Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4451) Mercutio_ válasza Because (#4448) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lehettek túl ambiciózusak. ha valami érdekli őket és vették a fáradságot, hogy foglalkozzanak az adott témával, akkor Siemens, Ericsson, Knorr-Bremse, ezer cég van, ahol egy junior pozi megpályázható, ha beírja a CV-be, hogy befejezett bsc/msc+sikeres államvizsga, diplomához nyelvvizsga folyamatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4452) userxy válasza Because (#4448) üzenetére


userxy
őstag

Rengeteg ismerősöm dolgozik gépészmérnök poziba nyelvvizsga nélkül. Még több nyelvvizsgával. Ez nem lehet akadály.

(#4453) Because


Because
őstag

én örülök neki, hogy így látjátok a helyzetet hiszen most jelentkeztem a felsőoktatásba! bár nem tudom, legyen 50-100 között (hasszám) az évente kikerülő mondjuk gépészmérnökök száma és ha ez mind el is tud helyezkedni szerintetek kapásból minden évben akkor nem fogok aggódni!

[ Szerkesztve ]

(#4454) EQMontoya válasza Mercutio_ (#4451) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ericssonnal kell nyelvtudás. Volt kollégám, aki bruttó 50nel kevesebbet kapott, mert gyenge volt az angolja. Meg fel évet, hogy javítsa.

Same rules apply!

(#4455) userxy válasza Because (#4453) üzenetére


userxy
őstag

Minden évbe országszerte kb tipp 500 körüli gépész végez. Bsc Msc egybe. És hiány szakma még most is. Ha jó vagy nem a nyelvvizsgán fog múlni a munkahely. Csak kevesebb lehetőségből lehet válogatni.

(#4456) Because válasza userxy (#4455) üzenetére


Because
őstag

valahogy más valóságban élek :( vagy az ismerőseim gyengék...

és mondom saját bőrömön tapasztalva középfokú végzettséggel, 6 év elektronikai javításban szerzett tapasztalattal, aktív közép angollal bruttó 130-ért (+műszakpótlék) gépkezelői állás volt amit fel tudtak ajánlani Tatabányán. nyilván technikusi munkakörben költözni nem éri meg (albérlet és kaja és semmi pénzed se marad) hiába kapnád meg a bruttó 230-at

[ Szerkesztve ]

(#4457) FLx válasza Because (#4456) üzenetére


FLx
addikt

Tatabánya nettó fél óra vonattal, csomó ismerősöm simán feljár napi szinten dolgozni. Szóval ez gyenge kifogás ám. :) És Pesten sokkal jobban fizetnek.

(#4458) Because válasza FLx (#4457) üzenetére


Because
őstag

gyenge kifogás tudom: fél óra a vonatállomás, aztán IC jegyet kifizetni ha fél óra alatt akarok fent lenni, fent meg ti tudjátok mi mennyi és meddig tart de szerint 3 óra elment az utazással aminek csak ha a jegyek árát téríti a cég már jó vagyok. nekem csak középfokú végzettségem van...

de dolgoztam Biatorbágyon bruttó 190000-ért, ami ennyi is maradt állandó délelőttben, reggel fél 5-kor kelés buszozás és este 5 előtt nem nyitottam ki a bejárati ajtót ezért a pénzért. mondjuk nem kellett annyit fűteni télen és nem kellett a magánélettel se foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#4459) userxy válasza Because (#4458) üzenetére


userxy
őstag

Tesa ne a technikusi bért hasonlítsd a mérnök bérrel.

Látod ez a különbség, hogy ha van egy BSc már kezdőként minimum br 250-ről indulnak a bérek attól függ az ország mely része és beszélsz e külföldiül. Pesten ez a bér 280 -330 e. ( Bosch, GE Delphi, BPW, KUKA és a társaik. )

(#4460) Because válasza userxy (#4459) üzenetére


Because
őstag

meg se próbáltam összehasonlítani, ha máshogy jött volna ez le.

azt írtam koránt se olyan derűs a helyzet mint itt le van festve, rengetek mérnök nem talál munkát.

(#4461) vzozo válasza Because (#4460) üzenetére


vzozo
senior tag

rengetek mérnök nem talál munkát.

Rengeteg kutyaütő mérnök van a piacon. Sőt, bocs, én őket nem is tartom mérnöknek, csak valahogy szereztek valamilyen papírt.

Még a középszer is gyenge, kimagaslónak kell lenni lehetőleg minél több területen. Ennek belülről kell jönnie, mint motiváció a megismerésre, a többre vágyásra, hogy alkoss valami kézzelfoghatót és hasznosat a közösség és az embertársaid számára, etc...

