Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#3151) djgeg válasza _NCT (#3150) üzenetére


djgeg
őstag

Amikor még anno elkezdtem még voltak, mostanában nem néztem, de ránézek :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3152) _NCT válasza djgeg (#3151) üzenetére


_NCT
őstag

Én úgy tudom megszüntették őket, legalábbis múltkor nem találtam már meg a régi group-okat.

(#3153) RaPiDsHaRe válasza djgeg (#3142) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ezt írod:
"-Kedvenc sorozataim és filmjeim csak angolul, az elején angol és magyar felirattal egyszerre majd csak angol aztán felirat nélkül." -mennyi idő volt a váltások között? (csak angol felirat, majd felírat nélkül)
Ehhez még tanultál hozzá, ezt hogy képzeljük el?

(#3154) djgeg válasza RaPiDsHaRe (#3153) üzenetére


djgeg
őstag

Ezt folyamatként képzeld el. Fent felsorolt dolgokat nagyjából egyszerre kezdtem el és azért volt egy alap tudásom. Ha jól emlékszem (nem vezettem naplót :D ) 3 hónap volt mire teljesen kikapcsoltam a feliratot.(az angol feliratos idő) Ez annyit jelent, hogy ma már jó biztonsággal nézek meg szinte bármilyen sorozatot vagy filmet és 98%-ban értem. Persze néha becsúszik egy slang vagy egy kifejezés amivel akár esélyem se volt eddig találkozni, de azért ezeket ki lehet következtetni a szókörnyezetből és a jelenetekből. (amúgy ezzel még az amcsik is így vannak néha "tudományos" szóhasználat esetén :D )

Nekem inkább a beszéd és a szóismeretem volt gyér, így ez szépen fejlesztette. Igaz a beszéd részét értelemszerűen a társalgás fejlesztette a legjobban. Volt, hogy pl tudtam egy kifejezést. Értettem hallás után, a fejemben ki is tudtam ejteni. Aztán amikor elhelyeztem szókörnyezetben egyszerűen alig tudtam kiejteni a szót ténylegesen.
Ezért nem lehet elhanyagolni egyik részét se a nyelvtanulásnak.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3155) Mercutio_ válasza djgeg (#3146) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amcsikkal nem csak az a gond, hogy az átlag kevés igeidőt használ :N Pocsék a helyesírásuk, szűkebb a szókincsük bizonyos szavakat másként ejtenek és némi eltérés a nyelvben is van a British angolhoz képest.
Ettől függetlenül ha az van kéznél élni kell a lehetőséggel, de érdemes a dolgokat lecsekkolni utólag a fentiek miatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3156) syl5 válasza djgeg (#3149) üzenetére


syl5
őstag

Köszönöm szépen!

Duolingo-t el is kezdtem. Nagyon jó. Mobil app-ot használom, így bárhol elő tudok húzni egy leckét, és még addiktív is!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3157) RaPiDsHaRe válasza djgeg (#3154) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Wáo, én is nézem a sorozatokat, filmeket angol-magyar felíratta, de valami oknál fogva nem jutok előrébb. Hiába probálom bőviteni a szokincsemet gyakorlással :W .

(#3158) djgeg válasza RaPiDsHaRe (#3157) üzenetére


djgeg
őstag

Nekem az egész dolog jött be amit írtam. Így jobban ráállt az agyam és így még könnyebben ment a szövegértés fejlesztése is. Nem tudom, te pontosan még mit csinálsz pluszban, hogyan tanulsz vagy használod az angolt.
Persze közben, lehet nálad más jön be. Egy biztos, ha szeretnél "jól tanulni" angol, hogy jó legyen az angolod, akkor nem szabad rá időt sajnálni. Minél többet kell a nyelvekkel foglalkozni, hogy belemenjen jól a fejekbe. (legalább is szerintem)

(#3156) syl5

Duolingo-t én is kedvelem, habár néha felránt, hogy egy fordítást vagy valamit azért nem fogad el sokszor mert nem azt írtam amit ő akart de helyes amúgy. (is not vs isn't pl)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3159) freaghill


freaghill
őstag

OKJ-s Rendszergazdaként nehéz munkát találni?
MCSA vizsga megléte mennyiben segítene? Általában mennyibe kerül a vizsga?
Budapestet kerülném, inkább Szeged, Baja, Pécs, stb.

