Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#21001) Kobe válasza bandus (#21000) üzenetére


Kobe
veterán

Nem kotekedes, csak a konzekvensen hasznalt "csajom" megnevezes eleg fura dolgozo koru emberek szajabol, plane 30on tul..... ;]

(#21002) bandus válasza Kobe (#21001) üzenetére


bandus
veterán

hasonlóképp gondolkodtam én is, egyszer rég ;]

de néhány éve volt hosszabb ideig egy csajom aki kifejezetten szerette ezt a megnevezést. pedig idősebb volt nálam vagy 7-8 évvel és nem is egy szoliban dolgozott, hanem egy nagy multi top menedzsmentjében, neki nem volt degradáló :N szóval ha ő nem is, de a szóhasználat megmaradt. a jelenlegit sem zavarja, bár ő nem beszél magyarul ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21003) vans? válasza bandus (#21000) üzenetére


vans?
őstag

Egyedul megy sabbaticalra? Vagy csak pihen?

hábm bábm

(#21004) Kobe válasza bandus (#21002) üzenetére


Kobe
veterán

Csak halkan utalnek ra, hogy a hasznalt kifejezes a te sajat bizonyitvanyod, nem a baratnode, fuggetlenul attol, hogy zavarja/erti-e vagy sem :)
erre azert figyelj oda, mert egy korosztalybeli tarsasagban elegge tudja serteni masok fulet...

16-17 ev felett az embernek min. baratnoje van, 30 folott meg plane ubergaz igy hivatkozni valakire :)

(#21005) emvy válasza Kobe (#21004) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem nem gaz, ha nyilvanvaloan nem dehonesztaloan mondja az illeto. De ennel offtopicabb dolgot nem nem is tudnek elkepzelni. :)

while (!sleep) sheep++;

(#21006) bandus válasza vans? (#21003) üzenetére


bandus
veterán

van egy kis side projectje, azt szeretné felfuttatni. én jobban örültem volna, ha egyszerre veszünk ki ilyesmit és beutazzuk mondjuk az usa-t, de nekem ez szerintem még 1-2 évig nem opció, szóval csinálja csak, ha most van erre szüksége. majd ha én jövök akkor csatlakozhat.

Kobe: szerintem továbbra sem gáz, de lásd amit emvy ír :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21007) Apollo17hu válasza bandus (#21000) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Viszont akkor sztem be kellene mennie a munkaügyre. Megint csak homályos emlékeim vannak róla, de jelezni kell, hogy márpedig mostantól ő saját maga után szeretné fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#21008) GeeForGolf válasza axioma (#20983) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

Engem meglepett, nagyon (bar nem merultem bele a reszleteibe), en azt gondolnam hogy ahogy javul az informaciohoz hozzajutas, ugy kevesbe vannak a nok korlatozva a "hagyomanyos" irany altal.

nincs ilyen összefüggés. a dánoknál diplomáztam, ők azért egy eléggé digitális, és még inkább egyenlőségpárti társadalom. talán ha 10%-nyi lány volt Computer Science-n, annak is lemorzsolódott kb a fele. pedig a skandinávokat tényleg nem lehet azzal vádolni, h bármennyire is irányítanák a gyereket, beleszólnának, h mit csináljon, nincsenek tipikus társadalami normák, tényleg mindenkit hagynak kibontakozni, egészen kisgyerek kortól kezdve. ennek ellenére vhogy nem tolongtak a lányok, h programozók legyenek.

(#21009) horush


horush
addikt

A Hays guide pontosságához még:

a hónap végén kezdek egy új helyen, én is azt tapasztaltam, hogy a Hays guide alapján kért fizetés teljesen reális, sehol nem mondták rá, hogy túl sok.

Nem: Férfi
Kor: 27
Munkakör: Frontend fejlesztő / Angular
Tapasztalat: 5 év
Végzetség: érettségi
Nyelvtudás: Angol, felsőfok
Bruttó fizetés: 1.100.000 HUF
Egyéb: évi 500.000 HUF cafeteria
Hely: Budapest, multi

(#21010) freaghill


freaghill
őstag

Manapság üzemeltetés terén milyen cert-eket érdemes megszerezni?
GCP, AWS, vagy először érdemes a jó öreg RHCSA, RHCE-t elvégezni?