(#4462) Because válasza vzozo (#4461) üzenetére


Because
őstag

egyetértek veled teljes mértékben!

észrevétel: ha a mondandódat magyarul kezdet úgy is illik befejezni :)

[ Szerkesztve ]

(#4463) -v- válasza vzozo (#4461) üzenetére


-v-
addikt

alkoss valami kézzelfoghatót és hasznosat a közösség és az embertársaid számára

Milyen magasztos célok. :DDD

(#4464) vzozo válasza -v- (#4463) üzenetére


vzozo
senior tag

Lehet, de attól még fontos célok, pl. számomra. Eddig az összes munkahelyemen lehetőség volt erre, ahol tervezhettem, építhettem, létrehozhattam mások számára hasznos dolgokat. Kell az ilyen fajta szellemi kielégülés is, bár nyilván a paychecken szereplő végösszeg sem alacsony.:)))

[ Szerkesztve ]

(#4465) -v- válasza vzozo (#4464) üzenetére


-v-
addikt

Persze, szerintem minden jó mértnököt az motivál, ha ilyesmi minőségi munkát végezhet :) Mondjuk engem spec. nem annyira az érdekel hogy most az emberiségnek az hű de k.rva hasznos :D hanem a szakmai igényesség, hogy én érezzem hogy az minőségi cucc, én jónak tartsam, lássam értelmét stb.

[ Szerkesztve ]

(#4466) magnerss válasza djgeg (#4449) üzenetére


magnerss
csendes tag

koszi a velemenyt:)
Hogy ha tényleg garantálni tudják a fejlődést a jelenleginél (érdekesebb jobb projektek) és ezek mellet tényleg meg akarnak tartani a fizuemeléssel stb akkor én maradnék.
igen, de ezek nem tunnek hosszutavon olyan erdekesnek (habar jobbak mint a jelenlegi), mint amilyen lehetne ha mennek.

Aztán ha nem tudják vagy akarják betartani a fejlődéses részt akkor lépnék.
A váltással nincs semmi baj új környezet új munka és tapasztalatok. Én személy szerint adnék még esélyt a jelenleginek, azonban ha megragadsz a fejlődésben e miatt akkor váltanék.
az a gond, hogy ugyerzem ez a lehetoseg nem jon el ujra. tehat mondjuk ha fel ev utan megis mennek, nemhiszem hogy oda tudnek menni, vagy lenne vajon hasonlo ajanlat.

ui.: Kérdés amúgy, hogy a jelenlegi cégnél van e versenytilalmi pont a munkaszerződésedben (akár az új melóhelyre váltást is akadályozhatja)
nincs.

(#4467) djgeg válasza magnerss (#4466) üzenetére


djgeg
őstag

Fejlesztőként lehetőségek szerintem mindig lesznek (hiány van). Persze kérdés milyen területen vagy.
Ha úgy érzed, hogy a fejlődésedet gátolja a jövőben a mostani helyed akkor lépj.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4468) KMan válasza magnerss (#4466) üzenetére


KMan
őstag

Nem akarom a fuledbe ultetni a bogarat, de idonkent mindenkire rafer a valtozas, valtoztatas... :U ha mar 5 eve ugyanott vagy szerintem boven itt az ideje tovabblepni. Persze tudom hogy az emberek 90 szazaleka fel valtoztatni es ragaszkodik a megszokott dolgokhoz. Csak igy benne van az is hogyha maradsz es megadjak a plusz fizut ami tok jo dolog, de lehet hogy 6-12 honap mulva ugyanugy fogsz erezni mint most.

szerk: ez a komment nem sokat segit tudom bocsi :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4469) magnerss


magnerss
csendes tag

koszi neketek:)
igen ez is benne van (pont ettol tartok hogy megbanom majd ha nem megyek). de nehez meglepni, nagyon. (a kenyelem, a megszokas, kollegak, stb miatt).

(#4470) kerjani válasza Gerzsi (#4407) üzenetére


kerjani
aktív tag

UP! Ez engem is érdekelne.

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#4471) EQMontoya válasza kerjani (#4470) üzenetére


EQMontoya
veterán

És mit vártok, egy táblázatot, hogy város meg tapasztalat, és X pénz?
Inkább kicsit konkrétabban, milyen tapasztala,t milyen környezetben, milyen nyelvtudással, merrefelé, és akkor arra lehet belőni összeget.

Same rules apply!

(#4472) kerjani válasza EQMontoya (#4471) üzenetére


kerjani
aktív tag

Ah, talán túl általános volt az alap kérdés, de Android dev realitás érdekelne. Java fejlesztői fizetések körüli összegek?
Konkrétabban pl: Bp, senior, pénzügyi beszállító, középszintű angol

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#4473) big-J


big-J
őstag

13. havi fizetések mekkorák általában? Itt a topikba csak az van, hogy fizetésarányos, de százalékban kb hogy vannak? 14. havi ugyanúgy, vagy mi az?

