Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#36001) JoinR válasza Dare2Live (#35999) üzenetére


JoinR
senior tag

A tevékenységi körök alapján ezzel pont tudnak majd élni az akkugyárak is, gondolom. :D
Közben megnéztem az akkugyártásnak van külön TEÁOR száma. :B Maradnak a beszállítók..

[ Szerkesztve ]

(#36002) tototos válasza Dare2Live (#35999) üzenetére


tototos
őstag

NER és az indiai fejlesztők :DDD

(#36003) Citroware


Citroware
addikt

Közben mindenhonnan jönnek hírek leépítésekről, immáron brutálisan széles körben fordul elő. Ennyi ember vajon hogy fog munkát találni így hirtelenjében? Közvetett módon csakis az következhet, hogy a bérek lejjebb mennek, mert változik a kereslet/kínálat arány.

Mondjuk ez inkább globális jelenség, nem tudom, Magyarországot mekkora mértékben érinti. Egyes források szerint ennek elsődleges oka az, hogy a COVID ideje alatt megnőtt az igény az elektronikai, információs technológiai termékek iránt, ez további munkalehetőségeket hozott létre, azonban ez a világ kinyílásával normalizálódott, és most annyi emberre nincs többé szükség, el kell bocsátani.
Másik indoka a cégeknek a gazdasági bizonytalanság.
Egy lehetséges harmadik indok, amit ugyan nem mondanak, de gyanítom, hogy van alapja, az pedig a generatív mesterséges intelligencia eljövetele, és az, hogy egyes emberek munkáját megkönnyíti vagy felváltja, ezért kevesebb emberre lehet szükség. Gondolom a cég nem fogja kommunikálni őszintén, hogy bocsi emberek, de az AI leváltott egyeseket, ezért nincs már szükség rájuk.

(#36004) kraftxld válasza Citroware (#36003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mindmeghalunk!!!4444négy
:DDD

Megfelelő skill-ekkel így is rengeteg jó ajánlat közül lehet válogatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36005) Dare2Live válasza Tapsi (#35995) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha jól értem indokolt esetben, régi motorosnak, aki beleáll... megadják és nem régóta van hibrid azaz sokaknak még csak most esik le, hogy a napi pl (30-45)*2erc utazgatás mennyire rohadt sokat számít vagy az introvertált seniornak hogy ő így mennyire boldogtalanabb.

@tototos Gondolom NERre szabják. Érdekes ez az évekig fullban pörgő nem veheted el a magyarok munkáját után.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36006) Citroware válasza kraftxld (#36004) üzenetére


Citroware
addikt

Éhenhalás lesz.

Mondjuk akinek kecske az avatarja, az mindig jól fog keresni, minden más elképzelhetetlen.

(#36007) kraftxld válasza Citroware (#36006) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, ha nem lesz meló, megyek vissza a kecskefarmra :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36008) Egon válasza Citroware (#36003) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem pontos az elemzésed.
Azt gondolom, hogy kis hazánkba egyelőre (?) nem gyűrűzött be ez a jelenség, ugyanakkor a fluktuáció érezhetően csökkent az elmúlt fél-egy évben, lehet hogy erre visszavezethetően.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36009) tboy93 válasza Citroware (#36003) üzenetére


tboy93
nagyúr

Felesegem munkatarsnoje ma panaszkodott, hogy a ferjet 15 ev utan most rugtak ki a Nokiatol. Az egesz reszleget felszamoltak. Konkrétan az elso munkahelye a srácnak, anno itt kezdett. Ceges kocsi, jo fizu egyik pillanatról a másikra ugrott. Mondtak hogy köszi szépen holnaptol nem kell jönni. (Viszont a bére márciusig ki lesz fizetve, plusz végkielégítés.)

