Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4401) EQMontoya válasza syl5 (#4400) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát két év tapasztalattal az küzdős lesz azért... :)
Nem lehetetlen, de tényleg igencsak pengének kell lenni hozzá.

Same rules apply!

(#4402) Soak válasza syl5 (#4400) üzenetére


Soak
veterán

Egyetértek.

(#4403) axioma válasza Soak (#4396) üzenetére


axioma
veterán

Adodik a trivialis kerdes: ha abba a csapatba munkatarsat keresnetek, beleirnatok az adott (vagy valamely) framework ismeretet mint elvarast (nem csak elonynek)?
Egyebkent lehet hogy nem annak szantad, elnezest ha rosszul ertelmezem, de nekem a leirasod alapjan ugy tunik, mintha csak a 20%-ot tartanad magas szintu munkanak...

(#4404) Soak válasza axioma (#4403) üzenetére


Soak
veterán

Nem irnánk/irjuk elvárásnak, mert nem az. Persze vannak olyan poziciok ahova az, de az a senior webes, ha mondhatom így.

Nem magasabb szintu a 20% munkája, csak sokkal több ismeretet igényel a különböző rendszerekről. Ettől függetlenül írhat a többi rész olyan vagy jobb algoritmust mint a 20% (de hülyén hangzik igy :) ). Mások a feladatok.

(#4405) axioma válasza Soak (#4404) üzenetére


axioma
veterán

Koszi a valaszt, igy OK!

(#4406) mobal válasza zoli0202 (#4398) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez egy jó szám szerintem! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4407) Gerzsi


Gerzsi
tag

Aki android fejlesztőként dolgozik azoktól kérdezném hogy mennyiért? milyen tapasztalattal? Város?

(#4408) bucsupeti válasza zoli0202 (#4398) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Egy fontos paraméter kimaradt a listádból! Gyerekek száma? Mert pl három gyereket nevelve a 300 nettó szerintem édeskevés. (tudom hogy 25-28 évesen nincs 3 gyerek, de akár lehetne is)
Nem értem hogy manapság miért nettó bérről beszél mindenki? Ez semmit nem mond. A cég által fizetett bér azaz a bruttó bér érdekes, az hogy nekem milyen adókedvezményeim vannak az az én dolgom és nem a vállalaté.

300000 nettó esetében a bruttó bérek:
Három gyerek esetén: 315000
Két gyerek esetén: 430000
Egy gyerek esetén: 450000
Gyerek nélkül: 460000

Ha ezt egy szinglinek ajánlják akkor reális lehet, viszont egy háromgyerekesnek kevés.
100000-150000 bruttó különbségről van szó!

(a kafetéria nem túl vastag)

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#4409) big-J válasza bucsupeti (#4408) üzenetére


big-J
őstag

Hát nagyon megéri az a három gyerek. El kellene gondolkodni rajt :D

(#4410) KergeK@csa válasza bucsupeti (#4408) üzenetére


KergeK@csa
tag

Simán lehet pl. EKHO-s is, ami borítja az egész bruttó-nettót.
Rosszabb esetben simán mehet egy része zsebbe is.

(#4411) Jhonny06 válasza bucsupeti (#4408) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont, hogy egy jövedelem topicban a nettó bér a mérvadó. Itt senkit nem érdekel és teljesen lényegtelen, hogy a munkavállaló mennyit fizet utánad.

(#4412) syl5 válasza Jhonny06 (#4411) üzenetére


syl5
őstag

szerintem meg pont a bruttó, lásd az előző példát.

amúgy is szokjanak le a cégek a borítékolásról, meg az egyéb susmusról...
én már bárhova kérdezik, csakis kizárólag bruttót mondok, nyomatékosítva.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4413) sutszi


sutszi
veterán

(#4411) Jhonny06: Lehet én nem értek valamit, de szerintem nem a munkáltató fizeti utánad, hanem tulajdonképpen te fizeted. (Most a technikai oldaltól tekintsünk el, hogy a munkáltató fizeti ezt be...) A munkáltatói oldalról a teljes bérköltséget meg nem befolyásolják az adókedvezmények amik a munkavállalót illetik meg...
---------------------------------------------------------------------------

Két azonos bruttó esetén a család körülményektől függően eltérő lehet a nettó. Nyilán a több gyerek az nagyobb kiadást is jelent...

