Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4851) corevalue válasza Because (#4849) üzenetére


corevalue
csendes tag

Mint ahogy többen leírták már, attól hogy nem jársz a legnehezebb, legszopatósabb suliba az nem biztos hogy akkora hátrány. Én sem Pestre jártam, hanem egy vidéki fősulira, hogy őszinte legyek nincs túlzottan jó híre.
A felvételi pontszámok alapján felvettek volna a BME-re is, de egyrészt messze volt, untam már a tanulást, mert nem voltam túlságosan szorgalmas így a könnyebb utat választottam :)

Mi lett az eredménye? Az első 2 félévben kb 40 kreditet szereztem a 60 helyett, de fentebb kapcsoltam egy-két fokozattal és már egy félévben szereztem ennyit (5,5 körüli kreditindexel, ami havi 70 fölötti ösztöndíjat jelentett). Elvégeztem a sulit 3,5 év alatt, találtam munkát, kb egy év után már csoportvezető lettem.
Időközben új állást kerestem 6 céghez adtam be a jelentkezésem ebből 3 helyre felvettek, az egyik helyre pedig el se mentem interjúra :)

Nem mindig az iskola teszi az embert és a tudást, de persze nem árt ha jó helyen szerzed a diplomát :) Ha jól olvastam dolgozol és mellette szeretnél tanulni...
Lehetséges hogy felvennének a Corvinusra és egyből miniszteri tanácsosként tudnál kezdeni, de mérlegelni kell azt is, ha bent kell maradni túlórázni akkor miként fogod megoldani a sulit...
Én a helyedben a közelben néznék egy fősulit/egyetemet és ott próbálkoznék és ugye ott még a tandíj is kevesebb ha költségesre mennél :)

szerk:
#4850: suli és meló mellett lesz időd még gyakornokoskodni is? :D

[ Szerkesztve ]

(#4852) biker válasza section9 (#4845) üzenetére


biker
nagyúr

ügyes lehettél, mert keményen szórnak és viccesen nem csak a sztár-tárgyakkal (matek, stat, számvitel)

az infós tárgyakkal nincs gondom, nyilván, de a fentiekből rendes ritkítás volt :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4853) Oppenheimer válasza biker (#4852) üzenetére


Oppenheimer
veterán

tőlünk kibukott srác most ott évfolyamelső, úgyhogy nem lehetnek olyan húzósak a matek tárgyak se.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4854) big-J válasza corevalue (#4851) üzenetére


big-J
őstag

Milyen pályáról van itt szó?

(#4855) Tapsi válasza Oppenheimer (#4853) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért bukott ki, mert hülye?

(#4856) biker válasza Oppenheimer (#4853) üzenetére


biker
nagyúr

nem tudom, mennyire releváns a válaszod, mert
- nem tudjuk, mi az a tőlünk
- nem tudjuk, miből bukott nálatok, és azt egyáltalán tanulja-e itt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4857) EQMontoya válasza biker (#4856) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kibukás azt jelenti, hogy 2 félév alatt nem lett 30 kreditje, tehát esélyesen sok mindenből bukott.
Egyébként BME VIKről van szó.

Same rules apply!

(#4858) savoo válasza Oppenheimer (#4853) üzenetére


savoo
addikt

vagy talán ott nekiállt tanulni?

(#4859) Because válasza corevalue (#4851) üzenetére


Because
őstag

ha gyakornokként egy minimálbéres összeget fel tudnak ajánlani nagyonn szívesen váltok

(#4860) CyberPunk666 válasza Because (#4859) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Vidéken biztosan más a helyzet, de Budapesten a rosszul fizető gyakornoki pozíció a minimálbérnek megfelelő órabért ad, de a nettó 150-170k sem elérhetetlen mérnök gyakornokként, csak mondjuk az akkor ha kevés órád van és 35-40 órákat tudsz vállalni.

