Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#2001) Jhonny06 válasza gordonfreemN (#1998) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem igazán, maximum úgy, mint a többi házalós melónál a havi nettó 500k. Valakinek egyszer 200 éve összejött 1 hónapra, mert elég embert tudott beetetni, de az átlag sose fog elérni ennyit, közel sem.

Ezeknél a melóknál általában alapbér sincs, tehát orosz rulett-szerűen vagy ki tudod fizetni a számlákat, vagy nem. Talán, hogy T, így van alapbér, de ez a 180-200k tuti nem igaz, inkább a fele.

[ Szerkesztve ]

(#2002) freaghill válasza aclandiae (#1999) üzenetére


freaghill
őstag

Nem a munkával van a baj, hanem a fizetéssel.

Itthon is ha találnék melót mondjuk 200k nettóér akkor azért el is költöznék akár Pesthez.

(#2003) gordonfreemN válasza Jhonny06 (#2001) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na én is erre gondolok. Azért ha jár erre valami kompetens, annak válaszát akár pü-ben is várom (azt látni fogom később is)
Köszi mindent!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2005) Tapsi válasza gordonfreemN (#2003) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez tipikus jutalékos munka. A Telekom jól fizet, de ez nagyjából a meló legalja nálunk, az alapbéred függ a tapasztalattól, végzettségtől. Ezekről is írhatnál néhány szót.

(#2006) velizare válasza freaghill (#1994) üzenetére


velizare
nagyúr

ezt így konkrétum hiányában még megtippelni sem tudjuk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2007) freaghill válasza velizare (#2006) üzenetére


freaghill
őstag

Milyen konkrétumra lenne szükséged?
Rákerestem felvin, és csak mérnökinformatikus [rendszergazda] képzést találtam.
Ha az elvégezném akkor azzal egy multinál 0 tapasztalattal Pestnél mennyi lenne?
Vagy ez már nagyon túl fiktív?

(#2008) Tapsi válasza freaghill (#2007) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez szerintem valami OKJ-s cucc lehet. Ilyen végzettséggel nem nagyon vesznek fel multihoz, főleg tapasztalat nélkül.

Szerk: korábban írtad, hogy egy BSc-t nem biztos, hogy el tudnál végezni. Ilyen kvalitásokkal szerintem túl sok jóra ne számíts.

[ Szerkesztve ]

(#2009) freaghill válasza Tapsi (#2008) üzenetére


freaghill
őstag

(#2010) Mercutio_ válasza Tapsi (#2008) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, ez sima OKJ-snak tűnik, olyan mint a BGF-en a pénzügyi szakügyintézői képzés, az is 4 féléves, államilag finanszírozott és költségtérítéses formában is létezik, csak itt ugye az elnevezés becsapós, mert nincs megkülönböztetve benne, hogy ez nem diplomát ad, csak valami "szakirányú felsőfokú"-nak csúfolt papírt, kicsit olyasmi mint régen volt a SZÁMALK-os "felsőfokú" képzés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2011) freaghill válasza Mercutio_ (#2010) üzenetére


freaghill
őstag

Akkor te mit javasolsz? :B

(#2012) Mercutio_ válasza freaghill (#2011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passsz, nem tudom mire jó ez a képzés, illetve annak lenne érdemes utána nézned, hogy ugyanazon suli nappali szakán beszámolják-e mint a BGF-es képzésnél?
Mert ott pl. ugyanaz az anyag, mint a nappalisoknak (hullanak is mint a legyek) és utána a nappalira ha bejut az illető, akkor azokat a tantárgyakat és vizsgákat elismerik.

