Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#3751) lord.lakli válasza KergeK@csa (#3745) üzenetére


lord.lakli
őstag

Sajna igaz, hogy manapság már egy egyszerű outer join sem megy a fejlesztőknek. Amit advanced-nek írtál az inkább az alapos tudás max, nem? Vagy tényleg ennyire nem értenek a fejlesztők már SQL-hez?
Mondjuk az indexelés egy érdekes dolog, mert szerintem az már nem a fejlesztő dolga. Tudja megírni a view-t, proc-ot, de indexet nem feltétlenül fog megfelelően felpakolászni.

[ Szerkesztve ]

(#3752) KergeK@csa válasza lord.lakli (#3751) üzenetére


KergeK@csa
tag

Alapos nélkül meg fel sem veszünk webfejlesztőt, így igen, mondható akár alapnak is nálunk az outer join-ok kezelése. :)

És szerintem azért egy senior fejlesztőnek érdemes tisztában lenni az optimalizálással, ha használja. (nyilván van olyan fejlesztő, aki sosem, én webes irányból közelítem meg, ott kell ilyesmivel dolgozni.)
A legtöbben addig jutnak el, hogy csinálnak minden oszlopra, ami a where-ben szerepel 1-1 index-et, ami így konkrétan alig ér valamit, hisz nem így működnek a dolgok.
Ennek köszönhetően van a felvételi feladatsorban ilyen kérdés is. ;)

(#3753) Because


Because
őstag

köszönöm az itt leírtakat! jelentkezek első helyen a Széchenyi villamosmérnök képzésére, remélem nem fogok mellé.

(#3754) Egon válasza kraftxld (#3743) üzenetére


Egon
nagyúr

Ugyan már, legyünk szemléletesebbek:

Inkább linkelem

;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3755) lord.lakli válasza KergeK@csa (#3752) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi. Melyik cég, ha nem titok?

(#3754) Egon: na ez már szemléletesebb és jobb is, mint a sörös példa :D

[ Szerkesztve ]

(#3756) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

A közeljövőben lesz egy állásinterjúm automatizálási tesztelő pozícióra Budapesten az egyik multinál. Jelenleg Delphi fejlesztőként dolgozom már 3 éve vidéken, emellett hobbiként C#-ban kódolgatok, de lassan váltani szeretnék, így jött képbe a tesztelés is. Szeretem is csinálni, viszont nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy nagyjából milyen sávban mozoghatok a bérigénnyel, mivel nincsenek budapesti tapasztalataim. Én kb. nettó 240e - 270e körül kalkulátam persze egyéb juttatásoktól is függhet a dolog. Nem tudom, nagyon túlzóak ezek az elképzelések? Előre is köszi minden hozzászólást! :)

(#3757) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

Sűrűn olvasom a topicot, de nem igazán találkoztam még hardverfejlesztéssel foglalkozó állásokhoz kapcsolódó bérekkel. Valakinek van esetleg tapasztalata, vagy információja ilyen téren? :)
Üdv,
Attila

(#3758) velizare válasza szakmaster (#3756) üzenetére


velizare
nagyúr

inkább alá lőttél, mint fölé. ha nem vesznek fel, nem emiatt lesz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3759) amargo válasza velizare (#3758) üzenetére


amargo
addikt

Azért azt ne mond már, hogy egy kezdő tesztelőként keveset írt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3760) velizare válasza amargo (#3759) üzenetére


velizare
nagyúr

ez éves szinten olyan br. 5m alatt van. ezt mondjuk osszuk ötfelé. ebből adjunk oda a munkavállalónak alapbérként négy ötödöt, az br. 4m forint/év alapbér, adjunk neki a maradék egy ötödből egy harmadot (kb. br. 333e ft/év) mint cafetéria, és a maradék 2/15öd részt adjunk oda két részletben teljesítményarányos mozgóbérként.
kijön havonta br. 333e forint alapbér+br. 28e forint cafetéria (ami mondjuk havi bkv bérlet+8e forint bözsijegy+br. 3e ft valami más).

nem hinném, hogy annyira lehetetlen vállalás lenne.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3761) amargo válasza velizare (#3760) üzenetére


amargo
addikt

Nem tudom, hogy ezzel a levezetéssel mit szerettél volna elérni, esetleg kifejted?

