Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#32001) Xero válasza the dealer (#31995) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez sajnos egy nagyon jo erv. Nehez ugy. Sok helyen nem veletlenul tartanak mind a ketto oldalnak kepzeseket a kulturalis gap-ekrol. Egy jo management nelkul sajnos ez a vege.

(#32002) tototos válasza Chaosftw001 (#31996) üzenetére


tototos
őstag

Az én tapasztalatom, hogy a lojalitás nem kifizetődő dolog. Sokkal jobban jár az ember ha 2-3 évente vált akár cégen belül vagy kívül.

(#32003) Resike válasza emvy (#31979) üzenetére


Resike
tag

Nekem Herman Millerjeim vannak, egyik legjobb befektetésem volt 8-10 éve. De sajnos igen ezek ilyen 2-3000 ezer eurós székek.

Egérből meg behúztam egy ilyet idén:

(#32004) big-J válasza the dealer (#32000) üzenetére


big-J
őstag

Londonban mar nem lehet munkat vizum nelkul vallalni.

Mi volt a baj az India meg kinaiak munkajaval? Kodminoseg, dokumentacio, hozza allas, lett mar belole valami bevetelkieses/szolgaltatas kimaradas?

[ Szerkesztve ]

(#32005) jbnd-007 válasza big-J (#32004) üzenetére


jbnd-007
tag

Ha olyan a helyzet, mint nálunk, akkor ezek mind, amiket felsoroltál. Kombinálva a managernek felbuktatott indiai programozók teljes vezetési inkompetenciájával. Hallanod kéne nálunk egy meetinget, ahogy fél óra alatt nem képesek egymással dűlőre jutni egy apró probléma okában és megoldásában. Ha megpróbálsz segíteni, akkor egy pillanatra elhallgatnak mert nem értik, amit mondasz, végül aztán folytatják az egymással visítozást. Ezért most már én közben könyvet szoktam olvasni.

Programozóból általában eleve nem lesz jó manager. Indiai programozóból meg főleg nem. Még ha a people skilleket nem is nézem, csak az adminisztratívat, abban is nullák.

Ha valahova interjúra hívnak és a küldött meeting meghívóban Rajesheket és Vijayeket látsz, be se érdemes kapcsolni a laptopodat ezért. :)

Emberileg nagyon rendesek és kedvesek, ami miatt nehéz nekik beszólni is. Néha vágyom rá, hogy hollandokkal dolgozhassak, akik az egyenes beszéd hívei és nem kell három mondatban körbeírni nekik a kritikát.

[ Szerkesztve ]

(#32006) D1Rect válasza the dealer (#32000) üzenetére


D1Rect
félisten

2 hónap a felmondási idő?
Én azért elkezdenék nézelődni felmondás előtt.

(#32007) jbnd-007 válasza big-J (#32004) üzenetére


jbnd-007
tag

Ami sokkal furcsább, hogy a cég ezt a minőséget elfogadja. Bár lehet, hogy nem tehet mást, nincs munkaerő. Egy viszonylag sikeres, a területén egyeduralkodó amerikai cégről van szó.

Egy-két kivétellel az USA-ban élő indiaiak se jobbak, pedig állítólag ez egy szűrő. Akinek a kódját mostanában javítgattam, annak 2 évvel ezelőtt senior fejlesztőként 50 Java kódsor kellett, hogy összehasonlítson két dátumot. Darabolgatta, konvertálgatta összevissza. Most már associate manager rangban projektet vezet.

(#32008) Misogi válasza D1Rect (#32006) üzenetére


Misogi
aktív tag

A 2 hónap felmondási idő standard, nem?

(#32009) Drizzt válasza Misogi (#32008) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem. Egy honap a legjellemzobb.

I am having fun staying poor.

(#32010) Marky18 válasza Drizzt (#32009) üzenetére


Marky18
aktív tag

Tudok olyan cegrol, ahol 3 es nem is mentenek fel...

(#32011) adrian14


adrian14
tag

Én is 2-3 hónapot tudok már. Tavaly tavasz/nyár óta szerintem ez a jellemzőbb.

[ Szerkesztve ]

(#32012) Chaosftw001 válasza tototos (#32002) üzenetére


Chaosftw001
tag

Teljesen jogos, egyetértek, szerintem is egy 3 év optimális lehet, én az 1 év és annál rövidebbeket keveseltem.

(#32013) section9 válasza jbnd-007 (#32005) üzenetére


section9
őstag

Nekem soha nem volt problémám az indiai kollégákkal. Az, hogy az ilyenfajta inkompetenciát elfogadják az szerintem inkább a céget minösíti mint az indiaiakat úgy általában.