Esetleg még ha van rá pénz, akkor valami cisco akadémia elvégzése.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2013) velizare válasza freaghill (#2007) üzenetére


velizare
nagyúr

mondjuk az intézmény megnevezésére.
végre sikerült kikínlódni egy linket. ahogy a linken is olvasod, ez ún. felsőfokú szakképzés. érettségire épül, okjnál kicsit több, ad egy szakmát, és ha tovább akarsz tanulni, a kreditpontokat beszámíttathatod.
elvégzése után rendszergazda/alkalmazásüzemeltető munkakörben számíthatsz elhelyezkedésre. a mérnök-informatikust kb. azért tették elé, mert el kell valamivel adni.
egy bsc-s mérnök-informatikus képzés sokkal általánosabb ennél.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2014) freaghill válasza velizare (#2013) üzenetére


freaghill
őstag

:R

Esetleg azt valaki tudja, hogy ez mögött milyen tantárgyak vannak, miket tanulnék?

[ Szerkesztve ]

(#2015) velizare válasza freaghill (#2014) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem az intézmény oldalán megfelelő leírást, vagy ha azt nem, akkor elérhetőséget biztosan találsz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2016) gordonfreemN válasza Tapsi (#2005) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Felsofoku okj (nemzetkozi szallitmanyozas es logisztika), de nyelvvizsga meg nincs.
Ja, es palyakezdo.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2017) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#2016) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Illetve pontosan a t-home-nak kell szerzodeseket kotni, de ranger saeles marketing magyarorszag kft a ceg pontos neve, bocs ezt elfelejtettem mondani.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2018) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Az OTP-nél látom most az alábbi pozíciót.. Mennyit adhatnak szerintetek, és milyen juttatások vannak? Privátba is írhat, aki esetleg ott dolgozik, és nem akarja, hogy felismerjék..

IT szakértő

Feladatok
- fejlesztési területek módszertani támogatása, szabályozása
- Információbiztonsági folyamatok támogatása, feladatok koordinációja
- projektadminisztráció, projektvezetők szakmai munkájának támogatása
- rendszer bevezetési folyamatokban részvétel
- folyamatracionalizálás kapcsán kutatás, felmérés végzése
- kimutatások készítése
- licencgazdálkodási feladatok összefogása, racionalizálási javaslatok kidolgozása
- oktatások, tréningek szervezése
- több területet érintő feladatok koordinálása
Követelmények
- felsőfokú gazdasági vagy informatikai végzettség
- minimum 2-5 év releváns tapasztalat
- tárgyalási szintű angol nyelvtudás, írásban és szóban
- folyamatszemlélet
- jó kommunikációs készség

[ Szerkesztve ]

(#2019) mat- válasza H A M M E R (#2018) üzenetére


mat-
csendes tag

ez szerintem ilyen back office mindenes. kb 2 het alatt betanit az elozo kollega, kb 1 honap alatt atlatod az egeszet, es kb 3 honap alatt rajossz, h unalmas, tucat munka :) tippre br 300

(#2020) Mercutio_ válasza mat- (#2019) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ az eloirt tapasztalatok és képességek megvannak - e, illetve hogy a leirt feladatok milyen valós tartalommal vannak meg tölthető...
Br 300 Pesten a kezdő diplomás bérének alja IT fronton nem a 2-5 év valós tapasztalattal rendelkező - é

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2021) Tapsi válasza gordonfreemN (#2017) üzenetére


Tapsi
addikt

Akkor ez valami külső alvállalkozó. Szerintem bruttó 150 lehet reális alapbérnek + jutalék.

H A M M E R Nálad is azt, mondom, hogy le kéne írni a tapasztalatodat, és végzettségeidet. Ez a pozi leírás rengeteg mindent takarhat. Feltételezem, hogy mivel feltetted a kérdést, még pályakezdő vagy. Így a bruttó 250-300 nem tűnik irreálisnak.

[ Szerkesztve ]

(#2022) Tamoo válasza freaghill (#2014) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Attól, ha teszem azt kiizzadsz egy mérnök informatikus diplomát, még nem leszel "igazi" informatikus. Iskola némi elméleti alapot ad, de mondhatjuk hogy magadra vagy utalva, magadnak kell megtanulni mindent és érdemes valamire specializálódni. Amikor majd melót keresel nem az lesz a fő szempont, hogy milyen papírod van, hanem hogy mit tudsz. Ezt valószínűleg nem az iskolától "kapja" a többség.