Mert 240-270 nettó az leginkább 370-400 bruttó + cafetéria, de le is írta feketén fehéren, mennyi az annyi. Erre Te írod, hogy ez kevés, akkor mennyi lenne a megfelelő 300-330 nettó, ami már 450-500bruttó környéke.
Én azt kérdem, hol vesznek fel ennyiért kezdő tesztelőt?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3762) Jhonny06 válasza amargo (#3761) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nettó 200-at még service desk pozícióban is lehet kapni mindennel együtt, kezdő tesztelő vagy fejlesztő pozícióba ezalatt ma már senki nem megy. A 240 se lehetetlen, kevésnek viszont nem kevés. :))

[ Szerkesztve ]

(#3763) velizare válasza amargo (#3761) üzenetére


velizare
nagyúr

Mert 240-270 nettó az leginkább 370-400 bruttó + cafetéria, de le is írta feketén fehéren, mennyi az annyi.
lehet, hogy erre gondolt, de nem azt írta, hogy ő ennyi nettó plusz cafetériát akar.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3764) gygabor88 válasza amargo (#3761) üzenetére


gygabor88
tag

Azért nem teljesen kezdő. 3 év fejlesztői tapasztalattal szerintem is nyugodtan elkérhet ennyit. Az szinte mindegy, hogy automata tesztet vagy alkalmazást fejleszt a következő helyen.

(#3765) szakmaster válasza velizare (#3763) üzenetére


szakmaster
tag

Igen, a 240-270 nettót úgy értettem, hogy abba már beleszámítottam az esetleges cafatéria-t is. Az automatizált tesztelés új terület lenne, de manuális tesztelésben jártas vagyok, a fejlesztés mellett sokféle tesztelési feladatom is volt (unit, system, integration, validációs). Bízom benne, hogy a 3 év nemzetközi nagyprojekten szerzett tapasztalatomat kamatoztatni tudom, akár fejlesztőként, akár tesztelőként folytatom tovább.

(#3766) amargo válasza szakmaster (#3765) üzenetére


amargo
addikt

Ha a 3 év alatt a tesztelésben erős tapasztalatot szereztél (kérdés milyen), de az is olyan szerteágazó, hogy ennyi beírásra én semmit nem tudok írni. 260-400n ig is elkérhetsz. Én 3 éve érdeklődésileg elmentem egy nemzetközi céghez, ahol automatizáltál tesztek írása volt a főfeladat, a ~500n is megadták.
Egy manuális tesztelés is lehet értékes a tudástól, de erre nem tudok mit írni, egy volt kollégám kb szintén 3 éve 370b tudott elkérni érte.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3767) velizare válasza amargo (#3766) üzenetére


velizare
nagyúr

nagy a szórás itthon, ugyanarra a munkakörre közel hasonló elvárásokkal akár kétszeres differencia is elképzelhető a havi alapbért tekintve.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3768) polonic


polonic
félisten

Tudnátok erre egy összeghatárt mondani, mit lehet kérni?
Az egyik barátomat behívták erre a pozícióra interjúra.

(#3769) szakmaster válasza amargo (#3766) üzenetére


szakmaster
tag

Köszönöm a válaszokat. Jómagam is azért bátorkodtam kérdezni itt, mert azt tapasztaltam, hogy valóban elég nagy a szórás a munkahelyek között a bérek tekintetében. Most legalább különböző véleményeket is olvashattam. Bízom benne, hogy az általam megálmodott bérigény összhangban lesz a munkáltató által elképzeltekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#3770) kovsol


kovsol
titán

Ezt most láttam facebookon: IT átlag fizetések
Nem tudom mennyi köze lehet a valósághoz ennek amúgy.

