Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4601) CyberPunk666 válasza sutszi (#4600) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nettó fizetésről nincs értelme beszélni, csak bruttóról. A nettó sok egyéni dolog függvényében változik, a munkáltatódnak is a bruttó összeg adja meg, hogy mennyibe fogsz nekik kerülni (többet, mint a bruttód, de abból lehet számolni).

[ Szerkesztve ]

(#4602) sutszi válasza CyberPunk666 (#4601) üzenetére


sutszi
veterán

A topik eddig berögződése alapján másoltam ki a "táblázatot". Ezért lett nettó. De felőlem beszélhetünk bruttóról akkor... :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4603) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Mi a vélemény, ez kiemelt jövedelem? Akkor elég nagy baj van.

(#4604) #35193216 válasza Zsocy155 (#4603) üzenetére


#35193216
törölt tag

Közmunka bérhez képest kiemelkedő...

(#4605) Because válasza Zsocy155 (#4603) üzenetére


Because
őstag

nézz körbe kicsit... sokan összetennék a kezüket ezért a bérért

[ Szerkesztve ]

(#4606) Zsocy155 válasza Because (#4605) üzenetére


Zsocy155
őstag

Az biztos, hogy sokan örülnének, ha keresnének ennyit, de ez akkor is elég messze van a kiemelkedőtől.
A magyar átlagkereset jóval több.

hb1: úgy ahogy mondod. A létminimumnál is csak egy kicsit több.

[ Szerkesztve ]

(#4607) FLx válasza Zsocy155 (#4606) üzenetére


FLx
addikt

Magyar átlagkereset? Azt nagyrészt a jó pesti fizetések húzzák fel statisztikailag, vidéken meg nettó 80-100-nak örülnek.

(#4608) Because válasza Zsocy155 (#4606) üzenetére


Because
őstag

én is átlag alatt "élek", de csak meg kell tanulni beosztani, nincs párkapcsolat, autó, buli, nyaralás, meg kell elégedni az alsókategóriás termékekkel és együtt kell lakni a szülővel 30 évesen. csupán ennyi a titok :)

[ Szerkesztve ]

(#4609) skristof válasza sutszi (#4600) üzenetére


skristof
tag

ez függhet domaintől is, bár ha egyedi termékek, akkor nyilván érdekük megtartani azt, aki már ismeri, és 1 éve viszi az adott dobozos terméket.

attól is függ, mennyit keresel most :)

ez a törzsidő + 10% szerintem mindenhol megvan, legalábbis nálunk is (szintén magyar KKV, nagyobb túlóra csúsztatható)

plsql mellett volt 1.5 év Java, vagy előtte? bár jelenlegi munkakörödbe ez nem biztos, hogy bármit is számít

(#4610) sutszi válasza skristof (#4609) üzenetére


sutszi
veterán

Előtte és mellette volt a 1,5 év Java. Fedésben némileg 2 melóm. A mostani közvetlen munkámba nagyon nem számít bele, de van Java-s terület is. Ott néha "szóban" vagyok jelen...

Előbb szeretnék képet kapni, hogy mennyit érhetek a munkaerőpiacon nagyjából... Aztán beírom majd a jelenlegi fizut is, mert arra is kíváncsi vagyok mekkora előrelépés tartható reálisnak a jelenlegi helyen. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4611) skristof válasza sutszi (#4610) üzenetére


skristof
tag

bruttó 450-500

(#4612) EQMontoya válasza FLx (#4607) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez igy ebben a formában f@szság. Majd emvy kifejti bővebben, én most mobilról nem fogom.

Same rules apply!

(#4613) Jhonny06 válasza EQMontoya (#4612) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kétkezi munkáért ez már tényleg szinte soknak is számít vidéken, nincs semmi "faszság" benne.