[ Szerkesztve ]

(#2023) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok,
Kb milyen fizetesek vannak mostanaban IT service desk-es poziciokban angol nyelvtudassal?

[ Szerkesztve ]

(#2024) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Sziasztok!
BME-villamosmérnök hallgató vagyok és az Infokommunikációs hálózatok szakirányra szeretnék majd tavasszal menni. Itt milyen irányba lenne érdemes orientálódnom? Érdekel a telekommunikációs vonal, az adatbázisok/big data, számítógéphálózatok, de a hardverközeli dolgoktól sem ijedek meg(beágyazott rendszerek) :).

Szerintetek melyik irányban van a legtöbb potenciál és fejlődési lehetőség a jövőben?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#2025) velizare válasza Vadmeggy (#2024) üzenetére


velizare
nagyúr

mindegyikben. válaszd azt, amelyik jobban tetszik, illetve amelyikből jobb témák, szimpatikusabb tanárok vannak. érteni valamennyire úgyis ahhoz fogsz, amiből az önlabodat és a diplomamunkádat írod, ami csak akkor fog érni valamit, ha ebben a témakörben akarsz kutatni, doktorálni.
ha a versenyszektorban akarsz elhelyezkedni, ott nem egy 10 éve pályán lévő mérnök tapasztalatával és hozzáértésével kell versenyezned, hanem azzal, hogy jó alapjaid vannak, lelkes vagy, és képes vagy megérteni és hasznosítani amire ott betanítanak.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2026) Miuka92


Miuka92
csendes tag

Sziasztok !
Mérnök informatikus hallgató vagyok és ezen belül Vállalati információs rendszerek szakirányra jelentkeztem.
Ilyen szakiránnyal milyen feladatkörben/munkában helyezkedhetek majd el?

(#2027) H A M M E R válasza Tapsi (#2021) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Nem kezdő vagyok, és pozícióba sem azt keresnek, szerintem, mert ezt írják:
"minimum 2-5 év releváns tapasztalat"

Én erre a pozícióra bruttó 600-800 K-t gondoltam, de úgy látom, ha itt vannak olyanok akik 300 K-t gondolnak, akkor a pályázók között is lesz olyan, aki ilyen alacsony bérigényt mond. És valószínű a legolcsóbbat veszik fel, mert válság van, szóval be sem adom a CV-t:)

[ Szerkesztve ]

(#2028) laszak válasza Miuka92 (#2026) üzenetére


laszak
tag

pl. SAP, vagy egyéb ERP-rendszerek

(#2029) cekkk válasza laszak (#2028) üzenetére


cekkk
veterán

Ha tanítanák :DDD
Debreceni egyetemen ezen a szakirányon egy életkepés rendszert nem mutattak meg :DDD

(#2030) DopeBob válasza cekkk (#2029) üzenetére


DopeBob
addikt

Akkor portas vagy kertesz :-)

MZ/X

(#2031) cekkk válasza DopeBob (#2030) üzenetére


cekkk
veterán

Takarítóra gondoltam :DDD
egyébként én is azt hittem, hogy ilyeneket tanítanak majd, de a tanároknak gőzük nincs az ilyen rendszerekről, vagy csak egyszerűen nem akarták/nem volt lehetőségük erről tanítani. De se SAP-t se semmilyen rendszert nem látunk.