(#4861) EQMontoya válasza Because (#4859) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sok cégnél még állandó részidős pozició van, ami egyetem mellett működik. Mikor dolgozni kezdtem, egyetem második félévében, az is ilyen konstrukcióban ment, és heti 24 óra melóra is bőven többet fizettek, mint egy minimálbér.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#4862) Oppenheimer válasza biker (#4856) üzenetére


Oppenheimer
veterán

matek és programozás se ment neki. azért irreleváns, hogy honnan jött, mert mindegy. ha A helyről átmegy valaki B helyre, és A helyen szenvedett, B-t meg fullra tolja, akkor bizonyítja, hogy B nem lehet olyan nehéz. mindkét helyen tanult, szó sincs lustaságról.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4863) CyberPunk666 válasza Oppenheimer (#4862) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az emberek érnek is idővel és ráadásul másodszorra hallani az alapokat elég sokat könnyít rajta és a rá épülőn.

Lehet ha a nulláról kezdte volna újra azt, akkor simán elboldogul.

(#4864) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#4862) üzenetére


Oppenheimer
veterán

azért nem irreleváns*

CyberPunk666: Persze, ez is igaz. Mondtuk is neki, hogy ne adja fel, próbálja meg újra itt, de inkább a könnyebb utat választotta.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4865) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#4864) üzenetére


Oppenheimer
veterán

jól írtam elsőre :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4866) biker válasza Oppenheimer (#4862) üzenetére


biker
nagyúr

"matek és programozás se ment neki. azért irreleváns, hogy honnan jött, mert mindegy. ha A helyről átmegy valaki B helyre, és A helyen szenvedett, B-t meg fullra tolja, akkor bizonyítja, hogy B nem lehet olyan nehéz. mindkét helyen tanult, szó sincs lustaságról."

Szerintem nem releváns, ha a tesi-rekreáció szakról kibukik, és itt alakít, vagy épp jogász képzésből kibukik, de bgf-en jól megy :)
de így már kerek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4867) KMan válasza CyberPunk666 (#4860) üzenetére


KMan
őstag

Gyakornokkent a 170k netto talan kicsit tulzas, de 100-120k megcsipheto.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4868) CyberPunk666 válasza KMan (#4867) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

35-40 órát írtam, aminél már nettó ~1000 forintos órabérnél megvan ez az összeg.
Olyat meg találni, mert gyakornokként csak 16% szja-t kell fizetni és semmi mást, a cégnek is sokkal kevesebb járuléka van utána.

Btw a 170-es gyakornoki fizetésről saját tapasztalataim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#4869) YM válasza KMan (#4867) üzenetére


YM
senior tag

Kukás gyakornokként? :DDD
120k.... :(

(#4870) section9 válasza KMan (#4867) üzenetére


section9
őstag

Full time gyakornokként egy éve kábé 140k-t kerestem nettóban. Évfolyamtársaim között viszont nem kevés ember volt aki megcsípte a 180-200k-t is, pedig a nulláról tanították be őket szoftverhasználatra. :(((

(#4871) Oppenheimer válasza YM (#4869) üzenetére


Oppenheimer
veterán

én most bruttó 168-at keresek gyakornokokként, és mivel a cég nem áll kapcsolatban Iskolaszövetkezettel, ez nettó 110-et jelent. szerencsére ez az állapot januárban véget ér, mert átvesznek junior pozícióba. viszont van egy sejtésem, hogy akkor is piaci értékem alatt akarnak majd foglalkoztatni. kár, hogy nem lesz akkor időm interjúkra járni.

egyébként kor: 23
végzettség: fél év múlva mérnök infó BSc
hely: Budapest
munkakör: szoftverfejlesztés

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4872) KMan válasza section9 (#4870) üzenetére


KMan
őstag

Ezek szerint jol belehuztak a gyakornoki berek... Netto 200k :U es akit utana full time-ban atvesz a ceg milyen fizura szamithat ugyanott, hasonlo munkakorben?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4873) big-J


big-J
őstag

Szerintem páran elhallgatják, hogy msc gyakornokságról van szó, azok jó, hogy többet kapnak.