(#32014) tboy93 válasza the dealer (#31995) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem ez teljesen érthető indok.

(#32015) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Lehet hulye kerdes, de ti mennyire szivesen dolgoznatok magyar cegnel aminek az allam a megrendeloje, de a tech stack erdekes, inkabb multisan mukodik mint kft-sen, es versenykepes a fizetes? Nekem vannak fenntartasaim, de kivancsi is vagyok kozben. :DDD

A startup aminel januarban reszmunkaidobe kenyszeritettek minket arra a honapra, vegulis nem talalt befektetokre es csodbe fog menni, ugyhogy epp keresgelek allast.
Folyamatban vannak interjuk par helyre, ez csak az egyik kozuluk, de jelenleg realis alternativa.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32016) emvy válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


emvy
nagyúr

Lattam mar ilyenbol eleg faszakat. A tobbseg gaz, de a munkahelyek tobbsege eleve gaz, de onmagaban ez nem kizaro ok szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#32017) Revolit válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


Revolit
senior tag

Engem baromira nem érdekel ki a megrendelő, megfizetnek, dolgozok. Tech stack már érdekesebb kérdés. Hogy most egy random cégnek segítek még több millió dollárt zsebre raknia, vagy uniós pénzt elcseszni, whatever. A világ amúgy is egy agymenés, én ilyeneken már nem is agyalok.

(#32018) Oppenheimer válasza emvy (#32016) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Meg egyetem alatt dolgoztam par honapot egy nagyon-kft cegnel ami teljesen a haveri kapitalizmusbol elt, ez azert annal komolyabb. Tobb mint 700-an vannak es abbol tobb mint 100 fejleszto. Egy darab 1 oras interju lesz, kivancsi leszek mit tudok meg roluk ezalatt. Persze kivulrol nem tudom megmondani hogy milyen lehet ott. Annyit tudok hogy valami top-performer csapatot akarnak osszerakni ami egyben peldat is mutat. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32019) Oppenheimer válasza Revolit (#32017) üzenetére


Oppenheimer
veterán

En is igy vagyok ezzel, engem inkabb az erdekel hogy szakmailag felkeszult tarsasagban lennek-e, vagy koklerek kozott. Ugy sejtem vegyes lesz a ceg osszetetele de ahova most toboroznak, inkabb a felkeszult fele lehet.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32020) Tapsi válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


Tapsi
addikt

1x elég volt, soha többé. Meg hát gondolj bele, jön hirtelen egy kormányrendelet, amihez hozzá kéne igazítani a rendszert azonnal. Na, mennyire tűnik stresszesnek? Vagy mennyire irigyled az MVM számlázó rendszer készítőit pl? Nem tudnának annyit fizetni, amennyiért újra ilyen helyen dolgoznék. Plusz a politikai potentátoktól is rosszul vagyok.

(#32021) emvy válasza Tapsi (#32020) üzenetére


emvy
nagyúr

> Meg hát gondolj bele, jön hirtelen egy kormányrendelet, amihez hozzá kéne igazítani a rendszert azonnal. Na, mennyire tűnik stresszesnek?

Ize, ezt ugy hivjak, hogy 'munka' :) ne vicceljunk ma'

while (!sleep) sheep++;

(#32022) Tapsi válasza emvy (#32021) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem. Ez nem igaz, és te is tudod jól. Bármelyik multinál dolgoztam, olyan nem volt, hogy valami fejes kitalálta azt, hogy a sokmillió ügyfelet kezelő számlázó rendszert akkor most tákoljuk át 1 hét alatt. Magyarországon a közszférában ez van, lásd a példámat az MVM számlázó rendszerével, ami még mindig nem működik rendesen, de garantálom, hogy orrba-szájba túlóráznak, és szenvednek vele a fejlesztők. De más példákat is hallottam a saját fülemmel, amikor egy közszférás BA adott elő a HWSW konferencián. Köszi, én nem akarok rendszer szinten hajnalig dolgozni.

(#32023) Dinter válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


Dinter
addikt

IdomSoft? :)

(#32024) emvy válasza Tapsi (#32022) üzenetére


emvy
nagyúr

Startupoknal viszont gyakran van ilyen, h van valami hirtelen lehetoseg, es ra kell repulni. Multiknal tenyleg nem jellemzo az ilyen.

while (!sleep) sheep++;

(#32025) tototos válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


tototos
őstag

Én most váltak egy céghez, ahol a pénz pályázatok útján valamilyen szinten az államtól érkezik. Volt bennem egy kis félsz, de legrosszabb esetben majd keresek másik céget vagy visszamegyek a régihez.

