Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#16001) instantwater válasza bobsys (#15996) üzenetére


instantwater
addikt

Ez jól hangzik, de a főnök tolerálja?

(#16002) instantwater válasza FLx (#15998) üzenetére


instantwater
addikt

Én ki szoktam venni az összeset ami jár.
Egyrészt csak néhány napot lehet átvinni, és ki sem fizetik a megmaradót.

Hazalátogatok évente néhányszor, nyaralásra is kell, és év végén az ünnepek alatt sem szeretnék dolgozni.

Hogy lehet az, hogy valaki nem megy szabira?
Ez számomra elképzelhetetlen.

(#16003) Tapsi válasza instantwater (#16002) üzenetére


Tapsi
addikt

Hogy lehet az, hogy valaki nem megy szabira?

Úgy, hogy workaholic, nincs csaja/családja, vagy letojja őket. Persze pár év után meg jön a kiégés, elmagányosodás, stb. Ez nem fenntartható.

(#16004) bobsys válasza instantwater (#16001) üzenetére


bobsys
addikt

pont leszarja amig hozom a szamokat es nem baszogatjak a projetkjeimen levo emberek

meg o se nez emaileket szabi alatt :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16005) FLx válasza instantwater (#16002) üzenetére


FLx
addikt

Ha sajat munkarended van, akkor nem kell szabi arra, hogy elintezz valamit napkozben, meg arra sem, ha nincs kedved aznap bemenni. Max a nyaralasra kene, oda meg nem jarok. Unnepek alatt benyomom a home office-t es done. En minden fonokommel elore tisztazom, hogy ugy jarok dolgozni, ahogy nekem tetszik, cserebe minden project kesz lesz idore. Azok is amik masok szerint lehetetlenek. Eddig meg senki nem vitatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#16006) htomi85 válasza Tapsi (#16003) üzenetére


htomi85
tag

A munka és a család megegyezik abban, hogy mindkettő az erőforrásaidra pályázik.
A különbség, hogy a munka legalább pénzt eredményez.
Take the red pill.

(#16007) instantwater válasza FLx (#16005) üzenetére


instantwater
addikt

Contractor vagy?

(#16008) FLx válasza instantwater (#16007) üzenetére


FLx
addikt

Neha igen, neha nem. :) Siman igy dolgoztam foallasban is sok evet.

(#16009) Resike válasza FLx (#16005) üzenetére


Resike
tag

Na ez az aki nem kötött munkaidőben dolgozik annak pont olyan kivenni egy hét szabit mint egy lazább melós hét. És az utóbbi az fizet is.

(#16010) instantwater válasza FLx (#16008) üzenetére


instantwater
addikt

Az "úgy járok dolgozni ahogy nekem tetszik" hányszor jelent napi 12 órát?

(#16011) FLx válasza instantwater (#16010) üzenetére


FLx
addikt

Ha hatarido van, akkor par napig, hetig igy tolom. A leghosszabb idoszak 3 honap volt. Aztan volt olyan nyaron, hogy napi 3-4 orakat dolgoztam vagy heti 2 napokat.

(#16012) instantwater válasza Resike (#16009) üzenetére


instantwater
addikt

De ha egyik nap nem dolgozol mert ügyet intézel, akkor hogy van meg a heti óraszám?
Vagy nincs ilyen megkötés, csak projekt határidők?

Biztos én dolgozom rossz helyeken de a projekt határidők olyanok mint a gumi. Nyúlnak.

(#16013) FLx válasza instantwater (#16012) üzenetére


FLx
addikt

Heti oraszam? Eletemben nem szamoltam ilyesmit foallasban, normalisabb cegeknel magasrol tesznek az orakra.

Vallalkozokent nyilvan szamolom, mert szamlazni kell valami alapjan. :D

[ Szerkesztve ]

(#16014) instantwater válasza FLx (#16013) üzenetére


instantwater
addikt

Általában heti 40 órában van meghatározva a munkaidő ami napi 8 óra.
Persze nem dől össze a világ, ha csak 38 at dolgozol, de az feltűnik, ha 1-2 nap nem is látnak.

(#16015) FLx válasza instantwater (#16014) üzenetére


FLx
addikt

Home office. :) Amugy most komolyan, a legutobb amikor foallasban dolgoztam, ugy kezdodott a new hire orientation, hogy beszeld meg a fonokoddel milyen munkarendben kell dolgozni, mert amugy a kutyat nem erdekli a cegnel. A fonok meg azt mondta, hogy ahogy jol esik. Es olyan helyen se jartam evek ota, ahol nincs legalabb 1, de inkabb 2 nap home office.

ps. Azert nyilvan most IT-rol beszelgetunk, a gyari munkanal lehet merni a 40 orat.