May the Force be with you!

(#3771) Jhonny06 válasza kovsol (#3770) üzenetére


Jhonny06
veterán

IT igazgató ~nettó 500-át keveslem, amikor néhány év tapasztalattal egy fejlesztő lazán nettó 300 fölött keres.

Ennyiért tuti nem igazgatnék, stresszes meló. :))

[ Szerkesztve ]

(#3772) FLx válasza Jhonny06 (#3771) üzenetére


FLx
addikt

Ezek átlagok, szóval benne van minden sufni cég és vidék is. Amúgy már rég jobban keresnek a legtöbb fejlesztő cégnél az igazán jó fejlesztők mint a menedzserek és sokszor még a közép és felső vezetőknél is. Nem kell az gondolni, hogy IT igazgatók nettó 1 millákat visznek haza, mert nagyon nem. Bezzeg egy jó Java meg SAP ember nettó 800-at is kaphat. De rendszermérnöki melóból is azonnal tudok olyant, ahol nettó 900-at adnak.

[ Szerkesztve ]

(#3773) Mercutio_ válasza FLx (#3772) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyenkor írd már mellé, hogy mit értesz rendszmérnök alatt , mert nagyon félreérthető ez a hsz magyarázat nélkül...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3774) FLx válasza Mercutio_ (#3773) üzenetére


FLx
addikt

Nettó 900-as az már architect meló ja, 5-600 körül van Senior rencermérnökös bökködős. :D

(#3775) Mercutio_ válasza FLx (#3774) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez még mindig nem túl egzakt leírása annak milyen nyelvek /architektúrák /mennyi tapasztalat értendő alatt .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3776) FLx válasza Mercutio_ (#3775) üzenetére


FLx
addikt

Windows Server, System Center infrát kell tervezgetni papíron, aztán valaki majd kattingat utána. 5-6 év Microsoft rendszerménöki tapasztalat elég hozzá, ámerikai cég, nagy ügyfelekkel. De nem vészes meló.

(#3777) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok!

Pályaválasztás, felvételi meg minden; ennél jobb topic-ot nem találtam a kérdéseimnek:
informatika vonalon szeretnék továbbtanulni, így pedig csak a mérnökinformatika szak került szóba. Az OE székesfehérvári karán (AMK) tervezem megcsinálni, mégpedig a duális képzés miatt.
Ezzel a szakkal kapcsolatban nagyjából képben vagyok, meghallgattam néhány előadást, olvasgattam, vannak ismerősök is.

A komment az egyik barátom miatt született meg: a mérnökinfó neki annyira nem jönne be, viszont a műszaki menedzser az egy fokkal jobbnak tűnik, de erről csak a leírásokat olvasgattam.. Tudnátok rá mondani valamit? Érdemes ilyen szakra menni?

"... and I hope you have a great day!"

(#3778) FLx válasza pető bá' (#3777) üzenetére


FLx
addikt

Ha szakmai ember szeretnél lenni, akkor műinfó, ha ilyen humbuk szak érdekel, akkor műszaki menedzser. :) :) Elég sok műszaki menedzser ismerősöm van, egyikük füvet nyírt sok évig, mert kb. oda vették fel, ketten valami önkormányzatnál tologatnak papírokat. De ettől még lehet jó, bár a tananyag alapján én nem vállalnám be. Akkor már inkább egy gazdasági info, abban látok potenciált.

(#3779) sutszi válasza pető bá' (#3777) üzenetére


sutszi
veterán

Még nagyon régen nekem volt osztálytárs panaszkodott...műszaki menedzser egy kuka...