A bruttó azért "lehetne" jobb mert a gyerekek utáni adókedvezmény nem szorosan a munkához kapcsolódó nettó jövedelem növekedés.... De ez sosem ilyen egyszerű....sosem lehet tudni mikor változtat valamit az éppen aktuális kormány... 2 évvel ezelőtt azonos bruttó és 3 gyerek esetén jóval kevesebb volt a nettó mint ma... Pedig az nem nagy idő telt el.

(Csak elmélkedtem... )

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4414) emvy válasza big-J (#4409) üzenetére


emvy
nagyúr

Megeri, de nem anyagilag. :)

while (!sleep) sheep++;

(#4415) axioma válasza Jhonny06 (#4411) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem meg itthon egyszeru: en mindig a gyerekkedvezmeny nelkuli nettot tekintem a nettomnak. Fgtl attol, hogy en kapom vagy sem azt a kemeny 20e-et ami nagysagrendileg az iskolai etkezesuket fedezi.

(#4416) eames


eames
tag

Nem: férfi
Kor: 24
Munkakör: szerintem amit ti itt mezei rendszergazdának hívtok
Végzettség: érettségi + gazd.inf. okj
Nyelvtudás: erősen angol közép felett
Egyéb: első munkahely, 1,5 éve kezdtem
Hely: Vidék

1st line IT Supporter munkákat néztem. Mennyit kérhetek?

[ Szerkesztve ]

(#4417) premete válasza eames (#4416) üzenetére


premete
veterán

Budapesten ~300, vidéken ~260 bruttó körül, ha találsz, mert az erős angol középfok alap, de legtöbbször kell még mellé egy másik világnyelv, ilyen, vagy magasabb szinten.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4418) EQMontoya válasza eames (#4416) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ericssont nezd meg, ha felvesznek, ott sokat tanulhatsz es utazhatsz is.

Same rules apply!

(#4419) belotas


belotas
újonc

A 13-14. havi fizetés az csak senior szinttől van vagy junior is kaphat?

(#4420) vzozo válasza belotas (#4419) üzenetére


vzozo
senior tag

Átgondoltad ezt a kérdést, mielőtt feltetted?

Ha olyan országban vagy szektorban dolgozol, ahol törvényileg jár a 13-14. havi fizetés, akkor az mindenkinek jár, pont.

Ha szimplán bónuszról van szó, akkor a helyes válasz: attól függ, hogy mi szerepel a munkaszerződésedben...

(#4421) belotas válasza vzozo (#4420) üzenetére


belotas
újonc

Akkor megfogalmazom pontosabban a kérdésemet, bocsi h nem volt egyértelmű.
Java fejlesztőnek mikortól érdemes béralkunál felhozni a bónusz témát, juniornak szoktak adni vagy kell már hozzá több év tapasztalat.

(#4422) bucsupeti válasza Jhonny06 (#4411) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Kit érdekel a nettó? Engem nem nagyon.

A vállalatnak édes mindegy hogy a szinglinek fizet 460.000-at vagy egy háromgyerekesnek.

A különbség annyi hogy a szingli ezért a kezébe 300.000-at kap a háromgyerekes meg 420.000-at. Ez meg már nagyon nem mindegy...

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#4423) vzozo válasza belotas (#4421) üzenetére


vzozo
senior tag

A válasz megintcsak azt: attól függ. Vagy szerinted ezek kőbe vésett szabályok, amelyek mágikus módon minden cégre vonatkoznak?

Béralkunál mindent tisztázni kell, mert utána nem lesz lehetőséged változtatni a feltételeken.

(#4424) EQMontoya válasza belotas (#4421) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bármikor, van, ahol kezdőknek is adnak, leginkább fizetésarányoan.
Azért a bónusz alapvetően a kutya vacsorája: van, örülsz, nincs, ijb.

Same rules apply!

