Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#3801) Egon válasza velizare (#3800) üzenetére


Egon
nagyúr

???
7 piros vonalat kellett rajzolnia, ebből kettőt zöld, a többit átlátszó tintával. A vonalaknak egymásra kellett merőlegesnek lenniük. Az egyik vonalnak cica formájúnak kellett lennie. Ezek után, nem érted min volt kiakadva???
Megnézted te azt a videót? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3802) PazsitZ válasza velizare (#3800) üzenetére


PazsitZ
addikt

everything, among themselves
Ebből nekem kb az jön le, h mindegyik mindegyikre merőleges kellene, hogy legyen.
2 dimenzióban 2db feletti vonalnál ezt neccesnek érzem. De vagy én vagyok hülye, vagy csak rosszul értelmezem az elmondottakat.

- http://pazsitz.hu -

(#3803) velizare válasza Egon (#3801) üzenetére


velizare
nagyúr

kissé felületes összegzés.

@PazsitZ: amiből pedig az következik, hogy...

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3804) Jhonny06 válasza velizare (#3800) üzenetére


Jhonny06
veterán

7 egymásra merőleges egyenest. Már 3-at se tudsz rajzolni. Kettőt igen, viszont ha a harmadikat megrajzolod, az már csak az egyikre lesz merőleges, a másikra párhuzamos. Ezen kívül átlátszó tintával meg kék tintával piros vonalat rajzolni.. :F :D Nem sikerült értelmezni a videót, látom :))

(#3805) pető bá' válasza Jhonny06 (#3804) üzenetére


pető bá'
őstag

dehogynem, fel van véve :C

;]

"... and I hope you have a great day!"

(#3806) velizare válasza Jhonny06 (#3804) üzenetére


velizare
nagyúr

segítek. akárhányat tudok rajzolni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3807) Egon válasza velizare (#3806) üzenetére


Egon
nagyúr

Terelésben, mellébeszélésben (konkrétumok nélkül) látom ász vagy.
De ne ragadjunk le a merőlegeseknél. Rajzolj nekem piros vonalat, zöld tollal (még mielőtt okoskodsz: más segédeszköz nem játszik).
Eddig több tucat ismerősömnek mutattam ezt a videót. Mindenki röhögött rajta... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3808) velizare válasza Egon (#3807) üzenetére


velizare
nagyúr

még mielőtt ennél is jobban átmegy a dolog személyeskedésbe, lelövöm a poént.

2 dimenzióban tényleg az van, amit felrajzolt. de csak kettőben. ami nem volt kikötés. nem volt kikötés az sem, hogy minden egyenes ugyanabban a síkban legyen egymással merőleges. ábrázolni nuygodtan lehet őket vetületi képként síkban, az eredeti egyenesek merőlegesek lesznek az elképzelt n dimenziós térben.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3809) djgeg válasza Egon (#3807) üzenetére


djgeg
őstag

Most komolyan a konkrétumokról megy a vita a videóból amikor a nem a konkrét értelmezése a cél a videónak, hanem a, hogy józan paraszti eszű embereknek viccesen elmagyarázzon egy elég hétköznapi problémát?
Látom tényleg nem ment a videó megértése :DDD

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3810) kraftxld válasza csibi826 (#3799) üzenetére


kraftxld
nagyúr

MS vizsgákat csináltál? 230 nem tűnik elérhetetlennek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3811) FLx válasza csibi826 (#3799) üzenetére


FLx
addikt

Kérdés milyen állásokra jelentkeztél. Helpdeskre biztos nem vesznek fel ha üzemeltettél már előtte sok évet, oda droidok kellenek. 230 bőven kezdő fizetés akármilyen normális admin melóban, sőt inkább kevés. Kérdés, hogy mennyi valódi tapasztalatod van, mennyire mély az elméleti tudásod, mivel tudod ezt bizonyítani és kiderül-e rendesen az életrajzodból. MCP vizsgákat mindenképpen meg kellene csinálni MCSA szintig. Ha üzemeltettél, akkor ennek mennie kell minimális készüléssel, 2-3 hét alatt megoldható.

(#3812) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

FGSZ Zrt.-nél dolgozik innen valaki? Érdekelne, hogy milyen juttatások vannak. Aki tud róla valamit, írjon (esetleg privátban)!

(#3813) 7 válasza csibi826 (#3799) üzenetére


7
addikt

Ha van melle ertekelheto nyelvtudas, akkor szerintem meg keveset is kersz. Persze fugg attol is, hogy konkretan milyen teruletre palyazol.