(#4474) FLx válasza big-J (#4473) üzenetére


FLx
addikt

Cége válogatja, lehet a teljes havi fizetésed, de lehet teljesítmény arányos is, illetve bármi amiben megállapodtok.

(#4475) EQMontoya válasza big-J (#4473) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gondolom, alapvetően nem itthonról van szó. Vannak országok, amelyekben gyakori illetve kötelező ilyet fizetni.

Same rules apply!

(#4476) skristof válasza EQMontoya (#4475) üzenetére


skristof
tag

interjúztam olyan cégnél, ahol az anyacég német, ott például a magyar leánynál is kötelezően van 13. és 14. havi (teljes fizu)

de teljesen cége válogatja, meg azt is, hogy minek hívod.

(#4477) bandus válasza big-J (#4473) üzenetére


bandus
veterán

Nalunk mindketto egy teljes havi, munkaszerzodesben rogzitett bered. Ra kell kerdezni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4478) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sziasztok!

friss villamosmérnök végzettséggel (bsc)
10 hónap gyakornoki tapasztalattal (bosch budapest, heti ~35 óra)
C, C++ vonalon (beágyazott is)
Középfokú angoltudással (jelenleg is tanulom gőzerővel, kb 4-5 hónapot tanultam életemben angolul és a középfokú vizsga megvan)

Mennyit lenne érdemes mondani az ericssonnál? 350k bruttó reális?

[ Szerkesztve ]

(#4479) EQMontoya válasza CyberPunk666 (#4478) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te nem voltál anno véletlen bmeforum.info-n, még gólyalét előtt? :)

A kért összeg reális, 360-380 körül még próbálkozhatsz - ha jó vagy, megadják.
Ha nem feltétlen akarsz oda menni, akkor picit érdemes lehet fölé lőni, max alkudnak belőle.

Same rules apply!

(#4480) CyberPunk666 válasza EQMontoya (#4479) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

De igen, emlékszem rád is most, hogy így kérdezed :)
Szia!

Szeretnék mindenképpen oda menni, nagyon ideális lenne a hosszútávú és rövidtávú terveimhez.

20 perc alatt beérnék otthonról, és könnyen össze tudnám egyeztetni az esti egyetemmel (másoddiploma), mert közel van és tudom, hogy lehet rugalmas munkaidőt intézni.

Akkor szerintem egy 350k-370k intervallumot adok meg, aztán majd alkudozunk.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4481) Oppenheimer válasza EQMontoya (#4479) üzenetére


Oppenheimer
veterán

aztamindenit, nem sok az junior pozícióra?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4482) D@ve89 válasza Oppenheimer (#4481) üzenetére


D@ve89
tag

Nem, pont ennyit szoktak kábé adni. Már persze, ha nem sík hülye az illető.

(#4483) EQMontoya válasza Oppenheimer (#4481) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a közel egy év tapasztalat, és hogy nem egyetemről veszik fel, ér kb. ennyit (bruttó +50 a full kezdő bérhez képest).

Same rules apply!

(#4484) Oppenheimer válasza EQMontoya (#4483) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mondjuk igaz, van tapasztalat bőven. Nekem mennyi lenne a reális bérigény olyan esetben, hogy időrendben a következők lesznek?
4 hónap c++ tapasztalat egy kkv-nél, 6 hónap java tapasztalat multinál (big data meg mindenféle cutting edge technológiák), BSc diploma, fél év egy skandináv fővárosban, amit hobbibetonnal töltök (android app). Junior javatar pozíciókat pályáznék.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4485) emvy válasza CyberPunk666 (#4478) üzenetére


emvy
nagyúr

350 bruttos ajanlatot en diploma utan egy honappal kaptam a Boschtol, konkretan kirohogtem oket (amire felkaptak a vizet, persze, hogy mit kepzelek). Ez nem most volt. Szoval tuti nem sok.

while (!sleep) sheep++;

(#4486) emvy válasza Oppenheimer (#4484) üzenetére


emvy
nagyúr

400, de igazabol tokmindegy, nem a kezdofizura kell optimalizalni.

while (!sleep) sheep++;

(#4487) EQMontoya válasza emvy (#4486) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, többet számít, ha valami használható tudás meg business knowledge ragad.

Same rules apply!