(#4425) eames válasza premete (#4417) üzenetére


eames
tag

Köszi, először vidéket céloznám meg. A hirdetések többségénél tényleg kérnek második nyelvet is, de találtam párat ahol csak angol kell.
EQMontoya! Ott dolgozó ismerősök szerint diploma nélkül nem szívesen állnak szóba az emberrel.
Egyébként ez lenne a legfőbb célom az új helyen, a tanulás. Ez motivál a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#4426) premete válasza eames (#4425) üzenetére


premete
veterán

nem ismerem a céget, de a legtöbb helyen a nyelvvizsga és a diploma a kutyát se érdekli. Az viszont nagyon, hogy tényleg beszéled-e az adott nyelvet, és van-e fogalmad a számítástechnikához, legalább erős felhasználói szinten (first levelnél), tanulni sokat nem lehet a napi munkából a legtöbb helyen, nyelvgyakorlást leszámítva.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4427) EQMontoya válasza eames (#4425) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem árt a diploma, legalább egy folyamatban lévő, de azért nem szentírás.

Nyelvvizsga terén egyetértek az előttem szólóval: le van b..va, beszéld a nyelvet.

Same rules apply!

(#4428) eames válasza EQMontoya (#4427) üzenetére


eames
tag

Találtam egy pozíciót, ami nagyon érdekelne. Nyíregyháza, Lego, Junior IT Supporter. Ide nem sok a 260 bruttó?

(#4429) EQMontoya válasza eames (#4428) üzenetére


EQMontoya
veterán

BP-n élek, mióta elkezdtem az egyetemet, szóval passz, rá lehet próbálni. Lehet, visszaajánlanak 230-at pl.

Same rules apply!

(#4430) Because válasza eames (#4416) üzenetére


Because
őstag

szia!

gazd info OKJ-val hol sikerült elhelyezkednek? engem annó élből elutasítottak/nem válaszoltak a legtöbb helyől, így csináltam mechatronikai techniksut most abból éldegélek.

[ Szerkesztve ]

(#4431) eames válasza Because (#4430) üzenetére


eames
tag

Hello,
ment privát.

[ Szerkesztve ]

(#4432) skul0


skul0
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nagyjából 1,5 éve vagyok gyakornok egy német cégnél, karbantartást végzünk egy szintén német autóipari vállalatnál. Hamarosan lediplomázom, szóba jött, hogy ezek után teljes állást is kínálnának számomra, a bér pedig megegyezés szerint alakulna, csak persze fogalmam sincs, hogy nagyjából mennyi lenne a reális bér, amit kérhetnék.

Nem: férfi
Kor: 22
Munkakör: Irányítástechnikai karbantartó- termelés támogatása, a gyártás optimalizálása, meglévő PLC program módosítása, ritkán új berendezések üzembe helyezése lennének az elsődleges feladatok az általános karbantartások mellett.
Végzettség: gépészmérnök Bsc, mechatronika szakirány
Nyelvtudás: német közép, angol alap
Tapasztalat: Az említett 1,5 év a megcélzott munkakörben.

200-220 nettóra tippelnék én, erre jönnek még a 12 órás műszak után járó pótlékok, de nem szeretnék se túl sokat, se túl keveset mondani értelem szerűen. Mekkora lenne a reálisan kérhető fizetés ezen körülmények esetén?

[ Szerkesztve ]

(#4433) userxy válasza skul0 (#4432) üzenetére


userxy
őstag

Ugyan ott maradva gondolom Pest környéke nyugodt szívvel mondhatod 220 + egyebet.
Úgyis lefele alkudoznak.

Mondjuk én mérnökként nem vállalnék műszakos melót amikor ugyan ilyen pénzekért simán ellehet menni kényelmesebb helyekre.

(#4434) Mercutio_ válasza skul0 (#4432) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fix állású kollégákkal nem vagy jóba, hogy megmondják, illetve gondolom ott is munkakörhöz tartozó bérsávok vannak, legalább azt nézzék meg a tiédhez milyen tól-ig (bruttó) bérsáv tartozik, abból már tudsz kalkulálni.
Egyébként tól-ig sávot adj meg, akkor ha picit mellélősz is jobban tudsz kijönni a végén, és mindig tedd hozzá, hogy a caeteria, esetleges egyéb juttatásokat kéred adják meg, és a bérigényed túlóra nélkül értendő.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4435) sutszi válasza Mercutio_ (#4434) üzenetére


sutszi
veterán

A cafeteria miért éri meg jobban adott X összeg értékben mintha a fizetés összegét növelné inkább? Munkáltató és munkavállalói szempontból is érdekelne...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4436) Oppenheimer válasza sutszi (#4435) üzenetére


Oppenheimer
veterán

elég nyilvánvaló, hogy a kevesebb adó miatt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4437) Mercutio_ válasza sutszi (#4435) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem azt írtam, hogy jobb vagy rosszabb, csak, hogy jelezze képben van, tudja hogy létezik ilyen juttatásfajta.