(#32026) jbnd-007 válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


jbnd-007
tag

Én nem mennék a politika közelébe. Nem biztos, hogy jól mutat az önéletrajzban.

Eleve nem dolgoznék magyaros típusú cégkultúrában, ahol lefelé taposunk, felfelé nyalunk, oldalra meg könyöklünk. A legtöbb multinál sokkal egyenlőbbek az emberek, tisztábbak a karrierutak.

(#32027) bandus válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


bandus
veterán

ilyenkor mi a process? közlik, hogy még x hónapra elegendő pénz van, addig kapsz fizut utána viszlát?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32028) Oppenheimer válasza Tapsi (#32020) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerencsére nem ilyen jellegű a projekt

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32029) Oppenheimer válasza jbnd-007 (#32026) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ettől a kultúrától én is tartok. Próbálják magukat nem ilyennek mutatni kifelé, de a gyökereket nem tudom mennyire tudnák elvágni.
Amitől szintén tartok és említetted, hogy hogy mutat az önéletrajzban...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32030) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem munkaügyi topik de hátha tudtok segíteni. A HR kiszámolta az utolsó napomat a cégnél ami egy szép csütörtöki nap lesz. Ha én csak hétfőn szeretnék az új helyen kezdeni akkor a kettő közötti 3 napra kell TB-t fizetni vagy hogy működik ez? Köszönöm

(#32031) Pfiucska válasza tototos (#32030) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szia,

van turelmi ido, nem kell.
Ellenben felveheted az allaskeresesi jaradekot, amirol szo volt itt par hete a topicban. Talalt penz, par szaz ezer ft utheti a markod.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#32032) ReFleXx válasza tototos (#32030) üzenetére


ReFleXx
addikt

El kell menni allaskeresei jaredekert arra a par napra, majd a 3honap - par napra meg kerni kell majd a 80%os egy osszegu kifizetest. Ez free money egy kis papirozassal :C :C
Tb biztositott is leszel.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#32033) tototos válasza ReFleXx (#32032) üzenetére


tototos
őstag

Van valami leírás hogyan kell ezt csinálni? Személyesen kell intézni vagy lehet online?
Ki jogosult álláskeresési járadékra?
álláskereső
amennyiben a kérelmét megelőző 3 évben legalább 360 nap jogszerző idővel rendelkezik, azaz munkaviszonyban állt
munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani

Az utolsó pont azért kérdéses, mert nekem ne keressen a szerv állást

[ Szerkesztve ]

(#32034) ReFleXx válasza tototos (#32033) üzenetére


ReFleXx
addikt

En anno szemelyesen csinaltam, de online is megy mobal is ugy intezte.
nyugi nem kell foglalkozni azzal hogy keresnek neked allast, amugy is csak par naprol van szo. Egyebkent jelenlegi ceged nem fizeti ki a szabikat tuloraban? En mist valtottam de most nem jatszottam ki ezt az adut, mert masfel eve ellottem mar, helyette kertem fizessek ki a 4 szabim ami bent maradt es melegvaltassal valtottam.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#32035) tototos válasza ReFleXx (#32034) üzenetére


tototos
őstag

A szabikat szerintem ki fogom fizettetni mert a következő 2 hónap az átadás átvétellel fog eltelni így esély sem lesz hogy kivegyem őket.
Vagy nem tudom, hogy erre vonatkozott-e a kérdésed. A szabit ha jól tudom, vagy kiveszed vagy az arányosan járó részt kifizeti a cég. Amit hallottam, hogy ha valamiért kivenném az egész éves keretet és a cég ezt nem figyeli akkor utána nem tudnak semmit tenni.

(#32036) gyépés válasza Oppenheimer (#32029) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ha Ulyssys/Semper Idem, akkor ok. A többi, amiket láttam, erősen kerülendő.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#32037) ReFleXx válasza tototos (#32035) üzenetére


ReFleXx
addikt

Igen erre gondoltam, 2honap felmondasi idovel elengedtek? Vagy mar 1 letelt?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#32038) tototos válasza ReFleXx (#32037) üzenetére


tototos
őstag

Már a 3. hetemet töltöm a 12-ből.

