Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4801) EQMontoya válasza Because (#4785) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valamit nem jól csinálsz. Bár nem gazdinfós vagyok, hanem BME, de gazdasági területen dolgozom, és nem ennyiért. :)

Same rules apply!

(#4802) corevalue válasza EQMontoya (#4801) üzenetére


corevalue
csendes tag

Most akarja elkezdeni a sulit, hogy azzal el tudjon helyezkedni a szakmában :U

(#4803) skristof válasza corevalue (#4802) üzenetére


skristof
tag

értő olvasást nem oktatják a BME-n :DD

(#4804) Tapsi válasza Because (#4799) üzenetére


Tapsi
addikt

Én akkor már inkább felvenném a diákhitelt, és beiratkoznék a Közgázra. Corvinusos diploma aranyat ér. De azért a győrit sem írnám le teljesen, ha nagyon nincs pénzed, akkor az is több a semminél. Mesterszakra még így is simán jöhetsz Pestre, már normális munka mellett. Legyen egy BSc diplomád, utána sínen vagy. Amúgy dícséretes ez a lelkesedés.

(#4805) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Miskolci Egyetemes Bsc, Nemzetközi gazdálkodás szak, Nemzetközi vállalatok szakirányos, 2 nyelvizsgás ( angol felső, héber felső, ha nagyon akarom még orosz is lesz) mennyire piacképes Budapesten? Hamarosan államvizsga, utána mennék az álmaim után, irány BP :)

(#4806) big-J válasza Tapsi (#4804) üzenetére


big-J
őstag

Az én környezetemben is sokakra rájön a "lelkesedés" pár hónap normára menő esetleg többműszakos gyári munka után. :D
Csak sajna van aki még ilyenkor is inkább büfészakot választ, így utána is csöbörből vödörbe...

(#4807) YM válasza PazsitZ (#4800) üzenetére


YM
senior tag

Attól h kitaláltak egy papírt, amit alá kell írni nem fognak megváltozni a több évtizedes szokások :-)
Amúgy nem tudom h benne van-e, engem szerencsére nem érint :D

(#4808) YM válasza Sanyi.il (#4805) üzenetére


YM
senior tag

A héber miatt minden kapu nyitva lesz előtted! :DDD

(#4809) EQMontoya válasza Sanyi.il (#4805) üzenetére


EQMontoya
veterán

Simán, de kezdőként azért 300, max 350 körüli bruttod lesz. A 350ben mar az exotikus nyelv ismerete is benne van. Aztán pár év alatt megduplázódik az, ha ügyes vagy.

Same rules apply!

(#4810) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

köszi! még annyit kérdeznék, hogy melyik "sikeresebb", ha én keresgélek, vagy fejvadász cégeken keresztül keresek(tetek) állást, mert ugye nem minden pozíciót hirdetnek meg a vállalatok.

(#4811) section9 válasza Sanyi.il (#4810) üzenetére


section9
őstag

A fejvadász cégek (az IT szektorban biztosan) ugyanazokat a hirdetéseket nézik mint te, szóval semmivel nem vagy velük előrébb velük.

(#4812) EQMontoya válasza section9 (#4811) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem teljesen, sokszor le vannak szerződve a cégekkel, és megbízásra keresnek.

Same rules apply!

(#4813) Sanyi.il válasza EQMontoya (#4812) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Aha, erre gondoltam én is.

(#4814) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Neten különböző bértáblás oldalakon nem találtam kielégítő választ, így itt próbálkoznék.

Rendszer üzemeltetői állásnál ahol, ~100 fő dolgozik:

Egy ekkora cégnél milyen fizetésre számíthat az ember 4-5 év gyakorlattal, illetve mit mondjon az állásinterjún?

(#4815) lord.lakli válasza MajaG (#4814) üzenetére


lord.lakli
őstag

Budapest, vidék?
Mi leszel ott? Nem mindegy, hogy "kvázi főnök", mert rád sózzák egyedül, vagy csak egy mezei beosztott.
Mi lesz a pontos feladatod?

[ Szerkesztve ]

(#4816) MajaG válasza lord.lakli (#4815) üzenetére


MajaG
senior tag

Vidék, beosztott.

Windows /talán linux/ szerver:

- teljes körű támogatás szoftver és hardverre,
szerverek, kliensek és aktív hálózati elemek működtetési feladatainak ellátása.