(#36010) Poultier válasza tboy93 (#36009) üzenetére


Poultier
tag

Pont az a szívás nekik, hogy át se tudnak nagyon menni máshová cégen belül, akkora freeze van, hogy a belső pozik jó részét is zárták :(

De azért nem kaptak rossz exit packaget :)

[ Szerkesztve ]

(#36011) proof88 válasza tboy93 (#36009) üzenetére


proof88
addikt

15 év után csak márciusig?

(#36012) weiss válasza tboy93 (#36009) üzenetére


weiss
addikt

Amilyen fizuk vannak, jó eséllyel máshol jóval többet fog kapni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#36013) forceberg válasza proof88 (#36011) üzenetére


forceberg
veterán

60 nap felmondási idő, ez tart március végéig, majd rá a 4 hónap végkielégítés.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#36014) tboy93 válasza weiss (#36012) üzenetére


tboy93
nagyúr

Biztos, de elég kellemetlenül érintette. Volt olyan srác aki sírva is fakadt, épp nemrég ugrott bele egy combos lakashitelbe. Nyilvan, ha osszekapja magat talal masik helyet, de biztosan nem esik jol az embernek az ilyesmi.

(#36015) Poultier válasza weiss (#36012) üzenetére


Poultier
tag

Abban a csapatban volt pár korábbi nokiás, akik csak erre a projektre jöttek vissza elég vastag fizetésért. Csak mi, régi motorosok keresünk szarul :DDD

(#36016) horush válasza tboy93 (#36009) üzenetére


horush
addikt

Szerintem, ha valaki 15 évig van egy helyen, kevés jobb dolog tud történni vele, mint egy kirúgás végkielégítéssel. Ha ért is valamihez, akkor biztos nem lesz probléma neki újra elhelyezkedni, egyébként meg kap fél évnyi fizut.

(#36017) HoTDoG válasza Citroware (#36003) üzenetére


HoTDoG
tag

Az első kettő indokot említik legtöbb helyen. Ahol rekord bevétel / profit volt, ott is mintha készülnének a szűkösebb időkre.
Az AI szerintem részben valid. Épp tegnap dobta a llama nyelvi modell, hogy 60 másodperc az fél percnek felel meg. Köszi. Persze értem, hogy nagyon fejlődik, de ha valójában minden sorát át kell majd nézni, nehogy alapvető tévedések legyenek benne, akkor egy darabig még jó ha lesz mellette humán erőforrás. A művészi, grafikai vonalon viszont sokkal gyorsabban söpör végig.

[ Szerkesztve ]

(#36018) weiss válasza Poultier (#36015) üzenetére


weiss
addikt

Abban a csapatban volt pár korábbi nokiás, akik csak erre a projektre jöttek vissza

Uhh, az szép.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#36019) Egon válasza horush (#36016) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyon egyén- és helyzetfüggő.
Amikor legutóbb aktívan kerestem állást, számos pozíció tekintetében eljutottam az első háromba, aztán a végén nem engem választottak -ha rosszkor vagy rossz helyen, ez akár egy fél éveig is eltarthat (aztán meg több pályázatot is le kellett mondanom, mert egyszerre 2-3 helyen is én lettem a befutó).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36020) sutszi válasza Tapsi (#35995) üzenetére


sutszi
veterán

Én azt mondom nyugtával dicsérd a napot. Nézzünk 1 teljes év átfutást. Illetve, kérdésem, hogy honnan fogjuk tudni, hogy pontosan hányan mondanak fel?
Ez nem egy publikus adat.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36021) Reggie0 válasza sutszi (#36020) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ottmaradtak latjak es pletykalnak.

Azert lattunk mar multinal olyat is, hogy ~15 fos csapat felall, hogy csinaljanak egy kozos ceget es felajanljak a volt munkahelyuknek, hogy beszallitananak.

[ Szerkesztve ]

(#36022) tototos


tototos
őstag

(#36023) gyépés válasza tototos (#36022) üzenetére


gyépés
aktív tag

"Sokan látják a megoldást az edukációs és tréning programokban (65%), a rugalmasabb munkalehetőségben (41%) és az egyénre szabott juttatási csomagban (33%) is."
Hát, az itt megemlített munkáltatóknál azért ez annyira nem látszott...