(#3160) gghrtz válasza freaghill (#3159) üzenetére


gghrtz
őstag

Az én volt csoporttársaim már szinte mind találtak munkát, (FSZ - Rendszergazdi), de szinte mind állami helyen, nevetséges fizuért.

(#3161) freaghill válasza gghrtz (#3160) üzenetére


freaghill
őstag

Állami helyet kerülném. :)

(#3162) vzozo válasza freaghill (#3159) üzenetére


vzozo
senior tag

MCSA vizsga megléte mennyiben segítene?

Ha van mögötte pár éves valós tapasztalat is, akkor nem árt. De a hirtelen a semmiből előbukkanó tanúsítványok mindig gyanúsak. Bár nyilván azt is tudod, hogy az MCSA az a belépő szint.

Általában mennyibe kerül a vizsga?

Magyarországon 100 USD / vizsga, az MCSA három modulból áll, tehát 300 USD. A Microsoft vizsgákkal foglalkozó honlapján megtalálod a részleteket (ár, vizsgatematika, etc.) Illetve a Prometric honlapján tudsz regisztrálni, vizsgaközpontokat keresni.

(#3163) syl5 válasza gghrtz (#3160) üzenetére


syl5
őstag

Nekem is van OKJ-s rendszergazda ismerősöm.
Pár hónap alatt talált munkát, de kis fizetéssel, sufni magyar cégnél, és mindent csináltatnak vele. Még a vizes palackokat is ő cseréli...

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3164) freaghill válasza syl5 (#3163) üzenetére


freaghill
őstag

Kezdésnek gondolom az sem rossz. Pár év tapasztalat után munkahelyváltásnál azért nagyobb fizetésre tehet szert, nem? :)

(#3165) gghrtz válasza freaghill (#3164) üzenetére


gghrtz
őstag

Ha nem tud érdemi tapasztalatot összeszedni, akkor necces. Esetleg ha otthon képzi magát mellette.
Egyik ex-csoporttársam, aki azért vágja is a témát, a BGF-en rendszergazda most, és biztosítanak neki szállást is a koleszben. Azt mondta, hogy tud majd tanulni sok mindent, és hogy ezt a helyet kb. mindenki ugródeszkaként használja. De van olyan is, aki a repülőtéren dolgozik, és nagy ___verés az egész.

(#3166) Mercutio_ válasza freaghill (#3164) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyi erővel mehetsz állami területre is, ott ha akarsz képezheted magad, csak szándék kérdése, mert jobbára azért nem szakadnak meg a melótól.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3167) freaghill válasza Mercutio_ (#3166) üzenetére


freaghill
őstag

"ha akarsz képezheted magad"

Certifikációkra gondolsz? :)

(#3168) Mercutio_ válasza freaghill (#3167) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, de még inkább az azok megszerzéséhez szükséges tutorialok, oktató videók, cisco gyakorló anyagok, virtuális cuccok, stb. tanulására és a gyakorlati gyakorlásra.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3169) freaghill


freaghill
őstag

Hálózati tanárommal ma volt első óránk ezen az OKJ-s akármin.
Mondta ő is, hogy az OKJ az kevés lesz, és érdemes CCNA-t csinálni. Elvileg az anyag amit venni fogunk az is dettó ugyanaz mint ami a CCNA-nak is.
Állítása szerint 3200 eurót lehetne keresni így pályakezdőként ezzel a papírral Németországban. Gondolom bruttó, de így is jól hangzik.