(#4817) djgeg válasza MajaG (#4816) üzenetére


djgeg
őstag

Pontos elvárások? Tapasztalatod? Végzettséged? Windows vagy egyéb certik esetleg? Sok minden befolyásolja az "árazásodat"

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4818) YM


YM
senior tag

Szerintetek "pontosan" mennyit érdemes stresszelni a jó kereset érdekében? :U

(#4819) -v- válasza YM (#4818) üzenetére


-v-
addikt

Úgy érted érdemes-e bevállalni stresszesebb melót jó keresetért? Vagy hogy mennyit túráztasd magad rajta, hogy hogy juss előrébb/keress többet?

(#4820) big-J válasza YM (#4818) üzenetére


big-J
őstag

Stresszelni semennyit. Ha stresszelsz, ha nem, ugyanazt a munkát végezd. Szerintem, hogy mennyi munkát vállalsz az adott élethelyzettől, lehetőségeidtől függ, ha csak munka van az életedben sokat, iskola mellett kevesebbet, család mellett gondolom még kevesebbet.

(#4821) FLx válasza YM (#4818) üzenetére


FLx
addikt

Stresszelni semmit, hiába fizetnek valahol sokat, ha egész nap stressz van. Fél év után majd az egész fizetésed orovosokra megy el.

(#4822) YM válasza -v- (#4819) üzenetére


YM
senior tag

Úgy érted érdemes-e bevállalni stresszesebb melót jó keresetért? Vagy hogy mennyit túráztasd magad rajta, hogy hogy juss előrébb/keress többet?

Az előbbire gondoltam, előrejutni nem a stressz bevállalása miatt jut az ember :)

(#4823) thaler2 válasza FLx (#4795) üzenetére


thaler2
senior tag

Ezt milyen alapon allitod amugy? En Gyorben diplomaztam, mig Magyarorszagon eltem, dolgoztam egyutt debreceni diplomassal, bme-sel, szegedivel de soha nem tapasztaltam semmilyen kulonbseget.
Ja de! Szorgalom es kitartas. De annak semmi koze ki milyen intezmenyben vegzett.

(#4824) -v- válasza YM (#4822) üzenetére


-v-
addikt

Egy bizonyos jövedelemszintig azt érdemes mérlegelni, ha nem keresel annyit, amennyi a "kényelmes" élethez kell, hogy normálisan kijöjjön az ember anyagilag, akkor munkahelyen kívül fogsz sokkal többet stresszelni, hogy nincs lóvé, számolgatni kell, nem lehet nyaralni, nincs tartalék stb. Abszolutértékben lehet "stresszmennyiségre" ugyanott van az ember, ha kevésbé nyugis meló de több lóvéért, cserébe melón kívül nyugi van, és a család is jól él. Efölött szerintem meg egyénfüggő, van aki elég jól bírja a stresszt, vagy jól le tudja vezetni sporttal, hobbival, amíg nem megy az egészség meg magánélet rovására, addig ha valaki bírja ... nekem nem érné meg, inkább kicsit szerényebben élek, de nyugisabban. De igazából megtanultam nem stresszelni már semmin :D jó persze van ahol ezt nem lehet megcsinálni azért.. meg szerencsére egy ideje már nem is kell kompromisszumot kötnöm.

[ Szerkesztve ]

(#4825) CyberPunk666 válasza thaler2 (#4823) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Akik 100 év alatt diplomáznak le a BME-n, azok ezzel indokolják meg, hogy miért is érte meg ez nekik. Ne foglalkozz vele. Csak a szorgalom és a tehetség számít a műszaki területeken, az hogy hol diplomáztál lényegtelen.

(#4826) EQMontoya válasza CyberPunk666 (#4825) üzenetére


EQMontoya
veterán

Eddigi 3 munkahelyen csapattársak 90%-a BME vagy Elte, elvétve 1-1 ember máshonnan. Ez azért jelent szerintem valamit.

Same rules apply!

(#4827) corevalue válasza thaler2 (#4823) üzenetére


corevalue
csendes tag

Nekem pedig volt már tapasztalatom Győri srácokkal is :D
Pályakezdőként vettük fel a srácot (felsőbb utasításra, mert hirtelen kellett más). Államvizsgán átment, aminek az egyik témaköre adatb volt elmondása szerint. Ennek ellenére nem tudta mi a különbség az alap sql műveletek között (insert, update, delete) :DDD

Főleg adatbázisokkal kellett volna foglalkoznia, ezért próbáltuk tanítani és esélyt adni neki de hiába volt a 2 hónapos küzdés, képtelen volt az önálló munkára. Míg 5-7 évvel korábban végzett Győri diplomás srác eléggé megbecsült tagja lett a fejlesztői csapatnak...