(#2032) velizare válasza H A M M E R (#2027) üzenetére


velizare
nagyúr

attól még beadhatod nyugodtan. ha irreálisan alacsony árat mond valaki egy melóra, azzal legfeljebb azt láttatja, hogy nincs tisztában azzal, mire is jelentkezik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2033) doc válasza velizare (#2032) üzenetére


doc
nagyúr

Errol eszembe jut mikor az en helyemre kerestek utodot az elozo munkahelyemen.
Meglett vegul a 'nyertes', kerdeztem a (mar majdnem ex) fonokomet hogy ugyes a srac, van tapasztalata?
Azt mondja semmi tapasztalata nincs, de netto 80-at kert :D

(#2034) mat- válasza H A M M E R (#2027) üzenetére


mat-
csendes tag

ez nem azert ennyi mert mindenki olcson elvallalja, hanem mert a cegnek nem eri meg tobbet fizetni
szoval minden relativ.
amit leirtal egy nulla kreativitast igenylo, szellemi betanitott munka

(#2035) mat- válasza tPedro_ (#2023) üzenetére


mat-
csendes tag

szia
ez a legalja, kb 250 brutto. plusz juttatasok

(#2036) Tapsi válasza H A M M E R (#2027) üzenetére


Tapsi
addikt

Pályakezdőre írtam a 300K-t. A 800 azért elég meredek, ahhoz nagyon kell érteni az adott szakterülethez + hiányszakmának kell lennie.

Hány év tapasztalatod van, és hol szerezted? Végzettségek?

(#2037) velizare válasza doc (#2033) üzenetére


velizare
nagyúr

amikor én váltottam munkahelyet, azt egy olyan állásért tettem, ahol kb. kétszer annyi fizetést kapok. aztán amikor kipattant az ügy, kiderült, hogy az akkori cégemnek még mindig megérte volna duplázni a fizunkat, de az inkább olaj volt a tűzre. viszont az ott maradó munkatársak legalább kaptak egy jelentős emelést.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2038) Tapsi válasza velizare (#2037) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem ez 100%-ig a ti hibátok volt, nem pedig az adott cégé. Mellesleg honnan tudod, hogy a munkatársaid mennyit kerestek? Plusz miért evidens, hogy ők ezek után többet keresnek? Nálunk ezért azonnali elbocsájtás járt volna egyébként (a fizu kipofázásáért).

(#2039) Mercutio_ válasza Tapsi (#2038) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom ksiebb cég, de a nagy cégeknél se szokott titok lenni ha más nem a bérkategória ismert, azon belül persze már van mozgástér.
Mivel ő már elment nem tudták kirúgni, a többieknek meg jó infó volt, és gondolom így tárgyalási pozíció szempontjából is előnyben voltak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2040) doc válasza Tapsi (#2038) üzenetére


doc
nagyúr

Olyan cegnel soha nem akarnek dolgozni, ahol azert rugnak ki mert elarulom a fizetesemet :Y
Mondjuk en sem tudom a kollegaket pontosan, csak ugy nagyjabol, viszont nalunk azert figyelnek arra hogy ne legyen nagy berfeszultseg (magyarul azonos munkakorben kb. hasonlo fizetesek legyenek).

cain69:
amikor ott bejelentettem hogy eljovok, nekem is mondtak hogy beszeljunk egy kis emelesrol, mert szeretnek hogy maradjak, aztan mikor elmondtam hogy mennyit fogok keresni az uj helyemen, nem eroltettek tovabb :D

(#2041) Tapsi válasza Mercutio_ (#2039) üzenetére


Tapsi
addikt

Teljesen mások a tapasztalataim, főleg szellemi foglalkozást figyelembe véve. A bérkategóriával meg semmire sem mész, mert nálunk a senior menedzseri sáv 350-től 750 ezerig terjed, és átfedések is vannak vastagon a különböző szintek között. Pl. én többet keresek, mint rengeteg magasabb szinten lévő ember, sőt, némelyik osztályvezetőnél is.

Mellesleg a szerződésben is benne van, hogy elbocsátási ok lehet a béred kipofázása.

(#2040) doc

...viszont nalunk azert figyelnek arra hogy ne legyen nagy berfeszultseg (magyarul azonos munkakorben kb. hasonlo fizetesek legyenek).