(#4874) gygabor88 válasza Oppenheimer (#4871) üzenetére


gygabor88
tag

Azért heti 1x1 órát rászánhatnál. Ne hagyd, hogy kihasználjanak.

(#4875) EQMontoya válasza big-J (#4873) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem nem úgy tűnt. A piac zéróra értékeli kb. az MSc-t. Némelyik cégnél ér bruttó 20k-t, kezdőként, utána meg úgy is az van, amit kialkudsz, az meg inkább tapasztalattól meg tudástól függ.
Ha lehet választani, sokkal inkább a 2 év tapasztalat, amit lehet gyűjteni abban az időben.

Nekem sincs MSc-m (csak félig), de ahogy elnéztem a topikot, 30 alatti, magyarországon dolgozók közül nem nagyon írt senki nagyobb számot. Pedig nemrég múltam 26.

gygabor88: Ezzel egyetértek, sőt! Állásinterjúra akkor is érdemes elmenni párhavonta, ha nem akar az ember épp váltnai. Jó feedback, hogy mire van igény a piacon, mi az, ami fejlesztendő terület, lehet találkozni érdekes arcokkal és problémákkal, szerintem tök hasznos tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#4876) savoo válasza gygabor88 (#4874) üzenetére


savoo
addikt

Szvsz utolsó félévben teljesen felesleges, nem azon fog múlni a jövője... :N

(#4877) Tapsi válasza Oppenheimer (#4862) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez logikailag csak akkor állná meg a helyét, ha a célszemély minden paramétere változatlan lenne, miközben tudjuk, hogy ez nem igaz, az emberek fejlődnek. Ettől függetlenül az is vitathatatlan, hogy a BME-VIK-es matek kifejezetten erősnek mondható országos viszonylatban. A programozástól már nem esnék ennyire hasra.

(#4878) Oppenheimer válasza gygabor88 (#4874) üzenetére


Oppenheimer
veterán

ha egy interjú 1 órát venne el, akkor rászánnám az időm, de ha az utazást, a szakmai körre készülést és az egyebeket is beleszámoljuk, akkor kijön, hogy napok elmennek rá. 1-1 kieső napot sem engedhetek majd meg.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4879) kovsol válasza EQMontoya (#4875) üzenetére


kovsol
titán

Korábban írtad, hogy 5 év c++ tapasztalatod van. Hányszor váltottál meló helyet ennyi idő alatt amúgy? Gondolom mindenki így lép előre nagyokat a fizetéssel, hogy váltogatja a helyeket.
Én mondjuk üzemeltetésben vagyok, itt azért nehezebb lesz igazán magas fizetést összehoznom.

May the Force be with you!

(#4880) EQMontoya válasza Oppenheimer (#4878) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi a fészkes fene okán nem érsz rá majd juniorként, amikor végre egyetem sem lesz?

Same rules apply!

(#4881) kraftxld válasza kovsol (#4879) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én cégen belől is kaptam 25% emelést nemrég, összességében mióta kezdtem majdnem 5 éve a fizum a duplája. És szintén üzemeltetés :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4882) corevalue válasza kraftxld (#4881) üzenetére


corevalue
csendes tag

Az első munkahelyemen én is főként üzemeltetési munkával aránylag jó fizuemelést harcoltam ki, igaz 4 év alatt
1. év: 4%
2. év: 27%
3. év: 24%
4. év: 4%

(#4883) kovsol válasza corevalue (#4882) üzenetére


kovsol
titán

Ez egyébként az eredeti alaphoz mérten a % növekedés, vagy mindig a megnövelthez képesti növekedés már?