(#4828) KMan válasza CyberPunk666 (#4825) üzenetére


KMan
őstag

Csak ha nem megfelelo helyen vegzel, nem tudsz belepni az ajton... :U Nekem elozo csapatban 16-an voltunk, ebbol 2/3-ad - 1/3-ad aranyban bme vik es kando, meg en :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4829) Goose-T válasza corevalue (#4827) üzenetére


Goose-T
veterán

Én még 1999-2004 között jártam Győrbe, és nem volt még problémám az elhelyezkedéssel, ahogy sok akkori évfolyamtársamnak sem. A fizetés miatt sem szoktam panaszkodni. :D 2005-ben a Nokia Networks-nél még kifejezetten a preferált sulik közé tartozott a Széchenyi István Egyetem, engem is elég gyorsan felvettek oda két év zalaegerszegi tapasztalattal (Flextronics). Szomorú, hogy azóta ennyire leesett a színvonal.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4830) corevalue válasza Goose-T (#4829) üzenetére


corevalue
csendes tag

Hát nem mondom hogy leesett a színvonal, de valahogy sikerült elvégeznie a srácnak, igaz 5-6 év alatt...
De még ezzel se lenne probléma, mert vannak olyan élethelyzetek ami miatt csúszhat 1-2 évet bárki.
Eddig én is azt hallottam, hogy az milyen jó suli, szerintem csak nekünk sikerült kifogni egy jómadarat :)

(#4831) big-J válasza EQMontoya (#4826) üzenetére


big-J
őstag

Én is Győrbe jartam-járok és valóban 90% a BME arány bp-n még az interjúkon is, mégis engem vettek fel(frissen). Tapasztalattal meg már ugyan nem fog érdekelni senkit.
Értelmetlenek ezek a viták reprezentatív felmérés nélkül.
Még ha lenne is felmérés az is csak annyít jelentene, hogy ez a fószer 3 hét alatt fog a munkahelyen többet taulni, mint az iskolában, a másik 5 hét alatt.
Ma a papírért járnak suliba, nem a tudásért, szerintem ez könnyen belátható. Ha valaki tudást akar, dolgozik, hobbiprojektet csinál mellette.
Ha papírt akarsz és itt laksz ugyanolyan jó ez is mint a másik, csak nem szívnak szüleid pár milliót a bp-i életeddel pár évig.

Amúgy bitang szivatósok a függőségek ott, éppen szeptembertől fognak megszüntetni párat, remélhetőleg jó sok fiatal életéből megspórolva néhány évet.

[ Szerkesztve ]

(#4832) CyberPunk666 válasza EQMontoya (#4826) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

EQMontoya

Gondolom Budapesten erősen felülreprezentáltak és ők adják ki helyben a végzettek jelentős többségét, így nyilván a legtöbb onnan lesz, ráadásul nem régen lett csak máshol is MSc, a közelben konkrétan csak pár éve van rajtuk kívül.

Az alsó határ magasabb talán, de mindenhonnan jönnek ki nagyon jók és nagyon rosszak is, nem az intézményen múlik.

Beszélgettem erről a munkahelyemen több a felvételt intéző vezetővel is és egyöntetű véleményük volt, hogy annyira sok rossz szakember kerül ki a BME-ről is, és annyi sok jót találtak már máshonnan is, hogy ez alapján nem lehet szelektálni őket.

Ugyanis egyik egyetemen sem tanítanak meg alaposan semmit, ha hozzátanulsz, akkor mindegy hol végeztél, ha meg hozzátanultál, nos akkor meg szintén mindegy.
Maximum a kapcsolatok szempontjából számít és mivel a legtöbb állást meg sem hirdetik, így egy helyen könnyen alakulhat ki túlsúly az egyik intézményből, ha az egymást ismerők elkezdik berángatni oda a haverokat.

corevalue

Sajnos ez sok végzettről elmondható MINDEN intézményben. Embere válogatja és nem intézménye.
A tehetség és a szorgalom nem intézményfüggő. Számtalan oka lehet annak, ha valaki nem a bme-re megy végül.

KMan

16 fő elég kicsi minta, és a 2/3-1/3 le is fedi kb a villany vonalon a pesten várható arányokat. Meg aztán 16 főnél már 2-3 ember is komolyan változtat az arányokon.
Ez miért mutatná azt, hogy nem jutsz be az ajtón? Szerinted műszaki vonalon pesten milyen arányok lehetnek?
Egyébként a kandó maga egy rakás szar mint iskola, de tényleg NAGYON szar, és mégis egy rakás tehetséges és jó mérnök kerül ki onnan.