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#36024) section9 válasza tototos (#36022) üzenetére


section9
őstag

Ez az irrealis fizetesi elvarasok kifejezes igazan pofatlan corporate gaslighting. Ha tenyleg irrealis lenne a berigeny, akkor nem lenne problema, mert talalnanak embert aki az altaluk kigondolt berert elvegzi a munkat. Aki most egyaltalan hajlando lenne valtani az ertheto modon magasabb berrel szamol a munkahelyvaltashoz kapcsolodo kockazatok es a kieso bonusz/eves fizetesemeles miatt. Nyilvan senior+ szinten mar szemmel lathato osszeget kell letenni ahhoz, hogy megmozduljon az ember, de szerintem egy rakas ember realbere meg ezzel egyutt is alacsonyabb lenne mint par evvel ezelott.

(#36025) tototos válasza section9 (#36024) üzenetére


tototos
őstag

Nyilván az infláció nagyon nem segített a helyzeten, plusz mondjuk az autóipar már a Covid előtt kezdett küzdeni. Emlékszem hogy 2019 év végén már nem volt karácsonyi buli meg a mutatók sem álltak túl jól. Ha lesz kedvem kiszámolom, hogy reál értéken mennyit emelkedett a fizetésem 2020 óta. Tartok tőle, hogy nem igazán és elvileg pozícióban léptem előre.

(#36026) emvy válasza section9 (#36024) üzenetére


emvy
nagyúr

Kicsit trukkos egyebkent, mert ha kicsereled a vallalatot 'vevore', munkakeresot 'eladora', es az allast pedig 'ingatlanra', akkor lathato, hogy letezik olyan helyzet, ahol irrealis a berigeny (eladasi ar), ez siman ahhoz vezet, hogy kevesebb a tranzakcio (kevesebben valtanak/talalnak allast). Ez persze senkinek nem idealis.

En azt tippelem, amit mar tavaly is irtam, hogy most kicsit megfordult az asztal. Elobb-utobb valakinek engednie kell. A lenyeg az lesz, hogy a gazdasag hogy alakul -- ha a cegek profitja altalaban csokken, akkor nem fogjak tudni kifizetni a megemelkedett berigenyeket, es elobb-utobb a munkavallaloknak engedniuk kell. Masik opcio, hogy helyrerazodik a gazdasag, es akkor elobb-utobb kifizetik a magasabb bereket. En azt gondolom, hogy lesz meg 2-3 razos eve a munkavallaloknak.

while (!sleep) sheep++;

(#36027) Tapsi válasza emvy (#36026) üzenetére


Tapsi
addikt

...akkor nem fogjak tudni kifizetni a megemelkedett berigenyeket, es elobb-utobb a munkavallaloknak engedniuk kell.

Ez akkor valid, ha nem feszes a piac. És most a nagy layoffok miatt úgy tűnik, hogy nem annyira feszes. Aztán a franc se tudja, hogy a valóságban tényleg könnyű-e feltölteni a nyitott pozíciókat.

Viszont ha feszes, és a munkaerőhiány a hatékony üzletmenet gátja (és ez lehet stagnálás is csökkenés helyett), akkor kénytelen lesz engedni a munkáltatói oldal, hiába döglődik a gazdaság.

(#36028) Egon válasza section9 (#36024) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyon nincs igazad, a saját szektorod tekintetében sem.
Egy átlag IT biztonsági tanácsadó cég messze nem tudta olyan ütemben növelni a napidíját mondjuk az elmúlt 5-6 évben, mint ahogy nőttek a bérek, és pláne nem tudta az inflációhoz igazítani. Ergo előbb-utóbb eljön az a pont, hogy új embert egyszerűen nem éri meg felvenni, még akkor sem, ha ez a döntés lehetetlenné teszi a bővülést, növekedést: egy forprofit szervezet ritkán szeret nulla vagy mínusz profitért dolgozni... Nyilván ezért keresnek inkább mediort, esetleg tehetséges juniort az üres helyekre. Meg lehet nézni, hogy mennyit tudnak fizetni ezek a cégek, lásd pl.: [link]
Az, hogy pl. a bankok, akik értelemszerűen nem a közvetlen bevételszerzéséből fizetik az IT biztonsági szakértőket, így akár irreális bért tudnak fizetni ezekben a pozíciókban, nem igazán mérvadó, max. a piac torzítására alkalmas... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36029) section9 válasza emvy (#36026) üzenetére