(#32039) goodboy007 válasza tototos (#32033) üzenetére


goodboy007
senior tag

Itt kérj időpontot, utána fogsz kapni egy e-mailt, hogy mikorra menjél a kormányablakba, ott lepapírozhatsz mindent utólag is és egyszer kell csak bemenni a kapott időpontnál, lényeg, hogy az időpont azelőtt meglegyen, mielőtt kezdenél az új helyen. Én már úgy mentem oda, hogy valójában lesz munkám, csak a 80%-nyi pénz miatt jöttem és készségesen segített az ügyintéző, kb. 15 perc alatt végeztem, 2 héten belül meg jött a pénz, emlékeim szerint 320k körüli összeg.
Az új munkaszerződést, az előző munkahelyed kilépő-papírjait, TB-kiskönyvet vidd magaddal és ennyi. Semmit nem fognak elvenni, mindent fénymásolnak és az eredetiket visszakapod.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#32040) benczeb válasza jbnd-007 (#32026) üzenetére


benczeb
aktív tag

Én amcsi cégnél is ezt tapasztalom középvezetői szinten. Talán csak nem könyökölnek oldalra. De a fel/le megvan, pláne, ha nem értenek a munkájukhoz.

(#32041) srs24 válasza goodboy007 (#32039) üzenetére


srs24
csendes tag

Valakinek van infója arról, hogy mekkora összeg a járadék? 1havi bruttó hány százaléka? :F

(#32042) Madwe válasza goodboy007 (#32039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az új munkaszerződést is be lehet már ekkor mutatni? Azt hittem azért annyi “elvárásuk” van, h mímeld a munkakeresést legalább papíron, legalább abban a pillanatban amikor benyújtod? :)

(#32043) dugo_ válasza srs24 (#32041) üzenetére


dugo_
veterán

https://nfsz.munka.hu/tart/jaradek_kalkulator

Mennyi az álláskeresési járadék összege?

Az álláskeresési járadék napi összege a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló törvény 26. § (4) bekezdés alapján meghatározott járadékalap 60 százaléka, legfeljebb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegének megfelelő összeg.

A 2023. január 1-én hatályba lépett a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum megállapításáról szóló 573/2022. (XII. 23.) Korm. rendelet szerint a:

- kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) havi összege: 232.000 Ft

- napi összeg: 7.733 Ft.

(#32044) D1Rect válasza Oppenheimer (#32015) üzenetére


D1Rect
félisten

Nálam kizáró ok, hogy olyat állítson elő a cég amitől szarabb lesz a világ.
A haveri kapitalizmus az olyan necces, mármint ha valamiért tényleg hasznos és jó a projekt, akkor persze.
Ha uniós pályázatokat fejünk kamu termékkel, akkor passz.

(#32045) HoTDoG válasza benczeb (#32040) üzenetére


HoTDoG
tag

+1
Ahol emberek dolgoznak, ott mindig lesz felfelé nyalás, lefelé taposás. Ez nem magyar államiközeli specifikum.

(#32046) Tapsi válasza HoTDoG (#32045) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyetértek, ez bármelyik cégnél előfordulhat. :)

#32044D1Rect

Az egyik vendorunknál azért mondott fel egy fejlesztő, mert nem akart nekünk dolgozni (biztosító). Mármint elvi alapon.

(#32047) HoTDoG


HoTDoG
tag

Ha már államközeli munkahely téma. A napokban meghallgattam egy megkeresést. Állami tv csatornákat összefogó alap. PM pozi.
6 hónap próbaidő (!), ezalatt nem engedélyezett HO, de lehet kivételt tenni vezérigazgatói (!) engedéllyel. Amúgy heti 1-2 nap HO, évente összesen 70 nap maximum. A bért kibarkóbáztam, kb br 1.2-14 lehet a max.
Szerintem már ez önmagában elegendő infó a kúltúráról :)

(#32048) Oppenheimer válasza D1Rect (#32044) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Olyanhoz én se mennék, elég volt gyerekként kipróbálni rövid ideig jó pénzért.
Erre szerencsére nem illik ez a leírás.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32049) tototos válasza goodboy007 (#32039) üzenetére


tototos
őstag

Köszönöm. Az új szerződésem szerintem még nem lesz meg addigra, de majd meglátjuk.

(#32050) Oppenheimer válasza HoTDoG (#32047) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Már ebből sugárzik hogy milyen toxikus. Nem tudom épeszű ember mitől menne ilyen helyre. :D

Ennél a cégnél ami engem megkeresett, heti 3 nap HO van és 2 nap iroda. Az iroda nincs túl messze és heti 2 nap bejárás még pont annyi amennyit még elvállalok. De még erre is panaszkodott a HR-es akivel beszéltem, azon dolgoznak hogy elég legyen heti 1x bejárni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.