Én 4 év alatt kapok most az eredeti fizetésemhez képest kb háromszorosát, de ehhez kellett egy munkahely váltás is, és nagyon alacsony kezdő fizetés. :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4884) djgeg válasza kovsol (#4879) üzenetére


djgeg
őstag

"Én mondjuk üzemeltetésben vagyok, itt azért nehezebb lesz igazán magas fizetést összehoznom."
Azért itt is lehet bőven szép fizukat elérni mondjuk Vmware vonalon!

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4885) corevalue válasza kovsol (#4883) üzenetére


corevalue
csendes tag

Növelthez képest :)
Elárulod mennyi volt a kezdőfizu és mennyi most? :)

(#4886) section9 válasza KMan (#4872) üzenetére


section9
őstag

Sajnos nem tudom, nem tartottam egyetem után ezekkel az arcokkal a kapcsolatot, mert ők nagyon a gazdasági informatika vonalon mozogtak. Azt hiszem az egyik IT Consultant ismerősöm most nettó 350-et keres juniorként ott ahol eddig volt.

(#4887) kovsol válasza corevalue (#4885) üzenetére


kovsol
titán

Fehérváron kezdtem valamivel több mint 4 éve, gondolom mindenki sejti melyik cégnél bruttó 170k fizuval.
Most Budapesten vagyok már. Havi 8-10 óra túlórával jövök ki kb 530-540-es bruttóra + 10% éves bónusz + 270k éves cafetéria.

Egyébként SAP Basis Adminisztrátor vagyok. Idénre tervezem az első SAP certemet, jövőre egy Oracle cert. Aztán meg még1 munkahely váltás ha nem értékelik az igyekezetemet a mostani helyen. Főként anyagilag.

Kaptam egy ajánlatot Németországba kellett volna menni, ás bruttó 3900€-t ajánlottak (esetemben ez kb 2350€ nettó), de nem vállaltam el végül, mert elég bizonytalan projectes munka lett volna, sok költözéssel stb ahhoz meg kevés ez a pénz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4888) Because


Because
őstag

szépek ezek az összegek :K
ha úgy jön ki helyi sulin mechatronikai mérnöknek tanulnék... így ennyi nem várható, de már az is megváltás ha engedély nélkül mehet az ember a wc-re :)

(#4889) Oppenheimer válasza EQMontoya (#4880) üzenetére


Oppenheimer
veterán

januárig szakdoga, munka, a maradék pár tárgy, záróvizsgára és ELTE felvételire készülés felemészt majd minden időt. azt mondtam, hogy eddig nem fér majd az időmbe az interjúkra járás. utána, mikor MSc-t estin tolom munka mellett, majd valszeg lesz rá időm. interjúkra meg azelőtt lenne értelme járni, hogy átvesznek juniornak, mert ha egy cég megadja a bruttó 350-et, itt meg jelentősen kevesebbet adnának, akkor váltanék.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4890) bandus válasza corevalue (#4882) üzenetére


bandus
veterán

nekem az alábbi fizuemelések voltak az itt töltött két és fél év alatt (a kisebb összegek az inflációkövetést jelentik): 3%, 12%, 2%, 43%. persze lehetne ezen is kozmetikázni, ha munkahelyet váltana az ember. nekem is első munkahely, és nem IT.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4891) corevalue válasza bandus (#4890) üzenetére


corevalue
csendes tag

43%? :Y

(#4892) azbest válasza corevalue (#4891) üzenetére


azbest
félisten

Ha több érvre beragad a fizetés és max csak inflációt követ, akkor simán előfordulhat.
Azért a kezdőfizuval tisztában van az ember és ha több év után is annyit kap majdnem, mint a friss újonc, akkor azért egy idő után csak le kell ülni beszélgetni a főnökkel. :)

