Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4901) EQMontoya válasza grabber (#4894) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért egyedül a 120k-s lakás szerintem luxus.

Ha veszel egy 15 millás kecót, jelenlegi minimális (20% - 3 misi) önrészre, akkor 12m hitel éves kamata kb. 700k. (6% körüli THM-mel számolva). Tehát ha havi 120-at beletolsz, akkor annak a fele már a saját lakásodba megy (aka. tőketörlesztés)!

Bandus: fizuemelés eleinte ilyen.
-1. melóhelyen 3 év alatt 30% (diplomaszerzéssel együtt)
-Munkahelyváltás, +61%
-2 melóhelyen két év alatt 20%
-Munkahelyváltás +42%

Itt tartok most.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#4902) Tapsi válasza EQMontoya (#4901) üzenetére


Tapsi
addikt

Itt tartok most.

Innen azért már nem lesznek ekkora ugrások. Bruttó 800 ezer - 1 milla fölött munkásként nem nagyon lehet keresni, ha 30 évesen eléred akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#4903) EQMontoya válasza Tapsi (#4902) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem azért 1.1-1.2 környékére még el lehet jutni, onnan felfelé már tényleg necces.
Egyébként lentebb írtam, hogy 26, kiváncsi vagyok, meddig fogok eljutni 30-ig.

Same rules apply!

(#4904) bandus válasza EQMontoya (#4903) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk nagyon jól csináltad, hogy ilyen korán elkezdtél dolgozni :K én ugye 27 évesen húzhatok be 2,5 évet jelenleg, ami nem túl sok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4905) grabber válasza Tapsi (#4898) üzenetére


grabber
addikt

Nekem is ingyen csinálták,csak olyan jól sikerült,hogy másnap mehettem egy másik orvoshoz,mert elrontották.Neki kellett volna a felvétel,hogy lássuk mi a helyzet.Ingyen kaptam szar ellátást amit saját költségemen csináltathattam meg és még fájdalommal is járt.

Akinek 500k a havi rezsije azt miért kell támogatni?Milliomos ki tudja fizetni.Energetikai szektorban is dolgozom,jól érzem ezt a kamudumát,hogy a végtelenségig meg lehet őket adóztatni.

Because: Pont erről beszélek,hogy fordítva kéne ezt nézni.Addig menni amíg ez meg nem változik.

vzozo: Ja :)

lord.lakó: Az j9l hangzik,csak nem tudja senki hogy a ballagási pénzből vettem volna,de ment a családnak.Emiatt kint angliai m elő vak ebayről vettem meg használtan.

EQMontoya: Csak a vízum nem elég a hitelhez.Most eléggé megszigorították.

(#4906) Because válasza grabber (#4905) üzenetére


Because
őstag

jelenleg csak középfokú, technikusi végzettséggel rendelkezek ezen a szinten nem tudsz válogatni, tavaly 4 hónapra munkanélküli is lettem, az én fizetésem 8 év alatt bruttó 10000ft-tal emelkedett. jelenleg azon vagyok, hogy ez változzon és a tanulásba fektetem az energiám.

de nem lehet okom panaszra, ahol élek és akik között dolgozok a legtöbb embernek ez se jut!

[ Szerkesztve ]

(#4907) Tapsi válasza grabber (#4905) üzenetére


Tapsi
addikt

Akinek 500k a havi rezsije azt miért kell támogatni?Milliomos ki tudja fizetni.

Szerinted ez hány embert érint? Érdemes miattuk átszabni egy törvényt? Te azzal jobban jársz?