(#3170) vzozo válasza freaghill (#3169) üzenetére


vzozo
senior tag

Állítása szerint 3200 eurót lehetne keresni így pályakezdőként ezzel a papírral Németországban. Gondolom bruttó, de így is jól hangzik.

Az mindig attól is függ, hogy hol.:) Mert a 3200 EUR fele mondjuk egyből ugrik adóra + járulékokra, aztán ha olyan városban vagy, ahol egy kisebb lakás bérleti díja is 1000-1500 EUR, akkor nagyon hamar abban a helyzetben találod magad, hogy kajára sem maradt semmi.

Illetve ahogy fentebb már írtam: a papír az egy nice to have dolog, de a mögöttes tudást szokták nénzi a cégek. Pályakezdőként junior poziban talán alacsonyabban van az átugrandó léc, viszont akkor a fizu sem lesz olyan kiemelkedő.

(#3171) freaghill válasza vzozo (#3170) üzenetére


freaghill
őstag

Hidd el, meg tudok majd élni 3200 bruttó euróból. Ha 900 nettóból megtudtam...
Bátyám is mondja, hogy 2000 felett aki keres az már elég jól meg tud élni kinn.
Regensburg és környékére mennék. :)
Ott 400 eurótól már vannak egész jó albérletek.

Ez szerint 2000 euro a nettó.

[ Szerkesztve ]

(#3172) vzozo válasza freaghill (#3171) üzenetére


vzozo
senior tag

Hát nettó 1500-ért én tuti nem költöznék ki, abból kb. nyomorogni lehet, és odahaza forintban is meg lehet kapni ezt a fizut (400-500 nettó), igaz nem pályakezdőként. Viszont nyilván Magyarországon többet ér 4-500k mint itt a németnél 1500 eur.

(#3173) freaghill válasza vzozo (#3172) üzenetére


freaghill
őstag

Simán. Kalandvágy. ;]

(#3174) FLx válasza vzozo (#3170) üzenetére


FLx
addikt

Jól hangzik ez a duma, hogy ja rögtön 3200 ejró mert lobogtatod a papírt. Amúgy meg semmire nem jó, amíg nincsen mögötte releváns tudás, tapasztalat. CCNA amúgy egy nagyon kezdő szint, CCNP sem nagy cucc, de az már legalább valami. Legtöbb cég a CCNA-t nem is nézi, kb. mintha nem is lenne.

(#3175) freaghill válasza FLx (#3174) üzenetére


freaghill
őstag

Jó akkor nem is állok neki tanulni, szarok az egészbe mert nektek MINDEN SEMMIT SEM ÉR. ;]

(#3176) cSuwwi válasza freaghill (#3175) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ez a fájdalmas igazság. :U
Csinálhatnak/tak (nem tudom van-e még) a diákokkal ilyen csodálatos tanusítványokat mint pl. ECDL, ami pont arra jó, mint egy büfészakon végzett diploma: kiakaszthatod a budi falára bekeretezve.
Gyakorlati tudás kell, pont.

[ Szerkesztve ]

(#3177) freaghill válasza cSuwwi (#3176) üzenetére


freaghill
őstag

Úgy hogy lesz gyakorlati tudásom, ha még elméletim sincs?
Először a szart sem érő papírok megszerzésekor kéne némi tudást összekaparni és utána munkát vállalni.
Akár külföldön, ahol véleményem szerint könnyebb munkát találni és véleményem szerint jobban felszerelt lehet a bizonyos cég és véleményem szerint jobb atmoszférában.

No, de ki tudja, hogy még mi lesz ebből.

Összefoglalóba be lehetne írni: Gyakorlati tudást szerezzetek.
Már zárható is lenne a topik. ;]

(#3178) cSuwwi válasza freaghill (#3177) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Lehet hogy nem én vagyok a legjobb példa, de autodidakta módon tanultam meg programozni (ebből is élek) tizenpár éve. Idő és elszántság kell, nyelveket is lehet tanulni iskola nélkül.