Pont emiatt a mentalitás miatt kell titkolni a bért. Ugyanis az ugyanabban a munkakörben dolgozók teljesen más értéket teremthetnek a vállalatnak. A tapasztalatról, alkupozícióról már nem is beszélve.

(#2042) Mawyx válasza Tapsi (#2041) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ha ennyire el van titkolva nálatok, akkor honnan tudod, hogy többet keresel sok magasabb szinten lévőnél?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2043) velizare válasza Tapsi (#2038) üzenetére


velizare
nagyúr

pályakezdőként kerültünk oda, az éves fizuemelések mértéke pedig kvázi ugyanannyi volt. mivel a bérünk már a kezdetekkor is egy sávban mozgott, az esetleges eltérések nem okozhattak rendkívüli növekményt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2044) djgeg válasza Tapsi (#2041) üzenetére


djgeg
őstag

Ez kb magyar balfaszság... Nem találkoztam olyan nemzetközi cégnél ahol kirúgásra adható ok volt a bérem "kipofázása". Az az én magánügyem. ha akarom elmondom. Saját példát nem tudok hozni... De pl tesóm egy feszítettebb adminisztrációs munkáért 2X annyit kap mint az átlag... Ja csak van egy diplomája 2 nyelvvizsgája és 4 év tapasztalata nagy cégnél. Ezt mindenki fel is fogja.

Szerintem az a normális, hogy az átlagos bérképzéssel tisztában vannak a kollégák. Ez csak elősegíti azt, hogy ne legyen mutyizás. Ha pedig valaki tényleg pofátlanul nagy fizetést kap... Akkor azt tudja is és úgy se mondja el. Ami valljuk be bőven előfordulhat bárhol. Pl. Nálam is volt, hogy több pénzt vittem haza egy kissebb cégtől ()rövid ideig) mint az igazgató helyettes. Na ez pl olyan helyzet ahol nem tanácsos elpofázni. De, hogy alapesetben ez kirúgási indok lehet... Azért az nonsense.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2045) cekkk


cekkk
veterán

Nézegetem az osztrák állás hirdetéseket, és pl nekem az nagyon szimpatikus, hogy már ott fel vannak tüntetve a fizetések.
Ez más nyugati országba is így van vagy csak náluk?

(#2046) doc válasza Tapsi (#2041) üzenetére


doc
nagyúr

Pont emiatt a mentalitás miatt kell titkolni a bért. Ugyanis az ugyanabban a munkakörben dolgozók teljesen más értéket teremthetnek a vállalatnak. A tapasztalatról, alkupozícióról már nem is beszélve.
Ha teljesen mas erteket teremt, akkor az mar nem ugyanaz a munkakor. Vagy beosztas, fene tudja minek hivjak ezt "hivatalosan".
Pl. ha egy junior fejleszto jobban teljesit a tobbieknel, akkor senior lesz, ami nyilvan hatarozott bernovekedest is jelent. Ha a seniorok kozul is kiemelkedik, akkor megint tovabblephet. Pont azert vannak a meghatarozott munkakorok, vagy kategoriak, hogy ne keressen az egyik senior fejleszto haromszor annyit mint a masik. Ha annyival jobb, akkor mas pozicioba kerul (ami persze lehet hogy csak a munkaszerzodes modositasat jelenti hogy uj titulust kapjon, de ugyanazt csinalja mint addig).

cekkk:
mashol is igy van, pl. itt Nemetorszagban is ki vannak rakva a ceges hirdetotablara a berkategoriak, allashirdeteseknel is fel szokas tuntetni a nagyjabol varhato fizetes (ami persze bizonyos keretek kozott valtozhat). Megkerestek mar pl. Csehorszagbol is, ott mar a fejvadasz emailjeben is le volt irva a varhato ber, szoval az allasajanlat resze volt a "berajanlat" os.