(#3814) amargo válasza Egon (#3807) üzenetére


amargo
addikt

A megoldás

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3815) velizare válasza amargo (#3814) üzenetére


velizare
nagyúr

a lehetetlen máris kész, a csodára még várni kell. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3816) csibi826 válasza FLx (#3811) üzenetére


csibi826
csendes tag

Főleg rendszergazda állásokra. Az előbb hívtak telefonon, menjek be tesztírásra. Voltam már ilyenen és van egy csomó jelölt, a teszt eredmények alapján szelektálnak a további körökbe. Nem igazán szeretem az interjúztatásnak ezt a módját. De Ha másra nem lesz jó, legalább felfrissítem a tanultakat:-)
Windows Servereket üzemeltettem, van tapasztalatom, bár itt az iskolába nincs olyan hardver amire fel tudnám dobni a 2012R2-t, mert azzal lehetne szórakozni. Inkább az AD-vel vagyok elfoglalva a 2008asokon,bár azzal sincs sok dolgom mostanában:-). Vannak dolgok amiket nem ártana gyakorolnom, de ha újra napi szinten előjönnek, akkor menni fog úgy érzem. A fiz. igényt is ehhez lőttem be, de csak most hívnak be először.

(#3817) _NCT válasza csibi826 (#3816) üzenetére


_NCT
őstag

Tesztírást rögtön első körben ilyen HR-es f@szságnak tartom, az kb arra jó hogy elvegyenek 1-2 órát az életedből, no meg hogy legyen munkája a humánnak. Közben meg már rég felvették ismerősi körökből az új embereket.

Tesztírás akkor értelmes, ha már a 2. vagy 3. körben vagy, tehát alapvetően valamennyire értelmesnek találnak az aktuális munkára.

Nekem 3 év után emelték nettó 235-re az alapbérem, itt inkább a juttatások vannak megtolva, bár így is el fogok menni, de most tanulás van 1000-rel. Asszem többet állami szférába nem megyek, hacsak nem a Duna partjára kell mennem dolgozni, abba a házba, amit sokan felrobbantanának. :)

[ Szerkesztve ]

(#3818) EnGarde


EnGarde
csendes tag

Feljebb volt szó az automata tesztelésről és annak jövedelmi viszonyairól.

Én másfél évtizede vagyok tesztelő és el kell mondanom, bár sokat jelent, ha valaki le tud programozni pár száz/ezer selenium tesztet plusz egy framework-öt hozzá, igazából nem ez a fontos. A dolognak ez a része viszonylag gyorsan megtanulható ugyanis. Egy új réteg, egy új framework - ezek megfelelő oktatással tanulhatóak.

Ami sokkal fontosabb, az a hozzáállás, a kitartás, a szorgalom, a proaktivitás, a részletek iránti figyelem, általános tesztelési ismeretek, a tapasztalat (kincset ér) és a fegyelem.

Persze ezeket hiába meséled el egy interjún, vagy elhiszik, hogy te ilyen vagy, vagy nem. Emiatt sz@r ez az interjúzós szűrés. Sokkal jobb a pár hetes együttdolgozás, de arra meg ugye nem mindig van lehetőség. Általában inkább nincs.

Mindenesetre az automata tesztelés nem válthatja ki a manuálist, csak kiegészítheti. Ennek megfelelően kellene alakulniuk a béreknek is, mondanom se kell, sok helyen nem így van.

(#3819) Jhonny06 válasza _NCT (#3817) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én az ilyenekre kapásból el sem megyek.. pszichológiai teszt, logikai, "mit csinálnál, ha előtted elütnének egy embert az utcán" (igen, volt ilyen). Mind bullshit első körben (később is, de akkor legalább van rá esély, hogy megkapod a munkát).

(#3820) csibi826 válasza _NCT (#3817) üzenetére


csibi826
csendes tag

Közalkalmazott vagy? A NAV nál vannak most meghirdetve különféle informatikus pozíciók, bár sejtem mennit fizethetnek.
Mit tanulsz?

(#3821) velizare válasza Jhonny06 (#3819) üzenetére


velizare
nagyúr

azt sem tudod, milyen teszt...
nng-nél kiadták az állásközvetítő cégnek a szakmai teszt egy részét/egészét.

@Engarde: azért ha lehet, akkor a build acceptance teszteket ne kézzel hajtsuk végre. de nagyon már egy regressziós tesztet se okvetlenül kézzel kelljen megcsinálni. arra van a technika, hogy használjuk.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3822) Jhonny06 válasza velizare (#3821) üzenetére


Jhonny06
veterán

De, tudom. Normális helyen beírják, hogy szakmai teszt, amit érdemes megírni, minden más bullshit.

(#3823) EnGarde válasza velizare (#3821) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Ez így van, bár senki se vitatta.

