Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4501) #30734848 válasza Because (#4499) üzenetére


#30734848
törölt tag

Gazdinfós OKJ-vel sajnos nemigazán kapkodnak az ember után. Gazdinfós diplomával kapcsolatban azonban már más a helyzet.
Ha van releváns tapasztalatod, nagyon könnyen el tudsz helyezkedni akár banki IT, biztosítói IT, és hasonló területeken.

Folyamatosan keresik a hasonló képzettségű emberkéket ezen a vonalon.Tapasztalat.

(#4502) EQMontoya válasza bitpork (#4500) üzenetére


EQMontoya
veterán

AXEról még hallottam, én már az utódján dolgoztam. (TSP)
Nyilván egy ilyen pozi frankó, de ma már ez elég ritka.

Same rules apply!

(#4503) Because válasza #30734848 (#4501) üzenetére


Because
őstag

tudom nagyon jól, sajnos a velem együtt végzett lányok operátorodnak :(

felsőoktatásba készülök, tapasztalat az nincs, hogyan is lenne...

(#4504) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
Most fog lejárni a próba időm, pár nap és béregyeztetés miatt érdeklődőm hogy mennyit reális a próba idős után elkérni ami még nem tünik pofátlannak. (Cég nagyon korrekt, ingyenes fogászati kezelések, orvosi vizsgálatok fedezése elég nagy kerettel, szépkártya, bözsi maximum)
Gondolom a reális 10-30%, persze próba idő alatt megkaptam amit állás interjún kérdeztek mennyiért hagynám minimum ott az előző helyet, szóval nem szórakoztak.
Most: 230BR

Nem: FF
Kor: 25
Munkakör: közbeszerzési ügyintéző, műszaki IT
Végzetség: OKJ rendszergazda + levelezőn még folyamatban mérnök infó
Nyelvtudás: Angol
Netto fizetés: Ez a kérdés.
Egyéb: (Cég intézi a gyártói vizsgákat is a jövőben, HP,Lenovo,Oracle...)
Hely: BP

(#4505) EQMontoya válasza ADAM1337 (#4504) üzenetére


EQMontoya
veterán

Próbaidő után béregyeztetés? What?!

Same rules apply!

(#4506) djgeg válasza EQMontoya (#4505) üzenetére


djgeg
őstag

Vannak helyek ahol szokás, hogy a Próba idő alatt kevesebb a fizu és utána (3-6 hónap) pedig emelnek rajta.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4507) FLx válasza ADAM1337 (#4504) üzenetére


FLx
addikt

Miért emelnének fizetést a próbaidő után? Normális helyen ez nem szokás, csak ott, ahol próbaidő alatt éhbér van. :) Illetve ha külön leírták előre...

[ Szerkesztve ]

(#4508) Because válasza FLx (#4507) üzenetére


Because
őstag

képzettség nélküli és középfokú képzettséghez kötött pozícióknál ez bevett szokás

szerk.: ahogy mondod, ahol éhbér van... csak ez ellen kellene tennie az "értelmiségnek"

[ Szerkesztve ]

(#4509) bugizozi válasza FLx (#4507) üzenetére


bugizozi
őstag

Van ahol megesik.
A jelenlegi helyemre mikor jelentkeztem mondtam egy bruttó tól-ig bérsávot, azt mondták, hogy próbaidő alatt az alsó határ, ha beválok és maradok akkor megkapom a felsőt. :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4510) djgeg válasza bugizozi (#4509) üzenetére


djgeg
őstag

És végül megadták a felsőt? :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4511) KergeK@csa válasza FLx (#4507) üzenetére


KergeK@csa
tag

Mi is alkalmazzuk. Előre letárgyalva, hogy próbaidő után megkapja a teljeset. (Általában 10-15% a különbség.)
Ha nincs leírva, akkor viszont nincs semmi biztosíték rá, hogy valaha meg is kapja az ember.

(#4512) ADAM1337 válasza FLx (#4507) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen így van megbeszélve, azért is kérdezem mi a reális vagy ez nem bevett szokás ?

(#4505) EQMontoya: igen bér újra egyeztetést beszéltünk meg, ezért is kérdezem.
(#4506) djgeg: Próba időn is megkapom a fizetést ami a minimum volt hogy megkapok.

Tippek ? Gondoltam bepróbálkozok 50%-al de az elég pofátlan lenne, de alku alapnak egész jó nem ?
(#4513) savoo: 30%-ra gondoltam amúgy realitásban, csak kíváncsiság, de akkor maradok ennél a verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#4513) savoo válasza ADAM1337 (#4512) üzenetére


savoo
addikt

Szerintem kiröhögnek.