(#4908) bandus válasza grabber (#4905) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom mit dolgozol az energiaiparban, de ez jóval összetettebb kérdés, mint ahogyan te kezeled ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4909) YM válasza grabber (#4894) üzenetére


YM
senior tag

Kaja 40k. Legyen inkább 80 és akkor nem lesz múmia belőled! :U

(#4910) YM válasza EQMontoya (#4901) üzenetére


YM
senior tag

Naja, de ha megveszed a lakást, akkor röghöz vagy kötve, az mennyivel jobb? :F Meg azt a pénzt kamatoztathatnád is, ahelyett, hogy magad fizeted a kamatot! :U

(#4911) grabber válasza bandus (#4908) üzenetére


grabber
addikt

Lehet,de csak egy dolog a sok közül nem a legfontosabb :)

YM: Szüleimmel élek még így tudok félre rakni és múmia sem lesz belőlem.De lehet hogy tényleg annyira jönne ki.Főleg fehérje porokkal :D

(#4912) #35193216 válasza corevalue (#4851) üzenetére


#35193216
törölt tag

Szerintem a jobb gyakorlatos lehetőségek miatt érdemesebb fővárosi intézményt választani. Persze elvileg lehet bárhonnan bármit, de helyből egyszerűbb.

(#4913) #35193216 válasza grabber (#4894) üzenetére


#35193216
törölt tag

Pesten felesleges az autó (jó a helyi tömegközlekedés, vidék felé is innen a legjobb, ráadásul évi pár alkalomra bérelni is lehet autót), vidéken meg az albérlet olcsóbb (kivéve nyugati határszélt).

(#4914) EQMontoya válasza YM (#4910) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kamatoztathatnám kb. marginális kamatért (1%?).
Röghöz nem vagy kötve, max kiadod, és azt a minimáli difit, ami a kiadás ára és a hitelkamat között van, kell beletolnod.

Same rules apply!

(#4915) YM válasza EQMontoya (#4914) üzenetére


YM
senior tag

Kiadod ha ki tudod :) Ha meg nem tudod, akkor még a rezsiért is fizetsz.
Nem feltétlen betéti kamatra gondoltam. 10 millert bele lehet tolni vállalkozásba is mondjuk :)

(#4916) sutszi válasza YM (#4910) üzenetére


sutszi
veterán

Nem az albérletre amúgy is kifizetendő összegről beszélt? Amit X év alatt kifizetsz albérletre azt a sajátodra is fizetheted. Igaz valamilyen szinten leköt..de ki is lehet adni, vagy eladni. Így majdnem visszakapod a lakhatásra költött összeget...albérletnél ez hol van meg?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4917) bandus válasza YM (#4910) üzenetére


bandus
veterán

azért nézz utána a jelenlegi kamatlábaknak :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4918) savoo válasza YM (#4915) üzenetére


savoo
addikt

Durva túlkereslet van albérletekre, szóval ez nem hinném hogy gondot jelentene. A jelenlegi albérlet árak mellett egyáltalán nem hülyeség lakást venni. Mi is úgy döntöttünk asszonnyal, hogy belevágunk, az albérlet dologgal csak a szívás van jelenleg.

(#4919) amargo válasza grabber (#4894) üzenetére


amargo
addikt

ez, hogy jott ki 1 fore 300k 2re 190?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4920) Oppenheimer válasza amargo (#4919) üzenetére


Oppenheimer
veterán

ha egy embernek 40 a kaja egy hónapra, akkor 2 embernek kijön 20/főre? avagy ha egy embernek 30 a szórakozás egy hónapra, akkor 2 ember megússza a szórakozást 15/fő áron? avagy 9 anya meg tud szülni egy gyereket 1 hónap alatt? :D

vannak olyan fix költségek, amik nem csökkennek attól, mert lesz egy lakótársad.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4921) freaghill


freaghill
őstag

gehalt.de oldalt kivéve van még valami más, ahol lehet keresni, hogy milyen szakmában, ki mennyit keres(het)? :)

(#4922) amargo válasza grabber (#4894) üzenetére


amargo
addikt

"Akinek 500k a havi rezsije azt miért kell támogatni?" szerintem nem az, nyilvan felretud tenni milliokat, de attol meg nem lesz milliomos..