Simlis helyen kinézem, hogy közlik: Ja a nettóba mi a cafeteriát is bele értettük. Nyilván nem nagyobb IT cég, de az ilyen "100% magyar tulajdonú, családias hangulatú KKV " szlogen esetén bármi megtörténhet:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4438) Jhonny06 válasza sutszi (#4435) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én kikérem fizetésként, mindent összevetve minimális a különbség. Annyit meg megér, hogy ne kelljen szórakozni azzal, hogy most mire lehet költeni meg mire nem. A kp az kp.

(#4439) skul0 válasza userxy (#4433) üzenetére


skul0
aktív tag

Úgy vagyok vele, hogy hátrányom nem lesz belőle, ha még 1-2 évet lehúzok műszakban, már csak a tanulás miatt is, mert mai napig tudok tanulni az öregebbektől apró fortélyokat. Fiatal vagyok még. Utána meg meg lesz az a 2-3 éves szakmai tapasztalat - amit nagyon sok álláshirdetésben látok - és nézelődhetek esetleg mérnöki pozíció után.

Mercutio_:
De, szerencsére igen jó kapcsolatot ápolok a kollégákkal, viszont erről tilos beszélni, az általad említett ok miatt, így nem igazán van viszonyítási alapom, hogy hová is tudnám magam belőni.
Cafeteria van még ezen felül különböző formákban. Itt valóban multiról van szó, nevezetesen a Siemensről.

Köszönöm a válaszaitok, majd ezek fényében próbálok alkudozni, aztán jövök vissza jelentkezni, hogy mennyi lett a vége.

(#4440) Because válasza skul0 (#4439) üzenetére


Because
őstag

költözési hajlandóság kell, nálunk helyben 2 gépészmérnök régi osztálytársam is több hónapos szenvedés után talált állást pályakezdőként (pedig tatabánya nem a világ vége) és inkább nettó 160000 körül mozog a fizu

(#4441) sutszi


sutszi
veterán

(#4436) Oppenheimer: Igaz, de a feltételrendszere nem teszi egyszerűvé.

(#4437) Mercutio_ :Tudom, hogy nem azért írtad. Csak erről jutott eszembe ez a téma... Így gondoltam bedobom hátha valaki tudja a tutit...

(#4438) Jhonny06: Az én fizum jelenleg csak kp-t tartalmaz. Egy fiktív példán keresztül azt nézegettem, hogy adott összegű emelés a nettómon mekkora növekedést jelentene bruttóban illetve teljes bérköltséget nézve... A nettó összeg és teljes bérköltség növekedés arányára egy 1,9-es arány jött ki. Ha ezt cafeteriában kapnám akkor a legnagyobb sávba esne ami 1,6579-es arányt jelent (a 65,79%-os adótartalom miatt).
Tehát elviekben megérheti... de semmi konkrét kalkulátort vagy útmutatót nem találtam a témában ami használható is lenne.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4442) Mercutio_ válasza sutszi (#4441) üzenetére


Mercutio_
félisten

Munkáltatónak 2 okból érheti meg:
1. Valamivel kevesebb költség
2. A Cafeteria csak adható, és azt, hogy mennyi a munkáltató dönti el, így mivel nem része összegszerűen a konkrét munkaszerződésnek nem reklamálhatsz, ha csökkenti, megszünteti

skul0: Az egy dolog, hogy nem beszélhet róla, de pl. mint alkalmazott gondolom a kollektív szerződés és annak mellékleteit mindenki (elektronikus formában weben?) eléri, és abban szokták rögzíteni az egyes bérkategóriákat, azokhoz tartozó követelményeket, amiből lehet saccolni. Az, hogy milyen kategóriában van valszeg nem titok, csak a konkrét bér.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4443) EQMontoya válasza Oppenheimer (#4436) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma már alig kevesebb az adója, mint a jövedelemnek.
Ha egy néhány száz fős cégnél kiszámolod, hogy kell 1-2 ember, aki az összes dolgozónak intézgeti a mindenféle utalványait, utalásait (egészségpénztár, szép kártya, stb), illetve évente és az új belépőknek az egészet, akkor kiderül, hogy nem nyernek annyit az adón, mint ha kifizetnék bérként és ennek a két embernek a munkája valami hasznosabbra menne.

