem kötelező ott maradni, max késedelmi kamatot számíthatnak fel, ha késve fizeti ki. Viszont a felmondási időről nem szabad elfeledkezni, mert az új helyen nem kezdhet addig. Vagy hát végül is mindent lehet, de annak is meg lenne az ára valamilyen formában.

[ Szerkesztve ]

(#22048) Shin Chen


Shin Chen
tag

Úgy tűnik hagytam magam belehergelni egy kb egyértelmű helyzetbe...
Azzal kezdődött az egész gondolatmenet, hogy ismerős ajánlott állást hasonló pozícióban (jóval) magasabb bérért, a többi meg történelem.
A jelenlegi munkahelyemen ilyen feltételek mellett rámsóztak egy teljesen eltérő munkakört és kb most azt kéne végigvinnem, de nem látok benne jövőt, csak a főnök pillanatnyi hóbortja, hogy ezt kellene csinálni, és persze az egészet velem csináltatná meg egy szakember helyett éhbérért, mert nincs más választásom.
Persze van választásom, de azt a tanácsaitok fényében nem teszem zsebre :N

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#22049) Madwe válasza Shin Chen (#22048) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csak egy tanács: miután elég alacsony a jelenlegi béred, egyértelműen csábító lehet az ajánlat, nem nehéz látványosan ráígérni. Mégis azt javasolnám ha nincs határidőd dönteni nézz körül még a piacon, mert lehet sokkal jobb lehetőségeket is találnál, ne ugorj bele rögtön az első látszólag jó lehetőségbe, mert lehet találnál pár hét alatt sokkal jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#22050) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok! Munkahelyen belül lenne lehetőség csopvez pozira, persze ugyanazért a pénzért szeretnének nagyobb felelősséget és 3x annyi munkát rám sózni. Megy a bullshit, hogy jól mutat majd a CV-be, de sajnos ezt a boltban sem fogják nézni, nem lesz olcsóbb semmi, pénzre lenne szükségem. Ráadásul a szakmai feladatokat felváltaná az adminisztráció, úgy 2 hónap alatt kiégnék kb. Tényleg megérné a jövőre nézve, vagy kb le lesz tojva máshol? ( volt tapasztalatom olyan csoportvezetőhöz, aki nagyon nagy dumás volt, de semmihez sem értett az adott területen)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.