Az más kérdés, hogy a kiejtésed ez esetben olyan is lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#3179) Mercutio_ válasza freaghill (#3175) üzenetére


Mercutio_
félisten

A srácok csak arra akarták felhívni a figyelmed, hogy messziről jött ember nagyokat tud mondani, de aztán ha a nehezen összeszedett pénzed elúszik/arra se elég, hogy kezdj magaddal valamit külföldön, ez az illető lesz az első aki felteszi a kezét, és közli, hogy "há biztos valamit rosszul csináltál, másnak sikerült".

Nyilván azt hallod meg, amit hallani szeretnél, de a valóság...

Nyelvtudásod legalább van?
Mert akkor OKJ helyett lehet többet érnél el egy idegennyelvű HD-s állással, és mellette önképzéssel akár cisco/hálózatok, akár server/virtualizáció vonalon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3180) freaghill válasza Mercutio_ (#3179) üzenetére


freaghill
őstag

Van. Folyékonyan beszélek németül, van is komplex középfokú nyelvvizsgán.
Angolul is beszélek, de nem annyira erősen mint németül.

Ugyanaz a tananyag elvileg mint a Cisco-nál. Így nem lenne érdemesebb ezt megcsinálni utána meg elmenni a CCNA vizsgára? :B

Ez ilyen érettségi utáni OKJ-s lehetőség a suliban, így lesz valami papír és járna is gyermekvédelmi meg nem tudom még mi. :)

(#3181) [rvilike]: Most mondta, hogy papírok nem számítanak. Akkor nem mindegy, hogy milyen rendszergazda? ;]
Amúgy úgy gondolta szerintem, hogy CCNA-val együtt.

[ Szerkesztve ]

(#3181) -v- válasza vzozo (#3172) üzenetére


-v-
addikt

OKJ-s rendszergazdaként 4-500k? :U

(#3182) -v- válasza freaghill (#3180) üzenetére


-v-
addikt

Folyékonyan beszélek németül

Akkor ki köll menni :K

(#3183) kovsol


kovsol
titán

Ez a hálózatos dolog ennyire kelendő?

May the Force be with you!

(#3184) Mercutio_ válasza freaghill (#3180) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, ha még fizetik is és tényleg azt az anyagot leadják ami a CCNA-hoz kell, akkor igen :K
Legfeljebb ha belefér az idődbe diákmunkában próbálj bejutni egy idegennyelvű help desk-es helyre, jó pénz, és a CV-dben is jól fog mutatni, hogy van valami kis gyakorlatod, dolgoztál ilyen környezetben, ha ez a cég még német gyökerű is, akkor pláne jó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3185) FLx válasza kovsol (#3183) üzenetére


FLx
addikt

Hálózatos dolog jól megy itthon is, simán 5-600 nettó egy senior mérnök, de az nem CCNA, inkább CCNP felett. Kint is vannak ismerőseim, kezdésnek 2000 ejró bruttó körül szoktak kapni, attól függően mennyire frekventált város. Arra kell figyelni, hogy a CCNA annyit mond el rólad, hogy kb láttál már élőben cisco eszközt és tudod mi az a subnet mask. Szóval én rámennék a CCNP-re rögtön a CCNA után, önképzéssel simán megoldható, én régen rendeltem innen-onnan eszközöket gyakorolni is. Aztán utána már lehet nézegetni külföldön. De elsőre én bepróbálkoznék itthon is, mert nagyon jó cégek vannak Pesten is és közel sem állja meg a helyét a felvetés, hogy kint jobban bánnak veled, jobban a körülmények stb. Kint csak egy bevándorló vagy, akár tetszik akár nem.

ps. Amúgy csomó suliban van mostanában Cisco akadémia és miközben ötöd és hatod éven nyomod az OKJ-t, lehet mellette Cisco-t nyomkodni, ami jó dolog. Csak mondom, magában kevés, rá kell menni a CCNP-re.