(#4614) #35193216 válasza Jhonny06 (#4613) üzenetére


#35193216
törölt tag

Pontosan. Közép-Dunántúlon az egyik városban van egy gyár, amelyik a szezonalitás miatt télen 3 hónapra vesz fel embereket minimálbér + műszakpótlékért. És mindig akad elég jelentkező, köztük diplomások is. De elmaradottabb helyeken a minimálbér is túl magas, nem csak az adózás miatt trükköznek a munkáltatók.

(#4615) #35193216 válasza Jhonny06 (#4613) üzenetére


#35193216
törölt tag

Na meg a másik, hogy amit így hirdetnek, az egyértelműen képzettséget nem igénylő munka, ahhoz képest tényleg jónak számít a nettó 110. Anyósom diplomás munkakörben (műszaki, de eléggé rirka szakma) keresett ennyit, épp most vált pont a fizetés miatt.

(#4616) sutszi válasza skristof (#4611) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Valami ilyesmi tartományban látom a realitást én is. Remélem még többen is megerősítenek ebben az álláspontban.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4617) syl5 válasza sutszi (#4600) üzenetére


syl5
őstag

Szerintem több van ebben, mint gondolnád!
De jó ajánlatért valószínűleg váltanod kell majd.

Tehát akkor elmondható, hogy 2 terméknek gyakorlatilag te vagy az owner-e, emellett rendszerszervezési, -tervezési és adott esetben dev/support lead feladatokat is ellátsz, miközben kódolsz is?

Angol szóban azért szokott lenni, menne a megszólalás?

Java tapasztalat SE, vagy EE?

OCP DB?
Akkor meg van az SQL Fundamentals/Expert és az OCA? (Ezek az OCP vizsga előfeltételei)

SQL, PL/SQL-ből mennek a komolyabb dolgok is?
Pl.:
XML feldolgozás, BULK-os DML-ek, Collection-ok, Ref cursor, pipelined function, rekurzív query, regurális függvények, analitikus függvények, sql tuning, végrehajtási terv megfejtés, tervezés, index választás, particionálás, stb, stb

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4618) sutszi válasza syl5 (#4617) üzenetére


sutszi
veterán

Váltani nem szeretnék, jól érzem magam, mindennel elégedett vagyok amúgy...

Tehát akkor elmondható, hogy 2 terméknek gyakorlatilag te vagy az owner-e, emellett rendszerszervezési, -tervezési és adott esetben dev/support lead feladatokat is ellátsz, miközben kódolsz is?

Lényegében igen.

Angol szóban azért szokott lenni, menne a megszólalás?

Meg tudnék szólalni, de nagyon nem vagyok magabiztos...hiányzik a rutin, hogy reflex szerűen jöjjenek a szavak.

Java SE-ben működtem.

OCA még konkrétan nincs meg... Párhuzamosan foglalkozom Oracle SQL illetve PL/SQL-el is és úgy készülök, hogy szintben meglegyen az OCP. A vizsgák teljesítésének sorrendje más téma.

Most ami hirtelen eszembe jut, hogy a napi munkában közvetlenül is alkalmazom az elmúlt hetekben az XML feldolgozás, Collections, az utóbbi időben trace, illetve a memória felhasználás optimalizálása/minimalizálása.
A többit vegyük úgy, hogy említés szintjén... most hirtelen nem jutott eszembe konkrét feladat mihez kellett volna a többi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4619) syl5 válasza sutszi (#4618) üzenetére


syl5
őstag

Gyakorlatilag 3 munkakört viszel, kellő szaktudásod is meg van szerintem, folyamatosan képzed magad, emellett napi szinten kommunikálsz angolul. Fiatal vagy, bírod a tempót, ez így nagyon erős kombó.

Bruttó 800

De ezt a magyar sufni nem fogja megadni neked soha, pedig ha belegondolunk ez éves bérköltséged 12,5 m ft lenne, és ettől szerintem jóval többet hoz csak a két terméked, nem beszélve arról ha elmész akkor kvázi 3 embert szerintem pótolni drágább.