Amúgy tényleg az a lényeg, hogy tingli-tangli oktatást akarsz, vagy jó szakemberré válni? Csak szólok, hogy utóbbi a rögösebb út. De sokkal elégedettebb leszel a végén...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3780) pető bá' válasza sutszi (#3779) üzenetére


pető bá'
őstag

mindkettőtöknek:

köszönöm a választ!
Engem tényleg a mérnökinfó izgat, ez tiszta sor. Tudom, hogy nem az OE a legerősebb, de talán a duális képzés, a szakmai gyakorlat az legalább olyan fontos - ezzel győzködöm magam :) Meg ez elvileg olyan szak, hogy alapot ad az önképzésre -> sok szorgalommal akármit kihozhatok magamból :)

Műszaki menedzser - értem, hogy szakmailag nem egy.. kifejezetten IT foglalkozás, de a barátomnak nem is ez a célja.. ezért tűnik hasznosnak a szak: híd vagy a mérnökök és a gazdasági szakemberek között.
És látszólag erre szükség van, tehát annyira nem lehet nagy mellélövés.. vagy tényleg nem lehet vele elhelyezkedni? A statisztikák elég jó számokat mutatnak..

"... and I hope you have a great day!"

(#3781) FLx válasza pető bá' (#3780) üzenetére


FLx
addikt

Ja, ez a duma, hogy híd a mérnök és a valaki között, aztán igazából meg az van, hogy egyikhez se értenek meg a másikhoz sem, így aztán minden munkahelyen átlépik az ilyen embereket, vagy eleve nem is alkalmaznak ilyent. Én IT iparban mozgok jó ideje, de még egyetlen cégnél sem láttam műszaki menedzser képesítéssel senkit. főleg nem normális pozícióban. De ha valaki látott már, engem is érdekel, hogy mit lehet velük kezdeni. :)

Amúgy csak saját tapasztalat, de nálunk mind azok mentek műszaki menedzser szakra akik nem tudták volna elvégezni a műinfót. Ja és még valami, ha jó szakember leszel műinfón, tutira jobb pénzt lehet keresni, mint a műszaki humbukkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#3782) emvy válasza FLx (#3781) üzenetére


emvy
nagyúr

En meg dolgoztam mar olyan fejlesztovel, akinek konyveloi vegzettsege volt. Es persze nagyon ertett a kodhoz (is).

while (!sleep) sheep++;

(#3783) -v- válasza emvy (#3782) üzenetére


-v-
addikt

En meg dolgoztam mar olyan fejlesztovel, akinek konyveloi vegzettsege volt

Én olyannal is, akinek bölcsész :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3784) Mercutio_ válasza -v- (#3783) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy épp fizikus ;]

Kivételek mindig lesznek, ettől még általában elmondható a manager szakokrol, hogy nem a szakemberek krémje végez ott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3785) #35193216 válasza FLx (#3781) üzenetére


#35193216
törölt tag

A műszaki menedzser szakhoz:

Az oké, hogy én sem láttam még IT területen műszaki menedzsert, de azért ennyire általánosan nem kellene leírni ezt a szakot.

Bátyám ezen a szakon végzett anno (még jóval a bolognai képzés előtt 5 éves osztatlanban), igaz nem OE, hanem BME, de ott is lenézték a szakot mind a mérnökök, mind a közgazdászok. Először is, ő pont azért ment oda, mert majdnem mindenből jó volt, semmiből sem kiemelkedő (jó, kémiából némileg az volt), 0 tanulással volt kitűnő tanuló egy jó gimnáziumban, mérnöki szakok szóba jöttek, de a személyisége abszolút nem olyan volt, hogy 1 dologban elmélyedjen, plusz a műszaki rajzokhoz, tervezéshez sem volt affinitása. A másik, ami még szóba jöhetett volna neki, az a gazdasági terület, megjegyzem már akkor is tájékozott volt ezen a téren.

Ami a szakot illeti, a BME-n nem volt egyszerű, ő ott már nem volt egyáltalán jó tanuló, de elvégezte. Nyilván egy-egy tárgyat nézve könnyebb szak a mérnöki szakoknál, mert nyilván lightosabb hárét tanulnak, mint a villamosmérnökök, csak ők többfélét tanultak, így több területen kellett megfelelniük.