Oppenheimer:
ezert nem ertem ezt a számolást, mert ez csak akkor mukodne, ha egy vadideggenel koltozol ossze, de a paroddal nyilvan kozos a kereslet, igy nem lehet felezni a dolgokat.

kovsol: igen gondolom, csak a gondolatmenetet nem ertem, de erre is irtam alternativakent egy idegen lakótársat.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4923) tzuiopo


tzuiopo
újonc

Kor: 23
Munka: java,spring,angular
Végzettség: elte ik bsc
Tapasztalat: 10hónap
Nettó fizetés: 300k, nincs bonusz:(
Hely: budapest

Nem rossz, de nem is érzem túl jónak. 4-5 éven belül duplázni akarom.

(#4924) kovsol válasza amargo (#4919) üzenetére


kovsol
titán

gondolom akkor az 1x300 ott meg 2x190 :D

May the Force be with you!

(#4925) axioma válasza Tapsi (#4907) üzenetére


axioma
veterán

Nem tema, de tokegyszeru lett volna: az olcsobb (havi x kWh-ig) aramot 20% csokkenteni, a felettit 30% novelni. Igy ugyanaz az arkepzesi rendszer marad, de a szegenyebbeket segitette volna, kozepen kb. nullszaldo, fent meg plusz befizetes.

(#4926) big-J válasza axioma (#4925) üzenetére


big-J
őstag

Akik jól keresnek mindig fognak racionalizálni valami okot, miért is jobb így, ne akadékoskodj. :D

(#4927) EQMontoya válasza tzuiopo (#4923) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ne ríjjá, ennyi tapasztalattal ez kurvára oké.

Same rules apply!

(#4928) Tapsi válasza big-J (#4926) üzenetére


Tapsi
addikt

Miért büntessük azokat, akik jól keresnek?

(#4929) corevalue válasza Tapsi (#4928) üzenetére


corevalue
csendes tag

...

[ Szerkesztve ]

(#4930) EQMontoya válasza corevalue (#4929) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))
Bocsi, ezt a hozzászólást nem tudtam komolyan venni.

Same rules apply!

(#4931) Goose-T válasza Tapsi (#4928) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem még most hagyjuk abba a kommunizmust a topikban, mielőtt elburjánzik. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4932) skristof válasza EQMontoya (#4930) üzenetére


skristof
tag

az mondjuk a te problémád :))

én lecseréltem hűtőt, mosógépet meg TV-t, pár izzót, és kidobtam a fagyasztót.
havi 10k+os villanyszámlából lett 3k

fater meg tett vidéken napkollektorokat, simán nullás hónapok is bejátszanak. persze "keresni" azért nem fog rata, mivel nem eladási áron veszik meg az áramot

(#4933) EQMontoya válasza skristof (#4932) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az izzók lehetnek nagyobb tétel, meg a TV, ha nagyon sokat megy.
A fagyasztó kidobása könnyű, a TV-t is kidobhatnád, gúy cask 2k lenne, ezzel nem győztél meg. :D
Minden égőm ledes vagy energiatakarékos (talán mondjuk a WC meg a spajz nem), TV havonta egy órát sem megy...
Egy hűtő meg évente fogyaszt 3000ft-nyi villanyt, azt valóban le lehet faragni 2000-re. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#4934) djgeg


djgeg
őstag

Sziasztok!

A lentire egy tól-ig nettó kereseti sávot tudnátok mondani?! :R

Piacvezető, nemzetközi háttérrel rendelkező építészeti szoftverek fejlesztésével foglalkozó partnerünk számára keresünk munkatársat az alábbi munkakörbe:

IT Infrastructure Csoportvezető

Feladatok:
Partnerünk nemzetközi informatikai hátterének zavartalan működéséhez stabil háttér biztosítása, a fejlesztendő területek azonosítása, fejlesztési javaslatok kidolgozása (400 munkatárs számára Magyarországon és 9 külföldi leányvállalatnál)
Az informatikai infrastruktúra felügyelete, karbantartása, optimalizálása (Windows – Azur – alapú infrastruktúra)
Az IT csoport munkájának koordinálása, ütemezése, tervezése, felügyelete.
A feladatok ütemezése, prioritások elbírálása kommunikálása.
Az IT csoport tagjainak szakmai vezetése.
A rendszerek fejlesztési lehetőségeinek vizsgálata, új megoldások, technológiák megismerése, bevezethetőségének vizsgálata a működési hatékonyság növelésének érdekében.
Az infrastruktúra terv szerű összehangolt fejlesztése, tervek készítésében való részvétel, új technológiák megismerése, kipróbálása és rendszerbe állítása az informatikai vezetővel való egyeztetés alapján.
Az az IT költségvetés tervezésében való aktív részvétel.
Informatikai ügyelet megszervezése és működtetése a napi üzletmenet fenntartása érdekében.
Az informatikai infrastruktúra különböző elemeinek dokumentálása, a dokumentáció frissítése.