Goose-T

Mindenhol leesett a színvonal valamennyire az elmúlt években, de ez egy hosszú folyamat. Forrásmegvonással próbálják növelni a hatékonyságot.
De ne vonja le következtetést egy emberből, egy ember semmit nem jelent. A műszaki képzésen az egyén majdnem mindenek felett áll a teljesítményét illetően.

Info vonalon még zsenik is vannak, akik sose láttak belülről felsőoktatási intézményt.

big-J

A későbbi mentorom mesélt a többi jelentkezőről mikor más jóideje ott voltam.
BME vikes villanyos srácok nem tudtak válaszolni a legalapvetőbb OOP kérdésre, amikor egy c++ fejlesztői állásra jelentkeztek.
Ott ugyanúgy van egy rakás alkalmatlan ember.

(#4833) lajafix válasza CyberPunk666 (#4832) üzenetére


lajafix
addikt

"Az alsó határ magasabb talán, de mindenhonnan jönnek ki nagyon jók és nagyon rosszak is, nem az intézményen múlik."
Tehát az intézmények felé mutatott munkaadói preferenciák teljesen légből kapottak. Ugye te sem gondolod komolyan ezt?

'Ugyanis egyik egyetemen sem tanítanak meg alaposan semmit'
Az egyetemek-főiskolák leginkább elméleti tudást nyújtanak, ami bizony elég alapos ha megtanulja az ember. A gyakorlati tudást hozzá kell szerezni, node aki nem talál kapcsolatot az elmélet és a ráépülő gyakorlat között, az szakember?

'A tehetség és a szorgalom nem intézményfüggő'
tévedsz van némi pozitív(erős) korreláció.

'Egyébként a kandó maga egy rakás szar mint iskola, de tényleg NAGYON szar, és mégis egy rakás tehetséges és jó mérnök kerül ki onnan.'
ez a csúcs... a szar iskola hogy tud kiváló mérnököt kiadni? Ez akkora ellentmondás hogy hihetetlen. olyan szar az iskola hogy önképzéssel szedik össze a tudást a fiatalok?

'Info vonalon még zsenik is vannak, akik sose láttak belülről felsőoktatási intézményt.'
sajnos a zsenik ritkák. Épp ezért van a felsőoktatás, ahol alaops elméleti tudást össze lehet szedni, gyakorlatot már kevésbé.

"BME vikes villanyos srácok nem tudtak válaszolni a legalapvetőbb OOP kérdésre, amikor egy c++ fejlesztői állásra jelentkeztek." Ezt simán össze lehet szedni. De lehet hogy egy algoritmus futásidejét kis nagy ordókban meg tudták volna mondani. Ettől még elég csúnya hogy nem tudtak válaszolni node ettől még nem alkalmatlanok, hanem inkább kezdők.

Rock'n Roll

(#4834) sutszi válasza lajafix (#4833) üzenetére


sutszi
veterán

Sokszor a munkaadói preferencia azért van mert a munkaadó mondjuk oda járt...
Az a gond, hogy a szavaidból süt, hogy véded a mundér becsületét... Csak nem te is valamelyik ilyen suliból jöttél?!
Sokkal vegyesebb a kép. Nálunk eddig BME-s, ELTE-s diákok jöttek főleg, és hadd ne mondjam, hogy mennyire nem adták azt a szintet amit szerinted a fenti két intézmény képvisel... Ilyen tapasztalat is van.

Érdekes, hogy a VIK-es srácok alapvető hiányosságát mennyire besöpröd a szőnyeg alá, már-már jelentéktelennek titulálva, miközben ez totál nem fér bele abba a képbe, amit beállítasz az intézmények színvonaláról.

El kell fogadni, hogy ott is rengeteg a alacsony szintű entitás... és máshol is vannak kiemelkedő emberkék...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4835) big-J válasza lajafix (#4833) üzenetére


big-J
őstag

Nekem is voltak társaim akiktől isten óvjon hogy munkatársaim legyenek, de én is tudom, az anektodális történetek nem bizonyítanak semmit.

Ahogy itt is elhangzott pár helyről, mindenhol vannak jó és rossz esetek, és ezzel tisztában is van a szakma, különben nem lennének interjúk, csak x helyre x darab y iskolást keresnének, nemde?

