Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#28001) guybrush23


guybrush23
friss újonc

Sziasztok! Tud valaki segíteni abban, hogy mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a fejlesztői munkámat ki tudjam számlázni az ügyfélnek (aki ráadásul külföldi)?

Az adószámos magánszemély jó megoldás az ilyesmire, vagy egyéni vállalkozónak kell hozzá lenni?

Szerk.: Természetesen ez csak kiegészítés lesz, a "normál" munkámon felül.

[ Szerkesztve ]

(#28002) dellfanboy válasza guybrush23 (#28001) üzenetére


dellfanboy
senior tag

megbizasi szerzodes?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#28003) guybrush23 válasza dellfanboy (#28002) üzenetére


guybrush23
friss újonc

Tudtommal nem, egyszerűen hónap végén kellene kiállítanom egy számlát az elvégzett munkáról, pl. Paypal, Stripe vagy Payoneer-en keresztül.

(#28004) Flex77 válasza Oppenheimer (#27991) üzenetére


Flex77
csendes tag

Gratulálok az új munkádhoz és köszi a lelkes beszámolót. Érdekes olvasni a sok multi után, hogy mi történik manapság egy startupnál. Ha lesz még kedved írjál majd később is, hogy milyen a munka, a leterheltség és mik a kihívások.

Pixel 3a

(#28005) mobal


mobal
MODERÁTOR

Egy kis szakmai (dev), aki interjúztat közületek és rendelkezik kérdés sorral megosztaná velem?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28006) szomorubohoc válasza mobal (#28005) üzenetére


szomorubohoc
csendes tag

Miert osztaná meg valaki a céges question bankot? Ennek birtokaban kb barkit fel tudsz vetetni a ceghez

(#28007) kexksz válasza mobal (#28005) üzenetére


kexksz
addikt

Nem, de ha elmondod mire vagy kivancsi biztos tudunk tobben is segiteni

(#28008) Drizzt válasza mobal (#28005) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálunk van ugyan kérdéssor, de csak dísznek. Mindig személyre szabott kérdésekkel operálunk. Max. annyira használjuk a kérdéseket, hogy utána a témaköréből mélyebb beszélgetést kezdeményezzünk.

I am having fun staying poor.

(#28009) mobal válasza szomorubohoc (#28006) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ki mondta, hogy cégest kérek? :)

Amúgy meg gondolj bele, mi olyan titok lehet amit más nem tudhat? Semmi mert nem specifikus kód vagy domain tudás érdekel esetleg root jelszavak és hozzá tartozó címek vagy kulcsok. :)

Ja és cég nevet sem kértem ;]

kexksz: igazsá szerint mik a jó kérdések ami alapján lehet felmérni igazán valakit.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28010) section9 válasza mobal (#28009) üzenetére


section9
őstag

Példa: Ismerősöméknél több embert kerestek egy pozícióra és az egyik candidate lepasszolta a másiknak a kérdéseket. Szerencsére leesett az interjúztatónak, hogy gondolkodás nélkül vágja rá a választ a második jelölt, úgyhogy végül nem jött be a trükk. :)

Amúgy ettől elvonatkoztatva az interjúkérdés-bank a cég szellemi tulajdona és nem illik csak úgy odaadni. Keress rá Githubon, hogy xy programming language vagy developer interview questions és találalni fogsz párat.

(#28011) mobal válasza section9 (#28010) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

De továbbra sem értem miért kell idekeverni céges kérdéssort. Továbbá miután cég nevet sem kértem, ami az előzőből következik ügyeskedni sem fogok.

Tapasztalat cserére gondoltam de látom az itt nem lényeg. Engedjük el a témát lezártam...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28012) VirsLee válasza mobal (#28011) üzenetére


VirsLee
őstag

De ezt neked kell tudni, hogy ott mire van szükség, senki más nem tudja ezt helyetted eldönteni úgy, hogy nem ismeri a céget, pozit, kollégákat és a feladatokat. Az általános dolgokkal pedig rogyásig van az internet. Top 50 interview questions in … és már ott is vagy.