[ Szerkesztve ]

(#16016) Resike válasza instantwater (#16012) üzenetére


Resike
tag

Miért is kéne egy jól kereső vállalkozónak mindenképpen minden héten heti 40 órát dolgoznia?
Inkább beszéljünk arról amikor egy kis seggdugasz rádprüszköl a teszkóba te meg 3 hétig fekszel influenzával, fizetés nélkül.

(#16017) Jhonny06 válasza htomi85 (#16006) üzenetére


Jhonny06
veterán

Úbazmeg.. :)

(#16018) kexksz válasza Jhonny06 (#16017) üzenetére


kexksz
addikt

Bennem is ez fogalmazodott meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16019) sb95


sb95
csendes tag

Nem: Férfi
Kor: 25
Munkakör: Business Intelligence Analyst
Tapasztalat: 2 év
Végzetség: Programtervező informatikus BSc
Nyelvtudás: Angol
Hely: Budapest

Sziasztok!

Jelenleg a top5 magyarországi bank egyikében dolgozom és szeretnék képet kapni, hogy a fentebb leírt paraméterek alapján milyen jövedelem (munkabér + egyéb) az, amit ti reálisnak tartotok.

Illetve innen hová lehet továbbfejlődni a későbbiekben? Jelenleg nagyon leegyszerűsítve riportokat tervezek és írok egész nap. Régebben fejlesztőként is dolgoztam egy keveset (PHP), így programozni is tudok valamennyit, bár eléggé megkopott már a tudásom. Emellett ismerem egy kicsit a Java-t, a Python-t és az R-t.

(#16020) FLx válasza sb95 (#16019) üzenetére


FLx
addikt

Brutto 5-600 a realitas. En a helyedben progmat diplomaval tuti nem ilyen betanitott munkat csinalnek, tessek elmenni fejlesztonek.

(#16021) FLx válasza Jhonny06 (#16017) üzenetére


FLx
addikt

Pedig eroforras szempontbol igaza van, csak azt hozza kell tenni, hogy mindkettonek mas elonyei es hatranyai is vannak a penzen felul. En mindig azt mondom, hogy nem kell mindenkinek feleseg, gyerek stb. Azert mert az a szokas az marhasag, van akinek nem valo egyszeruen. Tobb pszichologus ismerosom is hasonlo allasponton van, nem en talaltam ki. :)

(#16022) Resike válasza htomi85 (#16006) üzenetére


Resike
tag

És kiszámoltad, hogy mennyi pénzt buktál ennek a bepötyögésével?

(#16023) instantwater válasza sb95 (#16019) üzenetére


instantwater
addikt

Proginf diplomával nem fejlesztőként dolgozol? :Y
Van valami oka? :F

(#16024) Mercutio_ válasza FLx (#16021) üzenetére


Mercutio_
félisten

Több pszichológus ismerősöm van, egy kivételével mindegyik valamilyen gyermekkori trauma miatt ment erre a pályára:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16025) FLx válasza Mercutio_ (#16024) üzenetére


FLx
addikt

Ez mondjuk valid, parterapeuta ismeros is sajat problemai miatt kezdte a szakmat. Legalabb van tapasztalata. :D

(#16026) emvy válasza FLx (#16025) üzenetére


emvy
nagyúr

Nulladik szabaly, hogy olyan teruleten nem dolgozol terapeutakent, amiben erintett vagy. Ha valaki ezt megszegi, azonnal el kellene hagynia a palyat.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#16027) FLx válasza emvy (#16026) üzenetére


FLx
addikt

Akkor senki nem maradna. :D

(#16028) sb95 válasza instantwater (#16023) üzenetére


sb95
csendes tag

Igazából így hozta az élet.