Hogy honnan mennyit vesznek fel, ideális esetben több ésszerű ok határozza meg, pl arányaiban többen jelenkeztek onnan, közelebb van, valóban jobb tudásúak stb. az ebből készült statisztika nem preferenciát mutat, kivéve, ha az okot összekevered a következménnyel, ez sima halmazelmélet.

Persze lehet vannak iskola rasszista intézmények, ahol az értelmesebbet sem veszik fel mert más az iskolája neve, hát, én olyan helyre amúgy se mennék, és szerencsére nem olyan telített a szakma, hogy ez gondot okozzon, kivéve, ha már az említett rossz esetek köze tartozik, amiről a delikvens saját maga tehet.

(#4836) KergeK@csa válasza sutszi (#4834) üzenetére


KergeK@csa
tag

Mondjuk ez az álatal is röhejesnek tartó Kandó (/BMF/ÓE/NIK) fikázás honnan jött, az azért érdekelne, mert sem anno, sem mostanság nem ezt hallom róla.

Sőt, fura módon a cégnél cirka a fejlesztők 40-50%-a onnan jött. :) (A leglátogatottabb magyar oldalcsoport ~30 fejlesztővel)
De persze van még mellette BME-sek is páran, Veszprém is, szóval van itt minden. :)

Mondjuk a papír max csak addig számít, amíg nincs mögötte tényleges, munkatapasztalat. Cirka 5 év után már alig számít, hogy hol végeztél, legalábbis, ha tényleg jó vagy.

Ha igazán jó vagy, akkor meg senkit nem érdekel a diplomád megléte sem, nemhogy hogy honnan van, onnantól max p*niszméregetés. :)

(#4837) azbest válasza CyberPunk666 (#4832) üzenetére


azbest
félisten

A szerény szubjektív elképzelésem szerint lehet, hogy nem az egyetemet, hanem a kollégiumát kellene nézni. Vannak olyan kolis társaságok, aktivitások, amelyek nagyon erős kreatív közösséget generálnak. Szóval szerintem nem maga az oktatás adja talán a nagyobb különbséget, hanem az egyetem mellett működő - gyakorlatilag - önképző körök.

Nagyon sokat jelent, hogyha van lehetőség találkozni, belépni ilyen szerveződésekbe. Versenyszellemet és új ismeretek keresését és megosztását generálják.