(#21011) travix válasza horush (#21009) üzenetére


travix
aktív tag

ez egész jó, nekem:
Nem: Férfi
Kor: 25
Munkakör: Frontend fejlesztő / Angular
Tapasztalat: 2 év
Végzetség: egyetem
Nyelvtudás: Angol, középfok
Bruttó fizetés: 540 000 HUF
Egyéb: évi 30000 HUF cafeteria
Hely: Szeged, kkv

[ Szerkesztve ]

(#21012) JoinR válasza freaghill (#21010) üzenetére


JoinR
senior tag

Attól függ, mit szeretnél üzemeltetni :) Azt kell csinálni, amire várhatóan igény van, de ez ugye cégenként más. Nekem a cég fizette az AZ-104, AZ-400-at, ezért megcsináltam, de sokra nem használom (főleg, hogy már leléptem :DDD)
A Red Hat-es certekkel biztos nem lősz mellé, bár nekem nincs.
Szerintem a CKA most a legmenőbb.

(#21013) freaghill válasza JoinR (#21012) üzenetére


freaghill
őstag

Ez a CKA egész érdekesnek tűnik :R

(#21014) sarkanyolo2 válasza travix (#21011) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szép!

Szegeden 600 bruttó már a jónak számítós kategória, sajnos. Dupla ennyi tapasztalattal mint a tiéd szokták ezt adni, hátha megindulnak a fizetések itt is.

Azért bárkinek bármilyen actual szegedi infója van, nyugodtan szórja meg a topicot. :R

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21015) kraftxld válasza sarkanyolo2 (#21014) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azure Architect-et keres a Telekom Szegeden, legutoljára 1-1.2bruttót mondtak erre a melóra: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21016) sarkanyolo2 válasza kraftxld (#21015) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ez egy pozítív csalódás!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21017) kexksz válasza sarkanyolo2 (#21014) üzenetére


kexksz
addikt

Ez komoly? KKV-kra el tudom kepzelni, de nagyobb szegedi cegek (epam, evo, logmein, nem tudom mi van meg) is ennyit adnanak?

(#21018) sarkanyolo2 válasza kexksz (#21017) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ismerősömtől azt az infót kaptam, hogy a 600 bruttó EPAM-ban már jó Szegeden. Kb fél éves infó, de énis várok egyéb első kézből valót.

Másik ismi KKV 600 bruttó, úgy hogy gyakorlatilag az összes projektet abajgatja....

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21019) haly


haly
őstag

Sziasztok,
Idén sikerült egyet lépni munkahelyen. Most koromhoz, szakmához és tapasztalatomhoz képest elégedett vagyok.

Nem: Férfi
Kor: 24
Munkakör: Senior Controller
Fizetés: 600.000Ft bruttó/hó + 13. Havi + Éves bónusz (tavaly 3.5 havi) + 605.000Ft/év cafi
Nyelv: Angol felső
Tapasztalat: 2 év
Egyéb: egészségbiztosítás, céges teló, laptop
Hely: Budapest, multi

(#21020) szakika11 válasza haly (#21019) üzenetére


szakika11
csendes újonc

2 év tapasztalattal senior???

(#21021) Ursache válasza szakika11 (#21020) üzenetére


Ursache
senior tag

nekem is ettől nyílt ki a szemem, így kora reggel. hogy mérik "itt" az ilyen titulosokat?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#21022) tboy93 válasza haly (#21019) üzenetére


tboy93
nagyúr

Titulus ide vagy oda, szerintem igen szép teljesítmény ez 2 év tapasztalattal, gratula! :K

(#21023) harylmu válasza haly (#21019) üzenetére


harylmu
őstag

Két évvel ez nagyon jó. +1 gratula

(#21024) sarkanyolo2 válasza haly (#21019) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szép pakk! :C

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21025) kexksz válasza Ursache (#21021) üzenetére


kexksz
addikt

Ezeket a pozikat egy SSC-ben mondjuk 4-5 evig csinaljak az emberek, utana meg elmennek managernek.