(#4893) bandus válasza azbest (#4892) üzenetére


bandus
veterán

eddig ugye 2,5 évet húztam itt le, szerencsére az infláció követés mellé mindkét évben akadt egy nagyobb emelés is :) bár nyilván ez hosszú távon nem így lesz, ha egy helyen marad az ember.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4894) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Valaki számolta-e már,hogy mennyi fizut szeretne keresni és nem azt nézni,mennyit lehet kérni :U
Mivel egyre kevesebbet ér a bérem és nincs gyerek sem adókedvezményekre,a fizuval nagyon nem vagyok megelégedve.Szerencsére se hitel,se autóm nincs még.
Albérlet is egyre drágább.Ahogy nézgettem.Már a sör is egyre kevesebb :O
Albi 120k(2 szobás felújított)
Rezsi 30k
TV+telefon+internet 15k
Autó 40k(mindennel és még nincs megvéve!)
Kaja 40k
Szórakozás 30k+
Egyéb 30k

Kb 300k,de ha 2 főre nézzük akkor 190k körül jönne ki.Szerintem messze nem estem túlzásba,mert használt kocsit vettem alapul(500k corsa,swift...)
Ti mit gondoltok erről?Mennyit kell keresni bizonyos színvonalhoz?

(#4895) lord.lakli válasza grabber (#4894) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nekem van 3 gyerek és így van adókedvezmény, de amennyit hozz annál sokkal többet is elvisznek. Gyereket nem adókedvezményként kell számolni :)

(#4896) grabber válasza lord.lakli (#4895) üzenetére


grabber
addikt

Nem erre akartam célozni,hanem hogy a rezsicsökkentéssel is a gazdagokat támogatjuk és még sok minden mással is.Fizetem a TB-t,de a röntgen felvételért már fizessek csekken,amennyiért már egy magánkorházban csinálnak egy újat és nem kell csekk és cd sem.Tudom,mert inkább csináltattam egy újat :W
Amúgy is gyerek vagyok még,csak járna valami kedvezmény.Csak nézd meg a profilom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4897) Because válasza grabber (#4894) üzenetére


Because
őstag

az életem alakítom a fizetéshez pl. nincs kocsi, szórakozásként bicózok, nem járok étterembe, moziba, se cigi, se alkohol. albérletet én egyedül még itt vidéken se tudnék kigazdálkodni (hiába éves szinten 30000 a szórakozás, egyéb pl.: ruhák stb. ami szintén éves 50000) perzse van amikor veszek valamit, hogy tudjam még élek :)

[ Szerkesztve ]

(#4898) Tapsi válasza grabber (#4896) üzenetére


Tapsi
addikt

Engem ingyen röntgeneztek meg. Biztos megvuduztam a dokinénit.

a rezsicsökkentéssel is a gazdagokat támogatjuk

E?

(#4899) vzozo válasza grabber (#4894) üzenetére


vzozo
senior tag

Valaki számolta-e már,hogy mennyi fizut szeretne keresni és nem azt nézni,mennyit lehet kérni

Szerintem alap, hogy így áll neki az ember. Most miért menjek el olyan helyre dolgozni, amin minden hónapban bukok, hiszen a megtakarításaimat kell felélnem ahhoz, hogy egyáltalán éljek?

Nyilván itt azért van egy arany középút, és vészhelyzetben vissza lehet fogni bizonyos kiadásokat, de mindenkinek kell legyen egy reális képe arról (legjobb esetben családi költségvetés az utolsó centig lebontva, akár évekre visszamenően is, hogy kirajzolódjanak a trendek, lásd még az életszínvonal inflációját:) ), hogy pontosan melyek is alap, must-have kiadások, melyek azok, amelyeken akár lehetne fogni, és melyeket lehet teljesen elhagyni, ha éppen úgy hozza a sors.

Ezért is lepődtem meg az egyik topiktárs bejegyzésén, miszerint a bruttó 350 már istenes lenne. Hááát...

(#4900) lord.lakli válasza grabber (#4896) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azért a D90 nem rossz cucc :D
Sajna tényleg sokszor már megéri maszek dokihoz menni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.