Anno, amikor 0 tapasztalattal elkezdtem állást keresni, hát nem volt az olyan könnyű, mint ahogy azt az összes médiában látni mostanság, hogy 600-800-as kezdő fizuk és másnap kezdhetsz. Mindenhol megcsináltam jól a teszteket, többségében 90%-100%-ra, szerintem a beszélgetések is jól mentek, sőt a bérigényem sem volt elszállva, többségében bruttó 300-350-et szerettem volna kapni kezdőként, amit reálisnak tartok. Ennek ellenére mindenhonnan elutasítottak, de közben láttam, hogy a hirdetések többségében befrissültek, ergo senkit nem vettek fel. Tipikus kezdő fizetésért kerestek valakit, akinek volt már pár év tapasztalata. Majd egy magyar kkv-hoz kerültem, de hát az olyan is volt, fél év után el is jöttem.

Kitaláltam, hogy rámegyek a nagy multikra, de nem csak fejlesztő pozíciókra jelentkezem, hanem bármi, ami érdekesen hangzik és IT-hoz köthető. Így kerültem a mostani helyemre és őszintén még most sem váltanék, mert eszméletlen jó a csapat, a főnökök és tapasztalatból tudom, hogy hát ez van olyan fontos, mint a pénz. Csak hát a jövőre is kell gondolni, ezért is kérdeztem, hogy innen hová lehet továbbfejlődni.

(#16029) dugo_ válasza sb95 (#16028) üzenetére


dugo_
veterán

többségében bruttó 300-350-et szerettem volna kapni kezdőként, amit reálisnak tartok.

Ennyit kaptam anno bicikliszerelőként, ahol annyi volt az elvárás, hogy tudjak biciklit szerelni... :D :D :D

(#16030) FLx válasza sb95 (#16028) üzenetére


FLx
addikt

Meg fiatal vagy, ne kenyelmesedj bele egy pozicioba! Ertem en, hogy fontos a jo csapat, meg tok buli ott teblabolni, de neked most legfontosabb a szakmai tapasztalatok gyujtese es ez nem az a pozi amivel sokra mesz. Egy evig okes, de aztan futas fejleszteni valami ertelmes helyre. Bankokat meg foleg a magyarokat messze keruld el. Tessek nemzetkozi tapasztalatot szerezni.

(#16031) FLx válasza dugo_ (#16029) üzenetére


FLx
addikt

Ennyit kaptam kezdo IT-s poziban tobb mint 10 eve. Nulla tapasztalattal. Szoval ja, nagyon nem realis penz ez.

[ Szerkesztve ]

(#16032) sb95 válasza FLx (#16031) üzenetére


sb95
csendes tag

Én például ezt nem értem. Mások is írták itt, hogy sok éve ekkora pénzeket kaptak kezdőként. Elég sok ismerősöm van, aki nemrég kezdte el a munkás életét szintén IT szektor, szintén Budapest és 1 ember kivételével mindenki a bruttó 300-400 között helyezkedett el full kezdőként. Az az egy ember is, aki többért, az sem fejlesztőként kap többet, hanem egy junior hálós pozícióra vették fel.

(#16033) emvy válasza FLx (#16027) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehogynem, van egy csomo korrekt szakember.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#16034) instantwater válasza sb95 (#16028) üzenetére


instantwater
addikt

Én ezt úgy kerültem el, hogy az egyetem alatt/előtt képeztem magam programozásból (ne gondolj űrrakéta programozásra, sima PHP-vel kezdtem, középiskola alatt pedig Delphivel bohóckodtam).

Nem tetszett a suli (ELTE-IK), elkezdtem dolgozni suli mellett, hogy elmondhassam, hogy nem csak otthon hekkeltem, hanem csapatban is dolgoztam.

Fél év után úgy hozta a sors, hogy váltanom kellett. Ekkor két lehetőség volt.
Mivel a sulit nem akartam csinálni, így lehettem volna papíron diák még egy kicsit, de nem felelt meg a diákként kapott fizetés.

Elmehettem volna főállásban dolgozni, de otthon sosem fizették betegre az embereket, főleg nem kezdőként, és a papírt is szeretik, ha megvan.

Régi vágyam volt lelépni külföldre, így megtettem. Itt egy korrekt kezdő fizetést kaptam, és nem görcsöltek rajta, hogy nincs papírom.
Megírtam a tesztet, megegyeztünk a pénzben, és költöztem.

Ez volt 2014 elején. Azóta már Senior pozíciókban mozgok.

Ma már az a gondom, hogy amivel én foglalkozom az otthon nem annyira menő (Node.js/Kubernetes), ha használják is nevetségesen fizetnének.

Mi a tanulság? Ha van használható tudásod, ne hidd el, hogy csak kevés pénzért dolgozhatsz. Ne fogadj el egy "betanított" munkát. Ha tudod mit akarsz, akkor menj akár külföldre is.