(#21026) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Érdemes lehet megtanulni Java Spring Boot fejlesztőként Amazon Lambda/Serverless témát magasabb napidíjas contractori pozíció reményében?

(#21027) harylmu válasza cipofuzo87 (#21026) üzenetére


harylmu
őstag

Mit kell rajta tanulni? :D Viszont az AWS egészét azt nagyon is érdemes, igen.

(#21028) norbeey válasza GeeForGolf (#21008) üzenetére


norbeey
tag

Pontosan erről van szó hogy maximalizálódnak a nemi különbségek ha mindent annak rendelnek alá hogy egyenlően legyenek kezelve az emberek mivel minden társadalmi és élethelyzetből adódó nyomás és ösztönző megszűnik és helyette csak az "ösztönös" és biológiából adódó preferenciák érvényesülnek: Equality Amplifies Gender Differences

Van egy Norvég sorozat is (fent van youtuben) ami ezzel is foglalkozik: Hjernevask

(#21029) haly válasza tboy93 (#21022) üzenetére


haly
őstag

Köszi szépen! Úgy érzem rendesen megküzdöttem érte az előző 2 évben.

"Sajnos" senior.
Ez amúgy nekem pont, hogy hátrány (későbbi pozi váltásnál nagyobb okom lenne combos emelést kérni, de így most jó ideig senior maradok)
Volt róla szó, hogy csak a juniort hagyjuk el, aminek örültem is volna, de ez a feletteseimnek csak akkor jutott eszébe, mikor már aláírtuk a szerződést. Így marad ez.
A tapasztalat igazából úgyis többet számít, mint a pozi neve.

(#21030) Revolit


Revolit
senior tag

(#21031) lumpy92 válasza Revolit (#21030) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ezt Budapesten sem éri, csak akkor, ha IT+gazdasági vonalra szűkítjük a halmazt.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#21032) bandus válasza haly (#21019) üzenetére


bandus
veterán

ez nagyon jo package igy, gratula es csak igy tovabb :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21033) section9 válasza Revolit (#21030) üzenetére


section9
őstag

Mondjuk a cikk nem tudom mennyire veheto komolyan azok utan, hogy az MBA-t vegzettekre "kezdokent" hivatkozik, mikor ezekre a programokra alapbol minimum 3-5 ev munkatapasztalat a felveteli kovetelmeny. :F

(#21034) mobal válasza Revolit (#21030) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miért nem hiszem el a bruttó 900+-t?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#21035) azbest válasza mobal (#21034) üzenetére


azbest
félisten

a Nemzeti Közszolgálati Egyetem katonai üzemeltetés és vezetés végzőseinek közel 800 ezres fizetései is érdekesek. Ennyire jól fizet a honvédség ? :D Vagy külföldi zsoldosok lesznek :D Esetleg 46 éve szolgáló dandártábornokokat képeznek [link]

Egyébként pár hónapja kétszer is kaptam a régi egyetememtől kitölthető ürlapokat. Legalább 8 éve nem jártam náluk. És a mostani cikk is 3 éve végzetteket ír valójában, nem kezdőket.

[ Szerkesztve ]

(#21036) JoinR válasza mobal (#21034) üzenetére


JoinR
senior tag

MBA-t azért nem a friss BSc-sek szoktak végezni, valszeg már van tapasztalatuk, mikor megkapják az MBA utáni melót.

(#21037) Revolit válasza mobal (#21034) üzenetére


Revolit
senior tag

Hát durva számok, főleg, hogy átlagról beszélünk. És kétlem, hogy kezdőknél kirívó lenne a felső pár százalék, hogy az torzítaná a képet.
MBA dolog jó meglátás, kérdés mennyire kezdökről is beszélünk. Ugye pont írtam pár napja ide, hogy elég durva mennyire összetorlódtak a fizuk junior-medior-senior vonalon. Ez is csak azt erősíti meg. Még ha inkább a medior szinthez közeli emberekről van is szó.