(#3824) _NCT válasza csibi826 (#3820) üzenetére


_NCT
őstag

Hál' istennek nem közalkalmazott, csak állami cégnél vagyok.

CCNA-ra megyek most rá, arra jó ez a melóhely mert nincs nagy pörgés, tanulni jól lehet akár munka közben is.

[ Szerkesztve ]

(#3825) lord.lakli válasza _NCT (#3817) üzenetére


lord.lakli
őstag

Látod 86-ban el kellett volna adni Freddie-nek ;]

(#3818) EnGarde: végre más is ezt vallja az automata vs manuális tesztelésről. Több embert láttam, aki fanatikusan hisz az automatatesztekben, mintha csodapirula lenne, ami mindent megold.

(#3821) cain69: teljesen igazad van, csak sajna láttam több olyan "okos" emberkét, aki szerint automatateszt kell és nem kell semmi manuális teszt, mert az automata tuti mindent megold. Szerintem nincs így, mert az emberi "hülyeséget" úgy sem fogod leprogramozni tesztekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3826) EnGarde válasza lord.lakli (#3825) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Tipikus hiba. Sajnos sok külföldi ügyfél is olvasott az automatizálásról, ezért csak abban hisz. Elfelejtik a hatalmas overhead-et. Persze olyan is van, aki csak a manuálisban hisz. A megoldás a kettő közt...ahogy általában.

(#3827) lord.lakli válasza EnGarde (#3826) üzenetére


lord.lakli
őstag

Teljesen egyet értek veled.

(#3828) #30734848


#30734848
törölt tag

A NISZ-nél (Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt) közalkalmazotti fizetések vannak?

(#3829) bandus válasza H A M M E R (#3812) üzenetére


bandus
veterán

jók :K energiaiparban itthon most jellemzően nagyon megéri bármelyik állami, gázzal foglalkozó cégnél dolgozni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3830) azbest válasza bandus (#3829) üzenetére


azbest
félisten

gondolom az államin van a hangsúly, mert tőlünk például kivonul a gdf suez, hogy valami offshore pénznyelő vegye át. :U

(#3831) bandus válasza azbest (#3830) üzenetére


bandus
veterán

természetesen. magában a kereskedelemben nincsen itthon akkora biznisz, nem is lehet, amíg a szabad piac nem ugyanolyan feltételekkel fér hozzá a nyugati kapacitásokhoz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3832) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy Linuxos System Adminként vidéken egy elég nagy multinál mennyi lehet kb a bruttó fizu?
Most kerültem oda gyakornokként, egyetemből még van egy évem, utána szeretnék ottmaradni teljes állásban(ha kölcsönös lesz a szimpátia :) )

(#3833) Egon válasza kozicsd (#3832) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdeklődnék, hogy IT Security területen (a pontos megnevezés az álláshirdetésben: információbiztonsági szakértő), ilyen területen szerzett 9 év tapasztalattal, főiskolai végzettséggel, középfokú angol nyelvvizsgával, majdnem féltucat szakirányú (1-3 hetes) tanfolyammal + EIV végzettséggel, mennyi a reális (nettó) bérigény? Bp-i cégről van szó.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3834) FLx válasza Egon (#3833) üzenetére


FLx
addikt

Nettó 500 és felfelé, attól függ mennyire deep dive a munkakör. Ha amúgy képben vagy Windows Server security témában is, nem idegen fogalom az Active Directory és hasonlók, akkor én is tudok jó állást. :)

(#3835) fizuvan


fizuvan
újonc

Nem: Férfi
Kor: 27
Munkakör: Java fejlesztő
Végzettség: egyetem
Nyelvtudás: angol
Bruttó fizetés: 540 ezer + kafetéria
Hely: Szeged
Egyéb: Nem érzem jól magamat a jelenlegi helyen.

(#3836) inferno88 válasza fizuvan (#3835) üzenetére


inferno88
őstag

Szia!

Mennyi tapasztalattal? Milyen technokat használsz?

Semper fi!

(#3837) sutszi válasza fizuvan (#3835) üzenetére


sutszi
veterán

Én arra lennék kíváncsi miért nem érzed jól magad?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3838) syl5 válasza sutszi (#3837) üzenetére


syl5
őstag

Jah.
Vidéken, ahol jóval kevesebb hülye van, mint Pesten, ennyi pénzért, egy nagyon keresett pozícióban dolgozni világbajnok.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3839) Mercutio_ válasza sutszi (#3837) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mérte még meg magát a munkaerőpiacon, és lehet úgy érzi nincs kellően értékelve :U
B-verzió: Nincsenek új kihívások és kezd belefásulni (mondjuk erre vannak a saját projektek, ha belefér az időbe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3840) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Nem: Férfi
Kor: 25
Munkakör: Betanított szalagmunka némi infós dologgal megfűszerezve
Végzettség: érettségi+rendszergazda okj
Nyelvtudás: angol, német, holland középfok (nuku lengvidzsigzem)
Bruttó alapfizetés: 168 ezer + pótlékok + kafetéria
Hely: Szeged