section9
őstag

Letezik persze, de munkavallaloi szemszogbol egyaltalan nem irrealis, hogy ha valahol x-ert dolgozik az ember akkor ugyanazert a pozicioert ha csak nem eg a haz akkor x+15% lesz az a penz, amiert megmozdul. Ezt amugy tompithatna a reszveny az amerikai szoftvercegek eseten, de azt meg a kettos adoztatas teljesen kinyirta. Megoldas lehetne a negy napos munkahet, korlatlan szabadsag mint juttatas, de nagyon keves szervezetben van annyira innovativ a vallalati kultura, hogy ezt meg merjek lepni.

Globalisan persze megint mas a helyzet, ahogy hallottam haveroktol amerikaban mar leverte a piac a bereket es mindenhova brutalis tuljelentkezes van, de itthon nem annyira voltak nagy layoffok, hogy rakenyszeruljenek a munkavallalok az alkudozasra. Sot, ahova en interjuztatok ott mar kulfoldiekre is lonek vizum szponzoralassal, annyira nincs jelentkezo.

Az ingatlanpiac amugy tenyleg jo analogia, mert lenne boven munkavallalo a piacon csak a borsodi valyoghazak (juniorok) senkinek sem kellenek. :D

(#36030) section9 válasza Egon (#36028) üzenetére


section9
őstag

Az en szektorom a szoftver, nem a consulting. Nem veletlenul hagytam ott ezt a teruletet, aki nem vak az latja, hogy ez a vonal abban a formaban ahogy a legtobb szolgaltato nyomja teljesen halott. Persze lehet penetracios tesztet, BCP/DRP-t meg tuzfalat arulni fel-allami szervezeteknek mintha 2012-ot irnank, de ne csodalkozz mar, hogy nem fizetik meg. Akik DevSecOps meg cloud vonalra mentek ra azok koszonik szepen egesz jol megvannak ahogy hallottam. :)

(#36031) Tapsi válasza section9 (#36030) üzenetére


Tapsi
addikt

Pont ez jutott eszembe. A security az a terület, amit a legtöbb cég házon belül épít fel. Persze pentestre külsőst kérnek fel, de az csak egy kis szegmens (és amúgy sem igényel extrém nagy szaktudást).

(#36032) section9 válasza Tapsi (#36031) üzenetére


section9
őstag

Amugy nagyon sok terulet van ahol nem eri meg kompetenciat hazon belul felhuzni, de minel altalanosabb a terulet, annal valoszinubb, hogy mar letezik ra automatizalt megoldas vagy van valaki aki hajlando olcsobban megcsinalni. :)

(#36033) Egon válasza Tapsi (#36031) üzenetére


Egon
nagyúr

Tévedés.
Egy bizonyos (nem is túl kicsi) méret alatt jellemzően inkább kiszervezik, illetve ahol az IT véleményét is kikérik, sok helyen ott is a kiszervezés preferált (mivel hasznot tud húzni belőle az IT, ha mondjuk már régóta forszírozzák a vezetőség felé, hogy kellene ilyen meg olyan fejlesztés, ami adott esetben érinti a biztonságot is, de nem kapnak rá forrást: ha egy külső szakvéleménnyel is alá tudják támasztani az giényt, akkor hamarabb megnyílhat a pénztárca).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36034) Benmartin válasza section9 (#36029) üzenetére


Benmartin
senior tag

A legtobb helyen nem osztalekfizeto reszvenyed van, hanem RSU-d, amibol (az en ertelmezesem szerint) nem fognak forrasadot vonni kulfoldiektol az USA-ban.