[ Szerkesztve ]

(#3186) vzozo válasza freaghill (#3175) üzenetére


vzozo
senior tag

Jó akkor nem is állok neki tanulni, szarok az egészbe mert nektek MINDEN SEMMIT SEM ÉR. ;]

Szó sincs erről, csak szerintem már sokak számára unalmas az, hogy néha fel-felbukkannak emberek, akik azt hallották valahol, hogy az IT-ban jól lehet keresni, és habár tegnap még egy Windows telepítés vagy otthoni router konfigolás is kifogott rajtuk, holnapra már MCS* vagy CC* képesítésekkel akarnak rendelkezni, meg menő állásokban sok lét keresni. Ezt most csak úgy általánosságban írtam.

Tanulni? Persze hajrá, azt kell! Máshogy nem megy. De két nap, két hónap meg két év alatt sem - akiket személyesen ismerek az IT-ban (és sikeresek), azok évtizedek óta nyomják az ipart, nem azért mert jól lehet keresni vele, hanem azért, mert érdekli őket, kvázi a hobbijuk.

Én pl. személy szerint odavagyok az oktatásért. Segítek bárkinek, havernak, cégen belül új embereknek, ügyfélnél, bárhol, bárkinek - ugyanis nincs annál rosszabb, amikor fogalmatlanok próbálnak visszatartani a munkatempódban, és szó szerint akadályoznak. Képzett emberekkel ezzel szemben imádok együttműködni, és ezért mindent meg is teszek, ami a módomban áll.

Rólad ezzel szemben nem tudjuk, hogy hány éves vagy, milyen tapasztalatod van (bocs, írtad a pár év rendszergazdaságot, de az annyira általános, hogy a toner cseréléstől kezdve egy privát felhő üzemeltetéséig kb. bármi lehet...), az úgy általában gyanús, aki állandóan a papírokért harcol, illetve volt már a német bekérdezésed, amire látványosan figyelmen kívül hagytad a válasza(i)mat, mert nem illenek a világképedbe. Pedig nem eltántorítani akarlak, csak szembesíteni a valósággal.

(#3187) _NCT


_NCT
őstag

Habár nekem sincs évtizedes tapasztalatom, de én úgy látom cisco és microsoft vizsgák mellett érdemes nyomatni a virtualizációt is.

Jelenlegi terveim között az MCSA->MCSE és VCP vizsgák letétele van, ezt akarom elérni a következő egy évben, bár inkább fél év.

(#3188) FLx válasza _NCT (#3187) üzenetére


FLx
addikt

Na, ez fél év alatt izgi lesz, hacsak nem vágod már most keményen a témát. Amúgy ha már MS vonal, ott is van ám virtualizációs MCSE, bár az már tényleg nem játék.

(#3189) _NCT válasza FLx (#3188) üzenetére


_NCT
őstag

Ha nem fér bele fél évbe akkor sincs gáz, ezek csak tervek, időm szerencsére van tanulni..

(#3190) polonic válasza Mercutio_ (#3179) üzenetére


polonic
félisten

Akkor külföldön elmegy munkanélküli segélyre, ahol nem 60 ezret kap max 3 hónapig és csókolom. :D

(#3191) kovsol válasza polonic (#3190) üzenetére


kovsol
titán

Gondolom azért valami munkaviszonyhoz van kötve a munkanélküli segély.

May the Force be with you!

(#3192) polonic válasza kovsol (#3191) üzenetére


polonic
félisten

Egyértelmű. De én abból indultam ki, úgy fogy el a pénze valakinek, hogy elveszti a munkáját.
Ausztriáról tudok példát. Minimum 1 év munkaviszony után a teljes ellátást megkapod. Az összeg a fizetésedtől függ és az időtartamot pontosan nem tudom. De a cimborámat nem hagyták éhenhalni 3 hónap után, mint itthon tennék.