[ Szerkesztve ]

(#2047) velizare válasza Tapsi (#2041) üzenetére


velizare
nagyúr

senior manager 350től? no offense, de... elég motivált lehet a váltásban, aki ennyiért is elvállalja.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2048) djgeg válasza djgeg (#1822) üzenetére


djgeg
őstag

Egyébként örömmel osztom a hírt, hogy az említett vezetői pozícióra (amire válaszolok) normális pénzt és feltételeket tudtam kialkudni :)

400 e Igaz végül vállalkozóként, ami nekem jó, mert így kitudom használni a KATA-s vállalkozásom kereteit, így jobban megéri.
Ebből adódik, hogy nem alkalmazotti munkaviszony, de ebből adódik, hogy nem is olyan feltételekkel. Figyelve a törvényi keretek tényleges betartására :)
Lazább mint egy alkalmazotti viszony, jó pénz, és még a többi munkámra is jut idő :)

(#2045) cekkk

Mert idehaza cégek megpróbálják ingyen vagy még olcsóbban megszerezni a munkaerőt...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2049) Tapsi válasza doc (#2046) üzenetére


Tapsi
addikt

Nálunk is megvan a bérsáv, le is írtam az egyiket. És mire mész vele, ha a szórása 200%? Egyébként én is rühellem ezt a titkolózást, de amíg ebben az országban élünk, addig szükséges.

Ha annyival jobb, akkor mas pozicioba kerul

Ez nem triviális. Egyrészt új pozíció nyitása a legtöbb helyen macerás, másrészt egy ~10 000 fős cégnél nyilván csak véges számú pozíció létezhet, különben áttekinthetetlen lesz. Legyen mondjuk 10 szint, ebbe nyilván nem lehet normálisan belezsúfolni ennyi embert, hasonló bérrel. Ezért van akkora szórásuk a bérsávoknak.

Egy komment az egyik fórumról:

Ez valahol nagyon magyar motivum, hogy allandoan tudni akarjuk a masik fizeteset. Es hogy miert?

1. Ha kevesebbet keres ugyanazert a munkaert, akkor karorvendunk, es lenezzuk hogy milyen luzer. Maris jobban erezzuk magunkat tole.
2. Ha tobbet keres, akkor meg orok harag, elatkozzuk, es alkalomadtan elkezdjuk furni

Az egymas furasa, plane kereseti kulonbsegek miatt szanalmas.

Kulfoldon a fizetes az nem beszedtema a munkatarsak kozott. Mert egyszeruen senki nem foglalkozik vele hogy ki mennyit keres. Ez mindenkinek a maganugye, hogy mennyit harcolt ki maganak. Ha valaki elegedetlen, el lehet menni a cegtol.

Volt egy erdekes mondat a minap a "Doktor House"-ban

"Salary isn't about fairness. It's about what you can leverage in negotiation"

Es ez teljesen igaz. Mindenki annyit keres amennyit ki tud alkudni maganak. Es ehhez senki masnak nincs koze. Ezert is teljesen ertelmetlen azon ugykodni hogy megtudd mennyit keres a masik.

(#2050) tPedro_ válasza Tapsi (#2049) üzenetére


tPedro_
őstag

Ha miden allashirdetesben szerepelne az ott keresheto osszeg (-tol, -ig) akkor senki nem kerdezne hogy mennyit keres a masik, illetve a bertargyalasok utan se erezni senki magat atverve.

Ha nem kerdez utana, egy palyakezdonek fogalma sincs, hogy mennyit kerhet el. Sot, ha senki nem tudna a masik fizeteset (amit nyilvan csak ugy tud meg ha megkerdezi), akkor nem tudna megallapitani, hogy a sajat munkaja mennyit is er, nem tudna osszahasonlitani mas poziciokkal, stb.

Szerintem ebbol kovetkezik a folyamatson erdeklodes, mert sehol nem publikus, meg a kb fizetes sem.
Ahogy fent olvastam, mas orszagokban szerepel a hirdetesekben, lehet hogy ebbol fakad az, hogy senki nem kerdezi utana a masikat. Na meg abbol, hogy a magyar allitolag egy irigy nep. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.