[ Szerkesztve ]

(#3841) kyowolf


kyowolf
csendes tag

Nem: Férfi,
Kor: 28,
Munkakör: 2éve Java fejlesztő kisebb méretű outsourcing cégnél,
Végzettség: bsc szoftverfejlesztő / okj webfejlesztő,
Nyelvtudás: angol, szlovák,
Bruttó fizetés: 275 ezer, semmi más juttatás,
Nettó: 180 ezer,
Hely: Bp
Egyéb: Hobbi C# programozás, erős jquery tudás

Erősen gondolkozom a váltáson. Szerintetek a 250nettó alacsony vagy magas igény?

(#3842) Mercutio_ válasza kyowolf (#3841) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt [link] előbb kapsz választ.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3843) syl5 válasza kyowolf (#3841) üzenetére


syl5
őstag

Szerintem nagyon, nagyon alacsony még a nettó 250 is.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3844) Atos23


Atos23
senior tag

Már párszor érdeklődtem itt, de a hsz elején lévő felsorolást még nem adtam meg magamra.

Csak kíváncsi vagyok, mennyit érdemes kérni IT support helyeken ezért Bp-n? :)

Nem: Férfi,
Kor: 30,
Munkakör: IT Supportos. Egyelőre még Egerben, főleg Deszktopos támogatás és hálózatos feladatok, Dell Sonicwall eszközök konfigurálása pár száz felhasználóra (javarészt munkahelyi P2P ellen).

Végzettség: BSC Programtervező informatikus, Oracle Junior, Cisco CCNA Full, Hálózatos és pénzügyi OKJ-ből pár darab )

Nyelvtudás: német közép (vizsga B2 complex), angol alap IT
Bruttó fizetés: Jelenleg Egerben 170 Br
Egyéb: Tervben van mérnök infó MSC, angol közép nyelvvizsga.
Egyéb 2:Erős elektronikai tudás, főleg rádiótechnikai és hírközlési téren.
Hobbi: Amivel sokat foglalkozom: Hardver eszközök építése, hozzá program írása .Net-ben.
Amilyen irányba fejlődni / terelődni szeretnék a jövőben: IT biztonság, tűzfalak, hálózatbiztonság, informatikai auditok, NKE információbiztonsági képzéssel

(#3845) FLx válasza Atos23 (#3844) üzenetére


FLx
addikt

Ha IT sec irány érdekel, akkor miért akarsz mérnökinfót MSC-t csinálni? Tudom, tudom, jó az a diploma, de 30 évesen én nem állnék már neki, ha pont nem az a téma érdekel, amit ott fognak tanítani.

[ Szerkesztve ]

(#3846) kozicsd


kozicsd
tag

Erre esetleg valaki tud válaszolni? :)

(#3847) 7 válasza kozicsd (#3832) üzenetére


7
addikt

Mit takar a Linuxos System Admin munkakör?
Székesfehérvári IBM? :P

(#3844) Atos23
Idegennyelvű IT supportosként szerintem kényelmesen megkapnád a 280-290 bruttót egy budapesti multinál. Persze ehhez kellene tárgyalóképes angol és német.

[ Szerkesztve ]

(#3848) kovsol válasza 7 (#3847) üzenetére


kovsol
titán

Ott aix van főleg nem Linux, talán az itsh lehet meg vidéki multikent.

May the Force be with you!

(#3849) chabeee


chabeee
tag

Sziasztok.
mostani cegnel junior java fejlesztokent dolgozom. A fizetes nem tulzottan jo. 180nettot keresek java, jquery, javascript, html technologiakat hasznalunk. Foleg a java dominal. Adodott egy olyan lehetoseg, hogy html javascript es jquery technologiakat alkalmazo ceg kis c++ erdeklodessel keres embereket. Behivtak elbeszelgetesre. Nagyabol 320e plus kafateriat adnanak. Viszont engem inkabb a java erdekel es abban folytatnam tovabb. Mit javasoltok mit tegyek? Erdemes valtani vagy nem igazan. Videki allas egy ev tapasztalattal rendelkezem a fent emlitett dolgokbol.

(#3850) emvy válasza chabeee (#3849) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne a nyelvet nezd, hanem a temat (a doment). Nyelvet lehet valtani, a domain knowledge az, amiert megfizetik az embert.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.