(#4838) vzsolti1980


vzsolti1980
csendes tag

Csak néhány szóban szólnék hozzá ehhez az egész főiskola egyetem kérdéskörhöz.
Jómagam 98-ban kezdtem a Kandó nappalin mint villamosmérnök és még a régi rendszerben 2001-ben végeztem. Első munkahelyen konkrétan nem is kérték a diplomát a felvételinél. Egy dolog érdekelte őket láttam-e már Cisco Switch-et és tudom-e mi a Vlan. Mondjuk kérhették is volna mert a nyelvvizsga csak ősszel lett meg... Akkor még létezett az un. "D"-szak ez az un. kiegészitő nappali képzés volt. 2002 februárban elkezdtem a BME-n nappalin, de konkrétan alig jártam be bármire is ugyan úgy dolgoztam . Volt valami átmeneti félév aztán besoroltak minket szakirányra a hagyományos ötévesben. Többen voltunk az évfolyamunkról a Kandóról elvégeztük nem haltunk bele. De a Kandóba se anno... Mikor ez papir is megvolt jött a következő munka váltás ott a csaj annyit kérdezett, hogy meg is vannak a diplomák vagy abszotórium mondom igen. Ráírt valamit az önéletrajzra és kész. Jobban érdeklte a Cisco-s papirok. Első nap a beléptetéskor nem is fénymásolták le a diplomákat. Közben az életem változott és a feleségem jogász és én is kezdtem unni a Cisco-s vonalat így hossza beszélgetés legyünk a magunk urai,stb és nyissunk egy ügyvéd és könyvelő irodát. 2009-ben beiratkoztam a Corvinus-ra. 1,4 millió forint és nulla használható tudás. Még a mérlegképes könyvelőit is csak akkor kapod meg, ha a nappali egy spec szakán egy spec szakirányon végzed. De pár éjszaka ráment mire a Porter féle elemzéseket felfogtam, de Pénzügy/Számvitel/Gazd mat tárgyakon a műszaki múlt miatt úgy mentem keresztül mint kés a vajon. Vége felé jártam már a Fővám téri oktatásnak elmentem pár állásinterview-ra volt ahhol kértek papirokat volt ahol nem, De úgy konkrétan rájöttem, hogy a könyvelés mint munka 5 év és nincs. Újabb esti dumapartik otthon. Na akkor legyünk könyvizsgálók nézzük mi kell hozzá. Kamara, Számvitel MSC, etc. Az utolsó pillanatban beadtam a BGF számvitel MSC szakára. Még a szóbeli irásbeli felvételik is meglettek, persze messze nem 100%-on mint egy nappalis hallgató. Könyvizsgálat és audit szakirány. Na itt vért izzadtam azt hittem nekem lehet a négy alapművelettel problémáim, de az értő olvasással annál több volt. Ráadásul még a számlatükröt és majd a teljes számviteli törvény fejből kellett vágni. a De meglett tavaly az is. Meg 53 eFt forint befizetése ellenébe adták mellé a mérlegképest. Ekkor újból állásinterview-k minden SSC megpróbálva de akkora anyagi visszalépés lett volna, hogy elvettük. Tavaly összel újabb munkahely váltás ez a 3. na itt az összes papirt elkérte a HR-es hölgy, leellenőrizte valami rendszerben is a sorszámukat (fél állami cég). De itt is amiért felvettek a Juniper és a Cisco-s papirok voltak, de elmondta a Hay besorolásnál náluk fontos a papir. Aztán jött a karácsonyi nihil a két ünnep közötti semmittevés és beszélgettem a HR-es hölggyel, mondom 35 vagyok mind a négy kvázi "nagy nevü" felsőoktatást megjártam mit tegyek. Összeraktunk egy karrier path ami nem vezetői hanem szakértői és hogyan lehet rá építeni. Melyek azok a nem technológia cert-ek amit meg kellene szerezni még és ehhez még a vállalat is partner lehet. És szerencsére partner is.
Szóval ezután a négy intézmény után és 3 munkahely után csak megerősíteni tudom, hogy 5 év munka után senkit nem érdekelnek a főiskolai egyetemi papirjaim max pipa , hogy van mikor szembe ül a hölgy ahol éppen felvételizel. Ha netalán van spec HR politika ami a besoroláshoz megköveteli ott sem érdekli senkit, hogy honnan csak legyen.
Összefutottam az elmúlt 14 évben okos és nem okos mérnökkel sőt az egyik legnagyobb magyar VmWare-es gurunak még diplomája sincs.
Önálló lábra állás pedig...Páromnak sikerült én csak besegítek neki a könyviteli dolgokban idehaza.De ahhoz is teljesen más gondolkodás kell. Na abban a világban a legtöbb ügyvezetőnek még az középiskolája is kétséges.
Végül is a négy intézmény közül a BGF szerintem a legnehezebb, de még az is elvégezhető munka mellett.

[ Szerkesztve ]

(#4839) YM válasza vzsolti1980 (#4838) üzenetére


YM
senior tag

Orvosin nem gondolkoztál még? Ha szeretsz tanulni meg szívni a vizsgákon, biztos élveznéd :))

Audit tényleg ennyire dúrva volt? :F

5 év munka után senkit nem érdekelnek a főiskolai egyetemi papirjaim max pipa

A max pipában benne van az h 1) szóba állt veled 2) nincs törvényes gátja h megkapd a munkát. (Pl. hogy bíznál rá bárkire pénzügyes munkát, papírok nélkül?! :F Ez elég nagy felelősségi kérdés... :U)

(#4840) vzsolti1980 válasza YM (#4839) üzenetére


vzsolti1980
csendes tag

Az ellenőrzés tényleg kemény volt. A Big4-hoz szinte kizárólag innen vesznek fel illetve a Corvinus nappalijáról. Itt nem a transzferárazókról és hasonlókról hanem tényleges könyvvizsgáló asszisztensekre kell gondolni. Viszont az már elmondható, hogy nagyon komoly informatikai tudás kell. A hölgy tankörtársaim akik tényleg ezen a vonalon vannak főállásban ténylegesen erre panaszkodnak. Az elektronikus számlázással egyre erőteljesebb pedig ez a vonal. Viszont még ezzel a papirral is a jelenlegi bérem kb negyedét kaptam volna mint junior bármelyik könyvvizsgáló cégnél. Ezért is mondtam vissza az egyik ajánlatát anno.