Persze, ehhez tudni kell, mi az amit akarsz.
Ha nem tudod, akkor majd mások megmondják, hogy Analyst akarsz lenni.

Értem én hogy br 300 körül kaphattál volna fejlesztőként, de analystként többet kaptál?

Megérte hagyni elfelejtődni azt a némi programozási tapasztalatot?

Ha más nincs, be kell vállalni olcsón a kezdő pozit és egy év múlva lelépni máshova.

[ Szerkesztve ]

(#16035) FLx válasza sb95 (#16032) üzenetére


FLx
addikt

Olyan ismerosokrol van szo, akik az egyetem utolso legalabb 1 eveben voltak mar valahol intern poziban es/vagy vittek sajat projecteket, kepeztek magukat egyetem mellett a valos eletre is? Mert ha igen, akkor valamit nagyon rosszul csinaltak a cegvalasztasnal vagy az interjun. Ha viszont olyan emberekrol van szo, akik bulikaztak az egyetemen es eppen hoztak a kotelezo vizsgakat aztan majd lesz valami, akkor siman lehet, hogy a cegeknek meg ennyit sem ernek. Ergo, kezdo es kezdo kozott nagy kulonbseg lehet. A masodik csoportot en nem a kezdok koze szoktam sorolni, hanem a leendo Mekis alkalmazottak koze. Sorry, ne legyen sertodes, de az elet nem habostorta. :)

ps. En egyetem alatt 1,5 evet toltam bele az onkepzesbe, elegge megerte. Bar most mar biztos meg tobbet tolnam a suli mellett.

[ Szerkesztve ]

(#16036) sb95 válasza FLx (#16035) üzenetére


sb95
csendes tag

Van köztük ilyen is meg olyan is.

instantwater: Igen, többet. Illetve azt gondoltam, hogy egy nagy banknál eltöltött idő elég jól mutat a CV-be.

(#16037) instantwater válasza sb95 (#16036) üzenetére


instantwater
addikt

Jól mutat a CVben, ha ezen a pályán akarsz maradni.

Ha később fejlesztő akarsz lenni akkor egy analyst tapasztalat keveset fog nyomni a latba, hacsak nem olyan fejlesztőt keresnek akinek ilyen tapasztalata is van.

Egyszer én is majdnem beleugrottam a "nagy cég, jól fog mutatni a CVben" csapdába, de aztán nem fogadtam a el a pozíciót, pedig már-már irreálisan sokat akartak volna fizetni az akkori tudásomhoz képest.

De végül a környezet és a cég akkori helyzete miatt nem fogadtam el.

Konkrétan pár hónappal azelőtt hackelték meg őket, és nagyon kellett nekik az ember, de nem akartam romeltakarító lenni.

(#16038) FLx válasza sb95 (#16036) üzenetére


FLx
addikt

Akkor az egyik csoport rosszul targyalt es rossz ceghez ment, a masik csoport pedig kezdjen onkepzesbe. A CV szep dolog, de nagyon keves ceget tudok mondani, amire tenyleg ugranak. Illetve nyilvan bankos tapasztalatra akkor fognak ugrani, ha masik bankhoz jelentkezel. Szoval ne valasszunk mar ezek alapjan munkahelyet! Es ne CV-t epits, mert a sok okos coach azt mondja, hanem tudast halmozz fel, epits kapcsolati toket! Utana lehet a CV-t szerkesztgetni, csak akkor mar nem fog kelleni.

Fiatalon neked oda kell menned dolgozni, ahol a legtobb relevans, varhatoan piackepes tapasztalatot tudod felszedni. Kezdokent ez az egyetlen jo irany.

[ Szerkesztve ]

(#16039) kexksz válasza sb95 (#16036) üzenetére


kexksz
addikt

CV arra valo, hogy behivjanak az interjura, ami manapsag szerintem nem egy nagy kihivas.

Egyebkent szerintem ne erdekeljen, hogy elso 1-2 evben mennyit keresel, jo feladatot, munkat, projektet es fonokot valassz, utana ugyis annyi penzt kersz el amennyit szeretnel. En februarban vegeztem az egyetemen, addig gyakorlatilag egy marek rizsert dolgoztam, juniusban viszont mar 7 szamjegyu fizuert valtottam.

[ Szerkesztve ]

(#16040) instantwater válasza kexksz (#16039) üzenetére


instantwater
addikt

Ugye bruttó 7 számjegy?