Jelenleg beszerzőként dolgozik egy elektronikai multinál, és hát nem keres rosszul (enyhén fogalmazva), ehhez a munkakörhöz pedig pont hogy előnyös, hogy nem csak gazdasági, hanem műszaki alapjai is vannak, amiatt, amilyen termékeket beszereznek, de nyilván mérnöki munkához nincsenek meg az alapjai. (Korábban volt kontroller is egy autógyárnál.)

Egyébként a szakot akik leugatják, szerintem rossz irányból közelítik meg. Ugyan hivatalosan műszaki szakterület, de szerintem ez sokkal inkább gazdasági képzés, olyan közgazdászokat képeznek, akik nem műszaki analfabéták, mint amúgy a közgazdászok 99%-a az. Gazdasági irányból meg nem látom, hogy a műszaki menedzsereknek kisebb lenne a tudásuk, mint a kimondottan gazdasági szakokon végzetteknek (bár ez szakirány függő is).

Az biztos, hogy kockáknak nem ajánlott szak, mert sokkal többet kell hozzátenniük kapcsolati vonalon, mint egy informatikusnak.

(#3786) sutszi válasza #35193216 (#3785) üzenetére


sutszi
veterán

A műszaki menedzserbe tettek egy kis mérnök infot, egy kis gazdaságit, egy kis gépészt...egy kis... mi van?!
Érted mi a probléma ezzel ugye?

Ha gazdasági kell az IT mellé...akkor gazd. info...

Nekem ez a véleményem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3787) #35193216 válasza sutszi (#3786) üzenetére


#35193216
törölt tag

Semmi probléma nincsen ezzel, pont arról szól a menedzser képzés, hogy mindenre legyen rálátásuk. Nyilván nem a műmen szakon végzettek fognak programozni, gépeket tervezni, stb. A gazdasági rész meg nem kicsi, kb. a képzés fele. Rengeteg olyan munkakör van, amire jobb, ha ilyen szakon végzettet vesznek fel, mint közgazdászt, akiknek a többsége egyébként teljesen tájékozatlan bármilyen műszaki területen.

Szerk.:
A gazinfó jó szak, csak éppen nem ugyanaz a célja, mint a műszaki menedzser szaknak, mert a gazinfó csak két területet köt össze, a műszaki menedzser meg sokkal több területről szól, csak nyilván nem megy bele azokba mélyen.

[ Szerkesztve ]

(#3788) #35193216 válasza #35193216 (#3787) üzenetére


#35193216
törölt tag

Hozzáteszem még, hogy a gazdaságinformatikus szak nagyjából 20%-ban gazdasági és 80%-ban informatika (a közös alapozó tárgyakat nem számítva), míg a műszaki menedzser 40-50% gazdasági tárgyak, és a többi sokféle terület. Teljesen más típusú embereknek ajánlott a kettő, a gazinfó alapvetően informatikai érdeklődésű embereknek való, akik azt szeretnék, hogy emellett legyen némi gazdasági ismeretük is, a műszaki menedzser szak meg egy-egy területbe annyira belemélyedni nem akaró, de alapvetően talpraesett, jó kapcsolatépítő embereknek való.

(#3789) velizare válasza pető bá' (#3777) üzenetére


velizare
nagyúr

a műszaki menedzser a bme-n még olyan képzés volt az ötéves képzésben, amire azt mondtuk, hogy mindent csak addig tanulnak, amíg érdekes.
és a mindenben itt tényleg minden nagy terület benne volt, amit a műegyetemen tanítanak, 10 szemeszterbe azért tényleg sok mindenből belefér 1-2 félév. természetesen a minimális megértéshez szükséges matematikai, fizikai, és kémiai és egyéb adatokat szintén elsajátítták velük. mérnök-közgazdász diplomát kaptak, amely alkalmas volt pl. arra is, hogy könyvelőként elhelyezkedjenek vele, nem kellett külön megcsinálniuk a mérlegképes képzést.
bekerülni irtó nehéz volt, maximális (120) számított/hozott pontszám, és két középfokú c nyelvvizsga volt az ingerküszöb, nem ritkán 130 pontnál is több volt a felvételi ponthatár.