(#4514) bugizozi válasza djgeg (#4510) üzenetére


bugizozi
őstag

:K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4515) Tapsi válasza ADAM1337 (#4512) üzenetére


Tapsi
addikt

50%-kal indítani komolytalan.

(#4516) Mercutio_ válasza ADAM1337 (#4512) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondj 30-50%-ot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4517) ADAM1337 válasza Mercutio_ (#4516) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rendben, köszi a tippet.
Az a gond, hogy nincs viszonyítási alapom újfajta pozíció, kicsit messzebb áll attól amiket eddig csináltam(rendszergazda dolgok, szerviz, üzemeltetés), és az irodában akikkel együtt vagyok nekem van ez a pozícióm csak, többiek kereskedők pályázat írok stb.
Én pályázat író vagyok és értékesítő/közbeszerző valamint műszaki ellenőrzést is csinálok.
Szóval nem releváns az ő fizetésük az enyémhez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#4518) lord.lakli válasza djgeg (#4506) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ott a megállapodás is tartalmazza előre, hogy most ennyi, de ha ezt és ezt teljesíted akkor ennyit kapsz.

(#4509) bugizozi: azt tegyük hozzá, hogy te nem próbaidő után szerettél volna fizetésemelést, hanem ilyen konstrukcióval vettek fel.

(#4511) KergeK@csa: az alkalmazzuk nem ugyanaz (abban egyeztek meg), mint hogy valaki próbaidő után (amit úgy kezdett meg, hogy mennyiért vált) 10-30% emelést kér.

Mint olvasom így egyetek meg. Akkor más a fekvés. Mondjuk 3 hónap után 30% azért nem kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

(#4519) lord.lakli válasza ADAM1337 (#4517) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hát kíváncsi leszek mit kapsz. Előre egyeztettetek a tól-ig-ben? Ha nem, szerintem örülhetsz 10%-nak is.

(#4520) skristof válasza lord.lakli (#4519) üzenetére


skristof
tag

attól függ mennyit kap próbaidő alatt...
arról volt szó? mert ha nagyon alacsony, akkor sima az 50% is

(#4521) lord.lakli válasza skristof (#4520) üzenetére


lord.lakli
őstag

De akkor úgy is egyeznek meg, nem, hogy most éhbér, de utána elért szinttől függően tól-ig? Ha nincs lefektetve, akkor az hasonló, mint az orosz rulett. Volt olyan akinek az is bejött :)

Meg azért szerintem az 50% az nem az az eset, amikor azt kérdezik mennyiért váltanál. Én úgy gondolom, hogy ekkor te kérsz valamit, míg ők kevesebbet ajánlanak, de ha teljesítesz, akkor megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#4522) ADAM1337 válasza lord.lakli (#4521) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Valahogy így gondolom én is, mert elég teljesíts jól kategória.
Mivel ez nem tanulható szakma, hanem elsajátítható.

(#4523) tizs


tizs
újonc

Sziasztok, mi most egy reális "pályakezdő" Java fejlesztő fizu?
Nem: FF
Kor: 28
Munkakör: pályakezdő java fejlesztő
Végzettség: felsőfokú matek és gazdasági
Nyelvtudás: Angol, Orosz kommunikációs szinten
Netto fizetés: ???
Egyéb: ???
Hely: BP esetleg Debrecen

Van még 5 év nem releváns munkatapasztalatom, és házas vagyok ha ez számít valami.

(#4524) D@ve89 válasza tizs (#4523) üzenetére


D@ve89
tag

Cégtől, rátermettségtől és ismeretektől függően bruttó 350-400 körül alakul Budapesten általában.

[ Szerkesztve ]

(#4525) EQMontoya válasza tizs (#4523) üzenetére


EQMontoya
veterán

Debrecen miatt szerintem max 300.

Same rules apply!

(#4526) mobal válasza tizs (#4523) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Budapesten 350 - 400. Én most kaptam, ebben az intervallumban.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4527) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Nem: férfi
Kor: 26
Munkakör: Java EE, SQL, Cloud developer
Végzettség: BME mérnök informatikus, Msc 5.0
Nyelvtudás: angol közép és felsőfok között, német alap
Netto fizetés: 265, br.400
Egyéb: mobil infokomm, Java EE, security preferált
Hely: Budapest
Tapasztalat: 1 év

Szerintetek mennyire reális ez a fizetés?

(#4528) mobal válasza #89874944 (#4527) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem reális.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4529) EQMontoya válasza #89874944 (#4527) üzenetére


EQMontoya
veterán

1 év tapasztalattal még alapvetően reális. Lehet kicsit többet kapni, de évente nem érdemes ugrálni nem túl nagy különbségért, ha amúgy jól érzed magad a jelenlegi helyen.