(#28013) noiq_nolife válasza mobal (#28011) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

YouTubeon konkrétan találsz rögzített interjúkat és millió felkészítő videót, csomó 100 leggyakoribb kérdéses oldal van minden techre és domainre, ott van a cracking the code interviewban osszeszedva faszan az algoritmizalas, System design és minden egyéb hasznos dolog

(#28014) Revolit válasza noiq_nolife (#28013) üzenetére


Revolit
senior tag

Igen, csak a lenyeget ne felejtsetek el: berakni valami jo kis algoritmizalos feladatot, aminel ha a trukkre (Amugy hasmap 80%-ban ;] ) nem jon ra emberunk, eselye nincs ertelmezheto komplexitassal megoldania. Aztan jol belekredezni adatszerkezetek legmelyebb bugyraiba. Utana egy kis multi threading keresztkerdesekkel, es ha minden sikerult, le lehet ultetni a 30 eves rendszert atirnia, vagy regi backend rendszereket reszelni ;]

(#28015) adrian14 válasza Revolit (#28014) üzenetére


adrian14
tag

Na pont ugyanezt tapasztaltam én is. Voltam kb 6-7 interjún idén. Mindenhol ugyanazok a kérdések voltak (annyi, hogy még a multithreading mellett a tranzakciókra mentek rá) és tényleg egy java 1.8-as projecten vagyok, 20-30 éves banki rendszert reszelgetek.

(#28016) harylmu válasza adrian14 (#28015) üzenetére


harylmu
őstag

Fú, ezt imádom az ilyen interjúkon :)) Mikor köze nincs a munkához.

(#28017) Tapsi válasza Revolit (#28014) üzenetére


Tapsi
addikt

Uhh, ez most nagyon betalált. Amikor anno interjúztattam, próbáltam minden erővel kerülni az ilyesmit, és a konkrét rendszerben használt technikákra rákérdezni. Nem fejlesztői pozikban is lehet szembesülni amúgy ilyesmikkel, például BA tesztben egyszer hardcore OOP-s dolgokra kérdeztek rá, ami ilyen WTF érzés volt.

(#28018) Dinter


Dinter
addikt

Minél több példát látok, annál biztosabb vagyok, hogy a büdös életben nem akarok többet magyar cégnél dolgozni. Barátnőm most váltott közigből multihoz, payroll-os pozícióban.

Ahhoz képest, hogy a fizu nem kiemelkedő (br.520 + bónuszok + cafeteria + magánegészségügy + nyelvórák), sok mindent kap. Kapott otthonra fasza Dell üzleti monitort, gépet, iPhone-t, AirPods-ot, egeret, billentyűzetet. Irodában automata állítható asztal + 2 monitor.

Mindeközben nekem dev-ként az irodában ( :DDD ) egy hosszabbítóért hónapokat kell könyörögi, a 2 monitort meg még mindig 6 ember adogatja körbe, amiért szintén könyörögtem.

Egyre jobban várom, hogy befejezzem az egyetemet és másik helyre menjek.

(#28019) weiss válasza Dinter (#28018) üzenetére


weiss
addikt

Azért arra kérdezzél rá állásinterjún, hogy kapsz-e otthonra fasza Dell üzleti monitort, gépet, iPhone-t, AirPods-ot, egeret, billentyűzetet, mert nem hiszem, hogy sok helyen általános lenne.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#28020) Drizzt válasza weiss (#28019) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha nem altalanos legalabb reszben remote dev allasokban, az meglep. Marmint markafuggetlenul nezve. Az azert elegge alapnak tunik, hogy kap az ember gepet, monitorokat, telefont, fejhallgatot mikivel, egeret, billentyuzetet. Jo, talan a telefon nem mindehol alap, talan meg a monitor esetleg kerdeses szinten, ha noti a gep. Ellenben lehet meg ezen felul szek, asztal, remote koltsegterites. Az ritka, hogy mindez legyen egy helyen, de hogy legalabb a fele legyen, az nagyon alap szerintem. Ha nem remote a job, akkor meg ezek egy resze nyilvan nem is igazan jon szoba, mert minek lenne.

I am having fun staying poor.

(#28021) Dinter válasza weiss (#28019) üzenetére


Dinter
addikt

Normális helyeken maguktól mondják/adják, vagy hozzád csapnak 1-2000 EUR home office támogatást.

(#28022) weiss válasza weiss (#28019) üzenetére


weiss
addikt

Akkor mégegszer: fasza Dell üzleti monitort, gépet, iPhone-t, AirPods-ot, egeret, billentyűzetet. Én elhiszem, hogy adnak valami 20 ezres monitort, fejhallgatót, egeret, billentyűzetet meg telefont is, én is kapok, de nem hinném hogy általános lenne a 100+ ezres monitor /nekem ott kezdődik a fasza/, iPhone, AirPods. Aztán persze lehet tévedek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#28023) Tapsi válasza weiss (#28019) üzenetére


Tapsi
addikt

Itt a gyenge fizu mellé járnak ezek a kacatok. Máshol meg ugyanezt kifizetik inkább jövedelemként.