ennek a való életben a projektmenedzser (-asszisztens/-koordinátor) lenne a megfelelője, viszont sokkal-sokkal kevesebb kell belőlük, mint mérnökből.

hogy az elhelyezkedési esélyeik milyenek, azt nem tudom, nem tartom már az ezen a szakon végzett ismerőseimmel a kapcsolatot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3790) #35193216 válasza velizare (#3789) üzenetére


#35193216
törölt tag

Amikor bátyám jelentkezett, akkor 120+10-es rendszer volt, a 130 pontot csak felsőfokú nyelvvizsgával bíró olimpiai helyezettek érhettek el, na ott 123 volt a ponthatár, ami kitűnő bizonyítványt, érettségit, és középfokú nyelvvizsgát jelentett (felvételi nem volt), középfokúból mindegy mennyi, mert csak 1 számított.

130 fölötti nem nagyon lehetett az 5 éves szakon, hacsak nem 2005-ben, amikor még lehet, hogy volt 5 éves formában is, mert 2005-ben jött az új felvételi rendszer (120+24), még vegyes (bolognai és hagyományos) szakokkal, 2006-ban meg már csak osztott képzés volt (kivéve orvos, jogász, stb.).

Azt megjegyzem, hogy a ponthatár soha nem jelentett semmit, mert anno az ifor (idegenforgalom-szálloda) szakon is magas volt a ponthatár, pedig a legnagyobb láblógató büfészak volt.

Mérlegképest ők nem kaptak, sőt ma már nem is jelentkezhetnének ilyen végzettséggel, mert műszaki szakterület és nem gazdasági.

Egyébként az ezen a szakon végzettek közül azoknak van ma jó állása, akik már a képzés alatt is dolgoztak valahol. A gáz azokkal vannak, akik introvertált személyiséggel mennek olyan szakra, aminek benne van a nevében az, hogy menedzser, az ilyen mondjuk nem is tudom mit gondolt...

(#3791) annulus válasza FLx (#3781) üzenetére


annulus
aktív tag

Szerintem nagyon kevés olyan szak(ma) van, ahol a képzés keretein belül elsajátított tudásból fogsz (jól) megélni.
Hiába végzed el a műinfót, ha nincs affinitásod, ill. a szabadidődben nem foglalkozol alaposabban egy-egy témával, akkor ugyan lehet, hogy felvesznek, de nem fogsz boldogulni ..

Én egy telco multinál vagyok az it üzemeltetésen (linux, webes kiszolgálás), úgy, hogy az OE-n végeztem műmenedzserként.. :)
(Esetemben) az viszont tény, hogy a képzés anyagából a mindennapi munkám során kb. semmit se használok.

[ Szerkesztve ]

(#3792) velizare válasza #35193216 (#3790) üzenetére


velizare
nagyúr

a trükk az volt, hogy van, ahol kétszer annyit ért a nyelvvizsga. én 2000ben felvételiztem, és a felsőfokú nyelvvizsgám kétszer annyit ért a villamosmérnöki szakra, mint a műszaki informatikusra. egyetlen ponttal buktam be a műszaki infót, és vettek fel villamosmérnökire, azt hiszem, sikerült elég jól megjegyeznem.
menedzserre 2000ben 128 volt a ponthatár, a következő évben aztán elindult a közgazdász-képzés is, ami konszolidálta a szak extrém magas ponthatárait.

nem írtam, hogy mérlegképest kaptak volna.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3793) #35193216 válasza velizare (#3792) üzenetére


#35193216
törölt tag

nem írtam, hogy mérlegképest kaptak volna.

Ja, már látom, tényleg, ezt benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#3794) Mercutio_ válasza #35193216 (#3787) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, aztán ezzel a rálátással vállalnak be olyan dolgokat projektvezetőként, ami miatt anyáznak a fejlesztők, mert vagy nem, vagy nem annyi idő alatt valósítható meg :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3795) sutszi válasza Mercutio_ (#3794) üzenetére


sutszi
veterán

Nemrég láttam ezt a videót. Nagyon betalálták... Jól érzékelteti a valóságot.