Same rules apply!

(#4531) czappa


czappa
aktív tag

Az előbb valami hiba történt, elküldöm mégegyszer.

Magamról.
Ffi, mérnök-informatikus (Bsc), 6 év tpasztalat. Angol beszéd középszinten.
C++ kb. 4év tapasztalat,
Java EE kb. 7 hónap,
C / Java SE pár hónap

Diploma után az E///nél kezdtem el dolgozni, kezdő fizetésért. Aki ismeri a helyet az tudja, hogy nem nagyon emelnek a fizun, akkor sem, ha minden negyed éves értékelésen csak pozítív visszajelzéseim voltak.
Részben ez motivált, hogy váltsak 5 év és pár hónap után.

Elvileg C++ fejlesztőne vettek fel, és bár tudtam más is lesz, az arányok nem azok amiről az interjúk során szó esett. Magyarul alig van tervezés / implementáció, inkább support, infrastruktúra maintenance, stb. Ezért akarok váltani (ezt az évet nem is vettem bele a fenti 4 év C++ba)

Több helyen voltam felvételizni.
Bosch. Teszt írás nem volt, csak beszélgetés. Egy feladat szóban és rajz segitségével ez sem szoftverfejlesztés, inkább "hogyan gondolkozol típus". Bár szerintem nem ment rosszul, nem kaptam ajénlatot. (br. 650-et kértem amúgy)
Ugyan ők behívtak C-s pozira is, jól ebeszélgettünk a német főnökkel, de azt világosan megmondta, hogy tapasztalt C-st keresnek. Mivel a CV-mből kiderül, hogy csak pár hónapot C-ztem, nem is tudom minek hívott be.

Német repülős társaság. Teszt jó lett és behívtak egy interjúra. Igaz én C++ pozit pályáztam meg ez meg C-s lett volna (+ vmi egyéb amiről még nem is halottam korábban) ezért annyira nem bántam, hogy nem engem választottak. A szóbeli részt elszúrtam.
Br. 550-600 között kértem.

Egy másik cég. Szóbeli skypeon általános dolgokról egy amerikai emberrel. Majd szóbeli egy magyar emberrel. Ez jó lett bár nem tökéletes. Gyorsan behívtak harmadik körre, ahol általános beszélgetés volt. Amikor megtudták, hogy két hónap felmondási időm van, akkor elhült az emberünk. Azóta nem hallottam felőlük, talán már emailt sem fogok kapni, hogy nem engem választottak. br. 550-600 között kértem, azt mondta a interjúztató, hogy a közepét célozzuk meg, ez akkor volt, amikor még nem kérdezte hány hónap a felmondási időm.

Egy sokadik cég. Telefonos általános beszélgetés + angol. Ezután személyes találkozó, ahol általános beszélgetés volt, szakmából pár kérdés (milyen design patterneket használtál már éles környezetben). Bár nem ment rosszult, de egy ilyen interjúból, hogyan lehet kiszürni, hogy kit akarnak felvenni azt nem tudom. A válaszukat várom. Br. 600-at kértem.

Sokat kérek / keveset? Mit ronthtok el?
Vagy természetes, hogy ennyi interjú és nem kapot ajánlatot?
(a fenti fizetések mind cafeteria + egyéb nélkül értendőek)

(#4532) FLx válasza czappa (#4531) üzenetére


FLx
addikt

Ennyi év tapasztalattal nem kérsz sokat, valami más baj lehet ott. Mondjuk ahol nem kimondottan C++-ra keresnek, ott ugye eleve lutri.

ps. Ez kb 4 interjú amúgy, nem tudom mennyin voltál, de ne várd, hogy mindenhonnan adjanak ajánlatot, azért ahhoz nagyon pengének kell lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4533) CyberPunk666 válasza czappa (#4531) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ahol a 2 hónapos felmondási időtől elhűltek, ott biztosan ők voltak a bolondok. A 2 hónap még kimondottan kevés is. Nálunk néha 3, de akár 6 hónapot is várnak valakire, ha kell.

Szerintem a Boschoz add be most, nem tudom mennyire frissen pályáztál, de most elég sokan leléptek és nagyon sok c++ pozíció van.

(#4534) EQMontoya válasza FLx (#4532) üzenetére


EQMontoya
veterán

Idén nekem 4 cégből, akikkel beszéltem, (Bloomberg, Mapscape, Citi, Morgan Stanley) 3 adott.

czappa: ment PÜ: :)

Same rules apply!