Mindenesetre látom a bölcsész szakon még mindig a legkülönfélébb szakokra tudják berángatni az arra kapható egyéneket. Erről csak ez jut eszembe:

(#21038) Lortech


Lortech
addikt

Szerintem ezek egy része biztosan nem valódi pályakezdő, ami felfelé húzza az átlagot.
Erre enged következtetni az info BSC MSC közötti különbség is.
+"viszont esetükben már csak 0,27 hónap telik el az első munkavégzésig"
Ezt nehezen tudom máshogy elképzelni, minthogy sokaknak 0.0 hónap telik el az első munkavégzésig, mivel már eleve munkában állnak, és emiatt magasabb az MSC 'kezdő', mert már x éve dolgozik, nem pedig azért, mert a piac ezt ennyivel magasabbra árazza (nem teszi) valódi kezdőként.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#21039) MATEO6600 válasza Lortech (#21038) üzenetére


MATEO6600
őstag

Jelen esetben az MSc-t úgy tekintsd, hogy +2 év munkatapasztalat BSc-hez képest.

(#21040) Sztenly válasza haly (#21029) üzenetére


Sztenly
tag

A medior szintet akkor ezek szerint sikerült skippelni.
Tényleg szép mert mások 3-5év tapasztalattal vannak e körül.

(#21041) mobal válasza Sztenly (#21040) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azért az elő fog jönni...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#21042) emvy válasza Sztenly (#21040) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezeknek a jelzoknek semmifele ertelmuk nincsen nagy altalanossagban. Cegeken belul van ertelmuk, pl. egy Google L5 SRE az kb. beloheto. De peldaul Google-nel van VP-bol tiz, a Citibanknal meg 10000 :DDD mert mast jelent, egy Citi VP itthon keres 1 m bruttot, G-nel meg 1 millio dollart.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#21043) Tapsi válasza emvy (#21042) üzenetére


Tapsi
addikt

Hahaha, ez mennyire true. MS-nél most variálták meg ezt parasztvakításként. Így lett egy ismerősöm director. Tök jól hangzik, valójában meg nagyjából egy mezei munkás, assoc szint.

(#21044) kexksz válasza Tapsi (#21043) üzenetére


kexksz
addikt

Mit valtoztattak MS-nel?

(#21045) Jag21


Jag21
újonc

Sziasztok!

Most kezdtem új helyen!
Tapasztalathoz viszonyítva szerintetek reális?

Nem: Férfi
Kor:27
Munkakör:System Admin
Végzettség:Gazdinfó Bsc
Tapasztalat:2.5 év
Nyelvtudás:Angol közép
Fizetés: Bruttó 650e
Egyéb:2 havi bónusz, cafeteria, egészségbiztosítás
Hely: Budapest, multi

Előző hely

Nem: Férfi
Kor:25
Munkakör:System Admin
Végzettség:Gazdinfó Bsc
Nyelvtudás:Angol közép
Fizetés: Brutto 300e
Egyéb:1 havi bónusz, cafeteria
Hely:megyeszékhely, multi

[ Szerkesztve ]

(#21046) tboy93 válasza Jag21 (#21045) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szép lépés :K

(#21047) Madwe válasza Jag21 (#21045) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem reális, szép ugrás, grat! Ha 2 év múlva megint dupláznál érdemes elkezdeni cloud/devops irány fele fejleszteni magad :)

(#21048) Jag21 válasza Madwe (#21047) üzenetére


Jag21
újonc

Köszi!! :)

Új helyen már lesz lehetőségem cloudba is belelátni/beletanulni és érdekel is nagyon a dolog!

@tboy93: Köszi!

(#21049) sarkanyolo2 válasza Jag21 (#21045) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Így kell váltani! :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21050) PazsitZ válasza Tapsi (#21043) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én úgy tudom finance vonalon régóta van ez a (szimpla) director az associate és VP level között.
IT oldalon associate után VP jön.
Az viszont igaz, hogy a VP csak egy sima senior level.
(Ami messze nem feltétlenül garantál, lead és/vagy senior tech skillt.)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.