(#36035) Egon válasza section9 (#36030) üzenetére


Egon
nagyúr

Értem, szóval egy szűk részterületből kiindulva sikerült általános, sommás megállapítást levonni, idézem: "Ez az irrealis fizetesi elvarasok kifejezes igazan pofatlan corporate gaslighting."
Oké, nincs több kérdésem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36036) ody42 válasza Dare2Live (#35999) üzenetére


ody42
senior tag

Miért van az az érzésem, hogy a 4iG, vagy valami új stróman cége épp egy indiaiakkal teletömött IT céget tervezget?

(#36037) ody42 válasza forceberg (#36013) üzenetére


ody42
senior tag

15 év után 9 hónapot fog kapni, nem négyet. Szerencsére nem az MT alapján adják a csomagot.

(#36038) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

sziasztok, meg tudja mondani valaki, hogy minimálbér esetén mennyi az 1 hónapra járó nettó (számlára utalandó) munkanélküli járadék ? :R

(#36039) sh4d0w válasza ody42 (#36036) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért lehet, mert Rogánék éppen most akarják letörni az IT-s fizetéseket távol-keleti munkaerővel

https://www.coreinfinity.tech

(#36040) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

“We are the ones that learned to adapt to the absence of significant salary increases over the years. To compensate for this, we took advantage of the remote work possibility and moved where living costs were lower, away from expensive metropolises.”

A HO egy nem felemlegetett része. Felénk is általános, hogy hazaköltöztek nem BPre ahol ott a nagymama és jóval olcsobb az albi díj. Márha nem az üresen kongó családi házba költöztek vissza ahol ingyenes. Gyerekeseknek meg a nagyi ajándék különben azért bele lehet fáradni a munka+gyerek az élet a hét, hónap... minden napján.
És igen van ahol a HOra mint juttatás néztek. Nincs, minimál a fizuemelés de HO.
Most meg volt nincs.

@ody42 "Ráadásul nem csatlakozhatna automatikusan minden, a feltételeket teljesítő cég sem a kedvezményes adózási formához, hanem azt csak pályázaton és egy, a kormány által kijelölt minősítő alapítvány elbírálása alapján lehetne elnyerni, meghatározott időre, illetve munkára szerződve. Ez ellen ráadásul bírósági felülvizsgálattal sem lehetne élni."

Ez egyértelműen NERre van szabva és nem kicsi versenyelőny NERes cégeknek. A fizetésekre pedig nem lesz jó hatással se NERes cégnél se máshol. És ha beindul mennyiségben magyar juniorra mégkevésbé lesz szükség.
csodás.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36041) tototos válasza Dare2Live (#36040) üzenetére


tototos
őstag

Én tudok olyan volt kollégáról akinek kevesebbet adtak de cserébe szinte full remoteban dolgozhatott. Havi 1x talán bejött az irodába.

Mi van a multikkal akiknál már most is van elég sok külföldi munkavállaló? Bosch szeirntem eléggé az élen jár ilyenben.

[ Szerkesztve ]

(#36042) brumi1024 válasza Dare2Live (#36040) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez egyértelműen NERre van szabva és nem kicsi versenyelőny NERes cégeknek. A fizetésekre pedig nem lesz jó hatással se NERes cégnél se máshol. És ha beindul mennyiségben magyar juniorra mégkevésbé lesz szükség.
csodás.

Aztan ha nyugdijba megy a jelenlegi senior reteg, a fiatal meg elkoltozik es nem lesz ki adot fizessen neznek mint Rozi a moziban. De nem baj, akkor is lehet valaki masra mutogatni.

(#36043) Drizzt válasza Benmartin (#36034) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az osztalekfizetes a reszveny tulajdonsaga, az RSU meg a reszvenyhez jutas modja. Nyilvan van olyan ceg, aminek osztalekfizeto a reszvenye es az alkalmazottaknak biztosit RSU-t.