(#4535) tizs válasza mobal (#4526) üzenetére


tizs
újonc

Mobal te pályakezdőként kaptál ennyit? Milyen mély volt a tudásod? Multinál vagy kisebb cégnél?
Én még azt hiszem ráerősítek az alapokra, és pár hónap múlva belevágok, addig is a jelenlegi munkámban lezárom a dolgokat, de legalább tudom, hogy mért csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#4536) azbest válasza section9 (#4498) üzenetére


azbest
félisten

Kiegészíteném kudu90-t annyival, hogy azért sem nagyon hasonlítható össze a gazdasági informatikus okj és a gazdaságinformatikus egyetem, mert az előbbi tananyaga gyakorlatilag szoftverüzemeltető + mérlegképes könyvelő. Szóval az informatika kimerül abban, hogy hogyan lehet felhasználni a számtógépet (pl excel) a gazdasági számításokhoz. Nekem legalábbis tíz éve ez volt a tapasztalatom, amikor egy ilyet elvégeztem.
Mivel osztv-n is ilyen jellegű számonkérés volt belőle, így nem hiszem, hogy máshol más tartalma lenne.

(#4494) Mercutio_
nem hinném, hogy bármit beszámítanának egyetemen az okj-ről, mert közép (okj 52...) és emeltszintű (okj 54...) változata van, a felsőfokú okj 55 kezdetű. Azóta lehet változott a képzési rendszer, de tudtommal csak plusz felvételi pontot ér az 54 vagy 55 fajta.

[ Szerkesztve ]

(#4537) CyberPunk666 válasza azbest (#4536) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Meg aztán az asszisztensi és ilyen típusú képzések, amikkel el lehet fogadtatni az első pér félévből pár tárgyat, csak arra jók, hogy semmi esélye ne legyen elvégezni az illetőnek.

Egyrészt néha fontos, hogy frissen tanulja, másrészt hiába ugyanaz a tematika, kicsit más a szemlélet, kimarad egy-két dolog, nincs gyakorlat bármi egyéb, nem érti a XY tantárgy 2-t, amiből az 1-et elfogadták.

Szerintem ez inkább arra jó, hogy az alaptárgyat könnyebben megcsinálja, ott tényleg nagy segítség. Az elfogadtatás az egyenes út a kibukáshoz.

SZERINTEM.

(#4538) bandus válasza EQMontoya (#4534) üzenetére


bandus
veterán

Bloomberggel ezek közé tartozott? Mi volt vele a gond, ha igen?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4539) azbest válasza CyberPunk666 (#4537) üzenetére


azbest
félisten

Képzése és iskolája válogatja.... van ahol csak az számít, hogy a tandíj be legyen fizetve, máshol elég jó és felkészült oktatók is vannak és aki akar, az sokat tanulhat. Sőt, okj-n sokkal több gyakorlati megközelítést láthat, de előfordul hogy egyes elméleti részen is sokkal alaposabb (pl adatbáziskezelés szte bsc-n meg sem közelítette a számtech programozó okj óráimat).

Régebben úgy fogalmaztam meg, hogy az okj remek arra, hogy az ember betekintést nyerjen az adott szakmába és viszonylag fájdalommentesen tud váltani másra, ha mégsem jön be. Ha mégis tetszik, akkor már van egy papírja, ami például néhány esetben vállalkozáshoz is jól jön, de kap némi előnyt is bsc kezdéshez az ismereteivel. :)

Azt mondjuk nem tudom, hogy ha valaki egyetem mellett dolgozik, akkor számít-e bármit, ha van okj-je már.

[ Szerkesztve ]

(#4540) mobal válasza tizs (#4535) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Pályakezdő éppen már nem vagyok de junior még igen! :) Egy multinál. Mély tudás mit takar? Több év PHP és közel egy év C# tudással rendelkezem.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4541) Mercutio_ válasza azbest (#4536) üzenetére


Mercutio_
félisten

A gyerek - hála vikinek aki egyik évről a másikra megemelte a ponthatárokat és csökkentette a létszámot - először a felsőfokú OKJ-t csinálta, és beszámítanak/-tottak neki elég sok tantárgyat.
Ha frissen megy, és ott végezte az okj-t akkor a tanárok és a tananyag is nagy eséllyel azonos lesz. Konkrétan annyira "esélyes a kiesésre", hogy önköltségesről az első félév után átkerült az államilag támogatottra...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4542) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Most végeztem BSc gépészmérnökként (géptervező szakirány) az Óbudai Egyetemen. Van valakinek tapasztalata, hogy német nyelvterületen (DE, AT), figyelik-e az MSc végzettséget?
Hallottam olyan infókat, hogy ezekben az országokban ez szinte semmit nem jelent. Más meg mást mond.
Szopassam magam még egy levelező MSc-vel vajon? :)

Más: Eddig teljesen más területen dolgoztam és azt fontos megemlíteni, hogy nem azonnal érettségi után kezdtem az egyetemet, szóval nagyon közel vagyok a 30-hoz. Ennyi idősen pályakezdőként ebben a szakmában mire lehet számítani? Mármint nem pénzben, hanem mennyire szívesen alkalmaznak a cégek egy pár évvel idősebb pályakezdőt.