(#28024) Dinter válasza Tapsi (#28023) üzenetére


Dinter
addikt

Egyik fejlesztő haverom br 1.1 mellé megkapta ugyanezeket AirPods kivételével. Sőt, ott még külföldi utat is fizettek 5 csillagos szállodával, napi 40 euró költőpénzzel. Vitték őket ott is céges bulikra meg itthon is, fizettek mindent. Plusz fizetnek EUR-HUF kompenzációt.

[ Szerkesztve ]

(#28025) weiss válasza Dinter (#28024) üzenetére


weiss
addikt

Plusz fizetnek EUR-HUF kompenzációt.

Az szép tőlük.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#28026) mandleee válasza Dinter (#28018) üzenetére


mandleee
tag

Ezeket munkahelyváltáskor vissza kell adni, de a több kialkudott bért nem. :DDD

Én a gépen kívül nem is kérek semmit, a sajátomat szívesebben használom remote.

(#28027) Dinter válasza mandleee (#28026) üzenetére


Dinter
addikt

Azért jó, ha nem saját pénzemből kell beruházni, hanem tudom azt használni. Plusz szerintem ez sokat elmond egy cég mentalitásáról is. Azért egy monitornak alapnak kéne lennie szerintem.

(#28028) bandus válasza Tapsi (#28023) üzenetére


bandus
veterán

az a jo, ha megteremtik a megfelelo felteteleket a munkavegzesre es meg is fizetik. persze a z, vagy nemtudom milyen generacio hatast dob az airpodstol, de majd rajonnek, hogy egy harmadenyibe kerulo fules is elvegzi a dolgat, es jobb br. 30-cal tobbet keresni inkabb.

a fizu meg ssc szinten sem tul kiemelkedo, a csajomnak ket eve is ennyi volt kb a bruttoja amikor otthagyott egy ssc-t.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28029) mandleee válasza Dinter (#28027) üzenetére


mandleee
tag

Persze, hogy alap, de minek cipeljem haza a random monitort és billentyűzetet, amikor otthon olyan van, amilyet én szeretnék? Egy ideig én is próbáltam elkerülni a saját dolgok vételét, de egy idő után rossz visszalépni. Volt olyan hely ahol olyat kaptam amire te is vágysz 4K-s, meg volt olyan ahol olyat kaptam ahol konkrétan rossz volt nézni a rossz felbontása miatt, meg kicsi volt.

Egy idő után ezek másodlagos dolgok, persze ne egy krumplin kelljen dolgozni, de szerintem fejlesztőknél általában jó gépet kapnak.

Ha szükséged van egy monitorra, biztos vagyok benne kapni fogsz, ha kérsz. De ha szükséged van egy fejhallgatóra, nem egy airpods max-et fogsz kapni.

(#28030) kovsol válasza Dinter (#28024) üzenetére


kovsol
titán

És dokkolót kapott a géphez? :D
Amúgy meg AirPods szerintem nem annyira jó, mert a laptoppal, hacsak nem apple gépet kapott nem egyszerű használni. Én valami jabrát kaptam most is, meg korábbi helyemen is. Az még többe is kerül, mint egy Airpodsz :D Arra pont jó, hogy telkó közben home office-ban tudok főzicskézni, mert vezeték nélküli ez is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28031) Dinter válasza mandleee (#28029) üzenetére


Dinter
addikt

Most mindenki az airpods részre fókuszált, de nem az lenne a lényeg. Hanem hogy egy "mezei" irodai munkához ennyi mindent adnak multinál, én meg dev-ként két helyen lófaszt sem kaptam magyar cégeknél. Itt válik nekem szimpatikussá a hely, mert azt a benyomást kelti, hogy nem kell könyörögni, ha akar valamit az ember.

Ha szükséged van egy monitorra, biztos vagyok benne kapni fogsz, ha kérsz.
Nem kapnék, az biztos. Előző helyen az volt a mondás, hogy akinek kell, az menjen be az irodába, mert nem tudnak mindenkinek 2 helyen környezetet setupolni. Itt meg mint mondtam, az "irodában" van 6 emberre 2, és hónapok óta legalább 6-szor elmondtam már, hogy azért sem járok be, mert kényelmetlen nélküle dolgozni. De a cég egész mentalitásával gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#28032) kovsol válasza Dinter (#28031) üzenetére


kovsol
titán

Miért a dev az nem mezei irodai munkás? Vagy az már erdei?
Csak kérdezem, én nem vagyok fejlesztő, csak hogy tudjam hogy kell szoljak majd ha látok egyet, meg kell-e majd hajolni vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28033) Dinter válasza kovsol (#28032) üzenetére


Dinter
addikt

Direkt ezért raktam idézőjelbe. Mert rohadt nagy hiány és kereslet van belőle, amíg másfajta irodai munkára "bárki" jó.

kovsol: rengeteg helyen van hiány, attól még az nem lesz hamis állítás, hogy egy dev pozícióhoz nagyobb képzettség kell, mint a legtöbb átlagos irodai munkához.