Nem tudom mi a terv, de natúr DB fejlesztőként máshol a 600-at megkérheted, java+db-vel 800-at is tekintve a tapasztalatot, az angoltudást és a szakemberhiányt.

Mennyit kapsz most?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4620) sutszi válasza syl5 (#4619) üzenetére


sutszi
veterán

A jelenlegi fizum bruttó 370K (nettó 240). Nincs cafeteria, vagy egyéb...

Mivel a Java most kicsit peremre került ezért elsősorban natúr DB fejlesztőként értékeltem magam.
A fórumban kérdezés előtt én bruttó 460-490K (esetemben nettó 300-320) közötti összegben gondolkodtam...

Az ugye jól látszik, hogy ha csak az alsó határral számolok akkor az emelési igényem ~ 25%, ami mint emelés elég meredeknek tűnik ha pusztán a számokat nézzük...

Sajnos azt látom, hogy ilyen mértékű emelést általában csak váltással lehet megszerezni.
( Amiről az a szubjektív véleményem, hogy kb senkinek sem jó igazán. Az új hely hiába adja meg a kért összeget bizonytalan és lehet, hogy hosszútávon rosszabb lesz. A régi hely meg biztos nem fog olcsóbban vagy ugyanolyan áron embert találni. De még ha talál is az nem fogja olyan mélységben ismerni a meglévő rendszert, kódbázist, hogy a 0. perctől produktív lehessen.)

Ennek ellenére azért bizakodó vagyok és mivel olyan a vezetés akivel lehet beszélni, talán elérhető a fenti célom.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4621) skristof válasza syl5 (#4619) üzenetére


skristof
tag

hol adnak 3 év tapaszra 800 bruttót?

(#4622) Because válasza syl5 (#4619) üzenetére


Because
őstag

őszintén csak az itteni soraiból következtetek, de nem tűnik annyira magabiztosnak és mély tudásúnak.

(#4623) sutszi válasza Because (#4622) üzenetére


sutszi
veterán

Őszintén, milyen kompetenciákkal rendelkezel, hogy az itteni soraimból meg tudod állapítani milyen mély a tudásom?
Alexander mestermágus vagy talán? Ja nem: [link] :U

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4624) Tapsi válasza sutszi (#4620) üzenetére


Tapsi
addikt

450 reális lehet. A 800 nem.

(#4625) Goose-T válasza sutszi (#4620) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem mindenképpen válts, de ne csak munkahelyet, hanem szakirányt is. A PL/SQL manapság már inkább opcionális elvárás, mintsem versenyképes kompetencia, szóval arra ne építsd a karrieredet. Próbálj a Java irányába elmozdulni, szerintem úgy sok cégnél junior beosztásban is simán adnának 400K bruttó fölött.

Az SQL-ről általában a véleményem az, hogy amióta léteznek ORM-ek (Hibernate, Entity Framework), azóta az SQL elkezdett lassan lesüllyedni az ASM szintjére. Persze egyelőre jól jön még néha, de a jelentősége egyre inkább marginális.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4626) emvy válasza Goose-T (#4625) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha mukodne a Hibernate rendesen, akkor persze jo lenne, de nem mukodik.

while (!sleep) sheep++;

(#4627) sutszi


sutszi
veterán

(#4624) Tapsi : Ezt gondolom én is.

(#4625) Goose-T: A Java vonalat semmiképpen sem dobnám. A későbbiekben szeretném erősíteni, de erre már végképp nincs időm és energiám a jelenlegi felállásban. De a jövő még erősen ködbe burkolózik...

Én főleg a bankszektorban és adattárházas pozíciókban láttam még komolyabb PL/SQL-es igényt.