Elvárások:
Informatikai támogató csapat vezetésében szerzett legalább 5 éves tapasztalat
Komplex informatikai projektek tervezésében és kivitelezésében való jártasság
Önállóság
Felhasználó központú gondolkodásmód
Nyelvtudás: angol – kommunikációs szint (írásban és szóban)
Végzettség: informatikus mérnök

Elvárások:
Inspiráló munkakörnyezet
Feladat-orientált szemlélet
Folyamatos szakmai fejlődés lehetősége
Versenyképes kompenzációs csomag"

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4935) emvy válasza djgeg (#4934) üzenetére


emvy
nagyúr

Brutto 800-1.5M, attol fugg, mennyire soher a ceg. :)

while (!sleep) sheep++;

(#4936) djgeg válasza emvy (#4935) üzenetére


djgeg
őstag

Az egész jól hangzik, igaz nem tudom, hogy pontosan melyik cég ez szóval nem tudhatom mennyire sóherek, de egy 900-1.2 között már örülnék :) Igaz hozzá teszem, hogy nincs informatikus mérnök felsőfokú végzettségem, de 8-10 év tapasztalattal köztük "kisebb" cég IT vezetői tapasztalattal már ellensúlyozom azért. :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4937) kraftxld válasza djgeg (#4936) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem a Graphisoft lehet. Építészeti szoftver, weboldaluk Azure-on van hostolva, és O365-ön a levelezés.
8 leányvállalat a 9 helyett a weboldalon ami belefér a fejvadász tévedésébe :) [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4938) djgeg válasza kraftxld (#4937) üzenetére


djgeg
őstag

Igen gyanús a "építészeti szoftvert" rész, meg az egyebek. Első tippre nekem is ők ugrottak be :DDD
Egyébként Graphisof-al kapcsolatban tapasztalat?! Dolgoztam már velük, de abból még nem derül ki mennyire sóherek vagy épp milyen a hely?! :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4939) emvy válasza kraftxld (#4937) üzenetére


emvy
nagyúr

Vagy Lindab.

while (!sleep) sheep++;

(#4940) bandus válasza Tapsi (#4928) üzenetére


bandus
veterán

rossz a kolléga feltételezése. nem a sokat keresőket büntetné axioma felvetése, hanem a sokat fogyasztókat. más kérdés, hogy nyilván az fogyaszt többet, akinek 5 plazmatévéje van és mellé még a jacuzzit is kell fűteni.

de összességében az energia és közművek díjának a leszorítása a pazarlás irányába tereli a társadalmat. nincsenek ösztönözve se arra, hogy télen ne egy szál alsógatyában flangáljanak otthon (ami mindenkinek szíve joga, csak fizesse meg), se arra, hogy energiatakarékos berendezéseket vásároljanak, megújulós rendszereket telepítsenek. plusz így kicsesznek az iparág nagyrészével, leginkább a lakossági szolgáltatókkal.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4941) Tapsi válasza bandus (#4940) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez mind jó érvelés lehet egy jóléti társadalomban, de Magyarországon szociális kérdés a rezsiköltségek csökkentése, ugyanis jóval nagyobb arányban költünk erre a fizetésünkből, mint Nyugaton.