Same rules apply!

(#4444) userxy válasza Because (#4440) üzenetére


userxy
őstag

Aki gépészmérnökként nem tudja magát eladni csak szenvedve ott szerintem vannak bajok. Én anno gyakornokként kaptam nettó 160-at.

Delphi Tatabánya nettó 200 körül + egyéb. Kezdőknek.

[ Szerkesztve ]

(#4445) Because válasza userxy (#4444) üzenetére


Because
őstag

nyilván te ezt jobban látod és valószínű vannak hiányosságok, de nem tartozhat mindenki az élvonalba (akárhány tucat mérnök végez évente).
középsulis osztálytársaim akik infót végeztek mind IBM, Ericsson, Morgan Stanley alkalmazottak, amiket itt nem is ajánlotok viszont befogadóképes.
én saját bőröm tapasztalom, hogy nem egyszerű... igaz technikus vagyok, de 6 év tapasztalattal közel fél évig nem találtam munkát hiába van itt az ipari park. most is kölcsönzött munkaerő vagyok :(

(#4446) Mercutio_ válasza Because (#4445) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kell az élvonalban lenni, ha van nyelvtudás ott vannak az autógyárak, kötöttpályás járműgyárak, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4447) magnerss


magnerss
csendes tag

sziasztok, nagy dilemmaban vagyok.
a jelenlegi munkahelyemen tobb mint 5 eve dolgozom (sw fejlesztes), megszoktam, biztos hely, nagyon jo fonokok, elismernek. kaptam egy megkeresest, elmentem, majd egy allasajanlat kovette, ahol eleg nagy szakmai fejlodest latok, es a fizetesre is rendesen raigertek a mostanihoz kepes.
erre a jelenlegi cegem igen probal megtartani: szinten felhuztak a fizut arra a szintre, (kicsit meg fole is) es biztositanak olyan projekteket, ahol jobban tudok fejlodni, de nem olyan mertekben ahogy az uj cegnel tudnek.
mellette igy az szol, hogy hosszutavon talan jobb valasztas lenne menni, de a jelenlegi munkammal sincsen igazan bajom, igy pedig nehez kockazatatni, nagy a bizonytalansag es persze eleg nagy macera lenne ami ezzel jarna.
mi a velemenyetek, ti mit tennetek a helyemben? erdemes ugralni egy biztos, jonak mondhato helyrol?

(#4448) Because válasza Mercutio_ (#4446) üzenetére


Because
őstag

azt meg ne is említsük hány villamosmérnökkel dolgoztam együtt technikusként (ők is technikusok voltak), akiknek hiányzik egy nyelvvizsga a diploma átvételéhez

[ Szerkesztve ]

(#4449) djgeg válasza magnerss (#4447) üzenetére


djgeg
őstag

Hogy ha tényleg garantálni tudják a fejlődést a jelenleginél (érdekesebb jobb projektek) és ezek mellet tényleg meg akarnak tartani a fizuemeléssel stb akkor én maradnék. Aztán ha nem tudják vagy akarják betartani a fejlődéses részt akkor lépnék.
A váltással nincs semmi baj új környezet új munka és tapasztalatok. Én személy szerint adnék még esélyt a jelenleginek, azonban ha megragadsz a fejlődésben e miatt akkor váltanék.

ui.: Kérdés amúgy, hogy a jelenlegi cégnél van e versenytilalmi pont a munkaszerződésedben (akár az új melóhelyre váltást is akadályozhatja)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4450) syl5 válasza magnerss (#4447) üzenetére


syl5
őstag

maradnék

amúgy hány %-ot sikerült kiharcolni és miben fejlesztesz?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.