Ahogy kb egy évtizede hiány volt infos jogász-ból most kb. nem sokkára hiány lesz tényleges IT auditorból. Egy volt közvetlen kollégám a Voda IT biztonsági igazgató szintjéig vitte, mert megcsinált egy jogit levelezőn. Az audit terén itt konkrétan nem azokra gondolok akik kidumpoltak egy CISA,CISSP vagy CEH vizsgát hanem a ténylegesen érti a business flow-t és nem riad vissza az IT-s résztől is. Sajnos a mostani Auditokról már mindenhol tudják, hogy inkább csak a managementnek szól. Ezek a mondvacsinált Rendszerszervezőkben pedig inkább "szervező" tudás a nagyon...
A hálózatos vonalat pedig azért kezdem feladni, mert ott már a Security kivételével a VmWare világ mindent lelimitált. Abba az Enterprise környezetbe ahova kellett a DC-be 20-30 switch manapság jó ha 10 van és ott is terjed az automatizmus. WAN területen is ugyanez a helyzet. Telenor már központosított, Telekom most csinálja a régiónkban. Egy picit felkavarta az idén a BT az állóvizet de inkább a CCNP/JNCIP szintű embereknek adott egy ugrást a fizetési lépcsőben. De felette már elég állóvíz van. Ahogy az egyik T-s mérnök (nem ITSH az más világ) fogalmazott "kergetik egymást a CCIE-s emberek a tényleges munkáért"

Aktuális közvetlen főnököm 3 évet húzott le a SOTE-n majd inkább átment a Kandóra műszeresnek:) :) Tőle hallom a horrorsztorikat.

A páromon keresztül látom mi megy a gazdasági jogi pályán. A legtöbb cég ahova könyvvizsgálat kell egy aláírójogos könyvvizsgálóval megcsináltatja ahol 40-50-es számvitel középiskolát végzett hölgyek vannak. Egy-kettő talán elment a SZIE-ere vagy Gyöngyösre levelezőn. Utóbbi időben sorra buknak ki az ilyen gazdasági dolgok. Ugye tavasszal elég meleg volt a vidék ezen a tájon ... Hirtelen a kamara vissza is vont több ezer inaktiv könyvelői regisztrációt. Idehaza azért nem sok olyan cég van ahova meg olyan komolyan szervezett iroda kell mint amit a BIG4-ek nyújtanak.

De egy biztos, hogy az informatika a legtöbb vállalatnál kezd kikerülni a támogató szerepkörben és inkább a core kompentencia része kezd lenni. Ez pedig nagyon új világ és itt már több kell mint egy ERP tanácsadó titulus. A HR-es ismerőseim szerint a piac még most kezdi ezeket a kompetenciákat beárazni.

(#4841) YM válasza vzsolti1980 (#4840) üzenetére


YM
senior tag

Big4-nál kiszívják az ember lelkét azt mondják :)
Kereskedelem nem érdekel? Abban is jó pénz van ;)

(#4842) Tapsi válasza vzsolti1980 (#4838) üzenetére


Tapsi
addikt

A könyvvizsgálósághoz nem kell számvitel msc, sőt még pénzügyi/számviteli végzettség sem. Továbbá boldog-boldogtalant felvesznek, nem csak corvinusos/pszf-es arcokat. Nyilván Big4-ról beszélünk. A könyvelők nagy része pedig középfokú végzettséggel rendelkezik.

de akkora anyagi visszalépés lett volna, hogy elvettük.

Ezen pedig nem is értem, hogy miért lepődsz meg. Gyakorlatilag pályakezdő vagy ebben a szakmában, 0 pénzügyi tapasztalattal. Lehet szakmát váltani, de akkor be kell vállalni, hogy senki sem fog neked puszira senior fizetést adni.

Még a mérlegképes könyvelőit is csak akkor kapod meg, ha a nappali egy spec szakán egy spec szakirányon végzed.

Igen, úgy hívják, hogy pénzügy és számvitel alapszak. Ezen sem értem, hogy miért háborodsz fel. Szerinted egy turizmus, vagy marketing szakon végzett mókus mégis miért kéne hogy kapjon mérlegképes könyvelőit 2 félév számvitellel? Te milyen szakra jártál a Corvinusra? Estin?

a könyvelés mint munka 5 év és nincs.

Ezt mire alapozod?

[ Szerkesztve ]

(#4843) biker válasza vzsolti1980 (#4838) üzenetére


biker
nagyúr

Végül is a négy intézmény közül a BGF szerintem a legnehezebb, de még az is elvégezhető munka mellett.

Hát épp ide járok, levelező, munka mellett.
Voltak érdekes kilengéseim már így első év után is (hajrá matek :( ) de majd sikerül :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4844) vzsolti1980 válasza Tapsi (#4842) üzenetére


vzsolti1980
csendes tag

Szerintem félre értesz én nem háborgok. Inkább csak jelzem, hogy vannak területek ahol nagyon szűkül a munkaerő piac nagyon sok területen. És nagyjából ugyanazt írjuk.