Volt dolgom Hibernate-el, és azt gondolom, hogy remek tool, de amint szóba kerül a teljesítmény, ott elkezd vérezni kicsit. Láttam néhány Critera object-ből milyen SQL-t generál a Hibernate. Pffejjj.
SQL meg PL/SQL sem vehető egy lapon...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4628) Goose-T válasza sutszi (#4627) üzenetére


Goose-T
veterán

Az ASM-fejlesztők is biztos azt mondták annak idején a C-fordítóra, hogy milyen ronda assembly kódot generál. A teljesítményről meg annyit, hogy a vas mindig sokkal olcsóbb, mint az optimalizálásra fordított mérnökórák száma. Szerintem haladj a korral, és dobd azt a PL/SQL-t. Én már 12 éve a szakmában vagyok, és én is adatbázis-fejlesztőként (T-SQL) kezdtem, de azóta sokminden megváltozott. Produktivitás a kulcsszó. Persze ha legacy rendszereket akarsz rugdosni még pár évig, akkor lelked rajta, de a szakma el fog zúgni a fejed fölött.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4629) -v- válasza emvy (#4626) üzenetére


-v-
addikt

Meselj.

(#4630) corevalue válasza Goose-T (#4628) üzenetére


corevalue
csendes tag

Jössz azzal a dumával, hogy PL/SQL felett eljárt az idő. Ezt már elég sok mindenről hallottam, többek között a Java-ról is. "A java nyelvnek múltja és jelene van. Most is csak azért ennyire felkapott, mert a régi rendszereket kell foltozni, de egy új projekteknél egyre kevésbé jön szóba a java"

Ha jól tudom mégis elég jól keresel azzal a "halott" nyelvvel és van adattárház fejlesztő ismerősöm aki azért minden hónapban zsebre teszi a netto 600e ft-ot :)

(#4631) sutszi válasza Goose-T (#4628) üzenetére


sutszi
veterán

Nem mondom, hogy nincs igazad, de jelenleg az a prioritás, hogy ebben a helyzetben próbáljam maximalizálni a jövedelmem... Erre kell még 2-3 hónap. Csak ezután tudok bővülni más terület(ek) felé.

(Egyébként Java EE, Spring, Andorid az irány a jelenlegi DB-s profil mellett ha nagyon hosszú távban gondolkodom. De a PL/SQL-ben is sok lehetőség van még... Amíg Oracle létezik addig lesz...)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4632) Goose-T válasza corevalue (#4630) üzenetére


Goose-T
veterán

Én csak jótanácsot adtam a tapasztalataim alapján, aztán vagy megfogadják, vagy nem. Egyébként pedig .NET-fejlesztőként dolgozom már jó ideje, de a fizetésemre én sem panaszkodom, hasonlóan az ismerősödhöz. ;)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4633) Because válasza sutszi (#4623) üzenetére


Because
őstag

gondolj bele ha én vagy bárki más fogékonyabb ember megkapta volna az élettől azokat a lehetőségeket hol tartana :U folyamatosan próbálom képezni magam, már amennyire korlátaim (magánélet, anyagiak, gyár) engedik

és egyáltalán nem tűnsz magabiztosnak abban amivel foglalkozol, viszont teljes mértékben igazad van nekem egyáltalán semmi közöm se lesz a jövőd alakulásához

[ Szerkesztve ]

(#4634) sutszi válasza Because (#4633) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD :DDD Ember te nem tudod mit beszélsz. Komolyan mondom ne folytasd.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4635) emvy válasza -v- (#4629) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha meselni kell, akkor ugyis mindegy ;]

while (!sleep) sheep++;

(#4636) amargo válasza sutszi (#4620) üzenetére


amargo
addikt

Miért nem dobsz be egy eves ütemtervet, ha egyszerre nem akarjak megadni majd? nyilvan ebben az esetben az evvegere tobbnek kell lennie, mint amit kérnel azonnal. szerintem ezt is bedobhatod.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4637) sutszi válasza amargo (#4636) üzenetére