Köszönöm szépen a válaszotokat! :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#4543) FLx válasza xEon1337 (#4542) üzenetére


FLx
addikt

Alkalmaznak bőven, azért nem vagy még öreg. :D Szeretni általában nem szeretik mondjuk, mert ennyi idősen már 5-6 év tapasztalat szokott lenni. Ezek alapján én biztos nem sokat szórakoznék MSC-vel max meló mellett.

(#4544) xEon1337 válasza FLx (#4543) üzenetére


xEon1337
őstag

Köszönöm a választ!

Persze, mindenképpen csak munka mellett csinálnám. Valószínűleg a Műszaki menedzsert fogom 1-2 éven belül elkezdeni, mivel nem az a fajta gépész vagyok, akinek a szíve helyén is fogaskerekek forognak, érdekelnek a gazdasági dolgok is. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#4545) sutszi válasza azbest (#4539) üzenetére


sutszi
veterán

Igaz már régen volt(2005/2006), de én közvetlenül érettségi után évhalasztást kértem az egyetemen, hogy elvégezzek egy OKJ-s képzést. Akkor azt gondoltam, hogy ezzel majd könnyebb lesz az egyetem. Tévedtem.
A képzés nem volt rossz, de kiemelkedőnek sem mondanám. Ugyanakkor itt kerültem kapcsolatba azzal a technológiával amiben jelenleg dolgozom... Tehát eléggé meghatározta a későbbieket.

Még az egyetem előtt volt egy munkahelyem ahol kb nem is érdekelte őket, hogy van OKJ-m. Két okból vettek fel. 1. Volt egy nagyon triviális próbafeladat, amit megcsináltam. Gyakorlatilag ezzel bizonyítva, hogy láttam már gépet közelről. 2. A másik jelöltnek akkora fizetési igénye volt, hogy akkoriban az messze sok embernek kiverte volna a biztosítékot...

Az egyetem közbeni másik melóhelyen sem az OKJ számított... Szerintem nem rossz dolog, mert a látókör szélesítésére megéri, ráadásul az egyetemi jelentkezés során plusz pontként beleszámít... Meg sose lehet tudni merre sodor az élet és abból mi lesz...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4546) syl5 válasza xEon1337 (#4544) üzenetére


syl5
őstag

Ne tedd, felesleges...

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4547) Because válasza xEon1337 (#4542) üzenetére


Because
őstag

majd írd le ide a tapasztalatokat kérlek! én már 30 vagyok, de csak most lépek be a felsőoktatásba és nagyon foglalkoztat az elhelyezkedés kérdése ilyen korban.

(#4548) bandus válasza syl5 (#4546) üzenetére


bandus
veterán

én egy corvinusos mérnök-közgazdász képzésen gondolkozom, arról esetleg van valakinek itt tapasztalata?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4549) emvy válasza bandus (#4548) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem igazan latom, mi ertelme lenne szamodra. Mernokkent messze tobbet tudsz, mint ok barmikor (tehat a fel kepzest kidobhatod az ablakon), kozgazdaszkent meg nem fogsz eleget tudni. Ha menedzsment-ismereteket akarsz felszedni, akkor arra vannak jobb programok (MBA peldaul), penzugyi ismeretekhez szinten van tobb irany, stb.

while (!sleep) sheep++;

(#4550) big-J válasza emvy (#4549) üzenetére


big-J
őstag

Ez egy kíváló kérdéskör, hogy nekünk infósoknak milyen másoddiplomának van értelme, valami soft skillekre, pm, manager-i akár vállalkozói személet átvételére. Én is ezen gondolkodom, de csak 2 éves esti, esetleg rokonszak pl gazdinfo(elfogadtatassal nalunk megvan kb 70%-a) estin jöhet szóba. Szóval nem szakmaváltáson, inkább tágításon gondolkodóknak, aminek akár a jelenlegi helyen is hasznát veszi(persze más pozicióban). Mivel már van piacképes szakma csak olyanok játszanak amik egy papíron kívül lehetőleg mást is adnának.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.