(#16041) kexksz válasza instantwater (#16040) üzenetére


kexksz
addikt

Igen.

(#16042) instantwater válasza kexksz (#16041) üzenetére


instantwater
addikt

Mondjuk az is szép teljesítmény frissdiplomásként.
Mit dolgozol?

[ Szerkesztve ]

(#16043) haly válasza sb95 (#16032) üzenetére


haly
őstag

Akkor valamit nagyon rosszul csináltok.
20onéves haverjaim közül 1-et sem(!) tudok felsorolni, aki ne keresne legalább 400 bruttót. Van köztük főleg IT, de mérnök és közgazdász is akad.
Jómagam sem IT területen vagyok és bőven megvan az említett szint.

(#16044) FLx válasza haly (#16043) üzenetére


FLx
addikt

Nem is szabad kevesebbert elmenni. Amig valaki elvallal gombokert melot, addig lesz is olyan ceg, aki erre utazik. Majd ha vegtelen fejleszto koborol az utcan munka nelkul, akkor lehet valogatni, meg tolni lefele a bereket, de most nem ilyen vilag jon. Egyik ismeros junior poziba akart menni egy mostanaban felkapott ceghez, de jol elhajtottak, mert hogy kepzel o ekkora penzt kerni. Egy honap mulva kb. sirva hivtak fel, hogy az eredetileg kert penzert meg menne-e hozzajuk, mert masok meg tobbet kernek. :D Nekem is volt hasonlo senior pozira, eskudoztek, hogy a vilagon senki nem keres ennyit, amit kertem. Mondom ok, vegyek fel aki kevesebbert megcsinalja. Masnap hivtak interjura.

Amugy erdemes ide beutni a 350-et junior fejlesztore.

https://www.hays.hu/en/salary-checker

[ Szerkesztve ]

(#16045) OPiiPO válasza kexksz (#16039) üzenetére


OPiiPO
addikt

4 hónappal diploma után? Tényleg érdekel a terület, hátha még nem késő átképeznem magam.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16046) FLx válasza OPiiPO (#16045) üzenetére


FLx
addikt

Diploma elott mar dolgozhatott eveket. :) Csaloka a diploma kiallitasahoz nezni ezt a tapasztalat dolgot.

(#16047) OPiiPO válasza FLx (#16046) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az tiszta sor, én is éveket dolgoztam előtte - direkt akartam kihangsúlyozni a 4 hónapot.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16048) sb95 válasza haly (#16043) üzenetére


sb95
csendes tag

Ők se annyiért dolgoznak már. 6-8 hónap után legtöbben 500k körül vagy afelett mozogtak már, csak a kezdés volt annyi.

DevOps-ról mit gondoltok? Ahogy nézegettem, abban is jó pénzek vannak és ilyen üzleti-adatbázisos-fejlesztős keveréknek tűnik az alapján, amit általában egy álláshoz elvárnak.

(#16049) FLx válasza sb95 (#16048) üzenetére


FLx
addikt

A devops most meno, de nem tudom mi alapjan jott le neked ez az uzleti-adatbazis-fejleszto dolog, kozel sem errol szol. Amit devops-csak csufolnak, az altalaban egy cloud engineer, akinek van ralatasa a fejlesztesre is. Tehat infra es dev mindset keveredese, ahogy a neve is mutatja. Ebbol kovetkezik, hogy junior devops mernok nem letezik, mert kell tapasztalat infra es fejlesztes oldalrol is, az meg kb. 5+ ev utan van meg legkorabban.

(#16050) sb95 válasza FLx (#16049) üzenetére


sb95
csendes tag

Huh, este van már, az "uzleti-" rész nem vágom mit keres benne :D Adatbázisos-fejlesztős dolgot szerettem volna írni, na mind1 is. Hát igen, azért is kérdezem, mert eléggé felkapott lett, ahogy látom és a legtöbb esetben a következőket kérik (ebből, meg a mi lenne a feladatod leírásokból gondoltam, hogy ilyen adatbázisos, fejlesztős téma ez is):

- Valamilyen programnyelv (Java vagy Python főként)
- Valamelyik SQL
- Bash - Shell
- Valamilyen verziókezelő
- CI/CD

Persze, ahány cég, annyi megnevezés, azt elég sokszor teljesen másra gondolnak, mint amit az adott terület megnevezése tényleg takarna :D

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.