sutszi
veterán

Hm... Jó ötlet. :K Köszi.
Ezt bedobom majd, ha egyben nem menne.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4638) Mercutio_ válasza Because (#4633) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, mindig valaki más és a körülmények tehetnek arról ahol tartasz :K hagyjuk már a hülyeséget.
A befektetős topicban már megvillantottad intellektusod itt ahol az adott (IT) témában se kellő tapasztalatod, se végzettséged szintén le szeretnéd magad járatni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4639) syl5 válasza sutszi (#4620) üzenetére


syl5
őstag

Nézd, a számok valós tapasztalatokon alapulnak, nem hasraütésszérűek.
A br 800 lehet kicsit túlzó ha utcáról odamész valahova, de a helyzetedben szerintem annyira nem. Más kérdés, hogy nem fogják megadni, de a 600-ért nyugodtan lehet harcolni, mert azt nyugodtan elkérheted mezei Oracle DB developerként utcáról is.

A tiszta SQL, PL/SQL fejlesztés lehet eltűnik 5-10 év múlva, de számos út van a továbblépésre. DWH, ETL, Big Data, Data Science, akár DBA is lehetsz.
A lehetőségek száma korlátlan az igazi jó szakember megtalálja az útját.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4640) EQMontoya válasza syl5 (#4639) üzenetére


EQMontoya
veterán

800+ is megkaphato utcarol. Mondjuk valszeg nem 3 ev tapasztalattal, inkabb 5+.

Same rules apply!

(#4641) sutszi válasza syl5 (#4639) üzenetére


sutszi
veterán

Két tényezőt vettem/veszek figyelembe. Az egyik a cég fizetőképessége. A másik, hogy mennyit érek. Ezt még némileg befolyásolhatja az adott területen kapható fizetések átlaga.
De alapvetően az előbbi két dolog között kell tologatni a mércét. Egyszerűen nincs pofám a 600-at kérni. Nem érezném jogosnak. De talán ezt ki sem tudnák fizetni...ezt nem tudhatom. A br 460-490 közötti összeget már közelebb érzem magamhoz. ( Ha fejlődök annyit akkor jövőre elkérem a 700-at... :DDD )

Én egyhamar nem félek a fejlesztések megszűnésétől. Túl sok nagy játékos fizetett be erre, hogy veszni hagyja. (Ha még most is keresnek AS/400 fejlesztőket...akkor talán pár évi PL/SQL-t is fognak. ) :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4642) skristof válasza sutszi (#4641) üzenetére


skristof
tag

azért egy AS/400-as banki/biztosítói rendszert nagyságrendileg drágább kiváltani, mint egy PL/SQL alapút :)

de ettől még valóban nem fog kihalni az sem, csak mondjuk egy COBOL gurut millió felett fizetnek, mivel szó szerint kihaltak már.

(#4643) sutszi válasza skristof (#4642) üzenetére


sutszi
veterán

Lehet, hogy nem volt teljesen patent az összehasonlítás, érthető mire gondoltam. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4644) skristof válasza EQMontoya (#4640) üzenetére


skristof
tag

lásd #4621
nem is jött rá válasz ;)

(#4645) fordfairlane válasza sutszi (#4641) üzenetére


fordfairlane
veterán

akkor talán pár évi PL/SQL-t is fognak.

Persze, hogy fognak, és a PL/SQL tudás elég jó alapot jelent más RDBMS-hez is (Transact-SQL).

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#4646) syl5 válasza sutszi (#4641) üzenetére


syl5
őstag

Te tudod, te döntésed. én csak segíteni akartam.

Majd írd meg mi lett a vége!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4647) sutszi válasza syl5 (#4646) üzenetére


sutszi
veterán

Köszönöm a segítséget. Értékelem is hidd el. :)

Még nem tudom pontosan mikor jövök elő a témával, de pár héten belül valamikor... Megírom mi lett a vége.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4648) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Hellosztok

erre valakinek véleménye?

Release the Beast....

(#4649) EQMontoya válasza Tankblock (#4648) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bruttó 500 körül.

Same rules apply!

(#4650) Nerd


Nerd
aktív tag

Udv,

a "key developer"-t ti hogyan forditanatok le?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.