Bár lekopogom szerencsére ahol most vagyok ott normálisan mennek a dolgok...ugyanez nem mondható el az előző munkahelyemről. Ott azért karcolgatták ezt a szintet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3796) #35193216 válasza Mercutio_ (#3794) üzenetére


#35193216
törölt tag

Még mindig jobb, mint egy közgazdász végzettségű projektvezető, akinek végképp fingja nincsen semmiről.

Egyébként a videó nagyon sok informatikus végzettségű menedzserre is igaz... (nálunk is majdnem mindenki megnézte a cégnél, nyilván akinek inge, ahhoz nem jutott el, vagy ha igen, akkor tuti nem vette magára)

[ Szerkesztve ]

(#3797) kovsol válasza Mercutio_ (#3794) üzenetére


kovsol
titán

Nagyon jó ez a videó. :D

May the Force be with you!

(#3798) djgeg válasza Mercutio_ (#3794) üzenetére


djgeg
őstag

Én inkább örülök annak, hogy egyre több az általánosabb képzést kapó ember és mivel bővebb tudást szed magára egyre kevesebb az ilyen helyzet.
Vannak persze vadbarmok... de én személy szerint kb pont ilyen helyzetekben csak alap hozzáértés nélküli emberek miatt kerültem... Sokkal jobb a helyzet ha van egy alap fogalma a témához... mint hogy semmi... Egyébként is... egy normális projektvezető nem azért normális mert mindent tud... ha így lenne csinálhatná a projektet egyedül... vagy átmenne kódolni legtöbbször több pénzért...
Sokan össze tévesztik főként azért mert még nem találkoztak egy normálissal sem.

Egyébként is az a növekvő tendencia, hogy az eddig IT tól teljesen elkülönült pozíciókba IT képzést vagy IT tapasztalattal rendelkező embereket vesznek fel. Hál isten... egyre kevesebb a videón is látható szitu.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3799) csibi826


csibi826
csendes tag

Sziasztok

2003óta dolgozom informatikában, és most jelenlegi (suliban vagyok)állásom feladva újra bp-re költöznék. Mondanom sem kell milyen körülmények vannak közalkalmazottként, szakmai előrelépés nulla, a bérezés finoman fogalmazva siralmas..
Eddig leginkább microsoft alapú hálózatokat üzemeltettem(plusz néhány linux szervert), 2004-12 között több mint 200 gépből állót, három telephelyen. A szokásos Windows 2008-12 szerveres szerepköröket jól ismerem, sokféle hibával találkoztam már, úgy érzem jól tudom supportálni a felhasználókat, tehát a helpdesk sem áll messze tőlem. De annak idején sok bővítést-hálózatépítést is csináltunk, szóval nem jövök zavarba ha krimpelővel a centi vastag porba térdelve kell a padláson melózni:-) Érdekel még a citrix üzemeltetés, virtualizációs technológiák, információbiztonság.
Tavaly előtt dolgoztam pesten két helyen is, de akkor magán jellegű problémák miatt hazaköltöztem vidékre. Itt nógrádban kihalásos alapon(vagy erős hátszéllel) lehet bejutni a közelebbi versenyszférában működő cégekhez, ezért újra pályázgatok pestre. Úgy gondolom, hogy nem irreális fizetési igényem van, azonban ahol eddig kérték a CV-ben, sehonnan nem kaptam visszajelzést. Nettó 230ezer sok lenne?

(#3800) velizare válasza Mercutio_ (#3794) üzenetére


velizare
nagyúr

jópofa, bár nem értem, hogy egy mérnök miért van azok fennakadva, hogy 7 merőleges egyenest kell rajzolnia. :F

de azért a projektmenedzsment nem, vagy legalábbis jobb esetben többnyire nem ilyen. vannak ezzel foglalkozó blogok is, pl. ez.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.