...energiatakarékos berendezéseket vásároljanak, megújulós rendszereket telepítsenek

Ez a hazai lakosság többségénél fel sem merülhet lehetőségként a jelentős beruházási költségek miatt. Mellesleg ez Nyugaton is inkább divatból működik, illetve a jelentős állami támogatás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4942) savoo válasza Tapsi (#4941) üzenetére


savoo
addikt

Hát igen, van ahol támogatják a megújuló energiát, van ahol meg megadóztatják... ;]

(#4943) lajafix válasza sutszi (#4834) üzenetére


lajafix
addikt

ne haragudj de ez nem érvelés amit előadsz. én nem rólatok meg rólam beszéltem, hanem a munkaerőpiac általános felsőoktatási értékitéletéről, ami bizony megalapozott. és ami neked nem tetszik. Hát ilyen sajnos az eloszlásfüggvény. :)

"Érdekes, hogy a VIK-es srácok alapvető hiányosságát mennyire besöpröd a szőnyeg alá, már-már jelentéktelennek titulálva, miközben ez totál nem fér bele abba a képbe, amit beállítasz az intézmények színvonaláról."
Én elhiszem hogy te ezt tapasztaltad. DE a piac értékítélete számít egy intézmény munkájának megítélésekor és nem véletlen a sorrend. Amikor a legtöbb diák felsőoktatási intézményt választ, ők is ezt veszik figyelembe és ezért a jobbakat veszik fel ezekbe az intézményekbe. Egy dolog a minta, de az nem biztos hogy jól jellemzi az adott intézményt.

kérésedre: igen a Kandót és a BME-t is elvégeztem(ez utóbbit csak gazdasági másoddiplomáért). És rengeteg féltudású, önjelölt zseni összecsapott munkáját javítottam már ki, amikről lerítt hogy nem volt mögötte mélyebb tudás, csak GUI kattingatás.

Rock'n Roll

(#4944) sutszi válasza lajafix (#4943) üzenetére


sutszi
veterán

Amit én leírtam az nem érvelés. De ha te leírsz ennyit ' ami bizony megalapozott. ' akkor az úgy van?! :F :Y Mert te leírtad?!

A második bekezdés meg teljes képzavar. Előadod mekkora jó a sulik megítélése, mert ott aztán olyan képzés van... Aztán mikor jön egy példa a valós életből, hogy pont ilyen srácoknál alapvető hiányosságok vannak, akkor azt úgy állítod be mintha ez nem is lenne probléma. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4945) big-J válasza sutszi (#4944) üzenetére


big-J
őstag

Én ugyanezt írtam neki bővebben, nem is fogta fel/válaszolt rá, felesleges írogatnod neki.

(#4946) sutszi válasza big-J (#4945) üzenetére


sutszi
veterán

A mai napra elegem is lett a fórumból... :( Biztos valami front, vagy nem tudom mi van itt ma, máshol is.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4947) bandus válasza Tapsi (#4941) üzenetére


bandus
veterán

inkább politikai. az axioma által mondott felvetett, fogyasztással összefüggő indexálás a szegényebb réteget ugyanúgy segítette volna. de ez már nagyon off :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4948) emzeperixx


emzeperixx
újonc

Hello,

ezért mennyi lehet a reális fizetési igény vajon?

Felsőfokú informatikai végzettséggel, 2 év tapasztalattal. Az előnyt jelent részből a "Lotus (IBM) Notes / Domino 7 - 9 alapú rendszerek ismerete" nem klappol... :)

Köszi.

(#4949) KMan válasza grabber (#4894) üzenetére


KMan
őstag

Ez nagyon jo tema! :K Ezt erdemes elolvasni, illetve az elozo irast az elso linken. Kerdes, hogy a kiadasaidhoz szeretned igazitani a beredet, vagy valoban annyit kapni mint a munkad erteke? Es hogy mennyi is valoban a munka erteke? Ezt is erdemes elolvasni.

Szerintem 2 eves blokkokban erdemes gondolni, es karrier-penzugyi celokat felallitani, amik elerhetoek es ezt megvalositani. Nagy bolcsesseg, tudom :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4950) userxy válasza emzeperixx (#4948) üzenetére


userxy
őstag

Lotus notes hót egyszerű levelező rendszer ha outlook megy ez is fog.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.