[ Szerkesztve ]

(#28034) kovsol válasza Dinter (#28033) üzenetére


kovsol
titán

11 éve dolgozom SAP területen. Tudnál ajánlani nekünk "bárki"-t, van pár üres hely.
Ideje lenne kicsit kihúzd a fejed a homokból.
Van arc baszki látom.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28035) D1Rect válasza kovsol (#28030) üzenetére


D1Rect
félisten

Nálunk szidják a wireless jabra-t, mert állítólag kényelmetlen.

(#28036) Misogi válasza Dinter (#28033) üzenetére


Misogi
aktív tag

"Direkt ezért raktam idézőjelbe. Mert rohadt nagy hiány és kereslet van belőle, amíg másfajta irodai munkára "bárki" jó."

Teljesen felesleges ilyen dolgokba belemenni, illetve más hasonló dolgokba egyaránt. Ezek a dolgok nem pozíciótól vagy területtől függenek, hanem cégtől. Tudok olyan cégről ahol mindenki, függetlenül attól hogy mit csinál az illető, egy laptopot kapott, semmi mást, beleértve a lead dev-et is. Másrészről haverom gyakornok volt egy nagy cégnél, kb. heti 15 órában és kapott laptopot, két monitort, billentyűzetet, egeret, fülest és egy táskát is. :DDD :DDD Mondjuk engem ezek a dolgok soha sem érdekeltek...egy dolog van szerintem ami tényleg jó bónusz, ami a szék, ha tudnak biztosítani nagyon fullos széket akkor az szerintem jó kis perk.

(#28037) Dinter válasza kovsol (#28034) üzenetére


Dinter
addikt

Sajnálom, ha megsértettem az érzékeny lelkedet. :(

(#28038) Drizzt válasza mandleee (#28026) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De altalaban nem is nagyon engedik olyan egyszeruen a sajat gep hasznalatat. Ahhoz, hogy VPN-re felengedjenek egyaltalan, nem feltetlenul felel meg alapallapotaban egy normal PC.

I am having fun staying poor.

(#28039) Xero válasza Dinter (#28018) üzenetére


Xero
nagyúr

Voltam multinal ahol full CTO MacBook Pro volt plusz egy fullos Dell a fiokban tartaleknak es egy 450e+--os Dell monitor otthonra, hozza irodaban ketto Dell belepo monitor es Dell dokkolo. Mellette kaptam Magic keyboardbol es trackpadbol is kettot egy magicmouse mellett (azota is a fiokban), ipadet plusz felso polcos TB4 dokkolot otthonra (sosem hasznaltam otthon, monitorban kvm switch volt) es ketto erosebb jabrat. Ezekbol a MBP es a monitor volt csak visszaados.
Jelenlegi helyemen also polcos uzleti Dell laptop es belepo uzleti Dell monitor irodaban, megsem cserelnem el a pozit meg ha a fizu is azonos lenne akkor sem (nem az :D). Persze ettol fuggetlenul megkezdtem a sirast egy MBP-ert, de ez mar az en nyomorom. ;]

Egy szo mint szaz, jok az ilyen plusz dolgok, de amikor vissza kell adni akkor rajon az ember, hogy jobb ha maganak meg tudja venni. Az itthoni monitort amikor visszaadtam, mintha a fogamat huztak volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28040) carapace


carapace
csendes tag

Hát én kaptam a cégtől egy Macbook Pro-t, de borzasztó idegesítő ez az egész apple csilivili, elhiszem, hogy filmet nézni jó, de dolgozni... Úgyhogy saját gép + citrix.

(#28041) A Zéé válasza Dinter (#28018) üzenetére


A Zéé
addikt

Az azért megvan, hogy 1 mintából levonni ekkora következtetéseket több, mint meredek? Pláne az első munkahelyedről, ami ráadásul még csak gyakornoki pozíció?
Nem jár ám mindig minden egyből, alanyi jogon...
Első munkahelyemen pont lexarták hogy jutok el a munkába, a másodikon gyűjtögetni kellett a parkoló cetliket, amiből hónap végén kifizették, amit le tudtam adni, meg kaptam a komoly 9 Ft-os km térítést, ha vezettem hova hány km-t mentem céges ügyben, az azt követőben már havi 2 tankolós számlát vihetem, és kifizették az éves olajcserét (de még mindig saját kocsival oldottam meg a munkába járást), míg most azért "csak" 3 éves autót raktak alám tankolókártyával, mert az új autóra 2 évet kell várni...
Egyik se multi, egyik sem IT, mindegyik magyar cég... Csak tudod van az a fránya ranglétra, amin előre lépdelve lehet mondjuk ilyen juttatásokhoz jutni. Gyakornoki poziból nem szabad elvárni egyből a csillagokat IS. Bár tudom, írtad már, hogy te vagy a gyakornokok szent grálja, de akkor se...