I am having fun staying poor.

(#36044) Egon válasza brumi1024 (#36042) üzenetére


Egon
nagyúr

Majd fizetnek adót az indiai vendégmunkások.
Amúgy valóban csodás, valahogy mindig sikerül egy kicsit még jobban szétkúrni az országot.
Persze azért ki kell várni a végét (meg a részletszabályokat), mert lehet hogy a teljes piac méretéhez képest elenyésző volument fog jelenteni, és ennél fogva nem lesz érdemi hatása a piacra. Amúgy pár előnye lesz a vendégmunkásoknak, feltéve persze ha érvényesül az az elv, hogy nem a magyar munkavállalót akarják lecserélni olcsóbbra, hanem tényleg csak a hiányszakmákban lesz jelen az effajta foglalkoztatás, és 2-3 év után tényleg hazahúznak a vendégmunkások: nyugdíjjárulékot fognak fizetni, ugyanakkor nyugdíjra nem lesznek jogosultak...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36045) carapace válasza Dare2Live (#36040) üzenetére


carapace
csendes tag

Hát ez az. Én most pl Pécsen élek, a hegyoldalban, az utcánk végében kezdődik az erdő. Ugyanakkor ha olyan kedvem van, 15 perc alatt lesétálok a belvárosba sörözni, vagy amihez éppen kedvem van. Nem tudom hogy van-e Bp-nek olyan része, ahol ezt replikálni lehetne, de gyanítom ha van is, többszázmillió alatt nem úszod meg. Nincs cég, ami annyit tudna nekem fizetni, hogy felköltözzek Bp-re...

(#36046) dellfanboy válasza Egon (#36044) üzenetére


dellfanboy
senior tag

2-3 év után tényleg hazahúznak a vendégmunkások

ezt te komolyan elhiszed?miert menne haza?jobb neki itt. majd az lesz hogy rajonnek hogy van olyan hogy europai birosag es beperlik a magyar allamot mert korlatozta oket a szabadsagukban. arrol nem is beszelve, hogy azon cegek akik oket alkalmaztak 2-3ev utan bezarjak a bazart? ne adj isten felvesznek magyarokat tobb berert? ha egy kapzsi-kapitalasta cegtulaj megerzi az olcso munkaerot, foggal korommel fog ragaszkodni hozzajuk. marmint hulye lenne ha nem tenne

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#36047) Kickass válasza Dare2Live (#35999) üzenetére


Kickass
őstag

Három dolgot olvasok ki ebből:

- a NER próbálja rátenni a kezét mostmár az IT szektorra is
- fizetések letörése
- versenytársak rossz pozícióba kényszerítése

csak a szokásos NER BAU :(((

Áruljuk a házunkat, eddig itthon akartunk valami szebbet/jobbat. De inkább megpörgetem a linkedin külföldi pozikat, hátha. Pénz se érdekel...

(#36048) Pfiucska válasza Cblacksmithc (#36038) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

[link]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#36049) Egon válasza dellfanboy (#36046) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogszabály van rá, elvileg 2+1 évig maradhatnak. EU-s bíróság nem illetékes abban, hogy az EU-n kívülről érkezőket milyen feltételekkel engeded be a saját munkaerő piacodra.
Ezek haza tolják a pénzt, otthon van a családjuk jellemzően, nem akarnak örökre ide jönni. Ha letelik az idejük, jönnek helyettük mások, ugyanonnan. Elvileg ez a modell. Aztán meglátjuk, hogy mi lesz belőle.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36050) nyunyu válasza Egon (#36044) üzenetére


nyunyu
félisten

és 2-3 év után tényleg hazahúznak a vendégmunkások: nyugdíjjárulékot fognak fizetni, ugyanakkor nyugdíjra nem lesznek jogosultak...

Nem ezt mondták a németek a törökökre a hetvenes években?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.