Mire alapozom a következőkre:
- A világon mindenhol terjed az online számlázás
- A pénzügyi folyamatok már mindenhol informatikán nyugszanak
- Már idehaza is szolgáltatások nagy részét az emberek online módon fizetik ki.
- Már idehaza is rakják ki azokat a terveket, hogy az elektronikus számlázásra képes kereskedelmi/szolgáltató szervek lehetőleg azonnal könyveljék le a szükségeseket elektronikusan.
- Nem egy NAV-os megbeszélésen elhangzik, hogy már idehaza is elvárás az online pénztárgépek automatikus kontírozása. Illetve folyamatban a szükséges törvénymódosítás. Az utóbbi ellen a kamara komoly fenntartásokkal bír, mert szerintük a könyvvelők nagy része így munkanélkül marad.
- Az automatikus kontírozás után már csak minimális lépés, hogy a beszámolási kötelezettségeket is teljesen így tegyék. Hisz az adat befogadó portálok már rég megvannak hozzá, csak még kézi erővel töltik fel.

Amint a kiadás és bevételek valamint a mérleg mindkét oldala szinte 100%-ban automatikusan töltődik akkor miért is kellene még egy humán interface? Max. 1-2 két ember aki hiányosságot belapátolja.
Egy PHD.-s ismerősöm kutatási területe az, hogy CI,BI,ERP,Számviteli,Controlling software-ek egybegyúrhatósága milyen szinten van jelenleg.

Illetve a hasonlókra alapozom:
http://index.hu/gazdasag/ado_es_koltsegvetes/2015/07/31/minden_szamlat_latni_akar_a_nav/
http://www.vg.hu/gazdasag/adozas/bajos-lenne-az-osszes-ceg-szamlazasanak-bekotese-a-nav-hoz-455757
http://index.hu/gazdasag/2014/02/17/e-szamla/

Itt inkább a lényeg az, hogy 1970-ben senki sem hitte, hogy egy repülőre elég lesz két pilóta is és nem kell majd fedélzeti mérnök, rádiós, navigátor. Már a 80-as években is az utolsó hármat kiváltotta egy FMC nevü zsebszámólógépre hasonló zöld kijelzős dobozka :) Nagyváthi Sanyi bácsi szerint (a legelismertebb magyar repülőmérnök) 10 év és némi navigációs pontosítás és egy operátor is elég lesz oda. A Rynair-es O'Leary régi nagy álma :), de amennyire tudom a business jet-eknél már vannak ilyenek. Az automatikus metro is sorra terjed a világon. Ez vár a könyvelésre is...
Nem véletlen, hogy a Mechatronikus és Gépész szakma újra reneszánszát éli csak már nem fogkör evolvenseket számolnak, hanem inputokat adnak a szoftverfejlesztőknek. Ez a terület még most is nagyon hiányos a pénzügyi számviteli területen. Vagyis ami van azokat túlzás rendszerszervezőknek nevezni tisztelet a kivételnek.

(#4845) section9


section9
őstag

Én BGF-PSZK Gazdinfót nappalin végeztem el úgy többé-kevésbé mintatanterv szerint, hogy gyakorlatilag alig jártam be gyakorlatra, előadáson senki sem látott és nem vagyok szorgalmasnak mondható. ;]

Mondjuk nekem nem titkolt célom volt egy könnyen megszerezhető diploma plusz mellette meló. Sikerült és eddig csak a munkatársaim szívták a véremet azzal, hogy nem vagyok mérnök. :D

(#4846) Because válasza section9 (#4845) üzenetére


Because
őstag

itt már adva volt a pozíció és csak egy pappírt szerettél volna?

más: ugye tatabányai vagyok. tudjátok véleményezni a helyi Edutus (MÜTF) iskolát?

[ Szerkesztve ]

(#4847) Tapsi válasza Because (#4846) üzenetére


Tapsi
addikt

F.O.S.

(#4848) section9 válasza Because (#4846) üzenetére


section9
őstag

Nem, iskola mellé kerestem szakmai melókat. Aztán ahova felvettek etikus hacker gyakornoknak ott megmaradtam diploma után is.

(#4849) Because válasza Tapsi (#4847) üzenetére


Because
őstag

köszi :)

(#4850) Because válasza section9 (#4848) üzenetére


Because
őstag

igazad van ha elkezdődik a suli nekiállok mérnökgyakornok pozíciókat keresni :K

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.