Just a simple Lineman...

(#28042) Xero válasza Drizzt (#28038) üzenetére


Xero
nagyúr

Az AD es conditional access vilagaban meg a VPN is sokszor keves. VPN+managelt eszkoz endpoint protectionnel mar talan eleg. A nagyobb cegek meg mindig leginkabb a sajat dolgozoiktol felnek es nem a kulso behatolastol. ;]

(#28043) Dinter válasza A Zéé (#28041) üzenetére


Dinter
addikt

Az azért megvan, hogy 1 mintából levonni ekkora következtetéseket több, mint meredek? Pláne az első munkahelyedről, ami ráadásul még csak gyakornoki pozíció?
1. Ez csak 2 sebből vérzik. Nem egy minta, hanem inkább 5-6 közvetlen. Korábbi kollégákkal és egyetemi haverokkal is tartjuk a kapcsolatot. De ha felmész r/hu-ra vagy r/programmingHungary-re, ugyanezeket írják.
2. Nem első munkahelyem, és pláne nem gyakornoki pozíció.

[ Szerkesztve ]

(#28044) A Zéé válasza Dinter (#28043) üzenetére


A Zéé
addikt

Akkor benéztem, bocs. Azt írtad, hogy az egyetemet akarod befejezni, és utána tudsz váltani. Ez tipik gyakornoki felállás.
Neked meg akkor nincs más hátra, irány a multis világ, hiszen ez az élet értelme! :N

Just a simple Lineman...

(#28045) Resike


Resike
tag

Sose értettem hogy ebben az országban miért képtelen a legtöbb ember pénzmagot invesztálni a munkájához szükséges eszközökre. Amikor a villanyszerelő képtelen beleinveszálni egy 700 forintos kábelcsupaszítóba (van 50.000-ért is), vagy amikor a kőművesnek nincsen betonkeverője. Nevetséges.

(#28046) axioma válasza Resike (#28045) üzenetére


axioma
veterán

Varj, varj. A vallalkozonal egyertelmu, de az alkalmazott pont ebben kulonbozik tole. A termeloeszkozok (mind pozitiv mind negativ oldalrol) a vallalkozo, alkalmazottnal a munkaltato terulete.
(Nyilvan ez az irodaban legyen minden ami a feladatkor szerinti munkavegzeshez kell esete, minosegre ez pl. monitornal nem jelent semmit, legfeljebb a munkavedelmi eloirasok erejeig.)

Az tok mas kerdes, hogy ami nem kerheto azt megoldom en is magamnak akar az irodaba is, nyilvan ha mas szabalyt nem sert.

[ Szerkesztve ]

(#28047) mobal válasza Xero (#28039) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mikor én alsó polcos dell-t használtam csak kikapcsolni lehetett. Ahogy sleep-be raktam azonnal wake up. Venti üvöltött egész nap és csak vpn.

Most 14-es M1 Pro :) :P

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28048) weiss válasza mobal (#28047) üzenetére


weiss
addikt

Ezt ám a ThinkPadek is tudják :DD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#28049) Tapsi válasza bandus (#28028) üzenetére


Tapsi
addikt

Jó, te is vágod szerintem, hogy itt miről van szó. Általában nem vagdossák sehol az ember után az ájfónt meg az airpodsot, a Z generációt viszont meg lehet venni ilyen filléres szarokkal, és nem kell annyit cashben odaadni. Láthatóan működik a dolog.

#28024Dinter

Gondolom nem Malibun fizettek külföldi nyaralást a fickónak, hanem valami céges kiküldetés volt. Remélem vágod, hogy a napidíj törvényi előírás. Az 5 csillagos hotel az, ami tényleg prémium, de hát melózni is kellett érte.

(#28050) Alexios válasza Tapsi (#28049) üzenetére


Alexios
veterán

Tényleg törvényi előírás a napidíj? Engem nemrég küldtek külföldre, nem kaptunk semmiféle napidíjat, blokkokat kellett gyűjtögetni, majd a végén elszámoltatni. Ezelőtt eddig nekem is napidíjas helyek voltak, szerintem az jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.