(#3193) -v- válasza vzozo (#3186) üzenetére


-v-
addikt

Evtizedek? Hat nem tudom, azert ez eros tulzas, pl. java fejlesztesben kell egy bsc, meg utana 3-5 evet nyomod, es utana siman lehetsz mar szakmailag es anyagilag is nagyon jo szinten. Szerencse, hozzaallas es ember kerdese is termeszetesen, de szvsz ha valakinek van affinitasa, nyomja, erdekli valamennyire, tanulni fejlodni akar, keresi a lehetoseget, akkor par ev alatt szepen feljebb tud azert lepni. Ha meg nem ilyen, akkor akar evtizedeket is elszuttyoghet ugy, hogy valojaban tudasilag senior lenne, vagy tenyleg jo helyre kerulne. Meglepodnek ha halozatos meg rendszergazdas vonatkozasban ne igy lenne.

(#3194) vzozo válasza polonic (#3190) üzenetére


vzozo
senior tag

Ez már elég offtopiknak tűnik, de puszira nem adnak segélyt, hanem fél-egy éves munkaviszonynak illik meglennie, illetve folyamatosan bizonyítanod kell a hivatalnak, hogy mindent megteszel a munkakeresésért, esetleg közben átképzésre, tanfolyamra jársz, ahonnan nincs hiányzás.

A nehezen összeszedett pénz magához a kiköltözéshez kell, ahol pl. szembesül az ember azzal, hogy 6 havi lakbér egyből ugrik (ha van olyan szerencséje, hogy talál egyáltalán kiadó helyet!), és akkor van egy csontüres lakása, ahol még a konyhában is csak csonkok lógnak a falból, és lehet nekiállni a bebútorozásnak.

rvilike: nyilván nem a hálózat meg szerver hackelő munkásokra gondoltam. Egyébként az évtizedek hamar gyűlnek, és nem csak az iskolapadban eltöltött évek számítanak. Illetve kiemelném, hogy azt írtam: sikeres. Ez nálam azt jelentette, hogy megvan már a boldog család, sok gyerek, szép nagy ház, mindenkinek kocsi, nyaralás, megtakarítások, nincsenek napi megélhetési gondok, és még szakmailag is elismert.

[ Szerkesztve ]

(#3195) polonic válasza vzozo (#3194) üzenetére


polonic
félisten

Igen, tényleg off. :)
Én is leírtam már a választ utána. És a többi dolgot is csak megerősíteni tudom. Kell menni képzésekre, nem csak otthon kell ülni, ez tény. De ott kapsz is ezért valamit. Pl a jóbarátomat SAP képzésre küldték el. Jó, egy tök alapra, de akkor is.

(#3196) -v- válasza vzozo (#3194) üzenetére


-v-
addikt

Ja ertem, hat a csaladnak gyerekeknek szerintem nincs koze a szakmai sikeresseghez, a szep nagy haz meg nekem pl. akkor goto svajc, mert itthon nem tudok soha annyi penzt keresni, hogy az realitas legyen.

(#3197) vzozo válasza -v- (#3196) üzenetére


vzozo
senior tag

Ez még offtopikabb:

- A szakmailag is sikeres emberek mögött azért nagyon szokszor ott áll a háttérben a stabil és támogató magánélet
- Magyarországon, magyar fizetéssel is meg lehet szerezni amiről írtam, nem hasraütöttem, hanem konkrét emberekről beszéltem

(#3198) -v- válasza vzozo (#3197) üzenetére


-v-
addikt

Attol fugg honnan indulva, milyen hatterrel, es milyen aldozatok aran. Tudom, hogy nem hasadra utottel, es konkret emberekrol beszelsz, en is konkretan magamrol beszelek :D

(#3199) polonic


polonic
félisten

Egy idevágó kérdés.

Beszélgetünk az egyik jóbarátommal. Most megy interjúra a Kelerhez biztonsági munkatárs pozícióra. Azon agyalunk, hogy milyen összegre számíthat?

(#3200) polonic válasza polonic (#3199) üzenetére


polonic
félisten

Szóba került még az SAP technical support engineer pozíció. Erre is lenne tippetek?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.