(#4488) -v- válasza CyberPunk666 (#4478) üzenetére


-v-
addikt

Maxoljad ki ahogy csak tudod, mert aztán E/// -nél utána kampó :DD

(#4481) Oppenheimer: nem, valahol a 400k br is megy kezdőfizunak, amúgy meg ebben a szakmában a tudás számít, senkit sem érdekel papíron meg elméletben hány év "tapasztalat" van ...

[ Szerkesztve ]

(#4489) bitpork válasza CyberPunk666 (#4478) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szép emlékek a hurkagyárnál :B Ha jó osztályra kerülsz akkor pár kiküldetéssel akár duplázódhat is az a bér :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4490) Goose-T válasza Oppenheimer (#4481) üzenetére


Goose-T
veterán

Én pont 10 éve kaptam 365 bruttót a Nokiánál két év nem túl releváns tapasztalattal és egyéves diplomával, szóval nem sok.

Más: most lettem túl három interjúkörön egy ismert, programozókat tömörítő cégnél. Igazából csak azért mentem el, mert ők hívtak, és nagyon közel lakom az irodájukhoz. Mondtam nekik egy összeget, ami tényleg csak egy kevéssel volt több, mint amennyit most keresek, erre ők bruttó 300 ezerrel kevesebbet ajánlottak. :DDD Nevetgélve visszautasítottam. Fura egy hozzáállásuk van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4491) EQMontoya válasza Goose-T (#4490) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az ilyeneket tényleg nem értem. Ha betalálnak valami HR-esek, általában bérigénnyel kezdem a beszélgetést, aztán ha az nincs a sávban, akkor felejtsük el egymást.

Bitpork: E/// sem az az utazási iroda már, ami sok éve volt. Én pl. 3 ott töltött év alatt egy STA-ra jutottam ki (3 hónap Madrid), meg egyszer egy hétre egy török ügyfélhez, és ez már több volt, mint a környezetemben az átlag.

Same rules apply!

(#4492) big-J válasza EQMontoya (#4491) üzenetére


big-J
őstag

Miben kell jó legyél, hogy utazhass? És miért hurkagyár? :D

(#4493) eames


eames
tag

Meg tudjátok mondani, hogy Librinél (vagy ha nem pont ott, de hasonló könyvkereskedelmi cég üzletében) értékesítőként mennyit lehet keresni? Kereskedelemben tapasztalatom nincs, csak másfél év IT. 24 éves vagyok gazd.inf. Okj-vel.

(#4494) Mercutio_ válasza eames (#4493) üzenetére


Mercutio_
félisten

Saccra minimálbér körül, pláne ha nincs gyakorlatod / végzettséged a muniakörhöz.

Egyébként ha az OKJ -d a felsőfokú elég sok tantárgyat beszámítanak egyetem ggazdinfón, miért nem azt csinálod meg, azzal rendes életpályád és fizud lehetne :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4495) Because válasza Mercutio_ (#4494) üzenetére


Because
őstag

és Gazdaságinformatikusként milyen pálya vár az emberre?

(#4496) eames válasza Mercutio_ (#4494) üzenetére


eames
tag

Ahogy olvasom a topikot, látom hogy a tagok nagy része az informatika valamelyik területén dolgozik, így lehet számotokra értelmezhetetlen lesz, de minden bántó szándék nélkül mondom, hogy nem érdekel ez a terület. Ezt tanultam, értek is hozzá valamennyire, de a másfél év alatt kiderült, hogy nem nekem való. És így nem tudok 100%-on teljesíteni, de talán ennyi idősen még tudok váltani.

(#4497) EQMontoya válasza big-J (#4492) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hurkagyár a logó miatt, ott van rajta 3 hurka.
Leginkább kommunikációban, érdekérvényesítésben és szerencsében kell hozzá toppon lenni. :)

Same rules apply!

(#4498) section9 válasza Because (#4495) üzenetére


section9
őstag

Gazdaságinformatikusként azt csinálsz amit akarsz. Nekem sok haverom big data, data mining, consultancy, SQL területen dolgozik és vannak csomóan akik fejlesztőként űzik az ipart. Jómagam meg IT Security-t tolok úgy, hogy semmit nem hasznosítok az egyetemen tanultakból. :))

(#4499) Because válasza section9 (#4498) üzenetére


Because
őstag

akkor csak gondolom a pappír kellett... remélem kis alappal tudnak szolgálni távoktatásban amire aztán építkezhetek szintén gazd info OKJ-vel 30 évesen.

(#4500) bitpork válasza EQMontoya (#4491) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk nekem olyan téren szerencsém volt mert -ha még emlékszik rá valaki lassan 20 év távlatából- a DECT és AXE rendszer itthoni premierjének a tapasztalatait vittem szanaszíjje a világba és tanítottuk be a népeket.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.